Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61501) wjbhbdux válasza hcl (#61500) üzenetére


wjbhbdux
veterán

win10 aktiválható a 8.1 kulcsával,MS oldalról letöltve frissítheti vagy új rendszerként is mehet.

/s

(#61502) UnSkilleD válasza hcl (#61500) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

a tisztaszoftverben is van már win 10 elég régóta, bár nem tudom hogy közoktatás vagy felsőoktatásról van szó

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#61503) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam a bejelentkező képernyőn automatikusan jelennek meg szép háttérképek (valószínű a netről töltödnek le). Ezen képeket szeretném látni bejelentkezés után is. Hogy tehetem ezt meg?

Jelenleg csak pár általam letöltött képet jelenít meg diavetítésként, de az egyik gépről a másikra valahogy átszinkronizálódtak e képek és a 'másik' gépen még a képeket se találom hogy törölhessen egyiket-másikat közülük..

[ Szerkesztve ]

(#61504) Grafirka válasza Doky586 (#61503) üzenetére


Grafirka
őstag

google searc/image "windows lock screen wallpapers" vagy ezen az utvonalon megtalalod
This PC > C: > Users > [Your User Name] > AppData > Local > Packages > Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy > LocalState > Assets. ( kimasolni es jpg re atnevezni )

Egyebbkent ha nem tevedek egyfolytaban frissitik es valtoztajak ezeket a kepeket is, tehat valoszinu hogy egy ido mulva lesznek ujak amlyeket ismet le kell tolteni vagy kimasolni es atnevezni. Ismeros gepen ( ugyanaz a build 1607) mas kepek vannak .Nem ertem minek kell ennyit varilani .

[ Szerkesztve ]

(#61505) Doky586 válasza Grafirka (#61504) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

" egyfolytaban frissitik es valtoztajak"
Nem is kézzel, hanem automatikusan bevatkozás nélkül gondoltam, nem kézi átmásolgatásokra, hanem kapcsolóra, programra, de ha ilyet nem ismertek ez is megteszi. tks.

(#61506) DrDobos válasza pendre54 (#61498) üzenetére


DrDobos
őstag

Feltettem, betettem a Windows mappát. Az a rengeteg "Installer" mappa mit tartalmaz?? Kell az nekem?

Samsung Galaxy A55 5G

(#61507) Viktor77 válasza DrDobos (#61506) üzenetére


Viktor77
titán

Erősen kétlem, de lenyithatnád, minél mélyebben.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#61508) svgyula válasza Doky586 (#61505) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Állítsd be minkét gépen ugyanazt a témát és a témához tartozó képek úgyanúgy fognak megjelenni.
pl. innen. Nálam is ugyanaz jelenik meg az asztalin mint a laposon. A téma beállításnál lehet kiválasztani azt, hogy mi és hogyan jelenjen meg.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#61509) DrDobos válasza Viktor77 (#61507) üzenetére


DrDobos
őstag

Így néz ki.

Samsung Galaxy A55 5G

(#61510) Viktor77 válasza DrDobos (#61509) üzenetére


Viktor77
titán

Mondanám, hogy töröld, de több helyen azt írják, hogy ne. Ami viszont azért fura, mert nekem egyáltalán nincs ilyen mappám (tiszta CU telepítés).

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#61511) Grafirka válasza Doky586 (#61505) üzenetére


Grafirka
őstag

Automatikus beallitast nem ismerek, csak ezt a fapados modszert.

(#61512) DrDobos válasza Viktor77 (#61510) üzenetére


DrDobos
őstag

Nekem Win7ről lett telepítve, ez állhat a dolgok mögött. Azóta tiszta reinstall nem is volt.

Samsung Galaxy A55 5G

(#61513) Viktor77 válasza DrDobos (#61512) üzenetére


Viktor77
titán

Igen, valószínűleg az lesz.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#61514) DrDobos válasza Viktor77 (#61513) üzenetére


DrDobos
őstag

Törölhetem szerinted? :D

Samsung Galaxy A55 5G

(#61515) Viktor77 válasza DrDobos (#61514) üzenetére


Viktor77
titán

Ne.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#61516) DrDobos válasza Viktor77 (#61515) üzenetére


DrDobos
őstag

Kár :( De rendben van, úgy is nemsoká újra lesz téve a rendszer

Samsung Galaxy A55 5G

(#61517) DrDobos válasza DrDobos (#61516) üzenetére


DrDobos
őstag

Utánaolvastam..:)

"The Windows Installer Cache, located in c:\windows\installer folder, is used to store important files for applications installed using the Windows Installer technology and should not be deleted.
The installer cache is used to maintain (remove / update) the applications and patches installed on the machine. The installer files are a record of file versions and registry dependencies involved in a particular application or application update installation. The availability of this record in the cache helps to uninstall and update applications properly."

