Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61551) trialboj


trialboj
őstag

Win 10nek a leghasznosabb appja ez a mail kezelő alkalmazás,viszont az a gondom vele, hogy nem tolja elég rámenősen, pedig a windows tud pofátlan lenni ha akar.

Nincs rá mód hogy amíg van olvasatlan levelem, addig valami jelzést fenn tartson a desktopon. Ha a lenti menüsorba beraktam az app ikonját nem mutatott értesítést, csak a start menüben van ott a kis szám, de az is kevésbé észrevehető, és amíg nem szokom meg h állandóan ránézzek, nem akarok lemaradni semmi fontosról.

köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#61552) embe válasza embe (#61545) üzenetére


embe
nagyúr

Na az Avira rescue disc talált vagy ~400 hibát. A hiba kijavítása után eddig hibátlannak tűnik.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#61553) Popes válasza grigo (#61549) üzenetére


Popes
őstag

A defender ikonját ki tudod kapcsolni, most nincs előttem de ha jól emlékszem akkor defender notification néven fut. Nézd meg a feladatkezelő indítás fül alatt le tudod-e tiltani az automatikus indítását.(én a Glary Utilities indítópult kezelőjével csináltam de szerintem menni fog a feladatkezelőből is :K )

Deus ex machina

(#61554) raidx válasza MK VII (#61548) üzenetére


raidx
őstag

Ezért maradok a TH2-nél amíg csak lehet. Egyre szemetebbül erőszakoak az új kiadások. Le lehet a CU alól is szedni. de azonnal vissza is teszi.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#61555) King Unique válasza baboss (#61546) üzenetére


King Unique
titán

Ez max. Windows, illetve a beépített particionáló / formázó eszközei esetében van így. De arról nemrég az egyik pendrive-os topikban is volt szó, hogy külső programokkal simán meg lehet oldani. Valamint pl. Linux alatt is.

Ellenben a sima FAT(16) fájlrendszer már más, mert annál minden OS és particionáló program esetében 4 GB lehet a partíció max. mérete.

[ Szerkesztve ]

(#61556) hcl válasza King Unique (#61542) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi! :R Tegnap már nem volt erő keresgélni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#61557) movax válasza MK VII (#61548) üzenetére


movax
őstag

Én úgy nézem, hogy a CU nem teszi vissza a defendert, ha az már előtte le volt gyilkolva. Semmilyen jelét nem látom az aktivitásának.

(#61558) MK VII válasza movax (#61557) üzenetére


MK VII
veterán

Nem tette vissza valóban, viszont nekem megszűnt a hang meg az alvó mód ezért újra kellett raknom a rendszert ami hozta magával a defendert is, és most meg lepucolni nem lehet.. :(

(#61559) Doky586 válasza King Unique (#61555) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"a sima FAT(16) fájlrendszer már más, mert annál minden OS és particionáló program esetében 4 GB lehet a partíció max. mérete"

vagy inkább 2 GB, csak néhány esetében volt 4 GB mint pl NT4 [link]

(#61560) Rasiel válasza grigo (#61549) üzenetére


Rasiel
senior tag

Home vagy Pro OS-ed van? Ha utóbbi, akkor a Csoportházirend-szerkesztőben véglegesen ki tudod kapcsolni a Defender-t.

(#61561) zaza99


zaza99
csendes tag

Sziasztok!
Nekem egy jogi kérdésem lenne. Most induló kisvállalkozásnak /1-2fő/ összerakott gépre telepíthető újonnan vásárolt Windows 10 Home vagy csak Professional? Tudásra elég lenne a Home is.

(#61562) raidx válasza Rasiel (#61560) üzenetére


raidx
őstag

Home esetén: [link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#61563) Rasiel válasza raidx (#61562) üzenetére


Rasiel
senior tag

Home-ot sosem használtam, ezért ezt nem tudtam. Köszi! :K
Pro esetén viszont van a Defender-nek kettő szolgáltatása a services.msc-ben, amit nem lehet kikapcsolni onnan, mivel inaktívak, viszont a regedit-ben azokat is könnyű szerrel lehet OFF-olni. Így teljes egészében ki van kapcsolva a Defender.

