Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#148501) Doki16 válasza BigBlackDog (#148499) üzenetére


Doki16
addikt

Hőszivattyú lesz majd a megoldás, ha nem spórolják ki a gyártók végül a kocsikból. Ami nekem van a kocsiban az sima fűtőszálas és lazán fogyaszt 4 kW körül ilyen időben, télen még többet. Egy modern, hatékony fűtéssel ellátott elektromos meg elvan 300-400 wattból.

Csak még mindig brutál felárat kérnek a gyártók a hőszivattyúért. Így elég lassan fog terjedni.

(#148500) kisza25: Na ez nekem nehezen mennem a panelben :D

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#148502) EQMontoya válasza aero. (#148476) üzenetére


EQMontoya
veterán

A motor is ugyanaz a 2JZ-GE, nem?

Same rules apply!

(#148503) aero. válasza EQMontoya (#148502) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Igen, csak a GS--ben 220 lóerő. Az enyém 3UZ-FE

(#148504) kisza25 válasza Doki16 (#148501) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Vanám 50 méteres hosszabbító is, csak akarni kell :DDD ;]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#148505) Magnum_ válasza kisza25 (#148504) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Sima funyiro hosszabbito nem jo, nem feltetlen birja el a teljesitmenyt.
Nekem rendes EV tolto hosszabbitom van, huvelykujj vastag, 10.000Ft 10meter.

I humbly and respectfully decline™

(#148506) EQMontoya válasza aero. (#148503) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ja, hogy Neked v8-cad van? Sorry, ez nem volt meg. :) Az is egy finom kis szerkezet.

Egyebkent mar a 2JZ-ben is meg van az a fajta premium kulturaltsag, amihez egyreszt sok ero kell, masreszt sok henger. 3000 fole tenyleg nem porog, ha nem padlozod le, szoval hangja nincs sok normal kozlekedesben. De ha leforgatod, akkor is egy szolidabb sor6 hang hallatszik, ami meg tok kellemes zene a fulnek.

Neked is vannak gombok a kormanyon, amivel kezzel is vissza lehet gangolni?

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#148507) aero. válasza EQMontoya (#148506) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Jaja ez a 4.3, itt a 2300-at ritkán hagyja el a fordulat normál közlekedésnél :)
V8-hoz nem volt paddle shift, azt csak a 2JZ-s változat kapta meg fl után, gondolom úgy voltak vele a V8-cal ne sportoljon senki :D

(#148508) Doki16 válasza kisza25 (#148504) üzenetére


Doki16
addikt

Biztos jól nézne ki, hogy a lakótelepen keresztül húzók 100m hosszabbítót a nagy parkolóig ahol állok :D És nem a legközelebbi házban lakom.

Nem baj megoldja akkumulátorból :) Cégnél meg feltankolok.

(#148505) Saint_: Múltkor Outlander topicba le lettem oltva, hogy ne akarjam én már megmondani, hogy nem jó a sima teszkós hosszabbító, pedig neki az van és teljesen jól működik. Abba is hagytam a beszélgetést, mindenki úgy égeti le a házát ahogy akarja. Otthonra most 4-es kábelból és ipari GANZ kapcsolóból csináltam meg a töltőt egy Rittal szekrénybe. De biztos én vagyok a hülye. 40 ampert elbírna, nemhogy 10-et :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#148509) kisza25 válasza Doki16 (#148508) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nézd már, mennyi lámpaoszlop ;]
Saint_: én most egy fűtőventilátorról beszéltem, nem autó töltésről, vagy te is?

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#148510) Doki16 válasza kisza25 (#148509) üzenetére


Doki16
addikt

Eskü nézegettem már őket :D De az lopásnak minősülne. Amúgy nem lenne hülyeség az ilyen lakótelepeken legalább a villanyoszlopokon valami töltőt kialakítani.
Valaki írta az egyik EV autós csoportban, hogy Várpalotán az Eon oszlopán van sima Shucko is a Type2 mellé és télen a hajléktalan oda dugja be a fűtését. Valószínűleg az én ötletem is erre a sorsra jutna a parkolókban.

