Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98351) FistXL


FistXL
aktív tag

Sziasztok!

Honnan érdemes letölteni a Win 10-et, MS oldaláról vagy nCore-ról? Utóbbiban integrálva vannak a legújabb frissítések, de nem szeretnék vírusosat használni :N. Lehetőleg Home N kéne, a legkevesebb előre telepített bloatware-el, és a lehető leggyorsabb működéssel, ami nem lassul be 3 hónap után. Eredeti kulcsom van hozzá természetesen.

Köszönöm :R

(#98352) MaxxDamage válasza FistXL (#98351) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Egyértelmű, innen: [link]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#98353) Doky586 válasza FistXL (#98351) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Próbáld a www.cracker.ru vagy a nigériai oldalról letölteni az integrált vírusokkal bővített kiadást.. ;] Bankoláshoz ideális, nem sok gondod lesz utána a pénzeddel..

[ Szerkesztve ]

(#98354) King Unique válasza FistXL (#98351) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván a Microsoft weboldaláról, vagy esetleg ott van még pl. a TechBench, ahol szintén MS szerverekről történik a letöltés, arra mutató letöltési linkeket generál. Valamint az aktuális (1809) Windows 10-verzió esetében újabban már a 17763.379-es buildszámú ISO tölthető le mindkét helyről, ami eleve tartalmaz egyes összesítő frissítéseket. Szóval így pláne nem létszükséglet az egyéb forrásból származó integrált telepítő, de a Windows 10-nél amúgy sem annyira, mivel mindig elérhető az aktuális verzió ISO-ja. Ellenben a Windows 7, 8.1 rendszereknél már inkább.

A N-es kiadások telepítéséhez pedig nem kell spéci ISO, mert az előbbi forrásoknál mind a standard, mind az MCT-vel letölthető ESD ISO esetében van lehetőség a telepítésnél az N-es változatok kiválasztására. Aztán az más dolog, hogy otthonra N-es kiadást telepíteni nem sok értelme van, sőt inkább kb. zéró, mert rendszerint csak a szívás van vele és úgyis mindig a MFP telepítése a vége, vagy reinstall egy normál kiadással... Szóval nem ártana még egyszer meggondolni, hogy biztosan N-eset akarsz-e telepíteni!

[ Szerkesztve ]

(#98355) ƵøŁĭ válasza FistXL (#98351) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

DarkWeb a legjobb forrás.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#98356) junior11 válasza ƵøŁĭ (#98355) üzenetére


junior11
veterán

:DDD :DDD

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#98357) FistXL


FistXL
aktív tag

Köszönöm mindenkinek :DDD

(#98354) King Unique

A TechBench-en 4 1809 build van fent, a 17763.379 a MS oldalán is a legújabb?

Szerk.: Abszolút nem használom a gyári Windows alkalmazásokat, mindenre 3rd party van letöltve, így sincs értelme?

[ Szerkesztve ]

(#98358) King Unique válasza FistXL (#98357) üzenetére


King Unique
titán

A 1809-esnél a 17763.379 ISO ott a legújabb, a Microsoft előbb linkelt weboldaláról is elvileg már az jön le. Az aktuális buildszám amúgy a 17763.437, de arra a frissítés már hamar megvan.

A legújabb verzió egyébként a 1903-as, de az még hivatalosan nem elérhető a többség számára, majd valamikor májusban lesz az. De ha van MSDN hozzáférésed, vagy egy onnan származó érintetlen ISO torrentről, esetleg UUP-s CMD eszközzel letöltve, akkor akár azt is le lehet szedni és telepíteni. Vagy nem sieted el és inkább a 1809-est telepíted, majd amikor hivatalosan is megjelenik a 1903-as, majd a Windows Update-en keresztül, vagy egyéb módon váltasz rá.

Az egy dolog, hogy többnyire külső programokat használsz, de az N-es kiadásoknál sokszor alap funkciók hiányoznak a rendszerből és emiatt egynéhány dolog eleve nem működik rendesen. Szóval nem, otthonra nem ajánlott, hacsak nem akarod direkt szívatni magad. :D

[ Szerkesztve ]

(#98359) FistXL válasza King Unique (#98358) üzenetére


FistXL
aktív tag

Köszönöm a részletekbe menő segítséget!! Jut eszembe, nCore Win 10 fut a gépemen, mert mikor eredeti volt, véletlen töröltem a az AMD mappát program files-ből, mert a legújabb driver bugos volt, és gyorsan kellett lehúzni egy működőt... :DDD futtassak egy malwarebytest az egész gépen, mielőtt újratelepítem?

