Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7501) St3ven


St3ven
addikt

Sziasztok!

Egy-két napra kellene csak net a telómra, hogy azt modemként használva tudjak netezni a laptopomon. Napi 100 MB körül elég lenne.

Arra gondoltam, hogy megrendelem a RelaxNet M-et (3 GB, 3990-ért, időarányos számlázás), majd pár nap után lemondom.

A kérdésem csak az, hogy az aktiválásnak majd lemondásnak van valami díja?
Mert valahol azt hallottam, hogy egy havi díjnak megfelelő összeget számláznak ki (pluszban), ha hónap közben váltok netcsomagot. Ráadásul annyiszor, ahányszor újraaktiválok. Most Net Startom van.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#7502) tjb007 válasza St3ven (#7501) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mondok neked egy még egyszerűbb megoldást.
Rendelsz egy ilyen USB stick -et (ami 1990 Ft -os egyenleggel rendelkezik) a webshop -ban ami mellé most egyszeri, 1 GB-os leforgalmazható adatmennyiséget kapsz.
Mivel feltöltőkártyás mobilnet ezért semmiféle kötelezettség nem terhel, ha elfogyott az 1 GB és az 1990 Ft -ot is elnetezted akkor a SIM kártyát akár el is dobhatod, az USB stick -et pedig eladhatod.

[ Szerkesztve ]

(#7503) St3ven válasza tjb007 (#7502) üzenetére


St3ven
addikt

Köszi, de nem is tudom... Nem akarok ilyen webshoppal meg utána USB stick eladással szórakozni. (Ha nagyon kéne ilyen eszköz, ott van a százéves független Huawei modemem, az is megtenné.)

Amit én írtam, annak a szisztémának a lényege az lenne, hogy így 3990/30=133 Ft-ba kerülne egy napi net, ami összehasonlítva az ilyen napi megoldásokat lényegében verhetetlen ár.

A buktatója csak az a dolognak, hogy hányszor tehetem meg büntetlenül, ill. egyáltalán megtehetem-e, hogy hónap közben visszatérek az alap Net Startomra, ha mondjuk 2 hétig abszolút nem kell net, de utána egy hosszú hétvégére megint kell.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#7504) tjb007 válasza St3ven (#7503) üzenetére


tjb007
nagyúr

"Az Előfizetőnek RelaxNet M, RelaxNet L, RelaxNet XL, Aranytárskártya Mobilinternet csomag RelaxNet M, vagy Aranytárskártya Mobilinternet csomag
RelaxNet XL díjcsomag aktiválására vagy díjcsomagra váltásra naptári hónaponként egyszer van lehetősége díjmentesen. Szolgáltató minden további
díjcsomag váltás vagy újra aktiválás után a választott díjcsomag havidíjával azonos mértékű aktiválási díjat számít fel."

(#7505) club1 válasza St3ven (#7503) üzenetére


club1
veterán

...

[ Szerkesztve ]

(#7506) DonMedve


DonMedve
addikt

Azé' nem piskóta ez a My T-Mobile.
Adott az Asszony előfizuja,amivel ha a legmagasabb percdíjjal beszél amivel másik mobilhálózatot hív ügye,akkor is 117 percet beszélhet amire lebeszéli csak a havdíjjat,ami 1998HUF.Namost egy ilyen előfizuval van most egy 11000HUF-os számla.Azért erre már szépen kapna pontot.Erre zárás előtt adott volt neki 349pont,11pont kellene az aranyszinthez.Eddig no problem.
Most,hogy zártak,ugye megjelent a számla,DE a pontnak ugyanannyit ír,tehát 349-et,de már azt írja,hogy a következő szinthez 60 pont kell,és természetesen nem is engedi,hogy megrendeljem a telót,mert azt írja még nem jár. :(

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#7507) DonMedve válasza DonMedve (#7506) üzenetére


DonMedve
addikt

Bocsánat 30 pontot ír a köv. szinthez.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#7508) St3ven válasza tjb007 (#7504) üzenetére


St3ven
addikt

Ah, köszönöm!

