Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#205051) BigBlackDog válasza bandus (#205049) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Egyébként képeken tényleg pofás (felni is tetszik). Csak még meg kell emésztenem az elmúlt néhány hét történéseit. :DDD

Egyébként a váltóbox előtt, a tárolórekesszel mi történhetett. Mostani G8-akban ott csak egy sík felület van, de a képen kicsit másabb a formája.

Napfénytető szerintem vezetés közben nem sokat számít. Világosabb lesz az utastér, könnyebb szellőztetni nagy melegben, de igazán csak az utasok tudják élvezni szvsz.

(#205052) tboldi válasza BigBlackDog (#205051) üzenetére


tboldi
nagyúr

Világosabb lesz az utastér, könnyebb szellőztetni nagy melegben, de igazán csak az utasok tudják élvezni szvsz magasabbra kerül a súlypont, kanyarodáskor kevésbé előnyös.

Fixed it for ya. :P

[ Szerkesztve ]

(#205053) Paxker315 válasza #89309696 (#205048) üzenetére


Paxker315
addikt

furcsa, magyar verzión 39, angolon volt 34 pontom. Töltök már egyet németül is :D

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#205054) cappa72 válasza rasotamas (#205045) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én egyszer élptem túl lakott területen belül az 50-et, a tábla előtt 200m-rel, ahol már csak csalitos volt... meg a rendőr. Meg is vágtak 1000Ft-ra (1998-ban). Azóta csak a táblától kezdek gyorsítani... amivel idegeire megyek másoknak. De hát sajnálom, ha valamit rosszul csinálok véletlenül, tuti ott a (Murphy)rendőr.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#205055) 6030D válasza BigBlackDog (#205051) üzenetére


6030D
Ármester

Töltőpad?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#205056) pit stop válasza stickermajom (#204989) üzenetére


pit stop
addikt

Új Leonnál tartom full lehúzásnak...
Csak a magasabb felszereltséghez jár még a mostani új típusnál is a lámpa körüli drl. Alap lámpát gyártják sarokban lévő kis világítóval (bár az is ledes, szerintem többe kerül több félét gyártani)

Pug-nál is ledes, csak felszereltség függő a macskakarom LED csík, vagy csak kis félre csúszott szemöldök van helyette.
Szóval leden belül is variálják...

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#205057) #89309696 válasza 6030D (#204962) üzenetére


#89309696
törölt tag

A fórumos megnyilvánulások és a való életbeli gondolkodás között jellemzően eltérés szokott lenni. Ez többek állítása szerint az autós talikon jól meg is látszódik. Mind emberek vagyunk.
És biztos lehet benne bárki, hogy ha úgy van, hogy tényleg sietni kell, akkor sietni is fognak.
A szabályszegés és veszélyeztetés két külön dolog. Meg lehet tenni nagyon sok mindent veszélyeztetés nélkül, nyilván célszerű csak akkor ha komoly ok van rá. Az Audis az ezen a halmazon már kívül volt.
Nekem eddig kétszer volt ilyen sietős hajtásom, de tényleg kritikus esetekre tartogatom ezeket és ekkor is ahol nem tudtam tolni ott nem toltam. Meghalni nincs kedvem. Azon kívül soha, csak a sima dinamikus közlekedés. Az se mindig, sőt általában unalmasan megyek 80-90-nel. A főbb szabályszegéseim, hogy elmegyek a tök indokolatlanul korán kitett 60-as tábláknál is ennyivel és csak utána lassítok vagy motorfékkel esek be ahol tényleg kell, vagy mikor beesek ekkora tempóval a korán kirakott lakott táblánál vagy visszafele korábban elkezdek kigyorsítani előtte, mert már semmi nincs ott csak a susnyás, csalitos, dzsumbuj, mezsgye. Hát ezzel majd rácseszek pár alkalommal az életben mikor repül a 30 vagy 45 ezres csekk, aztán ennyi.

A szülést meg úgy is az asszony dönti el, elvégre ő szül, ő érzi neki hogyan jó. Ha a kocsi mozgása fájdalmas neki 60 fölött akkor nem fog az ember 60 fölött menni. Ha baj van akkor meg persze fog, arányosan felmérve a közlekedési lehetőségeket, meg az alapján amit az asszony épp mond.
Nem tudom az Audis eset pontos részleteit, mert nem is érdekel, de az biztos, hogy ő nem mérte fel a forgalmi lehetőségeket és nem volt arányos a sietsége a helyzethez mérten, ő már veszélyeztetett szabályszegés közben. Ezt látjuk a végeredményen. Ez a nagyon nem mindegy. Ez a topik meg szerintem fel van nőve ahhoz, hogy tudja hol vannak a határok, mikor kell tényleg sietni, hogyan engedi azt a forgalom, hogyan nem veszélyes még stb.

