Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60101) qqcqqc válasza Aslan (#60100) üzenetére


qqcqqc
őstag

A telepítés során a sorozatszám kihagyás megoldható, ha az adott gépen (alaplapon) volt win10, akkor online aktiválja magát.

(#60102) Aslan válasza qqcqqc (#60101) üzenetére


Aslan
aktív tag

Köszönöm a választ!

Tehát ebben az esetben (mindegyik gépen volt Win10 ... sőt jelenleg is az fut az említett laptopokon, mindegyik az 1 éves ingyenes frissítési időszakban volt frissítve rá) csak elegendő egy Win10 telepítő. Telepítés során kihagyom a sorozatszám megadását és a rendszer érzékeli, hogy adott gépen már volt legális Win10 és így telepíthető is... jól értem?

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#60103) qqcqqc válasza Aslan (#60102) üzenetére


qqcqqc
őstag

Igen, ha kiengeded a netre.

(#60104) TRob1 válasza Aslan (#60102) üzenetére


TRob1
veterán

Így van, ha netet kap. (De ha jól tudom, még a 8/8.1 sorozatszámmal is engedi feltelepíteni... ha netán még nem volt fenn win10. De ez nálatok nem kell, hisz mindenen 10es fut.)

szerk: elkéstem. :)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#60105) Aslan


Aslan
aktív tag

Köszönöm szépen mindkettőtöknek! :R

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#60106) csacsa01


csacsa01
tag

Sziasztok,
A HP Pavilon 7 laptopom ma kapta meg a 1607 (KB 4019472) frissítést. Normális ez? Próbáltam upgradelni a CU-ra, de nem megy. Telepítés során leáll a rendszer és "A Windows előző verziójának visszaállítása" szöveggel, 1607-re áll vissza. Valaki?

(#60107) Ga3rieL válasza Aslan (#60100) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Hali.

A telepítőbe, ki lehet hagyni, hogy ha a Nincs termékkulcsomra mész, vagy pedig beírod a 8, 8.1-es kulcsát, és állítólag el fogadja azt. Én másképp csináltam, azért úgy írtam, hogy "állítólag" . Várj meg más válaszokat,még ha gondolod, hogy biztosra menj. De róla itt van kép

(#60108) VoidXs válasza csacsa01 (#60106) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ugyanez van nálam is, asztali gépen hibátlan, a legújabb verzió fut. Mindkettő eredeti (Imagine), csak a laptopon Education. Inkább kiirtottam az Update minden folyamatát és szolgáltatását, mert különben minden indítás után visszateszi, újratelepíteni tanév közben pedig nem fogom.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#60109) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Amúgy 15063.296 a W 10 verzió száma nálam. Van akinél ettől újabb van? Ha igen,akkor hogy szerezhető be, ha telepíthető formában van vagy a WU-n fog lejönni valamikor?

(#60110) TRob1 válasza Ga3rieL (#60109) üzenetére


TRob1
veterán

Ez a legújabb.

¤ R'n'R ¤

(#60111) Ga3rieL válasza TRob1 (#60110) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Köszi. :R

(#60112) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok.

A képen látható hiba miatt nem működik a DUmeter nevu hálózati adatforgalolm fiogyelő program. Mit kell kikapcsolni vagy beállítani, hogy működjön?

Win10pro van ezen a gépen, de a régi gépemen is win10 van, és azon hibátlan. Az win10home.

(#60113) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok!

Dolgoztam a Win10-en és egyszercsak az fogadott, hogy újra kell majd indítani a számítógépet, mert frissítés következne.

Nem merem ezt megtenni, mert nagyon régi laptopon fut most a Win10 és most jól fut és félek, hogy a frissítés valamit elrontana. Sok gondom volt az elmúlt hetekben azzal, hogy jó legyen a rendszer.