Ezek szerint havonta egyszer kapcsolhatom be és ki anélkül, hogy egy teljes havi díjat le kellene perkálni. Legalábbis ha jól értelmezem.

Végül is ez is jobb, mint a semmi.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#7509) dedike válasza DonMedve (#7506) üzenetére


dedike
addikt

Az AK pontokat hónap közepén írják jóvá, addig nem is érdemes idegesíteni magad rajta! ;)
Addig esetleg a 1430-on, vagy üzletben tudsz érdeklődni, hátha ott "frissebbek" az adatok! Bár ez utóbbi állítást lehet, hogy 1430 majd megcáfolja!

Jó szerencsét!

(#7510) B1T3


B1T3
addikt

Lehetséges, hogy rejtett számmal hívjanak a Telekomtól?

(#7511) dedike válasza B1T3 (#7510) üzenetére


dedike
addikt

Igen.

Jó szerencsét!

(#7512) meroly


meroly
veterán

Sziasztok!

Ha azt a kombinációt választom, hogy MobilOtthon prémium + mobilotthon SMS csomag, akkor a havidíj 570+300, akkor az 570-et, ami a díjcsomag havidíja tuti nem, de a 300-at le sms-ezhetem?
Vagypedig 870 Ft fix havidíj és azon felül 10 Ft az sms hálón belül?
Hálón kívül egyébként akkor a normál díjcsomagnak megfelelő 30 Ft?

Ja és még egy: van nekem sima mobilotthonom, még a havidíj nélküli. Ehhez nem lehet valami sms opciót választani?

Impossible is nothing

(#7513) 1430 válasza meroly (#7512) üzenetére


1430
senior tag

Pont fordítva: az 570 Ft-os havidíjat SMS-ezheted le, a 300 Ft-os SMS opció díjat nem.
Igen, már a régi MobilOtthon idején is létezett ez az SMS opció, így ahhoz is aktiválhatod.

DonMedve:
Minden hónap 10-e tájt van a vizsgálat, tehát 10-e után nézz rá a My T-Mobile-ban az adatokra. Ha 349 pontod van fél éven belül, akkor 11 pont hiányzik a 360 pontos határhoz, mikortól is aranykártyás leszel. Azért ír 30 pontot, mert ezek szerint a 6. hónap pontszáma, ami a következő vizsgálatnál kiesik, az 19 pont. Tehát ha március 10-én a februári adatok alapján legalább 30 pontot gyűjtesz, akkor április 1-től aranykártyás leszel, vagyis legkorábban április 1-től tudsz készüléket vásárolni.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#7514) meroly válasza 1430 (#7513) üzenetére


meroly
veterán

Óóóó nagyon jó, köszönöm. :R

Impossible is nothing

(#7515) nova001 válasza 1430 (#7497) üzenetére


nova001
senior tag

a havidij csomag mindig elseje 0-orátol a hónap utolsó napja éjfélig tart ???

vagy ezt honnan lehet tudni mikor van megint 150 mega ingyen (havidjba foglalt) net ?

+ a mobil tv-t lelehet egybe nézni az ingyen 5orát vagy az valahogy elvan osztva a hónapon belül amenyi ingyenes?

[ Szerkesztve ]

(#7516) DonMedve válasza 1430 (#7513) üzenetére


DonMedve
addikt

Köszi!De mostmár teljesen sötét minden!Régen nem így volt.Jó sokat mókoltak rajt. :( Bementünk ma a T-hez és ott is a csaj valami fél évről beszélt.Meg valami januári vizsgálat.De komolyan nem értem már.Tudom,hogy Én vagyok hülye de ez nekem akkor is magas.03.01. előtt volt 349pont,és azt írta,hogy 11 pont kell a köv. szinthez.Most meg ez.

Azt,hogy érted,hogy 19 pont kiesik?Az meg a levesbe?
Amúgy köszönöm a segítségedet,de homályosíts fel légyszíves. :R :R

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#7517) rizso


rizso
addikt

Srácok!

