Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61351) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

a C meghajtóról semmit nem enged törölni a winem.
home verzió, és rendszergazdaként van beállítva egyetlen fiókom, ezzel még annyi baj van, hogy a programok se tudnak hozzáférni pl adobe frissítés.

ha valamit törölnék, ezt írja:

valami ötlet?

Szépnapot!

(#61352) Sidorovich válasza Sidorovich (#61350) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Egy harmadik gépen is kipróbáltam, amin egy helyi fiók van, nem az én Microsoft fiókommal vagyok bejelentkezve. Ott működik. Pedig a Kasperksy oda is fel van telepítve, tehát ezek alapján nem a tűzfallal, hanem az Microsoft fiókommal lehet baj? MS ügyfélszolgálattal holnap érdemes lehet felvennem a kapcsolatot? :F :U

[ Szerkesztve ]

(#61353) Grafirka


Grafirka
őstag

Eltunt az osszes ikonom a desktoprol van erre valami megoldas?

(#61354) lufi7 válasza szabonagyur (#61343) üzenetére


lufi7
aktív tag

Köszi!
Ezt már manuálisan megcsináltam és nem lett jó, de a letöltött fájlal sikerült.
Köszönöm! :R

Doky586:
Nincs fent semmi kinézet buhera program.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#61355) svgyula válasza Dexter-2000 (#61351) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Futtasd a programot rendszergazdaként. Jobb katt az ikonra-tulajdonságok-speciális-futtatás rendszergazdaként.

(#61353) Grafirka
Szia! Nem lehet, hogy több monitorral használod? Akkor csak a beállított kijelzöre teszi az ikonokat.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#61356) Popes válasza Grafirka (#61353) üzenetére


Popes
őstag

És hogyan? Jobbklikk az asztalon, nézetnél az asztali elemek be van pipálva?

Deus ex machina

(#61357) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

A Win mióta telepít játékot a gépre? March of Empires is telepítette.
Mi szemetet hoz még magával?

A Marcium Reflect megszívatott, nem tudott helyreállítani a saját mentéséből.
Vagy ötször nekifutottam, de mindig elakadt az elején, más más százaléknál. Azért ellenőrizhetné a mentését, hogy ok-e. Ezért újra kellett telepítenem a laptopot. Nem tudom állítani a tálca ikonok méretét, mindig kicsi ikonokat használtam eddig. Ez bosszant. Az asztali ikonokat is lekicsinyítem, mert minek olyan böhöm méretűek.

A SSD miatt a korábbi lemez került a DVD helyére, nem tudom róla törölni a Windows mappát. A formatáláson kívül van más lehetőség? Vagy valami USB-s Linux kell hozzá?
A "beintegrált" Skype beállítható, hogy induljon a rendszerrel együtt?

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#61358) ph2012


ph2012
senior tag

Nézelődtem a Feladatütemező-ben és észrevettem egy AVAST Software nevű mappát. Ezt: [link].
Windows 10-et és Kaspersky Internet Securityt használok.
A keresővel se találok AVAST programot, se a vezérlőpult -> programok között sem találok ilyet.

Mi lehet ez? Soha nem telepítettem ilyet. Része lehet a Windowsnak? Nem szeretném, hogy egy illetéktelen program fusson a háttérben.

Köszi.

(#61359) King Unique válasza ph2012 (#61358) üzenetére


King Unique
titán

Bravó, micsoda duplázás és még egy perc sem telt el a 2 hsz között... :W

(#61360) King Unique válasza Sztlaci (#61357) üzenetére


King Unique
titán

Mért akarod csak a Windows mappát törölni, mért nem a korábbi Windows teljes partícióját? Egyébként az Unlocker / Lockhunter megoldás lehet a mappa törlésére. Viszont az előbbiben van egy PUP és a telepítésnél figyelni kell erre! Sőt, már a letöltésnél is, mert egy jobb AV eleve blokkolja. De meg lehet oldani pl. egy pendrive-ról bebootolt Live Linux alatt is a törlést.

[ Szerkesztve ]

(#61361) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Sziasztok
Rendszer Win10 Home x64 Eredeti ( Nagy frissítést megkaptam napokba )
Újraindult a gép, ezt írja az eseménynapló. Mi lehet a gond ? A nagy frissítés előtt is csinált ilyet egyszer. Táp lenne? Vagy Op rendszer bug?

