Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97501) MeroM


MeroM
senior tag

Sziasztok!

Hardver, majd windows váltás (frissítés) óta nem működik se a "monitor kikapcsolása" se az alvó állapot!

Hardver: Geforce 1050ti---> AMD RX480

Win: Win 8.1 ről 10 re frissítettem, mivel az amd nek nincs drivere a 17.x.y óta a win 8.1 hez.

Valaki tudna segíteni?

Előre is köszönöm.

(#97502) tylerddd válasza #86564352 (#97494) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszi! Elvileg belőttem. Nekem van, ahol kell valami, csak szeretem a diszkrétebb hangokat. Néhány napja próbáltam egy silent egeret, megőrültem, hogy nincs klikk, amikor nyomom :DDD

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#97503) Sub-ZeRo válasza MeroM (#97501) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]

Ezt próbáld ki. Ha nem megy, akkor ajánlanék egy tiszta windows telepítést. Mivel már 10-en vagy, cd kulcs nem kell hozzá mert netről egyből aktiválja. Szóval az új rendszerrel biztos megy majd.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#97504) core i7


core i7
addikt

Abban sem vagyok biztos ,hogy 1 hónap tesztelés után is hibátlan lesz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#97505) Doky586 válasza core i7 (#97504) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ezért kell XP-t használni.. Azt már sokkal régebb óta tesztelik..
és tovább már nem fogják frissítgetni sem.. ;] (XP = LTSB)

[ Szerkesztve ]

(#97506) Döglött Róka válasza Doky586 (#97505) üzenetére


Döglött Róka
veterán

XP <> LTSB mert XP-re nincs sec update.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#97507) Kékes525


Kékes525
félisten

Lenne egy kérdésem ezzel a cikkel kapcsolatban:

Megérkezett a Windows 10 1809 második kumulatív frissítése,

Kiegészítése:

1. Windows 10 1809's second update finally arrives, trailing 1803's patch by 2 weeks,

2. Servicing stack update for Windows 10 Version 1809: April 2, 2019

"a Microsoft mindenkinek azt javasolja, annak telepítése előtt a legújabb SSU (Servicing Stack Update) frissítést is tegye fel. Ez utóbbi egy bosszantó hibát foltoz, amely egyes felhasználóknál felboríthatja bizonyos driverek működését a Windwos 10 gyári visszaállítását követően, ami legrosszabb esetben a rendszer bootolását is megakadályozhatja."

A WU ezt nem tudja feltelepíteni? Hol tudnám megnézni, hogy nálam ennek milyen verziója van? A frissítési előzményekben ezt nem látom. Utólag van értelme feltenni?

Én nem telepítettem az update előtt. Eddig semmi problémám, de a leírás szerint rendszer visszaállítás után jöhet a bug.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#97508) Dave567


Dave567
addikt

Sziasztok

Miért nem lehet bootlható windowst csinálni pendrivre-ra?
Letöltöm, elkezdi csinálni és a végén hibát ír ki.

Végre jó lett a gépem, erre meg ezzel szívok.

(#97509) norba69 válasza Dave567 (#97508) üzenetére


norba69
senior tag

A windows kiírt valamit, mit csináljak?
Csinálj valamit!

Vazzeg, legalább a hibát írd már ide, ha segítséget kérsz!

Biztos, hogy jó lett a géped?

[ Szerkesztve ]

(#97510) liszi70 válasza Dave567 (#97508) üzenetére


liszi70
nagyúr

A pendrive nem FAT32-re van formázva véletlenül?

[ Szerkesztve ]

(#97511) Doky586 válasza Dave567 (#97508) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem indul az autóm. Szerinted miért..?

[ Szerkesztve ]

(#97512) norba69 válasza Dave567 (#97508) üzenetére


norba69
senior tag

Pendrájvról futtatható windowst szeretnél csinálni, vagy windows telepítő pendrájvot?

(#97513) King Unique válasza Dave567 (#97508) üzenetére


King Unique
titán

Pontosan hogyan, mivel csinálod, milyen hibaüzenetről van szó?

