Hirdetés

2024. szeptember 15., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-08-23 09:01:14

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#315851) Peter.70


Peter.70
addikt

Ugyan nem autós portálról való a hír, de azért remélem maradhat :))

[Új traffipaxok figyelik az autósokat: mindkét irányban mérnek]

(#315852) Qru válasza focvis (#315849) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egy polírozás sokat tud javítani az áramláson benne (ősi Lada tuning módszer).

Ebből a motorból volt gyári* benzin/gázos a nyugati piacokon, az utódból már nem.

*: Valójában nem echte gyári egy (talán Olasz) külsős gázszett került bele.

#nincsbennetarcsi

(#315853) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Hát bakker..., 3 porlasztó gatya ... az egyik helyett kellett bontott és azt újra összerakni.
DPF tele, csak kedves jó emberünk még saccra kint Olaszban kitakarította és csinált egy DPF újra feltanítást... emiatt a kocsi még ~8k után is próbálta belőni mennyi a tényleges regen távja, emiatt ingadoztunk 2-3 és 5-600 közt.

Na most ezt halandó ember sima OPCOM-jávall nem tudtam volna kiolvasni...= kínai OPCOM-al. Ehhez gyári OPCOM vagy TECH2 olvasó kell gyári liszenszelt szoftverrel, hogy a vezérlő hajlandó legyen megnyitni és kiadni minden sort az adott tárolóból. (nekem nem véletlen volt tök rövid ott a lista az élőadatokban...)

Kitakarítjuk a DPF-et első körben kiszerelve aztán meglátjuk, új porlasztok, EGR + szívósor gané mentesítés és örülés. Héten remélhetőleg meg lesz. (kopp kopp kopp)

Kereskedőt kerestem, hajlandóak beszállni... Ők sem gondolták volna ellenben jelezte ezt fogja az Olasz partnernek jelezni mert ez nekik is gáz és arcvesztés... :(((
Ha már itt voltunk megnézte nem volt írva az óraállás legalább, csak épp elakarta a talján takarni, hogy a kocsi kezdődő porlasztós. Ha nem hallom meg a becsörgést valószínűleg az első őszi hideg reggel lepett volna meg indítási problémára.

Boldog szeptembert gyerekek... nekem tényleg egy céges Octi kéne. :) :W
Dugó elfújás "myst"-re annyit mondott Opelmágusunk, hogy ahhoz rettentően sokat kell tapossam szar porlasztokkal... eddig 2-öt látott 10 év alatt szóval csitu, a turbóra mondta tippre az olajhordás már a cooler csővel csökkent de ha a melegoldalt nem fogja fogni a hideghez képest a "dugulás" majd még meglátjuk, ott sem aggódna. Ellenben a porlasztók környékén van baj. De legalább szerinte vidítson fel ha ezt megcsináltatom van egy jó autóm, DMF-nek sincs semmi jele szerinte... ellenben (megint) a porlasztók szép lassan az egyenletlenséggel kinyírták volna. :DDD :W

Xiaomi rollert venni nem jön el velem valaki? Ketten csak nem szaladunk rá egy coporollerre...:DDD

Most megyek és nyelek egy nagyot a hallott 350-370-re....

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#315854) Qru válasza Micsurin (#315853) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

nekem tényleg egy céges Octi kéne.

Az jó abban csak a sw gatya. :D

#nincsbennetarcsi

(#315855) BigBlackDog válasza Qru (#315854) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Meg az üléssel sem vagyok kibékülve, csak, hogy a lényegi dolgokat említsük. ;]

(#315856) Qru válasza BigBlackDog (#315855) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a Superb-ben is fosch volt. Mondjuk abban legalább a fedélzeti rendszerrel nme volt probléma.

#nincsbennetarcsi

(#315857) tboldi válasza tasiadam (#315850) üzenetére


tboldi
nagyúr

Gyárilag nem foglalkoznak ezzel, ahogy sikerül az öntvény, olyan lesz, és kész. Ahhoz képest jobb a műanyag.