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#61362) ph2012 válasza ph2012 (#61358) üzenetére


ph2012
senior tag

Közben a C: meghajtón rákerestem az AVAST szóra és ezt találtam: [link].

Van AVAST Software mappám. Ha megnyitom akkor 4 db .txt fájl van benne és más nincs benne. Fogalmam nincs hogy került a gépemre.

A többi avast nevű fájlok mik lehetnek? Nagyon tele van vele a gépem.

(#61363) DrDobos válasza lacoka007 (#61325) üzenetére


DrDobos
őstag

Megnéztem a videót. A formázásig és a partíciók törléséig minden oké, de amikor ezeket megcsinálta, miért nem hoz létre partíciókat a lemezen a "new" opcióval?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#61364) King Unique válasza ph2012 (#61362) üzenetére


King Unique
titán

Ez az, szaporítsad csak tovább párhuzamosan 2 topikban ugyanazokat a hozzászólásokat... :U

Más érdekes módon el tudja dönteni, hogy hol kérdezze meg és ugyanabban az 1 topikban mennek a kérdések - válaszok egyaránt. Meg ők legalább az ÁSZF III.10.5. pontját is elolvasták és értelmezték, nem úgy, mint egyesek...

[ Szerkesztve ]

(#61365) Sztlaci válasza King Unique (#61360) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

A legtöbb régi program simán fut a régi telepítésekről, ezért csak a 20 GB-is Win mappát törölném most.
Még lehet hasznos adatom a felhasználói mappában is.

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#61366) ph2012 válasza King Unique (#61364) üzenetére


ph2012
senior tag

Nem mindenhol kapok normális választ ezért vagyok kénytelen több topikban is megkérdezni. Te például nem válaszoltál a témában. Ezt hol szabályozza az ÁSZF? :D

[ Szerkesztve ]

(#61367) Sdi válasza ph2012 (#61366) üzenetére


Sdi
addikt

Nem a win része / legalábbis nálam semmi ilyen nincs /. Ha valóban nem telepítettél soha Avast programot, akkor érdekes dolog. Nézd meg a feladatkezelőben a futó alkalmazások között, és ha ott sem találod, akkor töröld a mappákat és futtass egy registry pucolót.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#61368) quailstorm válasza Sztlaci (#61357) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Elég régóta. Használd az O&O Shutup programot, abban ki lehet kapcsolni az "ajánlott alkalmazások telepítését".

(#61369) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

8.1 -> 10 új telepítés volt, és nem tudok a külső vinyómra menteni filet.

"erre a helyre nem menthet, a szükséges engedélyt a rendszergazdától szerezheti be"

erre mi a megoldás? gondolom valahogy hozzá kellene adnom magamat... (én vagyok egyedül a gépen, és rendszergazda elvileg)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#61370) King Unique válasza ph2012 (#61366) üzenetére


King Unique
titán

Ezt normál esetben úgy szokás, hogy felteszi az ember 1 topikban a kérdését és vár, amíg választ kap. Ha nem kap, vagy nem megfelelőt kap, max. akkor kérdezi meg másikban. Meg elég átlinkelni az adott kérdést és nem feltétlen muszáj még egyszer ugyanazt a hsz-t / hsz-sorozatot beírogatni... Ellenben te meg sem vártad, hogy válaszoljanak, hanem egyből dupláztál...

Egyébként meg normál esetben nem települ fel csak úgy magától az Avast és nem is a Windows része. Az, hogy korábban mit telepítettél, vagy esetleg egy másik program telepítésénél mi maradt bejelölve pluszként, az neked kell tudnod és nem más fogja kitalálni...

[ Szerkesztve ]

(#61371) ph2012 válasza Sdi (#61367) üzenetére


ph2012
senior tag

Milyen registry pucoló programot ajánlanál? Nem törölhet egy registry pucoló olyan fájlokat is amik fontosak lennének a Windowsnak? Kicsit félek egy ilyen registry pucolástól.

Köszi.

(#61372) Sdi válasza ph2012 (#61371) üzenetére


Sdi
addikt

Én általában ezt használom, nekem még nem okozott problémát, ez nem csak registry pucoló, többfunkciós progi, de van más ingyenes lehetőség is.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#61373) ph2012 válasza Sdi (#61372) üzenetére


ph2012
senior tag

Te az ingyenes verzióját használod a CCleaner-nek?