Ui.: olvasd el az előző hsz-em szerkesztését.

Szerk.: értem, akkor megy a sima Home :K

[ Szerkesztve ]

(#98360) karl_fischer válasza King Unique (#98358) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Szia. Ezek szerint az UUP biztonságos?

(#98361) King Unique válasza karl_fischer (#98360) üzenetére


King Unique
titán

A letöltési forrás annál is eleve Microsoftos, amúgy meg ITT olvashatsz róla, mi is az az UUP. Plusz emellett van egy másik weboldal is, az UUP dump.

[ Szerkesztve ]

(#98362) zolee001


zolee001
őstag

2012-óta annyi Windows imaget lehet letölteni direktben az Ms-töl,amennyi jól esik,azért elég nagy észlénynek kell lennie annak aki 2019-ben ncore és társairól töltöget

(#98363) karl_fischer válasza King Unique (#98361) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Köszi, eddig MCT-t használtam.

(#98364) King Unique válasza karl_fischer (#98363) üzenetére


King Unique
titán

Ez a plusz letöltési opció most csak a 1903-as verzió miatt lett megemlítve, mivel jelenleg a szokásos helyekről még nem lehet letölteni. Vagyis használhatod nyilván továbbra is az MCT-t, ha annyira nem sürgős, meg ha nem létszükséglet számodra a hivatalos megjelenés előtt beszerezni az újabb ISO-t és telepíteni a Windows 10 újabb verzióját.

(#98365) adika4444 válasza FistXL (#98359) üzenetére


adika4444
addikt

Az a nagy helyzet, hogy ha a torrentes ISO-k fenntartásokkal is kezelendőek, de az nCore-os integrált telepítők nem vírusosak, ill. az MSDN-esek is tényleg azok, aminek írva vannak.
(#98362)zolee001:
Windows 7 Professional matrica van a laptopomon, az MS oldala kidobta, hogy lépjek kapcsolatba a gyártóval telepítő ügyben. Nem léptem, maradt a virágbolti ISO.
Az viszont tényleg igaz, hogy a legtisztább ha a Windows 10-et MCT-vel szedi az ember, ráadásul így ESD-es ISO jön le, ami simán ráfér FAT32-re is.

üdv, adika4444

(#98366) zolee001 válasza adika4444 (#98365) üzenetére


zolee001
őstag

Igy igaz,a matrica azt jelenti,hogy OEM igy minden felmerülö problémával a gép gyártojához kell fordulnod,amennyiben te magad vásároltad volna meg külön a windowst (külön) és nem géppel együtt akkor tudnád tölteniw az MS töl

A torrentes "megesküszöm MSDN érintetlen iso" ime egy részlet az nfo-bol
"Aktivalas (legalis):
- Elinditod az activation.bat-ot.
- A megjeleno ablak megfelelo rubrikajaba beirod a legalis kulcsot, majd az Activate gombra kattintasz.

Aktivalas (nem legalis):
- Elinditod a W10 Digital Activation-t.
- Kozepen a Activate Windows 10 gombra kattintunk.
- Megvarod, amig az aktivator befejezi az aktivalast.
Fontos: ehhez az aktivalashoz elengedhetetlen, hogy a gep internetre csatlakozzon!"