Samsung Galaxy A55 5G

(#61518) svgyula válasza DrDobos (#61517) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A lemezkarbantartóval próbálkoztál? Ott kiválasztod a rendszerfile opciót. Amikor beolvasta az egészet mindent kipipálsz és törlöd.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#61519) pendre54 válasza DrDobos (#61517) üzenetére


pendre54
addikt

Nálam mindössze csak 1,1 GB méretű az Installer mappa. Első körben indítsd el a lemezkarbantartót úgy, hogy a "Rendszerfájlok törlése" opciót is használd. Ez elvileg a korábbi frissítési cuccokat is lepucolja. Azután manuálisan törölhető még a C/Windows/SoftwareDistribution/Download mappa tartalma is, itt sok felesleges cucc összegyűlik.

Továbbá a CCleaner progit is érdemes telepíteni, és használni, ha még nincs a gépeden.[link]

Ja, és még valami, amennyiben nVidia kártyád van, szintén manuálisan érdemes kipucolni a C/Program Files/NVIDIA Corporation/Installer2 mappa tartalmát is, mert itt is a driver frissítések után több gigányi felesleges cucc összegyűlik.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#61520) pete_21


pete_21
addikt

Sziasztok!
Megérkezett nekem is a CU, fel is ment a frissítés. Azonban telepítés után megjelent a tálcán a "kiadás" ikon, mint amikor egy usb eszköz csatlakoztatva van. Ha rákattintok, ezt adja be: "Kiadás: USB-gyökérhub (USB 3.0)".
Mit tudnék csinálni, hogy ez eltűnjön? Meglehetősen zavaró...
Eszközkezelőből eltávolítottam az USB gyökérhubot, akkor el is tűnt az ikon, de az USB vezérlő újbóli felismerésnél megint megjelent...
Mit tudnátok tanácsolni?
Köszi a választ!

(#61521) DrDobos válasza pendre54 (#61519) üzenetére


DrDobos
őstag

0,1 GB-ot szabadított fel az egész művelet sajnos.. :( Az Installer mappához egyáltalán nem nyúlt..

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#61522) Doky586 válasza DrDobos (#61521) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egyáltalán kiválasztottad hogy
- rendszerfileok törlése [kép] és
- bepipáltad?

(#61523) svgyula válasza DrDobos (#61521) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! HA(?) úgy is újra akarod telepíteni a rendszert töröld ki a francba az egész installer könyvtárat. Amit én az enyémben találtam (igaz csak ~4GB) mind a telepített alkalmazásoknak az ilyen-olyan file nyers vagyis még át nem nevezett verziói. Ilyenek Pl:GROOVEINTLRESOURCE.DLL.x64.1038 Az eredeti pedig egy Office könyvtárban ilyen néven fut a programmal: GROOVEINTLRESOURCE.DLL
Ezekre valószínúleg az unistallkor van szükség de azt a Ccleaner-el is meg lehet csinálni minden erölködés nélkül.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#61524) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Hali. HP lapi, W 10 rajta, a legutolsó legújabb kiadás. Van mikor elmegy a net rajta, és előjön a sárga felkiáltójel, vagy pedig a piros X . Ez mitől lehet? Jelzem nekem is ez a rendszer van fent, igaz Lan-ról vagyok,de ilyet nemcsinál. Most ez win baj, vagy dögledezik a wifi? Előre is köszi a helpet. :R

[ Szerkesztve ]

(#61525) movax válasza Ga3rieL (#61524) üzenetére


movax
őstag

Wifi-driverből kell újabb vagy régebbi, eredménytől függően.

(#61526) Ga3rieL válasza movax (#61525) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

És ha netán,akkor is csinálja majd? Akkor?

