Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97601) zolee001 válasza #86564352 (#97599) üzenetére


zolee001
őstag

"Talán az ötlet az lenne tavasszal adnak ki feature gazdagabb buildeket, ősszel csak kisebb újítások és az előző újítások hibáinak kikalapálása."

Esetleg nem e lehetne,hogy,akkor adnának ki uj buildet ha kész van és hibamentes,bár lehet ez tul nagy falat a világ legnagyobb softwarecégének.
Nem vágom minek ez eröltetett mentrend amit nem tudnak tartani,szerintem sokan meglennének olyan világrengetö ujdonságok nélkül még egy darabig mint a fekete,fehér ,pink téma ha cserébe nem kukázza le a személyes fileaikat

(#97602) Doky586 válasza aerol (#97600) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az a gyanúm először a w10-et telepítetted és csak utána a 7-et ugyanarra a fizikai lemezre :(
Sajnos fordítva kellett volna, vagy bármilyen sorrendben de külön fizikai lemezre (másikat lehúzva).
Most a win10 telepítő lemezével javítást indítani a win10-re, de ekkor a w7 nem tudom bootolható marad-e.

[ Szerkesztve ]

(#97603) core i7 válasza #86564352 (#97599) üzenetére


core i7
addikt

Igen nem írtam ,hogy csak vállalati verzióknak

Szerintem is valami ilyesmi a terve a microsoftnak tavasszal uccu neki minden ujjítás. Ősszel pedig a tavaszi csiszolása

[ Szerkesztve ]

(#97604) aerol válasza Doky586 (#97602) üzenetére


aerol
tag

Igen, előbb win 10 + az elérhető frissítések, de ha jól emlékszem, már akkor sem ment az újraindítás... miután használható állapotba került a win10 utána fogtam neki a win7 telepítésének... :U

Az alap elképzelésem az volt, hogy azért teszem fel az első partícióra a win10-et, a win7-et meg a másodikra, mert idővel a win7 úgy is kuka lesz és akkor nem kell annyit bajlódni a partíciókezeléssel, partíciók egyesítésével... persze lehet itt buktam el a gondolatmenetet és így a telepítéseket is, ha és amennyiben tényleg ez zavar be... :(((

Easybcd esetleg segíthet vagy inkább ne tetézzem a hülyeségemet? :DDD

Nokia 3310 - SonyEriccson w200i - Nokia N8 - Honor H60-L04 - Xiaomi Mi 8 /128 black

(#97605) TRob1 válasza zolee001 (#97601) üzenetére


TRob1
veterán

"Esetleg nem e lehetne,hogy,akkor adnának ki uj buildet ha kész van és hibamentes..."
Hahaha. :DD Gondolom ez csak vicc volt. De annak jó. :))
Vagy tudunk az MS történelme során bármiről ami teljesen hibamentes? :F (Vagy bármi más szoftverről? Max hisszük róla... Aztán a köv. verza changelogjában meg kiderül h hoppá... volt itt hiba)

¤ R'n'R ¤

(#97606) Döglött Róka válasza core i7 (#97595) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Miert is volt takolmany a 1809?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#97607) core i7 válasza Döglött Róka (#97606) üzenetére


core i7
addikt

azt írtam Eleinte :D

Mert tele volt hibával vissza is vonták 1x Majd Novemberben ujra kiadták. És csak 1-2hónapja bolintott rá a microsoft ,hogy "tökéletes" mára már

[ Szerkesztve ]

(#97608) balage25


balage25
senior tag

Hol lehet beallitani, hogz a laptop fedelenek felnzitasakor ebressye fel a gepet?

Jelenleg csak annyit talaltam az energiagazdalkodasnal, hogy felnyitaskor kapcsolja be a kepernyot, de erre nem ebreszt.

