Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97951) ph2012


ph2012
senior tag

Windows 10-ben van olyan program, hogy egy adott órában minden nap felugorjon egy szöveges üzenet a számítógép használónak?

köszi

(#97952) Geth válasza ph2012 (#97951) üzenetére


Geth
addikt

Nagyon péntek van, de valami ilyesmi játszhat.
Csinálsz egy .js scriptet ezzel a tartalommal:
if (WSH.arguments.unnamed.length == 0) { WSH.quit(1); }
WSH.echo(WSH.arguments.unnamed.item(0));

(A script 0 paraméternél nem csinál semmit, több paraméternél az első paramétert visszaböfögi a kimenetre.

Majd csinálsz egy ütemezett feladatot erre a scriptre, ahol így hívod:
wscript "X:\scriptehelye\script.js" "üzenet akár szóközökkel"
A wscript miatt garantáltan egy felugró ablak lesz egy szem OK gombbal.
Az ütemezést pedig értelemszerűen ahogy szeretnéd és ahogy támogatj a feladatütemező.

[ Szerkesztve ]

(#97953) zolee001 válasza ph2012 (#97951) üzenetére


zolee001
őstag

PL

(#97954) #54072192 válasza ph2012 (#97951) üzenetére


#54072192
törölt tag

(#97955) Aureal válasza Aureal (#97947) üzenetére


Aureal
senior tag

Erre vki vmit? #97947

(#97956) Cs1csó válasza Aureal (#97955) üzenetére


Cs1csó
félisten

Távolítsd el a frissítést, rendszervisszaállítás és később próbáld meg újra frissíteni.

(#97957) voyi válasza zolee001 (#97934) üzenetére


voyi
aktív tag

Akkor meg azis lehet , hogy ez kavart be nalam? :Y

Aláírás

(#97958) #54072192 válasza Aureal (#97955) üzenetére


#54072192
törölt tag

Ez választ ad a kérdésedre. A lényeg, hogy engedd lefutni, ne szakítsd meg. Van a posztban egy script, ami gyorsít rajta.

(#97959) #46129152


#46129152
törölt tag

Asus Vivi Mini 7. Gen. I5 procival, Win 10-zel.
3-4 villanás a monitoron, aztán elsötétült.
Újrainditás utás,a Win kocka még bejön, aztán újra elsötétül,és úgymarad. A gép megy de semmire nem reagál. Valakinek ötlete?
Köszönöm

(#97960) Aureal válasza #54072192 (#97958) üzenetére


Aureal
senior tag

:R

(#97961) diablo1984


diablo1984
veterán

Sziasztok. Tegnapelőtt lefrissített a windows 10, tegnap a win betöltèsènèl dobott egy kèkhalált. Na azóta a hangnál a szolgáltatás nem èrhető el ès nincs is hangja..... Újratelepítettem a hangdrivert javulást nem hozott. Mi lehet a gondja? svchost nem elèrhetőt mond ha beleások a mèlyèbe, arra van valami megoldás? Már a frissítèst eltávolítottam, de továbbra is semmi...
Jók ezek a Windows frissítèsek, tegnap a cèges Windows7-en is frissítès után dobálta a kèkhalált, vissza kellett állítani, hogy jó legyen, csak itt nincs előző állapot....
Konkrétan ezt a hibát kapom, de ez nem oldja meg a dolgot, a start menüben az ikonok egy része eltűnt, maga a link ott van, csak kis képek nélkül, a géphát fogaskerekére kattintva nem indít el semmit.....
És ez a windows frissítés óta.....

(#97962) adika4444 válasza #54072192 (#97933) üzenetére


adika4444
addikt

Valamiért úgy rémlik, hogy ez az oldal azt írta, hogy az 1903-ban lesz. De lehet frissítették, vagy én néztem be nagyon.

üdv, adika4444

(#97963) diablo1984 válasza diablo1984 (#97961) üzenetére


diablo1984
veterán

kipróbáltam a HDMI kábellel is az AMD hangjával, de azon sincs hang, egyszerűen a gép tilt minden kimenő hangot!

(#97964) cselőre61


cselőre61
újonc

Sziasztok!

Egy problémám van a Win10-zel hálózati problémák témakörében, hátha tudtok segíteni.

