Hirdetés
-
102333 - 102201
102333 - 102201 102200 - 102101 102100 - 102001 102000 - 101901 101900 - 101801 101800 - 101701 101700 - 101601 101600 - 101501 101500 - 101401 101400 - 101301 101300 - 101201 101200 - 101101 101100 - 101001 101000 - 100901 100900 - 100801 100800 - 100701 100700 - 100601 100600 - 100501 100500 - 100401 100400 - 100301 100300 - 100201 100200 - 100101 100100 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
mAtech
aktív tag
Elfekvő fekvő ház?

-
macilaci78
nagyúr
-
mAtech
aktív tag
Üdv!
Van esetleg valakinek ATX-es fekvő haza elfekvőben ami már nem kell?
-
martonx
veterán
Nem tudom
ti hogy birjatok ezt a szegedi autos kozlekedest, de en egyre nehezbben
az, hogy a zold lampanal tenyleg mindig lefullad valaki vagy nem talalja a sebesseget es elalszik.. ez minden q lampanal megtortenik.. napszak es nap is tok mindegy ( hetvege hetkoznap)
hiaba sietnék es latom, h 3-4 auto van csak elottem, az atjutas q nem biztos
ritkan jarok az arkadban, havi egy max
de annal a q soromponal mindig van tolato auto
vasarnap du ketto is…kulfoldiek..ki lehetne tobb nyelven is irni a megfelelo helyre..
hetetlen
Pont ugyanezt a fájdalmat érzem minden egyes nap. Mintha mostanra minden idióta debilnek adtak volna jogosítványt és autót.
-
r3dsnake
nagyúr
1. Szeretem a költséghatékony megoldásokat.
2. Elitebook meg Latitude - "Ezek az üzleti szériáik." - nem, nem ezek. Ezek a prémium kategóriák. Ha felmész a saját oldalukra, akkor ők is úgy reklámozzák, hogy a Vostro és a HP 450 üzleti.
De amúgy értem én..."you get what you pay for" - ha 2x annyiba kerül, pedig ugyanaz a bele, akkor nyilván a tartósság is belép a képbe.
Kivéve hogy...régen nagyon sok Latitude-t vettünk. 5580, 5590 stb és soknak sok baja volt. Leégett alaplap, tönkremenő SSD, asszem egyszer már meséltem erről.
Mindenesetre: +macilaci78+nap köszönöm a tippeket, ha belefér a keretbe, akkor HP EliteBook, vagy ami éppen jó ár/érték szinten van ebben a kategóriában.r3dsnake alma világa teljesen ismeretlen volt a számomra 3 nappal ezelőttig. Egy munkatárs hozta a kb. 1 hetes új Macbook Air-jét, hogy állítsam be rajta a VPN-elérést. Hát...vagy 3 perc volt, mire felállt a rendszer, majd a következő újraindítás is sokáig tartott, mert frissítéseket telepített. Azt hittem, hogy ez csak MS-exkluzív
(azért megjegyzem, hogy engedélyezett automatikus frissítésekkel az Ubuntu is ezt csinálja)
Ráadásul minden művelethez ujjnyomatot meg jelszót kért, ami rettentő idegesítő.csoszogi sajnos nem tudunk hamarabb elindulni, mert így is pár perccel hamarabb teszem le a gyerekeket, mint ahogy hivatalosan ott lehetne már hagyni őket. Tápéi iskolában 7:15 a minimum megengedett idő.
"Hát...vagy 3 perc volt, mire felállt a rendszer, majd a következő újraindítás is sokáig tartott, mert frissítéseket telepített."
Itt valami user error lesz. Mac minim tavaly január óta megy 0-24, csak update telepítéskor indítom újra, ami kb havi 1x 20 perc.
A laptopot meg soha nem indítom újra, csak lehajtom sleepbe.
-
SirRasor
addikt
1. Szeretem a költséghatékony megoldásokat.
2. Elitebook meg Latitude - "Ezek az üzleti szériáik." - nem, nem ezek. Ezek a prémium kategóriák. Ha felmész a saját oldalukra, akkor ők is úgy reklámozzák, hogy a Vostro és a HP 450 üzleti.
De amúgy értem én..."you get what you pay for" - ha 2x annyiba kerül, pedig ugyanaz a bele, akkor nyilván a tartósság is belép a képbe.
Kivéve hogy...régen nagyon sok Latitude-t vettünk. 5580, 5590 stb és soknak sok baja volt. Leégett alaplap, tönkremenő SSD, asszem egyszer már meséltem erről.
Mindenesetre: +macilaci78+nap köszönöm a tippeket, ha belefér a keretbe, akkor HP EliteBook, vagy ami éppen jó ár/érték szinten van ebben a kategóriában.r3dsnake alma világa teljesen ismeretlen volt a számomra 3 nappal ezelőttig. Egy munkatárs hozta a kb. 1 hetes új Macbook Air-jét, hogy állítsam be rajta a VPN-elérést. Hát...vagy 3 perc volt, mire felállt a rendszer, majd a következő újraindítás is sokáig tartott, mert frissítéseket telepített. Azt hittem, hogy ez csak MS-exkluzív
(azért megjegyzem, hogy engedélyezett automatikus frissítésekkel az Ubuntu is ezt csinálja)
Ráadásul minden művelethez ujjnyomatot meg jelszót kért, ami rettentő idegesítő.csoszogi sajnos nem tudunk hamarabb elindulni, mert így is pár perccel hamarabb teszem le a gyerekeket, mint ahogy hivatalosan ott lehetne már hagyni őket. Tápéi iskolában 7:15 a minimum megengedett idő.
-
nap
addikt
Kb 20 éve használok HP elitebook-okat (meló + itthon), némelyik tizenéves. Eddig nem volt gond vele. (A 8GB RAM kezd kevés lenni néha, meg a 128-as SSD.)
Előtte IBM Thinkpad-ot használtam. -
GrotESC
aktív tag
+1 ezekre a szériákra. Annyi, hogy mostmár a Dell a Latitude-öt átnevezte PRO-ra, ha jól olvastam.
-
r3dsnake
nagyúr
A Macbook attól függ, milyen szoftverkörnyezetben dolgozik vele.
Én inkább virtualizálok windowst, ha kell 1-2 cucc (QGIS pl. jobb winen), minthogy ne Apple laptopot használjak. Az összes többi, amit próbáltam (thinkpadek is) kritikán aluli minőségűek.
-
solena
tag
Feleségem cégese ThinkPad T széria már vagy 15 éve, szidja. Igaz, a Samsung telefonokat is. Gyógyszeripar, mindenféle security, VPN, authentikátor van rajtuk, gondolom, ezek ölik meg a felhasználói élményt.
Privátban Elitebook és Latitude is volt már, mindkettőt szerette. Most egy érintőképernyős Latitude van már egy pár éve, azóta minden más laptop csak szar lehet, ami nem tapicskolós.
Ott nem a T széria szar, hanem a security szigorúsága erős
Ami szerintem nem baj, csomó olyan felhasználó létezik, akik már attól ki vannak bukva, hogy miért nem jó az a jelszó, hogy 1234, meg különben is, minek jelszó 
-
tisn
veterán
-
macilaci78
nagyúr
-
macilaci78
nagyúr
Feleségem cégese ThinkPad T széria már vagy 15 éve, szidja. Igaz, a Samsung telefonokat is. Gyógyszeripar, mindenféle security, VPN, authentikátor van rajtuk, gondolom, ezek ölik meg a felhasználói élményt.
Privátban Elitebook és Latitude is volt már, mindkettőt szerette. Most egy érintőképernyős Latitude van már egy pár éve, azóta minden más laptop csak szar lehet, ami nem tapicskolós.
-
csoszogi
tag
Ez lesz holnap, de a középső még nagyon lassan tud menni biciklivel. Rögzítem majd Garminnal
Szerintem 40 perc lesz 1 menet, azért se erőltettem eddig. Amikor szabadságon voltam, ezt gyakoroltuk.Lugas-<bármi> irányt próbáltam már sokszor és rendre lassabb. Van, amikor a töltés tetejéig ér a sor a Csillag térnél, ezért is kerülök az Acél utca felé. Ott nagyon szopás kijönni a József Attila sugárútra/Algyői útra és van, amikor 1-2 percet várnom kell (start-stop ilyenkor marhajó), de még így is gyorsabb pár perccel, mint minden más útvonal.
Ma megint kipróbáltam: Lugas-Budapesti-Makkosházi és kivételesen haladni is lehetett. 21 perc. A másik irányban meg 20, szóval tényleg nem érdemes erre jönni.Majd arra leszek kíváncsi, hogy ősztől mi lesz, mert a Gyík utcai bölcsibe vették fel a picikét. Ha feleségem nem tudja vinni és őt is nekem kell, na az lesz az ultra-szopás.
Egy tipp. Munkatársam Újszeged-belváros viszonylatban játszotta ugyanezt. Az se volt egy leányálom. Ő ezt úgy kerülte ki, hogy fél órával hamarabb indult el a gyerkőcökkel. Szinte nyitásra vitte oda őket, a nagy forgalom előtt. Mi arra törekedtünk, hogy gyalog, bicajjal járható közelségbe legyen a bölcsőde/óvoda/iskola (Zöldfa utca környéke tízes) , hogy ha bármi van a kocsival ne legyünk meglőve.
-
r3dsnake
nagyúr
-
solena
tag
-
solena
tag
Ha engedsz egy javaslatot: ha Dell, akkor Latitude, ha HP, akkor EliteBook. Lenovóból meg ThinkPad széria (és ha lehet, abból is a T, de az L és E sem rossz). Ezek az üzleti szériáik.
-
SirRasor
addikt
Lassan rendelnem kell egy céges laptopot és totál meg vagyok lőve, hogy a random tönkremenő Dell (Vostro), az akku-szériahibás HP (45x) vagy a még számomra ismeretlen Lenovo-tól rendeljek valamit.
Hát nem segítettél
-
tisn
veterán
-
SirRasor
addikt
-
tisn
veterán
asszony uj lenovo laptopja idonket 1-eseket kezd el irni.
hw vagy sw hiba? -
SirRasor
addikt
Ez lesz holnap, de a középső még nagyon lassan tud menni biciklivel. Rögzítem majd Garminnal
Szerintem 40 perc lesz 1 menet, azért se erőltettem eddig. Amikor szabadságon voltam, ezt gyakoroltuk.Lugas-<bármi> irányt próbáltam már sokszor és rendre lassabb. Van, amikor a töltés tetejéig ér a sor a Csillag térnél, ezért is kerülök az Acél utca felé. Ott nagyon szopás kijönni a József Attila sugárútra/Algyői útra és van, amikor 1-2 percet várnom kell (start-stop ilyenkor marhajó), de még így is gyorsabb pár perccel, mint minden más útvonal.
Ma megint kipróbáltam: Lugas-Budapesti-Makkosházi és kivételesen haladni is lehetett. 21 perc. A másik irányban meg 20, szóval tényleg nem érdemes erre jönni.Majd arra leszek kíváncsi, hogy ősztől mi lesz, mert a Gyík utcai bölcsibe vették fel a picikét. Ha feleségem nem tudja vinni és őt is nekem kell, na az lesz az ultra-szopás.
-
pulutodurumo
őstag
Én 30 éves koromig autó nélkül éltem. Persze a gyereket kocsival viszem már óvodába, meg a Lidlbe se bringával megyek 30 kiló kajáért.
A Decathlonban remek poncsókat lehet kapni. Az esőben bringázást csak azért gyűlölöm, mert utána mindig láncot kell takarítani. De nekem csak ilyen sportos, libegő, műanyag sárvédőim vannak.
Csak azt akarom mondani, hogy az eső azért nem akkora probléma. -
lorcsi
veterán
Már az eső, vagy a kolléga takarózott be a bringával?
Jott nehany csapadekosabb nap
-
macilaci78
nagyúr
-
lorcsi
veterán
Egy kollegsm most vett hasonlora pedelec-et
270 korul
masnap esett … -
macilaci78
nagyúr
Mert el kell vinni a gyerekeket iskolába (nehéz táskák/esős idő/messze van a buszmegálló) és csak utána tudok bemenni. Az ellenkező irányban van az iskola, 2,4 km-re.
Ez 9,7 km, azaz ~20 km/nap avagy 40 perc autókázás csúcsidőben:
Ha költözés előtt ez elért volna az agyamig, akkor se költöztünk volna ki.Nem egyszer 120-as pulzussal érek be reggelente és azon csodálkozom hogy nem kaptam eddig infarktust. Szerintem nagyban hozzájárul, hogy előtte félmaratonokat futottam, mert amúgy tuti nem bírnám.
Tényleg, van, aki 2+2-es panelban lakik és szívesen cserélne egy Tápéi Kiskertes 55 m2-es családi csirkeólra?