(#205058) BigBlackDog válasza 6030D (#205055) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igen, az opcionális volt eddig, de az is egyszerűbben néz ki. Nálam ilyen.

(#205059) xEon1337 válasza BigBlackDog (#205058) üzenetére


xEon1337
őstag

Én is néztem ezt POV videókon, a sportos modellekben láttam ezt a verziót. Szerintem azért van, hogy éles kanyarokban ne repüljön el a telefon, rá tudod hajtani azt a fedelet.

Ha most Golf 8-at vennék, akkor a GTD-re mozdulnék, de ezt Magyarországon nem forgalmazzák. Nekem valahogy a dízel még mindig jobban bejön autópályára. :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#205060) bandus válasza xEon1337 (#205059) üzenetére


bandus
veterán

nah igen, mondjuk amenyit te mész, az elég brutális. továbbra sem értem a gondolatmenetet, hogyan lett ebből hsd :D

más: szombaton kíváncsiságból megkísérelünk egy kamikaze határátkelést: két szputnyikos meg egy sehogysem oltott :D kíváncsi vayok mennyire laza az ellenőrzés, sikerül-e átjutni ausztriába és kifoszani a parndorfi akciós boltokat. legrosszabb esetben visszafordítanak, de annyira nem kritikus a dolog, hogy csináljunk teszteket.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#205061) Qru válasza bandus (#205049) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem a napteto jo lenne a keyless/elektromos csomiajtot tudnam nelkulozni.

#nincsbennetarcsi

(#205062) kisza25 válasza bandus (#205060) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Aztán majd mikor falhoz állítanak sírni fogtok ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#205063) Qru


Qru
MODERÁTOR

Na, 40 fokos post/kep meg ma nem volt? Tessek. [kép]

#nincsbennetarcsi

(#205064) joshua7 válasza bandus (#205060) üzenetére


joshua7
veterán

Beszámolót mindenképp! :D Mert itt is van egy hasonló helyzet. 1 orosszal oltott, egy semmivel, s Ausztria lenne a cél.

Semper Fi

(#205065) Qru válasza bandus (#205060) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Haverom most ment Horvatorszagba, akinek nem vt eu-s oltasi igazolvanya ugy visszaforditottak mint a huzat.

Jah es 4 orat alltak a hataron akkora sor vt. :/

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#205066) Integrale válasza bandus (#205060) üzenetére


Integrale
veterán

Én majd hónap végén Bulgáriába kísérelek meg egy hasonlót, két oltott és 2 átesett. Remélem addig nem változnak a rendelkezések. :U

#205065Qru
Semmilyen védettséget igazoló kártyája nem volt?

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#205067) bandus válasza kisza25 (#205062) üzenetére


bandus
veterán

ez mondjuk egyébként érdekes kérdés, ha a határon "átcsúszunk", és esetleg a határ után kéri valaki, akkor azért megbüntethetnek-e? mert egyébként több ismerős/haver ment már így ausztriába mostanában, se odafele se visszafele nem kértek semmit.

Qru: az mondjuk szívás :D

joshua: ha nyaralni mennék, vagy hossabb időre simán csinálnék tesztet, akkor nem szaroznék ezzel. főleg, hogy az éttermek kérik, hogy mutasd be. így, hogy csak vásárolnánk kicsit (és akkor sincs gond, ha nem jutunk át a határon), nem feltétlenül szívóznék a teszttel.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#205068) tboldi válasza Qru (#205063) üzenetére


tboldi
nagyúr

9-10h között elmentem az Aldiba jégkrémet venni, azután hazamentem és ki sem dugtam az orrom. Már akkor is volt min. 30°, de nem néztem pontosan, mennyi.
Apum meg kitalálta, miután hazaért (csak délig dolgoztak), hogy menjünk még kereskedésekbe autót nézni. Mondtam neki, hogy én 9-es UV-ben biztosan nem. :N

(#205069) rbalint88 válasza Qru (#205063) üzenetére


rbalint88
addikt

Nem faztal? :P [kép]

(#205070) Qru válasza rbalint88 (#205069) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Picit. :))

#nincsbennetarcsi

(#205071) Qru válasza Integrale (#205066) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak az EU-st fogadtak el (mult szombati allas).

#nincsbennetarcsi

(#205072) MunezXBK válasza rbalint88 (#205069) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

(#205073) molnarpeter válasza rbalint88 (#205069) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nekem meg pont 43-at mutatott a kiváló Fiat :D orral dél felé parkolt.

