Hirdetés

2024. szeptember 8., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-08-23 09:01:14

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#311151) Peter.70 válasza cOxeR (#311138) üzenetére


Peter.70
addikt

Ez csúnya lett

(#311152) Nerazim válasza Qru (#311144) üzenetére


Nerazim
őstag

Ehhh...nem. El is felejtettem, hogy olyan is van. :R

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#311153) Qru válasza cOxeR (#311138) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Aucs. :((

#nincsbennetarcsi

(#311154) ArthurShelby válasza Qru (#311140) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ma a belvárosban egy robogós 3 nagyobb kereszteződésnél is átment a full piroson (mindegyik már régóta piros volt, nem akkor váltott épp át). Föl is ment bennem a pumpa, szívesen elbeszélgetnék azért vele. Nem vagyok szent, de a pofátlanságnak vannak fokozatai.

Én a bicikliseket még megértem, ha körültekintően egy kisebb kereszteződésnél átmegy a piroson, de ami nem emberi hajtású (roller, robogó, autó...), az igenis álljon a meg a piros lámpánál (ha már ez a szabály).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#311155) 6030D válasza Qru (#311136) üzenetére


6030D
Ármester

Ment a waze hangutasítás? Mert AA-n ha beszél a waze, és akkor tekersz hangerőt, akkor őt állítja, egyébként a zenét. Nem duma közben tekergetted?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#311156) Peter.70 válasza ArthurShelby (#311154) üzenetére


Peter.70
addikt

Az összes robogós, taxis a kresz szabályokon felül van

(#311157) Reggie0 válasza ArthurShelby (#311154) üzenetére


Reggie0
félisten

Miert, a robogo miben mas, mint egy kerekpar, azt leszamitva, hogy kevesbe izzaszto?

(#311158) TommyX_ válasza cOxeR (#311138) üzenetére


TommyX_
őstag

Képet elnézve, sajnos én is átéltem, de én még szerencsétlenebb voltam. :(
2021 nyarán a Fiesta után vettem meg egy Focust.
Alig volt benne benzin, irány a kút tankolni, annyira néztem az előttem lévőt, hogy túl közel mentem a patkához és sajnos a felni és a gumi is kapott rendesen.
Még szebb legyen a történet, hogy ez a felni van az autón, érdekes volt a javíttatása. :W

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#311159) Elemental válasza Qru (#311142) üzenetére


Elemental
addikt

Köszi!

(#311160) ArthurShelby válasza Peter.70 (#311156) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ezt én is tapasztalom, de ő már szintet lépett.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#311161) ArthurShelby válasza Reggie0 (#311157) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én itt húzom meg a határt. Valaki ott, hogy csak gyalog megy át a piros lámpán(biciklivel nem), valaki még úgy se.
Szerintem egyébként egy emberi hajtású jármű irányíthatóbb (adagolhatóbb), mint egy motoros (de ez tudom, nem érv, nem áll meg).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#311162) cOxeR válasza TommyX_ (#311158) üzenetére


cOxeR
Ármester

7 év alatt a Z4-et sose sikerült sehol lenyúzni, hát így jártam… téli időszakban lesz egy köröm felni felújítás terén.
Belülről hordós az oldala a Model 3-nak, egyáltalán nem látom a kerék oldalát mint a Z4 esetén, persze ha magasabbra tenném az ülést az lehet segítene. Ez csiszolás festés, gumi nem különösen vészes, de ott meg méretet szeretnék váltani.
Az ilyen felniket nem egyszerű javítani az tuti… ez a turbina fekete egyszerűbb eset.

[ Szerkesztve ]

(#311163) Qru válasza 6030D (#311155) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem direkt akkor nem hangositottam. Viszont track valtas utam meg ment a hangositas. Fura...

#nincsbennetarcsi

(#311164) Tsebacsi válasza cOxeR (#311162) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én a bömbi hátsó kerekével megyek fel gyakran kikanyarodásnál a padkákra, mert hosszú az autó, az orra is, ha tovább engedem átlógok a szembe sávba. Olyankor mindig anyázok, magamat is és a szűkre csinált kihajtó elkövetőjét is... :(((

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#311165) Qru válasza ArthurShelby (#311154) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem csak a piros. Azt a rollerest akit elcsapot most a busz az is azert volt, mert stop tablanal nem allt meg.

