Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97451) Cs1csó válasza Cr00py (#97450) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sajnálom, Realtek-et írták ez pedig az, nálam ez teljesít szolgálatot.
HDA - UAD a HDA gondolom High Definiton Audio driver az UAD pedig: Realtek UAD (Universal Audio Driver)

[ Szerkesztve ]

(#97452) Cr00py válasza Cs1csó (#97451) üzenetére


Cr00py
senior tag

Igen, ezen a gépen realtek van. Nem egy mai technika. Filmet nézni, böngészni használják. 8397-es verzió volt fent a 1709-s rendszeren, azon működött minden. Ezek szerint HDA verzió.

Megnéztem a lap weboldalán, hivatalosan win7 64bit-ig vannak driverek, de eddig működött minden 1709-n, ezért is tartom picit furának. A gépházba megjelent Hang opció valszeg totál keresztbehúzta az egész hang mizériát, jól gondolom?

Lehet, hogy vissza kellene raknom nekik a 1709-t, a frissítést pedig letiltani, ha az működik.

(#97454) King Unique válasza vlevi (#97419) üzenetére


King Unique
titán

Nagy újdonságot nem ír a cikk, ezeket már kb. eddig is tudtuk, leírtuk itt. Szóval nem tudom miért linkelted, de mindegy, kösz. Viszont ha megint X hónappal csúszik a tényleges megjelenés, akkor kissé furán veszi majd ki magát pl. 1905 helyett a 1903-as verziószám. A korábbi verzióknál, mint pl. 1507, 1511, 1607, inkább stimmelt ez a része, az újabbaknál nem feltétlen kellene a 03, 09 verziószámokat erőltetni, ha a tényleges megjelenés eleve nem akkor van. De legalább a marketingnév úgy-ahogy általában stimmel, az is valami. :D

[ Szerkesztve ]

(#97455) #79715584 válasza core i7 (#97453) üzenetére


#79715584
törölt tag

Nem sietik el, de jobb is ez így!
Számotokra melyek a legérdekesebb, legfontosabb újítások? :)

(#97456) core i7 válasza King Unique (#97454) üzenetére


core i7
addikt

2 év mulva már átfog csúszni augusztusra

(#97457) #86564352 válasza Döglött Róka (#97447) üzenetére


#86564352
törölt tag

Mert amikor megjelent a Win10, rögtön fő kritika volt az új frissítési módszerük, a WU átesett a ló túloldalára a túlzó automatikával és erőltetéssel. Gamerek, éjszaka renderelő programot indítók stb. panaszai. Akkor még aktív órák lehetőség és sávszélesség limit opció se volt. Szinte kénye-kedve szerint frissített és rebootolt. Ezt Win7 után nem sokan kérték a piacon. :)
Az se jó, ha home user Win7 frissítetlen gépéből botnet lett, az se jó Win10 user mókoló progikkal beletúrva tiltja le a teljes WU-t, mert gyárilag nem lehetett testre szabni. Négy év után elismerték túl zavaró volt a módszer, engedtek a népnek jobb előbb kérdezni mint lőni. A mostani változtatásokkal user is kap szabadságot aki akarja elkerülheti az évi két nagy váltást, ugyanakkor a biztonság sem sérül: a havi patch öt alkalommal halasztható 7-7 napra, a build 18 hónapos támogatási életciklusa után pedig muszáj új buildre menni. Win-win usernek és a Microsoftnak is.

(#97458) King Unique válasza core i7 (#97456) üzenetére


King Unique
titán

Mi, a tavaszi, az őszi meg december környékére? :D Persze a 03/09-es verziószámok attól még maradnak... :C

(#97459) #86564352 válasza #79715584 (#97455) üzenetére


#86564352
törölt tag

A sandbox! (Pro változatban) Apróságok közül: RAW fájlok támogatása és a Snip & Sketch kap ablakmódot. Itt egy angol képes összefoglaló.

(#97460) core i7 válasza King Unique (#97458) üzenetére


core i7
addikt

Egyébként szerintem az 1909 be nem tesznek majd sok ujdonságot és visszaáll Befejezik Oktoberre

Mert a Win7 végével stabil rendszert kell hogy kiadjanak

(#97461) #79715584 válasza #86564352 (#97459) üzenetére


#79715584
törölt tag

Látom különválik a kereső és a Cortana. Magyar Win 10 esetén van-e értelme a Cortananak? Eltávolítható, esetleg kikpacsolható lesz-e, vagy továbbra is szerves része marad a rendszernek?