[ Szerkesztve ]

(#61564) King Unique válasza Doky586 (#61559) üzenetére


King Unique
titán

Abban a szövegkörnyezetben nyilván nem a sokéves őskövület desktop rendszerekre értendő, hanem a jelenleg használatos verziókra. Az NT 4.0 pedig nem éppen mostanában volt, szóval az a limit Windows vonalon már régóta nem téma. Viszont az igaz, hogy lehetett volna kicsit pontosabban is fogalmazni, szóval köszöntem az észrevételt.

(#61565) raidx válasza Rasiel (#61563) üzenetére


raidx
őstag

Párszor előfordult réerbben, hogy MS a frissítésekkel visszakapcsolta ezért eltávolítottam a defendert. Miért kell ennyire erőszakosnak lenni?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#61566) mekker


mekker
őstag

Kéne egy kis segítség. A legutolsó újraindítás óta állandóan bejön a diagnosztizálás rebootkor, és csak letiltott tanústványellenőrzéssel tudom elindítani a gépet. Hogyan tudom kideríteni, hogy mi okozza ezt?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#61567) orangutan4


orangutan4
tag

Win10-ben át lehet állítani valahogyan az Alt-TAB kombinációt más billentyűkre, hogy balkezesként (jobb kézzel) is tudjak a programok között váltani?

(#61568) Doky586 válasza orangutan4 (#61567) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

-

[ Szerkesztve ]

(#61569) MK VII válasza Doky586 (#61568) üzenetére


MK VII
veterán

Gondolom bal kézzel használja az egeret és mindig el kell engednie, ha váltani akar...

(#61570) hcl válasza King Unique (#61542) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Meg lesz vásárolva, illetve hát legális forrásból (oktatási intézmény) lesz telepítve, azzal nincs gond.

Mutogatni való hater díszpinty

(#61571) customer114


customer114
senior tag

"Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!"

Gondolom senki nem kérdez naponta az ebayes vagy épp a hardveraprós pár 1000 Ft-os kulcsokról (ezért nincs benne szó az összefoglalóban, így:

Sziasztok,

http://hardverapro.hu/apro/windows_10_pro_3 az ilyen fajta win10-nek van bármi hátulütője? Milyen hátrányom lehet, ha innen veszem és nem sokkal drágábban boltból?

Köszönöm,
Szép napot!

[ Szerkesztve ]

(#61572) dugo_ válasza orangutan4 (#61567) üzenetére


dugo_
veterán

https://autohotkey.com

A scriptelésben nem tudok segíteni.

(#61573) grigo válasza Rasiel (#61563) üzenetére


grigo
őstag

A regeditest még nem csináltam.
Amúgy a servicesben le van állítva.
A regeditesre tudsz valami leírást adni? (Annyira nem vagyok nagy mókus ebben)

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#61574) bekakiraly


bekakiraly
csendes tag

Sziasztok,
Olyan programot keresek ami valós időben mutatja vagy, logolja ,hogy mi ír vagy olvas a vinyóról.
Mert valamilyen program 100%-ban ír vagy olvas a C meghajtóról, ilyenkor a gép általában egy percig használhatja, teljesen lefagy nem tudok semmit csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#61575) MK VII válasza bekakiraly (#61574) üzenetére


MK VII
veterán

Megmondom én neked, még program sem kell... Windows 10... :DDD

(#61576) bekakiraly válasza MK VII (#61575) üzenetére


bekakiraly
csendes tag

Mire gondolsz?
Windows 10 feladatkezelője nem mutatja,hogy konkrétan mi ír ,vagy olvas a vinyóról.
Vagy nem jó helyen nézem?

[ Szerkesztve ]

(#61577) MK VII válasza bekakiraly (#61576) üzenetére


MK VII
veterán

Én arra gondoltam amit írtam... És a smiley mindent elárul szerintem...

(#61578) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Van egy szinte minden használat alatt előforduló kék halálom. Nem tudok rájönni mi lehet a baja.
Eszközkezelőben megnéztem, minden rendben az illesztő programokkal.
Egyedül a videókártya illesztője 1-el régebbi (az újjal problémáim vannak játék alatt)

MI lehet a probléma, milyen úton induljak én el?
Nem lehet így használni egyszerűen a gépet, mert szinte minden nap min. 1 szer összeomlik.

