Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60401) CirrMee válasza Aby_2014 (#60385) üzenetére


CirrMee
addikt

Kb ugyanezt csinálta nekem is, amikor manuálisan kikapcsoltam a kecseg' tűzfalat a szolgáltatások között.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#60402) csabyka666 válasza TRob1 (#60397) üzenetére


csabyka666
addikt

Köszi, kipróbáltam, ki is törölte a kérdéses 2 mappát, viszont a helyzet nem változott olyan értelemben, hogy a hangkártyát továbbra sem tudom életre kelteni. :(

Köszi mindenesetre, hasznos ez a progi! :K :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#60403) Lackooo84 válasza TheProb (#60399) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ilyen szinten azért nem szoktam belemerülni az OS rejtelmeibe. :D Azt hol találom?

The Truth is out there...

(#60404) TheProb válasza Lackooo84 (#60403) üzenetére


TheProb
veterán

elindítod az eseménynaplót, megvárod amíg betölti a logokat és elkezded nézegetni az esetleges hibákat. Haladj a legsúlyosabbaktól és időbélyeg alapján nagyjából ki tudod szűrni, hogy melyik lehet releváns a számodra.

Valamint a már említett BlueScreenView még hasznos lehet a BSOD-ok értelmezésére utólag.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#60405) csabyka666


csabyka666
addikt

Sikerült megoldani a drivertelepítős problémát, ide már posztoltam, hátha segítségére lesz valakinek ebben a topicban is. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#60406) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

ISO-t letöltve szépen feltelepszik a CU.
Eddig stabil semmi hibát nem találtam a működésben.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#60407) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Most vettünk egy notit, amin WIndows 7 Pro matrica van kulccsal. Van rá mód, hogy legális windows 10 legyen ebből? Esetleg megpróbálhatom beaktiválni a windows 10-et a win 7 pro kulccsal? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#60408) laszlohu válasza VANESSZA1 (#60406) üzenetére


laszlohu
addikt

Ez valamilyen insideres, ugye, ez nem a hivatalos stabil ágon lévő build, ez valamiféle béta, ugye?

Más : ma megint megtréfált a rendszer, felhasználó módban hibaüzit írt updatekor,
rendszergazdai módban simán feltelepült, egyébként 1703 - as buildem van.

[ Szerkesztve ]

(#60409) vlevi válasza laszlohu (#60408) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Ez valamilyen insideres, ugye, ez nem a hivatalos stabil ágon lévő build, ez valamiféle béta, ugye."
Nem. Sőt. Ez már régi.
Ez az a verzió, ami árpilis 11-én megjelent, azóta már jött ki hozzá összegző frissítés. A legfrissebb Win10 verzió a 1703-ból a 15063.296

(#60410) TRob1 válasza VANESSZA1 (#60406) üzenetére


TRob1
veterán

Még mindig nem a legújabb, de már legalább a CU. :D

(#60407) V.Stryker :
Ha minden igaz, még mindig megeszi a 7-8-8.1 kulcsokat telepítésnél.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#60411) laszlohu válasza vlevi (#60409) üzenetére


laszlohu
addikt

Akkor annyira nem tiszta, hogy miért írja nálam, hogy naprakész.

Ezek szerint, aki a frissítés gombra szeretné megkapni, annak várnia kell?

(#60412) laszlohu


laszlohu
addikt

Az lehet probléma, hogy anno upgrade - elve volt windows 8.1 - ről?

[ Szerkesztve ]

(#60413) TRob1 válasza laszlohu (#60411) üzenetére


TRob1
veterán

A 1703-at? Sokaknak még igen, várni kell. Nincs jelentősége hogy tiszta telepítés volt vagy upgrade.
Azt mondják valami probléma van/volt vele, és míg nem javítják, addig nem küldik mindenkinek... csak akiknél "elvileg" problémamentes. :)

Sokan nem várnak, felteszik így vagy úgy. Iso-ból, frissítési segéddel...
(Többek között én se vártam, 3 itthoni gépen is a 1703 fut hibátlanul - Én mindháromra a Win frissítési segéddel tettem fel)

(#60414) laszlohu :
nm

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#60414) laszlohu válasza TRob1 (#60413) üzenetére


laszlohu
addikt

Köszi az infot

(#60415) V.Stryker válasza TRob1 (#60410) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszönöm. Ez jó hír. :R

