Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60651) amex02


amex02
csendes újonc

Sziasztok,

Tudna valaki abban segiteni, hogy hol es hogyan talalhatok meg az illeszto program file-ok a telepitett win10-ben?

Samsung Evo 960 m.2 PCIe ssd illesztő programjára lenne szükségem.
Pontosabban arra a pici file-ra talán .inf ami a windows telepitesekor segit felismerni a hardvert.

Sajnos ez a file win7-ből hiányzik, viszont én nem szeretem a 10-et.

És szeretném valahogy beleintegrálni a win7 telepitőbe, ha sikerül hozzájutni.
Kérek mindenkit aki tud segitsen.
Köszönöm.

(#60652) Locutus válasza rgeorge (#60648) üzenetére


Locutus
veterán

Igen, igazából minden más módon működik a hálózat, ip alapján, dlna/upnp-vel stb.
Csak discovery nincs, tehát nem listáz. Erre viszont pl a régebbi médiajátékosoknak szüksége lenne, mert azokban nem igazán lehet IP-t definiálni a hozzáféréshez... Ott a linkelt M$ topikban is WDTV user a többség.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#60653) Balerik válasza King Unique (#60650) üzenetére


Balerik
aktív tag

:C

Elmúlik.

(#60654) Balerik válasza amex02 (#60651) üzenetére


Balerik
aktív tag

Milyen alaplapod van?

Elmúlik.

(#60655) Occon adom


Occon adom
aktív tag


Dell Latitude E6530
Hogy nem tud egyik OP sem ezen átlépni. :W

(#60656) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

Windows 10-en a bejelentkezési ablak előtt, induláskor, van egy kép.

A képre még kattintani kell, vagy ctrl+alt+del-t nyomni, vagy ki tudja, hová kattintani, mire hajlandó elhúzni, hogy láthatóvá váljék a bejelentkezési ablak, ahol a felhasználónév és a jelszó megadható.

Néha, elég nehezen akar arrébb mászni a képecske (több másodperc, mire hajlandó eltűnni), így inkább kikapcsolnám, hogy egyből a bejelentkezési ablak fogadjon, és ne egy kép.

Hogyan tudom ezt megtenni? :F

Egy kis off azért:

Azért azokról, akik arra sírnak, hogy nem kompatibilis/rosszul működik a Win10 a gépükön, míg a pl. Win7 meg nem, csak feltételezzük már, hogy nem kitalálják, és semmi más dolguk, mint örömükben ide írogatni, hanem amit írnak, az sajnos határozottan igaz is.

Vegyük pl. a HP notikat, amiken - több darab - a Win10 leállítására ikont kellett az egyik kollégának csinálnia az ügyfele gépére a desktopra, mert a start/leállítás egyszerűen nem működik. Ez azért nem vicces.

A Microsoft ügyfélorientáltságát pedig jól mutatja, amikor a Lumia 830-as mobilról, ami tartalmaz rádiót hardveresen, az egyik FW update-el törölték(!!) a menüből a "Rádió" menüpontot.. no comment..

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#60657) Cr00py válasza MrCsiT (#60656) üzenetére


Cr00py
senior tag

Üdv. Az automata bejelentkezés is megoldható, így nem kér se jelszót, se semmit.

(#60658) LuiT válasza amex02 (#60651) üzenetére


LuiT
tag

Itt megleled azt amit szeretnél => [link]

Én ugyanezt használom win10-n, egy sm951-s ssd-vel.

[ Szerkesztve ]

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#60659) trialboj


trialboj
őstag

Tudna valaki segíteni, hogy miért szívat a win10? Minden általam beállított alapértelmezett programot kilő, és visszarakja rá a saját szarjait. Friss win10...

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#60660) megint én


megint én
őstag

Az miért lehet, hogy kiírta, Win10 liszensz hamarosan lejár? Megjelenésekor frissítettem 10-re a 7-et.

(#60661) VoidXs válasza megint én (#60660) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Insider?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#60662) vlevi válasza megint én (#60660) üzenetére


vlevi
nagyúr

Még az első Win10 kiadás, a 1507-es? Nem kapta meg a 3 nagy frissítés (vagy hogy hívják) (1511, 1607, 1703) közül egyiket sem?

(#60663) megint én válasza vlevi (#60662) üzenetére


megint én
őstag

De, 1703.

