Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#159651) focvis válasza Elektrosokk (#159648) üzenetére


focvis
veterán

Megvan már 8 hónapja, nem rossz, érdekes és környezetbarát. Városban nyugtatja az idegeket.
Nálad Alfa?

@F.Farkas: igen, nálam is így viselkedik tableten, hogy ha rápöccintek, akkor sötétebb lesz.

@ sky: kedves egészségedre!

(#159652) Elektrosokk válasza focvis (#159651) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Szuper, nekem is szimpatikus egyébként... megvan még, csak 2x nekemjöttek azóta. Egy Nő a népligetnél rámhúzta a kormányt, ő sávot akart váltani csak ugye én pont ott voltam.. rá 2 hétre a piros lámpánál álltam és egy nő belémjött hátúlról. szóval zajlik. :DDD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#159653) Tsebacsi válasza Elektrosokk (#159652) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A nőkkel vigyázni kell, engem is nő talált meg anno hátulról :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#159654) Qru válasza Tsebacsi (#159653) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bezzeg pár éve még fordítva volt, mi?! ;]

brumi: Cool! :C

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#159655) Qru válasza Shrike7973 (#159649) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem az AutoGlym Vinyl&Rubber Care vált be.

De nézz be az autóápolós topikba ott majd megmondják a tutit.

#nincsbennetarcsi

(#159656) Tsebacsi válasza Qru (#159654) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hajjaj :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#159657) Shrike7973 válasza Qru (#159655) üzenetére


Shrike7973
senior tag

Köszönöm a tippeket!

(#159658) Mauzes válasza Shrike7973 (#159649) üzenetére


Mauzes
őstag

Nekem pont "matte finish protectant" tisztító spray-m van az ArmorAll-tól, ami elvileg jó gumira, de nekem nem segít sokat a nyikorgáson. Sőt, talán amiatt nyikorog. :)

(#159659) EQMontoya válasza dj79 (#159650) üzenetére


EQMontoya
veterán

:))

Same rules apply!

(#159660) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Másik kérdésem az lenne, hogy érdemes-e a következő problémával vesződni: a jobboldali elülső ajtóban 2000 km után elkezdett egy műanyag illesztés zörögni városi tempó alatt, úgy az utazások talán felénél (vagyis nem tudom mindig reprodukálni). Abszolút nem hangos, de mivel (1.0 fűnyíró motor mellett) szinte hangtalan az autó beltere, azért tud zavaró lenni. A szalonban azt mondták, hogy garanciában szétszedhetik az ajtót, ha a szervizes is meghallja próbaút során a problémát.
Azt nem tudom eldönteni, hogy ez mennyire mindennapos, mekkora eséllyel tudják megjavítani, stb. Skoda Scala-ról van szó egyébként.

(#159661) pècsimunkás válasza Shrike7973 (#159660) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Ha zavar, csináltasd meg. Elég sok pénzt fizettél az autóért gondolom. Nekem szélzajos volt a bal hátsó ajtóm, és a jobb első ajtónak a hangszórója zörgött. Vissza vittem az autót, mindkettő problémát megszüntették.
A zörgés nem csak akkor van, ha hidegben indulsz, és amíg melegszik fel az autó, akkor zörög?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#159662) Shrike7973 válasza pècsimunkás (#159661) üzenetére


Shrike7973
senior tag

A zörgés nem csak akkor van, ha hidegben indulsz, és amíg melegszik fel az autó, akkor zörög?
De, most, hogy mondod, lehet. Ha igen, akkor az mit jelent?

(#159663) pècsimunkás válasza Shrike7973 (#159662) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Az, hogy az teljesen normális. A hideg műanyagok elkezdenek felmelegedni, igazodni.
Ennyi igazából.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#159664) Shrike7973 válasza pècsimunkás (#159663) üzenetére


Shrike7973
senior tag

Értem.
Egyelőre akkor lehet megvárom a melegebb időszakot, mert ha igazad van, akkor nyáron nem kellene ezt tapasztalnom.
A családban viszont van egy 2017-es Golf, abban elég sokat ültem már utasként, és nem volt ilyenre példa - minőségben pedig szerintem a két autó nem áll távol egymástól.

(#159665) Qru válasza Shrike7973 (#159664) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jellemzően a keményebb műanyagoknál jön ez elő, azért egy G7 jobb anyagokból van összerakva ott azért nem hallasz ilyet.