És ha Win 7 Pro matrica van rajta, akkor Win 10 Pro -val próbálkozzak? Tudom, láma kérdés, de honnan lehet letölteni. Van valami hivatalos windowsos oldal ha jól emékszem. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#60416) TRob1 válasza V.Stryker (#60415) üzenetére


TRob1
veterán

Letöltöd az "Eszközt"-t (MediaCreationTool.exe). :D (Kulcs majd eldönti milyen lesz... de igen, Pro)

vagy

Windows ISO Downloader.exe
(nem hivatalos app, de az MS szervereiről szedi az iso-kat) Lehet vele szedin 7-es, 8-as, 10-es és különböző Office iso-kat tetszőleges nyelven.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#60417) Misi-67gyurc


Misi-67gyurc
csendes tag

Tisztelt Hölgyek,Urak

A segítségeteket kérném szépen...tegnap frissült az Win 10-a gépemen.
Eddig volt olyan opcióm,hogy betudtam állítani "Szöveg és más elemek fejlett méretezése"
Ebben a frissítésben viszont nem találom,nincs a megszokott helyen.
Tudnátok ebben segíteni,hogy hová tüntették el?
Köszönettel.

Misi-67

(#60418) RazoR


RazoR
veterán

Na kérem, úgy néz ki megoldódott a fagyás/bsod hiba, kikapcsoltam mindent a game mode-ban és 4 órán keresztül hiba nélkül ment a játék! Eddig max fél óra után jött a crash. Valószínüleg összeakadt az Experience-el!

(#60419) nubreed válasza RazoR (#60418) üzenetére


nubreed
veterán

Mármint a Geforce Expereince -el?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#60420) Locutus válasza RazoR (#60418) üzenetére


Locutus
veterán

Most az Experiencetől nem látja az SSD-t bootoláskor? :DDD

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#60421) TRob1 válasza RazoR (#60418) üzenetére


TRob1
veterán

Még csak most? Há' mikor mondtam már? :DDD
És a Vegas müxik?
Ha nem, mi lenne ha kukáznád (akár ideiglenesen próbák erejéig) az Experience-t (mi a francra való egyébként amit más, kevesebb erőforrást használó appal nem lehet megoldani? Sosem teszem fel), mert lehet hogy az a felelős mindenért? Mert úgy hallom kezdetektől van vele baj, és azóta még az nvidia kémkedése is bejött a képbe ezen keresztül... :U

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#60422) RazoR válasza Locutus (#60420) üzenetére


RazoR
veterán

Mondtam én ilyen faszságot bármikor is???

(#60423) Aby_2014 válasza CirrMee (#60401) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Köszi, megpróbálom ezt is, egyelőre a http://www.catalog.update.microsoft.com/home.aspx címről manuálisan leszedtem a szükséges frissítést, most nekem is 1703 x.x.296 a verzió számom...

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#60424) RazoR válasza TRob1 (#60421) üzenetére


RazoR
veterán

Vegas-t nem néztem, de majd inkább megnézem az újabb verziót amit említettél.
Van más program ami tudja az 5 perc rögzítését visszamenőleg?

(#60425) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Bocs az offért, de kikívánkozik:
A frissítések csodás buktatói,
desktop Viber, tegnapelőtt reggel indítom, természetesen frissíti magát ( amúgy ha valaki megmagyarázza nekem, mi újdonság lehet a Viberbe 5-6 naponta, mert az utóbbi 2 hónapba kb. 10x frissített, azt megköszönöm),
a Viber újraindult, angolul :D azonnal bekapcsolta csak úgy magától, hogy a rendszerrel együtt induljon,
és kiírta, hogy nem tud kommunikálni, mert nincs internet. Természetesen volt net.
Ebből az állapotból csak a Viber fiókból történő kilépés (deaktiválás) és újraregisztrálás után tért magához. Természetesen tök szűz lett, az előzmények, képek, beszélgetések stb. mind üres.
Bravó

[ Szerkesztve ]

(#60426) Fillér válasza Zoz (#60299) üzenetére


Fillér
csendes tag

Igen ez volt a probléma. :)