(#61374) Sdi válasza ph2012 (#61373) üzenetére


Sdi
addikt

Igen.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#61375) Grafirka válasza Popes (#61356) üzenetére


Grafirka
őstag

Bevan pipalva persze, azt neztemn eloszor, nem ott a gond.

(#61376) Armahun válasza Grafirka (#61353) üzenetére


Armahun
addikt

Változtass felbontást, majd vissza.
Nekem akkor szokott eltűnni, ha több kijelzőn használom, majd visszaállok egyre.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#61377) Grafirka válasza Armahun (#61376) üzenetére


Grafirka
őstag

Visszapakoltam egyenkent az osszes ikont, mar nem tudom kiprobalni az altalad ajanlott felbontas valtast de mindenkepp koszonom az otletet . Biztos vagyok benne hogy lesz alkalmam majd tesztelni .Egy pillantig sem ketelkedek abban , hogy nem fog bohockoni maskor is, oprendszerrel meg ennyi bajom ,soha nem volt. :(

(#61378) lovi27 válasza Mr.Csizmás (#61369) üzenetére


lovi27
addikt

A meghajtó (könyvtár) saját tulajdonba vétele-re keress rá a neten és nem túl bonyolult a megoldás.

(#61379) mekker


mekker
őstag

[link] [link]
Tetszenek ezek az új koncepciók, már néhány appnál (számológép, fényképek) be is rakták.
Ahogy néztem, a start menü és a taskbar is fel lesz újítva kicsit.
Szerintetek van rá bármi minimális esély arra, hogy Win32-es alkalmazások (pl File Explorer) is megkapják legalább mint fejléc ezt az acrylic felületet?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#61380) CirrMee válasza mekker (#61379) üzenetére


CirrMee
addikt

Rá se ránts. Ha be is szórják, pár év múlva majd kiszedik vissza, világmegváltó újdonságnak beállítva (lásd Win Aero).

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#61381) Pokesz007 válasza Pokesz007 (#61361) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Sziasztok
Erre esetleg valaki tud választ ? :)

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#61382) svgyula válasza King Unique (#61370) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Igazad van! Én ezt hívom 1bit-es luzernek. Néz de nem lát kattoftat össze-vissza és elhiszi még azt a mesét, hogy van ingyenes program :D De ha nem lennének, mi lenne a szervizekkel? :P

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#61383) Mr.Csizmás válasza lovi27 (#61378) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ha ennyire egyszerű lenne, nem írtam volna ide. perpill az a gondom, hogy hiába írom be az ms fiókos címemet, mint névobjektum, leokézom, elfogadja, de attól a böngészőből nem tudok odamenteni egy deka fájlt se.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#61384) OkosTibi válasza Mr.Csizmás (#61383) üzenetére


OkosTibi
csendes tag

Talán jobb gomb a mappán/meghajtón majd ott tulajdonságok ott biztonság és ott a sima users-nek és az authenticated user-nek adjál olvasási/írási jogot nálam pendrivével volt ilyen.

(#61385) Mika1227


Mika1227
őstag

Hol lehet azt beállítani, hogy automatikusan csatlakozzon a nethez (felhasználónév és jelszó van) és ne kelljen mindig manuálisan csinálni?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#61386) Pokesz007 válasza Mika1227 (#61385) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Routerbe nincs beírva a felhasznalo+ jelszo ? Win10-be automatikus kéne.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#61387) mylenovo


mylenovo
csendes tag

Sziasztok!

Hónapok óta küszködök egy problémával, eddig semmilyen tipp nem jött be, hátha valaki már találkozott ilyennel.
Közel fél éves a Win10-es gép, amivel kb.2 hónapig minden rendben volt, majd jött a következő hiba:
Napi néhány órányi (változó idejű) böngészés után előbb akadozni kezd, majd leáll a böngészés. Először akadnak a videók, majd szimpla weboldalaknál nem töltődnek be eleinte a képek, majd maguk a weboldalak sem.

Olyan, mintha leállna a net, DE a nettel semmi baj nincs. Ezt már többször teszteltem párhuzamosan használt laptoppal, mobileszközzel, még egy wifi rádiót is kértem kölcsön.

