Hirdetés

2024. szeptember 15., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-08-23 09:01:14

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#315601) Emunem válasza szabonagyur (#315328) üzenetére


Emunem
senior tag

Ez meg a másik felvetés: magyarban nem azért “száguldozik” a pórnép, mert megteheti, hanem vagy mert 100 helyre kell eljutnia, és emiatt siet, vagy mert olyan helyen mérik, ahol a fa eltakarja a !! mobil !! 30-as táblát lakott területen kívül (70-es volt előtte, de nem jelezte semmit a 30-ast. Ismerősnek most intéztem el , osztrák, hogy méltányossági eljárásban ne függesszék fel a jogsiját, 84-el ment, mivel bizonyíthatóan el takarja a cserje/fa a 30-as táblát, nem szabályos volt a kihelyezés, fényképpel kellett bizonyítani, amit az ő kamionos ismerőse tudott a dashcamjével, mert visszafelé jövet látszott a videón a genyóság… kalandos egy ügy)
Vateromnak, meg nekem is eddig csak ott volt Magyarországon bünti, ahol nem megfelelően volt kirakva a tábla (takarásban persze), vagy 90-ről 40-es szakasz volt kanyar után közvetlenül (építkezés, erdős szakasz) tábla mellett meg a jard elbújva mért, időd se volt lefékezni, 58/61-el mértek be mind2-ket aznap. :(((
Nem tudok azonosulni a magyar rendőrség hozzáállásával, kint sokkal emberszerűbb, józanabb a mérés, tábla kihelyezés. (Véleményem szerint). Sokkal több a civil, mozgó rendőr, aki óra alapján is büntethet, de tahóságot, vagy visszaélést a részükről még nem tapasztaltam. Ha magyarban is joguk lenne nem hitelesített (autó órája) szerint büntetni, én nem is mennék magyarba. :((( :((

"... hát persze ..."

(#315602) Emunem válasza brumi1024 (#315366) üzenetére


Emunem
senior tag

Nekem is ritkán van, mert ha előzök is, felveszem a mögöttem haladó tempóját. De barom van elég az úton, szóval voltak olyan helyzetek, hogy párommal csak össze néztünk, hogy “ezt most mire?” :U

"... hát persze ..."

(#315603) focvis


focvis
veterán

Rbalint fórumtárssal az eGolffal mentünk egy Buda - ~ Hatvan - Buda kört autópályán heteroszexuális tempóban. A fogyasztás tök jó, valami 16 kWh/100 km, a dinamika valóban elegendő, városban vicces is.
A hatótávnak viszont odabasz ez a 130 km-es táv, még nem érettem meg rá. 🤗

Szerk: végig ment a klíma, ez előfeltétel volt. :D

[ Szerkesztve ]

(#315604) Emunem válasza szőröscica (#315439) üzenetére


Emunem
senior tag

Kínai piac igényei…

"... hát persze ..."

(#315605) Emunem válasza focvis (#315603) üzenetére


Emunem
senior tag

Ennyit egy villanybicó is tud… :DDD

"... hát persze ..."

(#315606) tboldi válasza focvis (#315603) üzenetére


tboldi
nagyúr

heteroszexuális tempóban

Olyan lassan mentetek, hogy ne kelljen a fékhez nyúlni? ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#315607) Qru válasza Emunem (#315601) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nagy hanyadban a stressz levezetes is, meg igy elik ki a frusztraciojukat.

#nincsbennetarcsi

(#315608) Qru válasza focvis (#315603) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

16 az nagyon jo en 18 ala nem nagyon tudtam bevinni.

