Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60051) Ga3rieL válasza nubreed (#60050) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

én nem találom sehol,és a lapozófájlt sem

(#60052) nubreed válasza iPetras (#60049) üzenetére


nubreed
veterán

Számomra szükséges rossz. Sosem fogom megszeretni a mögötte álló koncepciót. Az általad említett dolgokat bottal se piszkálnám meg.

(#60051) Géb89: be van kapcsolva a rejtett fájlok láthatósága? Most pont nem egy Win 10-es gép előtt vagyok, nem tudom megnézni. De ha másnem nézd meg Total Commanderrel, ott mindennek látszódnia kell, fettéve ha ott is be van kapcsolva a beállításokban a rejtett és rendszerfájlok megjelenítése.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#60053) hcs57


hcs57
őstag

Windows x64 ent. Belassult, újra indítást kértem, már 10 perce csak homokóra.. a Windows előkészítése ne kapcsolja ki a számítógépet.
Mi a teendő?

Erre most újraindítás.

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#60054) King Unique válasza DarkFater (#60043) üzenetére


King Unique
titán

Nem volt említve milyen build, meg melyik frissítés, de ilyen hosszú bootolás nyilván abnormális. A háttértár nem tudom mi, de ha SSD van alatta, akkor meg pláne. Bár, ha be van kapcsolva a fast startup, akkor egy gyorsabb HDD-vel is normális idő alatt bebootol.

Ez az SSD folyamatos írása megint érdekes, én mondjuk nem tapasztaltam. Illetve szimplán csak maga az OS normál használat mellett azért akkora írásmennyiséget nem szokott produkálni, hogy az gondot okozzon. Általában egy tiszta telepítés, build upgrade, különféle sebességtesztek, bizonyos egyéb programok stb. többet raknak bele. Na meg az x %-os kondíció még nem feltétlen jelent problémát, ahogyan ezen cikk is említi.

Lehet céges belső hálón elketyeg egyes helyeken még az XP, meg majd a támogatás megszűnése után a 7-es, de azért...Meg van ahol pl. az előbbi plusz támogatásáért fizettek / fizetnek komoly összegeket, de hosszabb távon ennek sem feltétlen van értelme.

[ Szerkesztve ]

(#60055) Ga3rieL válasza nubreed (#60052) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

be volt kapcsolva,de akkor sem dobta ki.

(#60056) King Unique válasza PuMbA (#60048) üzenetére


King Unique
titán

A Windows 8 óta már nem a 7-esnél megszokott szimpla töredezettségmentesítés, hanem a meghajtók optimalizálása nevű funkció van. Azt pedig nyilván felesleges letiltani SSD-knél, mint azt a cikk is említi.

[ Szerkesztve ]

(#60057) pendre54 válasza pendre54 (#60041) üzenetére


pendre54
addikt

Na, akkor még egy kis szösszenet az előzőhöz, azután hanyagolom a témát. Ma úgy kb. 12:30-kor kapcsoltam be a gépet, és most alig 3 óra elteltével itt tartok a nemlétező frissítések terén. :D

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#60058) nubreed válasza pendre54 (#60057) üzenetére


nubreed
veterán

Ajánlatom:

:DDD :DD

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#60059) hcs57 válasza hcs57 (#60053) üzenetére


hcs57
őstag

A frissítés megállt 95%-nál.. várok.

2017-05 Összesítő frissítés Windows 10 Version 1607 x64-alapú rendszerekhez (KB4019472).

[link] Nubreed ajánlata sem rossz.. :)

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#60060) pendre54 válasza nubreed (#60058) üzenetére


pendre54
addikt

Megfontolandó, csak az a bibi, hogy nem laptopom van, hanem egy asztali cucc, amelyiknek azért van súlya, ráadásul a derekam is becsípődött, szóval macerás kivágni az ablakon. :DD

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#60061) vlevi válasza King Unique (#60056) üzenetére


vlevi
nagyúr

Vajon hogyan lehetne eltüntetni a netről ezeket az SSD-hez kapcsolódó, de mára már elavult tanácsokat tartalmazó cikkeket?
Nekem az volt a tapasztalatom, hogy már a W7-el sem kellett az égvilágon semmit sem állítani SSD-s használathoz, mert a W7 is felismeri, hogy SSD-ről fut, és ennek megfelelően állít be mindent.
Az XP tuti, de talán még a Wista is, ebből a szempontból buta volt, az XP megjelenésekor nem léteztek még SSD-k,emiatt a rendszer nem képes teljeskörűen támogatni. XP-nél oda kell pl. figyelni a 4K-s szektorméretekre, a particióknak a 4K-s határra igazítására is, ésatöbbi.

