Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97651) #46129152 válasza #86564352 (#97643) üzenetére


#46129152
törölt tag

Error:87
DISM log file, nem találja azt írja!

(#97652) #73959936 válasza Sub-ZeRo (#97649) üzenetére


#73959936
törölt tag

Csak tudod ott a baj, hogy ez a ház nem változott semmit az elmúlt években, csak az op rendszer, hardver nulla...

és pár éve még működött az előlapon lévő usb- portban az a pendrive ami csak hátul hajlandó most működni.
meg: van olyan, ami most is működik előre...

a bizbantyúra onnét jöttem rá, hogy volt ugye 1 verbatim 8gb-os adattároló pen...azt hiszem még win 7 biztonsági mentés volt rajta. na azt bedugtam kb 1 hete előre, de meg se nyikkant, csak a betűjel látszott tc-alatt illetve lemezkezelőben is. se adat se semmi. pár napos kínlódás után kib...tam a kukába, viszont mikor tegnap egy max 1 éves sony 32-esre sem volt hajlandó másolni, mert nem is látta csak azt, amit a verbatimnál leírtam, szóval akkor dugtam hátra és láss csodát...

ott mindent látott a fájlkezelő (is)

és ezerszerre sem értem miért...mert a sonyra is másoltam mondjuk 2-3 hónapja adatot és előre volt bedugva...

(#97653) #46129152 válasza zolee001 (#97650) üzenetére


#46129152
törölt tag

Új userral vissszajött a startmenü.
Köszi

(#97654) Rainman05


Rainman05
tag

Sziasztok! Amióta felkerült a nagy frissítés azóta ha bekapcsolom gépem és minden betölt egyből lefagy a gép és reszetelni kel és utána már jó nem fagy le! És ezt minden új bekapcsolásnál már csinálja és a frissítés előtt tökéletes volt minden. Mi lehet a probléma?

(#97655) #86564352 válasza Rainman05 (#97654) üzenetére


#86564352
törölt tag

Lehet a gyorsindítás funkció zavar be. Itt lehet kikapcsolni.

(#97656) atime


atime
csendes tag

Segítséget kérek! Windows Update (1809) telepíteni szeretné 4490481 kumulatív frissítést, elvileg telepíti, az újraindítás után kiírja a telepítés nem sikerült, visszaállítás. Kétszer újraindul, visszaállítja a rendszert azután kezdődik megint, hogy 4490481...

(#97657) Rainman05 válasza #86564352 (#97655) üzenetére


Rainman05
tag

Köszönöm kikapcsolom és meglátjuk mi lesz :)

(#97658) Cs1csó válasza Rainman05 (#97657) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy gép újraindítás is kelleni fog.

(#97659) Marvinyo


Marvinyo
aktív tag

A Windows 10 tud ablakonként kezelni billentyűzet-kiosztást? (azaz ha a notepad++-n átállítom angolra, a böngészőn meg magyarra, a notepad++-n belül angol marad, ha vissza alt+tabozok)

(#97660) Döglött Róka válasza liszi70 (#97636) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Mert crystaldiskmark 4kb-al meri a disket a winsat meg 64-el. Ertelemszeruen 64 kb-on gyorsabb eredmenyeket kapsz mert nem kell annyi 16szor kevesebb lemezmuveletet vegzel:) 4k az alap blocksize ntfs-en de a valosagban az eletben nem mesz le 4k-s filesizera.

Tehat a crystal altal inditott diskspd teszt szintetikus, a winsat-e meg valos felhasznalashoz kozeli.

Pariban van a ket eredmeny, nem kell megijedni. ;)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#97661) Geth válasza Marvinyo (#97659) üzenetére


Geth
addikt

Tud, és úgy emlékszem az a default.

(#97662) májkimiki válasza aerol (#97570) üzenetére


májkimiki
őstag

Nekem bios frissítés oldotta meg notin, az ilyen Win10-es problémát. Win7-et váltottam Win10-re. Win7-el ki-be kapcsolt rendesen, 10-el meg mint neked.