Erről (illetve az előzményéről) vélemény?

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#7518) tjb007 válasza rizso (#7517) üzenetére


tjb007
nagyúr

Amennyiben nincs hűségidő a készüléken (vagy a vele együtt igénybe vett előfizetésen) úgy 10.000 Ft a függetlenítés ára ([link], 27.oldal). Amennyiben még nem járt le a hűségidő úgy a 10.000 Ft -on felül vissza kell fizetni az igénybe vett kedvezményt is.
Egy példa ennek a "megértésére", szemléltetésére: a HTC Desire 2 éves (díjcsomagra nem vonatkozó) hűségnyilatkozattal 89.990 Ft, ha te 1 év eltelte után szeretnéd hivatalosan függetleníttetni úgy a 10.000 forinton felül ki kell fizetned az akciós ár és a kisker ár különbözetét, azaz 62.010 forintot. Magyarán a függetlenítésért összesen 72.010 forintot kell majd fizetned.

[ Szerkesztve ]

(#7519) rizso válasza tjb007 (#7518) üzenetére


rizso
addikt

Kösz a felvilágosítást! Azt hiszem marad T-függő...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#7520) rizso válasza tjb007 (#7518) üzenetére


rizso
addikt

Dupla...

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#7521) ZoliM@ster válasza St3ven (#7503) üzenetére


ZoliM@ster
aktív tag

Bár ezt a T-Mobile topicban nem illene,de szerintem nézd meg ezt a TV2 mobilnetes dolgot.Szerintem megfelelő lehet számodra! :Y

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#7522) dedike válasza nova001 (#7515) üzenetére


dedike
addikt

Bár nem engem kérdeztél, de:
a havidij csomag mindig elseje 0-orátol a hónap utolsó napja éjfélig tart ???

igen ;)

(Csak a RelaxNetek esetén van másképp!)

Természetesen úgy használod fel az 5 órát, ahogy akarod! ;)

Jó szerencsét!

(#7523) St3ven válasza ZoliM@ster (#7521) üzenetére


St3ven
addikt

Megnéztem, elég brutál áron mérik...

Meg a Vodafone mobilinternetjével kapcsolatban vannak rossz tapasztalataim (nyugat-dunántúli megyeszékhely, belváros közepe, egy utcára a Voda üzlettől és mindezek ellenére gyalázatos letöltési sebesség...)

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#7524) DJ Mythos válasza DonMedve (#7516) üzenetére


DJ Mythos
aktív tag

már én se nagyon értem. :)
eddig március 1-ét írt. előző hónapban hiányzott kb. 95 pont az aranyhoz, havi pontszámom 100 felett szokott lenni. márc. 1-én azt írta, hogy a köv ellenőrzés ápr. 1-én lesz, de a pontok maradtak. ez eddig még ok is, ha tényleg csak 10-e körül ellenőrzik.
de közben (még márc. 1. előtt) összeregeltem a t-home-os előfizetéssel, mert a netet át akartam váltani társkártyás relaxnetre (duplanet 40%-kal már megéri nekem az xl). erre most meg már azt írja, hogy szept. 1-én ellenőrzik újra a szintet.
ráadásul nézegettem a családban lévő többi telefonszámot (azok mind domino-sak). erre az egyiknél azt látom, hogy ahhoz a prémium kártyához van hozzákapcsolva (amúgy kék szintű), mint amin az én telefon, t-home és mobilnet előfizum van. :)
pedig utóbbi hozzáregelését tuti nem kértem. persze nem baj, de akkor már a többit is hozzá lehetne regelni.

(#7525) 1430 válasza DonMedve (#7516) üzenetére


1430
senior tag

Rendben, tegyünk egy próbát. :DDD

Minden hónap 10. napján (volt már rá példa, hogy 1-2 nappal később) van a vizsgálat. Minden vizsgálat során összesíti a rendszer az elmúlt 6 hónapban gyűjtött pontszámodat, ha ez 360 vagy több, akkor a következő hónap 1. napjától arany szintre lépsz.

