Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61701) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Egy ilyen laptopot kell telepítenem: ASUS VivoBook Max X541SA XO135D

Pendriveról akarom telepíteni rá a Win10-et. Több módszert is láttam leírva, melyik a legbiztosabb? Rufus-al?

Az UEFI-ben mit kell átállítanom a boot soorenden kívül hogy pendriveról fel tudjam rá rakni a Win10-et?

Ezen konkrét gép esetében ezt is el kell végezni?

Ha fent van a Win10, célszerű addig nem kötni netre, amig nem rakom fel a chipset + utána a többi drivert? Olvastam hogy több embernél gond volt a wifi driverrel. Én jobb is szeretem azt felrakni amit a gyártó felkínál a weboldalán a rendszerhez, nem pedig a windowsra bízni, vajon sikerül-e a megfelelőt felraknia.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#61702) Apucy01 válasza Weareus (#61699) üzenetére


Apucy01
őstag

jó kis Amiga emulátor és hagy szóljon a Vorm és a k240... :D

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#61703) King Unique válasza s3toraph (#61701) üzenetére


King Unique
titán

A telepítő pendrive-ra történő kiírásával kapcsolatban pl. ezen hsz-ben le van írva lényeg. A diskpart, illetve a lemez törlése pedig akkor kell, ha a BIOS-MBR / UEFI-GPT felállásnál ütközés van. Vagyis, ha UEFI boot szerint akarsz telepíteni és MBR a lemez.

A drivereket a Win10 automatikusan lehúzza és telepíti, amint kap netet. Hogy ez, illetve egyes, a WU által letöltött driverek kinél és milyen gépen okoznak esetleg problémát, vagy sem, az már más dolog. Nálam laptopok esetén rendszerint ok szokott lenni. De, ha valaki manuálisan akarja felrakni őket, illetve letiltani, hogy később automatikusan frissítse a rendszer, akkor akár az is megoldható: [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#61704) CirrMee válasza Apucy01 (#61702) üzenetére


CirrMee
addikt

Nekem megvan hozzá az egyik használt / belakott rendszerem, de valahogy nem az igazi. Kellene újra venni egy A1200 -est, de mocskosul drága jószágok... :(

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#61705) zzola


zzola
félisten

Üdv!

A gépház mióta néz így ki? VAgy a feleségem elnyomott valamit?
Kösz.

(#61706) kemotox válasza zzola (#61705) üzenetére


kemotox
addikt

Húzd szélesebbre az ablakot.

(#61707) zzola válasza kemotox (#61706) üzenetére


zzola
félisten

Köszi! Nem igazán hasnálom ezt a menüt...

(#61708) Ga3rieL válasza zzola (#61705) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

ott van az X mellett jobb fent 1 kocka, arra nyomj rá. és akkor teljes ablak lesz.

(#61709) zzola válasza Ga3rieL (#61708) üzenetére


zzola
félisten

Na ezt azért tudom. Az ikonok hiányoztak, de végül is szövegesen is jó...

(#61710) Ga3rieL válasza zzola (#61709) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

vagy úgy. :D sorry azt hittem nagyon kezdő vagy :D

(#61711) zzola válasza Ga3rieL (#61710) üzenetére


zzola
félisten

Nem. Csak jött valami nagyobb, több részből álló frissítés, azt hittem, hogy ráncfelvarrták a start menüt...

(#61712) quailstorm válasza zzola (#61705) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Adaptive és Responsive UI keverék. Egy bizonyos felbontás alatt átvált a mobilos nézetre. Régóta benne van a 10-ben ez már.

(#61713) WWallace


WWallace
csendes tag

Sziasztok!

Találkozott már valaki a következő problémával?

NOD32 jelzi, hogy frissítések érhetőek el, de nem csak a Windows 10-hez, hanem egyéb összetevőkhöz is (pl. Office, Realtek, NVIDIA illesztőprogram, Samsung mobil, stb.) Azonban amikor megnyitom a Windows Update-et, ott csak a Windows frissítések, illetve még az Office frissítések jelennek meg, az egyéb frissítések azonban nem. Hogyan lehetne ezeket is telepíteni (nem manuálisan a gyártó oldaláról)? Mert nem találtam meg sehol őket az Update-ben, és olyan opciót sem, ami láthatóvá tenné őket.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#61714) Rimuru válasza King Unique (#61691) üzenetére


Rimuru
veterán

Amugy neha tobb honaprol van szo. ;]
Idoszakos szokott lenni, de akkor gyakrabban is kell (tehat pl hetente/vagy akar rovidebb idointervallumban is).

