Hirdetés

2024. szeptember 15., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-08-23 09:01:14

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#315201) molnarpeter válasza tboy93 (#315148) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Pl utánfutóra szeretik a 13-14" kerekeket, szerintem el kéne adni :D

(#315202) Tom1939 válasza molnarpeter (#315197) üzenetére


Tom1939
őstag

Hát az álljon kevesebbet egy helyben a kocsi az nem túl jó iránymutatás azért ha a toyota mondja (kb olyan mint a VW száraz DSG, hogy tök jó csak ne menj gyakran dugóban a városban vele, pedig kb arra való az automata, nem arra hogy a pályán mész 400 kilométert egy fokozatban...). Szerintem egyszerű romantikázás a fillérrel... És kb tényleg ez a leggyakoribb probléma amit hallok toyota hybriddel (de ott és akkor a legnagyobb, nem megy az autó...), átlagnép aki autózik kb semmivel nem akar foglalkozni (olaj, vagy száraz dsg, vagy akkuméret, hagyják már békén menjen a gép és csókolom).

(#315203) macilaci78 válasza molnarpeter (#315197) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Sok modern autó érzékeny az akku feszültségére, vagy kiborul, ha lekötöd az akkut. Oké, hogy az akku nem károsodik, de a júzer továbbra is csak azt fogja látni, hogy a kocsi nem indul, de legalább egyből dobja a hibakódokat.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#315204) Qru válasza cOxeR (#315184) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Alattam a Superb 2x is veszfekezett igy, ott is volt meglepodes. Amugy jol mukodott a sw-e arra nincs panasz.

#nincsbennetarcsi

(#315205) Qru válasza ArthurShelby (#315182) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez igaz. Kubaban is milyen jot tesz az utcakepnek a sok regi amcsi vas.

#nincsbennetarcsi

(#315206) Qru válasza Tom1939 (#315190) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Meg a Mazda 3 is csalodas.

Rav4-be nem megy bele nagyobb akksi?

Neked a Rav4-en mar uj formatumu rendszam van?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#315207) Qru válasza molnarpeter (#315199) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha jól tudom matrcia rendszámot már nem adnak ki újként.

#nincsbennetarcsi

(#315208) flash-


flash-
veterán

Becsületnepper-t aki követi tudja mi lett az NKH és a Mazda MX5
sztorija? sehol nem találom a fenti videó utáni fejleményeket :F

[ Szerkesztve ]

(#315209) radi8tor válasza flash- (#315208) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem még nincs lejátszva az ügy. [link]

⭐ Stella

(#315210) f4lcon válasza cOxeR (#315184) üzenetére


f4lcon
őstag

ilyenek miatt van előre-hátra kamerám

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#315211) Tom1939 válasza Qru (#315206) üzenetére


Tom1939
őstag

A rav4 kis akksi szerintem fizikailag is kicsi (plusz ott van még egy hogy a gyári valamiben jobb, de rohadt drága), szóval lehet hogy van valami trükk de nagy csapás irány nincs javításra.

Nekem még "régi" rendszám van, de egyedi (22. áprilisi, ha jól emlékszem júliustól volt az új) a szülinapommal :)

(#315212) radi8tor válasza Tom1939 (#315211) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen mi még pont bele estünk a régi rendszámformátumba. :K

⭐ Stella

(#315213) gooool válasza molnarpeter (#315200) üzenetére


gooool
őstag

Én eddig mindig és most is Vizner Gabihoz vittem őket, korrekt srác.
Mivel Bilsteinek és cserélni kellett a felütésgátlókat is, ezért 30-at kért darabjáért, de ebben benne van alapból az esztétikai felújítás is, tehát szükség esetén csiszolja, lefesti a darabokat.
Elégedett vagyok vele, kérhető keményítés is, egy átlag ember igényeit maximálisan kielégíti és nem mellesleg gyors (nekem másfél nap alatt megcsinálta a szettet).

Üdv, Balázs

(#315214) macilaci78 válasza Tom1939 (#315211) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Motoros berkekben van lítium akku is, a nagyobb energiasűrűség miatt adott kapacitás kisebb tömeget jelent. Gondolom, ezzel együtt kisebb térfogatot is, egyszerűen a rögzítés miatt van adott méretű dobozban.
Lehet, hogy van ilyen technológia autó "kisakku" méretben, attól nagyobb kapacitással. Általában a töltőelektronika az akkupakkban van, így a generátortól kapott áram megfelel neki.
Hátránya, hogy a környezeti hőmérsékletre, fizikai behatásokra és a töltőáramra maga a cella érzékenyebb, hajlamos gyorsan és nagy hővel égni.

