Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61801) haxiboy


haxiboy
veterán

Sziasztok! 5 Azonos konfigon dolgozok, nem szeretnék 5x windowst telepíteni. Tudnátok javasolni egy olyan programot amivel teljesen tudom klónozni az SSDket hogy időt spóroljak? :R

(UEFI telepítés)

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#61802) quailstorm válasza haxiboy (#61801) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Macrium Reflect, de erre a célra elég lehet egy clonezilla is.

(#61803) csixy válasza quailstorm (#61802) üzenetére


csixy
addikt

Én már párszor a clonezillával ráfaragtam.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#61804) quailstorm válasza csixy (#61803) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mi klónoztunk suliban vele. meg még ezt használtuk Igaz az egyik se UEFI-s gép volt mikor ott voltam, legfeljebb i5-2400. Most nem tudom mivel csinálja a Tomi, de gondolom ugyanezzel.

(#61805) svgyula válasza Termi92 (#61800) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ha olyan lenne mintha leállítanám a gépet akkor nem lenne ott a leállítás gomb ami valóban lezárja a rendszert(vagy csak hibernálja). A betöltött programok nem állnak le. Lehet egyszerűen csak annak a programnak a service, vagy update figyelője aktív de induláskor erre ill ennek az információira is szükség van.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#61806) King Unique válasza haxiboy (#61801) üzenetére


King Unique
titán

Az ezen hozzászólásban említett program mondhatni tökéletes választás ilyen célra. Vannak ezen feladatra természetesen egyéb szoftverek is, illetve Windows esetében amúgy is széles a kínálat. Egyébként a Macrium sokaknál bevált és egy korábbi tesztben is remekelt.

[ Szerkesztve ]

(#61807) haxiboy válasza King Unique (#61806) üzenetére


haxiboy
veterán

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#61808) Crytek


Crytek
veterán

Frissitett a gép egy acélosat azóta amit eddig inditottam game-et azok alatt ott van alul a tálca :(
Azt alt+tabra nem csinál semmit.

Tipp/ötlet ,hogy lehetne visszatenni a régi "alapra" ahol nem volt ott a tálca game alatt?

Next PC Upgrade: 2022

(#61809) Gyurinho92


Gyurinho92
tag

Üdv!

Legutóbbi Win frissítés óta nem működik a keresőmező a tálcán. Elkezdem gépelni, amit keresek, és kilép a keresésből az első betű után. Esetleg más tapasztalt ilyet?

(#61810) MK VII válasza Gyurinho92 (#61809) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.
Nekem nincs ilyen gondom.

(#61811) zzola válasza MK VII (#61810) üzenetére


zzola
félisten

Gondolom nem azokra kíváncsi, akiknek nincsen problémájuk...

(#61812) MK VII válasza zzola (#61811) üzenetére


MK VII
veterán

Gondolom az utolsó kérdő mondata nem csak azoknak szól akiknek jelentkezik a hiba...
De így most már közvetve Te is válaszolhattál a kérdésére, úgy, hogy gondolom neked sincs ez a hibajelenség..

[ Szerkesztve ]

(#61813) zzola válasza MK VII (#61812) üzenetére


zzola
félisten

.

[ Szerkesztve ]

(#61814) toldyz


toldyz
csendes tag

A legutolsó 1703 frissétés utén nem tudom az asztalon lévők betűnagyságát változtatni.Olyan kicsik a betűk,hogy alag látom.Az intéző betűnagyság sem állítható.Mi a megoldás???

(#61815) Nemo1001


Nemo1001
aktív tag


tudna nekem valaki segiteni állandóan ezt a hibát dobja és a boot idő is jelentősen csökken 2-3 perc is szokott lenni.Az intel oldaláról a legfrissebb illesztődrivert letöltöttem de az alaplapomnak az oldaláról is töltöttem már le de avval sem jó.

(#61816) Sdi válasza toldyz (#61814) üzenetére


Sdi
addikt

Külső program.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#61817) #16939776


#16939776
törölt tag

Hozzám /W10 pro/ napokban ért el a 1703. Drasztikussan lassult beállítások kezelése, animációk, random szétesik a WiFi kapcsolat. Elsőre belefagytunk a LR 5.4 indításába.