Ha a pendrive-ra akarod kiírni a Windows 10 ISO-t és arról telepíteni, akkor pl. ebben és ebben a hozzászólásban le van írva erre vonatkozóan a lényeg. Valamint a Microsoft weboldaláról letöltve, a képen szemléltetett MCT-vel is lehet telepítési adathordozó készíteni pendrive-ra. Ha pl. az utóbbi ír ki hibát, akkor próbáld az előbbi módszerek valamelyikével, külön letöltve az ISO-t és manuálisan kiírva / rámásolva a pendrive-ra. Ha minden esetben hibát dob a művelet, akkor meg esélyes lehet a pendrive hibája is és célszerű lenne másikkal is kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#97514) Dyingsoul válasza bobalazs (#37507) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Ugyan ez a problémám, természetesen más AppID-val de ez most lényegtelen.

A registryben átvettem a tulajdonjogát a bejegyzésnek, ám még mindig nem tudom szerkeszteni a runtimebroker DCOM konfigurációját. A következő hibát írja már a szerkesztés megnyitásakor:

Az AppID-hez semmi extra típus nincs hozzárendelve, String típusú értékeket tartalmaz. Van valami ötletetek mit lehet tenni?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#97515) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Mennyire megbízható szerintetek ez a windows kulcs?

[link]

köszönöm :R

(#97516) #79715584 válasza Dyingsoul (#97514) üzenetére


#79715584
törölt tag

Ez alapján csináld meg: [link]

Az "Administrator" helyett a saját felhasználónevedet add meg.

(#97517) Cs1csó válasza smallmer (#97515) üzenetére


Cs1csó
félisten

kb. 4-5k ennyiért nem kapsz Windows 10 PRO-t, ez valami vállalati mester kulccsal generált kód amiből ha túl sokat eladnak akkor a Windows lelövi és vége. (mondjuk a szerződés 5000 gépes rendszer aktiválásra lett értékesítve de ezen kívül ha az MS érzékeli hogy 6-7k gép üzemel ezzel a kulccsal generálva akkor lelövik.

(#97518) smallmer válasza Cs1csó (#97517) üzenetére


smallmer
őstag

És a hardverapro-n vásárolt kulcsokról is elmondható ugyanez? :)

ott is árulnak többen kulcsokat.

(#97519) #79715584 válasza Cs1csó (#97517) üzenetére


#79715584
törölt tag

Azt honnan lehet tudni, hogy milyen kulcsod van? Ha az slmgr parancs Retail-t dob fel, akkor minden ok?

(#97520) Cs1csó válasza smallmer (#97518) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sajnos igen, ez egy nagy biznisz, dolgozol egy nagy cégnél hozzáférsz egy ilyen mester kulccsal amivel "sok" gépet lehet aktiválni és magadnak gyártasz kulcsokat amiket pár ezer forintért árulsz, gondold el 20-30-at elad 5 ezer forintos áron az TISZTA 100-1500k-s haszon úgy hogy ő SEMMIT sem tett - ugye ezek a kulcs átadások is emil-en mennek.

BizB

Igen az lehet, hogy jót jelent, de majd lesz itt aki a kulcsok eredetiségének megállapításához jobban ért és remélhetőleg olvassa a hozzászólásodat és ha pontosításra szorulok akkor ír.

Egy biztos, ha valaki 100%-osan biztosra akar menni az csak COA matrica és számla birtokában lehet.

(#97521) pendre54 válasza #79715584 (#97519) üzenetére


pendre54
addikt

Nem biztos, hogy ok. Én egy OEM-es Win 7-et vásároltam anno, majd 2015-ben ezt a rendszert frissítettem Win 10-re, és ettől függetlenül, a parancssoros ellenőrzés egy ilyet dob:

Ráadásul, még mindig azt az alaplapot használom, amivel annak idején a Win 7-et aktiváltam, tehát majd csak egy alaplap csere esetén fog kiderülni, hogy aktivált lesz-e újra a rendszer. Annyit azért megléptem, hogy a licensz, az MS fiókomhoz van kötve, hátha annyival előrébb leszek majd ezzel annak idején.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#97522) Döglött Róka válasza Kékes525 (#97507) üzenetére


Döglött Róka
veterán

NE olvass bulvarcikkeket.

