Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#98551) SirRasor válasza ShadowX (#98514) üzenetére


SirRasor
őstag

A második résszel teljesen egyetértek: fogmosás után fogselyemvillázom mindig és kb. azóta nincsenek lyukas fogaim.

A genetika tényleg másodlagos, ahogy FoxiestFox is írta. Jelenlegi okos tudósok úgy vélik, hogy kb 20%-ot jelent a genetika, a többi mind életmód.

Jinxb1rd gyúrás az teljesen más tészta, de hosszú távon nem is tartható. Gondolom nem fogsz 20 éven keresztül folyamatosan gyúrni. Vagy mondjuk 70 évesen.

pilóta OMAD tapasztalatokat írhatnál. Fogyás vele a cél, vagy általános karbantartás?
EDIT: ja most látom, olvasok visszafelé...

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#98552) tisn válasza SirRasor (#98551) üzenetére


tisn
addikt

nekem azota kb. rendben vannak, miota vellanyos fogkefem van. sajnos mar 20 evesen rengeteg tomott volt, kellett par korona is :( (15 evesen mentem eloszor fogat tometni)

gyerekeimnek jo, szoval etkezes/fogmosasi tekknyika is szamit, nem igazan a genetika.

(#98553) SirRasor válasza tisn (#98543) üzenetére


SirRasor
őstag

Azért egészségesebbek az időszakos böjtölők, mert jobban odafigyelnek a minőségi kajálásra. Szerintem az önmagában többet ér, mint az, hogy 1-2 vagy 3 részletben tolják be a kaját, csak a végeredményt összemossák.
De a végeredmény szempontjából nem mindegy? :DDD
Asszem Huberman beszélt egyszer egy tanulmányról, ahol a 2 vs 3 kajálásnál azt hozták ki, hogy tényleg nincs előnye egyiknek a másikkal szemben, ha tényleg ugyanazt eszik. Attól még időbeosztás, fogak stb. szempontjából jobb lehet a 2 kajálás, de erről meg nincs tanulmány.
Ilyenkor marad az, hogy mindenki kipróbálja magának és eldönti. Amúgy se hiszünk senkinek, nem? :D

Make Love not war!

(#98554) tisn válasza SirRasor (#98553) üzenetére


tisn
addikt

szerintem en maradok az 5-nel. kb. mindegy mar :)

(#98555) pilóta válasza SirRasor (#98553) üzenetére


pilóta
nagyúr

Annyiban igazad van, hogy az egészséges táplálkozás önmagában előny.
Viszont az IF-nek egyik óriási előnye, hogy van ideje a vércukorszintnek (és így az inzulinszintnek is) stabilizálódnia, és akkor tud a szervezet regenerálódni (autofágia pl.), mert amíg magas a vércukor és az inzulin szint, addig ezzel nem foglalkozik.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#98556) totya694


totya694
őstag

Olcsó fogyási módszert ki tud ajánlani?Persze olyanra gondolok ami nem "nyír ki".
-Az édesítőszerek ízétől a rosszul lét kerülget
-Üres gyomorral nem tudok elaludni(nem kell,hogy tele legyen de ha korog képtelen vagyok elaludni
-A sport más betegség miatt kizárva(max. séta,bicajozás)

Üdv:Attila

(#98557) tlac válasza pilóta (#98555) üzenetére


tlac
nagyúr

autofágiához tudtommal jó pár napnyi koplalás kellene

(#98558) pilóta válasza totya694 (#98556) üzenetére


pilóta
nagyúr

Épp most tárgyaljuk :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#98559) pilóta válasza tlac (#98557) üzenetére


pilóta
nagyúr

Fokozatai vannak, már 16 óra után is beindul, ha elég stabil és alacsony a vércukrod. De a komolyabb autofágiához kell a két-három-+-+ nap, ezért szoktak az IF-esek beiktatni évente egy-két hosszabb koplalást.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#98560) fradi81 válasza totya694 (#98556) üzenetére


fradi81
veterán

Édesíteni most ezt használom [xilit plus]
Jó ár/teljesítmény arány, kávét teát kihajtja :DDD

moto g72, Ninebot d28e

(#98561) r0by válasza SirRasor (#98551) üzenetére


r0by
addikt

Vagy mondjuk 70 évesen.
csak szeretni kell a vasat..

