Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97751) #54072192 válasza Doky586 (#97747) üzenetére


#54072192
törölt tag

Akkor majd a szekrény tetején porosodó gép csinál egy hidegindítást, mikor rájön, hogy belenyúlkáltál. :)

kisapa: A nyelvek között van más beállítva? A magyar van legfelül mindenhol?

(#97752) Geth válasza Doky586 (#97747) üzenetére


Geth
addikt

Életrajz?
Ha régóta kikapcsolt gépet, vagy hozott gépet kell szerelni ami elvileg működik, én mindig bekapcsolom.
Nem szeretem az olyan szitut, hogy szerelgetek, utána nem indul el rendesen, majd hosszú szenvedés után kiderül, hogy előtte se volt 100%-os...

(#97753) kisapa válasza #54072192 (#97751) üzenetére


kisapa
senior tag

Én csak egy helyről tudok ahol be lehet állítani. Ott a magyar van felül.

(#97754) Geth válasza Cr00py (#97749) üzenetére


Geth
addikt

Játszós gép 0-24? Ejha!
Egyébként a többség altatja, akik meg nem, igazából azoknak is sokat dobna ux-en. Ma már nagyon hiányozna, Mac-en nincs?

(#97755) Dragon3000 válasza Geth (#97754) üzenetére


Dragon3000
veterán

Szerintem ne vonj le következtetést az ismerőseid köréből, mert akiket én ismerek mindenki ki szokta kapcsolni a gépet, de nem fogom ez miatt azt állítani, hogy a legtöbb ember is így tesz.

[ Szerkesztve ]

(#97756) #54072192 válasza kisapa (#97753) üzenetére


#54072192
törölt tag

Gépház > Idő és nyelv > Nyelv. Ott a lista, legyen a magyar felül (ha van más is). Utána annak beállításaiban a billentyűzeteknél és a területi formátumnál is magyar legyen. Ha nem kell, akkor töröld az amerikai angol kiosztást.

(#97757) TRob1 válasza Dragon3000 (#97755) üzenetére


TRob1
veterán

És mi az oka? Van neki, vagy csak megszokás? Vagy esetleg nem is tudják mi az altatás?
Csak azért kérdem, mert pl. én is hosszú évek óta altatom, és pl. én sem értem hogy aki nem, az miért nem. :) (Hisz gyorsabb is és minden onnan folytatódik, ahol abbahagytuk)

¤ R'n'R ¤

(#97758) Geth válasza Dragon3000 (#97755) üzenetére


Geth
addikt

Szerintem keress nem túl régi pollokat :)
Én se ismerősök miatt állítottam.

[ Szerkesztve ]

(#97759) svgyula válasza Doky586 (#97696) üzenetére


svgyula
addikt

Na azért ez a "doktoros" eset nem egészen így van! Az a barom aki minden szart amit felírnak beszed! A mai világban azért el lehet olvasni több oldalon is az egyes gyógyszerek hatásai/mellékhatásait. Nagyon nem bízom az orvosokban! Főleg az utóbbi pár évben mióta rendesen részesülnek a gyógyszergyártók profitjából. A háziorvosommal is kb 2éve találkoztam a tecsóban..... De ha járnék hozzá már biztosan több gyógyszertől tett volna függővé!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#97760) kisapa válasza #54072192 (#97756) üzenetére


kisapa
senior tag

Az van beállítva.

(#97761) kisapa válasza kisapa (#97760) üzenetére


kisapa
senior tag

Közben megjavult. Azt sajnos nem tudom mitől.

(#97762) Dragon3000 válasza TRob1 (#97757) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ez fordítva is igaz, minek altatni? Gyorsabb igaz 10 sec helyett csak 1-2 lenne, ez olyan halálos különbség. De hogy normális válasz is legyen, sok helyen eléggé gáz az áram szolgáltatás. Én pl a hosszabbítót is lekapcsolom, hogy a gyerkőc véletlen se kapcsolja be a gépet.

(#97763) Cr00py válasza Geth (#97754) üzenetére


Cr00py
senior tag

Nem igazán vagyok ez az állandóan ki-be kapcsolgatós fajta. Nálunk itthon állandóan megy szinte minden tech kütyü. Elég sok az okos kütyü is + van pár asztali mac , illetve macbook is.. ipad..egyebek. Ezek sincsenek kikapcsolgatva sosem. macbook-ot csak bezárom, megy a tokba, úgy viszem dolgozni.

