Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60551) TOLEDOO


TOLEDOO
tag

Sziasztok!

Az utolsó összegző frissítés után jó volt az update,és már megint ezt írja ki:

Nem sikerült telepíteni a frissítéseket, de később újból próbálkozunk. Ha nem szűnik meg a hiba, és megoldást keresne az interneten vagy az ügyfélszolgálathoz szeretne fordulni segítségért, a hibakódnak (0x800704cf) hasznát veheti.

Valaki tudja a megoldást mit kell csinálni?

(#60552) Cr00py válasza TOLEDOO (#60551) üzenetére


Cr00py
senior tag

Üdv. Én ezért nem használom a beépített Update-t. Egy rakás f*s. WUMT-t használom már régóta, a beépített update-t meg simplán kikapcsoltam.

(#60553) knightba válasza qqcqqc (#60481) üzenetére


knightba
csendes tag

szia,
bocs de akkor múltkor sem értettem amit írtál
évek óta routert használok,nem állítottam semmit a kapcsolaton
egyszer csak a semmiből bukkant elő a probléma
üdv:
kb

(#60554) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

sziasztok! win 10 64bitem van, és a lemezhasználat állandóan 100%on pörög, kifagy a gép meg minden lóf@sz egyszerűen használhatatlan... :W
különféle folyamatok futnak a háttérben amiket, hiába zárok be pár perc és kezdődik előrről az egész...
mit tudnék vele kezdeni? ha több órát úgy hagyom a gépet, akkor is ugyan ez a helyzet :((
pedig nem hinném, hogy elavult lenne a gépem..
i5 2500k
8Gb ram
GTX 1060
4éves Seagate 64mb cache-es Sata3-as vinyó stb

(#60555) TOLEDOO válasza Cr00py (#60552) üzenetére


TOLEDOO
tag

Ezt honnan lehet letölteni?
Bocs de eddig a beépítettet használtam.

(#60556) vlevi válasza HELLAFLUSH (#60554) üzenetére


vlevi
nagyúr

Erőforrás figyelő mit mutat, mi babrálja a lemezt?

(#60557) TOLEDOO válasza Cr00py (#60552) üzenetére


TOLEDOO
tag

A WUMT-al is ezt írja ki,és a beépített update is:
Hiba történt: 0x800704CF A hálózati hely nem érhető el.
Internet van.

Mi lehet a gond?
Köszönöm.

(#60558) sanyek2


sanyek2
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, másnál is előfordult-e hogy a chrome böngésző kékhalált okozott a 6-8 megnyitott youtube laptól? Először beakad, 3-4 lapnál, majd tovább nyitogatva lefagy, és kékhalál.
Újratelepítettem a chrome-ot is, az adobe flash playert is, de ugyan az a helyzet.
A win autómatikusan kapja a frissítéseket, szóval lövésem sincs mi lehet a baj.
Tud valaki megoldást rá?

16GB RAM
i5 CPU
R9 VGA
Z87 Alaplap

A feladatkezelő csak a chrome-ot emelte ki a magas memóriahasználattal.
Amikor befagy, a feladatkezelőt se tudom megnézni hogy mi a hézag.
Illesztőprogramok telepítve vannak, minden hardver megfelelően működik. Eszközkezelőben is minden ok.

Memtestet is futtattam, hibátlanok a memóriamodulok.

(#60559) Bandi821


Bandi821
tag

Sziasztok! A múltkor itt a fórumon segítséget kértem egy olyan problémára, miszerint a Windows 10 (jogtiszta és 64bit-es) nem áll le automatikusan a leállítás parancsra, hanem csak készenléti állapotba kerül. Erre a megoldásként a mellékelt link-et: [link] kaptam, amin azt javasolják, hogy az Intel Management Engine Interface illesztőprogramjának egy régebbi 9-es verzióját töltsem le és telepítsem. Ez megtörtént és kb. 2-3 hétig jó is volt, de most a probléma u.a., viszont az illesztőprogram marad a 9-es verziójú, amivel korábban a jó megoldás volt. Most hogyan tovább? Nem lehetne egész egyszerűen ezt a nyomorék Intel Management Eingine Interface-t kimetélni a gépről?
A válaszokat előre is köszönöm.

(#60560) svgyula válasza GAbre (#60549) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Jobb klikk "személyreszabás" kiválaszt, gépház, alul tálca...................

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#60561) svgyula válasza HELLAFLUSH (#60554) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! msconfig.exe futtatása a szolgáltatásoknál a "blokkolásszintű biztonsági mentés" pipa kivesz. Itt végignézheted ,i az amit esetleg nem használsz és a pipát kiveszed.

