Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61601) SP4C3 válasza Viktor77 (#61598) üzenetére


SP4C3
veterán

2GB pagefile bőven elég, nem kell 99999 darab háttérprogramot futtatni meg minden szennyet telepítgetni ami eszi a ram-ot.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#61602) svgyula válasza SP4C3 (#61601) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Igazad van! Meg azt sem tudja a luzerek nagy része, hogy azt amit feltelepít, vagy annak a sevice, update, f@szsága a telepítés után minden indításkor berágja magát a memóriába ha akarja ha nem. Ja és nem minden jelenik meg a tálca jobb oldalán! Aztán jön a reklamáció, hogy ilyen meg olyan sz@r a win memória kezelése pedig nem ott a hiba :DDD

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#61603) SP4C3 válasza svgyula (#61602) üzenetére


SP4C3
veterán

Úgyvan. De azért microsz@r is elmehetne a bánatba a mobisync.exe és compattelruner.exe-jeivel, amiknek kötelezően el kell indulni minden egyes startup-nál. . . Egész addig még ki nem törlöm őket a gerelybe. :B

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#61604) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Valaki erre valamit?

(#61605) Weareus


Weareus
addikt

Sziasztok!
Remélem tud ebben valaki segíteni, rövid leszek.
Új felkonfig életre keltése van.
1150: I7 4790k, Asrock Z87 OC formula, DDR 3 Corsair ram.
Meghajtó 2 db, régiek.
1. WD 1 TB HDD
2. Samu 128 GB 830 pro
Telepítés: win 10.
SSD-re akartam, formázás után, (telepítő alól) nem engedte. ( Nem írt ki semmit.).
Ok, menjen HDD-re. Felment. Win 10 alól lemezkezelőben SSD partíció töröl, új létrehoz (1 db), formáz (nem gyors, sima). Mindez alapbeállításokkal.
Na, mondom most majd jól rátelepítem a szűz SSD-re.
Pendrive-ről boot, erre a következő fogad, mikor telepíteném az SSD-re a rendszert:
"A Windows nem telepíthető erre a lemezre. A kijelölt lemez MBR partíciós táblát tartalmaz. Az EFI-alapú rendszerekben a Windows csak GPT-lemezekre telepíthető."

Erre szeretnék egy ötletet/megoldást kérni, ha lehet.
Köszönet, ha elolvastad :R

Arra gondolok, hogy amikor próbáltam SSD-re telepíteni, akkor a Win10 létrehozta a hülye kis partícióját, és az kavar be, de nem vagyok biztos ebben. (Nem látom a partíciót). Rejtett? :F

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#61606) Ga3rieL válasza Weareus (#61605) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Azt az egészet át kell konvertálni gpt-re, akkor felmegy.

(#61607) cigam válasza Weareus (#61605) üzenetére


cigam
félisten

A telepítés idejére húzd le az 1TB-os WD lemezt, máskülönben "teleszemeteli" W10 boot fájlokkal.
Az SSD-t ne te formázd, partícionáld. Törölj le róla mindent (a partíció(ka)t is!). Aztán bootolj a W10 telepítővel, és bízd rá a partícionálást is, tegyen vele amit akar.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#61608) Weareus válasza Ga3rieL (#61606) üzenetére


Weareus
addikt

Köszönöm, lemezkezelőben az eszköz előtt lévő fülre jobb egeret nyomva elő is jön, amit mondasz:
De csak a "konvertálás dinamikus lemezzé", "leválasztva", "tulajdonságok" és a "súgó" aktív.
Konvertáljam v. leválasszam?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#61609) King Unique válasza Weareus (#61608) üzenetére


King Unique
titán

Nem kell a lemezkezelőben semmit babrálni, pláne nem dinamikus lemezzé konvertálni...! Lehet törölni, particionálni a Windows telepítővel is. A korábbi partíciók manuálisan is törölhetők, de előhívható a diskpart parancssori eszköz is, amellyel szintén megoldható.

Nálad egyébként UEFI boot mód lehet beállítva, aminél értelemszerűen csak GPT partíciós táblát tartalmazó lemezre telepíthető a Windows. Azért van az MBR miatt a hibaüzenet. Tehát törlöd / átkonvertálod a lemezt, vagy esetleg átállítod a boot módot és Legacy szerint telepítesz.