Vigyázat, csalok!

(#61715) mekker


mekker
őstag

Valaki erre tud esetleg megoldást?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#61716) s3toraph válasza King Unique (#61703) üzenetére


s3toraph
senior tag

Tehát ha jól értem, win 8, 8.1 vagy 10 esetén, ha UEFI telepítést akarok pendriveról, ezeknek kell teljesülnie:
- x64 verziójú oprendszer
- a BIOS-ban UEFI-nek kell beállítva lennie a Boot Mode-nál
- esetleg ha van külön a boot sorrendnél a pendrivenak UEFI külön akkor ott is azt kell kiválasztani
- telepítés előtt a háttértárat amire a rendszer kerül át kell rakni GPT partícióstílusra
- rufus esetén ezt kell választani: GPT partition shame for UEFI computer
- pendrive FAT32-ben legyen formázva

Ha pedig "normál módon" (Legacy) akarom felrakni a rendszert panrdiveról, akkor pedig ezeknek:
- rendszer lehet 32 vagy 64 bites
- BIOS-ban Legacy legyen a Boot Mode-nál
- USB telepítésnél boot sorrendnél azt válasszam ami nem UEFI
- háttértár MBR-ben legyen
- pendrive FAT32-ben legyen formázva

Kérdés, hogy rufus esetén utóbbi esetben melyiket kell választani?
- MBR partition shame for BIOS or UEFI computers
- MBR partition shame for UEFI computer

További kérdés, utóbbi módszer egyébként működik win10-el is?

Driverek: hmm akkor felrakom manuálisan a gyáriakat (addig nem engedem netre), aztán remélem egy esetleges frissítés nem rontja el. Nem merem a win10-re bízni, mivel asus topicban voltak panaszok wifi driverre. A windows update-hez nem nyúlnék, marad bekapcsolva eredeti beállításokkal.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#61717) quailstorm válasza s3toraph (#61716) üzenetére


quailstorm
nagyúr

GPT MBR formázás előre nem kell, megcsinálja a telepítő.

Egyébként rendben van, én még csak MBR és UEFI módot használtam Legacynál. Persze hogy megy 10 alatt, hiszen a 10 települ régi gépekre is.

driver updatest kikapcsolhatod WU-ban

(#61718) s3toraph válasza s3toraph (#61716) üzenetére


s3toraph
senior tag

Ja igen, plusz a BIOS-ban engedélyezni kell a Launch CSM-et, és kikapcsolni a Secure boot control-t, az asus oldala szerint szükséges USB telepítéshez. Ezen módosításokra miért van szükség egyébként, mire szolgál ez a kettő? Így fog tökéletesen települni, ha ezeket átállítom? Nem kavar be?

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#61719) King Unique válasza s3toraph (#61716) üzenetére


King Unique
titán

Nem szükséges külön az MBR / GPT konvertálást beállítani, elég ha manuálisan / diskpart segítségével törlöd a lemezt. De, ha valaki beállítja, az sem gond. Illetve ez az egész nyilván akkor kell, ha már rajta van egy korábbi telepítés. Mert, ha teljesen új a háttértár (particionálatlan), akkor nyilván felesleges piszkálni.

Ebben a hsz-ben pedig le volt írva világosan a telepítő kiírása. A Rufus esetében nem szükséges külön formázgatni, mivel megoldja maga a program. Legacy boot módnál pedig nyilván az első opciót kell választani, ami egyébként NTFS fájlrendszert és aktív partíciót állít be.

A Launch CSM egyébként elvileg a Legacy boot módhoz szükséges, ha utóbbira nincs a boot menüben külön opció. Viszont ez inkább W7 esetében kellhet, amelynél az UEFI támogatása nem olyan fullos, mint 8.1/10 esetén. Illetve utóbbiaknál rendszerint a Secure Boot is ok. De, hogy ezen a laptopon pontosan mit célszerű beállítani, meg hogyan, azt majd a hivatalos leírásokban / itteni topikjában megmondják.