A jobb oldalon a tálcán a wi-fi jelre kattintva az elérhető hálózatok listája egyáltalán nem jelenik meg. Ha esetleg meg is nyílik, akkor is csak a kék golyók mutatják, hogy töltődik a lista, majd egy idő után (kb. 10-15 mp) eltűnik. Ha jobbklikkel rákattintok a Hálózati és internetbeállítások megnyitására, akkor megnyílik a mappa, ott is próbálkozom megjeleníteni az elérhető hálózatokat, de a gép nem reagál rá, nem nyílik meg semmi. Ettől függetlenül csatlakozik a hálózatra a gép, csak nem mindig arra, amelyikre nekem szükséges lenne (vagy gyorsaság miatt, vagy mert pl az eduroammal több dologhoz hozzá tudok férni...stb.). De ez a jövőben is problémát okozhat, hogyha egy addig nem ismert hálózatra szeretnék csatlakozni. A dolog azért is érdekes, mert mellette a hangerő, a töltöttséget jelző ikonok szépen megnyílnak, ha rájuk megyek, csak a wi-fivel van gondom.

Próbálkoztam már többször újraindítással, az illesztőprogramok frissítésével, de nem oldotta meg a problémámat. A hiba kb. 4 napja jelentkezik. Van valami ötletetek, mi lehet a probléma forrása, vagy a megoldás?

Bocsánat, ha off topic, új vagyok még itt. Remélem, sikerült érthetően leírnom a problémámat.

(#97965) adika4444 válasza diablo1984 (#97961) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

A Gépházban lévő hibaelhárítót próbáltad már?

üdv, adika4444

(#97966) adika4444 válasza cselőre61 (#97964) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Nem a keddi frissítés telepítése óta ilyen? Esetleg próbáld meg eltávolítani a frissítést, hátha megoldja.

üdv, adika4444

(#97967) diablo1984 válasza adika4444 (#97965) üzenetére


diablo1984
veterán

igen, de nem talál hibát!

(#97968) Exodius


Exodius
őstag

Kedves mindenki!

Már hónapok óta bas*akodok a proxy-beállításokkal, amik rendszeresen elcsesznek mindent a gépemen, de ez inkább a Win Strorra vonatkozik meg a böngészőkre.

Egyszerűen nem tudom kikapcsolni a proxy-t, mert az visszaugrik az alapértelemzett beállításokra. Mit csináljak, hogy elfogadja, amit kell? Mozzillánál csak egy pipa volt a megoldás, de zavaró a probléma a többi helyen, mert csak nem működik normálisan. :U :(

Mit tegyek?

(#97969) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Remélem, hogy nem hardveres probléma, ezért itt keresek megoldást.
Minden terhelés nélkül kikapcsolja a masina a monitort, és az USB kimeneteket.(
Vajh mi lehet az ok, és a megoldás?
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#97970) cselőre61 válasza adika4444 (#97966) üzenetére


cselőre61
újonc

Köszönöm a választ! A windows leírásának megfelelően csináltam egy visszaállítást a frissítés előtti állapotba, de sajnos nem oldotta meg. :(

(#97971) TRob1 válasza atyca (#97969) üzenetére


TRob1
veterán

Eszközkezelőben nézd meg USB energiagazdálkodásokat, illetve Gépház/Rendszer/Energiagazdálkodásnál a Képernyőt.

¤ R'n'R ¤

(#97972) TRob1 válasza atyca (#97969) üzenetére


TRob1
veterán

Eszközkezelőben nézd meg USB energiagazdálkodásokat, illetve Gépház/Rendszer/Energiagazdálkodásnál a Képernyőt.

¤ R'n'R ¤

(#97973) atyca válasza TRob1 (#97971) üzenetére


atyca
senior tag

A gép kikapcsolhatja ezt az eszközt...után vegyem ki a pipákat?
Ha nem görget az ember...
Meglátjuk,köszi!