#nincsbennetarcsi

(#311166) cOxeR válasza Tsebacsi (#311164) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ez is a hátulja, ugyanaz a szitu.

(#311167) tototos válasza kisza25 (#311126) üzenetére


tototos
őstag

Milyen a balaton most? Szombaton tervezünk lellére menni asszonnyal.

(#311168) Tsebacsi válasza cOxeR (#311166) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Gyász :(((

#311167tototos: Kék szalag van, szerinted? :P

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#311169) tototos válasza Tsebacsi (#311168) üzenetére


tototos
őstag

Azt mondod szakadni fog az eső? :DDD

(#311170) Tsebacsi válasza tototos (#311169) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem biztos, de lehet :P Itt most a 16-ban megint vihar volt, tegnap is, ma is...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#311171) pit stop


pit stop
addikt

Nagytétényi úti Shell mosónál új szolgáltatást láttam ma: mellettem egy nő mosta a kocsit. Sorban állók közül egy úr odament hozzá, azt mondja: rossz nézni amit művel, mennyire szeretné hogy tiszta legyen autó? Adja ide a lándzsát, majd én lemosom... :DDD
És lemosta a nő autóját :C

Ugyanitt elnézést a dél-budaiaktól - hosszú idő után lemostam az autót, le is szakadt az ég :D

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#311172) Integrale válasza szabonagyur (#311146) üzenetére


Integrale
veterán

Annyira nem lehet rossz, mint a 3-as Priusé, ami konkrétan a pocséknál egy fokkal jobb csak.

1. Lassú külső hőmérséklet szenzor/elektronika. Elindulok mélygarázsból, ahol 23 fok van, 10 km-t megyek a 36 fokban és 25-ig melegszik csak. Ami gáz, mert csak, és azért is mert, 25 fokra van állítva a klíma, úgyhogy ő fűtésnek gondolja, indítja a benzinmotort.
Ilyen az Aurisé, a Corollánké és a másik Priusé is.

2. Kevés helyen jön a levegő, és amin jön, azok is aprók, középső rostély konkrétan 2x2 ujjnyi, ezért már legalacsonyabb áramláson is huzatos.
Lábra oldalanként 1 lyukon jön a levegő, tök okosan középen, rá a lábfejedre egy pontban.
Ha egyedül utazok, akkor lábra és szembe állítva, én oldalamon elzárva már hangos a szellőzés, a lábfejem meg lefagy (dugtam bele mérgemben egy csomag zsebkendőt, mert már nem bírtam).

3. Rostélyok nem külön gombbal, tekerentyűvel zárhatóak, hanem egyik irányába, végálláson túl eltolva. Szóval nem tudsz befúfónként csökkenteni a sebességen, megtartva pl az arc irányába fújást. Középen ha csökkentenél, akkor pedig pont az arcodba nyomja.

+ a lamellák nem tömítettek, ha elzárod, akkor is van valamennyi áramlás.

4. A kevés és apró lyukat ellensúlyoznám azzal, hogy minden irány beállítható egyszerre, de nem, fel, le, szembe, szembe-le, fel-le. Összes nincs.

5. Hátul középen nincs, elöl már belefagysz az ülésbe, hátul ülő még kérné alacsonyabbra.

Sosem voltam még megfázva autóban klímától, eddig.

"Bad reklám is reklám too"

(#311173) Blindmouse_ válasza pit stop (#311171) üzenetére


Blindmouse_
tag

A mai autótulajdonosok 70%-ának számára egy kocsimosás is megugorhatatlan feladat.
Én a szembeszomszédom lányától lettem páréve rosszul amikor anyu kocsiját mosta.. hiába tinilány picsanaciban.. KEFÉVEL lemosta a kerekeket.. majd utána felment a tetőre vele.. JÁÁJ :Y :Y :Y

Megtehetem, Flúgos vagyok...

