Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98951) Pityu. válasza lanszelot (#98939) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem is most jött volna a 1803 de töröltem a francba,ha én telepítek valamit az majd a 1903 as lesz ha végleges verzió lesz.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#98952) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ha töröltem a 1803 frissítés automatikusan letöltött telepítőjét,miért akar még frissítéshez újra indítani?Hogyan lehet az kilőni?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#98953) King Unique válasza tknof1871 (#98944) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván nem, viszont a mások által is említett 32+ GB-os partíció itt a gond, afelett nem enged FAT32-re formázni. Viszont külső particionáló programok és pl. a FAT32 Format már igen. Az a másik program meg vsz azért is formázta exFAT-ra, mert SD-kártyáknál a 32 GB felett az a standard. De attól még a megfelelő programmal lehet FAT32-re is formázni.

(#98954) King Unique válasza jasonka (#98937) üzenetére


King Unique
titán

A rendszernek az 50 GB-os partíció nem túl sok, lehetett volna nagyobbra is szabni. De ez függ attól is, hogy pl. mennyi és mekkora tárhelyigényű program lesz rá telepítve. Ha kevés a szabad terület, akkor meg ott van a Lemezkarbantartó, azzal lehet pl. a különféle frissítések után megmaradt fájlokat törölni és ezáltal tárhelyet felszabadítani. De amúgy az előző Windows 10-telepítést 10 nap után automatikusan törli a rendszer, ahogyan a régebbi rendszer-visszaállítási pontokat is, ha elérik a %-os limitet, plusz a Tárterületsegéd is beállítható, hogy automatikusan szabadítson fel tárhelyet a megadott tartalmak törlésével.

Az, hogy készítettél komplett mentést (lemezképfájl) a Windowsról, az jó ötlet. Ahogyan a Fájlelőzmények szolgáltatás bekapcsolása és használata is jól tud jönni, viszont annál az alapértelmezett beállítás az óránkénti mentés és azok végtelen ideig történő megőrzése. Vagyis ha pl. az utóbbit nem állítod át, akkor előbb-utóbb felhalmozódhat egy nagyobb adag, ami jelentős tárhelyet foglalhat le. De van lehetőség a régebbi változatok törlésére manuálisan is, ami pl. ebben a leírásban szemléltetve van. Továbbá, hogy pontosan mi és mennyi tárhelyet foglal az adott meghajtón, azt a gépházban is meg lehet nézni a tárhelyhasználatnál. Valamint vannak külön erre szakosodott speciális programok is, mint pl. a TreeSize, SpaceSniffer, WinDirStat, stb.

[ Szerkesztve ]

(#98955) Antonio válasza Kékes525 (#98845) üzenetére


Antonio
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a részletes leírást

1. Malwarebytes lefuttatva: semmit nem talált.(alapból nem járok "veszélyes oldalakra ezért win defender van "csak" alapból)
2. Az automatikusan induló programok, szolgáltatások gyomlálása: itt jó párat kiszedtem ...
3. BurnInTest Standard: lefuttattam, minden rendben
4. csak egy 250 Gb os SSD -m van de 133 GB szabad szóval itt nem hiszem hogy gond van Trim be van kapcsolva.

Legtöbbször az a baj hogy bekapcsolás után lassú a gép, de intézőbe nem látok semmit amiből következtethetnék mi az. Aztán hagyom ott a gépet magában, és ha szerencsém van akkor egy idő után (1-2 óra) minden oké... aztán 1-2 hétig semmi ... de ez teljessen változó
Most éppen jó.

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#98956) Geth válasza Antonio (#98955) üzenetére


Geth
addikt

Bocsánat ha volt már, de gondolom azzal kezdted hogy megnézted (pl. task manager) mi fogja az erőforrásokat, hiszen minden más ezután következik :)
A tünetek hasonlítanak egy teljesen átlagos mscorsvw / ngen .NET fordításnak/optimalizálásnak, az szokott frissítések után is elindulni.