(#205075) emvy


emvy
nagyúr

Biztos votma, de az új BMW 2 Coupe nekem tetszik.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#205076) emvy válasza MC Pite (#205015) üzenetére


emvy
nagyúr

Ráadásul elfolyt magzatvíznel miért kéne bárhová sietni (ha nem véres a folyadék)? Tök normális dolog, utána akár fél nap is eltelik, amíg kijön a baba. Ez a rohanás tényleg ilyen filmes dolog. Németországban azt mondják, h majd ha 5 percesek a fajasok, akkor menj be, addig nézz otthon tevet. Igen, ha a fajasok beindultak, akkor is maradni érdemes még.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#205077) brumi1024 válasza emvy (#205075) üzenetére


brumi1024
veterán

Hat nem tudom, nekem az i3 lampa elol meg az erdekes hatso megszokast igenyel, de lehet eloben kiadja, a 4-es is megtetszett (foleg az M4).

(#205078) #89309696 válasza tboldi (#205068) üzenetére


#89309696
törölt tag

Mi meg kint dolgoztunk délig. :D Igaz legtöbb helyen árnyékban, de azért kellett sétálgatni keveset a napon is. Aztán mentünk be.
Ahhoz képest, hogy alaszkai vérem van és 0-nál veszem csak fel a pulóvert, -10-nél egy második pulóvert, elég komolyan bírom a meleget is. Bár utálom.

Jah, Opellel jöttem le munkatársnőmmel, murvás kanyarban véletlenül berándult a bal lábam a pedált lerúgva és a jobb lábam pedig begörcsölt, az autó viselkedését pedig határozott kormányzással tartottam íven. Aszongya nekem, jajj az Isten b#sszon meg Petyus, jó hogy nem fordulsz meg egy helyben. Miközben kapaszkodott mindenben is és az ülésből félig kiesett már.
Sperrel marha könnyű driftelni, még az olyan tehetségtelenek is, mint én nagyon szép íveket le tudok írni vele.

(#205079) 6030D válasza emvy (#205075) üzenetére


6030D
Ármester

Nekem tetszik, bár az a lila szín érdekes. Bele kell látni az E34 liláját. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#205080) rbalint88 válasza molnarpeter (#205073) üzenetére


rbalint88
addikt

1km arrebb: [kép] volt egyszer 44 is, de ott mar lehetett haladni, nem fotozkodtam.

(#205081) kisza25 válasza rbalint88 (#205080) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mindjárt jön a srác aki még fázik ilyenkor ;]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#205082) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Sziasztok!
A hálám üldözni fogja a fórumtársat, aki ezt ajánlotta, pár napja: [link]
Simán lehet venni matricát, annyi, hogy nem magánszemélyként, de holnapra tudtam venni matricát.
Másodpercek alatt kb.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#205083) focvis válasza pit stop (#205056) üzenetére


focvis
veterán

A Leon hátsó LED-csík lámpája se alap?
Tegnap is megállapítottam, hogy k.jól néz ki az új Leon, ez tetszik leginkább az aktuális MQB palettáról. (Feltételezem, a belseje egyszerűbb maradt a Golféhoz képest, és utóbbitól se ájultam be.)

(#205084) máyköl


máyköl
veterán

Sziasztok,

Lehet most gépjármű átírást intézni kormányablakban időpont nélkül, ahogy covid előtt lehetett?

Képtelenség az online rendszeren időpontot foglalni értelmes határidőn belül.

Köszi előre is! :R

(#205085) Mr X válasza máyköl (#205084) üzenetére


Mr X
veterán

Lehet, én is csak odamentem, kivártam a sorom és el tudtam intézni, amit akartam. Online nekem is másfél hónap volt a legkorábbi időpont az egész megyében.

(#205086) máyköl


máyköl
veterán

Köszönöm! ;)

(#205087) focvis válasza Qru (#205071) üzenetére


focvis
veterán

És azt honnan szerezzek? Az eeszt-ről kinyomtatott A4-es lap lenne? Vagy telóra telepített? (Utóbbiból a magyart telepítettem már korábban.)

(#205088) dj79 válasza focvis (#205087) üzenetére


dj79
senior tag

Az eeszt lap már uniós igazolás, a telefonos appról nem tudok nyilatkozni.

(#205089) Qru válasza focvis (#205087) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Eeszt-rol pdf-ben letoltod es kinyomtatod. App-ot is elfogadjak, igazabol azt nezik hogy a masodik oltas utan eltelt-e mar a 14 nap. Ha igen mehetsz ha nem vagy nem megallapithato a masodik oltas idopontja akkor visszazavarnak.

