Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98601) #54072192 válasza #86564352 (#98589) üzenetére


#54072192
törölt tag

Nincs vége, csak az új Edge miatt pihentetni kell a projektet (egyébként az Edge megjelenése lett volna halasztva). Eredetileg az appokat lehetett volna csoportosítani, de ezt kiterjesztették Win32-es alkalmazásokra, és ettől tovább csúszott, szóval részben az Explorer miatt is.

(#98594) Kékes525: Valamivel elállítottad. [link]

[ Szerkesztve ]

(#98602) Kékes525 válasza #54072192 (#98601) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi. Ugyanaz az oka, mint annak, hogy a computer managmentben nem jelenik meg az eszközkezelő: Mindkét esetben a Helyi csoportházirend szerkesztőben helyes beállítások vannak (nem konfigurált), mégsem jelenik meg az eszközkezelő a computer managmentben és nem tudom állítani "A legtöbbet használt alkalmazások megjelenítése" funkciót sem. Itt sem használ, ha az engedélyezettet állítom be. Vajon mindkettőnek mi lehet az eredője?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#98603) Cs1csó válasza Kékes525 (#98594) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nálam is inaktív, bár én amúgy is mindent kikapcsoltam.

(#98604) Kékes525 válasza Cs1csó (#98603) üzenetére


Kékes525
félisten

Érdekes. :F

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#98605) #54072192 válasza Kékes525 (#98602) üzenetére


#54072192
törölt tag

Gépház > Adatvédelem > Általános > Az alkalmazásindítások nyomon követése... be, utána elérhető a kapcsoló.

(#98606) Cs1csó válasza Kékes525 (#98604) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy dologra gyanakszom, mivel ez egyfajta "személyes, bizalmas" adat, hiszen ha valaki leül a géped elé egyből láthatja mely programokat szoktad használni gyakran kb. mint a böngészési előzmények, és valamilyen beállítást kikapcsoltál, tiltottál ami erre hatással van. (a Gépházban kb. mindent - is - kikapcsoltam és ezt a funkciót is kikapcsoltam volna ha nem lenn inakív :DDD )

Szmörre
:R

Tényleg! :DDD Mondtam én túl sok mindent kapcsolt ki.

[ Szerkesztve ]

(#98607) #86564352 válasza Kékes525 (#98602) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ha privacy résznél kikapcsoltad figyelje az app indításokat, akkor értelemszerűen a start beállításinál ez a funkció inaktív lesz. [kép]

(#98608) Kékes525 válasza Cs1csó (#98606) üzenetére


Kékes525
félisten

Lehet hogy igazad van. Valamit letilthattam a biztonság miatt.

(#98607) twofatcat

Talált! Ez volt az, most már jó! Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#98609) #54072192 válasza Cs1csó (#98606) üzenetére


#54072192
törölt tag

Igen, jobban megnézve nem volt az ablak tetején a piros szöveg, szóval nem a registryben vagy a házirendek között volt tiltva. Akkor meg valamilyen adatvédelmi beállítás, így meg hamar meglett. Ha valaki kikapcsol mindent akkor meg tökmindegy. :)

(#98610) Cs1csó válasza #54072192 (#98609) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez is egy tipikus példa, hogy MINDENT kikapcsol valaki és után vakarózik, hogy vajon ez vagy az miért nincs, én nem vakaróztam, mert alapban nem akartam semmilyen ilyen "kényelmi" funkciót.

(#98611) Kékes525 válasza Cs1csó (#98610) üzenetére


Kékes525
félisten

Így van, ez túlbiztosítás volt a részemről.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#98612) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Üdv!

RadeonSetting.exe hibát mi okozhatja?
1 napja telepítettem a drivert, most mitől halt már meg? A Windows 10 pár napja lett 0-ról újratelepítve.

(#98613) Kékes525 válasza NdrewSunix (#98612) üzenetére


Kékes525
félisten

Csak a lényeget nem írtad. Verziószámok? Melyik Windows, melyik radeon driver? Túlhajtás?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#98614) Cs1csó válasza NdrewSunix (#98612) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 Kékes525

Kezdésnek ne legyen OC, aztán DDU-val eltávolíthatnád - csökkentett módban - majd telepítsd újra.