Nekem is ez a táv van napi munkábajárásra, csak Zugló-Újbuda viszonylatban. Gyakorlatilag a Mogyoródi út és a Hungária körút-Szerémi út a viszonylat, egyetlen egy darab irányváltás háztól házig.
Autóval ez a 40 perc irányonként már jónak számít csúcsforgalomban, BKV-val inkább 1 óra zártpályán. Ezért váltottam nagyrobogóra, azzal esős csúcsforgalomban 23 perc a menetidő egy irányba, de szombati munkanap oda-vissza megvan az 40 perc alatt is.
Egy Lugas-Retek-Róna-Csongrádi útvonal nem gyorsabb?
-
tisn
veterán
Medikémia.
Ha nem kell vinni a gyerekeket, akkor biciklivel 20 perc az út.
Ha kell, akkor kocsival 20 perc az út.
Ha kocsival elviszem őket és utána visszamegyek letenni a kocsit és bemenni biciklivel, alaphangon 30 perc volna. +macera+idő, ráadásul visszafelé is plusz macera, fordított sorrendben.
EDIT: és a benzines kocsit is szétgyilkolnám a rövid menetekkel. Ez így legalább a kocsinak kb. jó
hat en nem szopnek 10 perc miatt a reggeli forgalomban. elvinnem oket kocsival a suliba, aztan betekernek a meloba. pont a szivobenyasnak nem lesz kulonosebb baja.
de amugy meg lathatoan kurva kozel van a suli, mindenki bico -> te onnan tovabb egyedul.
-
SirRasor
addikt
Medikémia.
Ha nem kell vinni a gyerekeket, akkor biciklivel 20 perc az út.
Ha kell, akkor kocsival 20 perc az út.
Ha kocsival elviszem őket és utána visszamegyek letenni a kocsit és bemenni biciklivel, alaphangon 30 perc volna. +macera+idő, ráadásul visszafelé is plusz macera, fordított sorrendben.
EDIT: és a benzines kocsit is szétgyilkolnám a rövid menetekkel. Ez így legalább a kocsinak kb. jó
-
tisn
veterán
Mert el kell vinni a gyerekeket iskolába (nehéz táskák/esős idő/messze van a buszmegálló) és csak utána tudok bemenni. Az ellenkező irányban van az iskola, 2,4 km-re.
Ez 9,7 km, azaz ~20 km/nap avagy 40 perc autókázás csúcsidőben:
Ha költözés előtt ez elért volna az agyamig, akkor se költöztünk volna ki.Nem egyszer 120-as pulzussal érek be reggelente és azon csodálkozom hogy nem kaptam eddig infarktust. Szerintem nagyban hozzájárul, hogy előtte félmaratonokat futottam, mert amúgy tuti nem bírnám.
Tényleg, van, aki 2+2-es panelban lakik és szívesen cserélne egy Tápéi Kiskertes 55 m2-es családi csirkeólra?

gyereleket elviszed autoval, autot otthon lerakod es bicoval elmesz...
az eleve rovidebb lenne, nem kellene kerulnod a 47-es fele. ott mindig dugo van reggel. (vagy ha arra mesz, vegigtekerhecc a toltesen is
)hol dolgozol a lezerkozpontban? lenne kb. 15km bico egy nap, semmiseg.
-
SirRasor
addikt
Mert el kell vinni a gyerekeket iskolába (nehéz táskák/esős idő/messze van a buszmegálló) és csak utána tudok bemenni. Az ellenkező irányban van az iskola, 2,4 km-re.
Ez 9,7 km, azaz ~20 km/nap avagy 40 perc autókázás csúcsidőben:
Ha költözés előtt ez elért volna az agyamig, akkor se költöztünk volna ki.Nem egyszer 120-as pulzussal érek be reggelente és azon csodálkozom hogy nem kaptam eddig infarktust. Szerintem nagyban hozzájárul, hogy előtte félmaratonokat futottam, mert amúgy tuti nem bírnám.
Tényleg, van, aki 2+2-es panelban lakik és szívesen cserélne egy Tápéi Kiskertes 55 m2-es családi csirkeólra?