(#97609) svgyula válasza balage25 (#97608) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ha(?) egyáltalán van ilyen akkor azt a BIOS-ban a power on vagy wake up alatt találod.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#97610) zolee001 válasza TRob1 (#97605) üzenetére


zolee001
őstag

Nem security avagy késöbb kiderülö hibákra gondoltam,hibamentesség mint olyan nem létezik,ellenben pl a W7 -tel semmi gond nem volt a debütálása idején de a 8-8.1-nél sem emlékszemáí odenáré hibákra amik a W10 eröltetett rohamtempós fejlesztésénél már elöfordultak

(#97611) #95561216 válasza svgyula (#97598) üzenetére


#95561216
törölt tag

A javasolt megoldásod sem működik.

"DE még így sem leszel mindenható "rendszergazda" :N mert egy csomó file-t így sem módosíthatsz! Az csak egy szófordulat az MS részéről......."

Törném le a kezét aki ezt így kitalálta, törlöm is le a 'csába. Köszi az eddigi segítséget.

(#97612) King Unique válasza core i7 (#97592) üzenetére


King Unique
titán

Azért ez és a leírtak még nem teljesen fix, majd ha közelebb lesz a tényleges megjelenés, jellemzően akkor lehet többet tudni. Az pedig a Windows-életciklusnál le van írva, hogy melyik és mikori kiadásokra vonatkozik a 18/30 hónapos támogatás.

(#97604) aerol:
Az mondjuk nem derült ki, hogy ez a nem működő restart probléma pontosan mikor jelentkezett, megvolt már a 10 only telepítésnél, vagy a 7+10 dual-boot, netán egy frissítés, vagy beállítás módosítása után. Egyébként ha eleve nem tartós használatra akartad felrakni a 7-est, akkor talán a VHD boot egyszerűbb, azt utólag könnyebb kukázni. Vagy másik opció a virtuális gép (pl. VirtualBox), ha van elég erőforrás és nem létszükséglet az éles futtatás.

(#97611) flimo:
Mármint ha a felhasználói jogosultságok a probléma NTFS fájlrendszernél, akkor ebben és ebben a leírásban szemléltetve van, hogyan kellene beállítani, saját tulajdonba venni a meghajtót stb. Mármint pl. egy másodlagos partíciót / fizikai meghajtót, nem erővel a Windows rendszerpartícióján (C) módosítani az alapértelmezettet.

[ Szerkesztve ]

(#97613) aerol válasza King Unique (#97612) üzenetére


aerol
tag

King Unique: Win 10 telepítése során is ez volt, csak akkor még nem tulajdonítottam neki nagyobb figyelmet, hisz windows van ez így... :DDD

Tény h nem egy mai darab a konfigom, de nem gondoltam volna, h probléma lesz abból, h két os-t teszek fel egy ssd-re. Régebben, hdd-n volt két rendszer xp/win7 32bit, madj xp kuka és win7 64bit lett helyette, win 7 32 meg maradt biztonságból. :K

Első ránézésre szimpi ez a VHD boot, viszont ha lehet, elkerülném az újabb os telepítéseket... Esetleg egyéb ötlet? :R

Nokia 3310 - SonyEriccson w200i - Nokia N8 - Honor H60-L04 - Xiaomi Mi 8 /128 black

(#97614) balage25 válasza svgyula (#97609) üzenetére


balage25
senior tag

Koszonom szepen, igazad volt a BIOS-ban lehetett beallitani.

(#97615) King Unique válasza aerol (#97613) üzenetére


King Unique
titán

Ha már a Windows 10 telepítése után sem működött rendesen a restart, akkor nyilván nem a dual-boot az oka. Nekem is van olyan telepítésem, ahol több Windows van egy lemezen, de olyan probléma még nem volt, hogy ne lehetett volna valamelyiket újraindítani. Az újabb Windowsoknál ilyenkor max. a gyorsindítást szoktam biztos ami biztos alapon kikapcsolni, hogy még véletlenül se legyen emiatt gond.

(#97616) Döglött Róka válasza core i7 (#97607) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Tele volt hibaval? En egyrol tudok ami miatt leallitottak.

