Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60601) Pityesz78


Pityesz78
tag

sziasztok,
Az van, h a legutóbbi frissítés óta a gépem nagy erőbedobással pörög kb 60% úgy, h nem indítottam semmilyen programot. Nem tudom mi okozza ezt :(
A feladatkezelőben a Windows Command Processor-ból 3 db fut egyenként kb 12-15%-on. Console Windows Hoost-ból szntén 3 van, ez lehet, h természetes nem tudom csak próbálom kideríteni mi a gond...

(#60602) Occon adom


Occon adom
aktív tag


A hiba maradt :((( :( :W

(#60603) .zSoLTi.


.zSoLTi.
senior tag

Sziasztok! Legutóbbi nagy frissítés óta nem megy le a monitorom alvóba. Vga drivert frissítettem, energia gazdálkodást megneztem elvileg mennie kellene. Vmi tipp?

[ Szerkesztve ]

(#60604) #33253120


#33253120
törölt tag

Üdv.
Asus X54H laptopomon elment a hang a "Windows 10 Insider Preview 16193.1001 (rs_prerelease)" frissítéssel, és a ma felrakott "Windows 10 Insider Preview 16199.1000 (rs_prerelease)" sem hozta vissza.
Ha jobb alul a hangszóróra jobb kattintok, akkor a hangok alatt jelzi, hogy nem fut audioszolgáltatás és indítsuk-e el. Persze. Ekkor feljön a Hang ablak, és nincs telepített hangeszközt ír a lejátszás, és a felvétel fülön is.

Na ilyenkor mi van?

(#60605) Joker88


Joker88
őstag

nem teljesen idevág a kérdés, de..

Ismeritek ezt a programot ?
" Auslogics Disk Defrag Pro " weboldal

Kell ez W10 mellett,illetve SSD mellé ?

A Crucial SSD-n terjeszkedik a Windows 10, a WDC-n pedig az adatok vannak..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#60606) sanyek2


sanyek2
senior tag

Tud valaki ebben segíteni?

(#60607) ron8


ron8
senior tag

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy chrome böngészőből párom facebookja nagyon lassú míg az enyémmel semmi baj nincs. Másik gépen viszont az övével sincs baj. Mi lehet ennek az oka? Esetleg valamit karban kellene tartanom a gépen?

(#60608) ron8 válasza ron8 (#60607) üzenetére


ron8
senior tag

Azt kifelejtettem, hogy belassulásnál a cpu felmegy 86%-os kihasználtságra is...

(#60609) Peathee válasza sanyek2 (#60558) üzenetére


Peathee
aktív tag

Szia,

Szerintem a youtube már átállt HTML 5-re. Nem kell neki Flash plugin főleg nem Chrome alatt.

(#60610) quailstorm válasza Peathee (#60609) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Teljesen mindegy, mert a Chrome-ban évek óta integrált flashplayer van és teljességgel mindegy neki mit raksz fel külön és mit nem. Főleg amióta NPAPI támogatás nincs, erőszakkal se tudod rávenni a külső flashplayerre.

(#60611) alratar


alratar
addikt

Sziasztok.

Azt meg lehet oldani valahogy, hogy a rendszergazdai fiók mellett, ami ugye jelszavas, létrehozok egy másik fiókot, ami nem jelszavas s ez utóbbiba jelentkezik be automatikusan?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#60612) vlevi


vlevi
nagyúr

Nincs walami arra, hogy az Intéző NE bohóckodjon azzal, hogy mikor mit jelenít meg részletes, és mit listában? Vagy, hogy mikor gondol úgy, hogy bekapcsolja a csoportosítást?
Tudom, van egy nyomógomb a beállításokban, ami az almappákra átállítja a bneállítást, de nekem nem ez kéne.
Hanem az, ami utoljára az XP-ben, volt, "mappák beállításainak megjegzyése". Ezt kikapcsoltam, és akkor nem váltogatta az intéző a nézeteket, minden mappaváltáskor.
Ke....l idegessitttő tud lenni egy idő után.
Főleg, hogy wan olyan mappa, amire nem is engedi rákényszeríteni a másik beállítást, illetve, hogy f***gom sincs, hogy mi alapján dönti el, hogy ez most milyen mappa, és melyik másik mappának a nézetbeli beállításait húzza rá.