(#98562) Gergello válasza totya694 (#98556) üzenetére


Gergello
addikt

Kaját kell rendbe rakni elsőnek.

Legdurvább kajákat hagyd el azonnal, én is azt próbálom most.

Szalonna, töpörtő, disznósajt, fehérkenyér OFF
Barna kenyér minimális, amikor eszed a szendvicset vagy valami, akkor rengeteg zöldség mellé, hogy telítsen.

(#98563) fradi81 válasza Gergello (#98562) üzenetére


fradi81
veterán

Fehér kenyér jó, ha kovásszal készült, a teljes kiőrlésű károsabb.

moto g72, Ninebot d28e

(#98564) SirRasor válasza pilóta (#98555) üzenetére


SirRasor
őstag

Aki egészségesen eszik, annak nem kell foglalkoznia az inzulinszinttel.
Autofágia 16 óránál még minimális. Ahhoz legalább 20 óráig nem szabad kajálni, hogy minimális hatása legyen.
De amúgy elég egy pölö Huberman-es videót végignézni erről és képbe kerül az ember.
Viszont amit elfelejtenek sokan: az óraszámokat simán dobhatjuk a kukába, ha belevesszük az edzést is a képletbe. Ha pölö reggel éhgyomorra elmész futni, akkor a glikogén raktárak sokkal hamarabb fognak kiürülni.
Ha 10 óra magasságában ízesítetlen mondhatni natúr kávét magadba döntesz, szintén gyorsítja a folyamatokat (az más kérdés, hogy mennyire egészséges).

totya694 olcsó, fogyási módszer: sétálj, amennyit csak tudsz, mellette egyél a napi adagod 2/3-át, vagy hagyd el mondjuk a reggelit.
A kajamegvonástól kutyarosszul fogod érezni magad, de akkor menj el sétálni, mert sokat segít. Illetve ha nagyon éhes vagy, igyál vizet. Az éhség jön és megy: mindig jusson eszedbe, hogy 20 perc után már nem fogod érezni (ghrelin-t termel a szervezeted, ami az éhségérzetet okozza, de hullámokban jelentkezik!)

Az évente 1-2-3 nap böjt annyira jó és egészséges, hogy évezredek óta csinálják az emberek és dokumentálva van mesekönyvekben vallásos szent iratokban a világ minden táján.

Az OMAD meg azért jó, mert az évezredek alatt ahhoz szokott a szervezetünk, hogy 1x egyen nagyon sokat, utána meg akár napokig semmit. Az nem működött, hogy leöltünk egy vadat, majd kaja után 4 órával visszamentünk még csipegetni :DDD

Gergello ne nyomd full kreténben. Mi a baj a szalonnával? Első lépés: cukrot hagyd el. Ha az első lépés nem megy, addig ne lépj tovább. Ha a cukros szemetet már elhagytad, akkor jöhetnek a FELDOLGOZOTT ÉTELEK. Egyél kevesebbet abból, amit nem lehet a természetben megtalálni. Itt az emberek 99.999%-a elakad, úgyhogy fölösleges tovább taglalni.
A másik az, hogy ehetsz a világ legjobb módján, ha nem mozogsz mellé.
Hiába mozogsz bármennyit, ha a kaját nem rakod rendbe.
Ezt a kettőt egyszerre kell, együtt, máshogy nem lesz normális eredmény. Úgyhogy a mozgás az nem egy "következő" lépés, hanem azt párhuzamosan és folyamatosan tolni kell. Ki-ki a maga módján, de mozgás nélkül nincs egészség.

Akit jobban érdekel a téma.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#98565) Gergello válasza SirRasor (#98564) üzenetére


Gergello
addikt

Most írta, hogy sport kizárva. Mit mozogjon ? Gombfoci ?

Bevitelt kell csökkenteni /azokat is el kell hagyni, amiket te írtál /, ha a felhasználást növelni nem tudja /jelentős mértékben/.
Mennyiséghez hozzá van szokva a szervezet, akkor a rossz kaják helyet vigyen be egészségesebbet kezdetnek.