Ez már megszokás. :D

[ Szerkesztve ]

(#97764) Geth válasza Cr00py (#97763) üzenetére


Geth
addikt

Nem lettem okosabb, most akkor teljesen bekapcsolt Mackel a tatyóban mész dolgozni? :)
Egyébként nem tudom mi az összefüggés a sok kütyü és a folyton bekapcsolt gépek között, vagy csak jobb volt tisztázni, hogy Te sok dolgot járatsz 0-24?

[ Szerkesztve ]

(#97765) Cr00py válasza Geth (#97764) üzenetére


Cr00py
senior tag

Bizony. Normál esetben lehajtott kijelzővel "alszik" a gép, de 3rd party appoknak hála ( van pár, ami tudja ezt ) kiküszöbölhető, így lehajtott állapotban is "dolgozik" , csupán a kijelző kapcsol le.

cca fél óra autóval, amíg beérek, út közben a szokásos napi nasi, innivaló beszerzése is szóba jön.

A telefonom pl mióta megvettem 2x volt kikapcsolva fél év alatt, mind 2x azért, mert lemerült. Én már megszoktam, hogy nem kell minden nap ki-be kapcsolgatni. Nem tudom, hogy ez a másik platformon hogy működik, 10+ éve nem használtam androidos készüléket..sőt.. előtte windows-t sem ( nem mintha ezt folyamatosan ki kellene kapcsolni ) .. de régen mikor még volt androidos készülékem, azt naponta 1x ki kellett kapcsolni, mert úgy megbolondult, hogy használhatatlan lett.. lefagyott, lassú volt, ilyenek... valszeg azóta már fejlődtek ebben a 10+ év alatt, azt nem tudom.

Nekem már ez a természetes. Nem vagyunk egyformák. ( btw plex szerver megy a gépen, így emiatt sem kapcsolom ki, ha épp nem ülök előtte )

[ Szerkesztve ]

(#97766) Kékes525


Kékes525
félisten

Erről mi a véleményetek: [link], [kép] A naplózásra szükségem lehet valamihez? Tényleg gyorsíthat?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#97767) Doky586 válasza Cr00py (#97765) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ezt is jobban szeretem magam meghatározni. Nem nyitott képernyővel sétálni vele a másik szobába nehogy megszakadjon a VPN.. [kép]
Ezt alapból tudja a win.

[ Szerkesztve ]

(#97768) Cs1csó válasza Kékes525 (#97766) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen én is láttam most ez a legújabb sláger, nem hiszem, hogy gondot okozna érdemes kipróbálni annak aki saját védelmét használja a Windows-nak, engem flusztrál ha nincs még egy ikon a tálcán :DDD

(#97769) Geth válasza Cs1csó (#97768) üzenetére


Geth
addikt

nem hiszem, hogy gondot okozna
Hát én már csak emiatt nem nyúlok hozzá :DDD

(#97765) Cr00py: A telóm nekem többször volt kikapcsolva (bár le nem merült még), de hát erre jönnek frissítések (Android) :P
Plex szerver is pipa, mondjuk itt nason fut, nem is értem miért tenném egy laptopra?

[ Szerkesztve ]

(#97770) Cs1csó válasza Geth (#97769) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ki lehet próbálni, de mint írtam én szeretem az Avast Free-t jól elvagyok vele. :DDD

(#97771) Cr00py válasza Geth (#97769) üzenetére


Cr00py
senior tag

Nem a laptopon van, hanem a pc-n.

Nekem is nasról ment, de történt vele egy kis baleset szállítás közben, így most amíg az nincs, pc-ről fut.

Egyébként, amíg nas-ról ment, akkor is be volt kapcsolva a pc.

Erre is jön update + minden másra is, de ott csak springboard reboot van, az nem teljesen kikapcsolás.:D

(#97772) Geth válasza Cr00py (#97771) üzenetére


Geth
addikt

NASt se kapcsoltad ki szállítás közbe? Bocs, kihagyhatatlan volt :)
Most még jönnek.

[ Szerkesztve ]

(#97773) Z.m.Z


Z.m.Z
aktív tag

Sziasztok.