Valahogyan az én MSDN gyári telepitökészleteim nem tartalmaznak activator.bat filet

Aztán,hogy mik vannak még elrejtve ezekben az "érintetlen MSDN telepitökben" azt ki tudja

(#98367) #79715584 válasza zolee001 (#98366) üzenetére


#79715584
törölt tag

Aztán,hogy mik vannak még elrejtve ezekben az "érintetlen MSDN telepitökben" azt ki tudja

Azokban semmi nincs elrejtve.. De te szedd nyugodtan az egyetlen hivatalos forrásból, ahonnan szoktad. :)

(#98368) Kékes525


Kékes525
félisten

Tudja valaki használni az mmc-t (Microsoft managment Consol)? Úgy látom, azzal lehetne szerkeszteni a computer managmentet. Próbáltam hozzáadni az eszközkezelőt, úgy tűnt, hogy sikerült, de nem láttam benne és menteni sem tudtam. [kép] Hol hibázhattam? Hogyan csináljam?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#98369) Dragon3000 válasza zolee001 (#98366) üzenetére


Dragon3000
veterán

Csak a kedvedért megkerestem, a torrentet, ha jobban megnézed, nem az iso tartalmazza, hanem az iso mellett van az activator.bat, ehhez elég lett volna csak a fájlok listázása. Mondjuk eddig, mindig az ms oldaláról csináltam az usb-s telepítőm így nem érint a torrentes rész.

[ Szerkesztve ]

(#98370) TRob1 válasza Dragon3000 (#98369) üzenetére


TRob1
veterán

Én nem úgy látom hogy mellette lenne (2fájl: olvass.el.nfo és W10AIO64HUN1904V1.iso)
És én sem szednék ilyen faterbringeres tákolmányokat, annak ellenére hogy én nem vagyok ennyire paranoiás, és általában nem is értek egyet a fellengzős hozzászólásaival.
Amúgy meg természetesen nem is erről a verzáról volt szó, megint próbált nagyot mondani, holott msdn-es új verzáknál nincs ilyen nfo, csak a tákolmánynál.
Az új, msdn-es iso-kat viszont minden további nélkül szedném/használnám ncore-ról is (ha nem lenne már fenn régóta a gépemen. :) ) (A régebbi verzákat meg természetesen csakis MS-től)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#98371) zolee001 válasza Dragon3000 (#98369) üzenetére


zolee001
őstag

Uraim!
Kinek a pap kinek a papné,aki akarja torrentezze le,nekem aztán mindegy
Nem az XP korszakban vagyunk már amikor féltve örizte az MS az imageket,manapság annyit tölthet bárki amennyit akar..de ha valakinek a torrent diszdoboz a megfelelö hát tegye

(#98372) Dragon3000 válasza TRob1 (#98370) üzenetére


Dragon3000
veterán

Igen és ebben hol szerepel, hogy msdn, mert szerintem arról volt szó. Az msdn-es torrentek közül egynél láttam ezt az aktívátoros vackot és ott egy külön mappába van rakva a torrentben, abban benne vannak az eddig kiadott msdn verziók, ha jól néztem és nfo szerint, mindig frissül a torrent az újakkal. De mivel ms oldalról is le lehet szedni így nem igazán nézegettem eddig a torrentes megoldásokat.

[ Szerkesztve ]

(#98373) TRob1 válasza Dragon3000 (#98372) üzenetére


TRob1
veterán

nmagos integrált telepítőkről és msdn-es iso-król volt szó (régi msdn témákat meg nem néztem, mert azt aztán tényleg felesleges bárhonnan máshonnan mint MS-től). És ő idézett az aktiválásra lehetőséget msdn-ként beállítva, holott ez a szöveg a tákolmányoknál van és nem az új 1903-as msdn isoknál. Csak erre reagáltam.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#98374) Dragon3000 válasza TRob1 (#98373) üzenetére


Dragon3000
veterán

Én erre a részre reagáltam, amit írt "A torrentes "megesküszöm MSDN érintetlen iso" ime egy részlet az nfo-bol" Amit Te írtál, ott sehol nem írja a feltöltő, hogy érintetlen msdn, de van általa felrakott érintetlen msdn-es csomag is és ott is benne van ez a szöveg az nfo-ban és írja is, hogy minden más vacak külön mappában van.
[kép]
De abban egyetértek, hogy felesleges, mert ms-től is le lehet tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#98375) zolee001 válasza Dragon3000 (#98374) üzenetére


zolee001
őstag

Találomra választottam a legelsöt,sok helyen találkoztam már ahol valóban MSDN-re hivatkoztak de köze nem volt hozzá ellenben lényegtelen
A kérdés az,hogy manapság mi értelme torrentröl tölteni imageket amikor ott vannak a hivatalos források?