Február 10-én a rendszer összeadta a következő 6 havi pontszámodat:
2011. január (60 pont, ez ugyebár látható a képen is)
2010. december (x pont)
2010. november (y pont)
2010. október (z pont)
2010. szeptember (t pont)
2010. augusztus (19 pont, ez meg kikövetkeztethető)

Mivel a február 10-ei vizsgálatnál csak 349 pontod volt, márciusban sem lettél aranykártyás. Viszont a rendszer olyan jó fej, hogy figyelmeztet, ha februárra vonatkozólag 30 pontot gyűjtesz, akkor meg lesz az arany szint. Ebbe a 30 pontba beleveszi a következő vizsgálatnál kieső 2010. augusztusi pontszámot (19) és a 349 <> 360 pont közti különbözetet (11).

Március 10-én a rendszer kiszámolja a februárra járó pontszámodat. a példa kedvéért kapjál 35 pontot. Ekkor a következő 6 hónapot veszi figyelembe:
2011. február (35 pont)
2011. január (60 pont)
2010. december (x pont)
2010. november (y pont)
2010. október (z pont)
2010. szeptember (t pont)

Mivel így 365 pontod lenne, április 1-től megadná az arany szintet. Tehát ami a lényeg, ha március 10 után (lehet 1-2 nap eltérés) megjelenik a My T-Mobile-ban, hogy hat havi pontszám 360 vagy több, akkor április 1-től arany szinten leszel.

Megjegyzés: új számoknál van egy időkorlát, ami azt jelenti, hogy legalább 8 hónapja aktívnak kell lennie a számnak, ugyanis a vizsgálat szempontjából kell legyen legalább 6 havi pontszám (tehát ha valaki 2 hónap alatt összegyűjt 360 pontot, azért még nem lesz aranykártyás). A Te számod meg van 8 hónapos?

Továbbá: Ha legalább fél éve aranykártyás vagy és a 6 havi pontszámod felkúszik 1890-re vagy többre, akkor platina szintre lépsz.

Megjegyzés 2.: Milyen díjcsomagot használsz? Mert egy korábbi HSZ-ben elég alacsony havidíjat írtál, amiből viszont feltűnően sok perc jön ki bevallásod szerint. Ez nem befolyásolja az aranykártya elnyerését, de előfordulnak olyan speciális díjcsomagok, amihez nem tudsz WebShopban készüléket rendelni, illetve platinakártyás sem lehet a szám, bár utóbbi egyenlőre nem is nagyon fenyeget. ;)

DJ Mythos:
Eddig az alap részvételi szintről írtam, Te már a regisztrációs szintről beszélsz. Azon belül is lehet valaki T-Mobile regisztrált vagy Telekom regisztrált. Te nyilván az utóbbi vagy, hiszen T-Home-ot is bevontad. Regisztrációs szintnél nem Te döntöd el, mely számokat vonod be, ilyenkor minden a neveden (ügyfélszámodon) lévő szám bekerül, még a Domino is, függetlenül a kiemeltségi szinttől. A többi Domino szám pedig ezek szerint nem a Te neveden van, vagy ha igen, akkor külön ügyfélazonosítóra tették, ezért a rendszer legfeljebb hasonló ügyfélnek érzékel, de amíg ezt meg nem erősíted személyesen, addig azok a Domino számok nem is fognak bekerülni a regisztrációdba.

Megjegyzés: Miért lehet értelme Domino számnak bekerülni a prémium regisztrációba? Mert a prémium beváltható pontokat akkor is fel lehet már használni, ha - a regisztrációban érintett - meglévő Domino hívószámra veszel új készüléket (értelem szerűen hűség és hívószám nélkül).