Segítsetek már légyszi, mert az ideg szét....sz! Elindítok egy filmet a VLC-vel és időnként eljátssza azt, hogy normál ablakban indul a film, de az asztal látható területén kívül..... Egy monitor van a gépen, display kábellel, nincs kiterjesztett asztal, nincs több képernyős beállítás, legfrissebb Nvidia driver, egy 34-es hajlított 2k-s monitorom van. Akármekkorára nyújtok egy ablakot, ki tudom tolni a képernyő látható részén kívülre.... De az egérmutatót nem tudom kivinni, az megáll a szélén. Ha elindul a film, és kívül van, se alt+tab-al se sehogy nem tudom visszahúzni a képernyőre... :W Már végigmentem minden beállításon, de sehol nem találok megoldást. Előre is köszi a segítséget!

(#97774) TRob1 válasza Cs1csó (#97770) üzenetére


TRob1
veterán

Kaptál frissítést a 1903-ra? .53 lett a vége.
Most sem nyílik az Alkalmazások?

ui: Amúgy, ha hiszed, ha nem, a .1-nél és a .30-nál is simán nyílt. Erre jött ma a .53 és az volt az első hogy ezt próba. Erre nem nyílt, kilépett. Vééégre nálam is volt hiba win10-en. :DDD Erre nem elmúlt? Most akár hányszor próbálom, nyílik. :)

ui2: nagyon úgy néz ki hogy egyébként a .30 lett/lesz a "befutó", amit majd a nagyközönség májusban kap. Persze gondolom rögtön mennek rá a frissítések (mai és az eljövendők)
Egyébként az általad (is) linkelt https://uup.rg-adguard.net/ is "ráállt Final-ban"...

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#97775) #54072192 válasza TRob1 (#97774) üzenetére


#54072192
törölt tag

No, mégis Insideren vagy? Vagy felraktad külön a frissítést?

Z.m.Z: Az ablakot válaszd ki, és Win + Shift + Jobbra/balra nyíl.

[ Szerkesztve ]

(#97776) mezis


mezis
nagyúr

Üdv.!

Asus X71Q laptopban cseréltem a WiFi kártyát (Intel 4965AGN) egy ugyanilyenre. (Másik példány.)
Ubuntu Linux alatt már vidáman működik. Win10/64 Pro az eszközkezelőnél hibaüzenet: Az eszköz nem todott elindulni. Drivereket (előző példányét is) már eltávolítottam, ujra installáltam, újra indítottam és még mindig ugyanaz a hiba üzenet.

Mit kellene még tennem, hogy működjön ? :F

Installáljam újra az egész Win10-et ? :F

mezis

(#97777) TRob1 válasza #54072192 (#97775) üzenetére


TRob1
veterán

Jött update-n.

¤ R'n'R ¤

(#97778) #54072192 válasza TRob1 (#97777) üzenetére


#54072192
törölt tag

Csak így? Azt hittem ahhoz release preview ringen kell lenned, mert ha nem vagy insideres, akkor a production branch frissítéseit keresi, ott meg nincs még 1903.

(#97779) Z.m.Z válasza #54072192 (#97775) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Erre nem történik semmi. Az ablak továbbra is a látható területen kívül marad. A tálcán ha rámegyek a mutatóval, akkor látom kis ablakban, hogy megy film. Feladatnézetben szintén, de ha kiválasztom akkor is kívül marad a kép.... :(((

(#97780) scope2007


scope2007
addikt

halihó!

Tudna valaki segíteni, hogy hol lehet megváltoztatni az account nevemet win10ben?
gondolok itt arra, hogy win reinstall után, úgye loginolva van a microsoft accountba, és mindig ez a felhasználónevem lesz:

Keresgéltem a microsoft accountnál, de sehol nem találom,ahol ez szerepel

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#97781) #54072192 válasza Z.m.Z (#97779) üzenetére


#54072192
törölt tag

Akkor nem hiszi azt, hogy több monitorod van. Win+Fel nem rakja teljes képernyőre?
A drivert esetleg újratelepíthetnéd úgy, hogy semmit sem hagysz meg a régiből (lehet valamilyen hibás beállítás).

scope2007: A helyi fiók nevét át lehet írni, de a mappáé attól nem változik. Azt elég macerás megváltoztatni, és valószínűleg gondot is fog okozni. A legegyszerűbb, ha új felhasználót hozol létre. Ha egyből MS-fiókba lépsz be, akkor a címed első 5 betűje lesz a mappaneved.

[ Szerkesztve ]

(#97782) TRob1 válasza #54072192 (#97778) üzenetére


TRob1
veterán

Háát, látod. :) Kinőtte magát RTM-mé/Final-lá/májusivá...stb. Csak mégnemjöttki. :P De frissítést már kap update-n.