Windows 10-en mindem frissites kumulativ. Nincs masodik nagy frissites, mindegyik kumulativ. Annyi tortent hogy ez kesett egy hetet (3C lenne amugy).

A servicing stack magat az update folyamatokat erinto binarisokat frissiti, ha megnezed a hivatalos update historyt akkor eleg az ott leirtakat vegigolvasni es minden vilagos lesz;) Windows 10 Update History

Egyebkent frissitesek megnezese: powershell -> get-hotfix. Talan ez a leggyorsabb modja.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#97523) Kékes525 válasza Döglött Róka (#97522) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, kumulatív. Amit javasoltál: April 2, 2019—KB4490481 (OS Build 17763.404)

Ez alapján írták a cikket,

"How to get this update

Before installing this update

Microsoft strongly recommends you install the latest servicing stack update (SSU) for your operating system before installing the latest cumulative update (LCU). SSUs improve the reliability of the update process to mitigate potential issues while installing the LCU and applying Microsoft security fixes. For more information, see Servicing stack updates.

If you are using Windows Update, the latest SSU (KB4493510) will be offered to you automatically. To get the standalone package for the latest SSU, go to the Microsoft Update Catalog."

de ez utóbbit elfelejtették leírni.

Igen nálam is megvan az KB4493510 frissítés: [kép]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#97524) xy.zsolt válasza Kékes525 (#97523) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Megtudnád mondani hogy ugyanez 10pro 1803-ra milyen számmal jelent meg?...csak, hogy ellenőrizni tudjam meg van-e. Köszi

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#97525) Döglött Róka válasza xy.zsolt (#97524) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Windows 10 update history. Nezd meg, ott az osszes verzio.

@Kekes, akkor tiszta minden? :)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#97526) Kékes525 válasza Döglött Róka (#97525) üzenetére


Kékes525
félisten

Minden tiszta! :K

(#97524) xy.zsolt

March 19, 2019—KB4489894 (OS Build 17134.677)

Servicing stack update for Windows Server version 1803 and Windows 10 version 1803: February 12, 2019 - KB4485449

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#97527) Tav-Csoves válasza Tav-Csoves (#97435) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

köszönöm szépen, hogy ezügyben válaszoltatok....
a SubShifter oldal segítségével megcsináltam. :))

(#97528) Fred23


Fred23
nagyúr

Ha Macriummal klónozok egy MBR-es Win10-es HDD-t GPT-s NVMe SSD-re, akkor a GPT-jét konvertálja MBR-re? Csak mert tudtommal az NVMe SSD-nek kötelező a GPT. :U

Szeretnék majd bootolni is az NVMe SSD-ről, de úgy nézem, ez így alapból nem kivitelezhető.

[ Szerkesztve ]

(#97529) King Unique válasza Fred23 (#97528) üzenetére


King Unique
titán

A klónozásnak pont az a lényege, hogy amilyen a forrásmeghajtó, olyan lesz a célmeghajtó is. Ha az előbbi esetedben BIOS/MBR telepítés szerinti, akkor nyilván a klónozás után is olyan lesz, nem konvertálja át a Macrium Reflect UEFI/GPT-re. Azt max. te tudod megtenni az MBR2GPT eszközzel előtte, majd utána klónozni. Az, hogy mindenképpen UEFI/GPT szerinti telepítés szükséges-e NMVe SSD-nél, az az adott modelltől is függhet, amiről a téma topikjában is volt szó. Na meg előtte azt is célszerű lecsekkolni, hogy támogatja-e egyáltalán az adott hardver (alaplap) az NVMe SSD-ről történő bootolást, vagy csak másodlagos meghajtóként (adattár) képes kezelni... :D

[ Szerkesztve ]

(#97530) freeapro


freeapro
senior tag

Sziasztok, pár hete nem frissülnek ablakok win 10 alatt. Pl. total commanderben és explorerben a könyvtár váltás után 1 percig nem mutatja az új tartalmat, ugyanez igaz a file load ablakokra is.

(#97531) DIEGO15 válasza Döglött Róka (#97486) üzenetére


DIEGO15
őstag

Van hozzá szemüvegem, azzal együtt is fáj a szemem (és a fejem) a 1607 utáni verzióktól.