(#60664) sanyek2 válasza raidx (#60616) üzenetére


sanyek2
senior tag

Akárhogy keresem nem sikerül. Na és persze akkor nam halálozik csak el a win, amikor kellene neki....
A legutóbbiról viszont csináltam képet.

(#60665) svgyula válasza amex02 (#60651) üzenetére


svgyula
addikt

Így kellene próbálni.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#60666) javorszky


javorszky
tag

Sziasztok!Miért nem tudja ezt frissíteni már hetek óta?

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#60667) Slavia válasza jokeph (#60640) üzenetére


Slavia
aktív tag

Nekem sincs semiproblémám vele pedig már több mint egy éve használom.És a hardvereim sem mai darabok. :)

(#60668) Slavia válasza javorszky (#60666) üzenetére


Slavia
aktív tag

Piszkálgattad a frissítések beállításait(házirendben) vagy a windows defendert? Mert nálam akkor csinálta amikor a defender nem tudta letölteni a friss adatbázist.Jaaah hát az adobe flash player uninstall.

[ Szerkesztve ]

(#60669) javorszky válasza Slavia (#60668) üzenetére


javorszky
tag

Nem!Nem nyúltam én semmihez!

[ Szerkesztve ]

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#60670) laszlohu válasza javorszky (#60669) üzenetére


laszlohu
addikt

Én egyszerűen futtattam a frissítési segédet, és simán felrakta a 1703 - at,
a microsoft oldaláról le lehet tölteni.

(#60671) vlevi válasza megint én (#60663) üzenetére


vlevi
nagyúr

Akkor az nagyon érdekes.
Mert én is win7-rol frissitettem tizesre, és nekem (és gondolom még néhány tízmillió embernek)nem írogat ilyeneket.

(#60672) megint én válasza vlevi (#60671) üzenetére


megint én
őstag

Hát, várok, meglátjuk mi lesz. :D

(#60673) hdtomi válasza javorszky (#60666) üzenetére


hdtomi
senior tag

Öcsém laptopjára sem ment fel (pedig nem nyúlt semmihez). Tudtam, hogy érkezik újabb frissítés, azt megvártam, aztán rányomtam a Frissítések keresése gombra és igaz lassan, de feltette. Lehet nem fog elsőre sikerülni.

[ Szerkesztve ]

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#60674) megint én


megint én
őstag

Mégsem jó. Nem csak 1x ugrik föl az ablak, hanem folyamatosan. Játék közben igencsak zavaró. :/

(#60675) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok, pár napja kértem segítséget itt. Külföldi rokonom gépét megkaptam, tegnap frissítettem w7-ről w10-re (azt mondva hogy korlátozott felhasználó vagyok), kérdés nélkül frissített. Sajna nem gond nélkül, semmilyen internet nem működik rajta, se lan, se wifi, ráadásul német nyelvű, amit nem beszélek, de net nélkül a nyelvet sem tudom váltani... ma vissza kell adnom a laptopot, de így fejem veszik, van vmi tippetek? :-( Tudom, hogy volt egy ilyen bug, de a megoldást nem találom, újratelepíteni nem tudom (net nélkül nem is aktiválta még magát)... előre is köszi a tippeket!

(#60676) TRob1 válasza Orgi (#60675) üzenetére


TRob1
veterán

Próbálj másik lan/wlan drivert feltenni.
Leszeded saját gépedre, átteszed német gépre, előzőt eltávolítod, újabba (vagy akár régebbit) felrakod. Érdemes lehet 2-3 verzát is kipróbálni.

¤ R'n'R ¤

(#60677) Rotor82 válasza Joccc07 (#60631) üzenetére


Rotor82
aktív tag

Nekem ez a "..netplwiz.." beírásos trükk sajnos nem jött be, ugyanis az alábbi hibát írja ki restart után: "Jelenleg nem tudunk csatlakozni. Ellenőrizze a hálózati kapcsolatot, és próbálkozzon újra."
Ezután nyomok egy OK-t, majd ugyanúgy kéri a jelszavamat... :F :W

(#60678) daimonion válasza Rotor82 (#60677) üzenetére


daimonion
senior tag

tehát elsőnek Windows+R aztán netplwiz majd enter ? Azután fogadott az alsó ablak és onnan kivetted a pipát és azután a felső ablakba beírtad az email címedet / azért kell azt az email címet beírni amivel az Outlook fiókodat regisztráltad mert így tud beléptetni /és utána kétszer a jelszót ahogy kérte ? majd alkalmaz és ujraindít ? ha így csinálod akkor annak működni kell.

