Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50001) #41133696 válasza djculture (#49998) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mobilnál még érthetőbb is az érvelésük, mert általában véve a mobilos előfizetők jobban terhelhetőek, hiszen akinek van mobilinternete annak valószínűleg van vezetékes is, tehát tehetősebb mint egy mezei otthoni netes akinek nincs más. Raádásul az általános mobilinternet csomagok, csekély mértékű adatforgalmat tartalmaznak a korlátlan vezetékes Internet előfizetésekhez képest.

(#50002) kali válasza mrhitoshi (#49996) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem ártana tudni, hogy pontosan milyen díjcsomagról, bővítőről..stb van szó, mert sok esetben törthavi a számlázás.

Noá; már mind a kettőről szó van...

[ Szerkesztve ]

(#50003) mrhitoshi válasza kali (#50002) üzenetére


mrhitoshi
veterán

NetpluszS + korlátlan böngészés és email. Ennél többet nem tudok. :)

PS4

(#50004) taip


taip
senior tag

Ha ez az adó a vezetékes netre is vonatkozik, akkor elég durva áremelésnek nézünk elébe. Plusz milyen már, hogy számolgatni kell a forgalmat kábelen??

De hogy on is legyek: a szolgáltató tiltja a VoIP-ot, de fizetni kell adót az igénybe sem vehető szolgáltatás után?? :F

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#50005) #41133696


#41133696
törölt tag

Már a TV is bemondta a hírekben, 150 Ft/ GB....

(#50006) kali válasza mrhitoshi (#50003) üzenetére


kali
legenda

a netplusz adatdíjcsomagok és opciók törthavi számlázásúak, a korlátlan böngészés és e-mail opció pedig féltörthavi, jóváírás nélkül.

GoodSpeed; a média mindent felkap, csak hírértéke legyen...

[ Szerkesztve ]

(#50007) lugosi válasza kali (#50006) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát bocs, de ennek van hírértéke, nem kell neki mesterségesen csinálni.

(#50008) kali válasza lugosi (#50007) üzenetére


kali
legenda

van, csak bizony hírben már kész ténynek adták elő, pedig azzal még várni kellene...

(#50009) tomy86 válasza glaci (#49991) üzenetére


tomy86
addikt

"A 150/giga az rengeteg."
Lehet, hogy a megszokott taktikát alkalmazzák. Bedobnak egy - a valóban tervezettnél - nagyobb összeget, amin pár hétig lehet hőzöngeni és így a később ténylegesen bevezetett kisebb összeget már könnyebben le tudják nyomni a szolgáltatók/előfizetők torkán.

(#50010) taip


taip
senior tag

Csak jelezném, hogy a témának van saját topikja is...

http://itcafe.hu/tema/re_mar_vartuk_jon_az_internetado/friss.html

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#50011) glaci válasza tomy86 (#50009) üzenetére


glaci
őstag

Hát akkor nagyon jóval kisebbnek kell majd lenni annak az összegnek, mert szerintem még a 15 Ft/GB is csak hellyel - közzel lenne elfogadható.
Megnéztem gyorsan: Én nem is torrentezek, mégis 50 - 70 giga a havi forgalmam.

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#50012) mrhitoshi válasza kali (#50006) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Azaz ? :D Pont ezt akarom tisztázni, hogy ez -nevezzük akárhogy- hogyan működik. Nem lenne jó 2 db mobilnetcsomagot + 1 opciót kifizetni egy hónapra.

PS4

(#50013) hurenzon


hurenzon
senior tag

Korlátlan böngészés-és e-mail opcióban benne van a messenger csevegő program használat?
Gondolom ha m.facebook.com oldalt használom, akkor az is beletartozik a böngészésbe?

(#50014) mrhitoshi válasza hurenzon (#50013) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Nem fogalmaznak konkrétan, de szerintem a közösségi oldalak másik opcióba tartoznak bele, és a hozzátartozó mindennemű szolgáltatásaik.

PS4

(#50015) djculture válasza glaci (#50011) üzenetére


djculture
félisten

Álitólag lesz egy max fizetendő összeg is ami után nem nő a havi adó összege, mint a telefon adónál is van 700ft.

[ Szerkesztve ]

(#50016) hurenzon válasza mrhitoshi (#50014) üzenetére


hurenzon
senior tag

Ügyintézézők sem tudják pontosan. Mint mást mond.

(#50017) glaci válasza djculture (#50015) üzenetére


glaci
őstag

Már nem tudom, hogy melyik mert nagyon sok cikket olvastam, de valamelyik írta hogy nem lesz felső határ.

Szerk.:
Persze, ha már biztos, hogy lesz adó, akkor inkább legyen maximálva is.