(#148511) Saint_: Nagyon jó lett a kormányváltás nálad :D

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#148511) Magnum_ válasza kisza25 (#148509) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Uhh, bocs, beneztem

:R

Kormanyom tetszik?
:DDD

Doki: vannak ilyen oszlopok, Eonnak is tobb helyen (pl Fonyod es Keszthely vadaszati muzeum parkolo)+ Voltee sima schuko.

Kormanyvaltas nem volt, csak vastagabb lett a bőr :D

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#148512) sutszi válasza Magnum_ (#148493) üzenetére


sutszi
veterán

Szép. A végén még megtartod. :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#148513) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok. Euro2 es autót lecseréltem euro4+dpf re. Eddig mol nál tankoltam sima gázolajat, mit gondoltok van érteme kutat/prémium üzemanyagot választani? (1.6 tdci, 300000km.)

[ Szerkesztve ]

-

(#148514) kisza25 válasza Magnum_ (#148511) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

a kormány jó lett, de azok a falevelek a kocsiban :Y

;]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#148515) EQMontoya válasza aero. (#148507) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nekem amugy normal allasban picit lustanak tunik a valto. Tehat mondjuk ha 60-rol kell elozni, akkor csak 3-ba pakolja vissza, kettobe mar nem. Manual modban pedig siman visszarakom 2-be. (Ugye hosszuak a fokozatok, a 2 vege boven 100 folott van).

Same rules apply!

(#148516) aero. válasza EQMontoya (#148515) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

kickdown gombot átnyomva sem? Ha igen, előfordulhat, hogy oda már nem pakolja vissza az elektronika, mert úgyis váltana hamarosan, bár az még mindig 40km/h különbség.

[ Szerkesztve ]

(#148517) ktg3


ktg3
őstag

Eljátszadoztam a gondolattal, hogy kéne venni fillérekért egy RX-8as, akár motorhibásat és kicserélni a motort benne valami hagyományos megoldásra.

EU-ban le lehet valahol papírozni az ilyen átépíteseket, hogy road legal legyen?
Tudtommal ha kint kap forgalmi engedélyt, akkor azt már lehetne honosítani.

(#148518) MasterMark válasza Magnum_ (#146362) üzenetére


MasterMark
titán

Jó nagy tróger banda amúgy ez a carcarpit 2000.

Nem ártana egy magyar helyesírás szabályai kötet se nekik. (Vagy a fordítónak, ha nem magyarok.)

Remélem megéri tökörészni vele, és tényleg jó lesz maga a szőnyeg.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#148519) aero. válasza ktg3 (#148517) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Tudtommal legközelebb németországban van lehetőség, de a menetét nem tudom. Gondolom kiviteted megépítve, szemle, TÜV stb és ha megvan a német papírja, jöhet Mo.-ra

(#148520) barnam_ válasza aero. (#148519) üzenetére


barnam_
nagyúr

Csak nem tudom megéri-e átépíteni, kinn forgalomba helyezni, majd itthon megint forgalomba helyezni (+ regadó).

Akkor már inkább német papírost néznék. De abban az esetben is kimenni, hazahozni, kivinni, majd megint hazahozni... Ha meg kinn építteti át, nem lesz olcsó.
3000-4000€ környékén már vannak mobile.de-n RX8-ak.

(#148521) ktg3 válasza aero. (#148519) üzenetére


ktg3
őstag

Ilyesmi lenne a terv.

Megkötés nélkül bármilyen motort bele lehet tenni, ha tudja teljesíteni a vizsgán a feltételeket?

@Aggregátor: Egyelőre inkább elméleti oldalról közelítem a dolgot, hogy lehetséges-e egyáltalán legálissá tenni.

[ Szerkesztve ]

(#148522) Magnum_ válasza MasterMark (#148518) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Megprobalom ertelmezni:
Az irasbeli kommunikacio koztetek akadozott, de vegul tudtal rendelni. Jol ertem?