[ Szerkesztve ]

(#60679) DS39


DS39
nagyúr

letöltöttem a media creation tool-lal az ISO fájlt, és szeretném ellenőrizni, hogy milyen verziójú a windows.
hol tudom ezt megnézni?

szerk: megtaláltam.

dism /Get-WimInfo /WimFile:F:\sources\install.esd /index:1

(rendszergazdai joggal futtatott parancssorba beírva)

[ Szerkesztve ]

(#60680) trialboj


trialboj
őstag

Van rá lehetőség, hogy a preview kép minősége javuljon kicsit, nagyon pixelesen mutatja, és zavaró.

Esetleg valaki aki szereti csinosítgatni a wint, tudna segíteni olyan YT videókkal, amiben tippeket adnak, esetleg megmutatna eldugott beálításokat, amivel kicsit érdekesebbé lehet varázsolni a desktopot?

Ez volt az első próbálkozásom, mikor megjelent a 10, most visszatértem rá, de szeretném kicsit továbbgondolni.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#60681) Orgi válasza TRob1 (#60676) üzenetére


Orgi
őstag

Nagyon köszi, de érthetetlen módon továbbra sincsen net. Minden megy a gépen, de se lanon, se wifin nem hajlandó netre csatlakozni... látja pl a wifi hálózatokat, de némi gondolkozás után nem enged rácsatlakozni... a hibakeresés, javítás sem segít... :(

(#60682) #86564352


#86564352
törölt tag

Mostanában a Store appok nem mindig hajlandóak elindulni elsőre, csak másodikra. Mindegy időjárás, számológép vagy a beállítások, csak töltőképernyőt mutat szóval valami UWP probléma. MS szerint ez a jövő? Programokból lebutított appok fele opcióval, furcsa design, lassú és még instabil is... régen legalább tudtál registry-ben vagy ini fájlokban hibát javítani, most appokban zárt minden.

[kép]

Film app képtelen megjegyezni a beállított ablakméretet, VLC store app használhatatlan a rendes verzióhoz képest vagy MPC-hez képest. Photos app lassú és béna design (a fényképre teszi a gombokat?!)

Viszont érezni lassan jön a Project Neon, mára a számológép megneonosodott külsőre. A fekete szegélyt ne kérdezzétek, fogalmam sincs miért teszi oda néha, baromi zavaró. Start menü csempéknél is néha van ilyen keret.

[ Szerkesztve ]

(#60683) vlevi válasza #86564352 (#60682) üzenetére


vlevi
nagyúr

" Project Neon"
Meg akartam nézni én is, hogy milyen, ezért felraktam az Insider verziót.
Hááát, mit ne mondjak. Ez csak a 0.00001-es változat akar lenni, vagy mi? Mert az aztán nemsemmi, hogy van egy minimális blur effekt ott, ahol eddig szürke volt...

Azt tudtam, hogy csak 1-2 alkalmazáson lehet látni a Neon-t, de hogy ennyire semmitmondó dolog legyen, hát, azt nem hittem volna.
Amúgy nekem a számológép nem akar neonosodni, csak a Groove Music.

[ Szerkesztve ]

(#60684) Orgi válasza Orgi (#60681) üzenetére


Orgi
őstag

Úgy tűnik megoldódott, a Comodo tűzfal nem élte túl gond nélkül a váltást, de meg tudta reparálni magát, az blokkolta a full netet...

(#60685) #86564352 válasza vlevi (#60683) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nincsenek már nagy elvárásaim az elmúlt évek alapján, csak egy fokkal legyen szebb a rendszer. Groove, Mail, naptár ezeket képtelen vagyok használni amíg rondák és bugosak. Photos, film, számológép, időjárás, Edge, Messenger és kb. ennyi amit használok ezekben is van bug, hiányosság. Ja még kávészünetre letöltöttem a crossy road játékot. Nagyon csigatempóban alakul ez az UWP dolog. Majd konvertálják a store-ba a Spotify-t és az Office csomagot, hát kíváncsi leszek. Néha van most be se tölt elsőre egy store app, vagy szó nélkül elszáll egy villanással (Onedrive például), lutri minimalizálás után honnan folytatja és ilyenek.