(#98376) TRob1 válasza Dragon3000 (#98374) üzenetére


TRob1
veterán

Jah, hogy Te arról a 250GB-os felesleges gyűjteményről beszélsz most? :) Ott tényleg mellette van, és nem benne.
Miért is gondoltam hogy mindenki az épp aktuális verzióról beszél, és nem vmi régebbiről, ami tényleg elérhető MS-től is? :R
Mert az új msdn verzió az a 1903, és ott nincs is szó aktiválásról.
Ez a képfájl az MSDN hálózatáról leszedett EREDETI Windows 10 Consumer Editions version 1903 x64. Magyar nyelvű
MAximum ezt érdemes szedni onnan, mert ez a nagyközönségnek máshonnan nehezebben hozzáférhető.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#98377) Dragon3000 válasza TRob1 (#98376) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mert msdn torrenteket néztem csak és csak ennél volt írva, amúgy a 4. találat, az általad írt meg a 3. így egymás alatt voltak :D Amikor még töltöttem le windowst (7-8as korszakban), akkor is csak az érintetlent, ami az ms-től letölthető iso-n kívül nem tartalmazott semmi mást.

[ Szerkesztve ]

(#98378) #79715584 válasza zolee001 (#98375) üzenetére


#79715584
törölt tag

Nem mindenki tudja, hogy honnan lehet. Haverom is letorrentezett valami buherált iso-t, amiről azt hitte, hogy az jó, mert benne vannak a driverek meg a franc tudja mi. Nem is működött neki rendesen, utána világosítottam fel, hogy mi van. Lényeg, hogy aki nem jártas annyira ebben a témában, az nem tudatos.

(#98379) FistXL


FistXL
aktív tag

Most, hogy a MS oldaláról letöltöttet használom, érdekelne, hogy hogyan lehetne hosszútávon megőrizni a Win 10 """gyorsaságát""", hogy ne szemetelődjön tele.

Az én receptem:
- 2 hetente teljes CCleaner tisztítás, registry törlése;
- Windows update-nél a korábbi csomagok törlése;
- Auslogics Disk Defrag-gal a HDD kb. heti teljes töredezettségmentesítése & az ADD-ben található SSD optimalizáló algoritmus használata;
- Temp mappa rendszeres törlése;
- Az összes automatikusan induló cucc letiltása;
- Alvó állapot letiltása CMD-ben a következővel: "powercfg.exe -h off";
- Az összes előre telepített alkalmazás törlése CCleaner-rel, beleértve a Microsoft Store-t (kivéve Fényképnézegető + Számológép);
- Windows Defender letiltása
- Meg persze minden alkalmazás rendszeres frissítése, BIOS-szal együtt.

Tippeket köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#98380) #79715584 válasza FistXL (#98379) üzenetére


#79715584
törölt tag

Pont ezeket a dolgokat kéne elfelejtened, amiket leírtál, és gyors maradna a rendszer.
Bocs, az alkalmazás frissítés nem gáz, de a tweakelés, turbózás, registry törlés nagyon nem jó!

[ Szerkesztve ]

(#98381) FistXL válasza #79715584 (#98380) üzenetére


FistXL
aktív tag

Mindet? :DDD

(#98382) TRob1 válasza FistXL (#98379) üzenetére


TRob1
veterán

Ajjaj ! Te vagy az, VérPistikeeee? :D
Az utolsó oké, a többi mind felejtős. (Temp is oké - helytakarékosság miatt, de azt a beépített Lemezkarbantartóval, ahol más egyebet is törölhetsz)
Csoda hogy ezek után még működik a rendszer esetleg hosszabb távon is, nem hogy még gyors is legyen. :)
Mondjuk ha ilyen jó vagy optimalizációból, szerintem nyugodtan pályázz meg egy állást MS-nél.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#98383) zolee001 válasza #79715584 (#98378) üzenetére


zolee001
őstag

Ez igy igaz,sokan nem tudják és pl ezen forum is arról szol hogy segitséget kapjanak a probléma megoldására,de ha csak felületesen olvasgatja látja a torrentes hozzászólásokat és ugy jár mint az emlitett barátod

(#98384) FistXL válasza TRob1 (#98382) üzenetére


FistXL
aktív tag

Nem tudom, mennyire vagyok testnedvpityu (:DDD) , de pl a töredezettségmentesítés káros? Vagy a Defender kikapcsolása? Esetleg a gyári cuccok törlése? Utóbbitól falra mászok, mikor olyan lassú a gép az állandó frissítéstól, hogy egy mappa megnyitása 10mp... pedig SSD-m van.