(#60613) sanyek2 válasza Peathee (#60609) üzenetére


sanyek2
senior tag

Ez így van. azóta nem játszik le mindent.
Ezért raktam fel a flash playert. Eleinte írta is az Adobe, hogy nem kell telepíteni. Újabban már letölthető.

Eltávolítottam. Ugyan úgy csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#60614) quailstorm válasza vlevi (#60612) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Viccen kívül, Total Commander. Intézőt nem lehet komolyan venni egyszerűen, fájlmegnyitáson kívül másra használhatatlan.
Szerencsére én még az intéző előtti rendszereken szocializálódtam, Norton Commanderen... Nem okoz gondot mást használni.

(#60613) sanyek2 : pepper flash plugin az Operához és a nyers Chromiumhoz van, nem a Chromehoz.

[ Szerkesztve ]

(#60615) sanyek2 válasza quailstorm (#60614) üzenetére


sanyek2
senior tag

Az teljesen mindegy, próba gyanánt raktam fel, hátha megoldja.
Tisztában vagyok vele hogy a chrome váltott. Ez folyt a csapból is.

(#60616) raidx válasza sanyek2 (#60558) üzenetére


raidx
őstag

Az eserménynaplóba mi kerül ilyenkor mint hibaok? Azt a következő start utánn is megtudod nézni, ha igaz.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#60617) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Hali! Következő a hasfájásom. Van egy csomó zenefájl-mappám. A mappákon belüli fájlok közül némelyik "kedvenc". Ezeket meg lehetne "jelölni" valahogy? Azaz, ha megnyitom a mappát, a többi közül egyből kitűnjön az a néhány fájl, ami tetszik.

[ Szerkesztve ]

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#60618) Mappa


Mappa
addikt

Üdv!

2 napja küzdők ezzel de egyelőre nem találtam megoldást. Semmilyen képernyőkimélőt nem enged használni (tudom megoldás ne használjak)

Természetesen a vga driver, a dx is a legfrissebb. win update is. Mi a jó ég orvosolhatja ezt? :F

nem kötelező megadni

(#60619) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Első körben itt tenném fel kérdésem, hát ha a jelenség Win10 hiba (eddig még nem találkoztam vele, pár hete látom).
Ha alvó állapotba kerül a gép majd felébresztem, a monitor "bezanzásodik":

Ezt csak telefonnal tudom foltozni, el kell kapni a pillanatot, mert nem mindig ilyen és a PrintSrceen szerintem nem is örökíti meg a hibát.
Szerintetek ez mi lehet?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#60620) vavakika válasza Occon adom (#60602) üzenetére


vavakika
csendes tag

Helló.
Esetleg nem ez lehet a probléma?
https://support.microsoft.com/hu-hu/help/18614/windows-essentials

(#60621) Cr00py válasza VGYke (#60619) üzenetére


Cr00py
senior tag

Ez inkább vga hiba szvsz, mintsem Win..bár ez szubjektív.

(#60622) quailstorm válasza Cr00py (#60621) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jeltovábbítás vagy kódoláshiba inkább. Nem klasszikus VGA hiba, mert az vagy rajta lenne a printscreenen, vagy már kékhalálozott volna a rákba. Szerencsére ez nem RAMkosz vagy BGA hiba. Bár többet én se tudok.

(#60620) vavakika: de alighanem az lesz, nem offline telepítőből akarja feltenni. elvileg ez a 2012-es Essentials telepítő, ha lejön megnézem

Igen ez az, 2012 HUN.

[ Szerkesztve ]

(#60623) anorche1


anorche1
őstag

Adott 2db Windows 10 -et futtató gép, közös helyi hálózaton. A feladat, hogy a Windows gyári fájlmegosztását használva érjem el ezt:
'A' gép címe legyen mondjuk 10.0.0.2, 'B' gép címe 10.0.0.3.. 'A' gépen megosztok egy mappát, és 'B' gépen beírom az intéző címsorába 'A' gép IP címét "\\" után. Szépen ott is lesz a megosztott mappa. Én azt szeretném beállítani, hogy mikor megnyitom ezt a mappát, akkor kérjen egy felhasználónevet és egy jelszót, mégpedig az 'A' gép egyik felhasználóját.
Mert ahogy eddig próbálgattam, csak azt tudtam elérni, hogy megmondtam hogy Mindenki hozzáférhet, és akkor tényleg hozzáfértem, vagy ha az 'A' gép egyik felhasználóját akkor nem engedett be a mappába, és nem is kért felhasználónevet és jelszót.