(#97663) laszlohu


laszlohu
addikt

Ismét ua a "hiba",

a 449 - el kezdődő frissítést először a Windows Defenderes gépem kapja meg, a másik gépen pedig, aminél
ESET antivirus fut, annál azt írja, hogy naprakész.

(#97664) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Üdv!
Aki teszteli a Windows 10 1904 verzióját az meg tudná mondani, hogy javítva lett-e már végre a Full SCreen Optimization által okozott bug amit már több korábbi Windows 10 verzióban (és a 1809-ben is) lehetett tapasztalni?

Elég idegesítő, hogy sok esetben a játék úgy indul el, hogy 45 FPS-ra zárolja a képkockaszámot mindaddig amíg nem alt+tabolok vagy indítom újra a játékot :W

[ Szerkesztve ]

(#97665) Kékes525 válasza Darth_Revan (#97664) üzenetére


Kékes525
félisten

Itt tedd fel a kérdésedet: Windows Insider Program

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#97666) Darth_Revan válasza Kékes525 (#97665) üzenetére


Darth_Revan
veterán

:W

(#97667) Döglött Róka válasza Darth_Revan (#97666) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Hiaba vered a fejed a falba, ne itt kerdezz. Mi csak telepiteni szoktunk. :)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#97670) Kékes525 válasza Darth_Revan (#97666) üzenetére


Kékes525
félisten

Akik tesztelők, és így valószínűleg tudják a választ, azok sokkal sűrűbben látogatják azt az oldalt és ezért ott hamarabb kapsz választ erre. :K

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#97671) liszi70 válasza Döglött Róka (#97660) üzenetére


liszi70
nagyúr

Értem, köszi! Akkor power shell-ben fogom lekérdezni az ssd sebességeket, végre tudom valamire használni. :D

[ Szerkesztve ]

(#97672) liszi70 válasza #54072192 (#97637) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi! Ezt minden programnál külön-külön meg kell csinálni? Kikeresni a szoftver indítóját Program Files-ban, és végigmenni a folyamaton? (A PowerShell-t azt sem tudom, hol találom, csak parancsikonok vannak az általam ismert helyeken. :B) Nincs erre valami egyszerűbb megoldás, amivel beállítom, hogy innentől mindent rendszergazdaként indítson?

[ Szerkesztve ]

(#97673) Geth válasza liszi70 (#97672) üzenetére


Geth
addikt

Miért csinálnál ekkora ökörséget?
Ha egy-egy parancs erejéig akarod adminnal futtatni, a Run as admin mellett nem véletlenül rakták be a Win+X menübe is az admin változatát (gyorsbillentyű mellett működik a jobb katt a Start gombon).

[ Szerkesztve ]

(#97674) Kékes525 válasza liszi70 (#97672) üzenetére


Kékes525
félisten

"A PowerShell-t azt sem tudom, hol találom"

A kereséssel sok mindent megtalálsz:

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#97675) Döglött Róka válasza Geth (#97673) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Windows gomb -> powers beír -> Ctrl+Shift+Enter.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#97676) Geth válasza Döglött Róka (#97675) üzenetére


Geth
addikt

Akár. Ha egér van a kezemben a másik gyorsabb, de minden játszik, csak az nem, hogy minden adminnal induljon...

(#97677) Cs1csó válasza Darth_Revan (#97664) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezzel nem találkoztam. Van ennek valahol fóruma ahol beszéltek már róla mások is? Mert ha van és megoldották akkor azt ott ki is tárgyalták. (ilyennel nem találkoztam)

(#97678) Döglött Róka válasza Geth (#97676) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Jó hát sokan még minding nem értik az UAC lényegét:) Legutóbb egy embernél olyat láttam, hogy groupokra szedte a sec privileges-t és nem rakta be az admin group a dedikált admin usert.