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#97974) dlaccc


dlaccc
aktív tag

Üdv!
Tudna valaki segíteni? Történt egy kis malőr a Win10 accountommal és felhasználó lettem. Én telepítettem a gépet és egyedül használom, de most nem tudok semmit se kezdeni vele se telepíteni se beállítani semmi... Tegnap átneveztem az user accountot mert ezer éves és el van írva.. de utána bugolt az egész, gyorsan visszaírtam de most csak használni tudom a gépet, telepíteni vagy rendszerbeállításokhoz nem enged oda. :(

(#97975) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek a "avast secure browser" keresőről?
A párom laptopja lassú Win10.
Mármint lassan tölt be oldalakat.

[ Szerkesztve ]

(#97976) Sub-ZeRo válasza cooi11 (#97975) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Tiltsd le, töröld. Nem kell az.
Ha lassú akkor egy ssd dob rendszeren. 5400-es hdd van benne csak. Sajnos az karcsú nagyon.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#97977) uriember válasza cooi11 (#97975) üzenetére


uriember
aktív tag

+1 SSD, már olcsón kapsz és az eredmény igen látványos, SSD-re a rendszert (elég egy 120gigás SATA betéve a HDD helyére), adatnak maradhat a HDD Optibay-ben, a CD író helyére vagy külső házba.

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#97978) májkimiki válasza cooi11 (#97975) üzenetére


májkimiki
őstag

Mint ahogy feljebb is mondják. Win10 alá SSD. Ég és föld a különbség. Ha nem nagy gond, akkor a legfrisebb kiadást tisztán telepíteni.

(#97979) cooi11 válasza májkimiki (#97978) üzenetére


cooi11
senior tag

Értem köszönöm nektek a segítséget!

(#97980) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Windows 1809-et csak frissíteni, tehát nem újratelepíteni 1903-al nem lehet?

(#97981) Márton


Márton
nagyúr

üdv,
ékezetes fájlnévvel van problémám.
Pl ez itt, az első két karakter hosszú ő kéne legyen, most hoztam létre a fájl.
Mi a gond? Régiós beállítások: magyar.
Külön van fájlnév kódolási beállítás? Merre?

:R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#97982) TRob1 válasza huan (#97980) üzenetére


TRob1
veterán

Lehet frissíteni és lehet újratelepíteni is. Ahogy mindig minden verzióval.
Csak épp a Te (gondolom nem legális) verziód Enterprise, vállalati verzió. Ha meg legális, rendszergazda majd megoldja... Ha megjelent a frissítés.

ui: Amúgy meg hiába van már MCT is, valakik szerint akkor sem létezik míg pl. Techbench-en vagy pl. ezen az odalon nem látszik. :U Tehát még ráérsz. :)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#97983) huan válasza TRob1 (#97982) üzenetére


huan
őstag

Köszönöm!
Csak mert ahogyan a képen is látható, frissülni nem akar. Egy új telepítéssel minden telepített és saját dolgom törlődik?

(#97984) vlevi


vlevi
nagyúr

Kicsit el van dugva a Microsoft oldalán a letöltési segéd, vagy minek hívják, de, amíg a letöltési oldalon a 1809-t kínálja fel, addíg a 1903 nem hivatalos.
[link]
Vagy, amíg ez az oldal az októberi frissítést említi.
[link]

Mondom ezt úgy, hogy én jelenleg az insider preview verziót használom, mert azért mégiscsak kíváncsi vagyok az újdonságokra. De tudomásul veszem, hogy ez egy olyan próbaverzió, ami a 1809-nek hívott publikus bétánál is bugosabb :D ;]

(#97985) Geth válasza vlevi (#97984) üzenetére


Geth
addikt

A 1809 a jelenlegi stabil.

TRob1: valakik == MS, nyugodtan írhatod így, ez is helyes :)

[ Szerkesztve ]

(#97986) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Dell notebook topik

Ez lehet valami windows error?

(#97987) uriember válasza DrojDtroll (#97986) üzenetére


uriember
aktív tag

Ezt látod a Gépház-Fiókok-nál?

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#97988) DrojDtroll válasza uriember (#97987) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Igen.