#nincsbennetarcsi

(#159666) CactuS válasza gzbotii (#159622) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nehéz, vagyis mostanában nehezebb, sz*r az euró, fogynak a P2-esek kint is, szűkül a piac rendesen, az igény meg egyre nagyobb rá. Ha jól látom, akkor dj79-nek annyi előnye volt, hogy nem bőröset vett végül, mert az még jobban szűkíti a listát. Néha bánom, hogy eladtam a miénket. :B

Ja igen, PCH csoportban már jönnének, hogy nem a gyári magnézium felni van fent. ;]

dj79: Gratula hozzá, a csomagtartóba nézz majd be a borítás alá esőben, hogy befolyik-e a víz, sajnos sokan nem is tudnak róla, de hosszabb távon nem tesz neki jót.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#159667) tomcsi23 válasza mycso (#159643) üzenetére


tomcsi23
veterán

A kéziféket legközelebb majd engedd ki.
:F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#159668) kisza25 válasza dj79 (#159650) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#159669) dj79 válasza CactuS (#159666) üzenetére


dj79
senior tag

Köszi-köszi :)
Igen, jönnének a nem gyári felnivel és tuti ajánlana valamelyik egy szettet százezer+ forintért. Ezért is örültem, hogy nem volt kibelezve a csomagtér (megvolt minden tartozék, egy mankókerék 30e :F)

Hála az égnek nincs ázásnyom :) sem szétcigizett utastér.

(#159670) Doki16 válasza dj79 (#159620) üzenetére


Doki16
addikt

Frankó, jó kis P2. Grat hozzá. Jó technika a mai napig. Mindig öröm számomra ha egy új HSD-s születik :D

Nem csak a felnivel jönnének a csoportba. Egyből mondná valaki, hogy áá drágán vetted miért nem tőlem vagy xy Jenőtől :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#159671) dj79 válasza Doki16 (#159670) üzenetére


dj79
senior tag

Köszi :)
Na ez az, nem volt annyira drága :D a csoportban feldobtam a kérdést, sokan jenőbe vágták magukat az árral kapcsolatban.

(#159672) CactuS válasza dj79 (#159669) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Mankókerék szerintem nem gyári tartozék már a P2ben sem. Jenő sem olcsó, kereskedő, valamiből meg kell élnie, kintről hozza ő is az autókat, a Forint meg sehol nincs most, plusz az esetek többségében azért van némi esztétikai deficit az autóin. Viszont őszinte darabok, nincs túlf*százva, nincs tekerve. Voltam nála párszor, korrekt ember, segítőkész, ezért le a kalappal neki, de én pl: nem találtam nála számomra elfogadható minőségű autót (pl: ex-P2m). Főleg nem jó áron.

Mennyi volt az annyi, ha nem titok? :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#159673) dj79 válasza CactuS (#159672) üzenetére


dj79
senior tag

A kék autódat ismerem, tavaly, amikor nézegettük a jelölteket, beszéltünk is messengeren :D
1,76 méter lett az ára. Lekérdeztem autodna-n, a km valósnak tűnik, legalábbis a kinti utolsó óraállás és az itthoni első forg. helyezés között nem volt indokolatlan tolatás :DDD
A baj az, hogy Jenő árait veszi figyelembe a legtöbb magánszemély is, pedig a legtöbb esetben azok az autók nem a mostani árfolyammal kerültek be az országba. Amúgy én sem találtam nála semmit sajna.

(#159674) Doki16 válasza dj79 (#159673) üzenetére


Doki16
addikt

Voltam én is Jenőnél amikor P3 plugint kerestem. Találtam is frankó példányt. De nem volt megnyerő, hogy a 2013-as P3 került annyiba mint egy 2015-ös Golf GTE. És azért kanyarba sincs egy Prius egy GTE Golfhoz képest. Úgy érzem, hogy Plugin vonalon nagyon elvannak szállva az árak.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#159675) CactuS válasza dj79 (#159673) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Kicsi a világ. :D

1,76 az nagyon nagyon jó ár érte, mert ha jól láttam még bőven 300k alatt van a futása, ott van egy pici törés az árakban, de lassan ott tartunk, hogy 2-2,2 milla egy 250k körüli futású, plüss P2, ami nincs leharcolva. Sajnos az e-CVT és maga az egész HSD rendszer híre is nyomja fel az árakat rendesen.

Doki16: PHEV amúgy P3ból szerintem nem a legjobb, nagyon pici a hatótávja, P4 ilyen téren legalább fejlődött, bár ott sem vitték túlzásba. Igazából nem a PHEV a drága, hanem a sima P3 ára. Most már azt nézem, hogy ilyen 3,5 millió körül adják a szebbeket, tényleg nem normálisak. :B

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#159676) Mauzes válasza Qru (#159665) üzenetére


Mauzes
őstag

B8 Passat-ban is simán előjön, meg más zörgések is. Elég fosadék (árához képest).

Shrike7973: azt azért érdemes figyelembe venni, hogy ha bármit megbontanak az autóban, akkor előjöhetnek majd más illesztési gondok. Én apróságok miatt nem biztos, hogy megbontanám a belteret, csak ha tényleg nagyon zavar valami.