(#61579) jimmy399 válasza fulton (#61578) üzenetére


jimmy399
senior tag

Arch Linux :)

--- N/A ---

(#61580) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Üdv!
A vezérlőpultban nem látok Kijelző vagy Megjelenítés ikont, ami régebbi op.rendszeren még ott volt, de Win10-en eltüntették mivel ott a Metro felületes beállítási oldal, és minek legyen 2 felület ugyanahhoz a funkcióhoz. De nekem kell az az oldal, ugyanis el akarom érni ezt az ablakot, vagyis Haladó beállításokat. Angol rendszeren ez Control Panel -> Display -> Change display settings -> Advanced settings.
Ha nem is lehet azt a felületet visszahozni, de az Advanced settings ablakot hogy máshogy lehetne elővarázsolni? Mindenhol kerestem, de nem találtam, és amit be akarok állítani csak ott lehet. :R

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#61581) fulton válasza jimmy399 (#61579) üzenetére


fulton
addikt

?

(#61582) shagy


shagy
tag

Sziasztok... elfogytak az ötleteim. :F
Valami tipp arra, hogy miért nem kapok bejelentkezési képernyőt egyik pillanatról a másikra?
Csak csökkentett módban tudok belépni.
Ha alapbeállításra állítanám vissza 3% után hibát dob is nem történik javítás.

Csak a teljes nulláról telepítés játszik? :R

- shagy

(#61583) pucevas


pucevas
újonc

Sziasztok. Még anno 2015-ben amikor kijött a windows 10 azonnal frissítettem windows 7-ről. Amint azt tudni lehetett jogtiszta windows-t kaptam. (addig nem volt jogtiszta a windows 7) Azonban a windows 10-et letöröltem, mert akkor ugye még nem volt olyan jó a rendszer mint most. Újra feltelepítettem a gépemre, de sajnos most nem jogtiszta, viszont amikor még jogtisztán lehetett telepíteni akkor én a microsoft oldaláról lementettem egy dvd-re a képfájlt. Az volna a kérdésem, hogy azt lementett windows 10-et fel tudom most telepíteni a gépemre úgy hogy jogtiszta legyen? Hardverváltozás nem történt azóta.

(#61584) cattus válasza pucevas (#61583) üzenetére


cattus
őstag

Ha nem volt jogtiszta a 7, akkor a frissített 10 sem lett az.

Do the thing!

(#61585) UnSkilleD válasza fulton (#61578) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

ez vga driver miatt van

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#61586) pucevas válasza cattus (#61584) üzenetére


pucevas
újonc

Ez nem igaz. Csak hogy ezt alátámasszam, sok helyen olvastam róla, hogy jogtiszta win10-et kaptak a felhasználók

(#61587) raidx válasza pucevas (#61586) üzenetére


raidx
őstag

Mint ahogy eseted is mutatja. MS a saját szerverein tárolja a rendszered paramétereit. Így, ha az jogtisztának minősült az is marad akárhányszor is telepíted újra.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#61588) TRob1 válasza pucevas (#61586) üzenetére


TRob1
veterán

Bármit olvastál, akkor sem volt soha jogtiszta win10ed. AZ egy dolog hogy a tört win7edre felment és aktiváltnak írta a 10et is ezáltal, de attól még nem volt jogtiszta...
Amúgy meg ha így volt és most újrarakod az elején kihagyva a kulcsot, ha netet kap, rövid időn belül aktiválja magát.

¤ R'n'R ¤

(#61589) Misi-67gyurc válasza MK VII (#61575) üzenetére


Misi-67gyurc
csendes tag

Milyen igaz.... :C

[ Szerkesztve ]

Misi-67

(#61590) Misi-67gyurc válasza bekakiraly (#61574) üzenetére


Misi-67gyurc
csendes tag

Szia.

Vegyél egy sokkal erősebb felépítésű gépet..sok memória,és bivaly roci..és észre sem fogod venni mi dolgozik a háttérben... :K :Y
Üdv.