De szeretem a koltoi tulzasokat:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#97617) zolee001 válasza aerol (#97613) üzenetére


zolee001
őstag

Windows 8 tol kezdve ott van a rendszeren alapbol a hyper-v kliens csak be kell kapcsolni
Egy virtuális gépet 2 kattal át lehet költöztetni egy másik fizikai hostra is akár ha ugy alakul és a sima file copy után már használhato is ugyanaz a rendszer

(#97618) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Tud valaki megoldást erre ?

Köszi !

Üdv.

Astra

(#97619) Cs1csó válasza AstraCDX (#97578) üzenetére


Cs1csó
félisten

Esetleg a VEZÉRLŐPULT - HÁLÓZATI ÉS MEGOSZTÁSI KÖZPONT - Adapterbeállítások módosításánál ami nem kell azt lehet le tudod tiltani vagy akár törölni is.

(#97620) AstraCDX válasza Cs1csó (#97619) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Törölni nem tudtam, mert az szürke, így hát tiltottam, majd a gépet újraindítottam .

Ezzel sem tűnt el "onnan" a Helyi hálózat .

Esetleg egyéb ötlet a megoldásra ?

Üdv.

Astra

(#97621) core i7 válasza Döglött Róka (#97616) üzenetére


core i7
addikt

Volt valami a fájlkezelőben a hálózatnál
Akkor az adatvesztés
Volt egy kommulatív frissítés amely csökkentette a játékok sebességét
Ott volt a spectre meltdownra a folt ami helyett msot a linuxoknál használt uj módszert alkalmazzák amivel alig lesz tejesítmény vesztés (habár ez nem igazán hiba)
Akkor egyes intel procik nem müködtek
Votlak kék halálozások 😁

Most így hirtelen fejből írtam nem kerestem rá

(#97622) #86564352 válasza Döglött Róka (#97616) üzenetére


#86564352
törölt tag

Volt benne néhány komoly: adatvesztés bug ami miatt visszavonták, ZIP fájl adatvesztés veszélye, értesítési központ és feladatkezelő bug, egyik októberi KB patch a HP billentyűzet driverrel kékhalál (1803-at is érintette) és "open with" default társítás bug (decemberre lett javítva)

Október első hetében kiadták, visszavonták, november közepén újra kiadták még nem automatikusan és upgrade block bizonyos Intel driver vagy pl. iCloud miatt, januárban fázisokban rollout és csak március második felében mondták rá az áment a széleskörű terjesztésre.

Annyi haszna van a rossz 1809 rajtnak és lassított terjesztésével, a visszhang miatt most nem sietik el a 19H1 kiadását még plusz hetekig tesztelik RP ringen és a Home verzió is kap halasztási lehetőségeket a Windows Update változtatásaival.

[ Szerkesztve ]

(#97623) Cs1csó válasza #86564352 (#97622) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az egész hozzáállás rossz, szerintem nem rossz ez az évente 2 új build megoldás, de az idővel még mindig nem tudnak sáfárkodni. Annyi újítást kellene minden féléves build-be beletenni hogy mondjuk legalább akár 2-3 hónappal korábban kvázi teljesen kész legyen és utána már csak a reszelgetés menjen.

HA átállnának ezzel a morállal az évente 1 build-re ugyanott lennék mint most csak nem évente kétszer csuklanának sokat Redmond-ban hanem csak egyszer.

Tehát a problémák ugyanúgy lesznek, csak nagyobb időközökkel.

Ha pedig tolják és mondjuk 1 évről visszaállnának a 3-ra akkor meg ott megint olyan sok újítás lenne belezsúfolva a 3 év alatt, hogy megint nagy fájdalmak lennének.

Ha most - csak a példa miatt - 5 dolgot újítottak meg és ezzel nem boldogultak akkor legyen csak 3 újítás félévente de annak tesztelésére legyen idő.

DE ugyanez lenne lehet ha éves build-eknél 10 újítás lenne és ugyanúgy gondok lennének.