(#60686) vlevi válasza #86564352 (#60685) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Nagyon csigatempóban alakul ez az UWP dolog. "
Sajnos.
Szerintem halott platform, csak a MS erőlteti. Telefonra lenne jó, de mivel már statisztikailag sem kimutatható a WP használók aránya, ezért nincs fejlesztő, akinek érdemes lenne rá fejleszteni. Windowsos tablet használó se sok van. Asztali gépen, vagy laptopon pedig egytől egyik vacak mindegyik. Most, hogy fenn volt az Insider verzió, megint ránéztem a Posta és naptárra. Hát, számomra ugyanolyan használhatatlan, mint eddig volt. Google naptárral csak ímmelámmal hajlandó együttműködni, megosztott naptárakat nem látja, és van, hogy a google webes felületről már napok óta kitörölt eseményeket még mindíg mutatja, ami a saját naptáramban volt. Vagy, amit átírtam más időpontra, azt mutatja a régi és az új helyén is.
Ja, és bűnronda. Azt sem értem, hogy a google-s naptárak színbeállításait miért bírálja felül, miért nem az ottani színeket használja.

(#60687) Rexcor


Rexcor
őstag

Sziasztok!

Felmerült egy olyan problémám, hogy a gép indításakor sokszor visszaáll az alap bios beállítás és elveszik a cpu és memória tuning, szinte minden indításkor újra be kell ezeket állítanom. Mitől lehet ez? Korábban sose csinálta ezt, azóta pedig nem történt semmilyen változás, frissítés.

(#60688) trialboj


trialboj
őstag

Megőrjít ez a windows.Angol nyelvű az egész, de felraktam a magyar billentyűzet kiosztást, és azt használnám alapértelmezettnek, mert azzal mindkét nyelven lehet írni.

De ez megváltoztatja a win applikációk nyelvét is magyarra, aminek semmi köze nincs a billentyűzethez, hát miért kell ezt ennyire túlbonyolítani. Bárhol nézem a beállításokat, nem találok olyat hogy kiüssem ezt.

Segítsen már valaki, hogy lehet leállítani ezt a túlzott felhasználóbarát megközelítést, mert annyira összefontak mindent mindennel, hogy 1 idegesítő beállítás kikapcsolása 3 másikra is hat, amit csak később veszel észre, és már nem emlékszel mit is piszkáltál el.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#60689) #86564352 válasza trialboj (#60688) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem lehet magyar bill mellett valahogy a teljes nyelvi csomagot is feltetted? Nálam így néz ki angol windows és win+space szépen tudok váltani mikor milyen nyelven írjak, melyik nyelven legyen helyesírás ellenőrzés. De a rendszer és programok felülete angol marad, ahogy kell.

[kép] [kép]

(#60690) lev258 válasza Rexcor (#60687) üzenetére


lev258
veterán

Merülő gombelem?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#60691) trialboj válasza #86564352 (#60689) üzenetére


trialboj
őstag

Biztos hogy nem adtam rá engedélyt hogy bármilyen egyéb nyelvet feltegyen, illetve írja is hogy letölthetem a magyar nyelvi csomagot, szóval szerintem nincs fent.

Nekem is ugyan úgy néz ki, és a win programokkal nincs is gond, csak az applikációkkal, abból is csak kettőt használok az leveleket, és a naptárat: [link]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#60692) amex02 válasza LuiT (#60658) üzenetére


amex02
csendes újonc

Szia,
Koszonom, de sajnos ez nem jo.
Alapvetoen valoszinu hogy az NVME driver kellene csak nem ez, mert ezt már csak telepitett win-bol lehet installálni.
Arra formatumra lenne szuksegem, amit a win telepiteskor kell elinditani, annal a resznel ahol ki kell választani, hogy melyik meghajtora akarjuk telepiteni az op-ot. Ez, vagy ezek a korábbiak alapján .inf file-ok
Windows 10 ugye ennel a resznel probléma mentes mivel a szükséges driverek már benne vannak az ssd-k felismeréséhez.
Viszont én win7-et szeretnék m.2 PCIe ssd-re telepiteni. De sajnos a win7-ből ez még hiányzik.

A probléma szinte teljesen ugyanaz, mint annó a win xp és a pár évvel később megjelenő SATA vinyok esetében. Akkor is floppyrol kellett kulon betolteni a telepitéskor a sata drivert. Később aztán ez már ugye benne volt az SP1 frissitésben.

