Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82001) pébé válasza embe (#81997) üzenetére


pébé
csendes tag

Igen és készítettem jelszót utána a telefonszámmal és a jelszóval beléptem de általános hibát ír. Akkor majd felhívom én is a 1430-at.

[ Szerkesztve ]

(#82002) zeg74 válasza AliasB (#81984) üzenetére


zeg74
aktív tag

Előtte nekem is volt 4G. Mióta Dominó Fixbe vagyok maratonnal, azóta nincs. :(

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#82003) Bferibörs válasza zeg74 (#82002) üzenetére


Bferibörs
addikt

akkor telefonálunk az 1430-ra, remélhetően csinálnak valamit. Nekem nem H+-ra hanem 3G-re ugrik vissza, de még nézegetem mert alapból nem használom a netet jelenleg a kártyán. Ja mellesleg az előfizetéses Telekom net kártyám 4G-vel fut ugyan ott.

előfizetés kártyám

Fix

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#82004) Hauptmann válasza Zeki (#82000) üzenetére


Hauptmann
addikt

Ha lejárt a Maraton, akkor gondolom ott nincs lassítás, mint a NetPlusznál, hanem amíg fel nem töltöm, addig nincs net.

(#82005) zeg74 válasza Bferibörs (#82003) üzenetére


zeg74
aktív tag

Vajon elég ha egy valaki telefonál,vagy egyesével minden dominósnak jelezni kell a problémát?

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#82006) Zeki válasza Hauptmann (#82004) üzenetére


Zeki
nagyúr

Stimmel.

(#82007) Bferibörs válasza zeg74 (#82005) üzenetére


Bferibörs
addikt

passz ezt nem tudom, minél több bejelentés érkezik talán annál hamarabb megcsinálják/javítják, persze terheli az 1430-at.

H+ a képen a net, de amint elindítom a speed tesztet 3G-re ugrik.

(#82006) CineDOG1

a net elfogyása előtt nem lehet újra feltölteni ?

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#82008) Bferibörs


Bferibörs
addikt

Felhívtam az 1430-at, a Fix kártyával kapcsolatban az alábbi tájékoztatást kaptam:

- a kártya nem alaklmas 4G használatára
- Tpontban ingyen és bérmentve kicserélik 4G képes kártyára

hurrááá, mondtam is sőt helyben aktiválni szerettem volna a Maraton 4GB csomagot. tehát tudták, hogy netet fogok használni, más kérdés, hogy ezt a Tpontban nem tudták elintézni, kártya feltöltést sem.

Szóval akinek nem megy a 4G az menjen kártyát cseréltetni.

Ha van kedvetek megvárhatjátok mit intéztem, most elmegyek megpróbálom a cserét.

Beszámolok az eredményről.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#82009) Black_Raven válasza Bferibörs (#82007) üzenetére


Black_Raven
veterán

24 óránként töltheted a Maratont.

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#82010) #08205312 válasza Bferibörs (#82008) üzenetére


#08205312
törölt tag

Szinte biztos, hogy nem erről van szó, ugyanis jóval a FIX csomag megjelenése előtt már csak 4G képes SIM-et gyártanak.

(#82011) buresz8


buresz8
tag

Sziasztok!

Bocsi, ha már volt ilyen kérdés, de nem szeretnék visszaolvasni ennyi rengeteg hozzászólást.
Kérdésem, hogy most van egy netplusz domino internet előfizetésem. Ez pár nap múlva lejár. Ha most rendelnék egy Marton előfizetést (ezt csak akkor tudom megrendelni, ha van aktív internet előfizetésem), akkor ezt bármeddig használhatom amíg tart a keret? Még akkor is használhatom, ha a netplusz előfizetésem IDŐ korlátja lejárt? Vagy csak aktív netplusz előfizetés mellett lesz aktív a maraton előfizetés?

Köszi :)

(#82012) #08205312 válasza buresz8 (#82011) üzenetére


#08205312
törölt tag

válts Domino FIX díjcsomagra és ezt követően rendeld meg a Maratont, akkor öröm-boldogság lesz...

(#82013) Bferibörs válasza #08205312 (#82010) üzenetére


Bferibörs
addikt

hát nem, kicserélték a kártyát ( közben megnéztem, hogy a régi kártyán is az van , hogy 4G ) nem lehet a 4G hálózatra felcsatlakozni, hiába jelzi a telefon,hiába választom ki elutasít- újabb telefon az 1430-ra.

(#82009) DarthFader köszönöm ! :R

(#82012) 8

majd akkor lesz öröm,bododság ha minden működik is a Fix-en :DD

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#82014) zeg74 válasza Bferibörs (#82013) üzenetére


zeg74
aktív tag

Most megyek be a telekomhoz cseréltetni kártyát!

