Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98251) Vittorio77


Vittorio77
csendes tag

Sziasztok!

Van egy problémám a Win10 rendszeremmel. Az Eszközkezelőben pár eszköznél felkiáltójelet látok, így pl. nem tudok egy pendrive-ot sem bedugni a gépbe, mert felkiáltójel lesz mellette az eszközkelezőben.
Ha a Tulajdonságoknál megnézem, akkor ott azt írja, hogy "Az eszköz illesztőprogramja nincsen telepítve (Kód 28)." Mikor megpróbálom frissíteni a drivert, akkor pedig "Talált illesztőprogramot, de hiba miatt nem tudja telepíteni. Az eszköz telepítését a rendszerházirend tiltja."

Megnéztem a házirendet is, de ott nem találok semmit, ami tilthatná. Hol és mit kellene átkapcsolnom, hogy végre jó legyen minden?

(#98252) Kékes525 válasza Vittorio77 (#98251) üzenetére


Kékes525
félisten

Próbáld meg eltávolítani, majd a hardverváltozások keresését nyomd meg:

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#98253) Vittorio77 válasza Kékes525 (#98252) üzenetére


Vittorio77
csendes tag

Ezt is próbáltam. Amit kitöröltem, azóta nem is láttam viszont sehol sem. Bár az igaz, hogy az a "Fax" volt, amit nem bánok, de majd kipróbálom olyannál is, ami talán fontosabb és van is a gépemben.

(#98254) Kékes525 válasza Vittorio77 (#98253) üzenetére


Kékes525
félisten

Írtad "hiba miatt nem tudja telepíteni." Nincs ennél több infó, nem ír több infót? Milyen hiba? Kód?

Lehet, hogy a rendszereddel van komolyabb baj. Ezért az admin parancssorba írd, külön-külön végrehajtatva:

1. Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

2. Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

3. sfc/scannow

Can’t install drivers on Windows 10? Here’s how to fix it

Ha RestoreHealt hibát talált és javított, a végén újra kell indítani a rendszert.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#98255) Vittorio77 válasza Kékes525 (#98254) üzenetére


Vittorio77
csendes tag

Köszi, ezeket majd kipróbálom. Sajnos most el már nem vagyok otthon, így későbbre tolódik a hibakeresés.

A hibakód csak az Eszközkezelőben látszik, ami 28-as. Ezt már lecsekkoltam, de egyelőre nem mentem többre vele. Ha van egyéb infóm, akkor jelzem. Valami elkettyent a beállításoknál, csak még nem tudom, hogy mi...

(#98256) Troy.


Troy.
addikt

Hello!

Mennyi helyet szükséges magának a rendszernek biztosítani? Milyen lépéseket (beállítások) érdemes megcsinálni egy újonnan telepített rendszeren?

.

(#98257) bobalazs válasza core i7 (#98239) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Na b+ mennyit szívtam vele az első kiadásnál. Remélem nem lesznek kezdő hibák vele.

(#98258) uriember válasza Kékes525 (#98254) üzenetére


uriember
aktív tag

Pontosabban a 3. pont: sfc /scannow

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#98259) ph2012


ph2012
senior tag

Sziasztok. Van olyan beállítás, hogy a számítógépet 22:30 órakor kikapcsolja és reggel 4 órától engedélyezi a számítógép használatot?

Köszi.

(#98260) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

A mappához való hozzáférés megtagadva üzenetet kapva, hogyan tudnám törölni az adott mappát ?

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#98261) uriember válasza ƵøŁĭ (#98260) üzenetére


uriember
aktív tag

Trustedinstaller felügyeli? IObit Uninstaller.

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#98262) ƵøŁĭ válasza uriember (#98261) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Megoldottam. Gyermekobjektumok... kipipálásával.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#98263) uriember válasza ƵøŁĭ (#98262) üzenetére


uriember
aktív tag

Store-nak nyitott üres mappa lehet. IObit megoldja. :K v8.4.0.7

Amen... :)

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#98264) liszi70 válasza TRob1 (#98232) üzenetére


liszi70
nagyúr

OK, köszi! Kipróbáltam ezt a GeekUninstaller, szimpatikus. Portable, és kilistázza a törlés után maradt elemeket. Gondolom előbb végigmegy a sima wines program-törlés, utána elkezd keresni a registryben és a fájlok között, és azokat írja ki, ami a wines törlés után maradtak.