A gépházban bedig az alábbi képen látható értesítés és beállítás van.
Hogyan tudom leállítani, hogy a későbbiekben ne legyen frissítés Win10-en?
Hogyan tudom megakadályozni, hogy ez a frissítés most feltelepüljön?

köszönöm

(#60114) King Unique válasza Orionk (#60113) üzenetére


King Unique
titán

A frissítések letiltása és irányítása is elvileg megoldható. De, ha nem telepíted a fontos, illetve a biztonsági frissítéseket és véglegesen letiltod a WU-t, akkor kb. felesleges újabb Windowst használni... Ennyi erővel ott van a már nem támogatott XP, aztán az majd nem fog frissíteni....

Másrészt korántsem biztos, hogy egy-egy update nálad problémát fog okozni. De, ha valaki ezen parázik, akkor pl. visszaállítási pontokat készít, vagy a Windows beépített eszközével lementi a rendszert egy másik meghajtóra, amihez utána egy helyreállítási meghajtót hoz létre. Majd azt pendrive-ról bebootolva szükség esetén helyre tudja állítani a rendszert. Vagy eleve inkább pl. a Macrium ingyenes szoftverét használja ilyen célra.

[ Szerkesztve ]

(#60115) nubreed válasza King Unique (#60114) üzenetére


nubreed
veterán

Én is a Maciumra esküszöm. :) :K

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#60116) King Unique válasza nubreed (#60115) üzenetére


King Unique
titán

Igen, jó kis program és tud kb. mindent, amire normál esetben szükség lehet. :K
Illetve már egy korábbi tesztben is kitűnt.

(#60117) Pocok256


Pocok256
veterán

Sziasztok valaki ütközött már abba a problémába hogy kb 2-3 hetente összeomlik az indexelés a windows ba és újra elkezdi csinálni. Webfejlesztő vagyok az egész www mappám indexelve van tartalommal együtt ezek kb 300-400k fájlt eredményeznek lehet ez lehet a probléma ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#60118) nubreed válasza King Unique (#60116) üzenetére


nubreed
veterán

Elírtam, Macrium -ot akartam írni én is. :) Igen, szerintem anno ezen teszt alapján találtam rá én is erre a jó kis programra. Azóta is nagy megelégedéssel használom. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#60119) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Amikor virtuális gépen futtatnék Win 10-et, de nekiáll órákon át updatelni, az az érzés felbecsülhetetlen...

Semmilyen mód sincs arra, hogy egyszerűen kikapcsoljuk a frissítéseket? Bármilyen brute force megoldás jó lenne.

(#60120) SP4C3 válasza AeSDé Team (#60119) üzenetére


SP4C3
veterán

Ha letiltod a "Windows Update" service-t?
Ha már ott jársz akkor a telemetry is mehet a levesbe.

Gpedit.msc is a segítségedre lehet.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#60121) membrandj


membrandj
nagyúr

Sziasztok!

Adott egy asztali gép 1150-es konfig.
Wifin csatlakozik tp link usb-s eszközzel az 1043 nd v3 routerre.

Azt írja ki a win,hogy nincs internetkapcsolat ( biztonságos ), tehát csatlakozik a wifire,de nem lát netet mögötte.
A trükk az,hogy valójában van net. Böngésző, email kliens stb minden megy hibátlanul, egyedül a win érzékeli úgy,hogy nincs net.

Emiatt a win update se fut le már 2 hónapja.

Mi lehet a probléma,hogy tudnám megoldani?

Ugyan ezen a wifin lóg egy fuji laptop, szintén win 10,de nincs probléma.
Kábelen másik win 10 gép, szintén nincs probléma.

Bármi ötlet, tipp jól jönne.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#60122) pendre54 válasza pataslogeza (#60112) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Próbáld meg a "Nincs szükség az illesztőprogramok aláírásának a megkövetelésére" opcióval telepíteni a progit.