A drivereknél meg pont az a lényeg, hogy ha valaki nem akarja, hogy a Windows később automatikusan frissítse / lecserélje őket, akkor a korábban említett dolgokat beállítja. Illetve nem hiába volt linkelve a 2 leírás, mert a 1703-ban már ez kell, nem pedig ez.

[ Szerkesztve ]

(#61720) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!

Gyors átfutottam az utóbbi oldal kommentjeit, de nem találtam választ egy dologra.
A minap volt egy nagyobb windows frissítésem, csinálta vagy negyed óráig a gép, utána visszakaptam az irányítást. Kettő gondom is lett.
Első, ami lehet nem is ide tartozik, de az ATI driverében már nem tudom megnyitni a Speciális beállításokat, ahol a monitor színeit, kontrasztját, fényerejét tudnám állítani. Ezzel van-e még valaki így?

Másik dolog, ami fontosabb, hogy az óra mellé bekerült, egy Windows Defender kikapcsolására való felhívás ikon sárga háromszöggel. Ezt hogy a p..sába lehet eltávolítani??? A gpedit-msc alatt kikapcsoltam a programot (Turn off Windows Defender - Enabled), eddig nem is volt baj, de most mindenképpen ott jelzi.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#61721) jokeph válasza wolfman (#61720) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv!

A radeon driver spéci beállításaihoz egy ideje már se én se a haver nem fér hozzá - W10 x64 Enterprise N, R9 380 4 GB VGA, Radeon Software Version
17.1.1.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#61722) A21


A21
tag

Sziasztok! Friss win 10 tulajként olyan problémám van, hogy a betűk nagyon rossz minőségben jelennek meg, ismerős-e a jelenség és mit lehet vele kezdeni? Köszi!

(#61723) VoidXs válasza A21 (#61722) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Kapcsold ki az FXAA-t nVidia driverben, vagy a DPI scale is okozhat rossz minőségű szövegeket. Amúgy a képen jól néz ki.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#61724) SP4C3 válasza A21 (#61722) üzenetére


SP4C3
veterán

Lehet inkább a monitort kellene beállítani? (márha analóg jelet kap)

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#61725) A21 válasza SP4C3 (#61724) üzenetére


A21
tag

i5-6400 (intel hd 530) + hdmi kábel + dell full hd ips monitor

Kicsit belenéztem a monitor beállításaiba és ott a sharp 100-on volt, most 50-re visszavéve eltűnt a kockásodás, kisimultak a betűk, köszi a tippet!

[ Szerkesztve ]

(#61726) _q


_q
addikt

Sziasztok!

Nem biztos, hogy jó helyre írok, de azért egy próbát teszek. Adott egy windows-os Dell venue 10 tablet. Egy formázás után jött el a következő. Ahogy bootol feljön a Dell logo, majd utána éppen csak egy pár század másodpercig feldobja a következő üzenetet: rebooting system to make tpm2 settings in effect, majd újraindul és folyamatosan ezt csinálja. Hiába akarok biosba belépni, mindig előjön az előbbi üzenet és újra indul. Pendrive-ból tudok telepíteni, mert a hiba üzenet jelenik meg és nem lép tovább. Van ötlete valakinek, hogy mit lehetne tenni?

(#61727) movax válasza _q (#61726) üzenetére


movax
őstag

Szerintem erre Dell-fórumban tudnak neked válaszolni, a Google most jobb barát, mint a PH.

(#61728) _q válasza movax (#61727) üzenetére


_q
addikt

Próbálkozok mindenhol, eddig nem jártam sikerrel sajnos.