(#97624) svgyula válasza Cs1csó (#97623) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Igen a hozzáállással van gond DE nem csak a fejlesztői oldalon hanem a felhasználói oldalon is!
A luzerek többségével elhitették hogy mostantól aztán ez "örökös" lesz és a gépe amíg világ a világ meg még két napig tökéletesen fog működni! Hát nem! Mert ugye a hardverek illesztőinek a "gyári" fejlesztői kiadnak egy vagy két driver frissítést és utána marad az univerzális(MS vagy szabvány) illesztő amivel az adott vas vagy műxik vagy nem, de az utóbbi lesz a jellemző. Na ilyenkor meg ahelyett, hogy felébredne a luzer, hogy öreg a vas és kell újabb. Jön a sírás-rívás mert nem ezt ígérték! Tényleg nem! De azt sem mondta senki, hogy a gépek nem lesznek elavultak! Csak az előző verzióknál ugye új win=új vas! Most meg úgy kell kilőni az 1bit-es luzerek alól a vasat mert akkor is erőltetik amikor már nem kellene! Az pedig nem véletlen, hogy a frissítést nem nagyon lehet(pedig igen) kikapcsolni mert ezzel a gyártók eladásait segíti az MS! Csak egy gondolat: ha a jelenleg működő összes gép a végtelenségig bírná a frissítéseket az kinek lenne jó? :U A hardver gyártóknak? :N Az MS-nek? :N A szoftver fejlesztőknek? :N Nem csak a felhasználónak! :K Na erre viszont egy gyártónak/fejlesztőnek/eladónak sincs szüksége és ez a lényeg.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#97625) Cs1csó válasza svgyula (#97624) üzenetére


Cs1csó
félisten

10-15 éves gépeken is fut a Windows 10 ennél régebbi gépen akarja futtatni ahhoz már pofa kell és igénytelenség. SEMMI sem tart örökké, előbb utóbb cserélni kell mindent.

De az elvárható hogy 10 éves vason még elfusson valahol ez lenne egy kötelező határ, hiszen egy 5-10 év között gép még vállalható főleg aki csak netezgetésre használja.

[ Szerkesztve ]

(#97626) Döglött Róka válasza Cs1csó (#97623) üzenetére


Döglött Róka
veterán

@twofatcat

Soroljam az elozo buildeknek milyen sokkal durvabb bugjai voltak? Termeszetesen leszamitva a folder redirectiont ami miatt leallitottak a releaset.

Arra akartam kilyukadni hogy a sajto olyan szepen felfujta a 1809et hogy hirtelen minden mas problemat elfelejtettek az emberek:)

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#97627) Cs1csó válasza Döglött Róka (#97626) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez is igaz, mármint a hibák mérete, mennyisége és a sajtó általi felnagyításuk, de ettől még valós problémák is vannak.

(#97628) Döglött Róka válasza Cs1csó (#97627) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Senki nem allitotta hogy nincsenek.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#97629) Kékes525 válasza Cs1csó (#97623) üzenetére


Kékes525
félisten

"Annyi újítást kellene minden féléves build-be beletenni hogy mondjuk legalább akár 2-3 hónappal korábban kvázi teljesen kész legyen és utána már csak a reszelgetés menjen."

Ennél sokkal jobb javaslatom van. Annyi újítás kellene, hogy jobban csinálják meg. :U Ezek csak szavak. Miért nem teszik azt, miért nem tudják azt, amit mondasz? Azért, mert nincs megfelelő mennyiségű és/vagy minőségű emberük a tesztelésre, illetve az insiderek által küldött adatok elemzésére. Azaz vagy bővítik megfelelő számú és/vagy megfelelő minőségű emberekkel a tesztelő csapatukat, vagy évente kevesebb (1) minőségi frissítést adnak ki. Persze lehetne 25 is, csak kevesebb újítás legyen bennük. Egy szó mint száz, a minőségi frissítések mennyiségéhez képest nincs megfelelő számú és/vagy minőségű emberük. Ezt nagy valószínűséggel tudják is, csak olcsóbban akarják megúszni. De ezt már nagyon sokszor kibeszéltük.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#97630) Döglött Róka válasza Kékes525 (#97629) üzenetére


Döglött Róka
veterán

A vilag penze nem lenne eleg annyi tesztelore amennyi kellene nekik.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#97631) liszi70 válasza Döglött Róka (#96626) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Ez a crystal diskmark a világ vicce. Manga figurás diskspd gui Mellesleg rendszerlemez tesztelésre felesleges a diskspd. Ott a beépített winsat disk parancs."