(#97462) core i7 válasza #79715584 (#97461) üzenetére


core i7
addikt

Magyar Win10 be alapbol nincs cortana szóval nem tudsz mit kikapcsolni

(#97463) core i7


core i7
addikt

Egyébként szerintem az 1903 Iso ja Május elejére elkészül inkább Updaten keresztül fog május végén lejönni

(#97464) #79715584 válasza core i7 (#97462) üzenetére


#79715584
törölt tag

Igazából arra gondoltam, hogy a csoportházirend szerkesztőben jelen van most is, vannak rá konfigurációk. Nem nagyon akarom és merem állítgatni.
A következő kiadásban tehát ezek eltűnnek a magyar Win 10-ekből?

(#97465) #54072192 válasza zolee001 (#97436) üzenetére


#54072192
törölt tag

Én megértem azokat, akik akarnak egy rendszert, ami 15 évig nem változik, ezért is ragaszkodnak sokan a 7-hez, vagy extrém esetben az XP-hez. Nekik ez az egész modell nem jó. De közben meg ott vannak azok, akik szeretik, ha rendszeresen vannak új funkciók, kicsit átvariálnak itt-ott dolgokat, akár csak olyan apróságokra gondolok, mint a night light vagy a dark mode. Pont azokat érdeklik ezek többek között, akik hobbiból gépeznek, vagy csak úgy.
Rengeteg kritika érte az MS-t, nagyon sok jogos, a mostani változtatásról nem véletlenül írnak úgy, hogy példátlan ebben a WaaS-rendszerben.

BizB: Nem támogatott nyelv és/vagy régió mellett a Cortana egyáltalán nem fut. Magyar rendszeren meg sem találod. A házirendek nem a nyelvek függvényében jelennek meg, nem is fognak eltűnni. Az is lehet, hogy a jövőben támogatott lesz.

(#97466) King Unique válasza core i7 (#97460) üzenetére


King Unique
titán

Szerinted, aztán hogy pontosan mi lesz benne, az majd kiderül. Meg jó esetben talán még idén a 19H2-nél. :D

Ezt a stabil rendszert gondolom arra érted, hogy a W7 support '20 január körüli megszűnésénél az aktuális Windows 10-verzió legyen az. Csak mert stabil most is van, meg addigra vsz a 1909 (?) is megjelenik és kap X havi összesítő frissítést, amik még tovább növelik úgymond a stabilitást a kezdeti verzióhoz képest.

(#97467) core i7 válasza King Unique (#97466) üzenetére


core i7
addikt

Akkor úgymondom ,hogy ne legyen ilyen baki mint az 1809-nél ,hogy kb pár hete bólintott rá a Microsoft ,hogy már semmi baj nincs vele nyugodtan telepíthető :DDD

Nemtudom már valahol olvastam ,hogy a 19H2 csak optimalizáciok kissebb javításokon megy keresztül és a 20H1 kap majd ismét hatalmas ujjításokat

(#97468) King Unique válasza core i7 (#97467) üzenetére


King Unique
titán

Ha már a 19H1-et is hosszabban tesztelik pont emiatt, akkor vélhetően a 19H2-nél is hasonlóan fognak majd eljárni. Amúgy a 1809-nél valóban voltak bakik, de eleve nem mindenkit érintettek az egyes problémák. Sőt, itt a topikban is voltak olyanok, akik meg sem várták az 1. körben kiadott hivatalos megjelenését, hanem feltolták és használták gond nélkül a kiszivárgott verziót. ;] Ha a W7 támogatása megszűnik és továbbra is Windows kell a delikvensnek, akkor meg úgyis előbb-utóbb váltania kell majd újabb Windowsra, ahol a fő opció eleve a Windows 10 lesz. Lehet ugyan akár 8.1-re is, de az anno nem kellett a népnek, meg ahhoz nem jó a 7-es kulcsa, ami megint nem utolsó szempont. :))

[ Szerkesztve ]

(#97469) Cs1csó válasza core i7 (#97453) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt olvastam, azt hittem rossz a hónap név, nemrég még itt reménykedett mindenki, hogy 1-2 héten belül patch kedden elkezdik szórni erre lesz május :F

+1" 2 év mulva már átfog csúszni augusztusra"

(#97470) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello! Amikor telepíteni akarok valamit, akkor ugye előugrik egy ablak, rákérdez, hogy valóban akarom-e. Ennek a hangját akarnám átállítani valami kevésbé fülsértőre, de nem tudom, hogy ezt milyen néven keressem a hangbeállításoknál. A többit gyakorlatilag belőttem, de ezt nem vágom melyik. Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#97471) zolee001 válasza tylerddd (#97470) üzenetére


zolee001
őstag

Talán burp.wav néven futott de lehet tévedek

(#97472) Cs1csó válasza tylerddd (#97470) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pedig ott kell lennie: Vezérlőpult - Hang - Hangok - Valahol itt lesz felkiáltás, kérdés, stb. nem tudom