(#98615) NdrewSunix válasza NdrewSunix (#98612) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Windows 10 Pro, legfrissebb verzió, Radeon driver az automatikusan Javasolt lett telepítve. 19.4.2 talán. (Most nem vagyok gépközelben, nem tudom 100%-ra.)

Annyi OC van, hogy engedélyeztem a max power limitet, semmi mást.

[ Szerkesztve ]

(#98616) King Unique válasza tylerddd (#98595) üzenetére


King Unique
titán

1.) Úgy, hogy törlöd a telepítővel az előző telepítésnél létrejött rendszerpartíciót és a kicsi partíciókat, a 700 GB-os adatpartíciót viszont nem kell. Majd az előbbinél létrejött szabad területet megadni telepítési célnak, ahol UEFI/GPT módban 4 db partíció fog létrejönni a C-vel együtt.

2.) Magán a pendrive-on nem kötelező az MBR partíciós séma UEFI-s bootolásnál, lehet az MBR is. A Rufus GPT-s megoldása akkor jön jól, ha UEFI only módban akarod bootolni és telepíteni. A telepítő meg onnan fogja tudni, hogy éppen milyen bootolási mód szerint fut, aszerint csinál BIOS/MBR, vagy UEFI/GPT telepítést. Amúgy meg használhatod nyugodtan a Rufust is, ha eddig bevált és azt szoktad meg, sőt már a Win8.1 és 10 ISO-kat is le lehet vele tölteni. Vagy a már említett fájlmásolásos módszert is választod az elkészítéshez, amiről pl. ebben a hozzászólásban is volt szó.

3.) Felesleges piszkálni az ISO-t, nem kell semmit törölni. Ha letörölnéd a bootmgr fájlt, akkor a legacy (CSM) bootolás nem működne. De ezt nyilván normálisabban meg lehet oldani UEFI-s telepítésnél a megfelelő bootolási opciók és boot eszköz kiválasztásával, vagy akár az előbb említett natív UEFI only mód használatával.

Ha csak a boot idő a problémád és ha a kezdetekben gyorsan bootolt a rendszer, majd egy frissítés, driver, program telepítése, vagy helytelen beállítás (?) után már nem, akkor arra a clean install elvileg megoldás lehet. De ha nem a telepítéssel, hanem az előbbiekkel kapcsolatos a probléma, akkor akár később is előjöhet. Vagyis lehet inkább az okát kellene kideríteni. Vagy ha már újratelepíted és van egy jól működő állapot, akkor arról mentést készíteni pl. a Macrium Reflect programmal. Ha később gond lenne, akkor a mentésből visszaállítható 1:1-ben a korábbi állapot. Plusz a Windowsban is célszerű használni a rendszer-visszaállítás a nem kívánt módosítások visszavonásához és a korábbi állapot visszaállításához.

[ Szerkesztve ]

(#98617) Kékes525 válasza NdrewSunix (#98615) üzenetére


Kékes525
félisten

"19.4.2 "

Az béta driver, tedd fel a stabilt (AMD Radeon Software Adrenalin 2019 19.4.1 WHQL). AMD Radeon Software Adrenalin 2019 A béták nem mindig jók.

"Annyi OC van, hogy engedélyeztem a max power limitet, semmi mást."

Semmit, default legyen.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#98618) NdrewSunix válasza Kékes525 (#98617) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

OK, köszönöm, este újratelepítem majd és a 19.4.1 -et teszem fel.

Amúgy ennyire könnyen tönkre vághatja egy gyári Radeon Wattman tuning is? Pedig azt a programot a kártya gyártója találta ki, fejlesztette. Ezek alapján jobb, ha nem piszkálom a jövőben sem.

