Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5865) embe válasza embe (#5864) üzenetére


embe
nagyúr

Megoldódott.
Egy mondatban a lényeg: A Windows telepítőjében található SATA/AHCI drivert kellett lecserélni agy az alaplap chipstjéhez célzottan kiadott driverre..

Kicsit bővebben leírom hogyan.

Egy bejegyzést hoztam létre a Microsoft Community oldalán az említett problémáról.
Erre azt a választ kaptam, hogy vegyem fel a kapcsolatot a HDSentine program készítőivel, mivel a HDS nem MS termék, így nem ismerik a működési mechanizmusát, és azt hogy miért ütközhet az op. rendszer a diagnosztikai programmal.
Nekem ez úgy tűnt, mintha "lepattintottak volna" a hiba felelősének pedig a HDS-t jelölték volna meg.
Még meghegyezték, hogy amennyiben megoldást találok közöljem velük. Ennyi.

Elküldtem egy riportot, a részletes hiba jelenség leírásával a HDS készítőinek.

Rövid időn belül megkaptam a választ. Ez egy részletes, több lehetséges megoldást tartalmazó levél volt.
A 2-3 válasz a HDS-en belüli beállítási lehetőségek voltak. De ezekkel nem foglalkoztam, mert a hiba megszüntetése volt a célom. Erre a megoldás az 1 válasz volt:
" a merevlemezt kezelő illesztőprogram.

Ahogy látható az Információk oldalon:

Lemez vezérlő . . . . . . . . . . . . . . . . . : Szabványos SATA AHCI-vezérlő (AHCI) [VEN: 8086, DEV: 1E03] Verzió: 10.0.15063.332, 6-21-2006

Jelen esetben valószínűleg a gond az, hogy nincsen telepítve megfelelő illesztőprogram a merevlemez-vezérlőhöz,
csak egy alap funkcionalitást biztosító csomagot használ a Windows.
Ezzel általában nincs gond, sőt, sokszor jobb is, mint a gyártó által biztosított illesztőprogram,
de néha okozhat problémát.
Érdemes lenne az alaplaphoz kapott illesztőprogram-csomagot telepíteni, mivel jelenleg a hardver
csak egy "kompatibilitási" módban működik. Ez korlátozhatja a funkcionalitást és sebességet is,
valamint hibás működést is eredményezhet."

Nekem így nézett ki ekkor az eszközkezelő IDE/ATA ATAPI vezérlők :

Mivel nekem is először a driver probléma jutott eszembe, anno végigmentem, feltettem minden gyári drivert, illetve volt amikor csak a W10 driver telepítésére hagyatkoztam. Ehhez soha nem nyúltam.
Az Intel driver frissítőjével is próbálkoztam, nm vezetett eredményre.

Egy Intel Rapid Storage drivert nem tettem fel, mert nem akartam, hogy a rendszerrel egy számomra felesleges alkalmazás is elinduljon. Most feltettem. Rögtön megváltozott a driver. Az eddigi "Szabványos SATA AHCI- vezérlő" helyett a fülön egy Intel 7Series Chipset Family SAA AHCI Controller jelent meg.

Ez már ~ 7 évvel frissebb, újabb driver volt.
Kipróbáltam, és nem jelentkezett a hiba. Viszont ott volt az op. rendszerrel induló Intel Rapid Storage program. Uninstallás után vitte magával a drivert is , ami visszaállt a 2006-os, Windows telepítőbe beépítettre.

De ekkor már tudtam a hiba okát, így kerestem egy ilyen drivert, találtam is egy frissebbet. Mivel ez "kibontott " driver volt, így a driver frissítést onnan betallózva oldottam meg.

Most hiba nélkül működik a gép.
Ma reggel óta 3x is átment alvóba. Hosszú időkre. És csak 1-el emelkedett, amikor kikapcsoltam reggel a melóhelyemen ahogy jöttem haza.

Egy nagy "Köszönöm!!" Máthé János Úrnak, a HDSentinel fejlesztőjének! :R

A részletes, lehetséges megoldási javaslatokat tartalmazó válasza alapján megoldódott a probléma.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.