Remélem érhető, hogy mit szeretnék.
Az biztos, hogy ez megcsinálható, mert már 1x megcsináltam, de egyszerűen nem jövök rá hogy hogy.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#60624) Peathee válasza VGYke (#60619) üzenetére


Peathee
aktív tag

ha a Print Screen képen nincs rajta a hiba akkor ez videokártya vagy monitor hiba. Ha rajta van akkor meg driver.

(#60625) anorche1 válasza anorche1 (#60623) üzenetére


anorche1
őstag

Sry a dupláért, lejárt az idő.

Azt sem értem, hogy az 'A' gépen megosztott mappának való elérést csakis az 'A' gép rendszergazdájának engedem meg, akkor miért tudok 'B' gépen kérdés nélkül belépni?

Egyébként 'A' gépen a speciális megosztási beállításokban az összes hálózatnál a jelszóval védett megosztás bekapcsolása van kikpipálva, nem ezzel van a gond.

Szerk.:
Fordítva megy, vagyis 'B' gépen osztottam meg egy mappát, és 'A' gépről egy 'B' gép felhasználói adataival érem el.

:W :W

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#60626) Slavia válasza VGYke (#60619) üzenetére


Slavia
aktív tag

szvsz nagy valószínűségel vga hiba hasonló volt nekem kb 1 éve.

(#60627) Drachoo válasza VGYke (#60619) üzenetére


Drachoo
senior tag

Szerintem vga kártya.

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#60628) tomama


tomama
aktív tag

Sziasztok, a mai nap folyamán ezzel a hibával találkoztam és nem tudom mi lehet a probléma: "az alkalmazás számára nem engedélyezett a grafikus hardver elérése" Ezt akkor dobja ki, ha a számítógép képe megkettőzésen van (egyszerre a monitoron és a tv-n) és elindítok akármilyen játékot.
A válaszokat előre is köszönöm!

(#60629) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

megoldódott... :)

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#60630) SRII


SRII
őstag

hali!
Valaki meg tudná mondani ,hogy a véres hurkába kell kikapcsolni azt,hogy ne kérjen minden gépbekapcsolásnál jelszót??

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#60631) Joccc07 válasza SRII (#60630) üzenetére


Joccc07
addikt

Win gomb ->netplwiz (Beír) -> enter -> Pipa ki -> Alkalmaz v. ok -> Jelszó beír 2x ->Enter

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#60632) twosixxx


twosixxx
csendes tag

Hello!

Windows 10, friss telepítésről van szó, tegnap reggel óta létezik az a problémám, hogy az eseménynapló néhány percenként minden előjel nélkül magától megnyílik újra és újra, ha bezárom közben őket, ha nem. Találkozott már valaki ezzel a problémával? Az eseménynaplót végignézve semmi különlegeset, szokatlant nem látok.
Köszi!

(#60633) SRII válasza Joccc07 (#60631) üzenetére


SRII
őstag

jó lett ,köszönöm.

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#60634) daimonion válasza anorche1 (#60623) üzenetére


daimonion
senior tag

Otthoni csoport

(#60635) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok!

Win10 - 64bit:
A tálcán az energiaellátás ikonját(tölti-e az akksit, vagy nem) nem jeleníti meg a Win boot-olás után. Pedig belépek a tálca beállításaiba és ott be van állítva, hogy mindig látszódnia kellene. Valamint a beállításoknál jól is írja, hogy pl. 98%-on van és nem töltődik.

mi lehet a gond?
Egyik napról a másikra jött elő és 2 hete telepített, felfrissített Win10től van szó. Eddig nem találtam hibát a futása során.

köszönöm
üdv.,

(#60636) svgyula válasza tomama (#60628) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ha klónozod nincs elsödleges kijelző. Ha kijelölöd valamelyiket elspdleges kijelzőnek és a másikra kiterjeszted a képet akkor az elsődlegesen fog elindulni.