(#60427) TRob1 válasza RazoR (#60424) üzenetére


TRob1
veterán

Megmondom őszintén, nem tudom, mint írtam, sosem használtam (azért is kérdeztem, mire való, mert rögzíteni lehet már win beépítettel, illetev ezer másik kisebb-nagyobb appal, frissíteni lehet nélküle is...stb :) ). Igaz, mással sem rögzítek játékot, azt se tudom mi értelme - kivéve ha valaki játéktesztelő vmi online újságnak. :B
Fraps-ot szokták sokan sok helyen emlegetni, de hogy melyik jobb/rosszabb vagy kisebb/nagyobb tudású, az passz. Azt tudom hogy sokan panaszkodnak/panaszkodtak experience-re ilyen vagy olyan okokból, illetve sokan eleve fel sem teszik.
Persze ha szükséged van rá, használd (azért is írtam hogy legalább próba erejéig szedd le, hogy kiderüljön, ez okoz-e galibát, avagy ettől függetlenek a történések)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#60428) RazoR válasza TRob1 (#60427) üzenetére


RazoR
veterán

Nekem eddig a CU előtt soha semmi gondom nem volt vele. Kicsit agressziv a frissítési része de azt leszámítva számomra kényelmes a számos felvételi funkciója pl.

(#60429) castiels


castiels
addikt

sziasztok.

egy kis segítségre lenne szükségem, van egy hp g5 250 hp laptopom. Win 10 pro val az utorrent megnyitása mindig 5-10 mp be van , mikor egyszer már elindult akkor utána mindig egyből behozza.. Miért lehet ez az első indításnál ilyen hosszú?

(#60430) Locutus válasza castiels (#60429) üzenetére


Locutus
veterán

Időbe telik míg lejelenti az adataidat mindenhova, meg elindítja a coin bányászatot a háttérben ;)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#60431) Cr00py válasza Locutus (#60430) üzenetére


Cr00py
senior tag

Régebben nálam is hasonló volt a helyzet, 2.2.1-et használok, ez teljesen reklámmentes, és minden sz* hiányzik belőle ami a későbbi verziókban van, viszont teszi a dolgát tökéletesen. Egyik naprol a másikra megjavult, szal ez így random történt.

(#60432) castiels válasza Cr00py (#60431) üzenetére


castiels
addikt

Nálam 1.8.2 van ebben sincs reklám

[ Szerkesztve ]

(#60433) Werkly


Werkly
őstag

A legutóbbi frissítés óta azt csinálja a gép, hogy az asztalon csak a hang és a hálózat ikon töltődik be majd a képernyő villog! Csak feladatkezelőre reagál. Most akkor behalt a rendszer? Mit lehet tenni?

(#60434) Kar07


Kar07
tag

Visszaolvastam, de nem találok választ.

Az mitől lehet, hogy egy újraindítás után, eltűntek a Start menüből a csemék?
Eltűnt az áruház is, volt a tálcán kirakott ikon és most nincs, máshol meg nem találom hol lehet elindítani.
A Start gombra kattintva, bal oldalról eltűnt a Gépház ikonja, meg nem is tudom még minek az ikonja, négy ikon volt kint...

Szerintem semmit nem állítottam el, újraindítás előtt jó volt, azután nem.
Most így néz ki. Hogy tudom visszaállítani?

A verzió 1607, azon belül 14393.1198. Ha egy teljesen új felhasználóval lépek be, akkor minden jó, de én a sajátommal szeretném használni, microsoftos e-maillel, fiókkal használom a gépet.

Köszönöm!

(#60435) TOLEDOO válasza Aby_2014 (#60423) üzenetére


TOLEDOO
tag

Így nekem is jó lett,majd autómatikusan frissített.

Win 10-re melyk a legfrissebb build?
Nekem 1703 15063.296
Köszi.

(#60436) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
A kérdésem csak részben kapcsolódik a W10-hez.
Miért lehet az, hogy a netbookon (X64 W10) látok egy alkalmazást az áruházban, míg a csemete W8.1 tabletjén ugyanaz nem látszik. Mi kellhet ahhoz, hogy a tabon is tudjon vele játszani? Az OS verzió, az X64/X86, vagy az érintő kijelző lehet a probléma?
Köszönöm!

(#60437) Aby_2014 válasza Cr00py (#60431) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

2.2.1-nél WIN 10 1703 alatt, ha az óra melletti ikonnal lépek ki, mindig hibával lép csak ki, más is tapasztalt ilyet.. ?