A legegyszerűbb lenne ha mindent ami erre utalhat átállítanád valami másra és folyamatosan állítanád vissza addig amíg meglesz az a hang -közben teszteled egy telepítés indításával amit persze nem kezdesz el -

(#97473) tylerddd


tylerddd
veterán

Köszi! Az a helyzet, hogy ahol kis hangszóró jelzi a beállított hangokat, mind átnéztem és átállítottam azokat, amik kellenek, csak valami diszkrétebbet választottam. Ugyanakkor ezt nem hallom, hiába nézem át újra és újra. Majd próbálom még!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#97474) Döglött Róka válasza tylerddd (#97470) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Milyen gyakran telepitesz barmit is?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#97475) Pityu. válasza junior11 (#97395) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Akkor április 9. én nem lesz semmi,vagy iso előbb lesz?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#97476) Cs1csó válasza Pityu. (#97475) üzenetére


Cs1csó
félisten

:O

(#97477) core i7 válasza Pityu. (#97475) üzenetére


core i7
addikt

Nemtudom ,hogy a május végét arra értik -e ,hogy mindenkihez akkor jut el updaten keresztül és az iso előbb jön vagy az iso is május végén jön-e

(#97478) core i7 válasza Pityu. (#97475) üzenetére


core i7
addikt

Honnan jöt ez az Április 9? Igen Ugy volt Április ba jön de nem konkrétan 9-én

(#97479) #79715584 válasza core i7 (#97478) üzenetére


#79715584
törölt tag

Én is azt hittem, mert valamikor régebben írtak róla, hogy akkor jöhet a patch kedden. Azóta nem figyeltem a híreket. :B

(#97480) DIEGO15 válasza DIEGO15 (#97440) üzenetére


DIEGO15
őstag

Sajnos minden beállítás ellenére továbbra is nagyon bántja a szemem a 1809 :(
Külföldi fórumokban is előbukkan ez a probléma, de sehol nem írnak rá megoldást. Sem a sötét téma, sem a pirosítés, sem semmi nem segít.

(#97481) Cs1csó válasza DIEGO15 (#97480) üzenetére


Cs1csó
félisten

A "pirosításon" az éjszakai fényt érted? Azt próbáltad már? Gépház - Rendszer - Kijelző

De van külön program is rá - én azt használom - f.lux Az alap a 6500Kelvin de én nappal is 5500K-en használom és naplemente után pedig 3400K-en.

(#97482) DIEGO15 válasza Cs1csó (#97481) üzenetére


DIEGO15
őstag

Igen, azt értem. Ismerem a flux-ot is már évek óta használom, azt is próbáltam :)

(#97483) Pityu. válasza core i7 (#97478) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Valaki itt írta

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#97484) Pityu. válasza Cs1csó (#97476) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Bocs,hogy nem olvastam mindent végig csak útközben voltam.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#97485) Zotya84 válasza DIEGO15 (#97440) üzenetére


Zotya84
őstag

Gépház-Rendszer-Kijelző: Méretezés és elrendezés. Ha itt nem 100%-ot látsz, akkor nagyít mindent.Ez a legtöbb UWP-s programnál még okés is, de win32 alkalmazásoknál, amik erre nincsenek felkészítve, homályosodást tapasztalhatsz, amit esetleg nem bír a szemed megszokni, és alkalmazkodni hozzá.

Ezen belül van a Speciális méretezési beállítások, ahol utóbbit tudod ki-bekapcsolgatni.

Sok sikert, remélem ez segít!

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#97486) Döglött Róka válasza DIEGO15 (#97430) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Asztigmia kezelheto egy szemuveggel. Es egyebkent baj van a latasoddal.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#97487) Dumi86


Dumi86
senior tag

Üdv. Akinek nem ment volna fel(avagy meg se találta az Update) a 404es végű frissités az keressen rá ma újra,nálam felajánlotta kb fél1kor :R

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#97488) tordaitibi válasza Döglött Róka (#97486) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

"Asztigmia kezelheto egy szemuveggel. Es egyebkent baj van a latasoddal."
"Milyen gyakran telepitesz barmit is?"

Valóban a problémák megoldása..? Nem megkerülése?
Ilyen tanácsokat még én is töklámaként tudok adni.

Nem kötözködés, félre ne érts de ha valaki konkrétan azt kérdi, hogyan lehet a telepítéskori, számára zavaró hangot halkítani vagy lecserélni, akkor arra célirányos válasz hogy ne telepítsen?

A szemet kissé bántó megjelenés nálam is létezik, az XP óta, otthon ugyanaz a monitorom van, az XP pár éve lett nyugdíjba küldve és a W10 előtt ülve jóval hamarabb elfárad a szemem. Linux Manjaro valahol a kettő között van. Magyarázatát nem tudom de a jelenség létezik.