#nincsbennetarcsi

(#315609) lazac_ válasza Peter.70 (#315592) üzenetére


lazac_
tag

Meg vannak bolondulva az emberek, kánikula + jön a szeptember... Ma előttem 30-40-es tempóval, teljesen ritmustalanul, fékezgetve gurulgászik lejtőn a lámpához egy astra(?), a pirosnál már állnak ketten, ezért átsorol a kanyarodósávba, majd az együttes zöldnél odalép neki, és visszasorol eléjük. Mindenki más indul normálisan, erre a mögöttem jövő multipla felbőgeti a motort, és bejön mögém 3cm-re, hogy majd akkor leszek szíves szublimálni, vagy nem tudom. :F Olcsó a benya. :DDD

(#315610) focvis válasza tboldi (#315606) üzenetére


focvis
veterán

A fékhez ;] pont nem kellett, de ezt a részét a sztorinak, meghagyom a sofőrnek, utas voltam.

A lényeg, nem 100-zal buziskodtunk szélárnyékban, 120-140, pici 150, ahogy az M3 forgalma engedte, nyilván nem volt nagy púposkodás a belsőben.

(#315611) Qru válasza lazac_ (#315609) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ma 70-el vonatoztunk az orszaguton. Kiderult egy Leaf2 vt nem egy Zetor. vegul kenytelen voltam elozni. Pedig az rontja a fogyit. ;]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#315612) Qru válasza focvis (#315610) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mi ott ma nagyom becumiztunk egy baleset miatti tolrlodast. Gyorsan le is jottem rola...

#nincsbennetarcsi

(#315613) focvis válasza Qru (#315612) üzenetére


focvis
veterán

Visszafelé jövet, Gödöllő előtt? Kiégett egy Citroen, odafelé láttuk még a tűzoltókat, vissza már csak a roncsot.

(#315614) tboldi válasza focvis (#315610) üzenetére


tboldi
nagyúr

Egyébként ma szívesen eljátszottam volna ezt egy robogóssal a lámpánál állva, de sajnos sokadik voltam a sorban. :D

(#315615) Snoop-y válasza cOxeR (#315556) üzenetére


Snoop-y
veterán

Azert az nem semmi, hogy egy M5 olyan nehez lett mint egy Grand Cherokee :C

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#315616) kisza25 válasza Qru (#315596) üzenetére


kisza25
félisten

Tisztában vagyok vele, de genertelnél még attól is olcsóbb, cascom is ott van, majd felhívom Őket van e valami extra kedvezmény, ha kötelező+casco is oda kerül :)

Eladó: 4db Nokian WR D3 téligumi 185/60 R15 88T DOT 70%-os 3418 Ár: 34900Ft és 4db Hankok Winter icept evo2 215/60 r16 99H DOT3120 kb 40%-osÁr:39900.-

(#315617) szabonagyur válasza Emunem (#315601) üzenetére


szabonagyur
félisten

magyarban nem azért “száguldozik” a pórnép, mert megteheti, hanem vagy mert 100 helyre kell eljutnia,

Hulye kifogas :R

(#315618) Micsurin válasza tboldi (#315579) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Túl lassan szedegetitek a papucsokat? ;] :P

Qru úgy úgy... DPF a barátunk mert azt hamar bemérik kint a kékek ellenben az EGR nem a barátunk. Csak azért a porlasztó az elsőszámú és nem az EGR mert ~2500-3500 között olyan mintha bekopogna az égés ha csak közepes gázt adsz. (Teli gázra kussol de enyhébb gyorsításra már kopog.) ...mostanában vettem csak észre mert majd 3 hétig nem volt se rádióm se ajtó kárpitjaim, volt időm hallani a blokkot. :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#315619) Snoop-y válasza Peter.70 (#315597) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ram is szoktak dudalni mo-n multkor 40-es szakaszon (epitkezes orszaguton) 80-al is kevesnek erezte a mogottem levo a tempot es dudalva kozepso ujjat lengetve megelozott…

Amugy vasuti atjaron pont igy haladok at en is 2√-vel.
Sogorom se ertette amig be nem ult mellem. Hiaba Jeep az SRT futomuve alapban is olyan kemeny mint egy sport tuningolt verda.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#315620) szőröscica


szőröscica
addikt

Elhoztam a gyari uj 17-es felniket, nagyon szepek. Naszut utan szereltetek is rajuk valami jo teli gumit.