Ehhez nem kell 3 órás agymenést végighallgatni.

(#98566) tisn válasza Gergello (#98565) üzenetére


tisn
addikt

azt irta seta kerekpar mehet. en meg az uszast is idevennem.
egy napi 500kcal-os deficittel mar el lehet indulni, es az annyira nem megerolteto. nemi mozgas + nemi bevitel csokkentes.

(#98567) Gergello válasza tisn (#98566) üzenetére


Gergello
addikt

Egyetértek !

(#98568) SirRasor válasza Gergello (#98565) üzenetére


SirRasor
őstag

Azt írta, hogy séta, bicikli mehet. Én a biciklit se erőltetném eleinte, hanem a sétát, azért is írtam csak azt.

A mennyiséghez könnyű hozzászokni, de a plusz súly a plusz mennyiség miatt van, tehát muszáj visszavenni a mennyiségen. Nem kiváltani, hanem elhagyni. Nem lesz kellemes, de máshogy nem megy.

Ehhez tényleg nem kell egy 3 órás agymenést végighallgatni. Nem kötelező, nem szükséges. Annak lehet érdekes, akit jobban érdekel a téma, azért is írtam azt, hogy "Akit jobban érdekel a téma" :U

Make Love not war!

(#98569) macilaci78 válasza totya694 (#98556) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egyél bármit, csak ne nyeld le...

Teljes kiőrlésű cuccok: pékáru, köretek. Lassan felszívódó szénhidrát: édesburgonya sima krumpli helyett, zabpehely, stb. Később éhezel meg.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#98570) tlac válasza SirRasor (#98564) üzenetére


tlac
nagyúr

sok dologban egyetértek veled, de pár dolgot másképp látok, más a tapasztalatom
pl. fogyni simán lehet sportolás nélkül is, meg szenvedős éhezés nélkül is

sokan tapasztalták azt, akik átálltak ketogén étrendre, hogy kevésbé éheznek meg
de megoldható extremitások nélkül is azzal, hogy a szénhidrát mennyiségét csökkentjük (low carb diet)

ezt önmagában annyival is el lehet érni, hogy vacsoránál elhagyjuk a szénhidrátot (nálam évek óta bevált)

[ Szerkesztve ]

(#98571) Gergello válasza tlac (#98570) üzenetére


Gergello
addikt

Miket szoktál vacsorázni pl. ?

(#98572) tisn válasza SirRasor (#98568) üzenetére


tisn
addikt

kerekpar kimelobb mint a seta.

(#98573) tlac válasza Gergello (#98571) üzenetére


tlac
nagyúr

az szerényebb, legtöbb esetben valami hidegétel lesz
ezeknek valamilyen kombinációja: kolbász, sonka, tojás, tepertő, sajt, túró, esetleg füstölt hal
kenyér helyettesítőnek pedig zöldségek, az mindig van

ketogén receptekkel, ötletekkel fel lehet dobni amúgy
pl. önmagában a színtiszta darált marhahús golyókká gyúrva, plusz sóval, borsóval megszórva, megsütve és ha ehhez eszünk zöldségkeveréket, az a hamburgerre fog emlékeztetni
vagy túró plusz átsütött tepertő, az a túrós tésztára, stb.

ezen kívül van még egy ebéd, ott nincs semmilyen korlát vagy limit, így semmiről nem kell lemondom, a változatosság is megmarad
mindent megeszek, amit megkívánok, rendszerint nagyon teleeszem ilyenkor magam

korábban volt még egy reggeli az előzőekhez is, de azt kidobtam pár éve, mert túl közel volt az ebédhez, így nem igazán éheztem meg időre

lényegében tömbösítve eszek, közöttük viszont csak vizet iszok

eredmény: nagyon vékony vagyok, fogytam az évek alatt 15-20kg-t
többet, mint terveztem, de ilyenkor már nem akarnék visszatérni a régi problémás étrendre
heti 1-2 alkalommal szoktam csalni is, bőven belefér nálam

(#98574) totya694


totya694
őstag

Köszi mindenkinek az infót. :R

Üdv:Attila

(#98575) Gergello válasza tlac (#98573) üzenetére


Gergello
addikt

:R

Én most úgy csinálom, hogy egy szeletre levittem a kenyér mennyiségét.