Továbbá, ha nem akarsz ilyenbe belefutni, akkor a telepítési célnak az SSD-n particionálatlan területet adsz meg. De még biztosabb, ha a HDD-t a telepítés idejére lehúzod / kiveszed stb.

[ Szerkesztve ]

(#61610) krealon válasza bekakiraly (#61574) üzenetére


krealon
veterán

"valamilyen program 100%-ban ír vagy olvas a C meghajtóról, ilyenkor a gép általában egy percig használhatja, teljesen lefagy nem tudok semmit csinálni."

A badszektoros vinyo eseten is elo szokott fordulni ilyen viselkedes.

(#61611) Ga3rieL válasza Weareus (#61608) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Nos, a Win telepítőből csinálsz mindent, ahol kikell választani a nyelveket. Ott nyomsz 1 SHIFT + F10-T ami előhozza a parancssort, és beírod a következőket :

diskpart - utána entert nyomsz,
list disk - után megint enter
select disk 0,1 vagy 2-es, amelyiket formázni akarod. pl. select disk 0 - enter
clean - enter
convert mbr / gpt - enter
exit - enter . és utána bezárod az ablakot, és elkezded a telepítést.

(#61612) Weareus válasza Ga3rieL (#61611) üzenetére


Weareus
addikt

Így tettem.
És működik.
Ezer hála.
:R
King Unique: köszönöm neked is. :R

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#61613) #89432064


#89432064
törölt tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy amióta Windows 10 van a gépemen (ASUS G752VY laptop), néha megakad a hang 1-2 másodpercre (és az éppen használt alkalmazás is befagy), majd megy tovább. A legfrissebb driverek vannak fent, tiszta telepítés után se lett jobb a helyzet. A Microsoft fórumát olvasva nem lettem sokkal okosabb, maximum ritkábban jön elő (volt akinek az oldotta meg, hogy törölte a torrent klienst stb.). Windows 8.1 alatt nem tapasztaltam ilyen problémát.

Esetleg valakinek sikerült ezt a problémát orvosolni?

(#61614) Ga3rieL válasza Weareus (#61612) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Örülök,hogy segíthettem. :))

(#61615) lazajnd


lazajnd
tag

Sziasztok!
Pár napja felütötte a fejét egy jelenség a gépemen, nevezetesen hogy használat közben nulla közeli értékre esik az internetsebesség. A tálcán NetSpeedMonitor jelez még egy nagyon minimális forgalmat, de böngészőben semmi nem tölt be, igaz nem is szakad meg olyan módon a munkamenet hogy hibát jelezne, csak töltenek az oldalak.
Ezután a Process Hacker program jelzi hogy elindult egy MpKsld38557af nevű process, adatai:
Név: MpKsld38557af
Típus: Driver
Státusz: running
Indítási típus: system start
PID: üres
Ezután azonnal betölt minden oldal a böngészőben.
Megnéztem mégis mi lehet ez a folyamat, Google 0 találat, mappában elfoglalt helye:
C:\ProgramData\Microsoft\Windows Defender\Definition Updates\{A500696C-FA5D-4DE3-A548-66E28308F316}
A mappa tartalma:
[link]
Az életben először csak remélni tudom hogy a Microsoft bénázik valamit :W
Valamelyik nap próbaként törölni próbáltam az egész mappát, természetesen nem sikerült mivel használtabna voltak a fájlok.
Nem tudom mennyire függhet össze, kb 1-2 hete felvillant néhányszor egy konzolablak, egyik haverom írta még aznap hogy segítsek neki, ugyanez a problémája... természetesen ötletem nincs hogy mi lehet. Ezt is csak azért írom le, hátha segít valamit, tanácstalan vagyok.

(#61616) svgyula válasza bekakiraly (#61574) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nem valószínű, hogy bad szektors a lemez mert az ilyen hibára "tartalékot" hagy a rendszer. Ez tipikusan a "blokkolásszintű biztonsági mentés"! Olyankor semmit nem tudsz elindítani és amíg lefut a gép használhatatalan! A parancssorba beírod msconfig.exe a szolgáltatások alatt kikapcsolod a felnt leírt cuccot!
Ha akarsz ilyen mentést megcsinálod kézi beállítással a vezérlőpult-biztonsági mentés és visszaállítás innen értelemszerűen tovább.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#61617) tonyrulez válasza tonyrulez (#61580) üzenetére


tonyrulez
őstag

Megválaszolván saját kérdésem, ez nyitja meg az adott ablakot:
"C:\WINDOWS\system32\rundll32.exe" display.dll,ShowAdapterSettings 0

4 8 15 16 23 42

(#61618) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziaztok!