Szerk.: Ha már optimalizáció és állás, akkor csakis az Ubisofthoz megyek. :DD

[ Szerkesztve ]

(#98385) zzola


zzola
félisten

1 MS fiókkal 2 különböző PC-re gond nélkül be lehet jelentkezni egyszerre egy időben?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#98386) #79715584 válasza FistXL (#98384) üzenetére


#79715584
törölt tag

Komolyan mondom elkapott a nosztalgia, mikor írtad azt a listát. Nagyjából 15-20 évvel ezelőtt szórakozgattam ilyen szinten tweakeléssel, de már akkor sem kellett volna. :D
Felejtsd el ezeket. Rendszertelepítés után semmi dolgod nincs, max. letörlöd a gagyi uwp appokat. Ehhez nem feltétlenül kell külső progi, de ha mindenáron azzal akarod, akkor geekuninstallerben van ilyen lehetőség.
Defendert akkor sem kell tiltani, ha mást használsz.

(#98387) vlevi válasza FistXL (#98384) üzenetére


vlevi
nagyúr

- Állandó CCLeanerezéssel egyszer majd véletlenül törlődik valami, aminek nem kellett volna.
- WU csomagok törlése. Oké, ezt értem,
- Auslogic helyett szerintem elég a win gyári töredezettségmentesítése is. Az SSD-t sem kell külön optimalizálgtani
- Temp törlés az rendben van, de nekem szerencsére nem dagad a temp könyvtár. Nem mondom, hogy üres, de elfér.
- automatikusan induló cuccok. Hát, néha azért van olyan, ami jó, ha elindul.
- Alvó állapot letiltása Azzal nem az alvást, hanem a hibernálást tiltod le. Egyébként ez nálam is megvan.
- Én pl. pont a fényképnézőt töröltem le, sok másik appal együtt, de a store-t meghagytam.
- Defender letiltása. Hát, te tudod. Mivel én ezt használom víruskergetőnek (+ 1-2 havonta elindítom kézzel az MBAM-t), nálam marad. Nincs vírusom, szóval nekem eddig bevált.
- minden alkalmazás rendszeres frissítése Ez is rendben van. De a Windows-t is frissíted, vagy kiütötted a WU-t?

2015 óta fenn van nálam a W10, nem lassult be, mindezt úgy, hogy sosem volt telepítve a CCcleaner.
Az a probléma, hogy én ki tudom szűrni az írásodból azt, ami nem feltétlenül jó, vagy én máshogy gondolom, de, ha valaki elkezd törölni mindent, amit a CC, vagy a W10 lemezkarbantartó felkínál neki, akkor azzal nagy kárt is tud okozni, utána pedig jön a sírás-rívás, meg a szaravindóz.

(#98388) TRob1 válasza FistXL (#98384) üzenetére


TRob1
veterán

Töredezettségmentesít a win, Defender kikapcs káros. Gyáriból max azt törölném ami simán eltávolítható jobb klikkre.
Ne csináld hogy ennyire beleszól az elérésbe ha 2-3 naponta 1-2-3 app frissül kb. 5mp alatt. :U

(#98387) vlevi :
Lemezkarbantartóval való törléssel szerintem még senki nem tett tönkre rendszert. Max 1809 óta a saját letöltéseit tűntette el. :)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#98389) TRob1 válasza zzola (#98385) üzenetére


TRob1
veterán

Igen.

¤ R'n'R ¤

(#98390) FistXL válasza #79715584 (#98386) üzenetére


FistXL
aktív tag

Semmilyen vírusírtót nem használok, még a Defender is le van tiltva (gépre csak legálisan szedek cuccokat, laptopon szoktam warezolni ;]), az előre telepített szutyok appokat meg nem lehet külön progi nélkül maradéktalanul leszedni, csak kb a felét. De a töredezettségmentesítést miért kukázzam? A Windows is magától csinálja, csak sokkal rosszabbul, mint az Auslogics. Ha nincs tárhelyem, van rá mód, hogy "tweakelés" nélkül szabadítsak fel pár bájtot?