(#159677) BigBlackDog válasza Mauzes (#159676) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Polóban is megőrültem egy-két zörgés miatt. A saját kacatjaimat már mind kiszedtem, kibéleltem, még mindig zörgött. Viszont amióta kiszedtem a helyéről az elakadásjelző háromszöget, azóta nyugodtabb lett az életem. Melegebb időben meg különösen jó a helyzet.

(#159678) Qru válasza Mauzes (#159676) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az, hogy a Skodánk zörög az oké de egy Passat. Az elég gáz. :( Btw a közel 300k-t futott B6-unk nem zörgött egyáltalán...

#régenmindenjobbvolt :D

#nincsbennetarcsi

(#159679) Tsebacsi válasza Qru (#159678) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Akarom vissza a Panda-t, abban minden zörgött, de élveztem :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#159680) molnarpeter válasza BigBlackDog (#159677) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Tekerd be némi szövet ragasztószalaggal a háromszöget :D

Épp néztem, hogy a Fiatban nincs elakadásjelző 🔺, csak a doboza, nade majd bontóból kunyerálok egyet vagy valami.

[ Szerkesztve ]

(#159681) BigBlackDog válasza molnarpeter (#159680) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ó, nem láttad Te még, hogy mennyire lekezeltem már azt a háromszöget. :DDD De még mindig zörgött vagy a háromszög, vagy a kis tartója a csomagtérajtó burkolatában.

(#159682) Qru válasza Tsebacsi (#159679) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Subaru is zörög itt-ott de amikor a havas kanyarban 4 kerékkel csúszol és a gázra rálehelve szépen visszahúzza magát az ívre... :C

Btw a hegyekben hó van, szóval aki akar még szánkózni egy jót ebben a 19/20-as téli szezonban az meló után neki indulhat.

#nincsbennetarcsi

(#159683) Mauzes válasza Qru (#159678) üzenetére


Mauzes
őstag

Alapvetően nagyon jó autó, műszakilag és napi praktikumban eddig abszolút rendben volt. Ráadásul én még nagyon jó áron vettem 2018-ban. De ezek a beltéri dolgok tényleg elég gázak, már fél éves korátol fokozatos jöttek elő a zavaró jelenségek. Erre a szerviz, egyébként jófej kollégák, csak annyit tudott mondani, hogy nagyon szarok az utak Budapesten és nem erre tervezik az autókat. Ez egyébként igaz is, de más (még újszerű) autókban azért ilyen szinten én ezt nem tapasztaltam még. Illetve mondták, hogy ha nagyon akarom, akkor megbontják, de valószínűleg nem fogják ezeket megtalálni és többet árthat, mint használ.

(#159684) Qru válasza Mauzes (#159683) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tapasztalatból mondom, hogy tényleg nem érdemes megbontatni. Én megbontattam a sajátom, most nem ott zörög ahol eddig, hanem egy kicsivel odébb... :( Kvázi semmi értelme nem volt és 1 napig náluk dekkolt a kocsim.

#nincsbennetarcsi

(#159685) Jaded válasza Qru (#159684) üzenetére


Jaded
senior tag

Nekem a két hátsó ajtó ázott be, bevittem szervizbe, van rá megoldás, gariban intézik. Oké. Egy hónap után ugyanúgy beázik és az ajtót is összeb@szták. Akkor most már ázni is fog..pékek :W

Renault Megane IV Limited

(#159686) Integrale válasza Mauzes (#159676) üzenetére


Integrale
veterán

Pont múlthéten mentem egy B8-cal, középkonzolnál nyöszörgött valami, meg a B oszloptól hátrafele zörgött több elem, az egyik szerintem a kalaptartó környékéről jött.

"Bad reklám is reklám too"

(#159687) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Na új elektromos fiat 500-at sem veszek, legalábbis ezt a fajtát biztos nem
Spoiler következik:
Aki lusta megnézni 12,7M Ft lesz :Y

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#159688) sasa134 válasza kisza25 (#159687) üzenetére


sasa134
addikt

A fullos kabrió lesz 12,7.

majd lesz fapados 9,6-ért ;] :DDD

Avanti Roma

(#159689) Doki16 válasza kisza25 (#159687) üzenetére


Doki16
addikt

Felfoghatatlan puccos baromság. Imádom ezt a kis kocsit. 5 milliós áron ekkora hatótávval piac elsők lehetnének a kis autók között. Forma még mindig a legjobb szerintem. Zoe is már jobban néz ki de ez az 500-as gyönyörű :)

Szerintem nagyon kevesen igénylik, hogy zenét játszon a kocsijuk menet közben. Nem is értem, hogy mi indokolta ezt az "extrát".