(#61527) DrDobos válasza Doky586 (#61522) üzenetére


DrDobos
őstag

Pontosan, ahogy írtad :)

Samsung Galaxy A55 5G

(#61528) Sztlaci válasza DrDobos (#61521) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

http://dirtywindows.hu/question/windows-installer-mappa-felszabaditasa/

Itt írnak cél takarító progiról.

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#61529) Sztlaci válasza DrDobos (#61521) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Korábban én is szívtam ezekkel, itt leírtam, mivel - mire jutottam. (#48998)

"Közben kutakodtam, Google a barátom.
Install mappa takarítás PatchCleaner progival, -4,8 GB szemét. Archiváltam.
DriverStore mappa takarítása Rapr_0.5 programmal, duplikált mentések, Nvidia 34-szer volt mentve.
Gratula frissítő program. -12,4 GB
17,2 GB szemét kilőve.
Véleményen nem változott, ennek nem így kellene működnie."

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#61530) DrDobos válasza Sztlaci (#61529) üzenetére


DrDobos
őstag

Köszi, szétnézek:)

Samsung Galaxy A55 5G

(#61531) D@niel


D@niel
addikt

sziasztok,
egy áruházból letöltött app a mai nap magától frissült, és nem annyira jönnek be az újítások.
hogyan tudnám vissza állítani a régi verziót, és kikapcsolni az automatikus frissítést?

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#61532) DraymanL


DraymanL
újonc

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni op.rendszer visszaállítás+meghajtó klónozás témakörben.

Szerettem volna visszaállítani egy tiszta telepítést, majd klónoztam volna HDD-ről SSD-re a partíciókat. (Egy kis fejlesztés, hogy a mozgó alkatrészekről szabadulva üzembiztosabb legyen a gép)
Probléma a következő:

Windows 10 Home-ra frissítettem a Windows 7-es op.rendszerem, mikor erre lehetőség adódott legálisan. Ám de, a rejtett partíción még egy Windows 7 Home op.rendszerről van tiszta másolat, így a Lenovo Onekey Recovery megszűnt funkcionálni, az egy gombnyomásos megoldás elveszett :(
Szerintetek mennyire jó megoldás, ha letörlöm a C: meghajtót (opr.), átklónozom a partíciókat hdd-ről az Ssd-re, majd visszatelepítem a Windows 7-et egy Dvd-ről? Így
Gép: Lenovo y580 laptop
Oprendszer: Windows 7/Windows 10
Meghajtók: 1db 1TB-os HDD (C: D: E: és rejtett partíció), 1db 120GB-os SSD partícionálatlan.

Elnézést, ha rossz fórum témában ügyködöm, átirányítást szívesen fogadok fejvesztés terhe melett és hozzászólás törlés fejében :)

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#61533) Doky586 válasza DraymanL (#61532) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ne klónozgass semmit szerintem..
Vedd ki a hdd-t, tedd be az ssd-t és csinálj egy tiszta (uefi?) telepítést, utána visszaradod a hdd-t.. a gyári "Lenovo Onekey Recovery" elvesztését ne sajnáld, a win10-ben van jobb.

(#61534) movax válasza Ga3rieL (#61526) üzenetére


movax
őstag

Addig kell cselezni a driverekkel, amíg nem csinálja.

(#61535) tomp


tomp
félisten

Úgy látszik megszűnt a felugró cmd ablakos bug. Elég volt az Office-t javítaniuk. :DD

(#61536) tomp


tomp
félisten

Ami késik nem múlik. Megvolt win7 óta az első kékhalál. BlueScreenView nem lát semmit. Esemény napló csak annyi, hogy váratlanul leállt a rendszer. Hát kösz. Magamtól nem vettem volna észre... :DD
Miért nincs mentés a kékhalál okáról?

(#61537) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Egy céges Lenovoval futottunk bele egy olyan hibába(????) hogy jelszót kér bejelentkezéshez. Pedig nincs beállítva rajta semmi jelszó.
Hogy a fenébe lehetne ezt kikerülni.
Fontos dolgok vannak rajta, kellene a gép, így a reinstall nem játszik most.