(#98265) birno válasza vlevi (#98250) üzenetére


birno
addikt

Nagyon fasza, hogy visszafele fejlodik a cucc, hihetetlen...
Mondjuk azert egy GTX 960-tol elvarnam, hogy tudjon textet rendesen megjeleniteni. :D
Lehet ennek a Directwrite dolognak meg utana nezek, hatha.
Koszi az infot!

(#98266) vlevi válasza birno (#98265) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az uwp appok sajnos azt használják, nem tudsz vele mit kezdeni.

(#98267) #79715584


#79715584
törölt tag

Leszedtem a 1903-as iso-t, de nem tudtam frissíteni a 1809-et, mert a telepítő szerint valamelyik hardverelem nem kompatibilis a Windows 10-zel. :U

(#98268) Cs1csó válasza #79715584 (#98267) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tiszta telepítést próbáltad már? Úgy menni fog. Persze kérdés melyik verziót sikerült leszedni.

Az ilyen "ráfrissítést" nem erőltetném, két utat javaslok:
1. amikor a Windows Update feldobja akkor frissíted - lehet nyár vagy ősz lesz mire megteszi
2. tiszta telepítés, amit fentebb ajánlottam is

[ Szerkesztve ]

(#98269) #79715584 válasza Cs1csó (#98268) üzenetére


#79715584
törölt tag

A "rendes" msdn-re kikerült verziót próbáltam.
Ja, majd valamelyiket a kettő közül... :)

(#98270) Cs1csó válasza #79715584 (#98269) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az, ok az ilyen UUP-s oldalakon van fent mindenféle cucc azért kérdeztem.

(#98271) hape60


hape60
aktív tag

Szevasztok, a win10 addig nyavalygott, amíg végül is rászántam magam, és frissítettem a 1809-re.Egyenlőre semmi gond, kivéve azt, hogy az adattárolásra használt HDD-n létrehozott egy 60GB-os ImageBackupot. (A rendszer és a programok SSD-n vannak.)
Kell ez nekem? Elég kevés már a hely az adat HDD-n, mi ez?
Másik kérdés: régen használtam egy grafikus lemezfoglaltság programot. Tortadiagramban egyszerűbb lenne rájönni, mi a nagy helyfoglaló a lemezen... valaki nek beugrik egy ilyen win10-re?

[ Szerkesztve ]

(#98272) Cs1csó válasza hape60 (#98271) üzenetére


Cs1csó
félisten

(#98273) hape60 válasza Cs1csó (#98272) üzenetére


hape60
aktív tag

Kösz, működik, észre vettem még egy új mappát:
System Volume Information 85GB !
Szintén az adat HDD-re került, a Windows Image backup mellé - így 145GB-ot ellopott a Windows! Mi a fenét csináljak vele?

(#98274) Cs1csó válasza hape60 (#98273) üzenetére


Cs1csó
félisten

A nagy tudásúak majd megmondják de én azt tudom, ha csinálsz egy belső upgrade-et akkor lesz egy Windows.old mappa (ebből tudnád visszaállítani a korábbi rendszert ha valami gond lenne, ha nincs gond akkor ez 1-2 héten belül törlődik majd egy automatikus karbantartás során) amiket te látsz most azokat nem tudom micsodák és miért ekkorák.

(#98275) zolee001 válasza hape60 (#98273) üzenetére


zolee001
őstag

"System Volume Information" Pl a system restore pointokat tartalmazza
Az image back up mint ahogyan a neve is árulkodik róla egy image alapu mentést tartalmazhat a rendszeredröl

(#98276) Doky586 válasza hape60 (#98273) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom rendszer visszaállítás céljára engedted használni a lemez 100%-át.. :)
és a Lemezkarbantartót se futtattad még soha (admin módban).. :(

(#98277) Kékes525 válasza uriember (#98258) üzenetére


Kékes525
félisten

Igazad van, elgépeltem, egy space hiányzott. :R

(#98260) LiLxWaYnEx

A vadásszal: LockHunter is a foolproof file unlocker Admin módban. Ilyesmire fejlesztették.