#nincsbennetarcsi

(#205090) jozsi252


jozsi252
veterán

Az ilyen kibaszott meleg napokon mint a mai, nektek is nagyon lassan hűl le a kocsi? Egész nap a napon állt a céges parkolóba, negyed 6-kor indultam haza és látom 41 fok van épp.. Kb. 30 perc kellett hozzá mire értékelhetően lehűlt a kocsi. Igaz hogy sajnos ennyi idő volt amíg a városon átverekedtem magamat, de esélyes hogyha egyből 80-100 környéki tempóval tudnék menni akkor gyorsabban áthűlne a rendszer?
3.5 éves Yaris-ról van szó. Augusztusba megy 75 000-es szervizre és gondolkozok rajta hogy a klímát megnézetem.
Van esetleg egy intervallum ami idő alatt érdemes újratöltetni a klímát? Azt tudom hogy éves szinten x % normálisnak mondható hogy a gáz elszivárog. De mondjuk 3-4 évente érdemes a gázt leszívatni, csinálni egy vákuum próbát, majd a gyári gramm értékkel feltölteni a rendszert?

iPhone 13 Pro Max

(#205091) Qru válasza jozsi252 (#205090) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, 3-4 evente erdemes mar csak azert is mert a kompi olaja a gazzal egyutt kering es annak nem art a csere.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#205092) Dluinet válasza jozsi252 (#205090) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Egész éjjel szabadban áll az autó, így reggeli indulásra, akár 30°C-ra is lehűlhet az akkumulátor.
Képzeld el, milyen meleg lesz, ha a napon áll 10 órát.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#205093) Pfiucska válasza jozsi252 (#205090) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Furi. Nekem ezeken a napokon is, a 20 eves civicem ~10p alatt lehuti az utasteret.

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#205094) jozsi252 válasza Qru (#205091) üzenetére


jozsi252
veterán

Akkor a szervizbe szólok miatta. Tavaly úgy is kötöttem 1 év extracare garit még pluszba, szóval most még garanciális keretek között meg lehet oldani az átnézést hogy minden rendben van-e vele.
:R

Dluinet
Nem akarom elképzelni mert mikor kötöttem be magam akkor véletlenül hozzáértem a övcsat fém részéhez és kb. izzott. :) Azt csodálom hogy a menetrögzítő kamerám még működik!

Pfiucska
Úgyis hogy mondjuk az első fél órát városban töltöd lassú tempóval?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#205095) Pfiucska válasza jozsi252 (#205094) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Nem vagyok kepben de mi az osszefugges a ketto kozott? A mostani munkahelyemrol hazafele elobb van palya es utana varos, de regen sem tapasztaltam ilyen problemat.

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#205096) rasotamas válasza jozsi252 (#205090) üzenetére


rasotamas
veterán

Belső keringetéssel szerintem gyorsabban kellene. Ha nem volt belső keringetésen akkor még elmegy. Nekem indulás után pár perc és jó.
Nekem most munkahelynél van nagyon közel is parkoló (nomrál munkaállomásomtól 25 méter) de a napon, vagy sétálok 4-500 métert és parkolóházban állok.
Bár a tűző napon kell sétálni, azért szerintem megéri. Ha ősszel-tavasszal jó is a közeli kényelem, télen-nyáron szerintem a parkolóház megéri a plusz sétát.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#205097) Pfiucska válasza rasotamas (#205096) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Ja igen azt elfelejtettem emliteni h belso keringetest en is mindig benyomom hozza. (Manual klimas)

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#205098) kisza25 válasza jozsi252 (#205090) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én elinduláskor lenyomom mind a 4 ablakot, meg klíma, kb 200-300 méter után felhúzom az ablakokat, és 1-2km és elviselhető
Mondjuk b oszloptól extra sötét, szélvédőnél fényvisszaverő fóliát rakok be

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#205099) 6030D válasza kisza25 (#205098) üzenetére


6030D
Ármester

+1. Érezni is, hogy jobban jön a hideg levegő, mivel nem csak a szellőzőkön kell kinyomnia a benti meleget, hanem az ablakon távozik. Ugyanezért nem jó a belső keringetés sem, mert a kosiban 50 fok van, kint meg 35. 3-4 percig megyek lehúzott ablakkal, utána fel, és a fújást is visszaveszi, mert már lehűlt a levegő. Nyilván nincs még bent 21 fok, de már jó.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#205100) MasterMark válasza 6030D (#205099) üzenetére


MasterMark
titán

Szerintem nem jó ötlet a 21 fok úgy ha kint 38 van. Most este kinti hőmérő 36-ot mutatott, a klímát 26 fokra állítottam.

Switch Tax

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.