-
tisn
veterán
Amióta kiköltöztünk (1 év) nem tudok biciklivel menni munkába: majdnem minden nap kocsival kell. A közlekedés KRIMINÁLIS. Minden nap látok valami szabálytalanságot, amit éppen nem én követek el
Legalább haladni szoktam.Még 1 hetet bírj ki, utána vége az iskolának és sokkal élhetőbben lehet majd közlekedni.
Ja és vége a sulinak, mehetek újra biciklivel
taperol miert nem tudsz bicoval jarni?!
-
lorcsi
veterán
-
SirRasor
addikt
Nem tudom
ti hogy birjatok ezt a szegedi autos kozlekedest, de en egyre nehezbben
az, hogy a zold lampanal tenyleg mindig lefullad valaki vagy nem talalja a sebesseget es elalszik.. ez minden q lampanal megtortenik.. napszak es nap is tok mindegy ( hetvege hetkoznap)
hiaba sietnék es latom, h 3-4 auto van csak elottem, az atjutas q nem biztos
ritkan jarok az arkadban, havi egy max
de annal a q soromponal mindig van tolato auto
vasarnap du ketto is…kulfoldiek..ki lehetne tobb nyelven is irni a megfelelo helyre..
hetetlen
Amióta kiköltöztünk (1 év) nem tudok biciklivel menni munkába: majdnem minden nap kocsival kell. A közlekedés KRIMINÁLIS. Minden nap látok valami szabálytalanságot, amit éppen nem én követek el
Legalább haladni szoktam.Még 1 hetet bírj ki, utána vége az iskolának és sokkal élhetőbben lehet majd közlekedni.
Ja és vége a sulinak, mehetek újra biciklivel
-
tisn
veterán
Nem tudom
ti hogy birjatok ezt a szegedi autos kozlekedest, de en egyre nehezbben
az, hogy a zold lampanal tenyleg mindig lefullad valaki vagy nem talalja a sebesseget es elalszik.. ez minden q lampanal megtortenik.. napszak es nap is tok mindegy ( hetvege hetkoznap)
hiaba sietnék es latom, h 3-4 auto van csak elottem, az atjutas q nem biztos
ritkan jarok az arkadban, havi egy max
de annal a q soromponal mindig van tolato auto
vasarnap du ketto is…kulfoldiek..ki lehetne tobb nyelven is irni a megfelelo helyre..
hetetlen
jo ido van -> bicaj
-
lorcsi
veterán
Nem tudom
ti hogy birjatok ezt a szegedi autos kozlekedest, de en egyre nehezbben
az, hogy a zold lampanal tenyleg mindig lefullad valaki vagy nem talalja a sebesseget es elalszik.. ez minden q lampanal megtortenik.. napszak es nap is tok mindegy ( hetvege hetkoznap)
hiaba sietnék es latom, h 3-4 auto van csak elottem, az atjutas q nem biztos
ritkan jarok az arkadban, havi egy max
de annal a q soromponal mindig van tolato auto
vasarnap du ketto is…kulfoldiek..ki lehetne tobb nyelven is irni a megfelelo helyre..
hetetlen
-
Tomika7788
újonc
Szia! Ha nagyon durva a helyzet, én nem állnék neki otthon kísérletezni. Ha benne marad a nedvesség, csak bepállik az egész, a kézi dörzsöléssel meg csak mélyebbre nyomod a koszt.
Szerintem jobban jársz egy szakemberrel. Ha egy megbízható, alapos helyet keresel a környéken, a Mosómedve Autómosót
bátran merem ajánlani, de ha kifejezetten profi gépi kárpittisztítást szeretnél, velük is nagyon jól jársz. Gyorsabb, és garantáltan foltmentesen szárad meg -
Ted_Beneky
senior tag
Jól írja Pulutodurumo, ha a lépcsőházi tömbösített postaládára gondolsz, akkor az közös képviselő, ha van egyedi ládád, akkor azt csinálsz vele amit akarsz. A Magyar Posta Zrt.-nek nincs köze a te postaládádhoz.
-
pulutodurumo
őstag
Közös képviselő?
Ha egyedi akkor veszel magadnak, úgyis kábé csak szabvány postaládát lehet kapni.
Nálunk pl. még az ezer éves "tömbösített" típusú van, nem akarom tudni mennyibe kerülne kicserélni. -
Jinxb1rd
addikt
Szerintetek ha egy lakótömbbe full ganaj a postaláda, akkor hová kell fordulni? Kicseréltethetem magam vagy a Postának kell szólni?
-
tucsok.
senior tag
-
Gergello
addikt
-
kraftxld
félisten
-
r3dsnake
nagyúr
Huh volt ilyenem, ptsd-m van tőle.
Macbook Pro-ról váltottam, mert gondoltam egy jóval olcsóbb laptop is kiszolgál. 2 hétig bírtam, és visszamentem Macbookra. -
kraftxld
félisten
-
tisn
veterán
Kell mögé az infrastruktúra. Éjjelnappali boltok, szálláshelyek, büfék, szükség szerint orvosi ellátás.
Majd rendezünk végre egy olimpiát és az olimpiai várost majd lehet ilyenekre használni.
akkor vigyek a maty erre

-
macilaci78
nagyúr
-
tisn
veterán
Igen, az is előjött, hogy valamitől évről-évre minden egyre hangosabb
Mondjuk örömmel konstatáltuk, hogy most nem 2 nap után, hanem 22:00 felé lejjebb csavarták a hangerőt.
Makkosházi Lidlihez a SZIN hallatszott el brutálisan az elmúlt 3 évben.
Na mind1, igazad van, tök fölöslegesen írtam
fasze nem viszik opusztaszerre ezeket a szarokat. vagy legalabb deszkre