(#98957) #07746304 válasza #07746304 (#98938) üzenetére


#07746304
törölt tag

(#98958) Geth válasza #07746304 (#98957) üzenetére


Geth
addikt

A visszaállításról is kellene egy videó, hiszen így honnan tudjuk, hogy működik-e a mentés amit csinált :K

(#98959) King Unique válasza King Unique (#98954) üzenetére


King Unique
titán

A fájlelőzmények törléséhez ezt a leírást akartam linkelni, meg egy másik is jól szemlélteti.

(#98960) simpley válasza Buckey (#98931) üzenetére


simpley
őstag

Szereztem be egy Win8.1-et, most települ. Meglátjuk mi lesz. :U

signed by simpley.

(#98961) weiss válasza weiss (#98599) üzenetére


weiss
addikt

Na most felmászott, biztos valamit javítottak.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#98962) simpley válasza simpley (#98960) üzenetére


simpley
őstag

Nincs internet, driverek rendben vannak és net is van laptopon.

[ Szerkesztve ]

signed by simpley.

(#98963) Antonio válasza Geth (#98956) üzenetére


Antonio
senior tag

Szia persze hogy megnéztem.
De amint írtam semmi sem látszik task managerbe.
Most normálisan fut a gép (?) memória 63% os foglaltság (8GB) aminek nagy része a firefox , pl mikor lassan futott a gép akkor ennél sokkal jobb volt a helyzet 30-40 % ...

Nem láttam semmi applikációt ami extrémen kilógott volna. pláne hogy csak böngészésre használom mostanság.

ez a mscorsvw / ngen .NET fordításnak/optimalizálásnak, mit is takar :F kell/tudok ezzel valamit kezdeni (beállítás/ kikapcsolás)?

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#98964) *Ropi* válasza Antonio (#98963) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az az ngen a .net framework, nem kell vele semmit csinálni, hagyd lefutni!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#98965) TRob1 válasza Geth (#98958) üzenetére


TRob1
veterán

És majd a videó készítéséről is kellene egy részletes videó, hisz honnan tudjuk hogy nem-e csak valami hamisítvány, és valójában meg nem is működik a visszaállítás. :U

¤ R'n'R ¤

(#98966) #54072192 válasza Pityu. (#98952) üzenetére


#54072192
törölt tag

A frissítések (különösen a funkciófrissítések) nem úgy működnek, hogy letölt egy telepítőt, aztán ha megvan még újraindításkor, akkor elindítja a setup.exe-t...
Ha már folyamatban van, akkor nem törölgetünk bele, mert a legjobb esetben csak sikertelen lesz a telepítés, rosszabbik esetben gond lesz a további frissítésekkel. Felrakod a 1803-at, aztán ha annyira nem akarsz arról frissíteni, akkor visszaállítod a régit.

(#98967) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy ha megnyitok egy-egy Firefox és Chrome böngészőt, akkor úgy látom a feladatkezelőben, mintha a háttérben több böngészőt nyitna meg a rendszer (Firefox: 6 db, Chrome: 8 db).

Van ötletetek, véleményetek?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#98968) Cs1csó válasza Pityke78 (#98967) üzenetére


Cs1csó
félisten

A teljes böngésző összeomlás ellen találták ki ezt a módszert, minden kiegészítő, és lap külön folyamatként fut tehát ha valamelyik összeomlik nem rántja magával az egész böngészőt.

(#98969) Geth válasza Pityke78 (#98967) üzenetére


Geth
addikt

Nem nyit meg többet, azok subprocessek (alfolyamatok), teljesen normális, évek óta így működik a legtöbb böngésző.
Többek között emiatt valósítható meg pl. a tab isolation, ami miatt pl. ha egy tab meghal, nem rántja magával az egész böngészőt...
Az is normális, ha több subprocess van, mint ahány látható tab.

[ Szerkesztve ]

(#98970) Pityke78 válasza Geth (#98969) üzenetére


Pityke78
őstag

Értem, köszönöm az infót Nektek! :C

(#98971) liszi70


liszi70
nagyúr

Nem akarok belépni az Insider programba, csak megkérdezem, mert érdekel: Mitől lehet inaktív a Kezdés gomb nálam? Úgy emlékszem, régebben aktív volt. Milyen beállítás okozhatja ezt? Win10 Pro 1809.