(#60594) Misi_D
Izlések és pofonok. Nekem az első az a telepítés után. hogy a startmenüt elrejtsem! Engem rendesen idegesít. Na meg az ha egy ecxel file képletezés közben a meglökött egér miatt eltűnik az alkalmazás és kezdhetem elöről. Az a mozdulat, hogy az egeret odahúzzam nekem nem megeröltető sőt! nekem ez a kényelmes. :K

(#60635) Orionk

Próbáld meg azt, hogy kiveszed az aksit. Elindítod töltőről. Akkor elméletileg az aku hiányt jelezni lellene. Bolt már nálam olyan 'anomália" amikor a kapcsoló fordítva működött. Ha mégsem jelzi akkor tedd fel az eredeti chipset tepítőt amit a géphez adtak.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#60637) tomama válasza svgyula (#60636) üzenetére


tomama
aktív tag

Úgy néz ki,hogy megoldódott.Amúgy a legutolsó win frissítés óta mindenféle probléma előjött.
Frissítettem az alaplap BIOS-át és azóta úgy néz ki minden ok.

(#60638) tomama válasza tomama (#60637) üzenetére


tomama
aktív tag

Elszóltam magam :W 1órát normálisan működött,most meg ugyan úgy kifagy a játék megkettőzött képernyőn.

(#60639) DarkFater válasza iPetras (#60049) üzenetére


DarkFater
tag

Kedves iPetras kolléga,

A win10-nek végre lenne 1-2 olyan extrája, kényelmi szolgáltatása ami miatt azt mondom érdemes lenne használni.

Én speciel rendkívül örülök annak, hogy a profilok végre úgy vannak kezelve, hogy a két profil az teljesen szeparált, így pl a böngészőben a nejem által keresett, használt, nézett dolgok azok nem jelennek meg az én böngészési előzményeimben. Ez a szétválasztás nem volt tökéletes win7 alatt.

A csillogó külcsín pl a szép hátterek tetszenek, de nem tetszik, hogy nem dönthetem el melyiket lájkolom, melyiket nem, így aztán tolják a pofámba az egyenízlést.
Szóval szép kis lakkozott szarhalom ez, DE...... DE..... DE..... vissza fogok menni 7-re előbb-utóbb.

A win10 olyan mint egy Hollywood-i film: Nagyon látványos, de nulla sztori. Felejtős....

A Micro Shit nevű szoftverkezdeményeket gyártó és béta állapotban piacra dobó saját magát MicroSOFT-nak merészelni nevező kétballábas töketlen barmok gyülekezete cég meg elmehet a kisf****mba.

Tudom, hogy nem az alkalmazottakon múlik. Biztos vagyok benne, hogy a programozó srácok vért izzadnak, hogy működőképessé tegyék ezt a szarhalmot és házon belül sírnak, hogy mekkora gáz ez. Azt sem csodálnám ha felállna kompletten egy fejlesztő csapat azzal, hogy "Ehhez mi nem adjuk a nevünket".

Az én átkaim elsősorban a Redmondi menedzsment felé szállnak, hogy rúgnák őket seggbe minden reggel egy 56-os vazelines gumicsizmával, hogy csak annyit szóljon, hogy "slupppp"

Nem érdekel, hogy mennyi új fícsört produkál az új build amikor a win10 olyan alap dolgokat nem tud, hogy FELISMERNI egy rohadt pendrive-ot amit beledugok!!!!!

Hát a jó édes anyátokat ott Redmondban!

Már a windows Xp is tudta, hogy mikor beledugtam a pendrive-ot, akkor kiírta, hogy ez egy KINGSTON USB DRIVE vagy ADATA USB meghajtó, stb stb.

A win10 azt mondja "USB meghajtó" és látom, hogy az USB3-as pendrive-ot USB2 üzemmódban használja az USB2-est meg USB1 módban. Aztán orrom alá dörgöl egy hibaüzenetet, hogy ez az eszköz gyorsabb üzemmódra is képes lenne, ha a megfelelő slotba dugnám. Na ne mondd! A win7 nem pofázott, hanem lekezelte....