(#98576) Jinxb1rd válasza pilóta (#98542) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Tipikusan úgy hangzik, mint aki csak szeret különcködni és máshogy viselkedni mnidenféle reális ok nélkül. Enni akkor kell, mikor a szervezet jelzi hogy éhes. Persze nyomhatsz be egy doboz zsírt és jól fogsz lakni, de kellenek rostok, vitaminok, fehérje és megfelelő szénhidrát is. A tészta minden, csak nem a legjobb szénhidrát. Ja és zsírt is inkább magvakból kellene összeszedni.

Megnézném, te hogy teljesítesz programozói állásban, ha heti 3x súlyzózol és kétszer meg futsz. Hétvégén meg elmész partizni úgy hogy táncolsz végig.

De örülök a pörköltödnek uborkával. ;]

We are only Stardust...

(#98577) attilav2


attilav2
őstag

Sérült betáp kábel elbír szerintetek egy villanysütőt ? Utána néztem a kombinált tűzhelyek sütő része 2.8 kwh-t fogyaszt. Az kb 3000watt ugye ? Ez folyamatos 3000w terhelést jelent ? Vagy amikor felfűtött a sütő akkor lejjebb vesz a terhelésből ?
Panellakás, alu 6-os betáp, a biztosítékábla felőli része a kábelnek megrövidült(le kellett vágni mert a 90'-es években szartak a karbantartásra és leégett), szóval csak egy rövid kábelvég lóg ki a tábla alatt a falból, ez egy nagy méretű sorkapoccsal meg van hosszabbítva egy 6-os rézkábellel és megy a legközelebbi kismegszakítóba amik fázissínre vannak felfűzve. XBS kismegszakítók vannak 10 amperesek, van külön kör a PC-nek meg a szobámba levő klímának(ezek full réz új körök), ezen kívül csak a házgyári körök vannak még jelenleg. Az előszobában előtér kihozatal miatt a 90-es években 2 lámpa közvetlenül a mért fővezetékre lett kötve. Szóval nincs meg a betáp integritása. Anyám ragaszkodik a kombinált tűzhelyhez, de én félek tőle hogy baj lesz a betáp rossz állapotba miatt, fővezetéket kellene cseréltetni, de erre nem hajlandó. Egyszerűen nem tudom lebeszélni a kombinált tűzhelyről. Autista vagyok és nem hallgat rám. Egy villanyszerelő vállalta hogy a kombinált tűzhelynek kiépít még egy kört, szerinte ráereszthető erre a betápra. Én nem merném. Mi a véleményetek ?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#98578) fecus válasza attilav2 (#98577) üzenetére


fecus
őstag

A 2,8kW az 12,2A. Ez azonnal le fogja vágni a 10A-es kismegszakítót, tehát nagyobb kell. Főleg ha bármi más is lesz a körön.
Az alu-réz kötést meg kell csinálni rendesen wago+wagózsír. Időnként ellenőrizni.
A villanyásznak igaza van. Kell egy külön kör, nagyobb kismegszakító, új drót, jó minőségű aljzat vagy fix bekötés.
A Net szerint a 6mm2-es alu 27A-ig jó, de mennyi a főmegszakító értéke? Ha csak 16A akkor a sütő mellett nem szabad mosogatógépet, mosógépet, stb. működtetni. Ha ezek is kellenek egyszerre akkor lehet azt is bővíteni kellene 20 A-esre.
Mindezt egy jó villanyász megcsinálja csak fizetni kell érte. Ha bővítenél, úgyis kell aláírás egy erre megfelelő villanyszerelőtől az MVM-nek.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#98579) attilav2 válasza fecus (#98578) üzenetére