(#97489) tylerddd válasza tordaitibi (#97488) üzenetére


tylerddd
veterán

Sajnos előfordulnak ilyen javaslatok. Legutóbb az egér problémák topikban írtam, hogy egy 10k-s Logitech egeremmel gond van. A megoldás az volt, hogy ha nem ilyen sz**t vettem volna, akkor most nem lenne vele gondom és linkelgették a kétszer olyan drága eszközöket :DDD

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#97490) Döglött Róka válasza tordaitibi (#97488) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Minden problemanal erdemes megvizsgalni, hogy egyaltalan erdemes energiat belefektetni a megoldasaba vagy inkabb egy tartosabb es egyszerubb megoldast keressunk ami sokkal kezenfekvobb.

Latasbajos emberunkkel szorakozhatunk szinhomerseklettel meg fontbeallitasokkal, leul egy masik gephez es ugyanugy baja lesz es allithat el mindent megint amikor egyertelmu, hogy a szemevel van a baj (olvass utana mi az az asztigmia).

Install-ember meg tegye fel maganak a kerdest, minek is telepit annyi mindent hogy idegbajt kap a rendszerhangoktol. Ha munkaja soran csinalja kismillio gepen akkor megeri ezzel szarakodni vagy inkabb nemitsa le a gepet addig? Ha otthon akkor a felhasznaloi szokasain erdemes elgondolkozni (tegye fel a kezet aki nalonta telepit barmit is ugy, hogy annak van ertelme).

Ha xp ota ugyanazt a monitort hasznalod akkor valszeg alacsony. Nyomkodd vegig a Cleartype beallitasokat, az pont ilyen esetekre valo.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#97491) tylerddd válasza Döglött Róka (#97490) üzenetére


tylerddd
veterán

Nálam több programnál frissítés során is feldobja, nem értem honnan jön, hogy mindenfélét telepítgetek?! Tegnap pl. iTunes és iCloud kliens frissítésénél. De ha naponta 100 programot telepítenék, ahhoz se lenne igazán senkinek semmi köze. Azt is érdemes megvizsgálni, hogy ha az ember nem tud érdemben valamihez hozzászólni, akkor mindenképp muszáj-e reagálni az adott kérdésre.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#97492) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Az alábbi problémával kapcsolatban szeretném kérni a segítségeteket. Van egy asztali gépem amin win 10 van és ha indítom akkor van hogy simán pillanatok alatt elindul (ssd van a gépben) de van hogy a win 10 logo fekete képernyőkénél köröznek a pontok órákig és nem indul el. Sokszor ezt csinálja. Többszöri újraindításra aztán egyszer csak elindul. Ez mitől lehet? Ez hardver hiba lehet vagy win 10 hibája?

(#97493) Döglött Róka válasza tylerddd (#97491) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Jo, akkor sertodj meg, nekem mindegy.

@SPeti1984: Win 10 magatol nem kezd el homokorazni, szoval en elso korben driverekre tippelnek. Van virusirtod? Ha igen akkor szedd le es teszteld. Utana johetnek a driverfrissitesek egyenkent. Ha turelmetlen vagy akkor csinalhatunk BSOD-ot es megnezem a dumpot.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#97494) #86564352 válasza tylerddd (#97491) üzenetére


#86564352
törölt tag

Windows hangsémák résznél a Windows User Account Control hangját semmire.

Ez is ízlés dolga, nekem egyik első dolgom clean install után a nincsenek rendszerhangok sémát választani. Elég a vizuális jelzés, nem kell a ding-dong minden pendrive használatnál, új emailnél (telefon úgyis pittyen), app frissítésnél, UAC kérdésnél.

(#97495) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Úgy látom egy ideig az új windows 10 verzió is egy jó nagy kalap fos lessz. link

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#97496) Geth válasza Pityu. (#97495) üzenetére


Geth
addikt

És ezt ebből az igényes cikkből sikerült leszűrni? Taníts mester :DDD

(#97497) Sub-ZeRo válasza Pityu. (#97495) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Pont azért tolják el, hogy ne így legyen mint a múltkori nagy frissítésnél... 🙄

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#97498) Döglött Róka válasza Pityu. (#97495) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Miert az elozo fos volt?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#97499) junior11 válasza Döglött Róka (#97498) üzenetére


junior11
veterán

Winfosozni a divat manapság, nem tudtad?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#97500) TRob1 válasza Pityu. (#97495) üzenetére


TRob1
veterán

Miért lenne? Mert később jelenik meg? :F
Amúgy már most se rosszabb mint bármelyik előző...

ui: LEsSZ

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.