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#50018) #41133696 válasza taip (#50010) üzenetére


#41133696
törölt tag

Pörög is ezerrel :K

(#50019) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Kamatmentes részlet:

részletre drágább minden konstrukcióban :)

:W

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#50020) kali válasza mrhitoshi (#50012) üzenetére


kali
legenda

azonos kategóriában nem is tudsz egyszerre kettőt fizetni, mert egyszerre csak egy akítv például bővítő opcióból, és másik aktiválásakor kilövi a korábbit.
Törthavi számlázás: a havi díj hóközi aktiválás, díjcsomagváltás és deaktiválás esetén időarányosan számlázódik.
számítás; aktív napok számát kell arányosan fizetni, tehát a csomag díja osztva a hónapban összesen adott napok számával, és a kapott összeg szorozva a használt/aktív napok számával.
Féltörthavi számlázás jóváírás nélkül: a havi díj az igénybevétel első hónapjában a használat első napjától a hónap utolsó napjáig időarányosan számlázódik, míg a használat további hónapjaiban minden megkezdett hónapra a teljes havi előfizetési díj fizetendő. A fel nem használt kedvezmény az ügyfél számára elvész.

(#50021) mrhitoshi válasza kali (#50020) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Köszi a segítséget! :R

PS4

(#50022) hurenzon


hurenzon
senior tag

ncore kiszámolta az internet adót :D

(#50023) djculture válasza hurenzon (#50022) üzenetére


djculture
félisten

Most bszélgettem egy kamerákat telepitő szakival, azt mondja lassan az összes városban van több kamera megfigyelésre plusz rengeteg védelmi eszköz a házakban csak ha ez után bekellene fizetni a foirgalom után az adót akkor több lenne mint a házak és város értéke.

(#50024) Peetey91


Peetey91
senior tag

Sziasztok! Ha kb. december elején jár le a hűségem az előfizetésem díjcsomagjára akkor azt csak a lejárta után tudom lemondani? Vagy lehetséges már előtte egy hónappal ha kifizetem előre a díját? Gondolom valami kötbért is kéne fizetni, ennek hol tudom megnézni a pontos árát? Média mánia M csomag, 2 évre kötöttem, a telefont amit vettem akkor egy összegben fizettem ki.

(#50025) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Mennyire rugalmas a hűségidő, tegnap egyik kis üzletben voltunk benn, és az egyik számunkra ami májusban lejárt, kötöttem arra egy új szerződést, de a másik csomag november 23-án lett kötve, így az egy hónap az okt23 lenne ami nem opció, így marad az okt 24, új szerződéskötésre.

Kérdésem, ha bemegyek szépen mosolyogva a Kecskeméti fő Telekom központba, lehetséges-e, hogy eltekintenek attól az 1-2 naptól, vagy ott is tutira elzavarnak, mert rendszerszinten le vannak korlátozva, és nem tudják felülírni?

(#50026) br4adam válasza Fr3eWar (#50025) üzenetére


br4adam
aktív tag

Arany vagy platina szintnél 3 hónappal tudod előrehozni az újrakötést és készülékcserét.

(#50027) dptrsk válasza Peetey91 (#50024) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ha hűség előtt felmondod, akkor az egész kötbért ki kell fizetned, ha ilyen kevés idő van hátra, javaslom várd meg míg letelik.

(#50028) Fr3eWar válasza br4adam (#50026) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Akkor tegnap átvágtak, mert már réges-rég arany szinten vagyok.
Ma akkor megpróbálok egy komolyabb üzletet.

(#50029) dptrsk válasza Fr3eWar (#50025) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

3 hónappal előbb köthetsz szerződést újra, azonban ebben az esetben van egy kis felára(pár ezer ft) a készüléknek.
Ha 1 hónapon belül jár le a szerződés, akkor pedig úgy köthetsz újra, hogy nincs semmi plusz költség.

(#50030) Peetey91 válasza dptrsk (#50027) üzenetére


Peetey91
senior tag

Köszönöm a választ. :)

(#50031) hurenzon


hurenzon
senior tag

Valaki már megkapta a note 4 készüléket? Van rá esély hogy független?

(#50032) Soulfly842 válasza hurenzon (#50031) üzenetére


Soulfly842
addikt

Kevés, szinte nulla :)

Korábban a két extra kamerás volt függetlenül (S4 Zoom, K Zoom), a normál csúcsmodellek függőek voltak a samsungok közül egytől-egyig.

(#50033) hurenzon válasza Soulfly842 (#50032) üzenetére


hurenzon
senior tag

Samsung sima s4 láttam több hirdetést is hogy független volt.
Dominoban tényleg csak 10.000 Ft a függetlenítés?

(#50034) glaci válasza hurenzon (#50033) üzenetére


glaci
őstag

Nem, 15000.