[ Szerkesztve ]

(#98972) Geth válasza liszi70 (#98971) üzenetére


Geth
addikt

Lehet privacy vagy group policy is, de ezeket guglival már megtaláltad :)

(#98973) liszi70 válasza Geth (#98972) üzenetére


liszi70
nagyúr

És tényleg! :) Nemrég a csoportházirend-szerkesztőben konfiguráltam és a legalapabb, 0 szintre állítottam a telemetriát. Ez ki is ment a fejemből. Most próbából "Nem konfigurált"-á tettem az állapotát, és így már aktív az Insider program kezdés gombja. Nagy kő esett le szívemről, hogy lehetőségem van arra, amit nem akarok. :D Természetesen visszaállítom, marad a legalapabb, 0 szinten. Bár az valójában pro verzión 1-es szintnek felel meg. :)

Egyébként miért kapom ezt az üzenőablakot a csoportházirend-szerkesztő megnyílása előtt? Csak ha leokézom, akkor nyílik meg a szerkesztő. Régebbről nem emlékszem ilyenre.

[ Szerkesztve ]

(#98974) Geth válasza liszi70 (#98973) üzenetére


Geth
addikt

Gondolom elbarmoltál mást is és elfelejtetted, lásd előző :)

[ Szerkesztve ]

(#98975) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Gondolkodom, hogy a laptopomra is telepitek egy win10 et.
Lehet venni nagyon olcsón, mint a játékokat is. Az legális? Mert ott azt írják az.

(#98976) liszi70 válasza Geth (#98974) üzenetére


liszi70
nagyúr

:D
Pont ilyen barmolásokra van ez a rendszer. De ezt az üzenőablak-megjelenést nem tudom egyelőre semelyik barmolásomhoz rendelni. :D Mivel lehet kapcsolatos?

Apropó telemetria. Mi az álláspont ezzel kapcsolatban? Nagyon sok rosszat olvastam az adatküldésről, sokan ajánlották a letiltását, már amennyire lehet. Egyesek szerint valójában nem is lehet. :)

[ Szerkesztve ]

(#98977) Geth válasza liszi70 (#98976) üzenetére


Geth
addikt

Jófej vagy hogy másokkal javítgatod a barmolós rendszered :DDD
Egyébként honnan tudja más miket állítgattál át? Ezt Neked kéne tudnod.
Az MMC dialog lehet pl. emiatt, tehát valamelyik snapint elpiszkáltad.
Google-t egyébként szoktad használni? Mert nem nagyon megy...

Apropó telemetria. Mi az álláspont ezzel kapcsolatban?
Most az alusisakos álláspontot hagyjuk, azzal sokkal könnyebb szembetalálkozni a neten.
Én pl. beállítottam a felületen minimumra és utána elfelejtkeztem az egészről :) Időnként emlékeztetnek rá az ilyen kérdések, de nagyjából ennyi.
Van fent lista miket küld el ilyen esetben, ezt páran vissza is ellenőrizték, blabla, egyszóval lehet az erre irányuló időt és energiát hasznosabbra fordítani.

[ Szerkesztve ]

(#98978) liszi70 válasza Geth (#98977) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Jófej vagy hogy másokkal javítgatod a barmolós rendszered"
:D
Felhívnám a figyelmet a fórumozás önkéntes jellegére! Akinek van ideje és kedve válaszolni az ilyen barmolós, kísérletezős kérdésekre, az megteszi, akinek nincs, szabadon és következmények nélkül továbblapozhat! :D Egyébként nem akarom javítgatni ezt a rendszerem, csak kiismerni. :)

"Google-t egyébként szoktad használni?"
Szoktam, de ez a grup policy elő-ablak tipikusan olyan kérdés, amiről azt sem tudom, mit kellene beírnom a keresőbe. :D

"Én pl. beállítottam a felületen minimumra"

Erre gondolsz? Ennyi lenne? Ezzel is elérhető a windows10-ben lehetséges legkevesebb adat küldése?

