Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#138001) Cs1csó válasza Nikaré (#138000) üzenetére


Cs1csó
félisten

:O

(#138002) Zsolt,72 válasza Nikaré (#138000) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Szia!

Koszonjuk. Vége a korlátlanság időszakának. 🙂

 iPhone 15

(#138003) Cs1csó válasza Nikaré (#138000) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R csak a net hiányát siratom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#138004) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Üdv, az egyik ismerősömet leadta a Telekom Mosonmagyaróváron, és a leány Vidanet vette át.


Jól gondolom, hogy innentől kezdve Mobil M előfizeéssemmel már nem hívható ingyenesen?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#138005) 4Grider válasza GoodSpeed (#138004) üzenetére


4Grider
nagyúr

Jól.

(#138006) GoodSpeed válasza 4Grider (#138005) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Köszi.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#138007) -Maci-


-Maci-
őstag

Sziasztok.

Honnan lehet megtudni a Telekom 5G SA lefedettségét? Tehát az SA-t, nem az NSA!

Köszönöm szépen.

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#138008) HoaryFox válasza -Maci- (#138007) üzenetére


HoaryFox
őstag

A weboldalon a lefedettségi térképen a sötét magentával jelölt területeken van 5G SA, a világosabb az az NSA.

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#138009) 4Grider válasza HoaryFox (#138008) üzenetére


4Grider
nagyúr

A sötét sem feltétlenül SA, hiszen sötéttel jelzik az N1-es területeket is, az viszont NSA.

[ Szerkesztve ]

(#138010) -Maci- válasza HoaryFox (#138008) üzenetére


-Maci-
őstag

Ah, köszönöm... :R
Akkor ez felejtős :K

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#138011) Landsmann válasza -Maci- (#138010) üzenetére


Landsmann
addikt

A Cellmapperen tudsz valamennyire tájékozódni. Az 5G-s térképen ahol van cellaazonosító, azok SA cellák. Ha nincs is a közeledben ilyen cella, attól még lehet, mert ha az adott területet nem térképezték fel, akkor nincs jelölve.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#138012) -Maci- válasza Landsmann (#138011) üzenetére


-Maci-
őstag

Köszönöm szépen! :R

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#138013) -Maci- válasza 4Grider (#138009) üzenetére


-Maci-
őstag

Közönöm szépen neked is! :C :R

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#138014) bociusz válasza HoaryFox (#138008) üzenetére


bociusz
aktív tag

A Telekomnak egyelőre nem publikus az SA hálózata. A zárt bétateszt pedig N1-en és N28-on zajlik, ami pont hogy nem magentaszínű a térképen.

(#138015) mzso


mzso
veterán

Helló!

Mást is spammel a telekom alkalmazás minden áldott nap a Domino Most-tal?

A másik meg, hogy akárhányszor megnyitom a képembe tolja a nyilatkozatait, hátha elfogadom...

(#138016) domper2015 válasza mzso (#138015) üzenetére


domper2015
senior tag

Nem, nekem aktív. Amikor inaktív, akkor se jelzi.

[ Szerkesztve ]

(#138017) kovacsmi_74 válasza mzso (#138015) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

A nyilatkozatoknál fogadj el valamit a kötelezőn kívül is, mentés, majd vedd ki ami nem kötelező, majd újra mentés.

(#138018) tomy86 válasza mzso (#138015) üzenetére


tomy86
addikt

"Mást is spammel a telekom alkalmazás minden áldott nap a Domino Most-tal?"
Igen, ráadásul úgy, hogy be is van kapcsolva egy Domino számhoz. Többször jeleztem is a problémát, de a supportot vagy nem érdekli vagy meghaladja a képességüket a probléma megoldása (az utóbbira tippelek). Emiatt kapcsoltam ki a Telekom app összes értesítését.

(#138019) Cs1csó válasza tomy86 (#138018) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 de egyszerű a megoldás (amúgy sem szoktak értelmes értesítéseket küldeni) hogy kikapcsolod az értesítéseket.

(#138020) tomy86 válasza Cs1csó (#138019) üzenetére


tomy86
addikt

ezt elnéztem

[ Szerkesztve ]

(#138021) the.odzsy


the.odzsy
aktív tag

Nagylaposon (46-os út mellett Gyomaendrőd és Mezőtúr között), a Telekom még decemberben elindított egy új mobiltornyot. Van-e valakinek információja ezzel kapcsolatban? 4G, 5G, esetleg cellmapper?