(#315858) tboldi válasza K Norbi (#315833) üzenetére


tboldi
nagyúr

És a gyári olajszűrőhöz mit szólsz? :D

(#315859) stickermajom válasza Micsurin (#315853) üzenetére


stickermajom
addikt

Ahh, sose kop el. :DDD Ez melyik motor?

(#315860) Micsurin válasza stickermajom (#315859) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Z17DTJ

Hát itt bizony elkoptak a csúcsok... :DDD
De egyébként a gyártó is megnyalhatná, hogy a DPF jelen van szívatni de ugyan úgy EUR4 a kocsi mint a DPF nélkül szerelt variáns.... :DD

Leszerelve egész jó hatásfokkal mosták ki amúgy S90-es kollégának is aki a sok várossal és megszakított regennel legyilkolta. :DDD

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#315863) tboldi válasza Micsurin (#315853) üzenetére


tboldi
nagyúr

:(

(#315866) tboldi


tboldi
nagyúr

Hova lett az utóbbi 3 4 hsz? A 62-ben és 63-ban biztosan nem volt semmi olyan, ami indokolta volna a törlést.

Mindenesetre az alfás lét sem fenékig tejfel, úgy néz ki, nem csak a jobbos motortartóbakot, de az alsó billenésgátlót is cserélnem kell. Vaaaagy... :D

[ Szerkesztve ]

(#315867) Qru válasza Micsurin (#315860) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekünk a Passat volt EU4-es, pedig az is DPF-es volt már. Át kellett volna íratni a forgalmiban EU5-re de mivel az EU5 ugyanúgy tiltva van szmogriadókor hagytuk a csodába. Semmit nem nyertünk volna vele.

#nincsbennetarcsi

(#315868) Qru válasza tboldi (#315866) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

PowerFlex adja. Néztem Bubihoz komplett szettet de lebeszélt róla olyan aki már próbálta. Kirázná a fogtömésem és a vesekövem is. És nem is túl NKH kompatibilis megoldás. :D
Tudom TÜV spry...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#315869) Micsurin válasza tboldi (#315863) üzenetére


Micsurin
nagyúr

...szerintem veszek egy rollert, azzal csak nem pacsálok rá. :D
Vagy egy 1.4 copó alfát. :DDD

Qru Engem csak az mérgel, hogy feleslegesen viszi kb a lóvét mert előnyét azt aztán nem látom.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#315870) tboldi válasza Qru (#315867) üzenetére


tboldi
nagyúr

A 2007-es, Euro 4-es Ypsilonban még nincs, akkoriban opcionális extraként volt megvásárolható egyes piacokon. A katalógus szerint 600 jurót kértek érte. :D

Bár a Wikipedia szerint 2008-tól már széria volt.
The 2008 model introduced a DPF particulate filter as standard on all diesel engines except the 105 horsepower 1.3 Multijet diesel with the automated manual transmission D.F.N. (Dolce Far Niente).

[ Szerkesztve ]

(#315871) tboldi válasza Qru (#315868) üzenetére


tboldi
nagyúr

Létezik BlackSeries is, bár nem az összes fajtából. A tartóbakokba bedughatót még vállalnám is, azokat eltakarja többi komponens a motortérben.

(#315872) tboldi válasza Micsurin (#315869) üzenetére


tboldi
nagyúr

Vagy egy 1.4 copó alfát.

Csak ne a 105 pónis MultiAirrel. :D

(#315873) Micsurin válasza tboldi (#315872) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nem tudom... kezdem elengedni a dolgot. Értem én ha most körbe érünk lesz egy jó autóm kvázi de ne b*a már meg, hogy ennyire csak kotla vagy rádolgozós darabok vannak 2-2,5 milla alatt. Bár elnézve a J Astrakat hááát még a 2-2,5-et is ide venném... :DD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#315874) Pfiucska válasza Micsurin (#315860) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Mennyi km van amugy a verdaban, mennyit birtak a gyari cuccok?