attilav2
őstag

A fázissínhez ragaszkodnék, de 16 amperes xbs kismegszakítót nem kaptam, csak 13C-set, az elég a 2.8kW-hoz ? Csak akkor vihető tovább a fázissín ha az összes kismegszakító azonos gyártmány. A szabálytalan előszobai lámpákra azt mondta ez a szerelő hogy a 90'-es években amikor divat volt az előtér kihozatal akkor nem vágták el a betápot hanem megblankolták a szigetelést és a plusz lámpák kábeleit egyszerűen rácsavarták a betápra, majd beszigszalagozták, főleg emiatt addógom, hogy a folyamatos 3000w felmelegíti a betápot és ha ki nem is gyullad de elszenesedik az alu betáp a sérült részeken és elmegy az áram az egész lakásban, és akkor aztán SOS lehet hívni a démász partnert hogy cseréljen betápot. A szerelő szerint a megblankolt betáp és a köré csavart rézkábel nem gond a tűzhely terhelése szempontjából, hát ebben kételkedek. Az óránál bővíteni nem kell, ha jól emlékszem 24 amperes kismegszakító van fenn, ha a klímát nem járatjuk a sütővel együtt akkor papíron el kell bírja. Nincs valami hatósági eljárás aminek keretében SOS cseréltetni tudom a betáp kábelt és majd később részletekben kifizetem ? A katasztrófavédelemnél nem lehet valami eljárást kezdeményezni erre ? A nevemen van a villany, apám nevén volt(de már rég elköltözött), ezért átírattam a sajátomra. Viszont a lakás anyám tulajdona. Valami hatósági eljárással kényszeríthetem hogy eggyezzen bele a mért fővezeték cseréjébe ?

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#98580) attilav2 válasza fecus (#98578) üzenetére


attilav2
őstag

20 amperes XBS-t találtam
Ha a megfelelő vastagságú kábellel van kötve a hozzá tartózó kör akkor elvileg gond nem lehet belőle, azthiszem akkor 3x6mm-es vezetéket kell vinni a tűzhelyhez(de lehet a 4-es is elég talán), ami túlzásnak tűnik, de legalább az összes kismegszakító marad azonos gyártmányú és megmarad a fázissín, amit én stabilabbnak tartok mint a kábellel felfűzött kismegszakítókat. Vagy cserélni az összes kismegszakítót olyan gyártmányra amiből van 16-os, de az egy kisebb vagyon lenne. Nem vagyok annyira eleresztve.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#98581) totya694


totya694
őstag

Szegedről megy valaki esetleg [link] erre a találkozóra?Ha igen rám írna privátba.Előre is köszi :R

Üdv:Attila

(#98582) vizslakutya


vizslakutya
senior tag

Üdv!
Szegeden hol tudok venni autórádió bekötéséhez csatlakozót,átalakítót?
Ez van,első kép.
Ez kellene ,második kép.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#98583) lorcsi válasza vizslakutya (#98582) üzenetére


lorcsi
veterán

(#98584) norbi2010


norbi2010
őstag

Sziasztok!

Függönyrúd felfúrásához ismertek Szegeden szakembert, akin a vasbeton sem fog ki?

Köszi!

(#98585) fecus válasza attilav2 (#98579) üzenetére


fecus
őstag

Túlgondoltad. Jó a feljövő kábel és hozzávaló a 2x amperes megszakító. 5400wattot tud ráhagyással. Az két sütőt is elbír egyszerre. Hagyd a bejövőt! Csináltasd meg szakemberrel a külön leágazást+kábelt és süssetek finom sütiket benne! :K

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#98586) macilaci78 válasza norbi2010 (#98584) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha társasház, akkor a közös képviselőt kérdezd meg biztosan van rá bevált embere. Ha családi ház, 3 ház távon belül valakibek biztosan lesz fúrókalapácsa, ami ehhez kell.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#98587) Valkűr válasza norbi2010 (#98584) üzenetére


Valkűr
őstag

Érdemes bemenni egy barkács áruházba és megvenni a legolcsóbb fúrókalapácsot, nem ütvefúrót!!! Ez fontos mert sokan nem tudjak a különbséget! Ha vasbeton akkor gondolom panel, azt meg csak a fúrókalapács viszi! Vagy kérj kölcsön valakitől, nálunk az Obiban lehet kölcsönözni is, 4 órára 2-3 ezer ft-ból meg van. A szaki sokat elfog ezért kérni!