(#60559) Bandi821
Probáld meg ezeket elolvasni hibernálás törlése , vagy ezt a segédprogramot letölteni

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#60562) GAbre válasza svgyula (#60560) üzenetére


GAbre
veterán

A személyre szabásban van olyan,hogy tálca,de gépház nincs.
És mint mondtam volt,ez ugyanaz,mint jobb klikk tálcán,és legalul tálca beállítások.
És ez se releváns beállítás,mert jelenleg is alul van.
De itt vannak az értékek,csak,h lássátok:

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#60563) LuiT válasza sanyek2 (#60558) üzenetére


LuiT
tag

Kipróbáltam és 11 youtube lap megnyitásakor sem fagyott le a rendszer.
i7, 16GB ram, gtx 970. z270-s lap és m.2 ssd.

Szerintem más bibi lesz ott, driver, vagy valami programmal akad. Anno nekem a Geforce experience csinált ilyet, azóta nem is használom.

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#60564) sanyek2 válasza LuiT (#60563) üzenetére


sanyek2
senior tag

i5 4670K
Asrock Z87 Extreme 4
2x Corsair Vengeance CMZ8GX3M2A1600C9 4 GB DDR3 (KIT)
R9 280x OC Vapor-X

Nem hiszem hogy VGA probléma lenne... Hirtelen gondolt volna egyet, és megmakacsolta volna magát? Amióta kijött az R9 első 3 szériája, azóta megvan.
Szerk.: A VGA driver WHQL aláírású

[ Szerkesztve ]

(#60565) laktop


laktop
tag

Sziasztok!
Van egy asztali PC-m és 2 db laptopom. A PC-t és az egyik laptopot fel tudom venni az otthoni csoportba, de a 2. laptop azt mondja, hogy a hálózaton nincs otthoni csoport. Csak azt ajánlja fel, hogy hozzak létre egy sajátot. Erre a laptopra tudok másolni a másik két gépről hálózaton keresztül egy megosztott könyvtárba. A másik két gép látja ezt a laptopot és benne a megosztott könyvtárat, de ez a gép nem látja a másik két gépemet. Mindhárman ugyanabban a munkacsoportban vannak. Mindhárom gépen egyformák a hálózati és a speciális megosztási beállítások.
Hogyan tudnék csatlakozni a hálózati csoporthoz ezzel a laptoppal is? :F

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#60566) LuiT válasza sanyek2 (#60564) üzenetére


LuiT
tag

Nem azt mondom, hogy a vga driver, hanem hogy lehet valami program ami a háttérben fut.
Az experience pedig nem driver, az egy háttérben futó játék élmény marhaság az nvidia kártyáknál.

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#60567) Bandi821 válasza svgyula (#60561) üzenetére


Bandi821
tag

köszönöm a választ, megprobálom

[ Szerkesztve ]

(#60568) Vardar


Vardar
tag

Sziasztok!

Két rendszert kellene finom hangolni, eltérő igényekkel, ebben kérném a segítségeteket.

1. Rendszer: Mérőműszerhez van kapcsolva, 1 db program fut rajta, a mérések több napig (3-4) eltartanak. Net nincs rajta, csak akkor kapcsoljuk be, ha e-mailbe al akarjuk küldeni a mérési eredményeket. Azonban a kötelező frissítésekkel így is meggyűlt a bajunk, valamint a mérőprogram valamiért leállt. Hogy lehet optimalizálni, hogy semmi hatására ne induljon újra, ne álljon le a mérőprogram, stb.?

2. Rendszer: Egy kis netbook, 32 gigás eMMC kártyával. Valahogy össze kellene húzni a rendszert, mert nem fér rá a Creators' Upgrade. Lapozófájl le van tiltva, 2010-es Office van feltéve (Word, Excel, PP), semmi felesleges program. Ezen a Compact OS-en gondolkozok, hogy megéri-e. Valamint van még valami olyan beállítás, ami gyorsítja a bootidőt, valamint magát a rendszer sebességét? Windows-komponensek valamint bizonyos vizuális hatások le vannak tilva, nem tudom, hogy mit lehetne még tenni. Mindkét gépen Defender fut.

Előre is köszönöm a segítséget! :R :R :R

(#60569) sanyek2 válasza LuiT (#60566) üzenetére


sanyek2
senior tag

Hogy deríthetem ki, mi okozza hibát, ha driver?

(#60570) Doky586 válasza Vardar (#60568) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

2.: ezt tuti nem win10-el vetted.. tedd vissza rá az eredeti win-t (XP?), vagy tegyél rá egy Linux rendszert..