(#311174) F_Zolee válasza pit stop (#311171) üzenetére


F_Zolee
veterán

Na igen. Van akinek a vezetést is így kéne, hogy inkább adja át másnak a volánt. :D Mondjuk vannak olyan mosók amin csak átgurul az autóval(imo féle) és nem kell hozzá "szaktudás" se.

(#311175) szőröscica válasza Integrale (#311172) üzenetére


szőröscica
addikt

1. Ez a beepitett kesleltetes valami japan mania lehet, anno a Nissan Primeram pont ilyen volt. Meg a szerelesi utmutatojat is megneztem, es szandekosan ilyen. :(((

3. Ezt a sporolast a Kamiqban is ruhellem, hogy nincs kulon elzaro/szabalyozo.

(#311176) Qru válasza F_Zolee (#311174) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az amugy jo pofa, multkor a Jazz-el kirpobaltam. :D

#nincsbennetarcsi

(#311177) Qru válasza Integrale (#311172) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez befuvas csokkentes a VW-nel is igy van de ott szelre kitolva fuj befele huzva zar. Pont nem rad kopi a hideget.

#nincsbennetarcsi

(#311178) rbalint88 válasza pit stop (#311171) üzenetére


rbalint88
addikt

Multkor mi is segitettunk egy idosebb holgynek, eloszor jart ilyen landzsas mosoban, nem tul nagy muszaki erzekkel, ellenben rettento saros autoval :))
De sokszor volt mar, hogy a nyelvem hegyen volt az inkabb megcsinalom, mert ezt rossz nezni :DDD

(#311179) tboldi


tboldi
nagyúr

Nos, a MiTo és váltója a szervizben, elvileg a munkaidő végére kész lesz. Illetve a Jazz-t is várom, annak is megvan az esélye, hogy ma szólnak.

(#311180) Integrale válasza Qru (#311177) üzenetére


Integrale
veterán

Itt középen fordítva és vízszintesen, széleken függőlegesen és lefele zár.

"Bad reklám is reklám too"

(#311181) szabonagyur válasza Integrale (#311172) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én a G8 esetében is azt érzem, hogy kevés helyen jön és nekem rossz magasságban.

(#311182) Qru válasza Integrale (#311180) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Minek kellett ezt így túl bonyolítani. Bubinál legalább ezzel nincs gond, ott nem lehet elzárni. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#311183) tboldi válasza Qru (#311182) üzenetére


tboldi
nagyúr

A Jazz-ben sem, legalábbis a középsőket. :))

Bezzeg a MiTo! De itt inkább azt nem szeretem, hogy az enyém manuális klímás, hiányzik az automata mód, és csak 4 fokozatban állítható a ventilátor, nem 10-12-ben.

(#311184) Qru válasza tboldi (#311183) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bubinál is, ez ilyen korabeli japó szokás. :K

#nincsbennetarcsi

(#311185) tboldi válasza Qru (#311184) üzenetére


tboldi
nagyúr

És a WagonR detto. :D

(#311186) MunezXBK válasza tboldi (#311183) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

TT-ben is csak 9 fokozat van. ;]

(#311187) Integrale válasza tboldi (#311183) üzenetére


Integrale
veterán

Kár, mert a MiTo két zónása egész jó.
Ráadásul ha olyan, mint az Ypsiloné meg a Cromáé, akkor minden irányba tud fújni egyszerre, lábra pedig 8-8 lyukon fúj elöl oldalanként.

Automatáért szerintem nem kár.

"Bad reklám is reklám too"

(#311188) tboldi válasza MunezXBK (#311186) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kevés! :Y ;]

Az olaszoké tényleg 12, én csak halvány emlékezetből írtam az Ypsilonunk alapján.

(#311189) tboldi válasza Integrale (#311187) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem, az Ypsilon nem tud minden irányba, legalábbis a mi 2007-es Platinónk biztosan nem. :N

Én szeretem, hogy nem nekem kell gépészkednem még ezzel is, és csak a vezetésre koncentrálhatok. A manuálist folyton állítgathatom. :D

Egyébként a manuálist gyengébbnek is érzem, mint a digitálist, 30 perc tűző napon állás után az Ypsilon hamarabb visszahűl, mint a MiTo.