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#82015) Bferibörs válasza zeg74 (#82014) üzenetére


Bferibörs
addikt

ha új kártyád van ne menj,nem az a baj,vonalban vagyok az 1430-al

várjál amíg befejezem és beszámolok, egyenlőre próbálnak intézkedni nem csak az én számomra -várok a válaszra

valami központi hiba lesz

ha valakinek műxik a 4G kérem jelezze ! persze Fix-ről van szóó

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#82016) Black_Raven


Black_Raven
veterán

Szerintem egyértelmű, ha előtte volt 4g, a Maratonnal meg nincs, akkor a Maratonnal van vmi gáz.Nekem is fix van, csak van mellette egy Net+Arany+Turbo és megy a 4g .Turbo előtt volt Maraton és ott is volt 4g.Lehet a technikai net nem elég?

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#82017) Bferibörs


Bferibörs
addikt

(#82016) DarthFader

Látod a maraton nem jutott eszembe, hogy az van :U

Az ügy jelenleg ott tart , hogy vizsgálják és jelenleg is javítják , hétfőig kérik a türelmet, addigra biztosan elhárítják, addig csak próbálkozni lehet a 4g-re csatlakozással türelmet kérnek

a telómra küldtek egy beállítási valamit de így sem működik sajnos sőt vissza ugrott 2G-re E-re ,most 3G éppen :DDD

Regisztrálás a Telekom Hu (LTE) hálózaton, "Nem sikerült, elutasítva..." ennyi a jelenlegi állapot.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#82018) AliasB válasza Black_Raven (#82016) üzenetére


AliasB
senior tag

Várható volt, hogy a telekom valamivel meg akarja magyarázni miért nincs 4G pedig nekem is NetPlusszal volt Maratonnal nincs. Akkor eleve nem a telefon vagy a kártya a hibás :/ Minden más ugyan az maradt szó szerint. Csak pár "kattintás" történt a telekom alkalmazásba a váltás miatt.

Járj nyitott szemmel.

(#82019) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Mióta átváltottam Domino 5-ről Domino Fixre és nem a NetPlusz 1 gigát rendeltem meg, hanem a Maraton 1 gigát, azóta lebutult a sebesség 3G-re.

Lefedettségi terület: 4G-s

Eszközök 4G képesek, Telenoréknál hasítanak a cuccok, Trékoméknál meg download nem megy 6 megabit fölé. Ez kb. ilyen HSPA sebességnek felel meg.

Mi a jó isten van? :DDD

(#82020) albandy válasza cocka (#82019) üzenetére


albandy
tag

Csak két hozzászólást kellett volna vissza olvasni...

(#82021) Bferibörs válasza AliasB (#82018) üzenetére


Bferibörs
addikt

utólag jeleztem a Telekomnak, hogy valószínűleg a Maraton csomaggal van a gond, elvileg hívni fognak majd a műszaki kollegák valamikor és kérdezni fognak ez ügyben, addig türelmet kértek.-javítják a hibát ez a lényeg

(#82019) cocka

olvass vissza !

ezzel foglalkozom kb. 2 órája :U

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#82022) cocka válasza Bferibörs (#82021) üzenetére


cocka
veterán

Tudom utólag elolvastam, csak már ugye nem lehetett törölni annak meg sok értelme nem lett volna, hogy átírom az egészet egy pl. egy .-ra.

ezzel foglalkozom kb. 2 órája

És mire jutottál? Központi hiba? Nekem gyanús, hogy nem a sok ügyfél a hunyó.

(#82023) Bferibörs


Bferibörs
addikt

(#82022) cocka

oké,tudom az ember agya zsong ilyenkor mert nem működik valami :DDD

Tudni kell, hogy ez a Domino Fix egy teljesen új rendszerben működik, elvileg működik is , de ezek szerint nem :(

Azért lehet az , hogy aki csak csomagot váltott és nem újat vett annál sem működik a 4G, sajna utólag jutott eszembe , valszeg nincs köze a Maratonhoz mivel pld. nálam még nem a Maraton fut hanem az ajándék 1 GB net (- ezt az ügyintéző mondta- ) , szóval ebből gondolom, hogy nem a Maraton a ludas hanem maga a Fix csomag és nem is a kártya hanem a "központi irányítás " lehet a ludas.

Amit igéret szerint javítanak! ( Még 1x , nem csak személyes problémának jelentettem hanem "országosnak"
ha valaki úgy érzi, hogy nincs kedve várni esetleg hétfő du-n vagy estig ( persze addig is lehet próbálkozni felmászni a 4G-re, hátha közben megcsinálják ) az érdeklődhet a 1430-on, bár jobb esetben csak a vonal terhelődik. Viszont nyoma marad a bejelentésnek.)