:R

(#98391) zzola válasza TRob1 (#98389) üzenetére


zzola
félisten

:R

(#98392) TRob1 válasza FistXL (#98390) üzenetére


TRob1
veterán

Tehát te mégsem a tippeket várod ahogy az első hsz végén írtad, hanem inkább Te jobban tudod, és csak belekötsz mindenbe amit mondunk. Mondom hogy MS-nél a helyed, hisz náluk is jobban vágod az Ő rendszerük működését. Akkor részemről ennyi.

ui: Elég szomorú ha a Defenderről is csak az jön le hogy akkor kell ha Te warezt szedsz a gépedre. Vagy netán netre sincs kiengedve a gép?

(#98393) karl_fischer:
Vigyázz, mert a filmek, zenék, könyvek... de legfőképp a poresz is vírustenyészet. Jobb ha rögtön törlöd is a reged.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#98393) karl_fischer válasza King Unique (#98364) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Annyira sosem volt sürgős, hogy nCore-os vírustenyészetet telepítsek, de ha biztos helyről is le tudom szedni, akkor a második gépemen talán kipróbálom.

(#98394) #79715584 válasza FistXL (#98390) üzenetére


#79715584
törölt tag

De a töredezettségmentesítést miért kukázzam? A Windows is magától csinálja, csak sokkal rosszabbul, mint az Auslogics.

A Windows pontosan tudja mit és hogyan kell optimalizálni. Elhiszem, hogy baromi szép látvány a kis színes kockák sorba rendezése, de akkor is mellőzendő.

Ha nincs tárhelyem, van rá mód, hogy "tweakelés" nélkül szabadítsak fel pár bájtot?

Töröld a régi xxx videókat. ;] Annyi fájlt tarts, amennyit bír az ssd/hdd, vagy nagyobbra kell cserélni. Nekem 128gb tárhelyem van a notiban, ha valami nem fér el, nem töltöm rá. :B

(#98395) FistXL válasza TRob1 (#98392) üzenetére


FistXL
aktív tag

Én nem kötözködni szeretnék, pusztán megemlítettem, hogy az Auslogics sokkal alaposabb munkát végez, mint a beépített töredezettségmentesítő, ez alatt értem, hogy a játékok betöltése némileg gyorsabb, ha az Auslogics-al csinálom a töredezettségmentesítést, mintha a beépítettel tettem volna, és úgy alapvetően a fájlok elérése is valamivel gyorsabb. A Windows Update-eket meg persze, hogy szidom, hiszen bár újabban ez egyre kevésbé fordul elő, de legszívesebben kivágnám a gépet az ablakon, mikor játék közben kidob az sztalra, hogy újra kell indítani a gépet a frissítések telepítése miatt... Internetet pedig nyílván használok, de 10 éve kb csak legálisan töltök gépre cuccokat, egyetlen egyszer történt az, hogy Doom-ot gyorsan le akartam húzni netről, rákattintottam mindenféle csili-vili banner-re és már jött is a vírus... de egyébként nem, soha nem lett még attól vírusos a gépem, hogy netre volt engedve :DDD
Sajnálom, hogy az jött le, hogy kötöm az ebet a karóhoz a saját hülye szokásaimmal, de nem gondoltam arra, hogy ezek miatt lenne néha brutál lassú a gépem... sőt, még olykor örültem is neki, hogy mivel tiltva van a Defender, nem frissít megállás nélkül. Értem, hogy teljesítménynövelés, biztonsági rések foltozása, de igazán csinálhatnák ezt diszkrétebben, mert részemről igen nagy kihatással van egy rendszer alapvető megitélésére.
Továbbra is meghallgatom a javaslataitokat, meg is fogadom őket, amennyire ez lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#98396) zolee001 válasza zzola (#98385) üzenetére


zolee001
őstag

https://account.microsoft.com/devices/ oldalon tudod követni mennyi és milyen eszközöd van az adott MS fiokhoz hozzákapcsolva
Nem tudom van e limit ,nekem per pill 13 db eszköz van linkelve és természetesen egyidejüleg is lehet használni