(#97532) Fred23 válasza King Unique (#97529) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi, így gondoltam én is! Csak ez most fáj, mert több meló. :DDD

(#97533) Döglött Róka válasza DIEGO15 (#97531) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Elobb meg nem voltal szemuveges, most akkor milyen van? :)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#97534) freeapro válasza freeapro (#97530) üzenetére


freeapro
senior tag

Sőt, tulajdonképpen semmilyen ablak nem frissül

(#97535) Cs1csó válasza DIEGO15 (#97531) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem is asztigmiám van - tehát cilinderes a szemüvegem - és ha jól van beállítva akkor kvázi NORMÁLISAN látsz. Tehát ott más a gond. Nálam ez annyit jelent hogy - csak az egyik szeme ilyen - ha szemüveg nélkül nézek - még ha "élesen" is látom - akkor is van mindennek egy kis "glóriája" kis túlzással a sima V betű helyett W-t látok (persze ez sarkítás de remélem érthető) DE a szemüvegem úgy van csiszolva, hogy kiküszöbölje ezt a hibás fénytörést.

[ Szerkesztve ]

(#97536) DIEGO15 válasza Döglött Róka (#97533) üzenetére


DIEGO15
őstag

Féleértés van. Nincs hagyományos értelembe vett dioptriás szemüvegem, mert, hogy nem vagyok kicsit sem rövidlátó, vagy távollátó, de van asztigmiám, amihez van szemüvegem is. Ezt a szemüveget alapesetben csak éjszakai vezetéshez használom, és kipróbáltam vele a laptop bámulását is, de az sem oldotta meg a problémám. Továbbra is azt nem értem és nem tudom, hogy mi változott 1607 után?!

(#97535) csicso82
Így van. Cilinderes szemüvegem van nekem is, csak én nem használom egész nap, mert csak kevés fényben látok nélküle "rosszul".

[ Szerkesztve ]

(#97537) Döglött Róka válasza DIEGO15 (#97536) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Senki nem feltetelezte hogy dioptrias szemuveged van.:) Azt mondtad nem vagy szemuveges... aztan most hirtelen az lettel. Amugy cleartype beallitasokat nyomd vegig vagy emelj a dpi scaling-en. Esetleg nezesd meg a szemedet ha regi a szemuveg, lehet romlott ahelyzet.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#97538) Döglött Róka válasza DIEGO15 (#97536) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Javitsatok ki ha tevednek de en eddig igy tudtam hogy az asztigmia egy allando allapot nem fenyviszonyoktol fugg inkabb csak attol hogy mennyire erolteted a szemedet. Jellemzoen olvasasnal vagy monitorbambulasnal jon ki a fejfajas.

Vagy nem igy van?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#97539) vaakuum


vaakuum
addikt

Help pls!

tegnap este valami szutyok frissítés lemászott a gépre, egyszerűen csak frissítés és leállítás lehetőségem volt. Azóta nincs alaplapi hang, és az MSI live update program sem indul el, semmilyen ablakot nem hoz fel, ha rákattintok.
A setup elvileg 1809 és 17763.379-es build. Mit lehet ezzel a szeméttel kezdeni, hogy működjön? Előtte fél évig jó volt, amíg nem frissített.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#97540) Cs1csó válasza Döglött Róka (#97538) üzenetére


Cs1csó
félisten

Asztigmia esetén mindig kell viselni a szemüveget, hiszen a látás folyamatos korrigálásra szorul.

[ Szerkesztve ]

(#97541) Dave567


Dave567
addikt

Sikerült, köszi mindenkinek, telepítőt szerettem volna csinálni, de megjavult a kicsike. :R

(#97542) DIEGO15 válasza Döglött Róka (#97537) üzenetére


DIEGO15
őstag

Azért mondtam, mert nem hordok szemüveget, mert nappal nincs is rá szükségem csak éjszaka és mert eddig nem volt gondom a windows rendszerekkel ilyen szempontból. Most, hogy van, kipróbáltam a szemüvegemet, amit csak éjszaka szoktam használni és nem oldja meg a problémám. El fogok menni szemészetre, és lehetséges, hogy új szemüveget kell csináltatnom már, de továbbra sem értem, hogy miért jó a 1607 és rossz az többi.