Ebből a "régi" hozzászólásból kiindulva kérdezném, hogy pontosan mit kell beírni a PowerShellbe, hogy azokat az adatokat kapjuk meg a hdd/ssd-ről, amit a CrystalDiskMark-ban kapunk? Most állok át majd ssd-re, és ha van a sebességmérésre beépített lehetőség, azt használnám. (Sajnos az általad linkelt leírások nekem magasak, és amiket beirkáltam belőlük a PS-be, nem adnak ki eredményt, persze lehet, hogy user error. Ez a parancssoros konfigurálás eléggé ingoványos talajnak tűnik, valószínű nem is a hozzám hasonló mezei usereknek van kitalálva. :B )
Visszaolvasva látom, hogy külső progik helyett te mindig a belső megoldást preferálod. Ez nekem is szimpatikus, de egyszerű felhasználó lévén fogalmam sincs róla, hogy mit kell beírnom egyes feladatokra.

"Lassan blogot kéne írnom a beépített eszközökről."

Az hasznos lenne, mert egyelőre sokkal egyszerűbb egy külső szoftvert letölteni és használni, mint utánajárni, hogy van-e parancssoros lehetőség a feladatra, és ha igen, milyen karaktersort kell begépelni hozzá. :)

[ Szerkesztve ]

(#97632) Döglött Róka válasza liszi70 (#97631) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Winsat disk tobb mint eleg arra hogy megnezd a sebesseget az ssd-nek. Diskspd akkor kell ha terhelesspecifikus merest akarsz csinalni.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#97633) liszi70 válasza Döglött Róka (#97632) üzenetére


liszi70
nagyúr

Oké, köszi!

Lefuttattam a winsat disk parancsot a PS-ben, és csináltam CrystalDiskMark tesztet is. [link] (Nem röhögni a sebességeken! :D A mérésben szereplő hdd-t akarom lecserélni, WD Blue 500GB ssd-n lesz a rendszer.) Elég nagy különbség van a két mérés között, ez miből adódhat? Vagy hogy kell értelmezni a két mérés eredményét?

Ja, még egy kérdés. Be lehet állítani a win10-en, hogy alapból rendszergazdaként nyisson meg alkalmazásokat? Pl. most a PowerShell sem működött megfelelően, csak ha rendszergazdaként indítottam.

[ Szerkesztve ]

(#97634) #73959936


#73959936
törölt tag

Na sziasztok, volna 1 kérdésem.

Adott ugye win10 home-os asztali pc. Usb port elől-hátul.

mondja már meg nekem valaki, hogy mondjuk 2 éve még működő pendrive hogy nem képes működni az elülső portok akármelyikén, hátul meg igen.

hogy érthető legyen: van olyan pendrive-om, ami működik elől és van amelyik csak hátul. Mi és hogyan is van az ekkor ? (nem noname-ről beszélek. sony és silicon power 32-es...)

ja és igen, ugyanez a helyzet munkahelyen is...

:U :U :U

[ Szerkesztve ]

(#97635) pendre54 válasza liszi70 (#97633) üzenetére


pendre54
addikt

A mérés előtt, így állítsd be a progit.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#97636) liszi70 válasza pendre54 (#97635) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi, megcsináltam és újra mértem, de hasonlóak az eredmények és a különbségek is. Miből adódik vajon?
(Egyébként mit jelent az általad ajánlott 0Fill beállítás?)

[ Szerkesztve ]

(#97637) #54072192 válasza liszi70 (#97633) üzenetére


#54072192
törölt tag

Az adott program tulajdonságainál Kompatibilitás fül, alul Az összes felhasználó beállításainak módosítása, majd A program futtatása rendszergazdaként.