Elérhető: Gépház/Frissítés és Biztonság/Speciális rendszerindítás/Újraindítás/Hibaelhárítás/Speciális lehetőségek/Indítási beállítások útvonalon, majd a fotón látható lehetőségek közül, az újraindítás után kiválasztod ezt az opciót.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#60123) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Mit befolyásol a Security mode, ha win10 telepítéskor nincs kikapcsolva?
És nem Satndard-ra van állítva, hanem Customized-ra?

(#60124) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok!

2 napja telepítettem és használok először Win10-64bitest.
Van egy külső merevlemezem. Először USB-re való csatlakozáskor azt állítottam be, hogy ha a későbbiekben rácsatlakoztatom a Win10-re ezt a külső vinyót, akkor automatikusan olvassa be a mappákat.

Most már ez zavaró lett.
Hogyan tudom vissza kiállítani, hogy ha rácsatlakoztatom, akkor ne csináljon semmit a Win10, hanem majd ha fájlkezelőben megnyitom, akkor listázza ki őt is?

köszönöm.

(#60125) Ga3rieL válasza Orionk (#60124) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Hali. Ott tudod. lenyitod, és kiválasztod, a Semmilyen műveletet nehajtson végre.
.

Vagy pedig a Be-t átkapcsolod Ki-re és akkor semelyiknél nemfogja feldobni se a kérdést,meg se semmit, gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#60126) Doky586 válasza Orionk (#60124) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Legegyszerűbb az "Automatikus lejátszás"-t kikapcsolni 1 az 1 ben..

(#60127) Orionk


Orionk
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek.

Most azt kérdezném, hogy régen, előző windowsoknál a start menüt megnyomva volt olyan opció, hogy Dokumentumok. Ha odavitte az ember az egeret, akkor megmutatta a legutóbbi 10-15 megnyitott fájlt.

Most ez a funkció hol van? köszönöm.

(#60128) Ga3rieL válasza Orionk (#60127) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Nincs mit. Ha lent a startcsíkon rámész a fájlkezelőre akkor nyomsz rajta 1 jobb klikket, és a menüben kiválasztod a dokumentumokat, és ott vagy. Így is lehet.

Amúgy én azt ki iktattam, :D ha jól tudom a fájlkezelőbe mutatta, a leggyakrabban használt rész opciónál.

[ Szerkesztve ]

(#60129) marec1122


marec1122
senior tag

sziasztok!

azt kérdezném hogy mennyire megszokott hogy azután hogy lefrissítettem a windowst a chrome használat során a facebook videók nézése közben leáll a böngésző. újraindítás és ilyenek után is. más is érzett hasonló anomáliát?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#60130) vlevi válasza marec1122 (#60129) üzenetére


vlevi
nagyúr

Most így konkértan ilyet nem.
De rengeteg összevissza tevője van a rendszernek, akármi előfordulhat.

Mivel böngészőről van szó, én megpróbálkoznék új profillal, wagy pedig a portable változattal. Hátha. Kicsi a valószínűsége, de azért mégiscsak előfordulhat, hogy valami összeakad.
A portableapps.com oldalról letölthető portable opera, firefox, chrome, satöbbi nagyon jó ilyen tesztekre. Mivel külön felhasználói profil mappájuk van, szabadon lehet velük próbálkozni.

(#60131) TRob1 válasza Orionk (#60127) üzenetére


TRob1
veterán

Fájlkezelőt megnyitva alul mutatja a Legutóbbi fájlokat.

Vagy a Starton, Tálcán lévő appok ikonján jobb klikkre mutatja az adott appban utoljára megnyitott fájlok listáját (pl. Excel ikon jobb klikk, Excelben megnyitott Legutóbbi fájlok, IrfanView-on jobb klikk, Legutóbbi képek... és így tovább)

stb.

¤ R'n'R ¤

(#60132) CirrMee válasza Orionk (#60127) üzenetére


CirrMee
addikt

Az eredeti Start menüt kinyírták a win8 alatt, a 10 -esre meg bedobtak egy annak csúfolt metrós/modern gányolást. Ha a régi kell, külső proggit kell feltolni (pl az ingyenes Classic Shell, van hozzá magyar fordítás is).