Pl. win7-ben még valóban töredezettségmentesítésnek hívták, de wolt annyi esze, hogy SSD-re nem indította el. Vagy a particionálás, ami Win7-nél már szintén automatikusan a 4K-s blokkméretet figyelembe veszi, így nincs gond SSD-vel sem.

(#60062) tomic


tomic
addikt

Szasztok!
Érdeklődni szeretnék,hogy mennyire biztonságos egy olyan Win 10Pro megvétele amit úgy hirdet egy külföldi oldal,hogy egy zene iskolában kimaradt példány. Adják a lemezt a key-t megvétel után és számlát is adnak.
Mi lehet a buktató?
Sajna nem vettem még eredetit soha,gondoltam megtérek és beszerzek egy eredetit. :B

(#60063) SP4C3 válasza tomic (#60062) üzenetére


SP4C3
veterán

Pont a legpatkányabbért adnál pénzt, amit ingyen kellene osztogassanak. ;]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#60064) tomic válasza SP4C3 (#60063) üzenetére


tomic
addikt

Mármint a 10 a (patkány) vagy a Pro verzió?
A virágbolti verzóval nekem semmi bajom.Alap juzernek mint én is vagyok megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#60065) iPetras válasza iPetras (#60049) üzenetére


iPetras
kezdő

?

(#60066) zsof Nokia


zsof Nokia
aktív tag

Sziasztok

Google crome-ba hol lehet beállítani, hogy kilépéskor törölje az előzményeket a böngésző?

A lényeg lényegében lényegtelen

(#60067) Zoz válasza tomic (#60062) üzenetére


Zoz
őstag

Pl aktiváláskor azt mondja, hogy ez a termékkulcs már használatban van egy másik gépen...

(#60068) tomic válasza Zoz (#60067) üzenetére


tomic
addikt

Leellenőrizni le lehet valahogy? Megvétel előtt persze.

(#60069) SP4C3 válasza tomic (#60064) üzenetére


SP4C3
veterán

úgy általánosságban... Több a reklám benne, mint az androidban.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#60070) TRob1 válasza iPetras (#60065) üzenetére


TRob1
veterán

Kezdetektől használom a win10-et asztalin, és mellette 2 laposon is... Illetve HP-n én, FuSi-n asszony. :) Plusz (pl. anyám Dell laposon, öcsém Asuson... több ismerősöm asztalin, igaz, ők nem kezdetektől, plusz após 2db asztalin, aki fotós... ) Én Edge-t használok mióta van rá adblocker (perpill Adguardot, előtte uBlock Origint használtam) Anyám még előbb áttért Edge-re, pedig mindig Chrome-ot használt. (Meg is lepődtem mikor egyszer mentünk hozzá, és azon nyomta :D ) Áruházból sok mindent nem használok: Asphalt 8 (régebben Asphalt Extreme is), meg a böngészőhöz dolgok: Adguard, LastPass, Translator for Edge... Illetve Posta (amit szintén kezdetektől használok) + Időjárás (de ezek ugye alapból benne vannak)
Jah, és lekopogom, de soha nem volt egyik gépen sem probléma (kivéve hp lapos ujjlenyomatolvasó driver, illetve pár napja após egyik asztaliján a tálca "beragadt". Egy ki/bekapcs ezt megoldotta)
Még valami? :DDD

szerk: Az lemaradt, de asszem ki is tudod találni hogy meg vagyunk-e elégedve vele.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#60071) King Unique válasza vlevi (#60061) üzenetére


King Unique
titán

Passz..Talán pár ésszerű beállításnak van létjogosultsága, de ezek az erőltetett letiltásos és áthelyezős módszerek a túlzott kímélés okán valóban mondhatni feleslegesek. Meg azért az újabb (Windows) rendszereket is nyilván igyekeztek úgy felkészíteni az SSD-kre, hogy az r = 1 usereknek se okozzon a gondot a használat. Mivel ők nyilván nem fogják az xy leírásokat bújni és az ott tanácsolt dolgokat beállítgatni.

[ Szerkesztve ]

(#60072) megint én


megint én
őstag

Sziasztok!

Hallottam, hogy a W10 frissítésében van Game mode. Le van frissítve a winem, de a beállításoknál nem találom.
Mi lehet a baj?

(#60073) King Unique válasza megint én (#60072) üzenetére


King Unique
titán

Ez a funkció a Creators Update kiadásban érhető el. Ha megnézed a rendszer verzióját, akkor kiderül, hogy nálad melyik van telepítve. Ha 1607, akkor abban értelemszerűen nincsen.