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#138022) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Tegnap volt pár fura hívásom, ma vissza hívtam őket, egyik esetnél a szám már nem is létezik, a másiknál a fél mondta, hogy nem hívott, meg nézte a hívás listát és ott sem volt a számom benne. Azt mondta az illető lehet megint "ellopták" a számát, tehát csak azt láttam, hogy ő hív közben meg nem.

Tuti volt eddig is ilyen de meglepett, mivel amúgy sosem telefonálok klasszikusan és engem sem hívnak.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#138023) Landsmann válasza the.odzsy (#138021) üzenetére


Landsmann
addikt

Cellmapperen nincs fent bázisállomás. Valószínűleg nem járt arra azóta Cellmapperrel senki.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#138024) the.odzsy válasza Landsmann (#138023) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Köszönet! Azt én is észrevettem. Személyes tapasztalatra gondoltam. Nekem van nem messze a Peres partján egy horgásztanyám. A Digi és a Voda szörnyű lett. Kettővel mellettem levő szomszéd eddig szenvedett a Telekomos internetével ( csak a hűtő tetején volt nála net :D ). Amióta elindult az új torony már mindenhol működik a net és a telefonálás. Amikor kinézek, mindig sikerül otthon hagynom a Telekomos kártyámat használó Ipademet. Gondoltam van itt valaki a fórumon, akinek vannak onnan személyes tapasztalatai. Hát ennyi majd ha megyek, megnézem én. :K

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#138025) skroy


skroy
senior tag

Van egy feleslegessé vált mobil előfizetésem, 2024 októberig hűséggel. Felmondás előtt megérdeklődtem, hogy mennyi lenne az összköltsége a felmondásnak. A hozzá tartozó készülék részletein kívül. Azt mondták chat-en, hogy 2420 Ft kötbér. Létezhet, hogy mindössze ennyi lenne? Félek ha felmondom, találnak még valami kifizetendőt bőven. :D

(#138026) mazsiii92 válasza skroy (#138025) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Ha jól tudom, akkor a készülékkedvezményt kell visszafizetni, illetve a készülék részletet, ha van. Ha a készülékkedvezmény 2420 forint volt, akkor tényleg annyi. :D Plusz a részlet, ahogy írtad.

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#138027) skroy válasza mazsiii92 (#138026) üzenetére


skroy
senior tag

Fel is mondom, aztán majd kiderül.

Az 1 évre kötött hűség felmondásakor mit számolnak fel vajon? Ott ugye nincs készülék kedvezmény, mert készülék sincs.

(#138028) mzso válasza Cs1csó (#138019) üzenetére


mzso
veterán

Hát nem tudom. De szerintem lejáró adategyeztetésről, vagy lejáró egyenleg felhasználhatóságról is küld üzenetet.

(#138029) ledgeri válasza szabonagyur (#138022) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Te vagy a másik oldala ennek a topiknak

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#138030) Kbali válasza skroy (#138027) üzenetére


Kbali
nagyúr

1 év hűségnél elvileg 1 havi havidíj kedvezmény volt csak, azt kell kifizetni.

(#138031) szabonagyur válasza ledgeri (#138029) üzenetére


szabonagyur
félisten

Latom, koszi.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#138032) Soulfly842 válasza skroy (#138027) üzenetére


Soulfly842
addikt

szerintem egyeztess egyet telefonon. Ha ott is ugyanazt adják akkor ok, kérd el a hívásazonosítót és azt úgyis tárolniuk kell. Reklamáció esetén hivatkozhatsz rá, s fix el kell fogadniuk, ha jóváírásra lenne szükség.

(#138033) EmberXY válasza Sordoran (#136609) üzenetére


EmberXY
addikt

Kicsit megkésve, de én is kaptam választ a Telekomtól erre a VoIP visszaéléses dologra, és valóban nem túl megnyugtató a helyzet. Ha esetleg valakinek hasznos lehet, berakom ide a választ.
[kép]
Az ideiglenes roaming tiltás, ami korábban szóba került itt is, csak a Telekom hálózatán belül érvényes, más szolgáltatóknál nem, tehát amolyan nesze semmi, fogd meg jól, szóval teljes körű megoldás nem létezik, és még csak feljelentést sem javasoltak.
Bár azóta nem tapasztaltam a problémát, de azért eléggé bosszantó, hogy ilyesmit meg lehet csinálni.