Mondjuk, ha az megoldás, hogy bizonyos fogyasztókat manuálisan lekapcsolok, amik amúgy a leparkolt autóban dolgoznak és nem szükségesek, akkor tutira a biztosítéktáblában gondolkodnék. Nem számít utólagos átalakításnak, nem okoz garanciavesztést.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#315215) Qru válasza Tom1939 (#315211) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A fizikai méret behtárolja a max kapacitást is. Azon kívül max az indítóárammal tudnak játszani. Próbáltok Totachi akksit szerezni de úgy néz ki nehézkes, így sztem marad a jól bevált Rocket.

Pont a Bosin kanyarodott ki előttem egy Rav4, de az új rendszámos volt. Éppen festékért mentem az OBI-ba, mert persze mikor derül ki hogy kevés lesz mint zárás előtt... :D
Visszafelé már totál zenben le is vittem a fogyit 6,8-ról 6,4-re.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#315216) brumi1024 válasza macilaci78 (#315214) üzenetére


brumi1024
veterán

Létezik autókban is lítium “kisakku”, használják is néhány modellben.

(#315217) focvis válasza Qru (#315215) üzenetére


focvis
veterán

Valamiért ez a Totachi engem az Eneosra emlékeztet. Megkérdeznék egy született japánt, hallott-e már róla otthon.
Puszta sejtésem okán egy "csomagoló" cég, de nem kizárt, hogy az igényesebb fajtából. Egyszer olvastam, hogy az akkumulátorai Dél-Koreában készülnek, tippre a Rocketnél.

(#315218) ArthurShelby válasza focvis (#315217) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Az eneos is egy csomagoló cég?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#315219) szabonagyur válasza brumi1024 (#315195) üzenetére


szabonagyur
félisten

Aha motoros, na majd akkor ezt megkeresem benne :R

(#315220) brumi1024 válasza szabonagyur (#315219) üzenetére


brumi1024
veterán

Vagy menüben lesz valahol, vagy valami mágikus gombkombináció a távirányítóval, utóbbi esetben a kézikönyv biztos ír róla.

(#315221) Corsa02 válasza szabonagyur (#315219) üzenetére


Corsa02
őstag

Mozgás közben megállítod a gombbal ahol szeretnéd és hosszan nyomod a gombot. Skoda/Audi így működik, szerintem Cupra is.

The Truth Is Out There --->

(#315222) szabonagyur válasza Corsa02 (#315221) üzenetére


szabonagyur
félisten

Megnézem, gondolom itt is ilyesmi lesz. :)

(#315223) Peter.70 válasza simonjoe (#315191) üzenetére


Peter.70
addikt

Milyen töltőt használtál?

(#315224) Micsurin


Micsurin
nagyúr

...voltam tegnap bontósnál színazonos középkonzolért. Dumáltunk... Ő még eladná most a kocsit mielőtt porlasztós lesz. :DDD

"Jók jók amíg nem kell porlasztózni, Denso nem felújítható megbízhatóan és egy 1,2 milliós autóba 450-ért venni újakat GTK munkadíjjal. B verzió hajtod rosszal is míg elfújja a dugót, pont emiatt ha lenne hozzá blokkom azonnal elment volna már előző nap 500-ért lazán. De pont emiatt nincs blokk hozzá. Most még szép és jó, add el a cs*ba és vegyél egy 1.9-es Fiattal szereltet."

Nem lett jobb kedvem, hogy beletolták az orrom újra. :DDD :DDD

molnarpeter Nagyon nehezen akarodzik nekik már kiadni azt a B rendszámot. Havernak most vettünk behozott 159-et amit magának kell papíroznia, elengedte a B-st. :(

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#315225) Tom1939 válasza Qru (#315215) üzenetére


Tom1939
őstag

Bosin én is simán lehetek, de az én rendszámom Tom-mal kezdődik, megismersz :) Mondjuk az a szép hogy zöld rav4 vagy egy évig csak én voltam a környéken (pedig itt kb tömegmodel), de most már van 3-4 láthatóan idevalósi.

Toyota hybrid mondjuk pláne az a kategória ahol nem nagyon mernék más akksit rakni sehova (mert hülye vagyok én hozzá...).

(#315226) focvis válasza ArthurShelby (#315218) üzenetére


focvis
veterán

Nem!
Létező márka az Eneos, egyszer meggugliztam és jelen vannak Japánban. Amiket itt árul a Szakál-Metál Kft. mint importőr, azok Lengyelországban készülnek.

A marketing-humbug része emlékeztet rá, avagy a magyar vásárlók többet gondolnak róla/ bele.