Köszönöm Microsoft. :)

(#61818) VGYke válasza King Unique (#61344) üzenetére


VGYke
addikt

Bodz, szabonagyur, Doky586, King Unique köszönöm válaszaitokat. Ezek szerint én tévedtem és az újratelepítés előtt is win10 home volt.
Win10 Home azonnal aktiválódott, pikk-pakk települt a szükséges frissítésekkel és driverekkel együtt.
És itt jön a következő problémám, illetve kérdésem, mert ilyennel újratelepítés előtt nem találkoztam!
DELL Inspiron 7537 laptopról lévén szó, letöltöttem a DELL honlapjáról a szerintük legfrissebb és az én konfigurációmhoz illő Win10 64 bit drivereket. Tévedés kizárva, Service Tag és Express Service Code szerint beazonosítva az Inspiron 7537.
Korábban is innen szedtem a drivereket, simán telepítettem (már amelyik frissebb volt mint a fent lévő, mert amelyik nem, az szólt).
Most win10 újratelepítés után a legtöbb DELL honlapról letöltött drivert nem tudom telepíteni, telepítés közben jön a win10 kékhalál:

A QR kód nem sokat segít.
De! nem csak a DELL honlapról letöltött friss driverekkel szórakozik az újratelepített win10. Kipróbáltam az Intel Automatically update your drivers programot, jelezte melyik drivernél van frissebb, letöltöttem, telepíteni próbáltam, de win10 kékhalált kaptam.
Amikkel kékhalál van a teljesség igénye nélkül: Network driverek: Intel WiFi, Intel BT, Realtech eternet... aztán Intel® Graphics Driver.
Természetesen a gép észrevehető hiba nélkül működik, csak még is szeretném megfejteni a hiba okát, azon túl hogy legyenek már a driverek naprakészek.
Tudtok tanácsot, ötletet adni?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#61819) #16939776 válasza #16939776 (#61817) üzenetére


#16939776
törölt tag

1607 visszaállítva.

(#61820) Grafirka válasza #16939776 (#61817) üzenetére


Grafirka
őstag

Majdnem minden adobe programmal jelentkeznek gondok az uj buildnel de jopar egyeb szoftvernel is mint pl Zbrush, Autocad, Arhicad, 3D MAx, Corel painter , Soundforge )
Az 1607 se egy fonyeremeny de ez utobbi meg ratett egy lapattal.

(#61821) Doky586 válasza #16939776 (#61819) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam pedig 7601 visszaállítva.. :K

(#61822) movax válasza Grafirka (#61820) üzenetére


movax
őstag

Nocsak, nem csak nálam akadozik a Photoshop.

[ Szerkesztve ]

(#61823) Grafirka válasza movax (#61822) üzenetére


Grafirka
őstag

Nem csak nalad akadozik . Probald ki a 2017.1 CC t (aprilisi build) azzal talan valamivel jobb , de az is belassul ott ahol eddig siman mukodott. Beszelek 25 munkaallomasrol , eredeti programokrol eredeti oprendszerrol.

(#61824) Termi92 válasza svgyula (#61805) üzenetére


Termi92
tag

Utána olvastam, Sign out (kijelentkezés) parancsra a windows bezárja a futó alkalmazásokat (mint amikor leáll a gép). Lock (zárolás) vagy Switch user (felhasználó váltás) parancsnál a háttérben futnak tovább a programok. Task managerbe látnom kéne a másik felhasználó alkalmazásait amik futnak az ő neve alatt, de mikor kijelentkezek semmilyen program nem fut a másik fiókban.

(#61825) Termi92 válasza Termi92 (#61824) üzenetére


Termi92
tag

Úgy látszik sikerült a problémát megoldanom. .bat fileokat elindít a task shceduler bejelentkezéskor. Írtam egy bat filet ami elindítja a programokat amiket futtatni akarok.

(#61826) UnSkilleD válasza VGYke (#61818) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

felesleges külön driverekkel szarakodni, win update felrakja ami kell

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#61827) TOLEDOO


TOLEDOO
tag

Sziasztok!

1,2 napja vettem észre hogy a win 10 lassul,a programokat nagyon lassan nyitja meg.
ASC programot vagy 2 óra alatt tette fel.
Van javítási lehetőség,vagy ujratelepítés?(win10)
Köszönöm.

(#61828) VoidXs válasza TOLEDOO (#61827) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ilyet akármi okozhat, de leginkább bloatware vagy update-torlódás.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#61829) Micsurin


Micsurin
nagyúr

1511.... jött ma valami update amire persze képtelen volt frissíteni ezért helyreállította az előzőt....

Azóta ezt játssza:

Per pill egy k*rva intézőre is félpercet kell várjak. Ötletek, hogy rázzam helyre ezt a fos kupacot reinstall nélkül? :U A linux feltétele nem játszik pedig megváltás lenne....

Komolyan sehogy nem kiherélhető az auto update? Már a Win Update szolgáltatás is manuális indításra van téve pedig. :W

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#61830) jimmy399 válasza Micsurin (#61829) üzenetére


jimmy399
senior tag

ssd sokat dob ilyenkor. :)

[ Szerkesztve ]

--- N/A ---

(#61831) svgyula válasza toldyz (#61814) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A szemüveget próbáltad? A betűk növelése helyett próbáld a felbontást beállítani.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#61832) Micsurin válasza jimmy399 (#61830) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ha most a Vaioba vennék egy SSD-t + 1 keretet neki, akkor már hozzádobnék egy 100-ast és építenék desktop gépet, de most nincs keret, amíg ezen mennek a fent levő cuccok, marad így.