(#60571) venom8888


venom8888
őstag

FPS szamlalot nem talaltam sehol win 10 re, a fraps sem mukodik,hiaba szedtem le, nem jelenik meg a szam a sarokban, valakinek valami otlet?

(#60572) quailstorm válasza Doky586 (#60570) üzenetére


quailstorm
nagyúr

éppen lehet valami tabletprocis tabletalaplapos laptopnak kinéző izé is, voltak ilyenek a hazai boltokban is W10-zel

(#60568) Vardar:
[link] [link]

32GB-ra meg kb a teljes újratelepítést lehet mondani. Compact OS is jó, de lehet az Office-tól meg kell szabadulnod a frissítés erejéig legalább... Aztán meg integrált telepítő.

(#60571) venom8888
Rivatuner, EVGA Precision vagy MSI afterburner.

[ Szerkesztve ]

(#60573) Grafirka válasza venom8888 (#60571) üzenetére


Grafirka
őstag

MSI afterburner mukodik

(#60574) Vardar válasza quailstorm (#60572) üzenetére


Vardar
tag

Hát ez egy októberben vásárolt 11,6-os Acer notebook, eredeti Win10-el, N3050-es processzorral, teljesen funkcionális, úgy néz ki mint egy notebook, semmi probléma nincs vele. Egyedül most ez a Creators Upgrade nem fért fel rá. Windowssal, Operával, Office-al 20,6 giga, szabad terület 7,85. A Compact OS kb. 1-2 gigát szabadít fel? Lassabb lesz sokkal a bootidő?

Az első rendszerre visszatérve, van más olyan folyamat a Win10-ben ami újraindításra/leállásra készteti a rendszert?

(#60575) LuiT válasza sanyek2 (#60569) üzenetére


LuiT
tag

Próbáld meg az erőforrás-figyelőben, vagy a feladatkezelőben megnézni, hogy mi történik épp akkor, amikor a gond előfordul.

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#60576) quailstorm válasza Vardar (#60574) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Tudomásom szerint nincs, de nem használok 24/7 Windows 10-et.
Unokatesóm fel bírta rakni Atomos tabletjére a Creatorst, de nincs rajta Office. 32GB elég szűkös. Alap telepítésnél csak olyan keveset hoz, belakott rendszernél lehet többet. Általános sebességromlást okozhat, a CPUt terheli a folyamatos tömörítés.
Bootidő szerintem nem nagyon lesz lassabb.

N3050 pedig Atom, kicsit nagyobb TDP-t engedélyeztek neki mint a tabletekben, de kb ennyi.

Doky586 meg hozta a szokásos idegbeteg formáját, már meg se lepődök.

(#60577) Vardar válasza quailstorm (#60576) üzenetére


Vardar
tag

Akkor inkább hanyagolom, lehet veszek egy SD kártyát aztán arra átpakolom az Office-t és a OneDrive-ot, úgy már csak a Win10-é lesz az a 28 giga ami van :)

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Remélem a mérőműszeres gép megjavul és nem lövi le többet a programot. :R :R

(#60578) sanyek2 válasza LuiT (#60575) üzenetére


sanyek2
senior tag

Semmi szokatlan.
Chrome használatát mutatja cpu és memória fülön is. Semmi vírus, semmi más, ami befigyelne akár egy pillanatra is.
Érdekesség viszont hogy csak akkor kezd el szaggatni és fagyni a gép, ha aktív a böngésző ablaka. Amint sikerül átváltanom az erőforrás figyelőre, megszűnik a fagyás néhány másodpercen belül.

(#60579) venom8888 válasza quailstorm (#60572) üzenetére


venom8888
őstag

letoltottem,de nem talalom hogy kell benne beallitani, le irod?

(#60580) quailstorm válasza venom8888 (#60579) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem tudom mit töltöttél le a háromból, és szerintem én egy teljes cikket linkeltem róla.
Én nVidiát használok EVGA Precisionnel, rivatuner utoljára a 4-es Precisionhöz kellett, és kell XP-n. AMD Radeonom sose volt.

(#60581) LuiT válasza sanyek2 (#60578) üzenetére


LuiT
tag

Érdekes, talán még a Chrome-n belüli állítgatás hozhat valami javulást.
A hardveres gyorsítás be van kapcsolva? Erre tippelek, mert más már nem jut eszembe.

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#60582) sanyek2 válasza LuiT (#60581) üzenetére


sanyek2
senior tag

Igen be van.
A bővítmények sem okozhatják, mert mindet kikapcsoltam, és csináltam egy tesztet. Akkor is ugyan azt produkálta.