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#98588) macilaci78 válasza Valkűr (#98587) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vasbeton áthidaló nagyon sok ablak, ajtó fölött van, nem csak panelban lehet vasbetonnal találkozni. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#98589) pulutodurumo válasza Valkűr (#98587) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Az biztos, hogy fúrókalapáccsal egyszerűbb az élet. Viszont ha van már egy normálisabb ütvefúró otthon, 6-os lyukból párat lehet csinálni azzal is.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#98590) macilaci78 válasza pulutodurumo (#98589) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én feladtam, mikor a függönytartót fúrtam volna fel egy normálisabb ütvefúróval. 2 perc alatt kb 2 cm mély furatot tudtam csinálni.
Egy értelmes fúrókalapácsot kaptam kölcsön Apámtól, szinte lerántott a létráról, úgy ment be a fúró a lyukba. :K Kb tovább tartott a létrát arrébb vinni, mint a furatot megcsinálni.

Az új lakás vasbeton tartószerkezet, közte ytonggal felfalazva, körbe vasbeton gerendákkal. Ide már vettem sajátot, ugyanazt a típust. Az ytongnak bőven elég az akkus fúrócsvarozó is, a fúrókalapácson van hagyományos tokmány a kőzetfúróhoz, a grest meg úgyse ütve kell fúrni. Szóval azütvefúrót is visszaadtam Apámnak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#98591) norbi2010 válasza Valkűr (#98587) üzenetére


norbi2010
őstag

+ macilaci78: köszi szépen mindkettőtöknek. :R

Panelről van szó igen, tehát akkor fúrókalapács lesz a nyerő, nem is tudtam, hogy Obi-ból lehet bérelni is, sajnos a mellettem lévőből ahogy látom nem, de a másik sincs túl messze.

(#98592) lorcsi válasza macilaci78 (#98590) üzenetére


lorcsi
veterán

"Ide már vettem sajátot, ugyanazt a típust."

MI ez a típus ?

(#98593) veze


veze
őstag

Én egy ilyet vettem ( kinézetre teljesítményre) 2000-ben .. [link] akkor az OBI-ban árultak ilyet
A neve más mint ezen a képen, de már nem tudom megnézni mert rég lekopott róla..
Elképzelhető hogy több tucat néven is futott már ezt a termék azóta, anélkül hogy bármi is változott volna rajta / benne, mert találkoztam velük az évek során. klasszik No Name tipus :)
Miden része fém , csak a motor szines burkolata/háza műanyag és a fogantyuja.
Én két magánházat épitettem/ ujítottam fel vele, eközben mindenre használtam amire csak lehetett ( fúrás vésés, festék és csemperagasztó keverés stb, de még 200-as ácsszerkezeti csavarok behajtásakor is jól jött, amikor már megakadt más behajtó, mert kifogyott az erőből..
Még mindig jó és működik. egy valamit nem hanyagoltam el a karbantartást, zsírozva lett rendszeresen, a betápkábelt pedig már vagy 2x cseréltem , szénkefét is 1x)

[ Szerkesztve ]

(#98594) lorcsi


lorcsi
veterán

Hol érdemes szúnyoghálót venni?

készen jobb vagy darabokból otthon összeszerelve ?

(#98595) macilaci78 válasza lorcsi (#98592) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Bosch GBH 2-26 DFR

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#98596) macilaci78 válasza lorcsi (#98594) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Milyet akarsz? Fix, nyitható, vagy levehető keretes?

Fixet nem szeretem, macerás is belülről felrakni.
A nyitható rolós bevált, a redőnytokba építhető a tuti, ami az ablak és a redőny közt van. Általábann a redőnnyel együtt kell(ett volna) megrendelni.
A levehető keretes is bevált, munkahelyen 6 éve rendeltem. Pár elfordítható klipsz tartja a falcban, amik már rozsdálnak, de amúgy minden rendben. Szerszám nélkül levehető, illetve cserélhető benne a háló maga is. Gredex-nél vettem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#98597) lorcsi válasza macilaci78 (#98596) üzenetére


lorcsi
veterán

Mind a ketto fele
de most elso korben fix kellene

olyan 2m*1meteres
az a bajom, h ennyiert alu keretest akarnak ramvarrni.. az meg q draga

utana majd 3 nyithato is
csak az ar es a minoseg legyen rendben

(#98598) ritkaság válasza lorcsi (#98597) üzenetére


ritkaság
tag

Xin Park emelet!