Azt akarom elérni az alapjáraton jól működő gépem ne baxxák el fentről akaratom ellenére .... :U

A gépen gyárilag 8 volt, majd 8.1, ezekre visszatudok valahogy térni? Digitális, gépbe égetett a licenc kulcs.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#61833) jimmy399 válasza Micsurin (#61832) üzenetére


jimmy399
senior tag

Nekem is laptop van.Vettem a hdd-hez külső házat, hogy legyen egy nagy "pen drive-om"
Amúgy "upgrade bay-ben" van az ssd, mert spéci 1,8" hdd kéne a laptopba :D

Nekem most is win8.1 van fennt, tegnap tettem fel a win7-ről mert az a hivatalosan támogatott a HP oldaláról. Csak a kékfog nem megy meg az sd kártyaolvasó, de linux alatt ezek mennek simán. :) Váltani akartam win7-ről már. Az sdd sokat dobott a rendszer használhatóságán, megérte a befektetés. :)

Win telepítés kb 10 perc ha megvolt.

Szerintem vissza fogsz tudni térni Win8.1-re, max hívni kell az MS-t hogy aktiválják újra neked a Wint.

(Persze win10 gyalu és új install win8.1)

[ Szerkesztve ]

--- N/A ---

(#61834) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok!
Windows 10 alá keresnék egy olyan Sticky Notes programot mint ami a Linux Mint alatt defaultként található.
Amiben van olyan "todolist" készítésre lehetőség ahol egy-egy feladathoz adni egy checkboxot amit pipálva instant át is hűzza az adott feladatot.
Továbbá mindenképpen ugyanúgy ki lehessen rakni az asztalra mint a default appot.
(Nem ragaszkodok ahhoz hogy W10 áruházból legyen! De előny - Onnan talán megbízhatóbbat kapok)
Tudom hogy van egy default Sticky Notes a W10-ben de az sajnos nem tudja ezt a funkciót. (Bár nem kizárt hogy Én nem találtam)

Előre is köszi :3

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#61835) NY_A


NY_A
őstag

Sziasztok.

Akadt egy kis problémám.
Újraraktam a Windowst, minden zökkenőmentesen ment és azóta sincs semmi gond, már ami a Windowst illeti. Viszont a BIOS összefosta magát. Amikor belépnék BIOS-ba kifagy. Telepítés előtt beléptem az ahci beállítások miatt, nem is volt gond. Beállítottam, telepítettem, használom a gépet. Később szintén beléptem BIOS-ba a beállítások ellenőrzése miatt, még ekkor sem volt gond. Aztán néhány óra múlva mikor szintén valamit ellenőrizni szerettem volna jött a gebasz, a BIOS rögtön az elején kifagy. A gép tökéletesen üzemel, de a BIOS-t azóta sem tudom használni. Nem volt megbontva a gép, csak Windows újrahúzás volt.
Valakinek valami ötlet?

(#61836) movax válasza Micsurin (#61832) üzenetére


movax
őstag

Ha van rajta Intel Rapid Storage driver, szedd le, nekem is Vaióm van, ez gondot okozott.

A Vaio Care-t leállíthatod, mert nem szükséges állandóan futnia a háttérben. A Feladatütemezőben lehet leállítani az automatikus indulását. Ha meg szükséged van rá, az Assist gombbal indítod. A Vaio Update-et is ugyanott leállíthatod nyugodtan, nem lesz több frissítés.

Ha nem matattál apartíciókkal, akkor a 8-as windows gyárilag ott van az egyiken és a Vaio Care-ben a Recovery-ben visszaállíthatod eredeti szűz állapotra.

[ Szerkesztve ]

(#61837) NY_A válasza NY_A (#61835) üzenetére


NY_A
őstag

Közben megoldódott.
Hátra be volt dugva egy kontroller, amit miután kihúztam rendbe jött a BIOS. Az érdekes az egészben az, hogy már 2 éve be van dugva, eddig nem okozott gondot.
Na mindegy hátha más is jár így, nálam ez volt a probléma.

(#61838) Micsurin válasza movax (#61836) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Azt már próbáltam.

A VAIO Care csak a Win10-et hozza be mint opció. :W

Kinyertem viszont a régi, eredeti Win 8 kulcsom cmd-ből.
A 8.1 lemezes nem fogadja el, honnan szerezzek megfelelő Win 8-az ? Ms weblapon nem találok... marad a virág bolt és a gyári kulcs? :F

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#61839) AndrewBlase


AndrewBlase
senior tag

Üdv!