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#60438) worxland válasza Locutus (#60430) üzenetére


worxland
addikt

ESET már le se engedi tölteni a saját honlapjukról a utorrent-et, kártevőt talál benne, így átálltam a qbittorrent-re. Eddig 50 MB/s volt a max download, most már 65 MB/s-t is láttam. :DDD

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#60439) movax válasza Kar07 (#60434) üzenetére


movax
őstag

Örülj, hogy van egy tiszta startmenüd. :)

(#60440) Slavia


Slavia
aktív tag

Üdv! Feladatütemezővel szerettem volna egy progit indítani hogy az operációs rendszerel együtt induljon(win10 64bit) Alapfeladat létrehozásával is próbáltam illetve a feladat létrehozásával is próbáltam, Alternatíva illetve valami tipp? (a feladat még nem futott megjegyzésnek ennyit ír.)

(#60441) Tosee válasza Aby_2014 (#60437) üzenetére


Tosee
őstag

Sajnos nálam sem működött tökéletesen!
A hiba rögzítésre került az eseménynaplóba! Ezeket a hibákat utorrent bezárása után vette fel...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#60442) FoLey-v válasza Aby_2014 (#60437) üzenetére


FoLey-v
addikt

Nálam tökéletesen műkődik! :K

[link]
Ez a kérdés mindig aktív,valaki tudna nekem segíteni? Nem szeretnék külön konvertálni ha diág felajánlotta a fájlkezelő,de creators frissítés óta nem óhajtja már. :Y

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#60443) Kar07 válasza movax (#60439) üzenetére


Kar07
tag

Háát őő, jó-jó, de már úgy megszoktam olyannak amilyen eredetileg volt...mégis csak szeretném vissza :)

Nem is a csempék hiánya zavar, de egyszerűen nem tudom hova lett a Store, nem találom. De ugyanígy nyoma veszett pl. a számológépnek is. Lehet másnak is, csak még nem vettem észre mi hiányzik még.

Szóval azért örülnék egy megoldásnak ha valaki tud segíteni.

(#60444) Cr00py válasza Kar07 (#60443) üzenetére


Cr00py
senior tag

Üdv- Gépház-> Személyre szabás-> Start menü/ kezdőképernyő-> A start menüben/kezdőképernyőn megjelenő mappák kiválasztása ( itt tudos visszaállítani a gépházat, vagy mást bal szélre.

a csempéket pedig csak szimplán húzd vissza vagy jobb klikk az adott alkalmazásra, és kitűzés a start menüre , vagy bal oldalon kikeresed ami kell, és szimplán csak áthúzod. Ha nem menne, írj és segítek. :)

(#60445) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok!

Mi lehet szerintetek a gond? Mit javasolnátok?
Mi miatt jöhetett ez elő? Ilyet még nem tapasztaltam.
Kb. 1,5 hete van újratelepítve a gép.
köszönöm

(#60446) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok! Nagyon zavar hogy minden induláskor buborékértesítés fogad miszerint nem sikerült minden hálózati meghajtót csatlakoztatni.. Ezen nem is csodálkozom mert egyes meghajtókat legfeljebb havi 1 napra kapcsolok be, de a win10-es PCt naponta bekapcsolom. Úgyhogy ez a nem sikerült csatlakozni hiba felesleges. De minden más buborékértesítésre (vírusok, telepítések, stb) szükségem van. (a meghajtót se akarom unmountolni) Mit tehetek? (win7-nél nem volt ilyen zaklatás)

(#60447) Cr00py válasza Doky586 (#60446) üzenetére


Cr00py
senior tag

Üdv. Beállítható, hogy milyen értesítések jelenjelek meg a műveletközpontban, ahogyan az értesítések módja is. Ezt már ellenőrizted?

(#60448) Doky586 válasza Cr00py (#60447) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha valaki elárulná hol lehet beállítani, hogy milyen értesítések jelenjelek meg a műveletközpontban..

(#60449) intensa_man válasza Doky586 (#60446) üzenetére


intensa_man
tag

Gondolom te is wifin csatlakozol a hálózathoz.Ugyanez a bajom nekem is. Hamarabb akarja felcsatolni a meghajtókat, mint ahogy stabil a wifi. Én a csatolás késleltetésében látnám a megoldást, de még nem találtam meg, hogy hogyan kellene ezt házirendben megoldani...:(

(#60450) movax válasza Orionk (#60445) üzenetére


movax
őstag

Látjátok, feleim, ezért érdemes angol nyelvű szoftvereket használni, ebből az érthetetlen halandzsából nem tudom, ki hámoz ki bármi értelmeset. Nekem konkrétan halvány gőzöm nincs, mi lehet a baja, még utánanézni se tudnék a hibának.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.