(#98599) garga01 válasza norbi2010 (#98591) üzenetére


garga01
senior tag

Én a Lidl-ben vettem egy Parskide-ot, nekem bejött. Ad-hoc fúrok vele arra teljesen jó.
De a felújítás során a villanyszerelőnek is volt egy Parkside fúrója, azt mondta jól bírja nagyon, azért is mertem megvenni. Most a pontos típust nem tudom, de ha érdekel megnézem ha otthon leszek.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#98600) 4ron


4ron
senior tag

Régi garázsok (5db) bontására tudna valaki ajánlani megbízható embert, céget Szegeden?
A garázs szerkezete fém csövekből van, a tető régi hullámpala, a garázsajtó pedig fém/fa.
Lebontani le tudjuk, ha kell, de elszállíttatni már kevésbé, így olyan ember lenne jó, aki vállalja az egészet egyben.

Már van egy árajánlat, de jó lenne mást is megkérdezni, mert ezt a közös képviselő intézte és nem volt arról szó, hogy számlaképes lenne a tag, hanem csak maszekban intézné, így viszont kicsit sokallom a végösszeget.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#98601) macilaci78 válasza 4ron (#98600) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha a bontás megoldható, akkor alternatíva lehet a valamekkora méretű konténer vegyes építési törmelékhez. Esetleg ha a MoHu már talpra állt, akkor a vasat külön is le lehet adni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#98602) Valkűr válasza garga01 (#98599) üzenetére


Valkűr
őstag

Teljesen jók, az én villanyszerelőm is azt használta! Ár érték arányban rendben vannak. De jók az Obi Zöld luxos termékei is. Két év cseregarancia van rájuk, és mindig van külön akku és töltő is ezekhez a gépekhez!

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#98603) csoszogi válasza 4ron (#98600) üzenetére


csoszogi
tag

2016-2017-ban másik városban mikor tereprendezés volt a szüleim telkén, jelezték nekünk a földhivatalnál, hogy mivel látják a műholdképen, hogy hullámpala van, ezért azt, veszélyes hulladékként kell kezelni, és csak egy-két fuvarozó jöhetett szóba, aki el tudta vinni. Ha enélkül csinálod, jönni fog a bünti. 2023-hullámpala, 2024-nincs hullámpala, hoppá...
Nem tudom mi a pontos ügymenet, de érdemes utánajárni.

[ Szerkesztve ]

(#98604) Stylewars_kp válasza csoszogi (#98603) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

De gondolom ez csak akkor érvényes, ha olyan épületről van szó ami rajta van a térképen. Nem?

(#98605) tlac válasza csoszogi (#98603) üzenetére


tlac
nagyúr

hullámpala lehet azbesztmentes is, az meg nem látszik műholdról, hogy mi van benne

(#98606) csoszogi válasza tlac (#98605) üzenetére


csoszogi
tag

Stylewars_kp: nem volt rajta térképen. Utólag épített disznóól volt, annó egy nagy telekből városrendezés miatt lett három telek. Egyikbe "jutott" pár disznóól, meg egy szalmatároló, hullámpalával.

tlac: pontosan nem emlékszem a részletekre, a lényeg kiszúrták a műholdképen, hogy hullámpala és lehet ki is jöttek ellenőrizni. A lényeg tudták, hogy azbesztes, ezért kellett a spéci szállítás.

[ Szerkesztve ]

(#98607) FoxiestFox válasza 4ron (#98600) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Tudtommal a hullámpala mostanában veszélyes hulladéknak számít, maszkban bontandó és nem lehet leadni akárhová, erre figyelj.

(#98608) totya694 válasza FoxiestFox (#98607) üzenetére


totya694
őstag

Régen is mérgező volt az azbeszt csak nem foglalkoztak vele úgy vélem azt gondolhatták,hogy ha össze van préselve és ragasztva akkor az már "bajt nem csinál" csak az idő bebizonyította,hogy a pala lemezek,hullámpalák igen is bomlanak és az azbeszt újra elszabadul.Az Unió szerint a vályog is veszélyes hulladék pedig az kimondottan természetes anyag mivel az egy egyedi összetételű agyag fajta és szalmát szoktak még beledolgozni a fizikai stabilitás érdekében de van,hogy csak hidraulikus préssel formába préselik,szárítják és kész is a tégla.Anno mi is csináltunk majd 10.000 téglát elég kemény meló.