[ Szerkesztve ]

(#311190) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Benzintankról működő állófűtés retrofit-elése mennyire rossz ötlet? Hasznos, vagy inkább ne, mert túl könnyen elromlik, és csak egy fölösleges hibaforrás (motor szempontjából kérdezem, nem annyira az utashőmérséklet miatt). #e39

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#311191) radi8tor válasza ArthurShelby (#311190) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Motor szempontjából Magyarországon felesleges.
Főleg hogy játszós autó, nem mindennapi munkába járós.

⭐ Stella

(#311192) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Na ilyen egy tipikus értelmetlen forgalom szabályzás:
Hiába a halálos gázolás, a magyar autósok még most sem értik a stoptáblát

Itt nem az autóforgalmat kellett volna megállásra kényszeríteni, hanem azt a néhány bicajost, akik keresztezik az autók útját.

Arról nem beszélve, hogy az úttesten is van kerékpár sáv, meg vele párhuzamosan kerékpár út. Jó hogy egy kerékpáros híd nem megy még itt keresztbe...

⭐ Stella

(#311193) barnam_ válasza ArthurShelby (#311190) üzenetére


barnam_
nagyúr

Benzinesnek annyira nem kell szerintem, hamar bemelegszik.
Persze kényelmes, hogy nem kell szélvédőt kaparni meg alapból meleg autóba ülsz bele... de utólag belerakatni elég nagy meló meg pénz.

Dízelnél jól jön, mert az nehezen melegszik be, segít rajta a kiegészítő fűtés.

(#311194) Qru válasza tboldi (#311189) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én meg azért szeretem a manualt mert nem kell állítgatnom. Max hideg ablakhoz+lábhoz és 1-es vagy 2-es venti melegtől függően és kész. Az automatát meg most a Bulli-ban is állandóan csavargattam, 24-24,5-25 fok között.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#311195) Qru válasza ArthurShelby (#311190) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Felesleges pláne egy nagy ccm-es benzines hobbi autóba, vagy ha nagyon akarod akkor egy elektromos verziót válassz. Ott egy fűtőszál fűti fel az olajat a karterben.

#nincsbennetarcsi

(#311196) barnam_ válasza radi8tor (#311192) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én ezt másképp látom. Persze lehetne tenni stop táblát a biciklisnek, de kicsit értelmetlennek tartom, ha amúgy egy fölérendelt útról jövök. A stop tábla itt inkább egyfajta "büntetés" a Serfőző utcáról jövőnek, ha már elsőbbséget nem sikerül adni.

Az meg, hogy senki nem áll meg a táblánál, pontosan leírja hogy állunk hozzá itthon a közlekedési szabályokhoz.
Én sem vagyok szent, de ahol STOP táblát látok, megállok.

[ Szerkesztve ]

(#311197) radi8tor válasza barnam_ (#311196) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze tudom a STOP tábla az STOP-ot jelent.
De most napi 20000 autós (vagy több) van szívatva 100 keresztülhaladó bicajos miatt.
Az a bicajos azért halt meg, mert nem nézett körül és kihajtott a kocsi elé. Az hogy STOP tábla van a kocsiknak az sem jelenti azt, hogy a bicajosoknak ne kellene körülnéznie amikor lehajtanak a kocsik elé.

Én napi szinten járok erre. Látom mekkora tempóval mennek át a bicajosok keresztbe az úton. (mert balról érkezve még egy lejtő is segíti őket)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#311198) Qru válasza radi8tor (#311197) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

"Annak van elsőbbsége akinek megadják." Tartja az ősi Dakota mondás... :D

#nincsbennetarcsi

(#311199) bitpork válasza radi8tor (#311197) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem is említve a stop miatt újra elindulók által okozott plusz környezeti terhelést.

Ne csak nézelődj - vedd meg végre a kocsinkat! ;)

(#311200) OPiiPO válasza Qru (#311198) üzenetére


OPiiPO
veterán

És ez mennyire igaz a mindennapi közlekedésben :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.