Ami a szeptember 1-et illeti. Nekem is Telekom regisztrált a Mobilinternetem, és annak 04.01. a következő vizsgálata. Ugyanakkor nekem csak arany szintű (a T-Home is), tehát elvileg azt vizsgálja majd meg a rendszer, hogy tovább léphetek e platina szintre. Neked is arany a prémiumkártyád? Vagy platina? Mert ha jól tippelek, akkor neked a T-Home-od platina, amihez hozzátetted a T-Mobile-t, így automatikusan a platina szintű prémium regisztráció érvényesül a T-Mobile-ra is (ettől még kék vagy arany marad a T-Mobile, tehát T-Mobile-on belül e szerint kapsz kedvezményeket). No ha valóban platina a T-Home-od, akkor elvileg 2010.09.01-én lett az vagy újult meg a korábbi platina kiemeltséged rajta, amit egy évig őriz a rendszer (kivéve ha fizetési problémák lépnek fel vagy sokáig szünetelteted a szolgáltatást), akkor is, ha idő közben lecsökken a pontszámod (T-Home-ra más ponthatárok érvényesek, mint amit fentebb írtam). Tehát eddig azért láttad a következő hónap elsejét, mert az az alapregisztrációdra vonatkozott, most meg azért látsz 09.01-et, mert ez a prémium regisztrációs szintedre érvényes, és elvileg a legmagasabb (platina) szinten van. Talált, süllyedt? Remélem, mert akkor most beégtem... :D

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#7526) DonMedve válasza 1430 (#7525) üzenetére


DonMedve
addikt

Óhh,köszönöm!Azt hiszem kapizsgálom.Akkor rosszul értelmeztem,azt hittem fél évenként van a vizsgálat.De így már világos.

A díjcsomag speckó.Ez egy céges Mátrix díjcsomag,Mátrixosokkal ingyen beszélek,de a percdíjai is elég kedvezőek.Pontos leírást sehol nem találtam róla.sem a neten,sehol.T-be is azt szokták mondani,hogy a melóhelyemen a T-s kapcsolattartómat kérdezzem,az meg a főnököm,de az olyan böszme ember,hogy nem lehet tőle semmit kérdezni. :(

Esetleg ha szépen megkérlek privátban elküldöm,hogy mi szokott a számlalevélen lenni dícsomagnak utánanézel nekem?Nagyon hálás lennék.Esetleg akkor meg is tudnád írni,hogy evvel vehetek e webshopban. :R

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#7527) DJ Mythos válasza 1430 (#7525) üzenetére


DJ Mythos
aktív tag

A történet kb. ott kezdődik, hogy a 2010 nyarán (nem tudom pontosan mikor, mert nincs a T-Pont által kiadott papíron dátum) a nevemre vettem egy Domino-s kártyát a szám miatt.
Okt. 2-án vettünk egy Relaxnet M-es sticket duplanet (akkor még 2000 Ft-os kedvezménnyel) az otthoni T-Home előfizuval (az T-Home édesapám nevén volt akkor még. Analóg telefon és ADSL előfizuval. Sztem már akkor az arany volt, mert ezek jó 10 éve már megvannak...)
Nov. 23-án váltottam át előfizetésesre (MMániaS) a fenti Domino-s számot. (Hűség nélkül, mivel a készüléket később akarok majd venni.) És számla szinten egybe került a korábbi Relaxnet M-mel.
Február elején megrendeltük az IPTV-t (két vevővel, prémium opcióval) Még mindig csak arany szint, de ugye várható, hogy felmegy majd platinára).
Február 25-én átírattuk a T-Home előfizut apukám nevéről az enyémre, és össze is regeltem a T-Mobile-os előfizetésemmel. A T-Home-nál kaptam úgy MT azonosítót, és a pontokat, meg a kiemeltségi szintet is végül áthozták a régiről az új MT azonosítóra.
Március 1-én átváltottam a Relaxnet M-et, Társkártyás XL-re (ugye a T-Home volt arany szinten), és most már a duplanet 40%-os kedvezménnyel.