Fogyi 4.1 lett, sajnos regeneralt egyet az Octavia, amugy 3.9 lett volna. M0-n meg pont megusztuk a munkalatok miatti torlodast, le tudtunk menekulni a 6-osra. Visszafele meg lattuk, hogy az M1/M7 fele volt egy baleset, legalabb 6km-es sor volt mar.

(#315621) szőröscica válasza Snoop-y (#315619) üzenetére


szőröscica
addikt

Szerintem irtam mar ide, hogy engem a multkor azert dudaltak le, mert megalltam a stop tablanal. :DDD van baj a fejekben, jobb is ezeket mihamarabb elengedni.

(#315622) tboldi válasza Micsurin (#315618) üzenetére


tboldi
nagyúr

Épp ellenkezőleg, előzgetem a szüttyögőket. :D

szerk.: Ezzel mondjuk nem zárod ki az EGR-t, mert az pont részterhelésen operál, teligázra viszont zárja a szelepet. Kéne egy élőadatos tesztkör.

[ Szerkesztve ]

(#315623) Snoop-y válasza szőröscica (#315621) üzenetére


Snoop-y
veterán

:O :Y :C

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#315624) brumi1024 válasza szőröscica (#315621) üzenetére


brumi1024
veterán

Ilyen volt par hete nekem is, a Lehel utra probaltam kifordulni, folyamatosan jottek autok mindket savon, ~45 masodperce alltunk. A mogottem levo nagyjabol ennyi ido utan unta meg a dolgot es tamaszkodott a dudara. Nem tudom mi volt az elkepzeles, kimegyek a folyamatos 60-70 km/h-s sorba?

(#315625) Blindmouse_ válasza radi8tor (#315598) üzenetére


Blindmouse_
tag

a legtöbb vasúti átjáró alkalmatlan a nagyobb tempóra.. de van pár hülye akit ez nem zavar és simán átrepülnek rajta hatvannal.. a futóművük, a lengőkargömbfejek meg küzdenek az életükért..

Megtehetem, Flúgos vagyok...

(#315626) Micsurin válasza tboldi (#315622) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ezért lesz most:
EGR sorsa elrendezve,
teljes EGR - szívósor takarítva,
porlasztók felújítva
Felhívtam Weiszt, közölte MP-het se vigyem van hozzá próbapadja és csúcsai is. Kedden várja rendelési időben, ha csak a soroltak akkor 300. Rá néz a turbóra ha kell akkor közepet cserél ha nem akkor marad így.

Lekopogom de ha mákunk van 6.-án nem a XER-t kell nyaralni vinni hanem mehet a dolog a kékkel. :DD
Használt majd 250 ezret futott dízel, nagy csodák nincsenek a földön… :( De ha ezeket letudom engem már kiszolgál egy csatacsippel is. :))

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#315627) focvis válasza tboldi (#315614) üzenetére


focvis
veterán

Első sorból érdemes. Azért csak óvatosan, pofán ne verjenek! :B

(#315628) focvis válasza szőröscica (#315620) üzenetére


focvis
veterán

TPMS melyik rendszer, jeladós? Akkor azt is fel kell hajtani.

(#315629) szőröscica válasza focvis (#315628) üzenetére


szőröscica
addikt

Jelados, azt meg ki kell deritenem, hogy ki tudja feltanitani az autohoz.

(#315630) Qru válasza focvis (#315613) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hatvan fele iszonyat nagy sor vt a bevezeto vegen, aztan az M0 fele lejottem fullra be vt allva.

#nincsbennetarcsi

(#315631) Gergőke88 válasza szőröscica (#315629) üzenetére


Gergőke88
addikt

Hungarogumi

(#315632) Qru válasza kisza25 (#315616) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

En is naluk vagyok. A Granit jobbat adott volna de a casco miatt maradtam a Genernel.