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#315875) Qru válasza Micsurin (#315869) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A tisztább levegő, az fontos. :K

#nincsbennetarcsi

(#315876) tboldi válasza Micsurin (#315873) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hát a MiTo 2,4-ért került hozzám, és a váltót + kuplungot + lendkereket leszámítva* igazából nem volt olyan nagy hibája az elmúlt 1 év 7 hónapban, csak ilyen apróságok, mint most a bakok, vagy pl. az olajleeresztő megszakadt menete. Persze van még mit tenni vele, szeretném fejleszteni a féket és a futóművet, meg a turbó upgrade is vonz, de egyrészt nekem ez egy hobbi is, nem sajnálom rá a pénzt, másrészt a jelenlegi állapotában is használható, innen nézve igazából nem is szükséges belenyúlni még ezekbe.

*Ha a feleslegesen megvásárolt harangot és csapágyakat nem számolom, akkor ez a kör ~800k Ft volt. Legalább a kevlárkuplung összejött. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#315877) Micsurin válasza Pfiucska (#315874) üzenetére


Micsurin
nagyúr

~239.400-nál mondták azt hello, elvileg egy 5-10k-t ha akarunk még kierőltethetünk de semmi értelme. Már lehetett őket hallani részterhelésen, hogy csörömpölnek.

tboldi ...add oda egy hétre. Aztán hozom a meglepit, na?:P :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#315878) stickermajom válasza Micsurin (#315860) üzenetére


stickermajom
addikt

Nekünk egy Z17DTH-val szerelt kombi H volt. Járáskultúrája borzalmas, de amúgy világbajnok motor, remek fogyasztással. Kétszer hagyott az út szélén, egyszer már az utcában a ház előtt elrepedt egy filléres vízcső, a másikról talán mi is tehetünk, mert porszárazra ürítettük a tankot, hogy ne kelljen a drága olasz nyálat tankolni. Egy kilométeren múlt. :DDD A jó családi tapasztalatok miatt vettem a K-t később, nem bántam meg.

(#315879) Qru válasza tboldi (#315870) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itt alapból járt mellé de mivel a kocsi 2008-as az EU5 szabvány meg csak 2009-ben lépett életbe így EU4 lett.

#nincsbennetarcsi

(#315880) Qru válasza stickermajom (#315878) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálunk a G kellemes élménye miatt került a családba egy Crossland. Hát őőő... :U

#nincsbennetarcsi

(#315881) Micsurin válasza stickermajom (#315878) üzenetére


Micsurin
nagyúr

A DTH az Bosch, sokkal olcsóbb a befecs rendszere (50k a teljes porlasztó sor javítása, nekem darabja ennyi :W ) és nincs alatta DPF.

Mindezt a 101 vs 110le difiért..., ha picit jobban ismerem a motorokat fixen nem veszem meg a DTJ(DTR) motorcsalád egyetlen tagját sem. :W

---

Jó családi tapasztalat... beletekertünk egy ugyan ilyen motoros J kombiba 180k körül ha jól rémlik ezért mertem megvenni....

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#315882) tasiadam


tasiadam
veterán

BP-n olajcsere általában milyen áron megy? 10-15k?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#315883) tboldi válasza Micsurin (#315877) üzenetére


tboldi
nagyúr

Aztán még elrontod a fogyimat! ;]

Ma tankoltam egyébként, az autó szerint 10,6 ℓ/100 km lett az átlag, szerintem meg 11,27. :DDD

(#315884) Qru válasza tasiadam (#315882) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Inkább a duplája még maszeknál számla nélkül is.

#nincsbennetarcsi

(#315885) Qru válasza tboldi (#315883) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jazz nekem most 6,4-et ír (csak városi használat).

#nincsbennetarcsi

(#315886) tasiadam válasza Qru (#315884) üzenetére


tasiadam
veterán

mi. most komolyan 20-30k egy olajcsere? Én adom az anyagot, az kimaradt :D Az olaj + szűrő volt 12k tán.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#315887) Micsurin válasza tboldi (#315883) üzenetére


Micsurin
nagyúr

...fogyi. ;]
Dani meglátta a BC előzményeket és kapott egy infarktust.
"DTJ-vel, hogy sikerült megetetni 6 és felette? Pályán nem kéne tud 5-5,5 fölé rúgni..."
Meghallgatja, megy vele... "Hmm, kivételesen nem feleslegesen paráztál itt tényleg rendesen kelepel egy vagy több csúcs" :DDD :DDD :DDD

Felnyomom én a Mitot is 15-re. :D

tasiadam Ha viszed az anyagot sajnos akkor még feláras is lesz általában.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#315888) tboldi válasza Qru (#315885) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem most volt benne egy győri út, de azon kívül csak Móvár belterület.