(#60074) raidx válasza pendre54 (#60057) üzenetére


raidx
őstag

Ha valaha volt telepítve a gépedre akkor próbáld meg a o15-ctrremove.diagcab futtatását. Hátha leszedi a maradékot és megszűnik a frissítése. Esetleg a MicrosoftFixit20055.mini.diagcab is szóba jöhet. MS-től töltsd le.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#60075) megint én válasza King Unique (#60073) üzenetére


megint én
őstag

Köszi!
Elolvastam a cikket, jónak tűnik, de akkor hogy teszem föl a Creatos-update-t?
Merthogy 1607...

[ Szerkesztve ]

(#60076) PuMbA válasza megint én (#60075) üzenetére


PuMbA
titán

Nem mindenkinek elérhető még az update, mert például problémák vannak egy-két eszközzel még mindig. Ez az oka, hogy még nem kaptad meg, de a Frissítés és biztonság menüre kattintva le van írva, hogy hogy rakhatod fel. Látszik, hogy még a fáradtságot sem vetted, hogy megnézd :DDD Játék módtól egyébként ne várj semmit, nálam semmi különbség nincs.

[ Szerkesztve ]

(#60077) Slavia válasza nubreed (#60058) üzenetére


Slavia
aktív tag

xD

(#60078) Lacc


Lacc
aktív tag

Üdv Urak!

Ugye a Windows az nem kis-nagy betűs érzékeny (case-sensitive). Ez alapján nem.

System variables elérési útjára gondolok, elsősorban, hogy az mennyire case sensitive.

(#60079) megint én válasza PuMbA (#60076) üzenetére


megint én
őstag

Eskü nem találom, sztem analfabéta vagyok. :/
Mindenesetre több órája elkezdett valamit leszedni, reméljük az lesz az.

(#60080) King Unique válasza megint én (#60075) üzenetére


King Unique
titán

Ahogyan a kolléga írja, van egy kis csúszás, azért nem kapta meg még mindenki. Érdemes megvárni, míg magától felajánlja, mert akkor állítólag problémamentes lesz azon a gépen.

De, ha most akarsz váltani, akkor innen le lehet tölteni a "frissítés" linkre kattintva az eszközt, ami megcsinálja. Vagy az alatta lévő linken az MCT-t, amivel letölthető külön az ISO. Azzal pedig lehet tiszta telepítést / in-place upgrade-et csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#60081) lacoka007


lacoka007
tag

Üdv. Mindenkinek. Lenne egy kérdésem. Létezik, hogy a messenger hívás fizetős lett? Mert a kép alapján úgy nézem.

Nincs Wi-fim. Kábeles hálózat van nálam.

Ha rövid a karod, akkor dobd el a francba!

(#60082) Zoshi85


Zoshi85
aktív tag

Sziasztok. Jött valami frissítés, de nem megy végig. Mintha nem tudná letölteni, pikpak 100%majd:

Problémák léptek fel bizonyos frissítések telepítésekor, de később újra próbálkozunk. Ha újra megjelenik ez az üzenet, és a weben szeretne információt keresni vagy az ügyfélszolgálattól szeretne segítséget kérni, hasznosak lehetnek ezek az adatok:

2017-05 Összesítő frissítés Windows 10 Version 1703 x64-alapú rendszerekhez (KB4016871) - Hiba: 0x80070002

Ötlet?

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#60083) netpeti98 válasza lacoka007 (#60081) üzenetére


netpeti98
addikt

Szerintem csak elfejtették átírni a szöveget. A Facebookos appok IOS-ről vannak portolva.

(#60084) Lacc válasza lacoka007 (#60081) üzenetére


Lacc
aktív tag

Próbáld meg a hivatalos Windows Desktop verziót. A Windows Store verzió amúgy is hibás néha.
Ha jól gondolom a tiéd Windows Store/Áruházon keresztül lett feltelepítve.

(#60085) Lacc válasza Zoshi85 (#60082) üzenetére


Lacc
aktív tag

Itt és itt van erről a hibáról leírás és hogy hogyan kell fixálni.

Én nekem a második linkt nem tűnik olyan jónak, de sosem lehet tudni, hogy miért lett rossz a frissítés.

(#60086) Zoshi85


Zoshi85
aktív tag

És ha kézzel leszedem? Nem találtam olyat hogy vmi gebasz lenne a Microsoftnál.

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#60087) netpeti98 válasza Lacc (#60084) üzenetére


netpeti98
addikt

Ez csak egy nem hivatalos web wrapper a messenger.com-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#60088) Lacc válasza netpeti98 (#60087) üzenetére


Lacc
aktív tag

Jogos, nem hivatalos-at akartam írni.