-
SirRasor
addikt
Van pár téma itt ebben a topikban, ami kb tíz-tizenöt éve évente visszatér. Az egyik pont ez, hogy ki hogy nem tud pihenni a fesztiválokból áradó zene miatt. Én légvonalban közelebb vagyok, ráadásul magasabban is Csillag tér környéke ide mégsem jön semmi, nem is hallom. De volt olyan, hogy halottam.
Amire itt a topikban rájöttünk: többek között attól is függ épp hogy állítják fel a hangfalakat.
És szerintem egyszer te is írtál be ide, hogy valami nagyon elhallatszott még a régebbi lakásotokhoz.Igen, az is előjött, hogy valamitől évről-évre minden egyre hangosabb
Mondjuk örömmel konstatáltuk, hogy most nem 2 nap után, hanem 22:00 felé lejjebb csavarták a hangerőt.
Makkosházi Lidlihez a SZIN hallatszott el brutálisan az elmúlt 3 évben.
Na mind1, igazad van, tök fölöslegesen írtam
-
csoszogi
tag
Dejóóó A szerda már SOLD OUT! Berobbant a DejaVu Fesztivál!
Szerintetek kinek és hogy érdemes jelezni, hogy a tisztelt rendezvényszervezők tekerjék már lejjebb a hangerőt, mert még csukott ablaknál is átjön a basszus. A Tápéi kiskertekben
A maps szerint légvonalban majdnem 3 km-re vagyunk.Van pár téma itt ebben a topikban, ami kb tíz-tizenöt éve évente visszatér. Az egyik pont ez, hogy ki hogy nem tud pihenni a fesztiválokból áradó zene miatt. Én légvonalban közelebb vagyok, ráadásul magasabban is Csillag tér környéke ide mégsem jön semmi, nem is hallom. De volt olyan, hogy halottam.
Amire itt a topikban rájöttünk: többek között attól is függ épp hogy állítják fel a hangfalakat.
És szerintem egyszer te is írtál be ide, hogy valami nagyon elhallatszott még a régebbi lakásotokhoz. -
SirRasor
addikt
Dejóóó A szerda már SOLD OUT! Berobbant a DejaVu Fesztivál!
Szerintetek kinek és hogy érdemes jelezni, hogy a tisztelt rendezvényszervezők tekerjék már lejjebb a hangerőt, mert még csukott ablaknál is átjön a basszus. A Tápéi kiskertekben
A maps szerint légvonalban majdnem 3 km-re vagyunk. -
hodigy
tag
Sziasztok!
Hűtő-fagyasztó szekrény javításra tudtok valakit?
Aki kijött az motor cserét csinálna 1 év garival 70e Ft új motorral, 40e Ft használt motorral (arra is ad 1 év garit). Vagy ez ennyi és fogadjam el a javítás árát? -
_Petya_
őstag
-
fecus
őstag
Nem mindegy milyen a gáz. A Peugeot-omban már új gáz volt/van. Ez tűzveszélyes és komoly előírások vannak a kezelésére. Hűtőszivárgás miatt lefejtették és csere után pótolták. Br 45e volt. A pótolt mennyiséget nem írták a munkalapra.
-
-Tsaba-
tag
Én a Váráshelyi Pálon lévő üzletek mögötti autóklímáshoz vittem, bár régen. De ha jól rémlik valaki panaszkodott már rá itt is.
De az olajshoposok is hirdetik magukat, meg talán a Marso-nak is mintha lenne már ilyen "részlege". Esetleg a Rácz autót is meg lehetne kérdezni (bár ott nem sok autót látok érdekes módon)... -
macilaci78
nagyúr
2023 februárban Lurdy Ház garázsban a gumisnál 23k-ért töltötték a B5 Passatot.
Pirosnál hátragurult egy nyugger és a vonóhorgot agyig betolta. Tölteni nem kellett sokat, nem ment szét a klímahűtőm. A lökösön is csak egy lamella egyik vége pattant el, a huszonéves autón a sok egyéb közt elveszett ez az apróság.
-
lemmy71
őstag
Az ár nagyban függ a pótlandó "gáz" mennyiségétől.
8 éve egy teljes töltést nekem "felső középkategóriás autó" 25k - ért csináltak. Szóval a 40k reális, még ha csak pótlásról is van szó, mivel a munka szinte ugyan annyi, aminek van egy alapdíjja, a plusz "gáz" és az esetleges kompresszor olaj ára kérdés. -
tisn
veterán
Autóklíma töltéshez kit javasolnatok? Ka kicsit draganak a unt 40k-ert.
-
Ted_Beneky
senior tag
Aki társasházban lakik, annak mi a tapasztalata, kinek a feladata takarítani a függőfolyosót, azaz azt a részt, ami a lakások előtt van? Megnéztem az Szmsz-t, nem tér ki erre külön, de kíváncsi vagyok, hogy másnál mi a tapasztalat.
Viszonylag jelentős összeget fizetünk évente takarításra, de a függőfolyosókat egy ideje már nem takarítja a megbízott cég, szigorúan csak a lépcsőházat.
Még mielőtt valaki megkövezne,sSaját magunk előtt fel szoktam seperni néha, vagy ha kiömlik valami, akkor felmosom, de azt hittem, hogy a heti takarításnak része ez a szakasz is.Albérletben laktunk egy 3 szintes társasházban, ott a lakók heti váltásban takarították a lépcsőházat, meg belül ami közös volt, kint csak havat lapátolni kellett ha esett és te voltál a soros. Függőfolyosó nem volt.
Ahogy mások is mondják, jogod van belelátni, hogy mi alapján fizetsz a takarításért vagyis a közös képviselőtől kell kérni a takarítók szerződését, mert más társasházaknál más lehet a megállapodás. Ha nincs benne a függőfolyosó, akkor mindenki maga előtt. -
tlac
nagyúr
Megállapodás kérdése. Ki kell kérni az aktív szerződést, ami alapján a takarítócég dolgozik. Ha abban benne van, hogy ők takarítják, akkor mulasztás történt. Közös képviselő és az SZVB is kiadhatja.
Sok helyen laktam. Volt, ahol minden lakó a sajátját takarította, például a lakása előtt, vagy az adott szint lakói egymás között osztották be.
Máshol minden héten más lakáshoz tartozott a takarítás és hetente egyszer ment végig a söprűvel, felmosóval.
Volt, ahol takarítót bíztak meg, aztán hogy az a házban lakott-e, vagy külsős volt, az mindegy.Egyrészt a takarítás egy hálátlan feladat, mindig könnyű hibát találni az elvégzett munkában. Másrészt az a tapasztalat, hogy amikor a lakók maguk oldják meg megállapodás szerint, mindig van, aki elsumákolja és jön a zsörtölődés a többiek részéről.
Egyrészt a takarítás egy hálátlan feladat, mindig könnyű hibát találni az elvégzett munkában. Másrészt az a tapasztalat, hogy amikor a lakók maguk oldják meg megállapodás szerint, mindig van, aki elsumákolja és jön a zsörtölődés a többiek részéről.
meg egy esős, havas idő után még csak nem is fog látszani az eredménye még ha szépen is megcsinálta, amit senki nem fog elhinni neki
-
macilaci78
nagyúr
Aki társasházban lakik, annak mi a tapasztalata, kinek a feladata takarítani a függőfolyosót, azaz azt a részt, ami a lakások előtt van? Megnéztem az Szmsz-t, nem tér ki erre külön, de kíváncsi vagyok, hogy másnál mi a tapasztalat.
Viszonylag jelentős összeget fizetünk évente takarításra, de a függőfolyosókat egy ideje már nem takarítja a megbízott cég, szigorúan csak a lépcsőházat.
Még mielőtt valaki megkövezne,sSaját magunk előtt fel szoktam seperni néha, vagy ha kiömlik valami, akkor felmosom, de azt hittem, hogy a heti takarításnak része ez a szakasz is.Megállapodás kérdése. Ki kell kérni az aktív szerződést, ami alapján a takarítócég dolgozik. Ha abban benne van, hogy ők takarítják, akkor mulasztás történt. Közös képviselő és az SZVB is kiadhatja.
Sok helyen laktam. Volt, ahol minden lakó a sajátját takarította, például a lakása előtt, vagy az adott szint lakói egymás között osztották be.
Máshol minden héten más lakáshoz tartozott a takarítás és hetente egyszer ment végig a söprűvel, felmosóval.
Volt, ahol takarítót bíztak meg, aztán hogy az a házban lakott-e, vagy külsős volt, az mindegy.Egyrészt a takarítás egy hálátlan feladat, mindig könnyű hibát találni az elvégzett munkában. Másrészt az a tapasztalat, hogy amikor a lakók maguk oldják meg megállapodás szerint, mindig van, aki elsumákolja és jön a zsörtölődés a többiek részéről.
-
tisn
veterán
Aki társasházban lakik, annak mi a tapasztalata, kinek a feladata takarítani a függőfolyosót, azaz azt a részt, ami a lakások előtt van? Megnéztem az Szmsz-t, nem tér ki erre külön, de kíváncsi vagyok, hogy másnál mi a tapasztalat.
Viszonylag jelentős összeget fizetünk évente takarításra, de a függőfolyosókat egy ideje már nem takarítja a megbízott cég, szigorúan csak a lépcsőházat.
Még mielőtt valaki megkövezne,sSaját magunk előtt fel szoktam seperni néha, vagy ha kiömlik valami, akkor felmosom, de azt hittem, hogy a heti takarításnak része ez a szakasz is.en ugy emlexem mikor olyanban laktunk, mi tartottuk tisztan, a ceg csak a ket lepcsohazat takaritotta.
-
4ron
senior tag
Aki társasházban lakik, annak mi a tapasztalata, kinek a feladata takarítani a függőfolyosót, azaz azt a részt, ami a lakások előtt van? Megnéztem az Szmsz-t, nem tér ki erre külön, de kíváncsi vagyok, hogy másnál mi a tapasztalat.
Viszonylag jelentős összeget fizetünk évente takarításra, de a függőfolyosókat egy ideje már nem takarítja a megbízott cég, szigorúan csak a lépcsőházat.
Még mielőtt valaki megkövezne,sSaját magunk előtt fel szoktam seperni néha, vagy ha kiömlik valami, akkor felmosom, de azt hittem, hogy a heti takarításnak része ez a szakasz is. -
macilaci78
nagyúr
-
tisn
veterán
-
SirRasor
addikt
-
SirRasor
addikt
-
GrotESC
aktív tag
Ez alapján Winflash-hel simán elvégezhető, csak egy /nodate kapcsolóval kell elindítani az exe-t:
https://www.youtube.com/watch?v=UgFk0Y37yYEKöszönöm, hogy utánanéztél. A windows sajnos használhatatlan, a BIOS pedig nem engedi. Ma még megpróbálom újra.
-
regvoltrossz
aktív tag
Amennyiben van köztetek ONE üzletkötő (vezetékes internet szolgáltatás), legyen szíves keressen meg.
-
nap
addikt
TV-szerelő esetleg, elektroműszerész.
Van benne egy valószínűleg áramgenerátoros tápegység és egy marék dióda valamilyen kötésben.
Ha szerencséd van, kontakthiba.
A következő lépcső a táphiba, egyszerű csere is megoldás.
A macera, ha egy-egy dióda halt meg a sorban, egyesével kimérni, cserélni, vagy egy az egyben panelt cserélni. Ez rémálom lehet egy dizájnlámpánál, ha egyáltalán lehetséges.Ezen megfontolásokból maradtam a szabvány foglalatokba illeszthető led fényforrásoknál. Egyszerűbbnek tűnik egy izzót kicserélni, mint átépíteni, vagy lecserélni egy meglévő lámpát.
Köszi a tippet, megpróbálom.
-
fecus
őstag
TV-szerelő esetleg, elektroműszerész.
Van benne egy valószínűleg áramgenerátoros tápegység és egy marék dióda valamilyen kötésben.
Ha szerencséd van, kontakthiba.
A következő lépcső a táphiba, egyszerű csere is megoldás.
A macera, ha egy-egy dióda halt meg a sorban, egyesével kimérni, cserélni, vagy egy az egyben panelt cserélni. Ez rémálom lehet egy dizájnlámpánál, ha egyáltalán lehetséges.Ezen megfontolásokból maradtam a szabvány foglalatokba illeszthető led fényforrásoknál. Egyszerűbbnek tűnik egy izzót kicserélni, mint átépíteni, vagy lecserélni egy meglévő lámpát.
Én már próbáltam pár ilyen lámpában LED-et cserélni. mind kiégett pár óra működés után. Sorban vannak a LED-ek és nem tudsz ugyanolyan paraméterűt betenni. Elkezd más színű és más hőmérsékletű lenni. Vagy ő megy ki vagy az eredetiek közül a leggyengébb.
Többet nem foglalkozom vele.
nap: Esetleg ha szét van szedve és látszik a modul, az Alin sok ilyen, komplett modult árulnak. Hátha van belevaló! -
macilaci78
nagyúr
TV-szerelő esetleg, elektroműszerész.
Van benne egy valószínűleg áramgenerátoros tápegység és egy marék dióda valamilyen kötésben.
Ha szerencséd van, kontakthiba.
A következő lépcső a táphiba, egyszerű csere is megoldás.
A macera, ha egy-egy dióda halt meg a sorban, egyesével kimérni, cserélni, vagy egy az egyben panelt cserélni. Ez rémálom lehet egy dizájnlámpánál, ha egyáltalán lehetséges.Ezen megfontolásokból maradtam a szabvány foglalatokba illeszthető led fényforrásoknál. Egyszerűbbnek tűnik egy izzót kicserélni, mint átépíteni, vagy lecserélni egy meglévő lámpát.
-
nap
addikt
Sziasztok!
Nem tudtok valami szervízfélét, ahol led-es falilámpa javításával foglalkoznak?
Google nem a barátom, csak égőket és autófényszóró javításokat ajánlgat.
Számla már nincs meg és a bolt se, ahol vettük... -
SirRasor
addikt
-
GrotESC
aktív tag
Asus X540LA. A BIOS jelzi, hogy csak frissebbet enged. A legfrissebb van fent, de az nem jó.
-
SirRasor
addikt
Amikkel eddig találkoztam, ott magában a BIOS-ban lehetett állítani, hogy engedjen-e downgradet, vagy nem.
Youtuben nincs hozzá valami trükk?
Ha leírod a pontos típust, futhatok vele egy kört. -
tucsok.
senior tag
ITC a Fofasoron.
-
csoszogi
tag
Én is őket ajánlom, több problémám volt régebben laptopokkal és korrektül megoldották.
-
macilaci78
nagyúr
Őket akartam javasolni. Old Fox-ról nincs friss infó? Dolgozik még? Él még?
Vagy 15 éve nem volt vele direkt kontaktom, az azért sok idő, bármi megtörténhetett azóta és bizonyára sok dolog meg is történt. -
GrotESC
aktív tag
Sziasztok!
Laptop szervizet keresek, ahol tudnának egy ASUS laptop BIOS downgradet csinálni. Sajnos csak frissebbre engedi, de azzal nem működik, illetve a jelenlegivel sem. A Proton-Tech Kft.-vel beszéltem, de magasnak találom az adott munkára adott árajánlatot. -
SirRasor
addikt
-
lorcsi
veterán
Sziasztok
megbizhato, referenciakksl rendelkezo babyszittert keresek
holnap 17-18:30 idoszakban -
Ted_Beneky
senior tag
Petőfi-telepen a múlthéten volt 1 nap, amikor ilyen volt, máskor normális.
-
csoszogi
tag
Lehet azzal szerel a szaki a hazban. Nem is arra gondoltam, azert irtam valahol, a halozatra gondoltam. Mivel nincs rendes szakipar nem fognak utana jarni. Azert a vizoraig eleg sok vezetek lehet...
-
r3dsnake
nagyúr
Én lekopogom a Rókusi krt-on (szerintem) rendben van, én 90%-ban azt iszom évek óta. Pohárban kitöltve sokszor úgy marad éjjelre, reggelre se zavaros semmi baja simán megiszom. Régi vas csővezeték van a házban, párszor már volt leengedve a főnyomó hogy itt lakok tömítés csere miatt. Akkor a hirtelen nyomásra jött ki rendesen lerakódás, de egyébként nem vasas/iszapos a víz. De lehet csináltatok már pár mintából vizsgálatot, kíváncsivá tesztek