Gondolhatod mennyire csodálkozott hogy az admin feladatok fele nem megy.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#97679) Cs1csó válasza Döglött Róka (#97678) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezzel az a baj, ha nem értek hozzá nem piszkálom, az UAC-ot annál a pár programnál ami fontos kikerültem: Winaero Tweaker-rel hoztam létre "elevated shortcut"-ot az asztalon, így azok a programok is normálisan indulnak az asztalról, mint a nem UAC védett programok. (persze csak az asztali parancsikonjuk kerüli meg az UAC-ot, pontosabban nem is kerüli meg csak automatikusan lefut)

A házirendekben pedig végképp nem nyúlkálok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#97680) liszi70 válasza Geth (#97673) üzenetére


liszi70
nagyúr

OK, ez rendben, tudom futtatni rendszergazdaként, így csináltam a sebességtesztnél is, jobbegérgomb a startmenün. De nem lehet ezt alapértelmezetté tenni, ha csak simán a startmenüben lévő powershell ikonra kattintok, akkor is? Hiszen nem is működik rendesen másként, mert pl. a sebességtesztnél nem is írt ki semmit, ha nem rendszergazdaként indítottam. Akkor miért nem lehet ez az alapértelmezett?
De nem is pont a PS-ről van szó, mert azt marha ritkán fogom használni, hanem, hogy minden programot külön-külön kell beállítani, hogy rendszergazdaként, teljes funkcionalitásában induljon? Valami oka biztos van hogy így van, de mi az? :)

(#97674) Kékes525
Félreértettél, nem a PowerShell alkalmazást nem találom, hanem magát a program gyökerét, ahol végig tudok menni azon a folyamaton, amit Szmörre írt. :)

[ Szerkesztve ]

(#97681) Döglött Róka válasza Cs1csó (#97679) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Winareo tweaker...

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#97682) Cs1csó válasza Döglött Róka (#97681) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD

Ezen kívül semmi másra nem használom, UAC mentes asztali ikonokat csinálok pl. az AIDA64 Extreme sima 2 gyors kattintással indul az asztalról, vagy az MSI Afterburner.

(másra nem merem használni)

(#97683) liszi70 válasza Döglött Róka (#97678) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Jó hát sokan még minding nem értik az UAC lényegét"

Én vagyok az egyik, pironkodva jelentkezek! :D Win7 alatt is első dolgom volt kilőni, mert idegesített, hogy minden telepítésnél rákérdezett, szabad-e, akarom-e, tényleg akarom-e és biztos vagyok-e benne. :) Olyan programokat telepítek, amikben biztos vagyok, miért érdemes ezt a procedúrát minden alkalommal megcsinálni? (Tényleg érdekel.) Ha fontos, és megvéd valamitől, akkor oké, csak szeretném tudni, mi az. :)

[ Szerkesztve ]

(#97684) Kékes525 válasza liszi70 (#97680) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem teljesen ugyanaz, mint amit Szmörre írt, mert itt a linkjét állítom át, ezért nincs kompatibilitási fül. A Lényeg szempontjából mindegy. Vagy így kell, vagy úgy, ahogy szömörce írta, ha az exe fájl tulajdonsági lapját nyitod meg:

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#97685) Doky586 válasza liszi70 (#97683) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Akit zavar hogy programok telepítését le kell OKzni az tényleg beteg..

(#97686) Geth válasza liszi70 (#97680) üzenetére


Geth
addikt

De nem lehet ezt alapértelmezetté tenni, ha csak simán a startmenüben lévő powershell ikonra kattintok, akkor is?
A ps-re szerintem pont teljesen felesleges (amellett, hogy baromira nem biztonságos), eddig legalább 3 módszert írtunk amivel gyorsan el tudod indítani adminként (is).