Legújabb: A hétvégén monitort cseréltem és az LG monitorom helyett bedugtam egy win10 átállás óta nem használt Samsung SA350 monitoromat a gépbe, hogy járassam kicsit.
Ez egy Full HD monitor. Anno Win7 felismerte, kezelte, win8 ugyanígy. Win Xp alatt voltak gondjaim emlékeim szerint, de ott manuálisan beállítottam az értékeket és ment.

Win10?
Nem ismeri fel. "Ismeretlen, nem PnP monitor"
Felbontás 1024x768.

Manuális beállítás?? NINCS! Nehogy már a kis hülye juzer megmondja a nagyon okos win10-nek, hogy mi a tutti.

Azt ŐŐŐ a nagyságos OS úristen JOBBAN TUDJA. Ja hogy nem tud semmit? AKKOR IS Én vagyok a hülye, a monitor meg szar.

Ez a fő bajom a win10-el. AZ, hogy kurvára okos akar lenni és megmondja helyetted a tutit. Te ne akard beállítani a dolgokat, nem is állíthatod sok helyen. NE szólj bele! Te vagy a hülye felhasználó, ő jobban tudja.

Namármost ha ez egy korrekt oprendszer lenne még rá is hagynám. Elvégre a lustaság nagy úr. :D

DE mivel hülye, hülyeségeket beszél, hülyeségeket csinál, alap dolgokat nem tud.....

Az ILYEN nekem NE dumáljon és NE mondja meg nekem a tutit!

Ha a win10 pasi lenne, már régen kint lennénk a havon és pofán csaptam volna párszor. :)

Szóval a nagyságos Microsoft bekaphatja.
Amíg ez megy Nálam tuti jó helyen van a PR-juk.

Csak napi 8-10 ügyféllel konzultálok IT ügyekben.
Ha felteszik nekem a win10 kérdést akkor lebeszélem őket, ha vacillálnak, akkor mutatok nekik egy-két "apróságot". Vinnyogva röhögnek, mekkora balf...ék egy társulat az MS és nem váltanak.

Nem egy céget visszafelé migrálunk.

Éljen, éljen éljen a XXI. század......

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#60640) jokeph válasza DarkFater (#60639) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ez oszt igen! Tömény... ;] :C :R

Nekem (még) nincsenek gondjaim a W10-el, igaz csak 2 hete van fenn, és extra igényeket sem támasztok (se hardveresen, se szoftveresen). :U

Ha mégis begárgyulna, visszagyúrom magam a bevált W7-re. :)) :D :DD :DDD ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#60641) lck válasza DarkFater (#60639) üzenetére


lck
senior tag

Vannak emberek akik vonzzák a bajt. Nem tehetnek róla - így születnek.

Az elmúlt években minimum 40-50 ember gépével foglalkoztam, frissítettem a rendszert, telepítettem, karbantartottam. Az utóbbi időben többnyire Win10-et.

Talán 2-3 volt aki köztük akik utólag különböző problémákkal tértek vissza hozzám. - De ők rendszeresen.
( A többinek semmi gondja )

Nem tehetnek róla - születési sajátosságuk, hogy vonzzák a bajt.

(#60642) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

1703-as verziónál, hogyan lehet a defender bizonyos értesítéseit figyelmen kívül helyezni?
Nem szeretném, hogy a letiltott virtualbox hálózati csatoló miatt mindig jelezzen a felkiáltó jellel.

(#60643) Misi_D válasza lck (#60641) üzenetére


Misi_D
tag

Nyilván, így születtek... Meg a fogtündér is létezik, és a Mikulással kéz a kézben jár, nem?

Ha ugyanazzal a géppel jönnek vissza hozzád folyamatosan, fel sem merült benned, hogy mégis (talán...) valamilyen inkompatibiltás esete forog fenn? :)

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#60644) Locutus


Locutus
veterán

Talált már valaki megoldást arra, hogy CU után egyszerűen nem hoz létre WORKGROUP-ot a win10? Hiába van minden beállítva, és tesz is úgy, mintha WORKGROUP-ban lenne, a hálózaton semmi más eszköz nem látja. Ugyanazokkal a beállításokkal, amikkel a creators update előtt még jó volt...