Pár kérdés, hogy megzavarjalak :) :
A Társkártyás Relaxnet XL, most a T-Mobilos főkártya mellé gyűjti a pontokat, vagy külön, vagy a T-Home előfizu mellé?
A T-Mobile-nál mikor fog arany szintre lépni a MMániás előfizetésem? Azaz mikor fogok tudni egy "TE + ÉN Plusz" kedvezményz igénybe venni? (Mert az most kék, és az összeregisztráció kapcsán 09.01. a köv vizsgálat.)

(#7528) 1430 válasza DJ Mythos (#7527) üzenetére


1430
senior tag

Akkor a 09.01-es dátumot érdemes lenne megkérdezned például telefonon keresztül, ha valami egyedi probléma van, kivizsgálják. Vagy várj még kicsit, hogy a márciusi vizsgálat során változik e a dátum.

Ami a kérdéseket illeti. Domino-ról átváltáskor a Domino időszak is beszámít, tehát ha a Domino időszakkal együtt megvan a 8 hónap, akkor az időkritérium teljesül, minden más pedig úgy alakul, ahogy korábban leírtam DonMedvének, tehát ha meg lesz a 360 pontod fél éven belül (Domino időszakban gyűjtött pontokat is beleértve), akkor következő hónaptól leszel aranykártyás. Ha ez megtörténik, akkor kérheted a Te+Én Plusz-t is.

Akár a MédiaMániás, akár a RelaxNetes számod vesszük figyelembe, csak akkor gyűjtenek beváltható pontokat, ha már legalább aranykártyásak, és akkor is a prémium kártyára fognak gyűlni a pontok. A Prémium kártya minden hívószámodhoz/szolgáltatásodhoz tartozik egyszerre, bármelyikkel lépsz be, ott lesznek a pontok, felhasználni pedig azokon a hívószámokon/szolgáltatásokon tudod, amelyik legalább aranyszintű.

Ha csak alap szinten vennél részt a Kapcsolat Programban (nem prémium), és például a MM hívószámod lenne a főkártya (tehát már arany lenne), akkor a Társkártya RelaxNet hívószám valóban a fő kártyára gyűjtené a pontokat, azaz 0 pontja lenne, míg a főkártyán megjelenne a töblet, de ettől függetlenül a társkártya is felhasználhatná akár az összes pontot.

DonMedve:
Bár az nem jó jel, ha a T-Pontban nem tudták megmondani, mert lehet a 1430-on sem fogják tudni (nincs feltöltve a konstrukció), de tegyél egy próbát (jelszó ellenében). ;)

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#7529) DonMedve válasza 1430 (#7528) üzenetére


DonMedve
addikt

Köszi!Már próbáltam,de ott is csak annyit mondtak,hogy a kapcsolattartó megmondja! :(

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#7530) DJ Mythos válasza 1430 (#7528) üzenetére


DJ Mythos
aktív tag

Nagyon köszi! Így már nagyjából minden világos.

[ Szerkesztve ]

(#7531) #04441088


#04441088
törölt tag

Hy!

Egyik barátom szeretne telefont venni a T webshopjában. Ha még nem múlt el 18, akkor is lehet az ő nevére rendelni?
:R :R

(#7532) dedike válasza #04441088 (#7531) üzenetére


dedike
addikt

Előfizetői szerződés kizárólag a 18. életévét betöltött, gondnokság alatt nem álló személlyel köthető

Tehát a válasz sajnos nem... :( (Forrás)

Jó szerencsét!

(#7533) #04441088 válasza dedike (#7532) üzenetére


#04441088
törölt tag

:R
És akkor szerinted mit csinálnak, ha a csávó a születési dátumát úgy adja meg, mintha elmúlt már 18? Úgyis futár hozza ki a telefont.

(#7534) dedike válasza #04441088 (#7533) üzenetére


dedike
addikt

Mielőtt engedélyezik a vásárlást, el kell faxolnia (pontosabban valamilyen formában el kell juttatnia) az iratainak másolatát! Érdemes ezen a linken olvasgatni kicsit... ;)

Jó szerencsét!

