Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61401) Williams válasza mylenovo (#61387) üzenetére


Williams
aktív tag

Szia!
Milyen tippeket próbáltál?

(#61402) svgyula válasza mylenovo (#61387) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nálam is volt egy idő amikor hasonlót produkált a gép. Nálam egy windows defendernek "álcázott" valami exe file kezdett el dolgozni és lefogta a net-et meg a processzort is(i5). Ha végignézed a futó programokat ill. a futó alkalmazásokat(részletek) ott kezdj el böngészni és ami gyanús annak nézd meg a helyét! Az talán segítségedre lesz. Mivel az ilyen program lehet rengeteg néven segítséget sem lehet adni pontosan.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#61403) Casoli


Casoli
őstag

Van nekem egy PC-m, jogtiszta, lemezes, termékkulcsos Windows 8.1-el. Felraktam, majd frissítettem 10-re, de az istenér nem akar beaktiválódni. Már kétszer eljátszottam, de akkor sem aktiválódik be automatán. Mivel orvosolható ez a probléma? Ha a 8.1-t telepítem fel, akkor rögtön, szó nélkül beaktiválódik.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#61404) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Ha egy hiba miatt a win10es laptopomat kompletten kicsereltek egy teljesen ugyan olyan típusra, amilyen volt, csak a pluszban hozzarakott ssdt tettek at az uj gépbe, amin a win10 is volt, akkor szükséges a rendszer ujratelepitese?

Samsung Galaxy A55 5G

(#61405) MK VII


MK VII
veterán

Skacok..
Az azstali ikonok testreszabását hol találom? Napok óta keresem és nem lelem sehol...
Ez a CU frissítés egy katasztrófa... Minden máshol van, eldugva.. :((( :W

(#61406) gduck válasza MK VII (#61405) üzenetére


gduck
addikt

Erre gondolsz? KATT IDE!

(#61407) tomisanzero


tomisanzero
tag

Sziasztok. Van egy nagyon idegeítő, ám de nem egyedi problémám, ahogyan utána olvastam, Viszont a megoldás nincs meg egyelőre. Win10 SSD-n, mellette két SATA-s HDD, amin a cuccaim vannak. Amint letöltök valamit és a letöltés helye a HDD-n van, vagy filmet nézek, zenét hallgatok 5-10perces hullámokban 100%-ra ugrik a lemezhasználat és kb a kurzor mozgása is szaggat. Semmi különösebb folyamat nem fut, előtöltés, defender, vírusírtó kikapcsolva, de semmi változás. Több fórumot végig böngészve teszteltem a lehetséges megoldásokat, eredménytelenül. Hátha valakinek volt ilyen gondja és tud rá megoldást közületek. Nem szeretném emiatt újra telepíteni mert szerintem az nem megoldás, a hiba ugyan úgy előjöhet, illetve a rendszer kb. 1 éve fut tökéletesen, tehát a konfigurációmmal sem hiszem hogy baj lenne. Ez a felállás működött eddig normálisan.

(#61408) MK VII válasza gduck (#61406) üzenetére


MK VII
veterán

Nem.. Én konkrétan arra gondolok ahol ki lehet pakolni asztalra a Saját gépet, Dokumentumokat, Vezérlőpultot, stb-stb... Tudod ahol bepipálod, hogy mi legyen kint asztalon.

[ Szerkesztve ]

(#61409) gduck válasza MK VII (#61408) üzenetére


gduck
addikt

Jaaaaah... Azt még nem gyomlálták ki egyenlőre :D

Gépház/Személyre szabás/Témák menüpont. Itt lefelé görgetsz és ott lesz a Kapcsolódó beállításoknál Az asztal ikon beállításai ;)

(#61410) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Sziasztok. Kitettem a tálcát lentről bal oldalra. Így az óra bal alul van, a start menü pedig bal felül. Meg lehet ezt cserélni valahogy? (hogy a start menü legyen bal lent -a szokásos helyen- és az óra kerüljön bal felülre)