(#98619) Kékes525 válasza NdrewSunix (#98618) üzenetére


Kékes525
félisten

Alapesetben nem, de nem tudom, hogy milyen hardver és szoftverkörnyezetben van, hogy van beállítva az operációs rendszer és az alkalmazások, ja és a user hogy használja a gépet. A problémát nagyon sok minden okozhatja.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#98620) Cs1csó válasza NdrewSunix (#98618) üzenetére


Cs1csó
félisten

Itt most nem ez a lényeg, hanem van egy hibád ami valószínűsíthetően a VGA-val függ össze ezért ajánlotta, hogy lehetőleg MINDENT állíts vissza az alapra - DDU-s pucolás STABIL nem beta driver telepítése stb. - és ha ezek után STABIL lesz a gép megszűnik a hiba akkor elkezdheted lépésenként változtatni a beállításaidat akár a limit kitolása stb. és ha megint felüti a fejét a gond akkor kizárásos alapon tudni fogod, hogy az egyik legutóbbi változtatásod lehetett az oka, amit visszaállítva remélhetőleg újra stabil lesz a kártya.

(#98621) NdrewSunix válasza Cs1csó (#98620) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Értem, csak kíváncsi voltam mik a tapasztalatok a Wattman programmal és a tuninggal.
Előfordulhat, hogy ilyen probléma már többször felütötte a fejét és érdemesebb mondjuk egy másik programmal próbálkozni vagy esetleg egyáltalán nem is erőltetni az OC-t.
Az AMD kártyához képest faék egyszerű volt az NVidia, ezt még szoknom kell.

(#98622) Geth válasza NdrewSunix (#98621) üzenetére


Geth
addikt

Nekem csak pozitív tapasztalataim vannak a WattMan-nal (és az OverDrive-val is), szerintem faék egyszerű.

(#98623) Cs1csó válasza NdrewSunix (#98621) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nemrég volt róla szó - én erről nem tudtam - hogy a AMD kártyák mind egy kicsit túlhajtva vannak már gyárilag is, hogy az Nvidia kártyákkal szembeni hátrány minél kisebbnek látszódjék, ha még te is tolsz rajta valamit az már okozhat anomáliát.

(#98624) NdrewSunix válasza Cs1csó (#98623) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Amennyiben valóban így van akkor tényleg csak óvatosan szabad vele bánni.
NVidiánál volt olyan program ahol 3 állás volt, csendes, OC és Game, automatikusan emelte a teljesítményt attól függően hova kapcsoltam. SOHA semmi hasonló problémám nem volt sem a 1050Ti -nál, sem a 1050-nél.
Nem beszélve a driverekről, amikkel szintén nem tapasztaltam problémát anno.

(#98625) Geth válasza Cs1csó (#98623) üzenetére


Geth
addikt

Ja, azért adtam el a múlt héten gyári OC-s NVIDIA-t :)

(#98626) NdrewSunix válasza Geth (#98625) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Mert túl egyszerű volt vagy mert hasonló problémákkal küzdöttél, mint én most? :)

(#98627) Geth válasza NdrewSunix (#98626) üzenetére


Geth
addikt

Upgrade.
A héten egy AMD-t adtam el, szerintem ne próbálj mögé látni :)
(Mindkettő tökéletesen szuperált)

[ Szerkesztve ]

(#98628) Cs1csó válasza Geth (#98627) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem tudunk követni. :))

(#98629) NdrewSunix válasza Cs1csó (#98628) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Ez most nekem sem világos teljesen. :)

(#98630) Geth válasza Cs1csó (#98628) üzenetére


Geth
addikt

Pedig egyszerű.
Azért mert egy kicsit megzuhant a kolléga gépén egy driver, nem kell átmenni off konteógyártásba amd, nvidia, beépített oc és tsai témakörben.
Menjen a DDU gyalu aztán meglássuk :)

Egyébként nem értelek Titeket, soha nem cseréltetek még vidkarit? Nem azért mert elromlott, vagy mert fagyott (bár ilyenkor nehéz elpasszolni), hanem csak?

[ Szerkesztve ]

(#98631) NdrewSunix válasza Geth (#98630) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Most már értem mi neked a faék egyszerű. :D

(#98632) Cs1csó válasza Geth (#98630) üzenetére


Cs1csó
félisten

CSAK Intel+Nvidia ;]

(#98633) TRob1 válasza Cs1csó (#98632) üzenetére


TRob1
veterán

Ez természetes, nem is vitatható. :))

¤ R'n'R ¤

(#98634) tylerddd válasza King Unique (#98616) üzenetére


tylerddd
veterán

Vagyis lehet inkább az okát kellene kideríteni.