(#7535) cXs


cXs
csendes tag

Engem az érdekelne h ha belépek egy T-mobile flottába(Metro ker) milyen készülékek közül választhatok és van-e rájuk vmien árengedmény ?
Hol találom az árlistát a honlapjukon?

Van egy kártyás telefonom és barátnőmnek egy flottás előfizetéses erre tudom aktiválnia a családbarát kedvezményt?

[ Szerkesztve ]

(#7536) tjb007 válasza cXs (#7535) üzenetére


tjb007
nagyúr

Minden flotta konstrukció más, általánosságban azonban ugyanazon készülékek közül lehet választani mint az egyedi előfizetőknek. Hogy van e rájuk bármilyen kedvezmény az az adott flottától függ (általában van, a mértéke változó mivel minden flotta konstrukció más), ebből a változatosságból is következik, hogy külön, flottá(k)hoz tartozó árlista nincs, nem létezik.

A harmadik kérdésre a válasz az, hogy nem.

"A csoportba kizárólag olyan T-Mobile-os hívószám vonható be, amelyhez a hatályos Általános vagy Domino Díjszabásban szereplő díjcsomagok valamelyikét rendelték. A Családbarát kedvezmény a Domino Net termékhez nem igényelhető."

A flottás előfizetések nem tartoznak ide.

[ Szerkesztve ]

(#7538) cXs válasza tjb007 (#7536) üzenetére


cXs
csendes tag

köszi a részletes és gyors választ :)

[ Szerkesztve ]

(#7539) maglew


maglew
aktív tag

Mit lehetne tenni azért hogy 3 percet okosítottam az okostelefonomat interneten keresztül, és állítólag valami netstart csomagom van ezért 53 ezret kiszámláztak.

Mást is szivattak már meg ezzel? Kértem méltányosságot de 10 ezret elengedtek...édeskevés. Kihez lehetne panaszt tenni, milyen lehúzós tetü társaság ez?

(#7540) daniel2121 válasza maglew (#7539) üzenetére


daniel2121
senior tag

Én is hasonlóan jártam velük, pedig eddig nekem semmi bajom nem volt a t-mobillal.Már másodszor megreklamáltam, nem tudom most mi lesz a döntésük.
A lényeg az hogy a karácsonyi akcióban átváltottuk a dominóst egy eco csomagra+volt benne 500mb netforgalom. Egy kukkot sem szóltak hogy már meghaladtuk pedig én úgy gondolom illett volna, már csak akkor szóltak amikor az 50k határt elértük. Ez volt januárban erre februárban már szinte nem is volt netforgalom aztán megint 50k felett lenne a számla. Egyszerűen nem értem.

(#7541) Dave1984


Dave1984
őstag

Üdv mindenkinek.Lenne egy kérdésem.Úgy néz ki egy hónapot Ausztriában leszek egyet itthon(felváltva) magyarországi T-Mobileos telóval működik az ausztriai T-mobile kártya?Vagy magyar állampolgárként tudok kint venni sim kártyát?

[ Szerkesztve ]

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#7542) dedike válasza Dave1984 (#7541) üzenetére


dedike
addikt

magyarországi T-Mobileos telóval működik az ausztriai T-mobile kártya?

Nem.

Vagy magyar állampolgárként tudok kint venni sim kártyát?

Prepaid konstrukcióban biztosan!

Jó szerencsét!

(#7543) Dave1984 válasza dedike (#7542) üzenetére


Dave1984
őstag

Köszönöm a választ :R

[ Szerkesztve ]

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#7544) zoli62 válasza daniel2121 (#7540) üzenetére


zoli62
addikt

Sajnos eza bevételcentrikus szellem mindig is jellemző volt a Westelre és a T-Mobilra. Ők azzal takaróznak, hogy küldnek figyelmeztető SMS-t, pedig az is előfordulhat, hogy nem érkezik meg.Net Startnál nem 50000 Ft-os forgalomnál kellene limitfigyelés, hanem már 5000 Ft-nál. Persze legegyszerűbb léenne megszüntetni, de ők azt emiatt kieső bevételeikről egyszerűen nem mondanak le. Mit várunk akkor, amikor még egy egyszerű hívószánkijelzésért is a legtöbb díjcsomagban pénzt kérnek? Méltányosságra meg nem nagyn lehet számítani. Egy ötvenezres forgalomnál tízezer forint elengedés nem sok.