(#61411) VoidXs válasza Doky586 (#61410) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem lehet ilyet, esetleg valami olyan témával, a Stardocknál nézz körül. Nekem van egy InstaStart nevű programom, ami annyiban segíthet, hogy ha bal alulra húzod az egeret, nyit egy Startot, de kattintani nem kell hozzá.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#61412) svgyula válasza tomisanzero (#61407) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Futtatás(nagyító bal oldalon) msconfig ott szolgáltatások-windows search pipa kiszed. Itt talász még egy csomó olyan dolgot amire biztosan nincs szükséged. Nézd végig esetleg jegyzetelj. Amit nem használsz kapcsold ki.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#61413) MK VII válasza gduck (#61409) üzenetére


MK VII
veterán

Köszi.. ;)

(#61414) raidx válasza tomisanzero (#61407) üzenetére


raidx
őstag

Kikapcsolt defender esetén is fut a malware kergetője ami időnként nagyon megfogja a rendszert. Hiába raktam fel másik víruskergetőt, ez a funkcio továbbra is bajt okozott. Akkor szünt meg, mikor a defendert végelgesen eltávolítottam.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#61415) Imco válasza raidx (#61414) üzenetére


Imco
őstag

Akkor szünt meg, mikor a defendert végelgesen eltávolítottam.
És azt hogy lehet?
Full nortonom van.
Semmi szükségem a szorgalmas segédre.
Épp tegnap néztem, hogy bár minden ki van kapcsolva, azért működnek egységei.

Köszi!

Üdv! Imco

(#61416) Imco válasza DrDobos (#61404) üzenetére


Imco
őstag

Nem.
Hogy az aktiválás, hogy tolerálja azt nem tudom, de simán mennie kéne!

Üdv! Imco

(#61417) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Sziasztok!

Ha tápon van a notim, akkor mindig magától felébred és ez elég idegesítő... A powercfg -lastwake ezt dobja:

C:\WINDOWS\system32>powercfg -lastwake
Wake History Count - 1
Wake History [0]
Wake Source Count - 2
Wake Source [0]
Type: Device
Instance Path: PCI\VEN_8086&DEV_8C31&SUBSYS_501E17AA&REV_05\3&11583659&0&A0
Friendly Name: Intel(R) USB 3.0 eXtensible Host Controller - 1.0 (Microsoft)
Description: USB xHCI Compliant Host Controller
Manufacturer: Generic USB xHCI Host Controller
Wake Source [1]
Type: Device
Instance Path: USB\VID_0458&PID_018B\6&22d19e51&0&2
Friendly Name:
Description: USB Composite Device
Manufacturer: (Standard USB Host Controller)

C:\WINDOWS\system32>

Pontosan mi ébresztheti fel? Van egy külső hdd USB 3-on, de azt lehúzom ha alszik (Always on USB és és alvás közben is pörgeti a hdd-t).

sweetlou6.wordpress.com

(#61418) Mika1227 válasza Pokesz007 (#61386) üzenetére


Mika1227
őstag

Most közvetlenül a gépbe van dugva, a routerem tönkre ment ezért kérdezem!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#61419) svgyula válasza Sweet Lou 6 (#61417) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ha kikapcsolod a különböző service, update, funkciókat amik a program/hardver frissítéseket keresik és a win update időpntot átrakod egy olyan időpontra ahol biztosan nem megy a gép valószínűleg nem ébreszti fel semmi a gépet. Meg a gépház-személyreszabás-értesítések és műveletek itt játszhatsz a beállításokkal.
Ja még valami (#61412) svgyula olvasd el. Windows kereső idönként nekiáll indexelni a file-kat ez simán felébreszti a rendszert. Ha meg elinduk a "blokkolásszintű biztonságirmentés" :P akkor halott az összes gép, arra az időre!