I humbly and respectfully decline™

(#148523) EQMontoya válasza barnam_ (#148520) üzenetére


EQMontoya
veterán

Aminek egyszer mar volt magyar rendszama, az tudtommal visszajohet regado nelkul.

aero: ha a kickdown alatt padlot ertesz, akkor igen, az volt.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#148524) aero. válasza ktg3 (#148521) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ha igazolható eredetű és van tüv pecsét a beépített alkatrészekre (egy nem típusazonos autó motorja gondolom eleget tesz ennek a feltételnek, ha műszakival rendelkezik), akkor igen. Angliában a kanapédba is tehetsz motort, vagy esetleg, ha a kerti bódét akarod arrébb tenni egy v8-cal, az is sima ügy.

(#148523) EQMontoya: Ezt én is így tudom

[ Szerkesztve ]

(#148525) Qru válasza MasterMark (#148518) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nézd meg rendesen mit kapsz, nekem sikerült az Imprezához Foresterbe való szőnyegszettet küldeniük. Egy sniccerrel méretre igazítható de akkor is... :(

#nincsbennetarcsi

(#148526) MasterMark válasza Magnum_ (#148522) üzenetére


MasterMark
titán

Nem volt akadozás. Október 12-én rendeltem egy alap dizájn gumiszőnyeget, írtak hogy csak jövőhétre (akkorhoz képest) kapják meg a gyártól, írjam meg, hogy így is akarom-e. Írtam, hogy akarom persze.

Kurvanagy kuss egész előző hétig amíg rákérdeztem, hogy na mivan? Erre írják, hogy ja azt valamiért nem küldi a gyár, csak sima van. Mondom fasza és ha nem írok akkor nem szólnak? (Nem jött válasz erre a kérdésre.)

Gondoltam mindegy, akkor legyen a drágábbik, rákérdeztem hogy ez ugye akkor van, tudnak rendelni a gyártól stb, biztosbiztos, screenshotokkal odaraktam, linkeltem, hogy ezmegez ígymegígy. Persze azt ők gyártják tudnak.

Megrendeltem azt.

Tegnap megkaptam az előlegszámlát, kifizettem, most küldték a levelet (az elején az én nevem, de lent már valaki mást tisztelnek meg, remélem nem kevertek össze semmit) hogy ja ezt csak november 20-án tudja küldeni a gyár(?), és csak utána tudják átadni gyártásba, vagyis csak utána kezdik el csinálni gyakorlatilag. Mondom MI???

A helyesírás szabályai kötet meg az ilyenekre:
"Rendelés vissza igazolva"
"20.- án"

Qru: Már ha kapok egyáltalán bármit is tőlük. :DDD Amúgy személyes átvételre kértem.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#148527) Magnum_ válasza MasterMark (#148526) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ez mondjuk tenyleg gaz :D

I humbly and respectfully decline™

(#148528) Qru válasza MasterMark (#148526) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Biztos gondolták, ha már Forester motor van a kocsimban akkor jó lesz a Forester szőnyeg is. :D

#nincsbennetarcsi

(#148529) sutszi válasza MasterMark (#148526) üzenetére


sutszi
veterán

Nekem az október 24-i rendelésemre még nem érkezett semmi reakció. 1,5 hetet írtak. Most rákérdeztem emailben. Miután a telefont nem vették fel...

Személyes átvételt kértem, szóval gyorsan kiderül, ha nem jót adnak... De ilyen tapasztalatok után nem számítok jóra.
Egyébként van más alternatíva ahol normális minőségű a szőnyeg?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#148530) Tomi8822


Tomi8822
tag

Üdv, Toyota yaris 2007 1.3 benzin, ki lett cserélve az olaj szűrő és az olaj, castrol magnatec 5w30, az alapjárati szelep és az Olaj, hűtővíz is, nyomás mérő szelep is ki lett tisztítva, a légszűrő is ki lett cserélve.
A jelenség maradt, 1-2 fokozatban gyorsitáskor amíg nem melegszik be, gurgulázó kicsit dízel hangja van a kocsinak, 3-4 nem adja ki ezt a hangot. Hideg inditásnál nem hallom hogy csörögne a lánc, és ez a hang sem hasonlít csörgésre. 149000km van a kocsiba. Alapjárat 750-1000 rpm közt. Elvileg az után lett ilyen hangja hogy fel lett pörgetve a motor 1 ben, van valakinek valami ötlete mi lehet a baj?

