Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60901) DarkFater válasza D4v3 (#60900) üzenetére


DarkFater
tag

Na srácok akasztják a hóhért.

Ma reggel megint meghülyült a win10-em. Ezúttal a hálózatkezelés őrült meg. Mindaddig láttam a cégnél a hálózati meghajtókat, amíg meg nem nyitottam egy fájlt, akkor elszállt az egész hálózatkezelés. Teljes géplefagyás, majd hibaüzenetek, meghajtók és szerver elérhetetetlenek.

Megpingettem szervert rögtön Timeout lett. Szenvedtem vele 2 órát, hogy megjavítsam, de semmi.

Mérgemben beváltottam fenyegetésemet és ma délben 10 hónap win10 után visszamentem win 7-re.

Hááát működik, működik.... de olyan fura gagyi érzés a win10 után :D
Most az a legfőbb kérdés, hogy minden működik-e majd csont nélkül 7 alatt mint régen.

Nagy volt a pofám, úgyhogy most nagyon kíváncsi vagyok, hogy így a csilivili win10 után nem vágyom-e mégis majd vissza win10-re.

Aztán legfeljebb hamut szórok a fejemre és megkövetem Storm kollégát. :N

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#60902) kispx válasza D4v3 (#60900) üzenetére


kispx
addikt

Egy víruskergetőt futtassál.

(#60903) DarkFater válasza DarkFater (#60901) üzenetére


DarkFater
tag

Ja igen.

Fontos infó azoknak akik variálni szeretnének.

Hivatalosan már nem lehet win10-re upgradelni. Nemhivatalosan meg gyönyörűen megy.

Másik irányban is ez a helyzet. Hivatalosan már nem lehet win10-ről lefele downgradelni. Különösen akkor nem ha clean installt csináltál és nem upgradeltél.

Gyakorlatilag meg "Nemhivatalosan" gond nélkül megy.

Megkérdeztem MS ügyfélszolgálatot, azt mondták, hogy ha valakinek komoly gondjai vannak win10 alatt ami persze "hivatalosan nincs" hiszen senki nem panaszkodik az ügyfélszolgálaton a windows 10-re, csupa probléma mentes, elégedett felhasználó van körülöttünk. :D

Szóval ha valakinek mégis..... akkor nem fogják keresztre feszíteni ha visszalép az eredeti verzióra.

Nekem most azt mondja a gépem, hogy a legál win 7 pro ami volt win10 előtt az még mindig legál.
Ugyanakkor van egy olyan megjegyzés is valahol, hogy "Az Ön gépe elő van jegyezve win 10 -re"

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#60904) Occon adom


Occon adom
aktív tag

Kérdés
Sajnos telepítésnél a 101 karakteres billentyű telepítésre nyomtam, és a "0" helyén az "Í" van.
kérdés lehet a 101 gombos billentyűt törölni?

második, letiltottam az Nvidia csippet, a Defender azóta hibaként csesztet.
lehet ezen átlépni, vagy állandóan sárgán villog ezentúl a gombja?
VV Köszi!

(#60905) Clemi


Clemi
veterán

Hálózati kérdés és nem tudom mekkora baromság, de hátha valaki tud magyarázatot.

Adott a hálózatban 3 gép, mindhármon W10 ebből csak az egyiken van még a CU.
A hálózaton egy munkacsoportban vannak és a nevek Név1-W10, Név2-W10Home, Név3-W10Home

Az volt a gond, hogy a gépek nem látták egymást. Konkrétan a Név1-W10 nem látta csak az egyik W10Home végződésű gépet. Direktben beírva a böngészőbe a \\Név2-W10Home\mappa nevet csatlakozott és belépett, de az intézőben a hálózat részen nem látszott a gép. Amint megváltoztattam a Név2-W10Home nevet, Név2-W10 névre, máris megjelent a felsorolásban a név.

Létezik, hogy a nevekben szereplő W10Home szöveg okozott név ütközést, annak ellenére, hogy a név eleje, vagyis a W10 előtti szöveg különbözik? Vagy csak a kötőjel utáni nevet figyeli a rendszer? De így meg két gép van aminek ugyanaz a vége vagyis Név1-W10 és Név2-W10, de így meg mindhárom gép listázza a hálózat minden online tagját.

Tudom ez kicsit bonyolultan hangzik, de én is megőrültem már, hogy miért nem listázza az egyik gép csak az egyiket a másik kettő közül.

(#60906) Potyka03 válasza #99499520 (#60898) üzenetére


Potyka03
senior tag

Köszi már rég felfrissitettem csak az volt a kérdés hogy működik-e win7-es kulcsal :D

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#60907) norti válasza D4v3 (#60900) üzenetére


norti
addikt

Ha fut a Defender, az szokta definíciós fájl frissítésekor feldobni, k*rva idegesítő, főleg játék közben...

(#60908) Locutus válasza Clemi (#60905) üzenetére


Locutus
veterán

Vótmá. Bugos a CU, nincs megoldás, várni kell amíg csinálnak valamit.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#60909) rgeorge válasza DarkFater (#60903) üzenetére


rgeorge
addikt

Ha legális Windows 7-ről frissítettél Windows 10-re, attól még nem veszett el a Windows 7 licenszed. Két korlátozás van: az ingyenesen frissítétett Windows 10 OEM lesz függetlenül a WIndows 7-től, illetve hogy két rendszer közül egyszerre csak lehet aktiválva.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#60910) Viktor77 válasza Occon adom (#60904) üzenetére


Viktor77
titán

Keresőbe "billentyűzet", utolsó elötti, Nyelvi és billentyűzetes beállítások..., alul a Kapcsolód beállításoknál "További...", jobboldalt nyelvnél "Beviteli módszer....", megint egész jobboldalt "Beállítások", majd "Beviteli mód hozzáadása".