Van valami tippetek? Egyszer a saját gépem is szórakozott ezzel, de nem emlékszem végül mitől " javult meg " Igaz ott volt ujjnyomat olvasó is, lehet az kavart be.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#61538) Armahun válasza embe (#61537) üzenetére


Armahun
addikt

Lehet hogy van beállítva, csak automatikus bejelentkezéssel indul a gép. Készenlétből visszatérve viszont kéri a jelszót.
Egy resetet megpróbálnék, hogy biztosan újra induljon.
Esetleg egy sima entert ütni bejelentkezésnél jelszó beírása nélkül.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#61539) embe válasza Armahun (#61538) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi a tippeket!
Holnap kapom kezeim közé, meglesem. Még nem láttam, ma hívott a kolléga kétségbeesve. :Y

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#61540) #86564352 válasza embe (#61537) üzenetére


#86564352
törölt tag

Egy linux usb-ről live módban bootolni. A fontos adatokról egyébként nincs mentés felhőben, külső HDD-n?

(#61541) hcl válasza wjbhbdux (#61501) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi!
Jól gondolom, hogy ha ráengedi a telepítőt, a nyócra, akkor nem fogja gyalulni? Utolsó emlékeim szerint nem teszi.
Valaki egy letöltőlinket tud adni?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#61542) King Unique válasza hcl (#61541) üzenetére


King Unique
titán

Letöltési opciók: [link], [link], [link].

De, ha netán pl. Linux alatt vagy, akkor az elsőnél is közvetlenül az ISO-t lehet letölteni.

Egyébként a rendszer alól pl. in-place upgrade esetében megmaradnak az adatok, de 8.1-ről 10-re mostanában nem próbáltam ISO-ból. A normál telepítésnél pedig a felső opció való erre. De, ha külön partíción vannak az adatok, akkor lehet akár az alsót választva csinálni egy tiszta telepítést.

Amúgy az egy dolog, hogy az egyes beszámolók alapján állítólag most is elfogadja a korábbi rendszerek kulcsait. Viszont az 1 éves ingyenes frissítési lehetőség hivatalosan már lejárt és csak az ezen opció, illetve a megvásárlás maradt.

[ Szerkesztve ]

(#61543) Zoz válasza DraymanL (#61532) üzenetére


Zoz
őstag

Én fognék egy 10-es telepítőt, friss telepítés az SSD-re (ízlés szerint particionálva), aztán adatok átmásol az új rendszerbe.

(#61544) embe válasza #86564352 (#61540) üzenetére


embe
nagyúr

Nem ilyen jellegű dolgok vannak rajta. Ezt szerelő srácok hurcolják magukkal. De meglesem most.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#61545) embe válasza embe (#61544) üzenetére


embe
nagyúr

Na azt írja ki:
"Az eszköz OFFline állapotban van. Kérjük jelentkezzen be az eszközön legutóbb használt jelszóval. "

Lan kábelre nem reagál, wifi-hez sem csatlakozik.
Na nézek valami bootolható víruskergetőt. Avira, Kaspersky...Mi az ami most bevált erre a célra?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#61546) baboss


baboss
őstag

Érdekes, hogy a PC-n a Samsung EVO+ 64GB | CLS10 | memóriakártyát nem lehet FAT 32-re formázni. :F

(#61547) grigo válasza MK VII (#61423) üzenetére


grigo
őstag

Szia.
Nekem ezzel sem ment, végig errort ír.
Errort írt ki és ugyanúgy fent van a kis rohadék amúgy egyszer már tiltva volt és el is tűnt de most visszajött, miközben a settingsben azt írja, hogy ki van kapcsolva és ajánlja is hogy kapcsoljam be...

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#61548) MK VII válasza grigo (#61547) üzenetére


MK VII
veterán

Agresszív kis mocsok.. CU frissítés óta lepucolni sem lehet... CU előtt működött még ez az eltávolító..
Valóban nem szedi már le. Én is próbáltam... :(

(#61549) grigo válasza MK VII (#61548) üzenetére


grigo
őstag

Igazából már azt is leszarnám, ha fentmarad, csak ne lássam az ikonját mert már attól felmegy a vérnyomásom :DDD
Hátha 1-2 hónap és újra felülkerekedik az internet népe...

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#61550) Doky586 válasza baboss (#61546) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez így természetes. Max 32GB-ig formáz a win fat32-re, e felett exFat.. Ez nemcsak PC hanem fényképezőgép, kamera, telefon, stb esetén is így van, ez a szabványos adathordozó, ezért is nevezik SD/SDHC/SDXC kártyának...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.