(#315227) Micsurin válasza focvis (#315226) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Lengyel nem lengyel a Jazz meglepően szerette, marha halk volt vele méh hidegen is és nem igen eszegette ellenben a 8100 XCess és némely Castrollal. :B

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#315228) focvis válasza Micsurin (#315224) üzenetére


focvis
veterán

Hááát, egy jó kis 1.9 CDTI, azt 200 ló / 430 Nm-re húzzák. És talán az Astrába is az F40-nel szerelték (Vectrában biztos).

Nekem Vectrában volt ilyen, egyik kedvenc autóm azóta is. 100-nál betetted 6-ba, majd végig húzott 240-ig.

#315227 Micsurin Nem próbáltam, a szavadban sem kételkedek. Csak sokan assziszik valami csodaszer.

[ Szerkesztve ]

(#315229) Qru válasza focvis (#315217) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bingó! Átcímkézik a Rocket akksikat. :K Kicsit nagyobb indítási áramot tudnak (névlegesen), többi meg marketing bullshit.

Nekem a színe miatt kéne, mert a piros az olyan Racse. :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#315230) Szoszo94 válasza Micsurin (#315224) üzenetére


Szoszo94
őstag

Az a kérdés, hogy mi a terv vele. Én is most locsoltam a Mégane-ra több, mint 1 misit, komplett új futómű, plusz pár apróság illetve új gumik. Viszont hosszútávon tervezek vele és inkább most csináltattam meg rajta mindent (már kábé csak a turbó lehet költség, az még gyári és mindjárt 300k km, bár olaj egyelőre nem fogy viszont valamennyi kerül a csőbe), így pedig nem kell aggódnom sem műszakin, sem megbízhatóság miatt. Soknak tűnik a 450k az injektorokra, de utána többé azt nagy valószínűséggel nem kell cseréljed :)

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#315231) Qru válasza ArthurShelby (#315218) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kvázi igen, a lenyelországi Orlen gyártja nekik az olajat erre a piacra.

#nincsbennetarcsi

(#315232) Micsurin válasza focvis (#315228) üzenetére


Micsurin
nagyúr

M32 my beloved one :DDD :DDD :DDD...
Szóval max 1 tételt húzhatok le, az injektorokat mert a Boscht 50k/db-ért meggenerálozzák. Cserébe egy másik géppel bevállalok egy rahedli nagy ismeretlen kérdés kupacot és megint előlről indulnék.

Szerintem valahol riogatás valahol jogos figyelmeztetés.

Olajra: Nem is azt mondom cosdaszer, egyik olaj sem csodaszer. :N A marketinget félre rakva viszont sok rosszat nem lehet felhozni ellene sem. Autóban annyira még nem is érzed az olajat mint motorban ahol az adalékolás függvényében csontosodhat a váltás a közös olajfürdős megoldások miatt. Szóval ez annyira hit vita... :D

Szoszo94 Fejembe látsz mert igazából mikor mondta azon agyaltam lehet veszek karácsonyig havonta 1 injektort aztán mosolygok magamban majd később. :DDD

----

Héten megint mehetek üvegeshez. :((( :o Megyeri reggel befelé, 3-4 kocsival előttem aszfaltos teher, az a klasszikus tartályos (de nem a keverős) a leömlőcsőre odapókozott láncolt talicskával és látod is ahogy pereg az apró fekete kavics (amit az olcsóbb aszfaltokban láttok falun pl az a kis apró murva szerű de fekete) erősen igyekeztem volna már a belső mert éreztem baj lesz. Ekkor hallok egy kellemes koppanást amolyan csattanosan, előttem lévő Fusion feldobott egyet... 3-4mm... Tök jó 1,5 hónapja voltam a kékkel, 2 hete a fehér Astraval, az i30-ban meg friss "képernyő" van mert a 4. foltnál szóltunk inkább a flottának, hogy izé... lehet kéne intézni egy cserét mert mégis. Mesében nincs ilyen... Meghallom azt a féltompa koppanást és már érzem ahogy reflexesen nyújtom a telefonom a kártyaterminál felé. :))

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#315233) Qru válasza Tom1939 (#315225) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez kopárszürke volt és új formátumú.