(#97638) pendre54 válasza liszi70 (#97636) üzenetére


pendre54
addikt

Ennek a topiknak [link] az összefoglalóját érdemes olvasgatni, és azon belül is pl. ezt: [link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#97639) #46129152


#46129152
törölt tag

Sziasztok!
A start menü nem jön elő, de a Win gombra sem.
Valami egyszerűbb ötlet erre?
Köszönöm

(#97640) Kékes525 válasza #46129152 (#97639) üzenetére


Kékes525
félisten

Rendszer visszaállítás.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#97641) #86564352 válasza Döglött Róka (#97626) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nekem nem kell sorolnod, emlékszem nagyjából. Előtte 1803 rajt se volt zökkenőmentes, a 17XX problémákra is emlékszem. Sokan sok helyen írták talán nem jó a gyors tempó félkész feature-t kiadni és késésben lévő ígéretek, eddig működő dolgot elrontani aztán várni fél, egy évet a helyrehozásra, az insider feedback program hátrányairól, az erőltetett automatikus terjesztésről. Most erre végre reagált a Microsoft a változtatásokkal. A sajtó felfújja dolog másik oldalára oda lehet tenni azt is amikor a "nálam minden jó, én azt nem használom, majd javítják valamikor" szakik lekicsinylik a problémákat.

(#97642) zolee001 válasza #46129152 (#97639) üzenetére


zolee001
őstag

létrehozol egy uj user accountot,belépsz azzal majd vissza a régivel
sfc /scannow volt már?

(#97643) #86564352 válasza #46129152 (#97639) üzenetére


#86564352
törölt tag

Admin parancssorba:
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

(#97644) #73959936


#73959936
törölt tag

Erre vki ?

(#97645) #46129152 válasza zolee001 (#97642) üzenetére


#46129152
törölt tag

Administratori parancssorban most beírtam sfc/scannow
Dolgozik.
Ha talál valamit helyreállítja, vagy még kell majd bűvészkedni?

(#97646) #46129152 válasza #86564352 (#97643) üzenetére


#46129152
törölt tag

Ha a sfc nem lesz jó, ezt csinálom.
Köszönöm

(#97647) zolee001 válasza #46129152 (#97645) üzenetére


zolee001
őstag

Ha az uj user sem segit a kollega leirta a megoldást

(#97648) #46129152 válasza zolee001 (#97647) üzenetére


#46129152
törölt tag

És hol csináljak új usert?

(#97649) Sub-ZeRo válasza #73959936 (#97644) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Erre azt tudom válaszolni, hogy nekem is volt ilyen. Szerintem az előlapi kimenet nem tud annyi áramot adni amennyi a pendrive-nak kellene. Ilyen volt nálam is. CM 690 A2 házról volt szó meg egy pendrive-ról. A pen típusát nem tudom, de volt ilyen az én kezemben is.
Érdekes, hogy a hátsó kimenetben legyen az az alaplapon, vagy egy vga helyére rakható kivezetésről, ott jó volt. Elöl nem. Esetleg elöl a nyákon van valami turpisság ezzel kapcsolatban.

Most nekem olyan jött elő, hogy házat cseréltem (CM 690 A2 -> CM MasterBox MB600L) és a régi házban volt egy kivezetés 2 db usb 2, 2 db usb 3 (5,25-re rakható 3,5 kimenet) és abba bele volt dugva a szimulátornak a kézifék, a track ir, meg a G25. Ebben mindig volt áram ha ki is kapcsolt a gép. Világított a kézifék kis piros jelzőkéje.
Na most hogy új házam lett, cseréltem ezt a kimenetet 4 db usb 2-re (szóval a régit kivettem, az új kivezetés ment bele) és ott például már nincs áram ha kikapcsolom a gépet. Erre onnan jöttem rá, hogy a microsoft bill és egér vevőjét bedugtam és minden bekapcsoláskor újra kellett konfigurálni az egeret mert nem úgy működött ahogy nekem kézre illik.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#97650) zolee001 válasza #46129152 (#97648) üzenetére


zolee001
őstag

cmd adminként
net user /add [név] [jelszó]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.