[ Szerkesztve ]

(#98979) zolee001 válasza liszi70 (#98978) üzenetére


zolee001
őstag

Ilyen "barmolós-tanulgatós" dolgokra tökéletes a virtualizáció,bármelyik megoldással 1 gombnyomásra visszaáll snapshotból az elözö állapotra
Annyi snapshotot hozol létre amennyit akarsz ill helyed van

(#98980) Geth válasza liszi70 (#98978) üzenetére


Geth
addikt

Akinek van ideje és kedve válaszolni az ilyen barmolós, kísérletezős kérdésekre, az megteszi, aki nem, továbblapoz.
Najó de ez nem volt reklámozva :) Én pl. tökelfelejtettem hogy Te vagy aki valamiért nem tudja újrahúzni a rendszert és megpróbálod a lehető legjobban eltekerni :DDD

azt sem tudom, mit kellene beírnom a keresőbe
Ez baj, lehet előbb keresni kellene megtanulni? Sokat segít ha épp ismerkedsz valamilyen témakörrel.
Én pl. ezzel a kifejezéssel kezdeném: "mmc dialog window 32 64 bit"
(Az előző kérdésre is hasonlóan bonyolult kifejezéssel az első találati oldalra szorítkozva megvan a válasz pár perc alatt.)

Ezzel is elérhető a windows10-ben lehetséges legkevesebb adat küldése?
Felületen ennyi, ja. Bár Nálad látszik, hogy valamit már elállítgattál máshol :)
Biztosan lehet még ezen a beállításon túlmenően jobban tiltani, de játszon vele az akinek nincs jobb dolga.
Lehet a group policy előtt én előre venném a Settings appot az ismerkedés alanyaként.

(#98979) zolee001: első dolgom volt ajánlani, de egyrészt nem tudta mi az, másrészt Ő jobb ötletnek tartja amit csinál, hiszen még mindig itt tartunk :)

[ Szerkesztve ]

(#98981) zolee001 válasza Geth (#98980) üzenetére


zolee001
őstag

Arról az ajánlásról lemaradtam,nem olvasok végig minden posztot,mi csak jót akarunk neki mert régebben leirta,hogy kezdö és ellenben érdekli a téma ami dicséretes dolog,valahol el kell kezdeni

(#98982) liszi70 válasza Geth (#98980) üzenetére


liszi70
nagyúr

"tökelfelejtettem hogy Te vagy aki valamiért nem tudja újrahúzni a rendszert és megpróbálod a lehető legjobban eltekerni"
Ez nem esett jól...........Hogy lehet rólam elfelejtkezni??? :DDD

"Én pl. ezzel a kifejezéssel kezdeném: "mmc dialog window 32 64 bit"
OK, ez jogos. :B De az itt kérdezéssel szemben a google keresés olyan hideg és személytelen. :DDD

"Bár Nálad látszik, hogy valamit már elállítgattál máshol"
Persze, írtam is, hogy konfiguráltam a group policy-ban a telemetriát 0, azaz alapszintre, azért inaktív a gépházas gomb. :)

(#98979) zolee001
Igen, köszi, hallottam már a virtualizációról, neki is kezdek a kipróbálásának, aminek a menetét google kereséssel találtam meg!!!! :D

[ Szerkesztve ]

(#98983) Katika válasza Fehérsólyom (#98902) üzenetére


Katika
újonc

Köszönöm a gyors választ és segítséget. Akkor megpróbáljuk így. :)

(#98984) zolee001 válasza liszi70 (#98982) üzenetére


zolee001
őstag

Hyper V,benne van a windows 10-ben, itt egy profi tanfolyam ami ugyan serverröl szol de 99% ban ugyanaz a windows kliensekben is
Tanf 1
Tanf 2

(#98985) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

A win 10 tud önálló életre kelni? Apr 29-én kikapcsoltam renben a gépet. Ma bekapcsolom indítanék egy játékot és már az is fura volt, hogy "üres" az ikonja de rákattintva kiírta, hogy az exe már nem létezik és tényleg nincs feltelepítve a játék. És az a durva, hogy ezt még eljátszotta 4 másik programmal is.

Ez mitől lehet? Ráadásul emlékszem, hogy pont az egyik programot használtam mielőtt kikapcsoltam volna a gépet.