"Shows processes locking a file or folder
Gives you detailed information on the process
Allows to unlock, delete, copy or rename a locked file
Can delete a file at next OS restart
Allows to kill locking process
Allows to remove locking processes from hard drive
Can unload DLLs from processes
Integrates in to Explorer menu
It deletes files into the recycle bin, so you may restore them if deleted by mistake
Supports both 32 and 64 bit Windows"

(#98264) liszi70

GeekUninstaller a Revo mellett a másik ami nagyon jó, sőt ingyenes.

Az új (májusi) Windows-nál tiszta telepítést szeretnék csinálni.

Melyik a legegyszerűbb módja (a mostanit nem én telepítettem)? Gondolom particionálni már nem kell, mert azt hiszem az jó:[kép] A nagy particionálatlan rész az SSD miatt van. Mire lesz szükségem? Van MS fiókom. Aktiválnom kell? Ezt lehet telepítés után? Vagy automatikusan aktiválódik, mivel már egyszer aktiválódott? A telepítési varázslója egyértelmű? Vigyáznom kell velemire a telepítés alatt. Előre is köszi a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#98278) #54072192 válasza Kékes525 (#98277) üzenetére


#54072192
törölt tag

A telepítőt letöltöd, elindítod, az SSD-n törölsz minden partíciót, majd az üres helyet kijelölöd, és tovább. Mindent létrehoz magának. Az az 50 giga üres hely felesleges, nyugodtan használd az egészet, így legalább ha szükség lenne rá, akkor elérhető lenne a teljes kapacitás.

Aktiválni külön nem kell, MS-fiók nem kell (de nem árt), kód sem kell. A telepítő egyértelmű, utána az adatvédelmi kérdéseknél és egyebeknél végig van súgó, ha valamit nem értenél.

(#98279) Kékes525 válasza #54072192 (#98278) üzenetére


Kékes525
félisten

Tökéletes, köszi szépen! :R
Amúgy leteszteltem a rendszerbetöltési explore appcrash és a bluescreen hibákat. Egyértelműen a Sandboxie 5.28 az oka. A Driver Verifier is jelezte. A múltban is probléma volt vele. Leszedtem és azóta jó. Tudom a következőben már lesz egy alapfokú homokozó, de sajnos az még nem tudja helyettesíteni az izolált böngésző futtatást. Talán tovább fejlesztik.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#98280) hape60 válasza Cs1csó (#98274) üzenetére


hape60
aktív tag

A Widows old mappa a C-n van, ahol a rendszer, azt ismerem, tudom, hogyan lehet eltüntetni. A másik két mappa az új...

(#98281) hape60 válasza zolee001 (#98275) üzenetére


hape60
aktív tag

Kösz, a fordítás megy, csak azt nem értem, miért hozta létre ez az upgrade őket. Eddig nem voltak ilyen mappáim, rendszer frissítés után.

(#98282) #54072192 válasza Kékes525 (#98279) üzenetére


#54072192
törölt tag

A beépített sandbox szó szerint csak arra van, hogy elindíts egy programot tesztelés céljából. Semmilyen adatot nem tart meg, és onnan nem is kerül ki semmi. Nem pont a böngésző futtatására van. :)
De az Edge is elszigetelve fut, ha a Defenderben bekapcsolod ezt a funkciót. [link]

(#98283) hape60 válasza Doky586 (#98276) üzenetére


hape60
aktív tag

Lehet, hogy ez a baj... a lemezkarbantartót már többször futtattam, most is azzal kezdtem. (Bár nem tudom, mi köze hozzá, a Windows által létrehozott mappákat nem akarta törölni," rendszerfájlok törlése" opcióval sem.)

(#98284) Cs1csó válasza Kékes525 (#98279) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Sandboxie-val volt már gond korábban is amikor egy friss build mellé lett feltéve, idővel biztos javítják. Szerintem NE várj túl sokat a Windows beépített megoldásától, a helyedben hanyagolnám.

A Sandboxie egy hosszú fejlődés eredménye számos funkcióval, lehetőséggel beállítással ezzel a komplexitással sokáig (lehet soha lehet évekig) nem fog tudni versenyezni a Windows sandbox.

Ha pedig komolyabb virtualizálás kell akkor ott a VirtualBox.

Hasonló a véleményem az éjszakai módról is amire még mindig van panasz, hol bekapcsol hol nem, hol kikapcsol, hol nem helyette ott a szintén jó bevált régóta fejlesztett sok beállítási lehetőséggel büszkélkedő f.lux.