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#159690) Tsebacsi válasza kisza25 (#159687) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Aranyos és arany árban is van :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#159691) Integrale válasza kisza25 (#159687) üzenetére


Integrale
veterán

Andróczi cikkeivel csak óvatosan.
Az az ár a csúcsfelszereltségű 500 C, amin egyedi dizájn van, Prima Edition a neve. Jön majd később gyengébben extrázott, olcsóbb variáns 29-30e euró körüli áron.

De ahogy látom legalább a cikket pontosította, miután írtam neki. Két 500-as fog futni párhuzamosan, lesz ez a villany, és a régi modell benzines és hibrid hajtással. Utóbbi alapára 3,5 millió Ft.

A Zoe is játszik valamilyen dallamot.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#159692) CactuS válasza kisza25 (#159687) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Néztem, beálltak a sorba. Ez a 10-12 millió valami beakadt szám lehet nekik, mérettől, típustól és gyártótól függetlenül. Kb. mint a Honda. Kihoznak valamit, aminek a reális ára valahol a fele körül lenne, aztán majd mutogatnak rá, hogy de hát itt van, nem kell az embereknek... De arra van lóvé, hogy a Teslának öntsék a pénzt.

Integrale: A hybrid az mild hybrid lesz csak, nem? És az viszont marad a régi házban. :( Igazából 10 millió is sok egy ilyen pici autóért.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#159693) sasa134 válasza Integrale (#159691) üzenetére


sasa134
addikt

Semmiféle villanyautós áttörés nem lesz itt amíg ilyen 30e Eur-ért lehet egy 500asba beleülni. Nevetséges.

Amugy rohadt dögös, kéne is második verdának a családba, nekünk ilyen 200km hatótávval is - de előbb rágom le a karom mint hogy ezért 10M-t fizessek.

Avanti Roma

(#159694) Integrale válasza CactuS (#159692) üzenetére


Integrale
veterán

Muszáj fizetniük a Teslának, mert önmagban az 500E nem lenne elég, hogy ellensúlyozza a kibocsátást.
Egyébként az olasz cikkben az is szerepel, hogy szándékos a magas ár, így akarják a profitot maximalizálni, és bizonyos keretek között tartani az eladást/gyártást. Majd júniustól, ahogy befut a hibrid Ghibli, Quattroporte és a villany Maserati, úgy jelenik meg az olcsóbb variáns az 500-ból.

Az 500 az alapból nem egy olcsó autó, az elektromos pedig semmiből sem az, szóval az arányok nagyjából maradtak. A nem olcsó "hagyományos" hajtású is az eladási listák tetején van, szerintem vinni fogják ezt is, főleg olyan országokban, ahol van támogatás is az alternatív hajtású járművekre. (de valahogy a cikkből ez is kimaradt).

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#159695) CactuS válasza sasa134 (#159693) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nekem egy Abarth rucival kéne a régi is, talán a hörcsög helyett is, de az csak ~100-130 km-t tud, 4 millió feletti árral társítva. Hát köszi, nem. (Plusz arról a méretes fényes középkonzolról már ne is beszéljünk)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#159696) kisza25 válasza Doki16 (#159689) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Hogy hallani lehessen, hogy jön (néha a benzinesnél sem jönne rosszul főleg nyáron)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#159697) CactuS válasza Integrale (#159694) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ha jól olvastam, akkor még így is olcsóbb nekik, mint a büntetés. Csak hát ugye erre mondta Karotta, hogy bullshitet könnyebb gyártani, mint elektromos autót készíteni. Ha pl: Skoda városi törpéje nem kvótaautó lenne, akkor szerintem simán duplázódhatna az EV-k száma itthon akár 1 év alatt is. Persze mindenkinek akku hiánya van, lásd fauvé, még az ID3 sincs a fasorba se, de már mutogatják, hogy az ID4 milyen jó lesz, aha...

kisza25: Én a Priussal is belefutottam párszor, hogy a gyalogosok bejöttek elém vagy épp nekem akartak jönni, mert éppen villannyal gurultam. A mesterséges fehér zaj, amit pl: a Leaf ad meg elég idegesítő.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#159698) Cifu válasza CactuS (#159692) üzenetére


Cifu
nagyúr

De arra van lóvé, hogy a Teslának öntsék a pénzt.

Ha nem döntik a lóvét a Teslának, akkor a CO2 bünti miatt még többet fizethetnek az EU-nak.
Üzleti döntés, és ez az olcsóbb megoldás a meglátásuk szerint...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#159699) dj79 válasza kisza25 (#159687) üzenetére


dj79
senior tag

Ahha, mondja már meg valaki, hogy miért ér ez többet 6 millióval egy használhatóbbnak tűnő citigoe-hez képest? Ennyire azért nem lehet divatcikk.

(#159700) kisza25 válasza Integrale (#159691) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Írta, hogy ez a full és lesz olcsóbban, de 9-10M sem veszek :DDD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.