(#148531) tboldi válasza sutszi (#148529) üzenetére


tboldi
nagyúr

Erről a cégről még jót nem hallottam/olvastam. :(
Amúgy én cikkszám alapján rendeltem gyári szőnyegeket (2x is), azokkal nem érhet csalódás.

(#148532) máyköl válasza tboldi (#148531) üzenetére


máyköl
veterán

Én a Főnix autószőnyegtől rendelek mindig, nagyon elégedett vagyok velük. 1 héten belül kész.

(#148533) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Szoval vannak ezek a felulreprezentalt BMW csoportok a FB-on. Nemelyikben lehet hirdetni ezt-azt.
Eloferdulhet, hogy engem erdekel valami.

Az mar nem is mozgat, hogy epkezlab megfogalmazast keves hibaval nem latni.
De a szukseges adatokat se irjak le, rakerdezek priviben, hogy ne spammeljem a hirdeteset, harapofogoval kell kiszedni beloluk, elofordul, hogy csak tippelnek, 3x kell rakerdezni valamire. Nagyon nehez.
Ha en hirdetek, leirok MINDENT, biztos hogy rakerdeznek arra, ami a hirdetesben szerepel (pl. Nem postazom).

De mar olah videolive-ok is mindennaposak.

I humbly and respectfully decline™

(#148534) Integrale válasza MasterMark (#148518) üzenetére


Integrale
veterán

Soha nem rendelek onnan semmit.

Tavaly rendeltem szonyegeket a Lybraba, sotetszurke, koptato nelkul. Atvettem kb 1 honap elteltevel a sotetszurket koptatoval, kerdeztem, hogy ez mi, nem ilyet kertem. De gondoltam nem art a ketto, nem hisztiztem rendeltem egy simat is. Amikor megyek erte, szova tettem, hogy meretpontoskent van hirdetve, de ez nem az, a hatsok nem passzolnak es az elsok is csak hunyoritva (utalom, ha hozzaer, vagy egy kicsit ia felgyurodik valahol, ahol nem kene), mondom ha a petentok egy kicsit arrebb lennenek, nem feszulne, tovabba a szaliranya az anyagnak atlos, nem vizszintes, vagy fuggoleges.

Hat nekik ilyen formajuk van hozza, a gyar (Lancia) rontotta el akkor, mert ok a szerint dolgoznak...
Oke elhiszem, egymasra raktam a ket bal elso szonyeget es kiraktam a pultra, itt-ott kilogott egyik a masik alol.
Tovabbra is azt gondolja, hogy a gyar rontotta el? Vagy azt fogja mondani, hogy ez egy masik gyari sablon szerint keszult?
Nema csond, meg se mukkant. Eljottem, soha tobbet nem megyek vissza.

"Bad reklám is reklám too"

(#148535) Magnum_ válasza Integrale (#148534) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Jo, en is megnezem akkor inkabb ezt a Fonixet.

I humbly and respectfully decline™

(#148536) EQMontoya válasza Magnum_ (#148535) üzenetére


EQMontoya
veterán

Gyari nincs?

Lexushoz mondjuk g...i draga volt, valami 110 euro a gyari szett, de azzal nincs szopas.
Megrendeltem, megjott, bekraktam, es annyira szepen illeszkedett, hogy majdnem olyan jo erzes volt, mint mast berakni. :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#148537) i-sti válasza tboldi (#148531) üzenetére


i-sti
senior tag

Én is gyárit rendeltem az A4/Caddy/Jazz-be. Az minőségi és méret pontos darab is. :K

Montayától idézve:
"Lexushoz mondjuk g...i draga volt, valami 110 euro a gyari szett, de azzal nincs szopas.
Megrendeltem, megjott, bekraktam, es annyira szepen illeszkedett, hogy majdnem olyan jo erzes volt, mint mast berakni."