Szerk: erről a gondról van szó. Ahogy elnézem nem egyedi, és úgy tűnik a "Master Browser" legyen ez bármi is broken 1703 alatt...

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#60645) lck válasza Misi_D (#60643) üzenetére


lck
senior tag

User errorok - szinte kivétel nélkül. + tudatlanság, gyakorlatlanság. A kompatibilitási probléma elenyésző.

Egy példa a szerintem "veleszületett" felhasználókra: [link] Hozzáteszem évek óta használok NOD-ot (is) soha semmi még ehhez hasonlót sem tapasztaltam és a legritkább azok száma akik itt a fórumokban panaszkodnának rá.

[ Szerkesztve ]

(#60646) quailstorm válasza lck (#60645) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én eddig NOD2-től 10-ig jutottam (minden köztes verzió) és haverok is átálltak anno velem együtt évekig. Ilyet még nem láttam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#60647) kisapa válasza quailstorm (#60646) üzenetére


kisapa
senior tag

Én ESS-t használok és semmi gondom vele. Csendben végzi a dolgát a háttérben.

(#60648) rgeorge válasza Locutus (#60644) üzenetére


rgeorge
addikt

Én találkoztam ezzel, be is írtam ide. Meg MS fórumra is, de ott sem kaptam választ még, az előző verzióra való visszaállás kivételével. Nekem hetekkel a CU-ra frissítés után szűnt meg működni a megosztás, de azonos hálózaton egy frissen telepített CU-s gépen meg megy.
Arra jutottam, hogy néhány szolgáltatás és a hálózati interfészek kapcsolata szakad meg valamilyen hálózati módosítás után, ezt registryben részlegesen helyre tudtam állítani, így pl. ip címmel már mennek a megosztások, de pl. a médialejátszóm még mindig nem látja a gép megosztásait.
Talán elég elterjedt a hiba ahhoz, hogy legyen hozzá javítás, de még nem annyira elterjedt, hogy ez megtörtént volna mostanában.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#60649) SRII válasza Joccc07 (#60631) üzenetére


SRII
őstag

szia, ismét egy kérdéssel fordulok hozzád/hozzátok!
Hol tudom beállítani azt,hogy ne állítsa át magát eng billentyű kiosztásra? játék közben állandóan átvált és annyira irritáló!

már megoldódott...

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#60650) King Unique válasza DarkFater (#60639) üzenetére


King Unique
titán

Az USB-eszközök nem megfelelő kezelése főleg a 1607-es verziónál volt téma. De még szerencse, hogy nem mindenki tapasztalta és eleve az adott hardver- és szoftverkörnyezet függvénye is. Az meg a másik, hogy ki tudja ki milyen drivereket rakott fel pluszba, le szokta-e rendesen választani az eszközöket, PC-n az előlapi portok helyett próbálta-e hátlapiakat stb.

Egyébként én a 7-est nem feltétlen sztárolnám annyira az USB témában...Eleve nincsen natív USB 3.0 támogatása, így egyes gépeknél már a telepítésnél gondok lehetnek. Sőt, sok esetben amíg nincsen felrakva a driver, addig az USB-portok használhatatlanok. Aztán natív UASP támogatással sem rendelkezik, tehát a szabvány maximumát sem lehet vele kihasználni. Felismerési problémák, sikertelen eszközillető telepítés pedig ugyanúgy előfordulhat ennél is.

"Nem egy céget visszafelé migrálunk."

Aztán mi lesz, ha majd a terméktámogatás pár év múlva megszűnik? Ja, tudom, akkor majd jön a kapkodás... Vagy esetleg lehet majd az XP mintájára plusz pénzeket fizetni a további támogatásért, már ahol és akiknek ez opció. Hosszabb távon max. a 8.1 lehetne opció, csak arra meg ugye ment a nagy fikázás, szóval akkor már inkább 10-es. De mondjuk akad példa, ahol az előbbire váltottak.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.