Up the Irons!

(#138034) Winne válasza EmberXY (#138033) üzenetére


Winne
nagyúr

Feljelentéssel mire is mennél? Ismeretlen tettes, kárt nem okozott, max van egy vizsgálat, amiben ugyanezt megmondják.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#138035) EmberXY válasza Winne (#138034) üzenetére


EmberXY
addikt

Ha csak az nem számít bűncselekménynek, hogy visszaélnek a telefonszámommal... :D
De nyilván ez elhanyagolható, mint ahogy az a kellemetlenség is, amikor magyarázkodnom kell, hogy én bezzeg nem kerestem az adott illetőt.
Természetesen a feljelentéssel semmire nem mennék, ez tény, ennél komolyabb ügyekben sincs értelme nekimenni, nem hogy ebben.

Up the Irons!

(#138036) RoyBatty válasza EmberXY (#138035) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Azért kell feljelentést tenni, mert ha valakit bepaliznak a te számodról és ő feljelenti a csalót téged békén hagyjanak a rendőrök. Kinyomozni természetesen semmit nem fognak, de legalább lesz arról egy papírod, hogy "időben szóltál".

(#138037) EmberXY válasza RoyBatty (#138036) üzenetére


EmberXY
addikt

Arról, hogy időben szóltam, gyakorlatilag már van papírom, hiszen hivatalos levélben reagáltak a bejelentésemre.
Ha valakit be is paliznak, akkor is gyorsan visszakövethető, hogy semmi közöm nincs a híváshoz, gyakorlatilag ez egy olyan helyzet, hogy a hídon majd akkor kell átmenni, ha odaértünk... A feljelentéssel szerintem egyelőre csak a saját időmet pazarolnám.

Up the Irons!

(#138038) ledgeri válasza RoyBatty (#138036) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Addig amíg az adott felhívott nem engedi, hogy csalás áldozata legyen addig nem ér semmit a feljelentés bármely oldalról is beszélünk.
Én külföldi majd magyar számos "nézzük meg meddig megy", tört andolos emberkével játszottam el ,hogy belemegyek a story-ba... egy nyáron át hetente hívogatot... (azóta is évente) Utána összesedett számokkal mentem a bankomhoz, hogy ilyesmi lenne, és ezekre a banszámlaszámokra kérnék hogy utlajak "részvény árakat":
-Jaj, hát mi nem, menjünk vanam MNB képviselethez...
MNB-Képviselet:
-Értem, de tegyünk feljelentést!
Rendőrségen:
-Ja hát amíg nincs kár addig nincs mit tenni.

Mindegy: a szolgáltatók tudják, hogy te mikor kezdeményezel hívást, és tudják, hogy ez a VoIP-es cucc létezik... Nem téged fognak lehúzni, mert Marinénit a te számod jelezvén ki veszik rá, hogy utaljon 10 milliót bitcoinban valahova!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#138039) EmberXY válasza ledgeri (#138038) üzenetére


EmberXY
addikt

Ez mind egzakt és érthető, na de a "kisemberrel" ki törődik? :D
Akinek visszaélnek a számával, és idegenek hívják vissza, hogy miért kereste őket? Ez szerintem nonsense. Ez a rendszer valamilyen oldalról rohadtul nyitott, és ez szerintem aggasztó.

Up the Irons!

(#138040) ledgeri válasza EmberXY (#138039) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nagyon nyitott, ja: lényegében csak annyi, hogy megtudják, hogy 36y0xxxxxxx a magyar kód, és kitöltik randommal X-et és Y... wow... Esezleg meg is csöngetik, hogy kicseng-e, ha gonoszkodni akarnak biztosan. Ez még kevesebb változóval rendelekezik mint az email: [64, szinte bármi]@[256 domain, tld belevéve]...
Miután megjártam a fentit, nem igazán érdekel (mert értem, hogy mennyire semmi). Inkább az általános bankos SMS függés SIMswap potenciállal... Na az inkább!