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#82024) Hauptmann válasza Zeki (#82006) üzenetére


Hauptmann
addikt

Aha, de ha mondjuk útközben elfogy a net, és nincs wifi, akkor nem lehet feltölteni. Okos megoldás. ;] Azt hiszem, maradok a NetPlusznál.

Érdemes amúgy erre a Fix-re váltanom, ha a jelenlegi Domino Nap mellé be van aktiválva a Most?

(#82025) #08205312 válasza Hauptmann (#82024) üzenetére


#08205312
törölt tag

roamingban olcsóbb a FIX-szel, mert a 25 Ft-ra jön a felár.

(#82026) zeg74 válasza Bferibörs (#82015) üzenetére


zeg74
aktív tag

Megtörtént a sim csere. Nincs 4G. Azt mondta a telekomos, hogy jelezzem a hibát a 1430 felé. Szerinte a maratonnal lesz a gond.

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#82027) cocka válasza Bferibörs (#82023) üzenetére


cocka
veterán

Köszi a választ!

Mondjuk nem tudom ez itt miért OFF topic. :U A Telekom mobil NEMszolgáltatásról is beszélni kell. :)

(#82028) tamass.szabo


tamass.szabo
tag

Helló!
Ha egy előfizetés más nevére lesz írva, akkor a kapcsolatpontok, illetve a kedvezményszint megmarad, vagy az teljesen lenullázódik?

(illetve ha még folyamatban van egy mobil részletfizetés, akkor a maradékot egyben be kell fizetnem, vagy ugyanúgy maradnak a havi részletek?)

(#82029) lugosi válasza AliasB (#82018) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Most néztem meg a párom telefonján, fix, most, maraton együtt, és van 4G. Előtte netplusz volt neki is.

(#82030) dptrsk válasza tamass.szabo (#82028) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Mivel a részletfizetést a régi tulaj vállalta, így átírás előtt ki kell fizetni az összes részletet. Az új tulaj a részletfizetést, ha akarja se tudja átvállalni.

Ha jól tudom mobil oldalon a telefonszám gyűjti a pontokat, így a kiemeltség, pontok az új tulajnál is megmaradnak.

(#82031) Bferibörs


Bferibörs
addikt

(#82027) cocka

végül is nem off, csak úgy érzem teleszórjuk a topikot a Fix problémákkal és nem mindenki erre kíváncsi itt.

(#82026) zeg74

olvass vissza, azóta pár dolgot tisztáztam az 1430-on, hogy mi és mikor fog történni azt nem tudom, ma estig illetve max. hétfő estig igértek valami eredményt, meg vissza hívást műszakiaktól ha nem találják a hibát, végig fogják túrni a teljes rendszerüket ami a Fix esetében teljesen új rendszer az előzőekhez képest

(#82029) lugosi

ezek szerint van akinél működik is
- használjátok is ? mert első bekepcsoláskor nekem is felvillant az LTE de gyorsan el is tűnt és azóta vissza sem jött, közvetlen utána teszteltem speed teszttel- ahogy bekapcsoltam az alkalmazást átváltott 3G-re.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#82032) #54715584


#54715584
törölt tag

SIM kérdés: Van már 4G képes SIMem, de az még micro méret, és az új telefonom nano lesz. Ha ezt kitöltöm, akkor kapok egy másik kártyát, és aktiválnom kell.
Ez úgy zajlik, hogy a rendelésnél kapott kódot kell majd megadni első használatnál vagy hogy történik ez?

(#82033) Zeki válasza Bferibörs (#82031) üzenetére


Zeki
nagyúr

Én február 24-én rendeltem online a Fix Extrát, aznap át is vettem. Azóta 4G net megy rajta.

(#82034) dptrsk válasza #54715584 (#82032) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Személyesen kell bemenned és kérned a nano SIMet.
Ez az űrlap csak nem4G->4G cserére vonatkozik, sorozatszám alapján ellenőrzik, hogy a jelenlegi kártyád jogosult-e a cserére(nem4G képes).

(#82035) lugosi válasza Bferibörs (#82031) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Persze, használja is nap közben, működik szépen.

(#82036) Bferibörs válasza Zeki (#82033) üzenetére


Bferibörs
addikt

hmm, Neked is Maratonnal ?

kezd kesze kusza lenni, hogy kinek miért megy,miért nem megy :U

(#82035) lugosi

köszi, kezd érthetetlen lenni

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#82037) lugosi válasza Bferibörs (#82036) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Amúgy még annyi, hogy biztos, hogy LTE, mert épp mondta is, hogy a régi telefonjához képest, ami csak 3G-t tudott, mennyivel gyorsabban bejön minden. Mondjuk pár nap alatt le is netezett 300 megát, előtte a 200-as csomag a hónapra is bőven elég volt, még maradt is.