A hiba akkor is jelentkezik, ha wifivel és akkor is, ha adatkábellel csatlakozom a modemhez.

Böngészőtől független: ha "beáll" a böngészés, akkor a Firefoxon, Chrome-on, Edge-n egyaránt használhatatlan.

A feladatkezelő semmilyen rendellenes működést nem mutat, nem pörgeti semmi a processzort (i5-ös gép, 8 MB rammal).

Ami segíteni szokott: egy újraindítás és olyankor bizonytalan ideig megint nincs probléma.

Amit még kipróbáltam: van egy Zone Alarm antivírus+tűzfalam (előfizetéses), ezt újratelepítettem (hiba maradt), kikapcsoltam teljesen és néhány napra a Windows Defenderre bíztam a gépet (1 nap kihagyás után a hiba újra előjött). Frissítettem minden drivert, de ettől sem lett jobb.

Van valami ötletetek, hogy milyen irányba érdemes elindulni a hibakeresés során?

(#61388) nortol válasza Pokesz007 (#61386) üzenetére


nortol
senior tag

A mai világban, ha nincsen router, és nincsen beállítva az automatikus csatlakozás benne, akkor az semmit sem ér...
Ez teljesen op rendszer független dolog...
Ha ettől függetlenül az op rendszer nem képes csatlakozni a nethez(router, dinamikus IP) akkor azt az op rendszert temetni kell.

(#61389) trialboj


trialboj
őstag

Nem használ valaki ace playert? Az a gond hogy elindítja automatikusan az ace stream mediat a taskbarban, amire nincs szükségem. És hiába kapcsolom ki ezt az opciót csak ott van.
Nem lehetne letiltani az automatikus indulást? startupnál nincs listázva...

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#61390) Pokesz007 válasza nortol (#61388) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Értem én. Windows XP vs Windows 7-be is volt, mikor böngészőbe kellett beírni a dolgokat. Gondolom tudod mire gondolok.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#61391) Doky586 válasza Pokesz007 (#61361) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem tudom hallottál-e róla hogy 1993 óta nem úgy kell leállítani a PC-ket hogy kihúzod a dugót a konnektorból.. :DD

Te linkelted ezt a képet:

[ Szerkesztve ]

(#61392) Imco


Imco
őstag

Hi!

W10-be tudok olyat, hogy pl az "S" betű a print screenre működjön?
Nem szívesen vetetnék egy új laptop billentyűt.
Per. pill az S betű funkcionálisan teljesen halott.

Köszi!

Üdv! Imco

(#61393) Pokesz007 válasza Doky586 (#61391) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Köszönöm ez jó vicc volt :) Akkor biztosan a Dalmata kutyánk kijött és kihúzta, miközben aludtunk a szobába. Akkor a táp körül lesz valami.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#61394) VoidXs válasza Imco (#61392) üzenetére


VoidXs
nagyúr

AutoHotkey.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#61395) Doky586 válasza Pokesz007 (#61393) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Akkor már tudod hogy reggel a Dalmata kutyátok miért füstölgött magában lábakkal felfelé szájában a tápkábellel... :D
Ő kapcsolta ki este a PCt.

[ Szerkesztve ]

(#61396) Pokesz007 válasza Doky586 (#61395) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Igen :) Az hiányozna még...
Amúgy ,ha mozgatom a táp kábelt serceg kikapcsol...

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#61397) ph2012


ph2012
senior tag

A C: meghajtón van egy Update mappa amiben ezek a mappák vannak: [link]

Ezekben egy-egy exe fájl van. 2014-ben és 2016-ban települtek. Ezek részei a Windowsnak? Nálatok is van ilyen?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#61398) Viktor77 válasza ph2012 (#61397) üzenetére


Viktor77
titán

Nem, nincs ilyen mappa.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#61399) Imco válasza VoidXs (#61394) üzenetére


Imco
őstag

Köszönöm!
Erre volt szükségem!

Üdv! Imco

(#61400) VoidXs válasza ph2012 (#61397) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Valami Sony szoftverfrissítésből hátramaradt szemét. Mint amikor az nVidia driverfrissítések a C:/NVIDIA mappába szemetelnek.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.