Üdv:Attila

(#98609) SirRasor válasza totya694 (#98608) üzenetére


SirRasor
őstag

Az Európai Unió szerint ha a vályogtéglák olyan anyagokat tartalmaznak, mint az azbeszt, nehézfémek (pl. ólom, higany, kadmium), arzén, vagy egyéb mérgező vegyi anyagok, akkor veszélyes hulladéknak minősülnek. Ha a téglák kizárólag természetes anyagokból (agyag, homok, szalma) készülnek, és nem tartalmaznak szennyeződéseket, akkor nem minősülnek veszélyes hulladéknak.

tlac +1
Azbesztmentes hullámpalák jellemzően szálcementből készülnek, ami portlandcement, szintetikus és cellulóz szálak keveréke. Ezek a palák tartósak, könnyűek, és tűzálló tulajdonságokkal is rendelkeznek.
A portlandcement gyártása során mészkövet és agyagtartalmú ásványokat égetnek kemencében klinker nevű alapanyaggá. Ezt azután finomra őrlik, és némi gipszet adnak hozzá, hogy a késztermék megfelelően kössön.

Földhivatal felé bizonyítani kell, hogy azbesztmentes a hullámpala és probléma megoldva. Be is lehet vizsgáltatni (amúgy szemrevételezéssel is el lehet dönteni).

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#98610) macilaci78 válasza SirRasor (#98609) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha a szemrevételezés járható út, akkor fénykép vajon elég? Persze a bontás előtti állapotban is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#98611) totya694 válasza SirRasor (#98609) üzenetére


totya694
őstag

Rosszul fogalmaztam akkor nem veszélyes hulladék hanem "nem kívánatos" hulladék mert a beton,tégla törmelék közé nem rakhatod mert azokat ledarálják és építkezési alapokhoz fel tudják használni de a vályog sokat ront az őrlemény minőségén,stabilitásán.

Üdv:Attila

(#98612) SirRasor válasza macilaci78 (#98610) üzenetére


SirRasor
őstag

Ha egyértelműen kivehető a fényképből, akkor igen.

Azbesztmentes palák: Általában sima felületűek és egyenletes színűek. Gyakran felirattal jelölik rajtuk, hogy azbesztmentesek (pl. "NT", "nem azbesztes"). Lehetnek színesek is.

Azbeszttartalmú palák: Szálkásak vagy hullámosak lehetnek. Szürke, barna vagy zöld színűek lehetnek. Lehetnek rajtuk azbesztre utaló jelölések (pl. "AC", "azbesztes").

Make Love not war!

(#98613) azbest válasza totya694 (#98608) üzenetére


azbest
félisten


;]

(#98614) fradi81


fradi81
veterán

Kínai ózonos hűtő szagtalanító fertőtlenítő mennyire valós cucc?

moto g72, Ninebot d28e

(#98615) pulutodurumo válasza fradi81 (#98614) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ha tényleg csinál ózont, (ami azért nem űrtechnika) akkor teljesen. De egy UV-C lámpa is generál ózont, meg amúgy is megöl mindent.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#98616) csoszogi válasza fradi81 (#98614) üzenetére


csoszogi
tag

Ha már szagos a hűtő, akkor egy teljes körű takarítás jobban hangzik szerintem...mi is szoktuk sima mosogatószerrel, utána lehet peroxidos vízzel lemosni, de csak kesztyűben. Az nem szaglik, mint a hypo, de fertőtlenít.
Ha nagyon aggódsz a sterilitás miatt, szóba jöhet egy germicid/UV-C lámpa ahogy pulutodurumo ajánlotta. Nekem az ózontól megfájdult nagyon a fejem...

[ Szerkesztve ]

(#98617) fradi81 válasza csoszogi (#98616) üzenetére


fradi81
veterán

Ja nem szagos, meg időnként kikapcsoljuk akkor kap takarítást, csak állítólag tovább bírják a dolgok, később lesz penész ilyesmi.

moto g72, Ninebot d28e

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.