Zoshi85
Én böngészőben szoktam használni a https://www.messenger.com oldalt, és PC-n csak Lan-os kapcsolatta is megy.

[ Szerkesztve ]

(#60089) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Sziasztok

Win10 telepítésnél miért kell a Secure Mode Disable-zni? és telepítés után vissza?
Mi van ha nem csinálom? és ha igen.

(#60090) CirrMee válasza PuMbA (#60076) üzenetére


CirrMee
addikt

Nem mindenkinek elérhető még az update, mert például problémák vannak egy-két eszközzel még mindig.

Kb dettó így volt az összes nagy frissítésnél, mint ahogy most is, amíg be nem röffentették ezt a témát. Tiszta szerencse, hogy van ez az állítólagos hiba, amit rá lehet húzni most az összes ilyen kérdésre.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#60091) Zoshi85 válasza Lacc (#60085) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

Szolgáltatásoknál leállítottam a Windows Update-t, majd automatán újraindult, utána jó volt.. Frissült.. Valami bug lehetett.. Csak fura h win ujrainditás nem oldotta meg..

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#60092) whited


whited
addikt

üdv
a megjelenés óta w7-t használok de nagyon érik bennem a gondolat, hogy frissítsek.
kérdésem az lenne aki már aktívan használja egy ideje, eljutott már oda a w10, hogy mindenféle aggódás nélkül feltehetem és egy stabil, gyors rendszert kapok ? :R
Term. legális w7 ultimate 64 amit használok

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#60093) lacoka007 válasza Lacc (#60084) üzenetére


lacoka007
tag

Mindenkinek köszönöm, a válaszokat.

Ha rövid a karod, akkor dobd el a francba!

(#60094) King Unique válasza whited (#60092) üzenetére


King Unique
titán

Ez az adott hardver- és szoftverkörnyezettől is függhet, hogy kinél hogyan működik. Pont ezért célszerű először kipróbálni, aztán az alapján mérlegelni, hogy váltasz-e, vagy sem. Illetve ilyenkor a mások ajánlgatásai helyett amúgy is inkább a személyes tapasztalat a mérvadó, ahhoz meg nyilván ki kell valamilyen módon próbálnod az adott hardveren!

[ Szerkesztve ]

(#60095) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Üdv!
Felraktam a win10 pro-t redstone 1 de Microsoft toolkites aktiválás után enterprise lett belőle :W (Hát ilyet se láttam még) :Y :F
Az enterprise miért nem frissíthető a creators updateval?

(#60096) worxland válasza Hardver Arc (#60095) üzenetére


worxland
addikt

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#60097) Mukucs


Mukucs
senior tag

Szevasztok!

Start menüben nem lehet áttetszővé tenni az ikonok körül a kockákat? :B

" "

(#60098) VoidXs válasza Mukucs (#60097) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem lehet áttetszővé tenni az ikonok körül a négyzeteket.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#60099) Mukucs válasza VoidXs (#60098) üzenetére


Mukucs
senior tag

Pedig de jó lett vóna'. :)

(#60100) Aslan


Aslan
aktív tag

Üdvözlöm a Kedves Win10 Szakikat!

A kérdésem a következő:

Adott többféle céges (többnyire Acer, bár ez nem hiszem, hogy releváns) laptop, némelyikhez gyárilag járt a Win8/8.1... némelyikhez pedig meg lett vásárolva a Win8.1 licensz (OEM). Nos ezek a gépek - mindegyik kivétel nélkül - az 1 éves ingyenes frissítési időszakban frissítve lettek Win10-re. Ugye mivel frissítésről beszélünk nem rendelkezünk sem Win10 telepítővel sem Win10 serial kulccsal, csak azokkal a Win8/8.1 serialokkal és lemezekkel, amiket gyárilag vagy külön megvásárolva kaptunk a gépekhez.

Amennyiben a Win10 újratelepítésre kerülne ezeken a gépeken - az teljesen mindegy milyen okból, egy Win-t ezer okból újra lehet húzni - hogyan oldható meg az, hogy ne kérjen serial-t, mivel, mint említettem frissítésről volt szó és így serial esetében továbbra is a Win8/8.1-es áll rendelkezésre.

Tudom, hogy Win8 óta van helyreállítási opció a Gépházban, ami tök jó, de ha teljesen tiszta telepítésre lenne szükség, akkor azért jó lenne a klasszikus módon is megoldani a Win10 felrakását.

Hogyan oldható ez meg ebben az esetben?

(Természetesen kizárólag azokon a gépre lenne újratelepítve, amelyeken annak idején megtörtént a frissítés.)

A megtisztelő segítségeteket előre is köszönöm! :)

Üdv:
:R

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.