(#82038) cocka válasza Bferibörs (#82036) üzenetére


cocka
veterán

Ebben a nagy keszekuszaságban egyelőre nekem a már említett konklúzió az, hogy aki váltott, annak nem megy, aki újat vett, annak megy. Igaz-e?

(#82039) Bferibörs válasza lugosi (#82037) üzenetére


Bferibörs
addikt

hát ja ,nekem is régen a 3G alatt elég volt 2-3 GB, most 4G vel 5-7 :DDD

nem azért (talán) mert többet eszik, hanem mert gyorsabban tapicskol az ember :DD

Mondjuk az érdekes, hogy a speed test 3 G alatt kb. 40 MB-ot kajál meg ( 1-1 mérés ) addig 4G alatt kb. 80MB

de nem értek ehhez , hogy miért van így.

(#82038) cocka

Nem, nekem új vásárlásom van ( 03.17-én pénteken vettem ) és nem megy a 4G.

Ráfogható lenne a térerőre stb. de nem lehet mert az előfizetéses kártyám megy 4 G-n most is, Telekom rá is nézet,térerő az van, telefon tudja kezelni ( hisz előfizetésest is kezeli mindkét telóm még a kínaim is ) , szóval azt mondták a vizsgálatok után, hogy a hiba náluk van, ez a lényeg és reménykedjünk, hogy hamar ki is javítják.

Számomra már csak az a kérdés maradt , hogy miért működik valakinél ( ennek örülök,hogy működik) és miért nem működik másnál, jópárunknál. :U

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#82040) zeg74 válasza cocka (#82038) üzenetére


zeg74
aktív tag

Nem. Én váltottam is,meg ujjat is vettem. Mind kettő fix és egyiken sincs 4G.

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#82041) cocka


cocka
veterán

Akkor nem lehet hogy földrajzi környezetfüggő?

(#82042) Bferibörs


Bferibörs
addikt

(#82040) zeg74

Na puff , mikor váltottál és mikor vetted az újat ? Lehet csak az újabb cuccok nem működnek ?

(#82041) cocka

Nem tudom, én Budaörsön használom jelenleg, lefedettség van, megnézték,ellenőrízték.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#82043) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Domino kártyánál annyival leegyszerűsíteném a kérdést, hogy 4G képes-e vagy sem, hogy, ha a kártyán (amiből ki lett törve a sim kártya) a sorozatszám mellett cikkszámban benne van, hogy:

- 3D
- NFC

az már 4G képes. Amiatt nem kell telefonálni, s cserélni sem.

(#82044) zeg74 válasza Bferibörs (#82042) üzenetére


zeg74
aktív tag

Február 20 án váltottam dominó5 ről fixre, és február 27 én rendeltem a fix extrát.

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#82045) Bferibörs válasza zeg74 (#82044) üzenetére


Bferibörs
addikt

akkor ez sem igaz, már mint aki most vette annak nem műxik,

CineDOG1 ekkor vette febr. 24 és műxik

Mellesleg a kínai telefonom okos telefon :DDD bele teszem a kártyát , bekapcsolom és megmondja milyen kártya van benne úgy,hogy a netet be sem kapcsolom a Fix 3G az előfizetéses 4G :DDD :U

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#82046) zeg74 válasza Bferibörs (#82045) üzenetére


zeg74
aktív tag

A feleségem kártyáját bele teszem egyből van 4G.

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#82047) Bferibörs válasza zeg74 (#82046) üzenetére


Bferibörs
addikt

Te merre laksz, ha nem titok ( csak keresem a hiba okát,nem kell válszolni ha nem akarsz)? - persze nekem is az előfizus kártyám megy 4G-n.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#82048) horvathd


horvathd
aktív tag

Egy ötlet a Maraton 4G problémára:

Nem tudom, hogy van-e köze hozzá, mert az 1 GB os maraton csomag aktiválása előtt nem volt mobilnetem, és ezt is még a Fix díjcsomagok megjelenése előtt kezdtem használni, de eleinte nekem sem volt 4G-s hálózatom, de valaki itt említette, hogy az MMS küldést engedélyezni kell a Telekom appban, vagy az online felületen, hogy a 4G menjen. Ezt beállítva és a telefont újraindítva, máris ment a 4G.

"The Kid just rages for a while."

(#82049) Bferibörs válasza horvathd (#82048) üzenetére


Bferibörs
addikt

hát nem tudom egy próbát megérhet ez is , viszont nekem külön elküldték a beállításokat ami fel is települt, úgy sem működött sajna

és tényleg, a fenébe ezen átsiklottam itt- van LTE :U

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#82050) zeg74 válasza horvathd (#82048) üzenetére


zeg74
aktív tag

És tényleg!!! Bekapcsoltam az mms t, telefon újra indít,és már van is 4G. Köszönöm a segítséget.

" kár érte, kiváló ügynök volt"

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.