Én is arrafelé lakok és büdös a viz. A kád meg totál sárga lesz tőle
-
garga pista
őstag
Én lekopogom a Rókusi krt-on (szerintem) rendben van, én 90%-ban azt iszom évek óta. Pohárban kitöltve sokszor úgy marad éjjelre, reggelre se zavaros semmi baja simán megiszom. Régi vas csővezeték van a házban, párszor már volt leengedve a főnyomó hogy itt lakok tömítés csere miatt. Akkor a hirtelen nyomásra jött ki rendesen lerakódás, de egyébként nem vasas/iszapos a víz. De lehet csináltatok már pár mintából vizsgálatot, kíváncsivá tesztek

-
tisn
veterán
30 éve mozgok Újszegeden, 3-4 helyen laktam, és voltam 8-10 helyen vendégségben, éttermekben +Szőreg. Ott is dolgozok 30 éve.... Semmi ilyesmit nem tapasztaltam. Újszegeden egy víztorony van tudtommal. Én a torony és Erzsébet liget között mozgok, habár voltam Eco parkban is, és környékén, az volt legtávolabb. Szaniterek sehol sem voltak rozsdásak. Sokszor elég egy rossz vezetékrész valahol, az új lakás sem garancia semmire, mivel a rendes szakipar szinte megszűnt, szóval bármi lehet.
5 retegu csobol nem fog rozsda kioldodni, es a legotvarabb szaki is azzal szerel mar (nem is nagyon kaphato mas, de az alternativa rezcsobol se fog kioldodni rozsda)
-
tisn
veterán
szegedi viz ihatatlan sajnos