Ez a creators update mikor akar megjelenni a win update-ben? Várom, várom, de semmi.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#61619) Occon adom


Occon adom
aktív tag

Kicsit off de bosszant, manapság a Google chrome böngésző sűrűn lefagy, eddig ment rendesen. Nem értem miért?

(#61620) TRob1 válasza Occon adom (#61619) üzenetére


TRob1
veterán

Chrome topik hónapok óta azzal van tele hogy kinek épp milyen hibája/gondja van vele. És talán majd kijavítják a következő verzióra... :DDD Pont ugyanaz mint egyeseknél a win (és nem csak a 10)

ui: Azért amúgy érdekes ha a Chrome a xar akkor is a win topik a nyerő... meee biztos a win10 a hibás. :U

¤ R'n'R ¤

(#61621) kemotox


kemotox
addikt

helpmeeee :O Koszi :R

Ugy indult amugy, hogy nem tudott bejelentkezni a win. Nem ms acc, sima helyi felhasznalo. Ujrainditas utan mar ez fogadott

[ Szerkesztve ]

(#61622) kemotox válasza kemotox (#61621) üzenetére


kemotox
addikt

Bocs a dupláért. Startup repairral elindult, viszont bejelentkezni még mindig nem lehet. Erre van valakinek ötlete?

(#61623) RaZroX


RaZroX
addikt

Sziasztok!

A virtuális asztalok közötti váltás gyorsgombját (ctrl + win +"jobbra / balra nyíl") Át lehet állítani valahol ?

This is the way

(#61624) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Vezérlőpult - ha valakinek hiányozna: kirakható ikonba

[ Szerkesztve ]

(#61625) svgyula válasza Doky586 (#61624) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A programok közül simán kihúzod az asztalra.....Ja az elérés: startmenű-windows programok-vezérlőpult ;)

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#61626) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Sziasztok! A Macrium Reflect programról kérdeznék.
(Az eredeti topikját valaki évekkel ezelőtt zárolta, ezért kérdem itt.)

Szóval amikor áttértem az egyik gépen win7 -ről win10-re, akkor az eredeti rendszerpartíciót elmentettem egy xyz.mrimg fileba. Na most nekem ebből kellene néhány filet visszahoznom az új rendszerbe. Milyen progival tudok belenézni és kimásolni belőle fileokat..?

A Macrium nincs telepítve. Van benne ilyen lehetőség? Lehetőleg egyszerű módszer kellene, a Ghost-hoz volt egy ghost_explorer.exe progi ami telepítés nélkül tudott ilyet xyz.gho fileokba belenézni, kimásolni (!)

Van ilyen belelátó progi Macrium-hoz is?

[ Szerkesztve ]

(#61627) quailstorm válasza Doky586 (#61626) üzenetére


quailstorm
nagyúr

(#61628) norti válasza Doky586 (#61626) üzenetére


norti
addikt

A jó öreg Macrium mindig jó, ha fent van a gépen ;) Mint egy svájci bicska :D

(#61629) Doky586 válasza norti (#61628) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Eddig még sosem kellett feltennem a gépre, sose láttam értelmét a telepítésének ha ott a pendriveon a hordozható (bootolható) verziója... (már évek óta így használom FSCD jóvoltából)

[ Szerkesztve ]

(#61630) sgergi válasza TRob1 (#22377) üzenetére


sgergi
veterán

Köszi, jól jött.

[ Szerkesztve ]

(#61631) swixx


swixx
tag

Sziasztok! (lehet, hogy off topic kéne legyen, nem tudom..)

A merevlemez vásárláson már ugyan túl vagyok, és egy Kingston 120gb SSD tulajdonosa lettem. A probléma ott kezdődik, hogy a gép 2 rendszert ismer fel, viszont csak az egyik működik. (alul kép) Az előző HDD-t teljesen formáztam, szóval nem szabadna op. rendszert észlelnie. Mi erre a megoldás?

(#61632) movax válasza swixx (#61631) üzenetére


movax
őstag

A hdd-t lehúzod a csatiról és úgy bootolsz az ssd-ről.