(#98397) zolee001 válasza FistXL (#98395) üzenetére


zolee001
őstag

Ellátogatsz a gépház-windows update-hez és szépen be lehet állitani,hogy:Aktiv idöszaknak 18 orát adhatsz meg maximum,az aktiv idöszakban nem fog zaklatni semmi updattel pláne nem restrattal hanem csaki az általad megadott aktiv idöszakon kivül teszi

Ott van még a game mode amit kifejezetten gamereknek raktak bele,még értesitésekkel sem zaklat (mail.messenger stb) ha ezt kivánod

Virusirto nincs,te dolgod
netstat -a a parancssorba és nézegesd mennyi nyitott port van kapcsolatban az internettel ami viruskergetö hiányában bármi bejuthat
Majd egy zsarolovirus után ,mint a másik topickban posztolta egy szerencsétlen,hogy letitkositotta még a NAS-án lévö dolgokat is lehet átgondolod

(#98398) King Unique válasza FistXL (#98395) üzenetére


King Unique
titán

Normál esetben elég a Windows 10 beépített meghajtóoptimalizálója, ami HDD-knél töredezettségmentesít, SSD_knél a TRIM-et futtatja. Egyik-másik külső program adott esetben valamivel többet tudhat és hatékonyabb lehet, de ezeknek is csak HDD-knél van értelme, SSD-khez totál feleslegesek. Meg a HDD-ket sem kell állandóan töredezettségmentesíteni, csak akkor, ha szükséges. Ha torrentezel rá, akkor pedig célszerű bekapcsolni a fájlok előre lefoglalását és akkor eleve kevésbé fog töredezni a fájlrendszer.

Ha nem akarod, hogy játék közben frissítsen a Windows, akkor meg beállítod, elhalasztod a gépházban. Legalábbis a Pro kiadásnál könnyen meg tudod tenni, de akár még a Home-nál is van rá lehetőség, sőt a 1903-as verziónál a korábbiakhoz képest eleve több lesz. Az újraindításnál pedig van 18 órás aktív időszak, 1 héttel csúsztatható egyéni újraindítási időpont, beállítható külön értesítés, szóval az sem éppen úgy sem, hogy csak úgy random újraindul. Ahogyan az állandó frissítés sem, mert van havi átlag 1-2 összesítő, ami eleve nem olyan sok. Ha pedig letiltod a Defendert, akkor célszerű helyette másik antivírus szoftvert feltenni, ha online használod a Windowst. De ha már másikat telepítesz, akkor automatikusan kikapcsol, szóval ilyenkor felesleges előre tiltani. A frissítések miatt meg totál felesleges, mert a Defender vírusdefiníciós frissítései eleve kis méretűek, hamar letöltődnek és települnek, restart sem kell utánuk.

+1: ha van egy jól működő, gyors Windows 10-ed, akkor ott van pl. a Macrium Reflect, amivel le lehet menteni egy lemezképfáljba, majd ezt megismételni, frissíteni a mentést, ha szükséges. Vagyis ha szétcseszed - mert magától csak úgy nem szokott, ahogyan irreális mértékben belassulni sem - a rendszert, akkor a mentésből vissza lehet állítani a korábbi állapotot, amikor még oké volt.

[ Szerkesztve ]

(#98399) FistXL válasza King Unique (#98398) üzenetére


FistXL
aktív tag

Értem. A visszaállítós progiért külön köszönet :R

(#98400) FistXL


FistXL
aktív tag

Még valami, amire konkrétan rá szeretnék kérdezni (jó, kettő): powercfg.exe -h off. Azt vettem észre, hogy mióta ki van kapcsolva, sokkal stabilabb a gép, gondolok itt pl. arra, hogy ha áramszünet van, majd visszakapcsolom a gépet, sokkal kevesebb esetben kezdi el javítani a rendszert, viszont lassabban indul a gép. Ha ennek nincs hatása komolyabban a rendszerre, akkor nem kapcsolnám be, mert nekem többet ér a stabilitás, minthogy egyszer egy olyan fájl sérüljön áramszünet miatt, amit nem lehet helyrehozni (akkor inkább a CCleanert is kukázom). Másik, hogy a lemezkarbantartót érdemes használni?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.