Azt hol/hogyan kellene kezdenem? :) Nekem az már valamiért rohadt gyanús, hogy miért jön elő kétszer a Dell logo. Gyakorlatilag a rendes boot előtt megjelenik egyszer pluszban. Ezt nem így csinálta, amikor megvettem a gépet és feltettem a Win-t.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#98635) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Üdv!

Van valakinek ötlete arra, hogy "egy kattintással" alkalmazni lehessen a színprofilt?

Kb minden második bekapcsoláskor nem alkalmazza magától, kézzel kell neki megint beállítani, eddig nem vettem észre semmilyen rendzsert abban, hogy mikor hajlandó magától beállítani, és mikor nem.

Azt szeretném megoldani, hogy mikor nem állítja be magától, ne kelljen végigkattintgatni a beálításokon.

Valakinke ötlete erre? :)

(#98636) darkhorse válasza S. Szabi (#98635) üzenetére


darkhorse
tag

Üdv!

Én régebben a DisplayProfile nevű programot használtam erre. Innen le tudod tölteni.

(#98637) S. Szabi válasza darkhorse (#98636) üzenetére


S. Szabi
őstag

Köszi, kipróbálom!

(#98638) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
A film nézés közben 5-10 percenként meg kell mozgatnom az egeret
mert a monitor és a hang le áll a film megy tovább mert ha meg mozdítom az egeret
már nem ott tart ahol elsötétült.
Egy-két órája csinálja.
Mit csináljak?

(#98639) macimeister


macimeister
aktív tag

Hello!

Win10 1809 buildnál a gép nem látja a többi hálózati gépet, főleg nem a NAS-t. Így csatlakozni se tud.Többi gép ami még nincs felfrissülve ott minden rendben. Ami még a furcsa, hogy a NAS-hoz ip alapján se tud. Furcsa még, hogy ha pingelem az eszközt akkor mögé teszi, hogy .local. Pl: NAS.local.

Mit kell szétverni, hogy menjen rendesen?

(#98640) Beni2360 válasza macimeister (#98639) üzenetére


Beni2360
félisten

Az elmúlt napokban volt róla szó keressél vissza rá. SAMBA 1.0 visszakapcsolása.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#98641) macimeister válasza Beni2360 (#98640) üzenetére


macimeister
aktív tag

Vissza van. Ha nem lenne visszakapcsolva akkor is mennie kéne. NAS is tudja a friss szambát a mellette levő többi is csak a 1809-re frissült szarakodik és nem lát senkit a hálózaton saját magán kívül.

(#98643) King Unique válasza tylerddd (#98634) üzenetére


King Unique
titán

Hát mondjuk ott, hogy feleleveníteni mi is történt pontosan akkortájt, amikor jelentkezett ez a probléma. Netán a BIOS-ban, vagy a Windowsban lett elpiszkálva valami, vagy egy havi összesítő frissítés / spéci driver / program telepítése után lett ilyen? Amúgy meg azóta akár a reinstall is lement volna, vagy ha nem opció a clean install, akkor egy ugyanazon verzióra épülő ISO-val (felcsatolás után setup.exe futtatása) egy "javító upgrade" futtatása a személyes fájlok, programok és beállítások megtartásával.

[ Szerkesztve ]

(#98644) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Win10 alatt hálózati eszköz elérésének megoldása:


Egy ideje kisebb problémába ütköztem. A NAS-om eltűnt a hálózatról, vagyis inkább az smb (samba szerver) nem működött megfelelően. Láttam a win10-en a hálózaton mint eszközt, de 0x8007035 hibakóddal nem tudtam csatlakoztatni. Annyira nem volt vészes, mivel twonky szerver ment, így a tartalmakat elértem.Próbáltam rákeresni és minden leírt trükköt elvégezni. Semmi nem vezetett sikerre. Aztán időnként újra és újra neki veselkedtem, de nem lett pozitív eredmény.

Aztán elkezdtem gondolkodni mi okozhatja a problémát.
Ugye ez két dolog lehet:
1. A NAS-on elszállt az smb szolgáltatás valamilyen okból.
2. A win10 egyik frissítése tett nekem keresztbe(cirka két évig semmi problémám nem volt).