vissza kellene koltoznom a dunantulra
-
csoszogi
tag
30 éve mozgok Újszegeden, 3-4 helyen laktam, és voltam 8-10 helyen vendégségben, éttermekben +Szőreg. Ott is dolgozok 30 éve.... Semmi ilyesmit nem tapasztaltam. Újszegeden egy víztorony van tudtommal. Én a torony és Erzsébet liget között mozgok, habár voltam Eco parkban is, és környékén, az volt legtávolabb. Szaniterek sehol sem voltak rozsdásak. Sokszor elég egy rossz vezetékrész valahol, az új lakás sem garancia semmire, mivel a rendes szakipar szinte megszűnt, szóval bármi lehet.
-
SirRasor
addikt
Tápéi kiskertekben kissé homokos, de finom. Kevésbé kemény, mint a panelekben (Makoksháza, Tarján), ami furcsa
A homok se vészes, de egy pár napja vettem egy ilyen csapra szerelhető szűrőt:
https://www.vizklinika.hu/Economy-csapra-kotheto-viztisztito-szurohaz-szurob
És hozzá ilyen betétet:
https://www.vizklinika.hu/Szuro-betet-aktivszennel-10x2-5
Olyan finom lett tőle a víz, hogy még kedvem is van tiszta vizet inni
-
macilaci78
nagyúr
Újszeged, ez fontos. Amennyire tudom, Szegedet 7 víztorony látja el. Esetleg egy mechanikai szűrő a vízórához sokat segít.
-
Vicoo
senior tag
Nálatok milyen a csapvíz? Nem szokott büdös vagy zavaros lenni? Nekem pl tele van rozsdával, egy szűrő / hét a fogyasztás. Akinél jártam újszegeden, mindenhol ez van, pár hónapja átadott lakásban is. Már vörös lerakódás van a lefolyók körül.
-
Tomika7788
újonc
A Miszterkárpitot én is ajánlom, korábban nálam is dolgoztak és jó lett a végeredmény. De azon is gondolkoztam, hogy legközelebb inkább bérelek egy gépet tőlük (erről az oldalról link ). Ha van türelmed az ilyen aprólékos, pepecselős munkákhoz, akkor nagyon megéri. Csak a tetőkárpittal meg az ajtókkal kell óvatosan bánni, mert a ragasztást feloldhatja a gép. Viszont ha már nálad van a gép, a kocsival együtt a nappali ülőgarnitúráját meg a szőnyegeket is ki lehet takarítani vele []
-
r3dsnake
nagyúr
Mondjuk, nincs is rá igényem. Elég sűrűn kell megnyitnom, hogy időben értesüljek a közelgő eseményekről. Autó 1000 km-rel és 30 nappal korábban szól, motoré 500 km-rel.
És még mindig: felelősségvállalás. Egy könyvelőnek van felelősségbiztosítása is, ha valamit elszabna. Neked van? Egyáltalán köthetsz?
Egy EV könyvelését elég nehéz elrontani. Főleg így. Prezíc ember vagyok ilyen téren, ráadásul egyből látom, ha valami nem stimmel. Sokkal több kontrollom és pontosságom van így, mint korábban könyvelővel.
De pl. ugyanígy csináltam a befektetéseim kezeléséhez egy webappot. A trading212 apiról lehúzza a tranzakcióimat, az mnb-ről az adott napi végeli árfolyamot, majd a végén kiböki, hogy az adott évre mennyit kell bevallanom.
Ezt is lehet excelben, korábban én is így csináltam, de egyrészt macerás, másrészt csúnya. Mobilon meg pláne szörnyű.
-
macilaci78
nagyúr
Mondjuk, nincs is rá igényem. Elég sűrűn kell megnyitnom, hogy időben értesüljek a közelgő eseményekről. Autó 1000 km-rel és 30 nappal korábban szól, motoré 500 km-rel.
És még mindig: felelősségvállalás. Egy könyvelőnek van felelősségbiztosítása is, ha valamit elszabna. Neked van? Egyáltalán köthetsz?
-
r3dsnake
nagyúr
Az okosabb excel táblában be lehet állítani, hogy adott feltétel mellett adott cellát beszínezzen. Táblázatban vezetem a tankolásokat dátum, km alapján, meg az egyéb költségeket is akkor már... Ha meg már ott van, akkor jelzi a forgalmi, jogsi, eü készlet lehárati dátumát, olajcsere és más hasonlók esedékességét.
De az nem küld neked opcionálisan telegram értesítst, vagy teszi be a google calendarodba.
Plusz sehogy nem fogsz hozzá banki és nav api-t integrálni.
-
macilaci78
nagyúr
Igaziból egy EV könyvelése olyan szinten bagatell, hogy akár egy okosabb Excel táblával meg lehet oldani. Egyedül az éves, negyedéves határidőkre kell odafigyelni.
De azért én akkor vagyok nyugodt, ha egy könyvelőnek fizetek, és ezért felelősséget vállal. 1 évet voltam is könyvelő nélkül, amikor magamnak intéztem.Az okosabb excel táblában be lehet állítani, hogy adott feltétel mellett adott cellát beszínezzen. Táblázatban vezetem a tankolásokat dátum, km alapján, meg az egyéb költségeket is akkor már... Ha meg már ott van, akkor jelzi a forgalmi, jogsi, eü készlet lehárati dátumát, olajcsere és más hasonlók esedékességét.
-
macilaci78
nagyúr
-
martonx
veterán
Igaziból egy EV könyvelése olyan szinten bagatell, hogy akár egy okosabb Excel táblával meg lehet oldani. Egyedül az éves, negyedéves határidőkre kell odafigyelni.
De azért én akkor vagyok nyugodt, ha egy könyvelőnek fizetek, és ezért felelősséget vállal. 1 évet voltam is könyvelő nélkül, amikor magamnak intéztem. -
martonx
veterán
Nulla programozói tudással hetek óta magamnak "fejlesztek" appokat. Először Google antigravity-ben, aztán Claude-ban, most ChatGPT Codexben
- Csináltam könyvelést, ami a nav apiról és banki apiról összematcheli a számláimat, majd elkészíti a negyedéves kimutatásaimat, határidőket jelez, iparűzési adót számol, grafikusan jelzi az éves limitekben hol tartok (le is mondtam a könyvelőmet),
- Tanuláshoz genárálok vele pdf-eket más elrendezésben, hogy tudjak rá jegyzetelni iPaden
- Webscrapingre is szuper
- PDF/DOC kitöltése is használom, pl egy árajánlathoz. Mai példa: behúztam egy árajánlatkéréshez a pályázati feltételeket, EV dokumentumaimat, adataimat, ő meg megírta a kész fájlt pár perc alatt
- Különböző termékek árának monitorozására is írtam appot
- PPT prezit is megcsinálja helyettem python kóddal, ha betolom neki az adatokat, fotókat. Szépen elrendezi, megdizájnolja
- Csináltam magamnak insta sztorihoz több fotóból álló grid készítő webappot
- Fájlműveletekre is sokat használom. Pl szedje össze egyik mappából a lightroomban flagelt fotókat, majd dobja szét dátum szerint másik mappába
- Mivel a gmailemhez is hozzáférése van, megírja helyettem a levelet, ott lesz a draftok közt, nekem már csak olvasnom és küldenem kell
- és még sorohaltnám, mert minden nap használom valami újra. Plusz konkrét listám van, miket szeretnék még magamnak lefejleszteni.Elképesztően zseniális, és kb 2 hetente modellt váltok, úgy fejlődnek. Nagyon hirtelen tud elavult lenni az, ami 2 hete még jó volt.
Nem is azt mondtam, hogy én sem használom, azt mondtam hogy stackoverflow hiányában programozásilag nem lesz hova fejlődnie.
Bármikor elismerem, hogy csomó mindenre tök jó az AI. De pont tegnap este futottam bele a kolléga AI-al összeokádott kódjába, amiben már az AI se tudott eligazodni. Kénytelen voltam magam ásni a mélyére
Szóval azért ésszel kell használni, nem pedig látatlanban 10 perc alatt összedobáltatni vele bármit. -
ritkaság
aktív tag
Nem kell magyar, csak azonos kiosztású és sok-sok türelem a kupakok átrakásához.
Marhára nehéz a kupakok átrakása. Az egyik lepattant 10 !!! perc volt mire a szervizes visszarakta, mert sajna "pillangó"!
-
macilaci78
nagyúr
-
ritkaság
aktív tag
Olyat nem tudok, aki vállal ilyet, viszont saját tapasztalat: HP Elitebook 840 G3-nál szintén vacakoltak a gombok, a céges IT-s srácok billentyűzetcserét javasoltak. Megrendeltem Aliról valami 5000 forintért, kicseréltem Youtube Tutorial alapján és azóta hibátlan. Mindezt összesen 5000 forintból és kábé 30 perc alatt.
Kösz! Ezeket már nézegettem, de nem találtam olcsó magyar billt.
-
4ron
senior tag
Olyat nem tudok, aki vállal ilyet, viszont saját tapasztalat: HP Elitebook 840 G3-nál szintén vacakoltak a gombok, a céges IT-s srácok billentyűzetcserét javasoltak. Megrendeltem Aliról valami 5000 forintért, kicseréltem Youtube Tutorial alapján és azóta hibátlan. Mindezt összesen 5000 forintból és kábé 30 perc alatt.
-
ritkaság
aktív tag
Sziasztok!
Valaki vállalná, hogy a TUF F17 laptopomnak a billentyűzetét átnézné? Csatlakozásait kellene megnézni, hogy minden rendben van-e? Pár gomb rakoncátlankodik! -
Gergello
addikt
-
tisn
veterán
-
Gergello
addikt
-
r3dsnake
nagyúr
-
tisn
veterán
ja az kiraly, ha meg egyetemista vagy. az nekem 30 eve volt, orulok hogy meg elek, nem hogy a konyvelessel foglalkozzam