(#61729) maestro87 válasza #86564352 (#61656) üzenetére


maestro87
őstag

Kipróbáltam. Nem éppen azt csinálja amit vártam volna. A gépházban továbbra is elérhető frissítést jelez:
Definíciófrissítés a Windows Defender programhoz - KB2267602 (definíció: 1.245.908.0)

(#61730) s3toraph válasza King Unique (#61719) üzenetére


s3toraph
senior tag

Köszönöm, sokat segítettél! :R

+ quailstorm: Neked is köszönöm! :R

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#61732) senki11


senki11
aktív tag

Üdv! A win újratelepítése után a laptpomban (Dell vostro 3559) lévő Hdd nagyon furán viselkedik. Olyan mintha le fel kapcsolgatná magát. Telepítés előtt nem vettem észre ilyesmit. Egyébként csak telepről működtetve jön elő a probléma. A meghajtó lekapcsolása ki van iktatva, vagyis a SOHA opció van érvényben. Tudnátok segíteni, hogy mi okozhatja a hibát?

(#61733) Termi92


Termi92
tag

Sziasztok! VGA-s fórum után jövök ide, mert úgy látszik az én problémám már a Windowssal van, hátha itt tud valaki segíteni.

Alábbi helyzet:
Adott egy frissen telepített win10 pro 64bit-es pc 2 felhasználó fiókkal (mindkettő admin jogokkal rendelkezik és egy időben lettek létrehozva). Gép bekapcsolás után belépek "A" felhasználó fiókba, programok elindulnak (pl.: Riva Tuner Statistic, MSI afterburner, Fraps, uTorrent, Steam, stb telepítéskor összes felhasználó engedélyezve). Miután kijelentkezek "A" fiókból és belépek "B" fiókba, ezek a programok már nem hajlandóak automatán elindulni. Kijelentkezek ezután "B" fiókból, bejelentkezek "A" fiókba, a programok ismét elindulnak automatán gond nélkül. Ha gép bekapcsolása után "B" fiókba jelentkezek be először akkor a dolog vissza fele működik, az "A" fiókban a "B"-ből való kijelentkezés után nem indulnak automatán a programok. Amiket eddig próbáltam:

-Mindkét fiókban külön telepítettem alkalmazásokat
-Mindkét fiók startup folderbe beraktam shortcut-ot
-Mindkét fiókban csináltam elevated shcortcut-ot programokról amiket el akarok indítani
-Mindkét fiók startup folderbe beraktam elevated shcortcut-ot
-Mindkét fiókban csináltam task schedulerben eseményt, hogy adott fiók belépésekor induljon el adott program
-Ugyanezt elevated shortcut-al

Megnéztem, egyik fiókból való kijelentkezés után belépve a másikba nem fut a háttérbe egyik program sem (hátha beragadt UI nélkül).
Másik fiókba belépve One Drive-on, Nvidia driver beállítások és Uni Xonar beállításokon kívül más nem indul el automatán.

Valakinek valami ötlet? Mit csinálok rosszul?

(#61734) svgyula válasza Termi92 (#61733) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nézd meg (amikor nem indul el a program) a program könytár jogosultságait. Ott lehet gond. A hozzáférés keveredik valahogy.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#61735) pete_21 válasza pete_21 (#61520) üzenetére


pete_21
addikt

Erre van valakinek tippje?
Neten utánanéztem, elég sokunk szenved ettől a hibától. Megpróbáltam letörölni az USB drivereket Eszközkezelőből. Természetesen az USB-s eszközök elszálltak, restart után újra felismerte, de nem változott semmi. Ha az USB 3.1 Host controllert letörlöm vagy letiltom, megszűnik az USB gyökérhub kiadás ikon. Tehát az USB 3.1 driver a ludas... Kár volt ehhez hozzányúlnia a Microsoftnak...
Próbálgattam a Windwos.old mappából előkotorni a régi XHCI inf-eket, és Eszközkezelőből az USB 3.1 host controllernek driver frissítéshez betallózni, de azt írja, hogy nincs digitálisan aláírva.
Hol kellene utánajárnom szerintetek? Vagy inkább hagyjam a francba, remélhetőleg úgyis kiad egy javítást a Microsoft?

[ Szerkesztve ]

(#61736) Fandango válasza tibcsi0407 (#61676) üzenetére


Fandango
veterán

Nincs vélelten valami védelmi programod aminek van Sandbox része?
Mert nálam a Comodo Sandbox csinálta egyes appokkal, hogy valami komponenst berakott a homokozóba, és amiatt nem indult el.

[ Szerkesztve ]

(#61737) Apucy01 válasza CirrMee (#61704) üzenetére


Apucy01
őstag

500+ láttam 90k ért 1700 db lemezzel...