A NAS hibát segítséggel sikerült kizárnom, az smb szerver megfelelően futott, mondom ezt úgy, hogy a többi hálózaton lévő eszköz is valahol időközben nem látta az smb-n a NAS-t. Egy reset-el, sikerült a hálózaton újra elérhetővé tenne a NAS-t mint smb szervert.
Ez megoldva, de továbbra sem értem el, bár láttam a win10-ről hálózaton smb szerverként a NAS-t.

Itt jött a gondolkodás mi okozhatja a problémát. A NAS látható, most már bizonyítottan is a hálózaton.
Az jutott az eszembe, hogy lehet leellenőrizni a win10-en futó smb szerverek támogatottságát.
Így ha megmondom, mi a probléma forrása, akkor már könnyű. Rátaláltam erre a bejegyzésre [https://support.microsoft.com/hu-hu/help/2696547/how-to-detect-enable-and-disable-smbv1-smbv2-and-smbv3-in-windows-and] (Utolsó frissítés dátuma: 2018. szept. 28.).

Ezeket szépen végre hajtottam, de a helyzet változatlan maradt. Így már biztos voltam, hogy a smb1 és az smb2 bekapcsolt, támogatott a win10 gépen. De akkor mégis mi lehet a probléma? A hálózatot okoltam továbbra is érte, vagyis valami hiba van a hálózat kiszolgálással. Több tucat hálózati beállítás kipróbálásával sem tudtam zöld ágra vergődni sehogyan. Azt mindig is sejtettem, hogy valamiért, mintha azonosítási probléma lenne. De ezt, hogy tudom befolyásolni, azt továbbra is homály fedte.
A vezérlőpultban a Hálózati és megosztási központot oda-vissza átállítottam amit csak lehetett. Gépházban is amit értem oda-vissza állítgattam. Lenulláztam a hálózati beállításokat is hátha, mégsem.
Aztán nem kis szerencsémre valahogy sikerült rákeresnem és rálelnem a Hitelesítő adatok kezelésére és BUMM. Azt pedig többször láttam megoldásként, hogy valamit bűvöltek és állítottak, aztán ennek folyamányaként, a csatlakozás előtt, felhasználói azonosító/jelszavas belépéssel sikerült belépni a hálózati eszközre.De ha megfeszítenek sem tudnám megmondani, hogyan léptem be addig a pontig, míg nem lett elérhetetlen, e nélkül! Innen már egyszerű volt! A hitelesítő adatok kezelése alatt, találunk egy vagy két menü pontot, Helyi és Windows hitelesítő adatokkal.Itt hozzáadunk egy Windows hitelesítő adat-ot, itt ip-t, url-t, internet vagy hálózati címet, hálózati nevet és a hitelesítő adatokat.
Így ha egy belső hálózaton lévő gépről, nem szeretnénk, hogy hozzáférjen a user minden mappához. A NAS-on használt, saját hitelesítő adataival tud hozzáférni az általa használt tartalomhoz.
A fent leírtak, a hasonló jellegű elérési problémákra is, megoldást adhatnak!

Képekben:

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#98645) Geth válasza Fagyi (#98644) üzenetére


Geth
addikt

Ahaha, hogy én ezt hányszor leírtam már :DDD (nem csak én).
Szorri, hogy nem vettem észre korábban a bejegyzésed, elvonták a figyelmem, ejnye.
Kudos, hogy rájöttél.

(#98646) bebeago


bebeago
tag

Sziasztok!
Az Epson Software Updater-t futtattam volna a saját gépemen (Windows 10 Pro. 1809), de a telepítő a következő üzenetet dobja fel: " A telepítő nem rendelkezik megfelelő jogosultsággal a következő könyvtár eléréséhez:C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\EPSON Software. A telepítés nem folytatódhat. Jelentkezzen be rendszergazdaként, vagy lépjen kapcsolatba a rendszergazdával." Rendszergazdaként futtatva is ez az üzenet. Más felhasználó nincs a gépen, eddig mindent tudtam telepíteni. Tudna valaki megoldást a problémára?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.