Röviden: a Windows beépített megoldásai erősen fapadosak, de ez nem gond mivel elsősorban oprendszer és mivel a legelterjedtebb ezért erre írják a legtöbb külső programot.

(#98285) hape60 válasza hape60 (#98283) üzenetére


hape60
aktív tag

Most néztem a rendszer tulajdonságai - rendszervédelem beállításokat. A védelem minden meghajtón ki van kapcsolva, a max. használható lemezterület 1%-ra van lehúzva.

(#98286) zolee001 válasza hape60 (#98281) üzenetére


zolee001
őstag

Tippem szerint pl mert nem volt elegendö hely a C meghajtón

(#98287) Zoshi85


Zoshi85
aktív tag

Én is leszedtem a kikerült verziót. Egyenlőre csak frissítettem, de eddig minden ok. Vga driver támogatás is érkezett már hozzá, és updaten belül is jött már frissítés :)

[link]

[link]

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#98288) hape60 válasza zolee001 (#98286) üzenetére


hape60
aktív tag

Következő tipp? A C 240GB, jelenleg 164GB szabad...

(#98289) Kékes525 válasza #54072192 (#98282) üzenetére


Kékes525
félisten

Defendert pillanatnyilag nem használom. Nem kizárt, hogy a jövőben fogom.

(#98284) csicso82

"A Sandboxie-val volt már gond korábban is amikor egy friss build mellé lett feltéve"

Legutóbb az Sandboxie 5.26-os + Windows 1809 volt gond. Erre adták ki az 5.28-ast. Nálam az is rossz, de csak most jött elő valami miatt. Több hónapig használtam és jó volt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#98290) Cs1csó válasza Kékes525 (#98289) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azt hittem a 1903-ason vagy , de az továbbra is áll nem neked valóak ezek a fapados beépített Windows programok. (még számológépnek is a SpeedCrunch-ot használom)

(#98291) #54072192 válasza Cs1csó (#98290) üzenetére


#54072192
törölt tag

Nem értek egyet. Felesleges addig telepakolni külső programokkal a rendszert, amíg nincs valódi igény további funkciókra. Egy kép körülvágására felesleges GIMP-et tölteni, mikor a beépített app is képes erre. A tudományos vagy programozói számológép is szerintem elég. A Defender elég védelmet nyújt, mellette nem tukmál fizetős funkciókat, nem kell hasznosnak tűnnie üzenetekkel, meg nem jár le. Volt olyan, aki azért akarta lecserélni másra, mert nem látta, hogy éppen aktívan vírusokat pusztít meg "behatolásokat" akadályoz meg, tehát biztosan nem csinál semmit. De ha akarod, még azt is beállíthatod, hogy ha egy telepítőben ott a Chrome vagy akármilyen toolbar amit telepíteni akar, akkor figyelmeztessen.
F.lux sem kell, ha elég az automatikus bekapcsolás, meg az egyedi színhőmérséklet. Szerintem az nem érv, hogy valakinek gondja volt vele, mert valakinek mindig mindennel gondja van/volt.

Szóval szerintem addig nem kell külső programokat összegyűjteni, amíg nincs szükség valami másra. A kevesebb funkció nem mindig baj, sőt. Ha az adott gépen gond van a programmal, vagy hiányzik belőle valami, akkor persze az a megoldás.

(#98292) Cs1csó válasza #54072192 (#98291) üzenetére


Cs1csó
félisten

A fapadosságon a funkciók hiányát is értem, pl. az f.lux-ot egy folyamatos "sárgítással" használom, persze nappal csak minimálisat (6500K helyett 5500K, este pedig 3400K) de be van állítva - bármilyen programhoz be lehet - hogy ha elindítom a videó lejátszó programot - VLC - akkor letiltja magát időlegesen, és ha bezártam a VLC-t megint visszaáll, ilyet a beépített nem tud, de rengeteg ilyen apróság van amit egy az évek alatt kiforrott program tud.

Honnan tudod, hogy kinek mi a felesleges? Ez mostanában nagy divat lett itt a topikban, hogy van pár hangadó akik szó szerint ELÜLDÖZIK a kérdezőt a stílusukkal, és lekezelően megmondják neki a tutit, már sokan szóvá is tették ezt a kedvencem mikor valakinek már a KÉRDÉS sem tetszik, azt nem értem, hogy NEM kötelező olvasni a topikot, nem kötelező válaszolni az ilyen emberek akár el is hagyhatnák a topikot ez talán az ő lelki békéjükre is jobb hatással lenne.