#nincsbennetarcsi

(#315633) Qru válasza Micsurin (#315618) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bubiban mindig a motort hallgatom, annyira botrany szr a hangcucc benne.

#nincsbennetarcsi

(#315634) Qru válasza Micsurin (#315626) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Majd ha vegere ertel szamold ki a vetelar+rakoltes oaszegebol mot tudtal volna venni. :D

#nincsbennetarcsi

(#315635) Qru válasza brumi1024 (#315624) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Keveredrunk mar ilyen szituba, fater kiszallt es megkerdezte, hogy megis mire gondolt. Nem tudott ertelmes valaszt adni a dudalo.

#nincsbennetarcsi

(#315636) stickermajom válasza szőröscica (#315621) üzenetére


stickermajom
addikt

Nekem az előbb magyarázták meg redditen, hogy mivel a statisztikák alapján Ausztriában hasonló számú halálos baleset történik 1 millió főre vetítve, ezért tulajdonképpen nincs is semmi gond a magyar vezetési kultúrával.

(#315637) Micsurin válasza Qru (#315634) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Már megtettem, J Astra közepe vagy teteje GTC-ből.
De nem lenne valid, ott is fixen kezdtem volna ezeket a köröket egy 1.7-essel. …hibátlan 10-15 éves autót senki se ad el. :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#315638) Qru válasza stickermajom (#315636) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Omg... :W

#nincsbennetarcsi

(#315639) Qru válasza Micsurin (#315637) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ebben a korban mar mindre kell kolteni. Max egy olyan garazsdiszre nem mint az enyem. :D T-jet kellett volna...

#nincsbennetarcsi

(#315640) tboldi válasza Qru (#315639) üzenetére


tboldi
nagyúr

Jaja, lehetőleg M32 nélkül. :D
Pl. egy 120 pónis MiTo, abban ugyanaz a C510 van, mint az Ypsilonunkban.

(#315641) tboldi válasza focvis (#315627) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ó, a 20 kilós hülyegyerekek szerintem egyből eliszkolnának, ha meglátnák, hogy én 6-7x akkora vagyok. :D

(#315642) szőröscica válasza Gergőke88 (#315631) üzenetére


szőröscica
addikt

Koszi, ok meg kozel is vannak, felveszem majd veluk a kapcsolatot. :)

(#315643) tototos


tototos
őstag

Ritkán veszem elő az Octaviát de akkor is lámpánál bepróbálkozik egy XC90. Ha tudom, hogy versenyezni akar akkor felkészültebb vagyok. Így csak megpróbált elmenni mellettem de nem sikerült neki ;]

(#315644) K Norbi válasza D1Rect (#315594) üzenetére


K Norbi
addikt

Nem jó ötlet, és ha elveszik tőled..
Akkor plusz azzal is kapsz :DDD

(#315645) Qru válasza szőröscica (#315642) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De vettel/adatak a fella melle tpms-t is vagy meg csak most fogod beszerezni?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#315646) szőröscica válasza Qru (#315645) üzenetére


szőröscica
addikt

Majd csak a naszut utan veszek, gumikkal egyetemben. :K

(#315647) Qru válasza szőröscica (#315646) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sima. Kinait nem mertem, Continental/VDO az mar egy elfogadhato marka. Ha meg biztosra mennel vegyel gyarit (azt vettem vegul magamnak).

#nincsbennetarcsi

(#315648) szőröscica válasza Qru (#315647) üzenetére


szőröscica
addikt

Gyari lesz, nem akarok szivni, eleg egy TPMS saga a csoportba. :DDD

(#315649) Qru válasza szőröscica (#315648) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bolcs dontes. Esetleg nezd meg kulfoldi webshopban vagy ebay/amazon. Ott talan olcsobban megkapod (igy vettem en is).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#315650) tboldi válasza szőröscica (#315648) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ennél olcsóbban nem találtam gyárit.

Illetve még ez kellhet hozzá (*4 értelemszerűen).

[ Szerkesztve ]

Hirdetés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.