(#7545) LouCypher35


LouCypher35
csendes tag

Sziasztok!

Eléggé bonyolult dologban szeretnék informálódni.

Van egy előfizetésem, aranykártyás. Anno úgy vettem egy telefont, hogy társkártyával rendeltem meg (ez egy éve volt), viszont a T webshopban a főkártyához írja ki, hogy még él a hűségidő, tehát nem tudok, új telót venni rá. (A társkártyát nem is használom, csak a telefonvásárlás miatt igényeltem). Valami megoldás van, hogy új előfizetés nélkül tudjak telefont venni (nem kellene még egy szám).

Válaszokat előre is köszönöm.

(#7546) LouCypher35


LouCypher35
csendes tag

Közben rájöttem, hogy több társkártya is lehet. :C

(#7547) norbesz74


norbesz74
aktív tag

Tiszteletem.

Érdeklődnék, hogy van egy relaxnet M csomagom, amit szeretnék eco dijcsomagba vissza rakni, hogy egy iphone4 vegyek? Abban is lesz net csomag. Köszöönm

(#7548) norbesz74 válasza maglew (#7539) üzenetére


norbesz74
aktív tag

Neharagudj, de még a Tmobil se haragudjon meg.

Én 3 évvel ezelött egy nokia 6120 classicot vettem net csomagot is adtak hozzá 80MB osat. És elkezdtem hülyén tv nézni. Akkoriban sok free adó volt 2 darabb csatorna. És kaptam egy 50000ft sms. Ledöbentem 3x is. döb döb döb. Hívás ügyfélsz kedvesen mondta, hogy net startom van. Woááááááááááááááááááááááááááá...
Mondom bediktál ném a szerződés számomat még egyzser. Minden egyezet és mondom net 80MB van a szerződésem és a honlapon azt írták ingyenes adatforgalmam van rá. Akkor 72 óra türelmet kért, de azért a számlát nem sztornozzák. Mondom rendben akkor maguk rugták fel a szerződést így a tellefon se kell. Panaszt is tettem és csak a 50000ft számlát nem is láttam. Érdekes.:)

(#7549) ForRedGlory válasza maglew (#7539) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Semmit nem tetetsz drága barátom, mint azt hogy kipengeted... Tanulópénz. Komolyan nem értem az ügyfeleket, a saját hülyeségük miatt szívnak és csodálkoznak hogy a T-Mobile nem nyeli be az emberi hülyeséget? Ott az előfizetés, benne van hogy a Net Start alapszolgáltatás, ott a díja, ha használod, fizetned kell érte... Nem a társaság tetűsége az hogy a jogtalan panaszod miatt elhajtanak. Tudod TE hogy én hány hozzád hasonlót küldtem el az NMHH-hoz? Lefogadom senki sem ment, mert mind tudja, hogy nincs igaza...
Szóval mielőtt fröcsögsz, nézelődj a felhasználói kézikönyvben talán...

Kaptál 10.000 Ft jóváírást a SEMMIRE, mert ilyen tetű a T-Mobile hogy nincs igazad, mégis átvállalja a tartozásod 25%-át. Gratulálok. A kezed össze kellene tenned inkább és hálát rebesgetni...

[ Szerkesztve ]

(#7550) ForRedGlory válasza daniel2121 (#7540) üzenetére


ForRedGlory
félisten

A szolgáltatónak NEM kötelessége az ügyfelet tájékoztatni az aktuális adatforgalmáról. Az egy dolog, hogy van egy ilyen szolgáltatás, de minden ügyfél lekérheti az egyenlegét a 170-as SMS számon, vagy telefonszámon.
Az ha nem tudsz a saját dolgaidra figyelni, nem a szolgáltató hibája.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.