(#60693) amex02 válasza svgyula (#60665) üzenetére


amex02
csendes újonc

Szia,
Köszi!
Tudom, hogy szerinted google az én barátom, de sajnos ugy néz ki még se kedvel engem.

Vagy csak elővigyázatos. lehet. Mindenesetre több hetes keresgélés több száz oldal végig nyálazása sem hozott eredményt.

Ha esetleg ismered a szükséges file-ok pontos helyét, akár a neten, akár a telepitett win10 rendszer file-ok között, akkor kérlek oszd meg velem.

Köszönöm.

(#60694) #86564352 válasza trialboj (#60691) üzenetére


#86564352
törölt tag

Fura. Nálam még ez is így van [kép] meg a régió is UK, más ötletem nincs. Állítgatások utáni újraindítás megvolt? Tényleg kicsit túl van bonyolítva.

(#60695) King Unique válasza amex02 (#60692) üzenetére


King Unique
titán

Azért erre a problémára akad több találat is, eszerint már próbáltad a telepítést?
Másrészt talán inkább a Win7 topikban kellene érdeklődni ez ügyben!

[ Szerkesztve ]

(#60696) amex02 válasza King Unique (#60695) üzenetére


amex02
csendes újonc

Szia,
Látom nem véletlenül king a nick neved. Tényleg az vagy!!!
Pontossanerre van szükségem. Remélem?!
Ezer Köszönet!! És még annál is több.

(#60697) CirrMee válasza amex02 (#60692) üzenetére


CirrMee
addikt

A probléma szinte teljesen ugyanaz, mint annó a win xp és a pár évvel később megjelenő SATA vinyok esetében.

Nem teljesen, mert te a példával ellentétben egy viharverte, idén 8 éves oprendszert akarsz "hegeszteni", csak mert finnyás vagy.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#60698) jokeph válasza amex02 (#60692) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv!

"A probléma szinte teljesen ugyanaz, mint annó a win xp és a pár évvel később megjelenő SATA vinyok esetében. Akkor is floppyrol kellett kulon betolteni a telepitéskor a sata drivert. Később aztán ez már ugye benne volt az SP1 frissitésben."

Ennek azért ellent kell mondjak.

Nem a S-ATA winchester volt a gond, hanem a vezérlő chip, főleg intel vonalon az i865 chipset előttieknél, mivel ott külön vezérlőchip volt az alaplapon (jellemzően Silicon Image vmelyik), amiket az SP1 sem pótolt :D

Az xp+floppyról kellett beadni, az ok. :)

i865 chipsetek nél, meg utánna már nem jelentkezett ez a nyavaja, a chipsetbe nativan bekerült az S-ATA támogatás, ezeket már tartalmazta vmelyik XP service pack, hogy melyik, azt már nem tudom a 3-ból. :U

SP3 nál már biztosan ment rendesen, a külső vezérlőchipes-ek azzal sem. :(

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#60699) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy a Windows display language-t szeretném angolon hagyni, viszont a billentyűzet kiosztást és a spell check-et magyarra állítani. A billentyűzet kiosztással nincs is gondom, csak a spell checkel...Van valakinek ötlete?

Mert így minden alkalmazásban aláhúzza a magyar szavakat és nem mindig tudok figyelni a helyesírásra...

(#60700) amex02 válasza CirrMee (#60697) üzenetére


amex02
csendes újonc

Nem,ez nem finnyáskodás!

Csupán nem szeretem ha meg akarják nekem mondani hogy kizárólag mit tehetek meg.

Szerintem te sem örülnél neki ha pl kifejlesztenének egy új fajta üzemanyagot hozzá természetesen új fajta járműveket is és a régebbi üzemanyagokat egyik napról a másikra eltüntetnék a kereskedelemből.

Ez által kényszerítenék ki tőled hogy vedd meg az újat. Igaz hogy ott van az alig mondjuk 8 éves autód, de nem tudnád használni mert nincs ami hajtsa. Igaz, hogy egy pici kis alkatrész beépitésével ugyan ugy használhatnád tovább akár az új üzemanyaggal is, de azt nem teszik számodra elérhetővé. Plusz az uj technológia tele lenne számodra negativ tulajdonságokkal amiket nem tudsz vagy nem akarsz el fogadni.
Nos szerintem téged se töltene el örömmel a felvázolt dolog.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.