(#61633) maestro87


maestro87
őstag

Be lehet valahogy állítani, hogy a Windows Defender frissítse magát automatikusan, de a Windows ne? Mert naponta frissül a Defender és kezd már unalmas lenni.:)

(#61634) Occon adom


Occon adom
aktív tag


Nem is fut a fire! :( :( :(

(#61635) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Mért van ennyi chrome, mikor csak 1 nagy ablak van nyitva, és abba is jelenleg az aktuális 1 lap?

(#61636) kemotox válasza Ga3rieL (#61635) üzenetére


kemotox
addikt

Mert ilyen fosul van megírva a chrome.

(#61637) Ga3rieL válasza kemotox (#61636) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Áá, vagy úgy. És Őszintén. Van olyan ami jól van megírva egyátalán? Lehet 90% -ba semmi sincs jól megírva.

(#61638) kemotox válasza Ga3rieL (#61637) üzenetére


kemotox
addikt

Ez szerintem pontosan így van, és nem is véletlenül. Tervezett elévülés, háttérben futó kémkedés, egyéb konteók. Szerintem van benne valami igazság.
Telefonoknál is pl hiába van sok gigamáj ramos telefonod, fagyogat az FB kliens meg hasonlók. Régebben azért nem volt ilyen.
Nem hiába használnak sokan régebbi verziókat sokszor (pl uTorrentnél szokás volt, én inkább qBittorrentre váltottam). Szerintem direkt írják "szarul"(=tele van reklámmal, telemtriával, meg mindenféle kapacitászabáló fossal) a progikat.
Na de ez már nagyon off.

Chrome mindig is ilyen volt, tele van ezzel az internet, hogy mennyire RAMzabáló.

(#61639) SP4C3 válasza Ga3rieL (#61635) üzenetére


SP4C3
veterán

Dupla, lett. Lehet törölni :B

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#61640) SP4C3 válasza Ga3rieL (#61635) üzenetére


SP4C3
veterán

Multiprocess böngészőőő.

Ha így állítod be, akkor elméletileg kevesebb "Chrome.exe" fog futni.

Minden kiegészítőt és "app"-ot törölhetsz, azzal is fogyhatnak.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#61641) Ga3rieL válasza SP4C3 (#61639) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

És mér nem One process? Muszaj multinak lenni?

(#61642) SP4C3 válasza Ga3rieL (#61641) üzenetére


SP4C3
veterán

Hát ez ilyen. Szebben és kultúráltabban nézne ki, ha egyetlen folyamatban zajlana minden, de állítólag az ártana a sebességnek/hatékonyságnak.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#61643) MK VII válasza kemotox (#61638) üzenetére


MK VII
veterán

Utorrentből a 2.2.1-gyet kell használni és minden ráncod kisimul. :)

Ha kellene felraktam ide, töltsd le..
Ebben még nem voltak reklámok meg semmi sallang...

[ Szerkesztve ]

(#61644) Ga3rieL válasza SP4C3 (#61642) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Nem,hogy kevesebb fut, de még 1-el vagy 2-vel több van. :W
Ám ha befejezem a feladatot a chromet a háttéralkalmazásoknal,és marad fent az alkalmazásoknal csak az a 1 chrome, akkor mi lesz?

[ Szerkesztve ]

(#61645) SP4C3 válasza Ga3rieL (#61644) üzenetére


SP4C3
veterán

Haladó beállítások, legalul egy pipát le kell venni...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#61646) Ga3rieL válasza SP4C3 (#61645) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

gondolsz itt a speciális beállításokra?

(#61647) SP4C3 válasza Ga3rieL (#61646) üzenetére


SP4C3
veterán

Igen:

Meg innen is törölheted, amit nem használsz:

chrome://apps
chrome://extensions

GPU infó:

chrome://gpu

Chrome task manager: SHIFT+ESC

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#61648) Ga3rieL válasza SP4C3 (#61647) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Ez mind megvan és még 6 drb chrome fut.

(#61649) SP4C3 válasza Ga3rieL (#61648) üzenetére


SP4C3
veterán

Azthiszem annyi a minimum.

Van még amit lehet gyomlálni, de ne offoljuk szét a topicot. Ha van még kérdésed, akkor azt tedd fel a Chrome topic-jában, win10 offban.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#61650) Doky586 válasza Ga3rieL (#61648) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha nem akarod hogy használja a RAM modulokat, akkor vedd ki a gépből.. ;]
vagy használj másik böngészőt, pl IE6... :DDD

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.