Amúgy nemtom hogy működik ez a dolog. Mindegy. Müxik.

Egyébként ilyeneket már írogatnak a neten hogy: "Microsoft releases final Windows 10 May 2019 Update to testers"
meg: "Microsoft’s final build, 18362.30, is now available to... " ...stb.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#97783) Cs1csó válasza TRob1 (#97774) üzenetére


Cs1csó
félisten

:)) nem idegeltem magam, visszatettem a 1809-est - pár havonta hobbi szinten úgyis újratelepítem nem volt gond már érett amúgy is gondoltam teszek egy próbát - megjegyzem nekem is sokáig megnyílt aztán nem aztán egyszer megint megnyílt aztán megint nem és ekkor lett elegem.

Májusban már minden virág nyílik remélem az ALKALMAZÁSOK is könnyebben fog.

mezis

Van egy hasonló WIFI adapterem egy régi notiban és ott ilyen gond nem volt ellenben valamiért nem tetszett neki - Windows 10 alatt - az "n"-es WIFI szabvány azt tiltottam és utána már stabilan tudott csatlakozni.

Ha az MS által feltett driver-rel nem működik és nem találsz manuálisan hozzá driver-t akkor esetleg valami ingyenes driver keresőt is bevethetsz - iobit driver booster free vagy driver easy - fontos sok panasz van ezekre a programokra és itt is ekézik rendesen tehát ha telepítés után talál egy másik driver-t a WIFI-hez akkor azt tedd fel DE mást amit még frissítene inkább NE eröltesd és ha azzal a driver-rel működik majd a WIFI akkor ezt a driver keresőt távolítsd is el a gépedről.

(itt kérem azokat akik mindig támadják ezeket a driver keresőket, hogy ezt most hagyják mert ha a Windows által feltelepített vagy a manuálisan keresett driver nem megfelelő akkor végső esetben ki lehet ezt is próbálni.)

(#97784) TRob1 válasza Cs1csó (#97783) üzenetére


TRob1
veterán

Jah, hogy Te ilyen gyakran nyitogattad hogy idegelt? :)) Én meg CSAK a Te kedvedért szerintem többször megnyitottam a napokban, mint az elmúlt lassan 4 évben. :DD

ui: Hóvirág is nyílni fog?

ui2: Még Edge-ből is ráálltam a Chromium-Edge-re. :) (Habár egyelőre fura Edge után, olyan Chrome érzés, az Edge érzés viszont jobban bejönne... amit még nem érzek benne)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#97785) Cs1csó válasza TRob1 (#97784) üzenetére


Cs1csó
félisten

;]

Figyelj 2 helyről is jött visszajelzés, hogy ez a hiba él, ennyi nem vészes mert a alapértelmezett dolgokat is be tudtam állítani - később lett makacs - de ettől függetlenül várom, hogy ezt is kikupálják, és ne kelljen parancssorból bekapcsolni a .NET 3.5-öt.

u.i.: a hóvirágot má baxhatjuk!

[ Szerkesztve ]

(#97786) mezis válasza Cs1csó (#97783) üzenetére


mezis
nagyúr

Bocs, azt elfelejtettem írni, hogy az azonos típusú, előző WiFi kártyával működött Linux is, Win10 is. Win10 azután is működött az előző kártyával, amikor agyártói (Intel) drivert telepítettem.
Ez itt most a Win10 hülyesége, valamit el kellene felejtenie, de nem tudja elfelejteni.

A Registry-ben a WindowsNT - NetworkCards-nál 7-es számmal szerepel az Intel WiFi kártyája.
Gyanítom, hogy ez még az előző példányé, mert a később installált Huawei Telekomos stick meg 12-es számmal szerepel.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#97787) Cs1csó válasza mezis (#97786) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, az idő megy, tehát ha záros határidőn belül nincs megfelelő tanács akkor telepítsd újra a Windows 10-et.

(#97788) #54072192 válasza TRob1 (#97782) üzenetére


#54072192
törölt tag

Azért írogatják, mert elvileg ez lesz a végleges. :) Ha nem lesz semmi nagy gubanc, akkor fel lehet már rakni, frissülni fog szépen. Ezek szerint a kiadás napja előtt is.

