Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93587) #86564352 válasza Döglött Róka (#93584) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ilyeneket szoktak emlegetni fórumokon, redditen:

ha buildváltás akkor elszáll a nyomtató, driver kavar (17XX időkben a HP printeremet nekem is kellett, 18XX már jó volt, más driver probléma nem volt, és dicséret mindenféle módon frissítettem az idők során WU-n keresztül, ISO-ból in place upgrade, upgrade assistant is, mindenhogyan rendben lezajlott)

úgy kell visszamókolni a régi gyors képnézőt (az új UWP Photos app "élménye" átlagusernél 5400RPM vason idegőrlő lehet adott esetben)

1803 homegroup megszűnt (nekem nem hiányzik)
magára hagyott funkciók system image készítés, SMB1, legközelebb majd My People stb. (nekem nem hiányzik)

Win7-hez képest kiherélték az elemek testreszabása menüt (színkeverő és szövegméret állítás lassan került vissza, a többi elem nem)

1709-nél file explorer nézetnél kivették a fájlnevek elrejtése opciót (ezt eléggé bánom, képes mappáknál tök jó volt!)

1703 kivették az Edge függőleges olvasónézetet (azóta csak a szar tördelésű vízszintes tabletes nézet van, 1607-nél még normális volt, opcióként miért nem maradhatott?)

Windows 8 és 8.1 szinkron jobban működött, tudta még a start menü csempéket is, most a böngészőjük kedvenceit se tudják megbízhatóan szinkronizálni (nevetséges amikor a Chrome perceken belül csinálja hibátlanul)

valamikor kivették a OneDrive files on-demand funkciót, évek kellettek visszategyék (örültem is végre)

task view nézet animáció 1709 még normális volt, 1803 timeline bevezetés óta lassú darabos lagfos (1809 is)

Buildváltáskor az új funkciók mellett mindig vannak kisebb-nagyobb kellemetlen meglepetések is. :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.