Valami oka biztos van hogy így van, de mi az?
Mert baromira nem biztonságos? Most komolyan azt kérdezed hogy mi az oka annak, hogy nem tettek könnyen elérhetővé egy beállítást, hogy MINDEN program adminként induljon el a nevedben?
Nagy fantázia nem kell hozzá, a legtöbb programnak teljesen felesleges.
Ha letöltesz pl egy progit, ami felköszönt a névnapodon (ehhez nem kell admin), nem jobb, ha az UAC bejelez, hogy ez valamiért mégis akar admin hozzáférést, mert mondjuk telepítene a háttérben még 2-3 miner progit, beleturkál a registry-be, egy-két rendszerfájlt megmódosít, stb?
Ha adminként indulna el minden, Te ebből lehet hogy semmit nem vennél észre, de attól még megtörténnek :)
Az adminként futtatás néha szükséges, de ilyenkor kvázi rábízod magad az adott programra. Nem tudom Te hogy vagy vele, én nem osztogatom olyan könnyen ezt a bizalmat...

(#97687) Cs1csó válasza Doky586 (#97685) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 ezért is hagytam meg az UAC-ot, és program telepítésnél nincs is vele bajom (őszintén egy gépen mennyi programot és hányszor telepít egy ember? )

DE amikor már az asztalról szeretném futtatni akkor jó, hogy van ez a módszer amivel UAC mentes parancsikonokat tudok létrehozni. (a könnyítés megvan a gyakrabban használt programjaimnál de az UAC is maradt mert ismeretlen alkalmazásoknál továbbra is jelezhet)

(#97688) liszi70 válasza Kékes525 (#97684) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ahhhaaaa, na erről van szó kérem szépen. :) És rögtön alapból rendszergazdaként indul a PS. Köszi!

(#97689) Geth válasza liszi70 (#97688) üzenetére


Geth
addikt

És mostantól bármilyen kis parancsot/scriptecskét futtatsz, garantáltan adminként fog futkorászni, király!
Remélem mindet alaposan átnézed előtte, nehogy valami huncutságot csináljon, amit admin nélkül nem tudna :)

[ Szerkesztve ]

(#97690) Kékes525 válasza liszi70 (#97688) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez kényelmes, de nagyon veszélyes is lehet! Ezért is vannak ilyesmi korlátok alapesetben a Windows 10-ben.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#97691) liszi70 válasza Geth (#97689) üzenetére


liszi70
nagyúr

"És mostantól bármilyen kis parancsot/scriptecskét futtatsz, garantáltan adminként fog futkorászni, király!"

Ezt nem értem. Most egyedül a PS-t állítottam be úgy, hogy alapból rendszergazdaként induljon, hiszen nem működik rendesen, ha nem azzal indul. Az uac más téma. :)

(#97692) Kékes525 válasza liszi70 (#97691) üzenetére


Kékes525
félisten

Mert így egyből, kontroll nélkül veszélyes scripteket is tudsz futtatni a PowerShellben, amelyhez admin jogosultság kellene.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#97693) Geth válasza liszi70 (#97691) üzenetére


Geth
addikt

hiszen nem működik rendesen, ha nem azzal indul
DE. Tökéletesen működik anélkül.
Az, hogy amit futtatni akarsz benne, annak kell admin jog, az egy másik dolog.
Ilyenkor szépen nyitsz egy PS-t adminnal, lefuttatod, örülsz, majd kilépsz.
Ha rendszeresen kell ezt csinálnod, akkor átgondolod hogy ez így rendben van-e. Például ha óránként akarsz winsat-ot futtatni.

Most hogy a teljes PS-t adminba raktad default, egy szerencsétlen notepadot indítva ONNAN máris adminként fut. A notepad egy példa volt, bármi, amit ebből az admin PS-ből indítasz, adminként fog futni. Ezzel a kis ablakként nyitva tartott funkciót hogy run as admin, nemhogy kitártad, leszerelted a zsanérokról.

(#97694) liszi70 válasza Geth (#97686) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Ha letöltesz pl egy progit, ami felköszönt a névnapodon (ehhez nem kell admin), nem jobb, ha az UAC bejelez, hogy ez valamiért mégis akar admin hozzáférést, mert mondjuk telepítene a háttérben még 2-3 miner progit, beleturkál a registry-be, egy-két rendszerfájlt megmódosít, stb?"