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#60133) laszlohu


laszlohu
addikt

Egy másik fórumon is feltettem a kérdésem, ami az alábbi linken található :

[link]

Köszönet

(#60134) pataslogeza válasza pendre54 (#60122) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Köszönöm.
Sajnos nem segített, de közben rájöttem mi volt a baja. Letöltöttem a legújabb verzióját a programnak és azzal hibátlan. Nem értem miért nem jó ezen a gépen a régebbi verzióval, mert a laptopon működik rendesen a régi is, és azon is win10 van.

(#60135) SP4C3 válasza laszlohu (#60133) üzenetére


SP4C3
veterán

Az csak másik topic. :B
Amúgy másolhattad volna.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#60136) vlevi


vlevi
nagyúr

Nnnna, megpróbálnak valamit a Movie Maker helyett

Windows Story Remix: A new way to transform your photos and videos

(#60137) netpeti98 válasza vlevi (#60136) üzenetére


netpeti98
addikt

OneDrive Files On-Demand elég jó lesz, végre visszatérnek a placeholderek, de már rendszerszinten integrálva.

(#60138) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Ez a kurva win10 tegnap frissített, most megnyitom a fos edge-t és lám be vagyok jelentkezve.

NEM JELENTKEZTEM BE! Rohadjon meg!

Kilépés gomb nincs!

Hogy tudok kilépni?

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#60139) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Használtam a gépen a sype telepített változatát, most minden indításnál hozza a szarját.

Ettől hogy lehet megszabadulni?
Honnan veszi a jogot a bada, hogy helyettem döntsön?

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#60140) SP4C3 válasza Sztlaci (#60139) üzenetére


SP4C3
veterán

Win 10 megjelenése óta elfogyott a gerinc májkroszoftnál, mondjuk előtte sem volt sok, ami azt illeti, skype-on meg is látszott, amint megvették. :B

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#60141) Sztlaci válasza SP4C3 (#60140) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Erőlteti a korábban előzetes verziókét beépített fost.
Egye fene, de ha abba lépek be nincs meg csak egy, azaz egy partnerem a listában.
A telepített verzióban viszont mindenki meg van.
Hogy lehet behozni az ismerősök listáját, újra bepötyögés helyett?
Ha már erőltetik, legalább működne normálisan.
Ez a unió is csak azzal tud szórakozni, hogy a cookie-kat mindig el kell fogadni.
A mikrofos szemét adatgyűjtő erőszakos szarával nem kezdenek semmit.
Fentebb volt a telemetry kikapcsolása, ez hogy? Nekem mindig visszakapcsolja magát.

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#60142) netpeti98 válasza Sztlaci (#60141) üzenetére


netpeti98
addikt

A Contacts alatt ott van mindenki.

Ha nincs, akkor valószínűleg nem jó fiókkal vagy bejelentkezve. Ebben az esetben kattitnts a profilképedre az oldalsávon jelentkezz ki, és utána jelentkezz be azzal a fiókkal amit használni szeretnél.

[ Szerkesztve ]

(#60143) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Hogy a t@kömbe is működik ez a Win10CU Game Mode? Nekem be van kapcsolva (szerintem) :F

Akkor ennek a funkciónak mit is kell csinálnia?
Pl. az normális, ha félbehagyok egy játékot, mert innom kell egy sört és beindul közben a képernyő kímélő?
De találkoztam már durvább hibával is CU frissítés után.
Akkor kapcsoljam ki?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#60144) VGYke válasza SP4C3 (#60140) üzenetére


VGYke
addikt

Hogy rohadjanak el amiatt hogy az okos TV-kről letiltották....