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#61738) Apucy01 válasza jokeph (#61721) üzenetére


Apucy01
őstag

Senki nem fér hozzá kivették a driverből a spéci dolgokat..

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#61739) vlevi


vlevi
nagyúr

Nem tudom, ki mondta az Edge-re, hogy gyors, meg izé, vagy jó.
Bepróbálkoztam egy FB oldallal (nincs FB-om, csak bejelentkezés nélkül nézelődtem). Nem tudom, mi a trágya volt vele, de amint feldobja a FB, hogy jelentkezzek be, onnantól kezdve az Edge-nek vége van. Minden egérmozdulat másodpercekig tart, még az Edge bezárása is csak 4-5mp múva ment le.

(#61740) jokeph válasza Apucy01 (#61738) üzenetére


jokeph
nagyúr

Így már érthető! TXH! :R

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#61741) #13056512


#13056512
törölt tag

Sziasztok olyan problémám van hogy le akarom tölteni a legújabb windowsot a medi creation toolal usb -re, de nem hajlandó semmit letölteni Folyamat 0% hiába várok nem indul, valamit rosszul csinálok ?

(#61742) #86564352 válasza vlevi (#61739) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ez ismert hiba. Facebook használhatatlan rajta, Disqus komment is egy óra mire betölt, Youtube sem az igazi.

(#61743) vlevi válasza #86564352 (#61742) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mondjuk, nem szerencsés egy olyan böngészővel megpróbálni betörni a piacra, ami azt az oldalt nem jeleníti meg, amit a felhasználók túlnyomórésze használ :D

(#61744) SP4C3 válasza vlevi (#61743) üzenetére


SP4C3
veterán

Miért az XPS jó próbálkozás volt? Vagy a windows phone? :U Vagy úgy az UWP egésze? Windows Store?

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#61745) #86564352 válasza vlevi (#61743) üzenetére


#86564352
törölt tag

Van rá app. :D Nem hiszem komolyan gondolják az Edge-t, nagyon lassan haladnak vele ha az a hír az őszi frissítéskor megkapja az F11 teljes képernyő gombot... És amíg a Win7 az úr, a telefonjuk bukta és nincs Edge Apple, Android mobilokon akkor naná nem sok vizet zavar a piacon. Amiből élnek a hagyományos vállalati bevételek, Office, Windows, Azure leszámítva melyik MS szolgáltatás volt igazán sikeres az elmúlt 10 évben? Volt nekik egy Messenger, elhanyagolták. Megvették erre a Skype-ot, azt is elhanyagolták, miközben a fél világ Whatsapp, Facebook Messenger, Apple, Google keresztül cseveg. Email terén volt nekik egy Hotmail rengeteg user, elhanyagolták, fél világ Gmailre váltott, most Outlook rebranddel próbálkoznak, hiába ha tetű lassú mint office online se olyan ismert mint a google docs. Volt nekik Windows Mobile, ültek rajta mert nincs vízió. Jött az iphone és Android, erre megint késve a piacról kapkodva Windows Phone 7,8,10 frankeinstein koncepció nélkül összevissza látjuk mi lett belőle. A világban népszerű Nokia márkát nem használták ki, hanem leépítették hiába több európai országban és braziloknál, Dél-Afrika stb. már iphone mellett voltak részesedésben. MS átverte a saját vásárlóit, ha lesz is valaha valamilyen Lumia utód Surface Phone csak mazochisták hisznek nekik megint 2-3 átverés után. Látták a Google kereső sikerét mint reklámcég, erre a sajátjuknak a legidiótább nevet adták és a Bing csak az USA-ban ér valamit, nem foglalkoznak a nemzetközi piaccal. (azért iphone temetésre és scroogled kampányra volt arcuk poénkodni) Flash-re lépték a Silverlightot, pusztuljon mindkettő. Másolták az ipod-itunes párost a Zune-nal, elhanyagolták, csak a szokásos átkeresztelés Xbox Music mert ugye a játékkonzuljuk kivételesen sikeres volt, aztán rájöttek a konzol márkanév és a zene nem is tartozik össze, erre lett Groove a neve, de elérhetőség alig, miközben Spotify, Apple Music, Google, Deezer egy rakás országban. Látták sikeres az Apple Store, másolták legyen Microsoft üzletek nem túl sikeresek Amerikában. Ott most neki akarnak menni a Chromebooknak a Windows S gépekkel, az is bukta lesz. Telefonnál látott 7,8,10 shit show megismételve asztali fronton is a frankeinstein Win8 és 10-nél most ezeket a gagyi, buta, instabil UWP appokat erőltetik. Az élő csempékkel se kezdtek semmit évek alatt, használhatatlan vackok nincs kigondolva semmi, még a start menüt se képesek kigondolni évente változik. Összevissza minden, pár éve nyomatták a tabletek a jövő, erre most vissza Surface Laptopot mutatnak be hiszen látták a Macbookot viszik mint a cukrot hiába nincs érintőképernyője. És nem mellesleg Apple hardvereladásból él, mégis jobb, szebb szoftvert írnak számítógépre és telefonra is. MS csak ilyen koncepció dolgokkal tudott dicsekedni mint Continuum, Hololens aztán majd ott is a sikert a versenytársak aratják le a piacon. 10 év bénázással annyit ért el az MS szorgalmasan gyűjtök Apple laptopra, hiába egy vagyon. Telefonnál már megtörtént a váltás.