Valami tipp, hogy ez mi lehet?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#98986) liszi70 válasza zolee001 (#98979) üzenetére


liszi70
nagyúr

A power shelles parancs feltelepítette a Hyper-V-t a gépemre, és néhány újraindulás után meg is jelent a win szolgáltatások között.
Amit nem értek, hogy miért ajánl fel egy ubuntu rendszert is a virtuális gép létrehozása? Józan paraszti ésszel azt gondolnám, hogy mivel konkurenciáról van szó, esze ágában sincs a microsoft-nak linuxot kipróbáltatni a win használókkal. :) Vagy hogy van ez?

De ha már itt van, kipróbálom az ubuntut. Ezt teszem fel a virtuális gépre, mivel soha életemben még csak a közelébe sem kerültem ennek az oprendszernek. (Az lesz a vicces, ha annyira bejön, hogy lecserélem rá a win10-et, és így kárba vész megannyi belém fektetett energiátok. :D)

Mondjuk nem túl gyors ez a létrehozás, kb. 20 perc alatt tart 9 %-on a letöltés. :)

(#98984) zolee001

Köszi, ezeket a videókat egyelőre kihagyom, majd ha megakadok (amire komoly esély van :) ), akkor foglalkozom vele, bár belenézve úgy látom, túl szakmai és túl bonyolult ez nekem. :B

[ Szerkesztve ]

(#98987) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Hali,

Feltettem a WIN10-et de nem értem a particionálást. Win7 alatt telepitéskor csináltam 3particiot és az egyikre telepitettem. Ezután lett 3 "meghajtóm", C : WINDOWS,D : játékok,E : letöltések
Most csináltam egy 100gb-os particiot és a maradék az 1TB-ol lenne még egy 1particio amire mennek a játékok.
De telepités után totalcommanderben csak C meghajto van 67gb szabad a 100GB-ból és semmi más meghajtóm nincs.

Gépház-tárterület alatt:

Helyi lemez(C : ) 931GB:
867GB használatban 67GB szabad

Most akkor mivan?

Töröljem az a másik particiot a win10 telepitésnél és majd windowsba tudok uj particiokat? :F :F

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#98988) zolee001 válasza liszi70 (#98986) üzenetére


zolee001
őstag

Azért mert a Microsoft Love Linux
Az Ms honlapjáról direktben tölthetsz le vhd imageket amit csak be kell importálnod (megadod hogy hol van a file)
és már müködik is,ezzel megsporolod a windows telepités roppant izgalams lépéseit.

(#98989) terapeuta007 válasza adamssss (#98985) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

hatalmas anomália.
velem egyszer olyan volt hogy csaladi kepeket meg videokat masoltam egy masik vinyora aztan kikapcsoltam gepet (hogy lehuzzam a vinyot amire masoltam) eztan elinditottam gepet es eltünt egy 70gigás telepitett jatek. steam teljesen ujra leroltotte mind a 70gigat.

liszi70:;:;:ubuntu helyett jobban tetszhet egy prime os (persze ha maszek programozok hekker vagy akkor ubuntu jobb. de csak akkor)

[ Szerkesztve ]

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#98990) Csupingo válasza AsakuraDave (#98987) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán csak a lemezkezelőben kell betűjelet adnod a 900 gigás résznek, aztán látni fogod. (Régi vezérlőpult, felügyeleti eszközök, számítógép kezelés, lemezkezelés.)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#98991) adamssss válasza terapeuta007 (#98989) üzenetére


adamssss
veterán

Még az a mázlim hogy a mentések (mivel ezek főleg játékok voltak megmaradtak, de néha kezdem azt érezni, hogy az AI már itt van a gépemen és ha neki úgy tetszik akkor életre kel...

Egyébként még sose volt semmi bajom a win10-el számomra az eddigi legjobb os. Remélem ezután sem fog megváltozni a véleményem...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#98992) King Unique válasza AsakuraDave (#98987) üzenetére


King Unique
titán

Hát mondjuk talán meg kellene nézni a lemezkezelőt és szükség esetén meghajtóbetűjelet hozzárendelni a partícióhoz, már ha tényleg létre lett hozva és formázva van... A telepítésnél is egyébként létre lehet hozni külön partíciót az adatoknak, játékoknak, de az "új" opcióra kattintva ilyenkor nyilván a rendszer számára kicsi partíciók is létrejönnek és nyilván azok után. Vagy lehet a telepítés után is a Windowsban, viszont a lemezkezelő nem mindig tudja a kívánt méretre zsugorítani a C-t és ilyenkor külső particionáló program fog kelleni. Vagyis van hogy célszerűbb már a telepítéskor megfelelően particionálni.