Az uac csak akkor jelez, amikor admin-hozzáférést akar egy progi? Én úgy emlékszem, hogy minden telepítésnél jelzett, bár halvány emlékeim vannak csak róla, mert rögtön kilőttem mindig, kb. 10-12 éve. :D

(#97685) Doky586 "Akit zavar hogy programok telepítését le kell OKzni az tényleg beteg.."

Nem biztos, talán csak nem látja át a gyakorlati hasznát. :)

[ Szerkesztve ]

(#97695) Geth válasza liszi70 (#97694) üzenetére


Geth
addikt

Hát a legtöbb telepítő szeret a Program Files-ba, registry olyan részeire (pl. HKLM) írkálni amihez admin hozzáférés kell, nem meglepő, ha feljön az UAC.

Alapvetően ha elindítasz bármit nem adminként (normál használat), az admin hozzáférés nélkül fut.
Ha mégis hozzá akarna férni valami admin szintű dologhoz, kap egy hibát az OS-től, hogy ácsi.
Ha adminként futtatod (run as admin), akkor értelemszerűen menni fog ami korábban nem.

Az UAC egyes esetekben detektálja (pl. telepítők esetén), másfelől az adott progi készítője "jelezheti" a rendszernek, hogy ez admin nélkül értelmetlen lesz, tehát rögtön feldobja az UAC-ot, hogy ne fuss felesleges köröket.

Ilyen szempontból a névnapos példában valóban nem az UAC fog bejelezni, hanem a progi mondjuk megpróbál meggyőzni, hogy Neked ezt mindenképp adminnal kell indítani :DDD
A példánál maradva, ha Te ezt a progit a friss ropogós admin PS-edből indítod el, már nem lesz semmi problémája...

[ Szerkesztve ]

(#97696) Doky586 válasza liszi70 (#97694) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"Nem biztos, talán csak nem látja át a gyakorlati hasznát."

Nem kell értenie. Csak nem kell elpiszkálgatni az alap beállításokat. Nem kell okosabbnak képzelnie magát a MS mérnökgárdájánál..

Ha a doktor felír neked egy pirulát akkor annak vegyi folyamatait sem kell értened. Elég ha szeded. :K

(#97697) liszi70 válasza Geth (#97695) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi, és tényleg az motivál, hogy megértsem. Kérdés: Ha az uac feldob egy ablakot, honnan tudjam én, mezei user, hogy ez a progi kártékony, tehát nem szabad telepítenem. Alapból szinte mindegyik telepítés alkalmával bejelez, a legtisztább szoftver esetén is (mert majdnem mindegyik a Program Files-ba telepít, meg a registrybe is írkál), tehát kialakul egy automatizmus, hogy mindig rányomunk az OK-ra. Mi értelme a figyelmeztetésnek, ha én úgysem tudom eldönteni, hogy származhat-e bajom belőle ha telepítem, és mindössze egy leokézás a folytatás?

[ Szerkesztve ]

(#97698) Kékes525 válasza liszi70 (#97694) üzenetére


Kékes525
félisten

+(#97697) liszi70

Ezek a "korlátozások" (UAC, admin jogosultság) fél vírusellenőrzővel felér. Másként fogalmazva a legjobb vírusellenőrző sem ér sokat, ha Te szándékosan, a kényelem kedvéért, lyukakat hagysz a rendszeredbe. Ezeket a lyukakat a malwerek, hackerek könnyen kihasználhatják.

(#97700) Geth

+1 Ezt az asszonynak sokszor szoktam mondani. :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#97699) #73959936 válasza liszi70 (#97697) üzenetére


#73959936
törölt tag

+1

(#97700) Geth válasza liszi70 (#97697) üzenetére


Geth
addikt

Most erre mit mondjak? Az úttesten is szétnézek mindig, hiába nem vasalt még ki semmi.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.