(#97789) Cs1csó válasza #54072192 (#97788) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az ALKALMAZÁSOK megnyitás hibával ez olyan mint egy félkarú ÓRÁS, vagy félkarú rabló, vagy félkarú ÓRIÁS, nem is tudom.. ;]

(#97790) #54072192 válasza Cs1csó (#97789) üzenetére


#54072192
törölt tag

Milyen hiba? Megnyílik az szépen. Még a .53-on is.

;]

Jó lesz ez, mondjuk az értesítési sáv átlátszóságának hibája most is megvan. Nem fontos az, na.

(#97791) Cs1csó válasza #54072192 (#97790) üzenetére


Cs1csó
félisten

mondjuk az értesítési sáv átlátszóságának hibája most is megvan :Y így teljes mértékben vállalhatatlan. ;] azt te sem gondoltad komolyan hogy így, ilyen félkész állapotban "átlátszósági" hibával használjam.

(#97792) #54072192 válasza Cs1csó (#97791) üzenetére


#54072192
törölt tag

Dehogy. Tedd fel te is virtuális gépre. Aztán ha megjavul az animáció, akkor mehet fel élesben.

(#97793) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Nos alaplap+cpu+memória kicserélve. Egész hamar fel is állt a rendszer, csak a lan-t, meg audiót kellett egyenlőre újratenni.
Viszont újraaktiválás nem sikerül, hiába próbálom a leírtaknak megfelelően. Ezek szerint csak OEM volt a korábbi win7 kulcsom, vagy ki tudja, régen volt már. Esetleg még valami ötlet?
Ha nincs akkor adom tovább a lappal, ha kell.

(#97794) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Van egy laptopom amin Win10 Home x64 van gyárilag (telepítésnél nem kell megadni semmi kódot) és ezt szeretném Pro-ra változtatni (úgy hogy a minden maradjon ahogy van, Asus általi dolgok) és az lenne a kérdésem hogy veszek egy eredeti Win8 x32 & x64 Pro (2 lemezes -32&64bit- nem OEM) szoftvert amit korábban regeltek/Upgradeltek Win10 Pro-ra is. Ezt tudom használni úgy, hogy beírom a képen látható helyre és upgradeli a Home-t Pro-ra, vagy csak teljesen új rendszer felhúzással?

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#97795) hegegabi80 válasza hegegabi80 (#97793) üzenetére


hegegabi80
addikt

Még is csak sikerült. Beírtam újra a termékkódot, és most már "A Windowst digitális licenccel aktiválták" szöveg szerepel.
Igaz most csak helyi fiókkal vagyok belépve, de lap csere előtt hozzácsaptam a microsoft fiókomhoz a digitális licenszet.

[ Szerkesztve ]

(#97796) mezis válasza Cs1csó (#97787) üzenetére


mezis
nagyúr

Az lesz. Még szórakoztam egy keveset, a regitry-ből kiirtottam mindent, amiben szerepelt a 4965AGN, de a helyzet változatlan.
A Win10 még működik...
Annyit vettem észre, hogy a NetworkCards-nál már nem 7-es, hanem 3-as számmal szerepelt az Intel WiFi kártyája, miközben a Huawei maradt 12-es.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#97797) Zotya84 válasza MaxxDamage (#97794) üzenetére


Zotya84
őstag

A leírásod alapján, amennyiben az eredeti helyen már nem használják/deaktiválták a licencet, úgy minden probléma nélkül mennie kell (még, minthogy hivatalosan már nem megy, gyakorlatilag még mindig megeszi a 10 telepítő 7/8 kulcsokat is, és aktiválja is. 190x-nél nem tudom, azt még nem próbáltam így, de a 1809-ig ment még a múlt héten.)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#97798) nünüke1975


nünüke1975
aktív tag

A SZÁMÍTÓGÉP BEKAPCSOLÁSÁT KÖVETŐEN LASSAN BOOT-OL BE.BEJÖN AZ ALAPLAPI OLDAL 2 SZER AZTÁN FEKETE KÉPERNYŐ CSAK AZ EGÉR MUTATÓ LÁTSZIK. KB KELL NEKI 3 PERC MIRE TUDOK CSINÁLNI VALAMIT A GÉPEN. SSD VAN BENNE. EGY HETE LETT TELEPÍTVE A WIN 10.

(#97799) #77646080 válasza nünüke1975 (#97798) üzenetére


#77646080
törölt tag

Plusz mindezek mellé még a Caps Lock is beragadt nálad.

(#97800) yanna válasza #77646080 (#97799) üzenetére


yanna
őstag

:DDD

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.