[ Szerkesztve ]

(#98293) #54072192 válasza Cs1csó (#98292) üzenetére


#54072192
törölt tag

Ezért mondtam, hogy ha hiányzik valamilyen funkció, akkor nyilván csak egy másik programmal lehet megoldani.
A beépített éjszakai fény kikapcsol teljes képernyős alkalmazásoknál (pl. játékoknál), szerintem ha a VLC-t beállítod játéknak a játéksávon, akkor annál is. A 1903-ban a fókuszsegéd is külön beállítást kapott minden teljes képernyős programhoz, így a VLC alatt sem jelenít meg alapból értesítéseket.

Nem tudom, hogy kinek mi a felesleges, ha újra elolvasod amit írtam, pont azt mondom, hogy általánosságban nem lehet kijelenteni, hogy a beépített "fapados" megoldás nem jó, és hogy ezért le kell cserélni. Ha valakinek elég, akkor hiába nem tud valamit az adott app, akkor is megfelelő.

A többit nem értem, hogy miért nekem írod?

(#98294) Cs1csó válasza #54072192 (#98293) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az utolsó bekezdés az általánosságok megfogalmazása volt, nem konkrétan neked.

(#98295) #54072192 válasza Cs1csó (#98294) üzenetére


#54072192
törölt tag

Hogy az egyet nem értésből hogy bukott ez így ki belőled, azt most sem értem, de mindegy. :)

(#98296) Cs1csó válasza #54072192 (#98295) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R
Minél kevesebb külső program minél kevesebb variálás annál stabilabb a rendszer ez igaz, de a Windows lényege pont az, hogy bátran lehet mindenféle programot használni és ha ezek beváltak - nekem 61 programom van telepítve most néztem a prog. és szolg. résznél - és a rendszer STABIL akkor miért ne lehetne ezeket használni. A rendszerbe belenyúlok én is pár programmal de ha instabilitást érzékelnék akkor megkeresném melyik okozza és azt törölném, és nem használnám többet.

(#98297) #54072192 válasza Cs1csó (#98296) üzenetére


#54072192
törölt tag

Ezek szerint félreértettél. Nyugodtan használd amit akarsz, nincs azzal semmi gond. Csak azt mondtam, hogy azért önmagában nem kell lecserélni a gyári appokat, mert kevesebbet tudnak, mint egy-egy külső program. Nem is a rendszer stabilitása a kérdés, csak ha van valami, ami alapból ott van, frissül magától, a rendszer része, akkor érdemes adni egy esélyt. Én is csak néhány appot használok, a többit törlöm vagy elrejtem.

(#98298) Doky586 válasza Cs1csó (#98290) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szuper kösz hogy megemlítetted a SpeedCrunch-ot, le is töltöttem.
Kár hogy ez is hibásan számol akárcsak a beépített számológép. [kép] [kép]
Használom még az XP-ből származó PowerToy Calc-ot is ami legalább pontos, sőt grafikusan ábrázol, de mindnek ismerni kell a hibáit. :)

[ Szerkesztve ]

(#98299) Cs1csó válasza #54072192 (#98297) üzenetére


Cs1csó
félisten

Á értem mire gondolsz, próbáltam pár beépített programot de nem tetszettek. Vegyük a Képmetszőt sokáig használtam pl. ide képet betenni stb. de belebegtették, hogy UWP app lesz belőle én meg azokat nem szeretem és használtam helyette a GreenShot-ot majd arról váltottam a PicPick-re és és megtaláltam az igazit, piszok jó nagyon elégedett vagyok vele.

Doky586

Vannak hiányosságai a SpeedCrunch-nak, de alap szintű számításokra elég.

[ Szerkesztve ]

(#98300) ph2012


ph2012
senior tag

Sziasztok. A Feladatütemezőben be lehet állítani, hogy a számítógép 23:00 órakor kikapcsol és 04:00 órakor újra lehet használni. A két idő között nem lehet használni a számítógépet. Próbálgattam de nem tudom hogy kell készíteni ilyen ütemezett feladatot. Leírnátok a lépéseit?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.