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#138041) elekresz


elekresz
tag

Sziasztok! Nem saját néven levő sim, de saját telekom app-ba felvett módon, ha lekérem az esimet, akkor az működik vagy nem fogom látni, mert a tulajdonos doksijai közé jön?

(#138042) goop válasza elekresz (#138041) üzenetére


goop
őstag

Tulajdonos dokumentumok + email, ez a biztos. Az app hogy mutatja e egyből, passz.

[ Szerkesztve ]

(#138043) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok, Telekomra váltáson gondolkodom, mert ahol lakunk, a Vodafone teljesen használhatatlan telefonálásra a házban (sima sorház, nem atombunker, és nem Kelet-Borsod, hanem Pest megye, Dunaharaszti). Vettem egy feltöltős telekom kártyát hogy kipróbáljam, de sajnos csak egy fokkal jobb a vétel (mondjuk már az is valami). Van esetleg lehetőség valahogy utánajárni, hogy egy bizonyos helyen esetleg ugyanazt a hálózatot használja-e mindkét szolgáltató?
Speedtest a telekomos kártyával 10/9-szer értékelhető eredménnyel zárult, viszont a vodafonos telefonok 60-70%-ban a tesztet sem bírták végigcsinálni, vagy csak ilyen 0.01 Mbps + 600ms és ehhez hasonló eredményeket produkáltak.
A vodafonnál a nyáron azt mondták, azért rossz a térerő, mert kikapcsoltak év elején valami 3g-tornyokat. Igen, kb azóta használhatatlan a vodafone nálunk (a házban).

(#138044) 4Grider válasza HellGreg (#138043) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Telekom és a voda között semmiféle osztozkodás sincs, max. egy-egy bázisállomáson bérelnek a másiktól helyet.
A bázisállomásokat és az azokon lévő frekvenciákat a cellmapper map oldalon megtalálod. Logikusan a hozzád legközelebbi bázisokkal foglalkozz.

(#138045) Landsmann válasza HellGreg (#138043) üzenetére


Landsmann
addikt

Ugyanazt a hálózatot nem használja a Vodafone és a Telekom. A Yettel és a Telekom között van egyezmény a B20-as sávokat használják közösen. Cellmapper szerint a Telekom és a Yettel is oké. A térkép szerint a Vodafone sem rossz, persze lehetnek leárnyékolt részek. Yettelre is próbálj rá, nagy általánosságban a három közül az ő hálózatok a legjobb.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#138046) klaya86


klaya86
senior tag

Hali. Mennyire vagytok megelégedve a Telekom szolgáltatásaival? Digiről váltanék. Tv és otthoni net oké, de a mobilnetük sokszor hulladék ráadásul márciustól drágul is. Magenta csomagban egész jó áron lenne a tv +net+ mobil előfizu.

(#138047) domper2015 válasza klaya86 (#138046) üzenetére


domper2015
senior tag

Nekem bevált, Digi helyett Dominó, nem bántam meg.
Drágább, de tudok telefonálni és hihetetlen a Digihez képest,de el tudnak érni telefonon. :)

(#138048) HellGreg válasza 4Grider (#138044) üzenetére


HellGreg
őstag

Köszi. Sokat nem mond, de annyit látok, hogy ugyanazok a tornyok vannak, mindkettőnél, 3 torony szórásában is benne vagyunk, így nem értem miért nincs használható térerő :F

(#138049) 4Grider válasza HellGreg (#138048) üzenetére


4Grider
nagyúr

Milyen eszközökkel méricskélsz?

(#138050) Landsmann válasza HellGreg (#138048) üzenetére


Landsmann
addikt

Lehet két szektor határán vagy. Így aztán egyik jele sem lesz túl acélos. Nálam is ez a helyzet a Telekommal. -112 dBm, a Vodafone -95, Yettel meg -88. Mindhárom ugyanarról a toronyról jön. A földszinten rendszeresen átmászik vowifire. Miközben a torony itt van 700 mnéterre az utca végén és simán rálátok az erkélyről. Korábban nem ilyen volt. Nagyjából azóta lett ilyen, hogy a Telekom felpakolta az 5G-s sugárzókat. Valószínűleg állítottak a sugárzási szögön és a szélére kerültem.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.