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#61420) Marvinyo


Marvinyo
aktív tag

Sziasztok! Azt jól vettem észre, hogy a OneDrive app, ami az M$ sajátja, még egyszer letölti azokat a mappákat amiket beteszek neki szinkronizálásra? Magyarul nekem úgy tűnik, hogy van egy példányom a Dokumentumokban, és van még egy példányom a OneDrive "mappában". Vagy ez csak érzéki csalódás?

(#61421) Imco válasza Marvinyo (#61420) üzenetére


Imco
őstag

Nem lehet hogy csak látszólagos?
Kicsit gazdaságtalan lenne.

Üdv! Imco

(#61422) Pokesz007 válasza Mika1227 (#61418) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Igen gondoltam.
Eszembe jutott.
Kép
Új kapcsolat létrehozása
Szélessávú(PPPoE) stb.
Segítek, ha nem menne.

ui:
Végül ezt kell kapnod
Kép

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#61423) MK VII válasza Imco (#61415) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv.
Ezzel tudod lepucolni. ;)

(#61424) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok. Segítséget szeretnek kerni, hogy a formazatlan vadiuj laptopban a hdd-t higy tudom mukodesre birni. A bios latja, csatlakoztatva van, de a lemezkezelo mar csak az ssd-t tunteni fel. Hogyan tudom a hdd-t is elovarazsolni?

Ui.: a gep a vezerlopult, rendszer es biztonsag, tarolohelyek menu alatt latja a fizikai meghajtoknal a hddt.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#61425) envagyok


envagyok
veterán

sajnos kicsit megbolondult a bluetooth funkció a laptopomban.
Van valami trükk alaphelyzetbe állítani?
Kereséskor nem talál új eszközt, nem lehet a meglévő párosításokat töröni.
Próbáltam eltávolítani, de utána restart után automatikusan újraindul, és újra ott van az eszközkezelőben a régi párosított hardver.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#61426) rayoliviero


rayoliviero
veterán

A Számítógép (Ez a gép) ikonját, nem parancsikonját, hogy tudom kitenni az asztalra? Van valami beállítás, ahol ki lehet választani, hogy milyen ikonok legyenek az asztalon: Ez a gép, Lomtár, Vezérlőpult. Csak nem találom, hogy tudom állítani.

(#61427) Lacc


Lacc
aktív tag

Üdv! Az OpenVPN beállításait lehet valaholgy importálni a Windows 10 VPN kezelőjébe? Ahelyett, hogy újra az OpenVPN-t telepíteném fel újból. :R

(#61428) juhi56 válasza DrDobos (#61424) üzenetére


juhi56
tag

Lemezkezelés, jobb gomb a hdd-n, meghajtó betűjel és elérési út módosítása, módosítás és adsz neki egy betűtt, OK.

(#61429) Mika1227 válasza Pokesz007 (#61422) üzenetére


Mika1227
őstag

Igen ezt meg is csináltam de amikor bekapcsolom a gépet manuálisan kell csatlakoztatni. Nem nagy dolog pár kattintás csak miért nem megy automatán?!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#61430) DrDobos válasza juhi56 (#61428) üzenetére


DrDobos
őstag

Igen tudom hogy így megy, de a lemezkezelő nem látja a hdd-t.

Samsung Galaxy A55 5G

(#61431) Pokesz007 válasza rayoliviero (#61426) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Itt van a jobb sarokba eldugva.
Kép

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#61432) Pokesz007 válasza Mika1227 (#61429) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Érdekes :Y Menni kéne neki. Valami okos,hátha tud segíteni sajnálom.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#61433) lufi7 válasza rayoliviero (#61426) üzenetére


lufi7
aktív tag

[link]

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#61434) rayoliviero válasza Pokesz007 (#61431) üzenetére


rayoliviero
veterán

Szia.

Nagyon köszönöm.

(#61435) Rasiel válasza MK VII (#61423) üzenetére


Rasiel
senior tag

Felesleges. Ki lehet úgy is kapcsolni a Windows Defender-t, hogy semmiféle hozzátartozó szolgáltatás ne fusson a háttérben és ne kavarjon be semmibe.