(#97540) csicso82
Elképzelhető, hogy nekem valamilyen enyhéb eltérés van csak a szememben. Jogsi szerzés után első alkalommal amikor éjszaka kivilágítatlan uton mentem, akkor vettem észre, hogy valami nem kerek, mert borzasztóan feszéjezve éreztem magam, attól amit "látok", vagy inkább nem látot a reflektor ellenére is. A kanyarokat is alig vettem észre. Elmentem szemészhez, aki közölte, hogy a férje is hasonlótól szenved. Megvizsgálta a szemem és azt mondta, felírt egy szemüveget vezetéshez. Nem vagyok orvos így nem tudom pontosan mi a baja a szememnek, de nappal én tényleg jól látok, csak éjszaka nem. Nekem akkor azt mondta a doki, hogy bár az asztigmia miatt nem egy pontba törik a fény a szememben, de sok fényben, vagyis nappal nem biztos, hogy ebből észlelek is valami, azonban kevés fényben, vagyis éjszaka már igen.

[ Szerkesztve ]

(#97543) xy.zsolt válasza Kékes525 (#97526) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Köszönöm :R
Én itt szoktam ellenőrizni hogy mi az új frissítés amit töltenem kell manuálisan......és jól emlékeztem, hogy nem szerepelt.....ezért is kérdeztem a számát.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#97544) Döglött Róka válasza Cs1csó (#97540) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Koszi! a felvilagositast!

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#97545) #95561216


#95561216
törölt tag

Hello,

korábbi fő gépemet kibeleztem, és egy régi integrál procis lappal építettem bele nas-t. 1-2 dolog miatt windows került rá. A gépben korábban volt egy merevlemez, azt megtartottam benne. Namost amikor új ssd-re feltelepítettem ezt a szcsodát, valamiért úgy gondolta, hogy a boot recordot nem az ssd-re, hanem a merevlemezre rakja. Gondolom emiatt írásvédett is lett az egész, így nem tudom használni. Se intézőből, se diskpart-al nem tudom levenni az írásvédelmet, meg lehet valahogy oldani ezt a rendkívül egyedi és bonyolult dolgot újratelepítés nélkül?

(#97546) Cs1csó válasza #95561216 (#97545) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tuti nem az Windows 10 hibája.

Döglött Róka

:K

[ Szerkesztve ]

(#97547) DIEGO15


DIEGO15
őstag

Továbbiakban nem feszegetem ezt a témát, köszönöm, a segítségeket. Már én is azt gondolom, hogy a szememmel van baj, és majd a szemészeten remélem megoldják ezt.

Az lehetséges, hogy az új kiadásokban élénkebb színeket használnak? Gondolok itt arra, hogy a fehér szín és a többi között nagyobb a kontraszt, mint a korábbi kiadásokban.

(#97548) Cs1csó válasza DIEGO15 (#97547) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehetséges, még az is meglehet hogy variáltak valamit a ClearType-pal vagy egyéb módon piszkáltak bele, utána kéne nézni az azóta kijött build-ek changelog-jaiban hátha van erre utalás. DE az említett kontrasztos, DPI-s állító részben elvileg sokféle variációt be lehet állítani ami akár szimulálná is a korábbi rendszer színsémáit vagy DPI felbontását.

(#97549) MeroM válasza Cs1csó (#97548) üzenetére


MeroM
senior tag

Ltsc verzio mennyire ajánlott?

(#97550) Beni2360


Beni2360
félisten

Volna egy érdekes esetem A mai napon De, borítót szerkesztettem wifin vagyok- és átvittem a lapit a szomszéd szobába nyomtatás végett. Kb 2-3 órát voltam odaát és mikor végeztem lehajtottam a fedelet és visszajöttem a napaliba. Felnyitom és nincs wifi. Na itt van mellettem a kábel rádugtam. Aztán nézegettem a hálózati kapcsolatokat nem találtam wifi jelet. Újra indítás semmi csak ha átváltottam repülőgép módra akkor lett wifi jel. Azóta is megy csak nem értem mi a hézag? Ide oda kapcsolgattam de semmi eredmény. Acer aspire fél éves gép.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.