(#98993) AsakuraDave válasza King Unique (#98992) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Szóval:
Nekiálltam telepíteni a win10et egy hddre amin volt c,d,e particio.
1. toroltem az osszeset így maradt 1x931Gb
2. letrehoztam 100gb-nyi particiot (uj opcioval)
3. maradek 8xxGb-ra is uj opcio es amit alapbol beir MBot hagytam es alkalmaztam
4. 100gbosat kijeloltem es inditottam a telepítést
Anno win7nel ezutan a windowsba 2 particio fogadott mindig,most viszont az a 8xx gb "windowsfajlnak fentartva" lett. Totalcmd csak C-t talal 67/100gb.
Lemezkezelő neven nem ugrik fel semmi nekem win10ben ha keresem. :W

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#98994) Pityu. válasza #54072192 (#98966) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Isten igazán,egyszer régen csináltam már így,hogy töröltem a telepítő könyvtárat.Nekem még 1709 van fent de azt tervezem ha kijön a 1903,újra friss telepítéssel azt akarom felrakni,nem akarok frissítgetni.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#98995) King Unique válasza AsakuraDave (#98993) üzenetére


King Unique
titán

Hát pedig Windows 10-nél ugyanúgy elérhető a lemezkezelő azokkal a módszerekkel, amik a W7-nél működtek, nincsen ebben semmi új, max. pl. a Win+X menü.

Ha a 8xx GB-os partíció a "windowsfajlnak fentartva", vagyis nem jött létre külön BIOS/MBR (?) telepítésnél az 500/549 MB-os partíció a rendszernek, hanem az előbbi lett aktívként beállítva és oda kerültek azok a rendszerfájlok, akkor az szép... Na ezért sem javasolt ilyenkor előre fixen particionálni a célmeghajtót. Vagy ha már van rajta partíció adatokkal, akkor legalább a Windowsnak szánt területet megfelelően törölni, majd ott létrehozni a telepítővel a kicsi partíció(ka)t is.

[ Szerkesztve ]

(#98996) Beni2360 válasza AsakuraDave (#98993) üzenetére


Beni2360
félisten

Lemezkezelés néven van.
Win ablak bal oldalt és a jobb egérre felugrik egy hosszú ablak felette.És ott az oszlopban találod. Valószínű nincs a 2, partició formázva és aktívnak jelölve vagy lefoglalva.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#98997) AsakuraDave válasza Beni2360 (#98996) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Igen,sikerült is megoldani! Hálás köszönet! :R :R :R

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#98998) Kékes525 válasza Antonio (#98955) üzenetére


Kékes525
félisten

"Trim be van kapcsolva."

Ezt nem elég tudni, mert müködik is? A kettő nem ugyanaz. Attól, hogy be van kapcsolva nem biztos, hogy müködik. A Hard Disk Sentinel erre pontos választ ad. [kép], A Hard Disk Sentinel azt mutatja, hogy a TRIM nem aktív az SSD-men, fsutil szerint viszont igen. Mi lehet a gond?

(#98956) Geth

Igaz. Az első lépés valóban ez.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#98999) #68216320


#68216320
törölt tag

Tudnátok abban segítséget adni, hogy az alábbi listából hogyan tudom törölni az "okafogyottá vált" vagy többször bejegyzett, de már nem létező tételeket?

(#99000) lanszelot válasza lanszelot (#98950) üzenetére


lanszelot
addikt

Nem szeretem a frissítéseket, ha lehetne sose frissíteném, de sajnos nincs választás.
Ez a 1803 as frissites nagyon komolyan belassitotta a gépem.
Olvastam hogy a procit fogja vissza..jipiii
Lehet ez ellen tenni valamit, vagy így jártam?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.