-
r3dsnake
nagyúr
Ha az éves bevételed 10%-a (egyetem mellett), akkor azért tétel

Amíg 3k-t kért, én se gondolkoztam alternatív megoldáson. Idén hirtelen nagyot emelt, nekem meg nem esett jól. Ez adta a kezdő lökést.
-
tisn
veterán
Ebben az a zseniális amúgy, hogy év elején megkérem, hogy olvassa el az aktuális jogszabályokat, magyarázza el konyhanyelven, és ez alapján módosítsa az adott évre szóló limiteket, határidőket. Ráadásul a NAV telefonos (és személyes) ügyfélszolgálata elképesztő módon segítőkész. Úgyhogy ha elakadok, hozzájuk fordulok úgyis.
Egy KFT-t mondjuk nem bíznám AI appra, de a kis EV-m kis bevétele nagyon megérezte eddig is a könyvelő költségét. Ráadásul volt, hogy elmaradt a HIPA bevallásom a könyvelőm által, és úgy inkasszózták be a számlámról. Tényleg úgy érzem, hogy ezt tudom magamnak jobban is.
hajra. nekem azert 120k kiadas annyira nem nagy tetel, de inkabb elviszem asszonyt wellnessre belole. (bar iden o vitt)
-
r3dsnake
nagyúr
Ebben az a zseniális amúgy, hogy év elején megkérem, hogy olvassa el az aktuális jogszabályokat, magyarázza el konyhanyelven, és ez alapján módosítsa az adott évre szóló limiteket, határidőket. Ráadásul a NAV telefonos (és személyes) ügyfélszolgálata elképesztő módon segítőkész. Úgyhogy ha elakadok, hozzájuk fordulok úgyis.
Egy KFT-t mondjuk nem bíznám AI appra, de a kis EV-m kis bevétele nagyon megérezte eddig is a könyvelő költségét. Ráadásul volt, hogy elmaradt a HIPA bevallásom a könyvelőm által, és úgy inkasszózták be a számlámról. Tényleg úgy érzem, hogy ezt tudom magamnak jobban is.
-
tisn
veterán
-
r3dsnake
nagyúr
-
tisn
veterán
Nem.
A wallet nevű app, amiben a költéseim vezetem, openbank apin keresztül automatikusan behúzza az OTP-s tranzakcióimat. Ennek csak olvasási jogosultsága van (az OTP nem is adna mást)És a wallet-nak szintén van read-only api-ja, amin keresztül az én appom hozzáfér a tranzakciók nevéhez és értékéhez.
Tehát 2 read-only apin keresztül, két lépcsőben.
Nincs benne semmi "nem okos".

Pont úgy működik, mint ahogy az OTP webes felületén is meg tudod nézni a Revolut egyenlegedet.
nincs otps webes feluletem, a revolutom pedig zaroltak (mivel nem hasznalom)
cibnel van ceges meg nem ceges szamlam is. es asszony konyvel, kar lenne erre tokent aldozni

-
r3dsnake
nagyúr
Nem.
A wallet nevű app, amiben a költéseim vezetem, openbank apin keresztül automatikusan behúzza az OTP-s tranzakcióimat. Ennek csak olvasási jogosultsága van (az OTP nem is adna mást)És a wallet-nak szintén van read-only api-ja, amin keresztül az én appom hozzáfér a tranzakciók nevéhez és értékéhez.
Tehát 2 read-only apin keresztül, két lépcsőben.
Nincs benne semmi "nem okos".