(#60583) csixy


csixy
addikt

Na még ilyet nem láttam! Köszi win 10!
Bootoláskor amikor a jelszó beíró beléptető képernyő bejön, ívesen kör alakú egyforma nagyságú gömbbuborékok úsztak át a képmezőn és befagyott az egész.
Kényszerújraindítva nincs hiba. Mi lehetett ez?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#60584) sanyek2 válasza csixy (#60583) üzenetére


sanyek2
senior tag

Elázott :DDD :DDD :DDD

(#60585) csixy


csixy
addikt

Ez a kép volt a deliquens, amelyiknél az iménti dolog történt.
Lehet hogy ez valami GIF, vagy netán képernyőkímélő volt valaha?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#60586) cattus válasza csixy (#60585) üzenetére


cattus
őstag

Van ilyen képernyőkímélő , valószínűleg belefutottál valamilyen bugba.

[ Szerkesztve ]

Do the thing!

(#60587) csixy válasza cattus (#60586) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#60588) Occon adom


Occon adom
aktív tag

Nem is értem. Ma megkaptam a frissítést, de ezt újratelepítéssel oldom meg.
Letöltöm a MediaCreationTool.exe -l a win 10-t, aztán USB-re teszi. Tiszta telepítés megvolt, frissített is pár dolgot, mégis a
Windows essental program nem tud futni. kéri a
net keretrendszer 2, 3, 3.5-s veriót, amit a windows nem enged telepítődni. a 4.5-re azt írja

A(z) .NET Framework 4.6 vagy egy frissítése már telepítve van ezen a számítógépen.

Sajnos nem csak a fenti program nem fut rendesen, de gondok vannak mással is.
Eddig aránylag elment a OP rendszer de ez most gány így!

(#60589) svgyula válasza GAbre (#60562) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Igen azt a "tálca automatikus elrejtése asztali módban" talán be kellene kapcsolni :K

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#60590) RazoR


RazoR
veterán

Ha vissza akarok állni a CU előtti állapotra azt itt tudom megtenni? Megmaradnak a cuccaim a gépen vagy olyan mint egy reinstall?

(#60591) Popes válasza RazoR (#60590) üzenetére


Popes
őstag

Ezzel a CU utáni verziót állíthatod alapállapotba,(választhatsz hogy olyan legyen mint egy új telepítés vagy maradjanak a fájlok) visszatérni itt lehetett. (pl az anniversary-ról )

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#60592) RazoR válasza Popes (#60591) üzenetére


RazoR
veterán

És ezt hol találom meg pontosan?

(#60593) Popes válasza RazoR (#60592) üzenetére


Popes
őstag

Nálam a gépház - windows update - speciális beállítások - frissítési előzmények megtekintése alatt.

Deus ex machina

(#60594) Misi_D válasza svgyula (#60589) üzenetére


Misi_D
tag

Ennek semmi köze a problémájához, maximum csak megkerülné a dolgot. Az általad javasolt opciót bekapcsolva mindig elrejti a tálcát, amikor nincs rajta az egér.
Lehet vele tenni egy próbát, s lehet akkor is eltűnne, amikor jelenleg problémás (azaz nem tűnik el teljes képernyős film alatt), de szerintem nem ez lenne a megoldás. Továbbá engem pl. kifejezetten idegesítene, hogy mindig eltűnik a tálca...

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#60595) raidx válasza Occon adom (#60588) üzenetére


raidx
őstag

Vindows szolgáltatások be és kikapcsolásánál engedélyezd a 3.5 telepítését.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#60596) Occon adom válasza raidx (#60595) üzenetére


Occon adom
aktív tag

Köszi!

(#60597) Rayyy


Rayyy
senior tag

Sziasztok!
Ki lehet íratni valahogy az idő mellé a start menüben a dátumot is? Az előző gépemen tuti ott volt, nem is emlékszem, hogy mikor tűnhetett el... valami frissítéssel?

Minden a legnagyobb render!

(#60598) qqcqqc válasza Rayyy (#60597) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ha dupla magasra állítod, akkor ott a dátum.

(#60599) Alveus válasza Rayyy (#60597) üzenetére


Alveus
tag

Vagy ne kis ikonokat használj a start menünél

(#60600) Rayyy válasza qqcqqc (#60598) üzenetére


Rayyy
senior tag

Aha, köszi! Ez de égő :) Amúgy oldalt használom, nem lent... és eddig a minimum vastagságon is mutatta a dátumot, most kicsit meg kellett húznom.

Minden a legnagyobb render!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.