Ugyan ez volt az Audival. Ott is valami 90-100 euró volt de ugyan ezt éreztem. Hogy nem hiába annyi az. :K

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#148538) Magnum_ válasza EQMontoya (#148536) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nekem nem kell, hibatlan a gyari szonyegem.
Gumiszonyegen gondolkodom a telre.

I humbly and respectfully decline™

(#148539) Jorus válasza tboldi (#148531) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én kétszer rendeltem tőlük még 2016-ban és 17-ben, akkor rendben volt minden a kiszolgálással és a termékekkel is, lehet azóta elk*rvultak.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#148540) i-sti válasza Magnum_ (#148538) üzenetére


i-sti
senior tag

Én gumiszőnyegről beszéltem, elfelejtettem oda írni

Novum Forum Siculorum

(#148541) Qru válasza Magnum_ (#148533) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem csak BMW specifikus a Subaru adok-veszekben ugyanez megy kb. A helyesírás ott egész jól megy de simán meghirdetnek egy felnit a releváns adatok leírása nélkül...

#nincsbennetarcsi

(#148542) tboldi válasza i-sti (#148537) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem ~21k volt az "Elegance" szőnyeg (ez a nyári), a sima meg 12k körül (ez meg a téli).

szerk.: Utálom a gumit, mindkét szett szövet.

[ Szerkesztve ]

(#148543) MasterMark válasza tboldi (#148542) üzenetére


MasterMark
titán

A gumi azért kell, hogy megtartsa a vizet ami lecsöpög a cipőről, leolvad a hó miatt, stb. A szövet az beszívja.

Switch Tax

(#148544) tboldi válasza MasterMark (#148543) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem járok olyan helyeken, és a cipőm sem olyan, hogy ez gondot okozzon.

szerk.: A hó meg gyakorlatilag nem létező fogalom errefelé, mert qrva sok sót elszórnak előre, és rögtön el is olvad, amint földet ér. :D

[ Szerkesztve ]

(#148545) EQMontoya válasza tboldi (#148542) üzenetére


EQMontoya
veterán

+1, en is utalom a gumit. Amugy se nagyon jarok olyan cipoben, amibe nagyon beleulne a sar, (fokent Tiszat hordok), azt a 3 mozdulatot meg raszanom, hogy leverjem a labamrol a sarat, mielott beulok.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#148546) Gaben92 válasza ktg3 (#148521) üzenetére


Gaben92
őstag

Én nem vágnék ilyesmibe a helyedben, ha nem a bontóba megy majd tőled. Bele lehet feccölni sok lóvét, de ha később el akarnád adni akkor az lehetetlen lesz. Szimplán amiatt mert aki RX-8-at fog keresni az amiatt teszi mert Wankelt akar.

Van egy pár Mazdás cimborám és kb mindenki szentségtörésnek tartja ha egy RX7-ben vagy 8-ban 0-nál több dugattyú van.

De mondjuk én Wankelbuzi vagyok (mégsincs FD3S-em... :(((), szóval elfogultan állok a dologhoz. :DDD

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#148547) dj79 válasza EQMontoya (#148545) üzenetére


dj79
senior tag

+1 én is utálom a gumiszőnyeget, alig várom, hogy a tél elteltével visszakerüljön a szövet, viszont a gyerekek miatt nem tudok mit tenni, ők nem kérdeznek :D

(#148548) tboldi válasza EQMontoya (#148545) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem Adidas-aim vannak, egy félcipő és egy magasszárú hidegebb napokra. Mindkettőnek lapos a talpa, ezekben sem ül meg semmi.

[ Szerkesztve ]

(#148549) tboldi


tboldi
nagyúr

Peel P50

(Clarkson nélkül)

(#148550) focvis


focvis
veterán

Folyamatban az első fékek cseréje; a gyári első szerelésű jön ki 201800 km-nél.

Végig ki vannak fizetve! :DDD

by rob210.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.