[ Szerkesztve ]

(#61436) DrDobos válasza DrDobos (#61430) üzenetére


DrDobos
őstag

Ha valaki tudna segíteni, szerintem itt van a megoldás. Szerintem..

Itt viszont nem tudom, hogy a rugalmasságtípusnál mit válasszak, miket jelentenek ezek, illetve hogy adjam meg a legnagyobb méretet.

Talán így kellene?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#61437) Viktor77 válasza DrDobos (#61436) üzenetére


Viktor77
titán

A második kép jó. Az első a raidet jelenti, gondolom nem azt akarsz.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#61438) DrDobos válasza Viktor77 (#61437) üzenetére


DrDobos
őstag

Ohm..az mit takar? :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#61439) Viktor77 válasza Viktor77 (#61437) üzenetére


Viktor77
titán

Tükrözés. Amikor a két (vagy több) meghajtódat egynek veszi, és minden adatodról 2 (vagy több) példány készül. Konyhanyelven kb. ennyi. Főleg szerverekben használatos, vagy ahol nagyon fontos adatok vannak, az adatvesztés elkerülése végett.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#61440) DrDobos válasza Viktor77 (#61439) üzenetére


DrDobos
őstag

Erre nincs szükségem:) Megcsináltam a 2. kép alapján, és látja már az egész gép, szerintem okés lesz. Köszi:)

Samsung Galaxy A55 5G

(#61441) Doky586 válasza DrDobos (#61440) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

-

[ Szerkesztve ]

(#61442) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!

USBs fejhallgató hangerején lehet még valahogy emelni a win beállításain belül?
Logitech G35-öt használok, és hiába van a hangerő maxon (a win alapon és a lejátszón is szólhatna hangosabban.. illetve régebben hangosabb volt)

Köszi!

(#61443) tomisanzero válasza svgyula (#61412) üzenetére


tomisanzero
tag

Szia! Köszi, ezen már túl vagyok, illetve nincs külön Windows Search szolgáltatás.

(#61444) tomisanzero válasza raidx (#61414) üzenetére


tomisanzero
tag

Szia! Kipróbálom ezt is, köszönöm.

(#61445) vg válasza tomisanzero (#61443) üzenetére


vg
addikt

Nekem is ilyesmi problémám volt(nekem lekapcsolta a merevlemezt és amíg vissza nem éledt addig volt 100% ez lehetett egy perc is), az energiagazdálkodásnál kapcsold teljesítmény (azt hiszem ez a neve) módba (szerk: és ott a pci express beállításnál is ki kell kapcsolni mindent). Elvileg így jó, legalábbis nekem megszűnt ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#61446) ph2012


ph2012
senior tag

Windows 10-en használom a fotótár programot. Ezt: [link]

Szeretném letölteni a telepítő fájlt, de ahogy olvasom megszűnt a támogatása és nem lehet letölteni a Microsoft weboldaláról.
Tudnátok ajánlani egy megbízható forrásból származó letöltési helyet? A Chrome-val kerestem de az AdBlock Pro szűrő minden ilyen oldalalt nem engedett megnyitni. Nem merem letölteni ilyen helyről az exe fájlt. Valami megbízható kellene.

Köszönöm a segítséget.

(#61447) Grafirka válasza Hooper (#61442) üzenetére


Grafirka
őstag

Equalizerbol ha meg nem tetted meg. Vigyazz mert a 100% ot nem minden hagszoro / fules szereti, van amelyik zorog. Ki kell tapasztalni hol mukodik jol.

(#61448) Imco válasza MK VII (#61423) üzenetére


Imco
őstag

:R :R :R

Üdv! Imco

(#61449) quailstorm válasza ph2012 (#61446) üzenetére


quailstorm
nagyúr

(#61450) ph2012 válasza quailstorm (#61449) üzenetére


ph2012
senior tag

Milyen szóval lehet rákeresni? A fotótár szóra nem találtam semmit.

Köszi.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.