Pont úgy működik, mint ahogy az OTP webes felületén is meg tudod nézni a Revolut egyenlegedet.
-
tisn
veterán
EV-t könyvelni amúgy sem bonyolult, főleg, ha már ilyen fejlett mankóm van mellé. Negyed évente van vele 5 perces dolgom, meg évi egyszer 10. Pontosabban könyvel, mint a könyvelőm, mivel ő pl. nem a kifizetésének dátumát vette figyelembe a negyedéves bevallásnál, hanem a számla kiállításának dátumát (egyszerűbb, meg nincs hozzáférése a bankomhoz), így viszont a banki API-n keresztül mostmár ez is úgy fog működni, ahogy kell.
hozzaferest adtal neki a ceges bankszamladhoz? nem okos.
-
r3dsnake
nagyúr
Már csak az a kérdés, ki vállalja érte a felelősséget? A könyvelőnél nem kérdés...
EV-t könyvelni amúgy sem bonyolult, főleg, ha már ilyen fejlett mankóm van mellé. Negyed évente van vele 5 perces dolgom, meg évi egyszer 10. Pontosabban könyvel, mint a könyvelőm, mivel ő pl. nem a kifizetésének dátumát vette figyelembe a negyedéves bevallásnál, hanem a számla kiállításának dátumát (egyszerűbb, meg nincs hozzáférése a bankomhoz), így viszont a banki API-n keresztül mostmár ez is úgy fog működni, ahogy kell.
-
zsotesz81
senior tag
Nulla programozói tudással hetek óta magamnak "fejlesztek" appokat. Először Google antigravity-ben, aztán Claude-ban, most ChatGPT Codexben
- Csináltam könyvelést, ami a nav apiról és banki apiról összematcheli a számláimat, majd elkészíti a negyedéves kimutatásaimat, határidőket jelez, iparűzési adót számol, grafikusan jelzi az éves limitekben hol tartok (le is mondtam a könyvelőmet),
- Tanuláshoz genárálok vele pdf-eket más elrendezésben, hogy tudjak rá jegyzetelni iPaden
- Webscrapingre is szuper
- PDF/DOC kitöltése is használom, pl egy árajánlathoz. Mai példa: behúztam egy árajánlatkéréshez a pályázati feltételeket, EV dokumentumaimat, adataimat, ő meg megírta a kész fájlt pár perc alatt
- Különböző termékek árának monitorozására is írtam appot
- PPT prezit is megcsinálja helyettem python kóddal, ha betolom neki az adatokat, fotókat. Szépen elrendezi, megdizájnolja
- Csináltam magamnak insta sztorihoz több fotóból álló grid készítő webappot
- Fájlműveletekre is sokat használom. Pl szedje össze egyik mappából a lightroomban flagelt fotókat, majd dobja szét dátum szerint másik mappába
- Mivel a gmailemhez is hozzáférése van, megírja helyettem a levelet, ott lesz a draftok közt, nekem már csak olvasnom és küldenem kell
- és még sorohaltnám, mert minden nap használom valami újra. Plusz konkrét listám van, miket szeretnék még magamnak lefejleszteni.Elképesztően zseniális, és kb 2 hetente modellt váltok, úgy fejlődnek. Nagyon hirtelen tud elavult lenni az, ami 2 hete még jó volt.
Én claud-dal írattam pythonban egy darts scorert, mert amik vannak windowsra azokban mindig van valami ami nem tetszik, a legtöbb amúgy elég gatya. Mondjuk nálunk melóhelyen is tolják most a claude-ot, szóval ez tanulásnak is jó.
-
macilaci78
nagyúr
Nulla programozói tudással hetek óta magamnak "fejlesztek" appokat. Először Google antigravity-ben, aztán Claude-ban, most ChatGPT Codexben
- Csináltam könyvelést, ami a nav apiról és banki apiról összematcheli a számláimat, majd elkészíti a negyedéves kimutatásaimat, határidőket jelez, iparűzési adót számol, grafikusan jelzi az éves limitekben hol tartok (le is mondtam a könyvelőmet),
- Tanuláshoz genárálok vele pdf-eket más elrendezésben, hogy tudjak rá jegyzetelni iPaden
- Webscrapingre is szuper
- PDF/DOC kitöltése is használom, pl egy árajánlathoz. Mai példa: behúztam egy árajánlatkéréshez a pályázati feltételeket, EV dokumentumaimat, adataimat, ő meg megírta a kész fájlt pár perc alatt
- Különböző termékek árának monitorozására is írtam appot
- PPT prezit is megcsinálja helyettem python kóddal, ha betolom neki az adatokat, fotókat. Szépen elrendezi, megdizájnolja
- Csináltam magamnak insta sztorihoz több fotóból álló grid készítő webappot
- Fájlműveletekre is sokat használom. Pl szedje össze egyik mappából a lightroomban flagelt fotókat, majd dobja szét dátum szerint másik mappába
- Mivel a gmailemhez is hozzáférése van, megírja helyettem a levelet, ott lesz a draftok közt, nekem már csak olvasnom és küldenem kell
- és még sorohaltnám, mert minden nap használom valami újra. Plusz konkrét listám van, miket szeretnék még magamnak lefejleszteni.Elképesztően zseniális, és kb 2 hetente modellt váltok, úgy fejlődnek. Nagyon hirtelen tud elavult lenni az, ami 2 hete még jó volt.
Már csak az a kérdés, ki vállalja érte a felelősséget? A könyvelőnél nem kérdés...
-
r3dsnake
nagyúr
Nulla programozói tudással hetek óta magamnak "fejlesztek" appokat. Először Google antigravity-ben, aztán Claude-ban, most ChatGPT Codexben
- Csináltam könyvelést, ami a nav apiról és banki apiról összematcheli a számláimat, majd elkészíti a negyedéves kimutatásaimat, határidőket jelez, iparűzési adót számol, grafikusan jelzi az éves limitekben hol tartok (le is mondtam a könyvelőmet),
- Tanuláshoz genárálok vele pdf-eket más elrendezésben, hogy tudjak rá jegyzetelni iPaden
- Webscrapingre is szuper
- PDF/DOC kitöltése is használom, pl egy árajánlathoz. Mai példa: behúztam egy árajánlatkéréshez a pályázati feltételeket, EV dokumentumaimat, adataimat, ő meg megírta a kész fájlt pár perc alatt
- Különböző termékek árának monitorozására is írtam appot
- PPT prezit is megcsinálja helyettem python kóddal, ha betolom neki az adatokat, fotókat. Szépen elrendezi, megdizájnolja
- Csináltam magamnak insta sztorihoz több fotóból álló grid készítő webappot
- Fájlműveletekre is sokat használom. Pl szedje össze egyik mappából a lightroomban flagelt fotókat, majd dobja szét dátum szerint másik mappába
- Mivel a gmailemhez is hozzáférése van, megírja helyettem a levelet, ott lesz a draftok közt, nekem már csak olvasnom és küldenem kell
- és még sorohaltnám, mert minden nap használom valami újra. Plusz konkrét listám van, miket szeretnék még magamnak lefejleszteni.Elképesztően zseniális, és kb 2 hetente modellt váltok, úgy fejlődnek. Nagyon hirtelen tud elavult lenni az, ami 2 hete még jó volt.
-
martonx
veterán
-
tlac
nagyúr
-
DarkByte
addikt
-
tlac
nagyúr
-
Rimuru
veterán
mastodon az inkabb twitter/bluesky/threads
lemmy/piefed az reddit/hn
pixelfed - instagram
peertube - youtube
stb -
garga pista
őstag
Samsung Galaxy A56-hoz keresek tokot SOS.
Aliról rendeltem egyet, de 2 hét mire ideér...
Akár kölcsön is jó 2 hétre
EDIT: ha van itt MODI, kérem módosítsa már az ÁSZF-et: most kaptam egy figyelmeztetést, mert felraktam hwapróra egy légpisztolyt. Már módosították a jogszabályokat és szabadon lehet venni-hirdetni
Sztem ebbe a topikba írj.
-
SirRasor
addikt
Samsung Galaxy A56-hoz keresek tokot SOS.
Aliról rendeltem egyet, de 2 hét mire ideér...
Akár kölcsön is jó 2 hétre
EDIT: ha van itt MODI, kérem módosítsa már az ÁSZF-et: most kaptam egy figyelmeztetést, mert felraktam hwapróra egy légpisztolyt. Már módosították a jogszabályokat és szabadon lehet venni-hirdetni
-
martonx
veterán
Nincs semmi gond, csak mi sem ismerünk minden új social networkinget, bár nekem ez a mastodon kicsit olyan discord érzésnek tűnik, csak a discord inkább a csevegések felől közelíti meg, míg a mastodon meg inkább a klasszikus social network felől közelíti meg ugyanazt.
-
fecus
őstag
Miért nem faggatod ki az AI-t arról mi az a Mastodon is hogyan működik? (Egész pontosan te a fediverse működését akarod megismerni.)
Én is csak röviden próbálgattam, de tömören: a fiókodat létrehozod valamilyen szerveren, a nevednek lesz egy utótagja ami a szerver amin regisztráltál, de utána ezzel a handle-el tudsz más szervereken is tartalmakat követni, kommentelni, stb.
Kicsit olyasmi a Mastodon azonosító mint egy email cím, ezt is többfajta "szolgáltatónál" tudod regisztrálni.
Az egész fediverse lényege hogy nem központosított, hanem a közösség üzemelteti, akár te is indíthatsz egy saját mikroblogot, vagy videómegosztó szervert (PeerTube), vagy akármi.Mindazonáltal én valamelyik nagy szervert választanám, nekem pl. a mstdn.social-on van.
Köszönöm.
Gondolom 1-2 év múlva be is zárhat a PH, mert mindent is megkérdezhetünk az AI-tól. Addig még kérdezek néha.
Új hozzászólás Aktív témák
-
102333 - 102201
102333 - 102201 102200 - 102101 102100 - 102001 102000 - 101901 101900 - 101801 101800 - 101701 101700 - 101601 101600 - 101501 101500 - 101401 101400 - 101301 101300 - 101201 101200 - 101101 101100 - 101001 101000 - 100901 100900 - 100801 100800 - 100701 100700 - 100601 100600 - 100501 100500 - 100401 100400 - 100301 100300 - 100201 100200 - 100101 100100 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív

A topikban szabad hirdetni ezen szabályokkal.
- The Division 2 (PC, XO, PS4)
- PlayStation 5
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Milyen TV-t vegyek?
- Milyen autót vegyek?
- Belehúz a cellarétegek növelésébe az SK Hynix
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Eredeti játékok OFF topik
- Autós kamerák
- Kilőtt a SpaceX, billiomos lett Elon Musk
- További aktív témák...
- P1 Gen4i 16" 4K+ IPS érintő i7-11850H RTX A2000 32GB 512GB NVMe ujjlolv IR kam gar
- P1 Gen4i 27% 16" QHD+ IPS i7-11850H RTX A3000 32GB 512GB NVMe ujjlolv IR kam gar
- GIGABYTE RTX 5080 16GB GDDR7 WINDFORCE OC SFF - Új, bontatlan, 3 év garancia - Eladó!
- Crucial 32GB DDR5 5600MHz CL46 - Új, bontatlan, 1 év garancia - Eladó!
- Játszani IS!! RX 550 4GB / I5 / 8GB DualChannel / 500GB + ajándék Logitech bill.
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte Windforce 3 OC RTX 5080 16GB videókártya garanciával hibátlan működéssel
- HIBÁTLAN iPhone 17 Pro 256GB White Titanium -2 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS5608, 100% AKKSI
- Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- HP ZBook Fury 17 G8 i7-11800H 32 GB RAM 1TB SSD NVIDIA RTX A3000 Garancia
- Apple iPhone XS Max /64GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku: 100%
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest


(azért megjegyzem, hogy engedélyezett automatikus frissítésekkel az Ubuntu is ezt csinálja)