#nincsbennetarcsi

(#315234) Qru válasza Micsurin (#315227) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jazz-be sokfélét próbáltam már (azt kapja ami éppen jó áron van). Egyedül a Fuchs olaj amit nem szeretett, a többivel nekem nem volt gondom (Eneos, Castrol, Shell). Bubi csak Motult kap, mert megérdemli. :D

#nincsbennetarcsi

(#315235) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Toszkána faja hely, főleg ha adults only a szálloda és a nép lusta 11 előtt lejönni a medencéhez :P


Meglepően jók az olasz autópályák, még mindig, csak kicsit drága a jegy. 1-1 hosszabb szakasz (120 km kb.) 11 euró körül van. A doboz ellenére nem rossz a fogyi (7,3l) szóval kb. 1 litert dob rajta. Cserébe dupla annyi cuccot tud asszony bepakolni. :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#315236) tboldi válasza Qru (#315207) üzenetére


tboldi
nagyúr

A fehér MiTón, amit a kiválasztott mellett néztünk, matrica volt a legújabb formátumban. :F
[kép]

Szerintem hülyén néz ki, mert van egy olasz rendszám méretű kidomborítás a lökhárítón, emiatt csak “lépcsősen” lehet csak felragasztani a magyart.

[ Szerkesztve ]

(#315237) Micsurin válasza Qru (#315234) üzenetére


Micsurin
nagyúr

(azt kapja ami éppen jó áron van)
e46-os haver szokta ezt mondani..."ami épp olcsó mehet bele, szeret ez mindent, megeszik mindent..." :DDD :DDD :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#315238) szőröscica


szőröscica
addikt

Megjott az olvasmany. :) [kép] [kép]

Vizsga datuma is meglett, szept kozepe. Pont naszuton leszek, ha hazajottunk, atvehetem az autot. :DD

(#315239) Szoszo94 válasza Szoszo94 (#315230) üzenetére


Szoszo94
őstag

Hazudtam, most ugrott be, hogy még 1-1 akksit kell ősszel vennem mind a két gépsasba, mert télen elég nehezen indultak már. Le kell majd mérjem mekkorák férnek be.

szőröscica: szép kis nászajándék :C

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#315240) HussarF válasza tboldi (#315236) üzenetére


HussarF
addikt

Le kell róla reszelni/vágni és síkba tenni. Ügyes műanyaghegesztő megoldja.

#315238 szőröscica
Ebben már pont nincs benne Marchionne remeke, a legjobb sportszedán cím visszahódítója :))

[ Szerkesztve ]

(#315241) Reggie0 válasza macilaci78 (#315203) üzenetére


Reggie0
félisten

Mondjuk ehhez kepest en azt latom, hogy a szerelok csipobol rantjak le az akkusarut.

(#315242) silver10 válasza Micsurin (#315001) üzenetére


silver10
aktív tag

Úgy látom nem sikerült végigolvani. De semmi baj, pótlom: „ ...Az autópálya-kezelő szerint teljesen feleslegesen kakaskodott az egyébként két külföldi sofőr, mert a párbajig egyáltalán nem volt dugó a szakaszon."
Nem kell minket magyarokat sem félteni, de lévén, hogy az M3-ról van szó, ukrajnaiakra tippelek.

(#315243) Qru válasza Tsebacsi (#315235) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Franko! Honnan bereltel dobozt?

#nincsbennetarcsi

(#315244) Qru válasza tboldi (#315236) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Komoly a tores benne. Ezek szerint megsem engedtek el a matrica rendszamot... pedog vhol azt okvastam.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#315245) macilaci78 válasza Reggie0 (#315241) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Gondolom, a szerelőnél ott a számítógép, amire rá tudja dugni a kocsit és le tudja kapcsolni a karácsonyfát a műszerfalon.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#315246) Qru válasza silver10 (#315242) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Romanok is lehettek...

#nincsbennetarcsi

(#315247) stickermajom válasza Qru (#315179) üzenetére


stickermajom
addikt

Amazonon 20 dollár, Alin 1. Akkor azt hiszem várok inkább. :D

Tegnap tankoltam, 7.3! Igazad lesz, így hogy kb hat indításból ment el a tank, csak 4 decit csalt a BC. Szokásos napi használatban sokkal többet szokott.

(#315248) silver10 válasza Qru (#315246) üzenetére


silver10
aktív tag

Így van. Ha arra jártam pl. Nyíregy felé, őket is láttam, meg bolgárokat is. Bár a legtöbb, ukrán rendszámos kamion volt.

(#315249) pit stop válasza silver10 (#315242) üzenetére


pit stop
addikt

Megmondták azóta, hogy egy román és egy bolgár rendszámú gk. volt.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#315250) focvis válasza Tsebacsi (#315235) üzenetére


focvis
veterán

Csinos hotel, szép környezet. :K
Tetőbox? Toszkánába* az MX-szel mennék, hiába 130 literes a csomi.

*Hozzáteszem, sosem jártam Olaszországban autóval. 1x voltam muszájból (munkahelyi tréning) Rómában repülővel, 1x Velencében hajóval - mondhatjuk muszájnak, a feleségem akart menni.

Hirdetés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.