(#315889) Pfiucska válasza Micsurin (#315877) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Felmerult, ha ceget valtok, akkor auto nelkul maradnek es venni kene egyet, de csak benzinesem volt sajatnak es hat finoman szolva sem hoztad meg a kedvem a gazolajos tarshoz :D

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#315890) tasiadam válasza Micsurin (#315887) üzenetére


tasiadam
veterán

egyszerűbb, ha veszek egy csápos emelőt és lerakom a garázsban, és minden szerviz problémám megoldom -.-

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#315891) Micsurin válasza Pfiucska (#315889) üzenetére


Micsurin
nagyúr

BB Evosoft? Vagy keverlek? :R :D

Nekem is megy el a kedvem a dízeltől nyugi... ellenben haverok 2 táborra szakadva nyugtatnak... :D
part1.: nyugi végre legalább egyben lesz a kocsi és csak hajtani kell.
part2.: ezért ne vegyél DPF-est. ***

***kérdezem itt... EURO5b-től nem eleve kötelező volt?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#315892) tboldi válasza Micsurin (#315887) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nálunk a kisdízel 8-at is megeszik, de az autónak kutya baja, a városunk közlekedése gyatra, ahogy azt már számtalanszor megírtam. :D

Vasárnap irány Keszthely, 5 ± 0,3 ℓ-re saccolnám a várható fogyiját, májusban Füred felé sikerült.

(#315893) Szada85


Szada85
aktív tag

Cupra Terramar bemutató. [YT-német karatty]
Nem lepödnék meg, ha ez jobban fogyna a Tiguannál, szerintem sokkal pofásabbra sikerült (amennyire ezt a mai dizájnokra rá lehet mondani persze).

Ára persze fáj, majd pár év múlva ránézünk.

(#315894) stickermajom válasza Micsurin (#315881) üzenetére


stickermajom
addikt

Majdnem vettem amúgy egy DTJ-t egyszer, de a kereskedő nem tudta megmagyarázni hogy az egyik modulban miért más a VIN, mint az alvázon. :DDD

(#315895) Qru válasza tasiadam (#315886) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most voltam olajcserén, saját hozott anyagból az egyik helyen 30k-t mondtak a másik helyen 20k-t a cserére.

#nincsbennetarcsi

(#315896) Corsa02 válasza Szada85 (#315893) üzenetére


Corsa02
őstag

Itt is volt nálunk a gyárban egy kis "Event", szerintem jó lett, nekem tetszik. Az 1.5Tsi + villany meg tök jól megy egymáshoz, kellemes vezetni és erős is.

The Truth Is Out There --->

(#315897) tasiadam válasza Qru (#315895) üzenetére


tasiadam
veterán

Akkor úgy érzem, jobban megéri elvinnem inkább BP másik végébe az autót, mint a szomszédba. Ott órában csinálják, ha félóra, akkor félóra. Mondjuk nem az én autóm, hanem a bordámé, szóval nekem nem fáj (de kis ci vagyok), de ha sok lesz, akkor soha többet ide.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#315898) Qru válasza tasiadam (#315890) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vagy elmész a szereld magad helyre.

#nincsbennetarcsi

(#315899) Qru válasza Micsurin (#315891) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem volt kötelező, ha anélkül is tudja a normát teljesíteni. A szabály csak a célt írja elő, azt hogy milyen módon/eszközzel valósítod meg azt nem.

#nincsbennetarcsi

(#315900) tasiadam válasza Qru (#315898) üzenetére


tasiadam
veterán

vagy az :D 1 óra alatt letudom, max 2, és még mindig csak 13k, max.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

Hirdetés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.