(#61746) Pierre75 válasza vlevi (#61739) üzenetére


Pierre75
senior tag

Az Edge gyors volt, de már nem is jó. Az AU hozta a bővítményeket de megpiszkálták pl a YT 60fps lejátszást, ami addig tökéletesen futott egy 7 éves laposon, AU után slideshow lett. A CU hozta el az Edge reneszánszát: korábban a disqus fórumok stb megnyitottad és olvastad. Cu után megnyitottad és percek múlva ha volt türelmed, betöltött és olvastad. A keddi ráncfelvarrás óta már meg se nyitja, pár perc után magától össze is omlik. A böngészés forradalma!

[ Szerkesztve ]

(#61747) vlevi válasza Pierre75 (#61746) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ahhoz képest, hogy a múltkor még azt olvastam valahol a böngészőkkel kapcsolatban, nemnagyon van értelme böngészőháborúról beszélni, mert van egy néhány féle, és azok úgy általában működnek, és kész. Szóval akkor az Edge mégiscsak tud újat mutatni, mert nem megy :D
Tiszta 90-es évek vége, 2000-es évek eleje, amikor voltak a szabványos böngészők, és volt az IE.

(#61748) SP4C3 válasza vlevi (#61747) üzenetére


SP4C3
veterán

Ja, azóta is vannak a normál böngészők és az ie és a spartan avagy edge. :(

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#61749) Pierre75 válasza vlevi (#61747) üzenetére


Pierre75
senior tag

Boldog ezredvégi békeidők! IE-t 98 alatt használtam utoljára. Azt még rendesen megírták, ha az összeomlott, vitte magával az OS-t. Utána egy évtizednyi Opera következett, azzal minden ment hiba nélkül. Mikor 2 éve befutott a X, nekem nem volt nagyobb bajom az Edge-vel: gyorsabb volt, mint a többi. Persze egy adguard hiányzott, de másodlagos böngészőnek jó volt. Azóta az MS ahányszor hozzápiszkált egyre szarabb lett.

(#61750) #86564352 válasza Pierre75 (#61749) üzenetére


#86564352
törölt tag

IE11 reklámszűrő lista támogatással nem volt olyan rossz azért összevetve amikor a Chrome és Firefox már kezdtek elhízni. Én olyan balek vagyok tesztelésként mit javítottak alapon igyekszem az alapértelmezett dolgokat használni, hát elég kalandos. Edge-nél a smooth scroll kitűnő a többi böngészőhöz képest, azelőtt emelem a kalapom. (és én nem bírom a chromium böngészők betűit valahogy, de ez csak megszokás kérdése) De szigorúan nézve MS böngésző, email kliens, fényképnéző, filmlejátszó egy kalap kaka működésben, funkcióban és kinézetben is. Ehhez tegyük hozzá a Win telepítéssel, frissítéssel együttjáró hülyeségeket, mennyit kell gyomlálni a rendszert még Pro esetén is. (ami teljes áron nem olcsó)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.