Tegnapi nap folyamán frissített valamit ez a fostalicska widows. Ezt úgy tudatta velem, hogy "a frissitések érvénybe lépéséhez az aktív időszakon kívül újra fogjuk indítani a gépet" üzenetet feldobta. Halleluja, mondom. Este nyomtam is egy frissítés és leállítás opciót (máshogy ugye nem is lehet kikapcsolni).

Ma meg nem tudok belépni. Bedobja a kezdőképernyőt, majd nyomok egy space-t, hogy a belépési oldalra lépjen, de a jelszóbegépelési ablak nem jelenik meg. WTF? :W Képek
Mi a fészkes fenét lehet ilyenkor csinálni? Csökkentett módban se tudom újraindítani, hogy esetleg visszaállítsam korábbi dátumra...

Miért mindig én???

(#61840) svgyula válasza AndrewBlase (#61839) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Azt próbáltad már, hogy egérrel "megfogod" a kijelző alján és felhúzod?

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#61841) raidx válasza AndrewBlase (#61839) üzenetére


raidx
őstag

nem csak kikapcsolás de bekapcsolás is kell a frissítések életbelépéséhez ami szintén idő. Belépés csak utánna lehetséges. Normál esetbe ki is írja, ne kapcsold ki a gépet és, hogy hány %-nál tart.

Ha valamiért nem sikerült a frissítés akkor csendben tovább mókol a visszaállítással.

Végszükség esetén telepítőről boot és mikor a nyelv választást jóváhagytad a következő oldalon lessz visszaállítási lehetőség választás. Vagy, ha van eleve visszaállító lemez ímit érdemes megcsinálni. USB-re is lehet: [link]

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#61842) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok! Telepíteni szeretném a Win 10-et egy haver laposára,és ez fogad. Mit jelenthet? Előre is köszi!!! :F

(#61843) King Unique válasza Pehi (#61842) üzenetére


King Unique
titán

A telepítő, annak kiírása, pendrive, HDD, a BIOS / UEFI boot és egyéb beállításai rendben vannak? Hibaüzenet részletei? Ha diskpart segítségével törlöd a lemezt, akkor sem engedi?

[ Szerkesztve ]

(#61844) MK VII válasza Pehi (#61842) üzenetére


MK VII
veterán

Nekem ilyenkor annyi elég szokott lenni, hogy újraindítom a telepítést és már jó is.
AHCI módban telepítesz?

(#61845) Pehi válasza King Unique (#61843) üzenetére


Pehi
senior tag

Szevasz! Átraktam a winyót az asztali gépembe,és ott is ugyan ez van! Így még nem jártam sose.

(#61846) Pehi válasza MK VII (#61844) üzenetére


Pehi
senior tag

Persze többször is próbáltam,de semmi. Az asztali gépembe is ugyan ezt csinálta. :W

(#61847) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok,
Van némi hálózat beállítás gondom és nem jövök rá mi a franc okozza a hibát.

A jelenség az, hogy van itthon a routeren keresztül 2 asztali gép egy laptop W10Home-al telepítve és egy média lejátszó a hálózatban.
A hálózat minden eleme egy munkacsoportban van, név ütközés nincs, a router osztja ki a fix IP címeket a MAC cím alapján. Ennek ellenére van egy gép a hálózatban, ami rakoncátlankodik és nem hajlandó az egyik gépet elérni, holott az a gép a hálózat minden elemét tudja tallózni és a másik gép is eléri.
Ez a nevezett gép, látja a saját megosztott mappáit, látja a laptopot, csak a másik asztali gépre nem tud belépni. Jelszó védelem ki van kapcsolva.
Belépési kisérletkor ez a képernyő fogad:

Valaki adjon légyszi tippet, hogy merre keresgéljem a hibát. A W10 saját hibaelhárítója nem tudja azonosítani a hibát és már 2x alaphelyzetbe állítottam a hálózati adapterét a gépházon keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#61848) MK VII válasza Pehi (#61846) üzenetére


MK VII
veterán

Gondolom USB-ről telepítenéd.
MBR partíciós séma szerint csináltad meg a telepítőt?

(#61849) Pehi válasza MK VII (#61848) üzenetére


Pehi
senior tag

Természetesen! :K Lemezről is ugyan ez a helyzet.

(#61850) King Unique válasza Pehi (#61845) üzenetére


King Unique
titán

Az ok, de az említett dolgokat nem ártana tisztázni, mert ez így kevés infó. A telepítő kiírásáról pl. ezen hsz-ben vannak infók, de ha DVD-ről történő telepítésnél is ezt csinálja, akkor felmerül akár a HDD hibája is.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.