Misi-67

(#61591) svgyula


svgyula
addikt

Tegnapi történet egy frissítésre. Talán másnak is tanulságos.
Egy érdekes driver hiba történt. Jött frissítés (Nvidia). Frissítés rendesen lefut, ablak bezát. Akkor jöttrm rá, megint megszívtam(?) és igen! Elkövettem azt a hibát, hogy nem volt bekapcsolva a frissítés alatt mindkét kijelző! :B Ebből egyenesen következett (aminek nem kellene ha a beállításokat megőrzi) nem volt másodlagos kijelző! DE ezen semmi nem segített, sem az újraindítás sem a ki-be huzogatás :N
Egyedül az eszközkezelőben a teljes letakarítás és újraindítás, azután ~5perc és megint volt minden ahogy visszarakta/újrarakta a drivereket. Azért az egy szép kis betegség ha nem lehet "frissíteni" részleges használat alatt vagy csak teljes törlés és telepítés az opció :((( A laposnál már volt rá példa, hogy egy ilyen hibás driver telepítés után semmi nem segített mert fekete kijelző fogadott minden formáju indításnál. Még a folymatos crlt sem segített. Gyanítom, hogy valamilyen tartományon kívüli felbontást eröltetett a kijelzőre. Maradt a format c: opció..........
Amit még elég nagy hibának tartok az, hogy két helyen szerepelnek a "több kijelző" beállítási lehetőségek és ütik egymást! Én beállítom a kijelző sorrendet megjelenítést az Nvidia vezérlőpulton a barom rendszer pedig a következő indításnál felülírja :((( A múlkor 2 órámba telt(win frissítés után) mire kibogarásztam azt a verziót ahol képesek egymás b@szgatása nélkül együtt élni! Nem is értem miért nem tiltódik le ez a funlció automatikusan az OP rendszerből. Ez eléggé idegesítő tud lenni, főleg akkor amikor maga az OP rakja fel az Nvidia drivereket a telepítés után!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#61592) raidx válasza bekakiraly (#61574) üzenetére


raidx
őstag

Nagy valószínűséggel a defender malware keresője lessz a ludas.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#61593) cigam


cigam
félisten

Az mitől lehet, hogy az iTunes befejezi a lejátszást, ha a képernyő lekapcsol? Egy Toshiba Encore tablet produkálja ezt a furcsaságot.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#61594) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Hali. Amúgy az őszi nagy telepíthetős update abból is el lehet majd nekünk is tüntetni rendesen, és nem csak részben pl. a onedrivet, meg a többi értelmetlen cuccot? Mert külön ilyet adtak ki valamilyen vállalatnak,vagy valami,hogy ami nemkell lehet uninstallálni, vagy már úgy kapják , nemtudom.

(#61595) Cry0


Cry0
őstag

sziasztok!
erre a problémára valaki tud valami megoldást ?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#61596) Ga3rieL válasza Cry0 (#61595) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Ignore and kontinyú? akkor mivan ha rámész? állítólag nincs meg a minimum rendszermemória amennyi kéne hozzá.

(#61597) és neki a gémnek mennyi ram kell?

[ Szerkesztve ]

(#61597) Cry0 válasza Ga3rieL (#61596) üzenetére


Cry0
őstag

enged vele játszani csak 40-50 fps mellet megdöccen a játék illetve nem minden textúrát tölt be rendesen.
az le maradt hogy 8gb ramom van.

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#61598) Viktor77 válasza Cry0 (#61597) üzenetére


Viktor77
titán

Az kevés. Lapozófájlon emelj még 4 gigát.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#61599) DrDobos válasza Viktor77 (#61598) üzenetére


DrDobos
őstag

A Lapozófájl meg tudja oldani a gondot?

Samsung Galaxy A55 5G

(#61600) Viktor77 válasza DrDobos (#61599) üzenetére


Viktor77
titán

Nálam a Motorsport 6-nál megoldotta. Engem is kidobált, emeltem a lapozófájlon, megjavult.

Csinálni kell. Kész. Pont.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.