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#60145) SP4C3 válasza Sztlaci (#60141) üzenetére


SP4C3
veterán

Nem nem nem nem és nem. Nem elfogadod, hanem csak visszajelzed, hogy: "Tudomásul vettem, hogy odaszartak a gépemre és követik a tevékenységeimet eme csodálatos technológia segítségével, mellyel később személyreszabott szemetet tolnak a képembe a saját erőforrásaimat sem kímélve ezáltal." Szóval azt a cookie-t bizony odatolja és csak egy értesítést küld róla, hogy meg lettél jegyezve. 100 év közmunkát az összes ilyen nyomorult nyakába, hamár így kihasználják mások tudatlanságát. Pheeeersze az hogy beleírják az EULA-be (szerződés amire mindig "agree"-t nyomsz) és soha senki nem fog 4500 tömény BS jogi szöveget átnyálazni... Egy évnyi privacy-policy-t 76! munkanapig tartana elolvasni plusz még az idegveszteséget rászámolni, hogy 76 napig ülsz és olvasol...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#60146) SP4C3 válasza VGYke (#60143) üzenetére


SP4C3
veterán

Windows Game Mode is FASTER – $h!t Manufacturers Say Ep3

Szerintem kapcsold ki.

Meg azok is rohadjanak meg akik okostv menüjébe is reklámokat tolnak, vajon miért nem néznek sokan tévét évek óta. . .

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#60147) Sztlaci válasza netpeti98 (#60142) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Köszönöm! :R

Ennél a verziónál a kamerát, hangot hol lehet konfigurálni?
A beállításoknál nem találok ilyen lehetőséget.

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#60148) Sztlaci válasza SP4C3 (#60145) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Igen csak tudomásul veszem, pontatlanul fogalmaztam, de akkor meg mi a szarnak húzza vele az időt, más lehetőségem úgy sincs. Úgy tudom ezt a baromságot meg a júnió miatt kell minden oldalnak a pofámba tolni.

Megpróbáltam a start menün levő fiók ikonnal kilépni, kilépés után újra jelszót kér, de ki volt lőve a jelszó kérés. Akkor most mi van?
Újraindítottam jelszó beírása nélkül, most indításnál egy tized másodpercre látom a jelszó kezelő ablakot a lopott e-mail címemet, és a becsillagozott jelszó is ott van. Indítás után ismét be vagyok jelentkezve a fiókommal.
A fiókot nem is adtam meg a win telepítésekor, erre az indamail-es címemet hozzá rendelte a wihez, úgy hoz ehhez nem kért engedélyt. Telepítés után ide léptem be az indamail belépő oldalán, és hozzá társította a wint.

Egyszer sikerült kijelentkezem, most újra beléptetett a frissítéssel, úgy, hogy jelszó kérés sem volt, azaz lopott jelszóval léptetett be. Így még jobban személyhez kötheti az adatgyűjtését.
Másnál hogy áll ez?

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#60149) Sztlaci válasza nubreed (#60118) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Maciummal készítettem mentés egy korábbi állapotról.
Vissza állításnál, ha jól találom ki, akkor lemezről kellene indítani a gépet?
Nincs lemezmeghajtóm.
Magyar leírás van valahol?
Nálam még az orosz kellett tanulni, abból vizsgáztam, angol csak googlefordítóval megy. :(

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#60150) King Unique válasza Sztlaci (#60149) üzenetére


King Unique
titán

A lemezképet gondolom egy másik fizikai meghajtóra mentetted le. Viszont a visszaállítást a program WinPE-alapú pendrive-ról / optikai lemezről bootolható változatával kell megoldani! És bizony tele van a net többek között magyar nyelvű leírásokkal is. Íme pár példa:

Bootlemez (Rescue CD) készítés Macrium Reflect programhoz.
Merevlemez klónozás Macrium Reflect Free program használatával.
Operációs rendszer mentése, visszaállítása a Macrium Reflect Free program használatával.
Windows rendszerek klónozása

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.