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#50035) Fr3eWar válasza dptrsk (#50029) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Itt a központi T-ben nagyon rendes kedves kis hölgy szolgált ki. És szó nélkül adta az új készüléket, és az új díjcsomagot. :R

(#50036) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

A T-s hostolású speedtest "ingyen" van? vagy adatforgalmas?
Mert olvastam itt, hogy azért nem számol fel adatforgalmat, csak nem tudom, hogy ez kötve van-e valami díjcsomaghoz.

(#50037) 313313 válasza Fr3eWar (#50036) üzenetére


313313
addikt

Nekem mikor a speedtestet futtattam Telekom szerverre, nem számolta bele az adatforgalmat.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#50038) Zeki


Zeki
nagyúr

Akkor most Dominósként nincs 4G mobilnetre lehetőség?
Előfizusban melyik a legolcsóbb megoldás erre? Adatforgalom kevés lesz, a stabilitás a lényeg, azért kellene 4G.

(#50039) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Nézegettem EZT a táblát. 2-3 hónapja váltottam előfizura dominóról (Move XS), és aláírtam rá két évet. Itt elméletileg ha vállalok újra két év hűséget, akkor 44-ért el lehetne hozni. Ez rám is érvényes lenne? Elég friss még az előfizu.

Köszi!

Sőt. Az létezhet, hogy 1 év esetén is ugyanannyi? Ebben az esetben, ha aláírnám, akkor maradna a 2 éves hűségem a megkötéstől számítva?

[ Szerkesztve ]

(#50040) kali válasza Zeki (#50038) üzenetére


kali
legenda

domino esetén nincs, havidíjas csomagok esetén meg már a legolcsóbb move xs is alapban lte képes.

r3dsnake; 404-et dob a link.

[ Szerkesztve ]

(#50041) Zeki válasza r3dsnake (#50039) üzenetére


Zeki
nagyúr

Csinálj egy képernyőmentést, mert az az oldal nekem csak hibával jön elő. Tehát egyedi.

Köszi kali!

[ Szerkesztve ]

(#50042) r3dsnake válasza Zeki (#50041) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Már javítottam, sry.

(#50043) kali válasza r3dsnake (#50039) üzenetére


kali
legenda

nem igazán értem, hogy miként szeretnéd, de ha 2 - 3 hónapja aláírtál 2 év hűséget az előfizetésre, akkor arra újabbat most nem tudsz - 1 évet sem -, amíg a jelenlegi le nem jár - arany kiemeltséggel is legalább 21 hónap.
esetleg másik/új előfizetésre szeretnéd? mert azt lehet, aranytárskártyás konstrukcióban persze csak akkor, ha a feltétel adott.

[ Szerkesztve ]

(#50044) r3dsnake válasza kali (#50043) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Engedi kosárba tenni a meglévő előfizetés mellé bejelentkezés után (és arra új 2 éves hűségre)

Havidíjas előfizetés megújításával
2 év hűség az előfizetésre
1990 Ft havidíj
elektronikus számlával

Összesen
44 990 Ft

(#50045) #78121280 válasza r3dsnake (#50044) üzenetére


#78121280
törölt tag

Ez érdekes mert ez így friss előfizetéssel nem mehetne.

(#50046) kali válasza r3dsnake (#50044) üzenetére


kali
legenda

érdekes, ha úgy engedi, hogy a meglévő havidíjas opció van bejelölve;

m

mert akkor - a rendszer szerint - nincs hűség a jelenlegi előfizetéseden, és enged rá hűséggel vásárolni.

meglévő hűség esetén ezt dobja;

mh

ellenkező esetben;

nh

utóbbi esetben inkább 1 év, mivel azonos az ár, mint a 2 év hűségnél...

(#50047) r3dsnake válasza kali (#50046) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nálam az utóbbit dobja, de kétlem, hogy ne lenne rá hűség mert eleve domino-ról váltottam és emiatt kapok havi 500ft jóváírást is.

(#50048) djculture válasza r3dsnake (#50047) üzenetére


djculture
félisten

az sima hűség nem tarifahűség azért engedi szerintem

(#50049) 1430 válasza kali (#49945) üzenetére


1430
senior tag

Ez régen, még az induláskor volt érvényes, már jóideje a régebbi APN-ek is LTE képesek. ;)

Ami r3dsnake rendelését illeti, nem készülékhűsége van, csak egy "kiegészítő", ami nincs hatással a készülék vásárlásra, és ezek szerint arany szintű volt a Domino száma. r

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#50050) kali válasza 1430 (#50049) üzenetére


kali
legenda

okés, köszi, akkor utólag javításra/kiegészítésre kerültek a régebbi hozzáférési pontok.
amikor én androidos telefont (utoljára s4) használtam, akkoriban még nem ment.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.