Feltettem a gyártó oldaláról a legfrissebb driver-t. Azóta ezt nem látom. :(

Eszközkezelőben továbbra is ott van minden probléma nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#97989) TRob1 válasza Geth (#97985) üzenetére


TRob1
veterán

Amit nem mondanak ki, az nem is létezik. Amire mondják hogy stabil, az AZ. :C (Csak tudnám akkor miért szívnak a stabilokkal folyamat világszerte, hisz STABILAK.)
Jól vagy idomítva, küldi a gazdi (De ne aggódj, már csak pár hét és mondják hogy használhatod ami kinn lesz addigra 1,5-2 hónapja):

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#97990) dlaccc válasza dlaccc (#97974) üzenetére


dlaccc
aktív tag

na mindegy végülis este újrainstalláltam a gépet, szerintem esély se volt helyrehozni...

(#97991) uriember válasza DrojDtroll (#97988) üzenetére


uriember
aktív tag

Tedd vissza régit.

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#97992) Geth válasza TRob1 (#97989) üzenetére


Geth
addikt

Ne szeméyeskedj plz, olyan ciki amikor törölni kell, inákbb linkeld be a GA blog postot, elolvasnám, hátha van benne valami érdekes :)

(#97993) King Unique válasza huan (#97983) üzenetére


King Unique
titán

Az MCT, illetve az azzal letöltött ISO nem tartalmaz Enterprise kiadást, vagyis nem meglepő, ha azzal ez esetben nem lehet frissíteni. Majd pl. a céges rendszergazda megoldja, vagy aki adta... :D De amúgy a 19H1, más néven a 1903-as verzió hivatalosan még meg sem jelent, szóval felesleges kapkodni.

[ Szerkesztve ]

(#97994) Yeffy


Yeffy
veterán

Udvozletem!

Olyan kerdesem lenne, hogy van ugye ez a Spotlight funkcio, ahol a lock screen-en kulonbozo kepeket tud leszedni a Win, es random valogatni.
Privat laptopomon es tobb munkahelyi PC-n is be van allitva, de eleg osszevissza, hogy melyiken is tudom ezt elvezni, mert jopar (koztuk a laposom is), hiaba van "fullos" energiamenedzsmenten, illetve beallitva, h mondjuk 1 ora mulva loje le a kepernyot, megis kb egy perc utan elsotetul a monitor.

Probaltam a melosgepek monitorainak sajat menujeben szetnezni, hatha van valamilyen energiagazdalkodas beallitva (random 19-21"-es par eves Dell-ek), de nem talatam semmit. Van, amelyiken egesz ejjel megy a Spotlight, mig masokon (pl sajat) egy perc utan energiagazdalkodas vegett lekapcsol a monitor. Hiaba van a PC max energiagazdalkodasra allitva.
Laptopomon nincs dedikalt menu a monitornak.

Valakinek otlet, hogy ez miert lehet, vagy mit lehet tenni ellene? Elegge idegesito, mert igy meg kell mozgatni az egeret/lenyomni egy billt, h elojojjon a lockscreen, kemeny egy percig mondjuk. :(((

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#97995) apple87


apple87
senior tag

sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a google crome böngészőben hogy lehet letiltani az idegesítő üziket amit a jobb alsó sarokban folyamatosan feldob?

(#97996) #79715584 válasza apple87 (#97995) üzenetére


#79715584
törölt tag

Futtass le egy adwcleanert.

(#97997) junior11 válasza apple87 (#97995) üzenetére


junior11
veterán

A böngésző beállításaiban az értesítesek le vannak tiltva?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#97998) Kékes525


Kékes525
félisten

Rendszergazdaként sem tudom futtatni az eseménynaplót. Ezt a hibaüzenetet kapom:

Az sfc /scannow nem talált semmit. Az esemény napló programja pedig megvan:

Van valami ötletetek? :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#97999) #79715584 válasza Kékes525 (#97998) üzenetére


#79715584
törölt tag

Ezt próbáltad már?

1. Click the Start button.
2. In the “Search files and Programs” box, type %appdata%\Microsoft\mmc and press the Enter key. The File Explorer window should open.
3. Delete the files in the folder, or move them to another folder like I did just in case I was reading bad advice.
4. Try to open Event Viewer again.

(#98000) vlevi


vlevi
nagyúr

Nnna, asszem végleg leszámoltam a sötét témával.
Eddig se volt a szívem csücske, most próbából mégegyszer bekapcsoltam, és azt vettem észre, hogy a Firefox is átvette.
Mi értelme egy böngészőben a sötét témának? A nyitóoldala sötét, de az összes oldal fehér.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.