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#60911) pendre54 válasza rgeorge (#60909) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
"Két korlátozás van: az ingyenesen frissítétett Windows 10 OEM lesz függetlenül a WIndows 7-től" Ez mégis hogy? Nálam is egy Win 7-ről frissített 10-es rendszer van a gépen, és most az ellenőrző parancsot lefuttatva "Retail" verziót ír, és nem OEM-et. Megjegyzem, a Win 7-et anno dobozos, retail verzióként vettem, és a Win 7 alatt 3 alaplap csere is volt( 2 Intel + 1 AMD), és mindig simán ment az aktiválás az újratelepítések után.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#60912) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!

Arra van lehetőség, hogy a rendszermeghajtóm egy ssd, ugyanakkor mindent a nagyobb kapacitású HDD-re akarok menteni, ezáltal szeretném, ha a Userek is ezen lennének és ide "szemetelnének". Megoldható ez valahogy?

Samsung Galaxy A55 5G

(#60913) VGYke válasza King Unique (#60856) üzenetére


VGYke
addikt

quailstorm, King Unique köszönöm!
Nincs ilyenben tapasztalatom, de valami rémlik, hogy bizonyos billentyű kombinációra előjön a win(8) + Dell programok (driverek + f@szságok) újratelepítés nulláról.
Van Win10 USB telepítőm.
Ha legyalulom a háttértárat, felteszem a jelenlegi win10pro-t, meg a Dell honlapján közzétett driver + 1-2 Dell programot (néhányról azt sem tudom mit csinál, egyiknek pl. figyelni kellene a driver frissétéseket, de nem tudom figyeli e?), akkor ugye nagy bajt nem csinálok?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#60914) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok

Friss windows10-et telepítettem merevlemez csere miatt.

Team Speak3 és Blizzard app-ban sem működnek beállított gyors billentyűk, ha tálcára rakom az aktuális játékot akkor működik, a "játékban" viszont nem. (pl mikrofon némítása) Eddig nekem természetes volt hogy ezek működtek.
Hol tudnám vissza kapcsolni hogy ezek működjenek?

(#60915) quailstorm válasza VGYke (#60913) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Kb ezt kellene csinálnod és ezt is javasoltam.

(#60916) lovi27 válasza DrDobos (#60912) üzenetére


lovi27
addikt

Szerintem nem jó ötlet, én nem bolygatnám. A Windows se szereti igazán, és azok java része nem szemét, hanem különböző beállítások. Ha annyira óvni akarod az SSD-t (amit nem kell, felesleges), akkor a különböző temp (átmeneti) mappákat (rendszer, windows, alkalmazások), böngésző cache-t, letöltési mappát, stb., amikben úgymond a "szemetek" vannak könnyű szerrel átirányíthatod másik meghajtóra és ezt a Windows is jól tűri. Ezzel valamennyit visszalassul a géped azzal számolj.

Persze mindent meglehet oldani ha kitartóan keresel, de épp valamelyik nap olvastam arról, hogy a user fájlok áthelyezését az alkatói frissítéssel tovább nehezítette a Microsoft. Valamilyen funkciót valahonnan kigyilkolt ami eddig elérhető volt (a részletek nem érdekeltek).

[ Szerkesztve ]

(#60917) Imco válasza DrDobos (#60912) üzenetére


Imco
őstag

Én a dokumentum, kép, letöltés mappát a hdd-re teszem mindig.
Mást nem bántok.
Régen az install is másik meghajtóra ment. Ma már jóval kevesebb programot használok, nem lassítja a progikat a hdd, illetve 250 SSD-n vígan elférek.

Üdv! Imco

(#60918) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Az ilyen karaktereket tartalmazó fájlt, hogy tudom törölni? Próbáltam csökkentett módban is, de úgy sem engedte a törlést. Az üzenet ellenére a fájl az asztalon van.
[/ L]

[ Szerkesztve ]

(#60919) DrDobos válasza Imco (#60917) üzenetére


DrDobos
őstag

Köszönöm mindkettőnknek! Akkor marad inkabb az SSD-n.. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#60920) Aby_2014 válasza ssgt1981 (#60918) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Én még régen évekkel ezelőtt futottam be hasonló hibába, akkor a megoldást az jelentette, hogy csökkentett módban indítottam a rendszert és így sikerült eltüntetnem az állományt.

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#60921) Viktor77 válasza Mustármag (#60914) üzenetére


Viktor77
titán

Nekem ilyen akkor volt, mikor az AMD driver mellé csomagolt gaming appot (nem is tudom már mi a neve) feltettem, az önhatalmúlag kisajátított jó pár billentyűt magának.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#60922) ph2012 válasza TRob1 (#60899) üzenetére


ph2012
senior tag

Ügyes vagy. Csak így elsőre? Nekem napokig nem sikerült.

(#60923) Cry0


Cry0
őstag

sziasztok!
valaki tud adni arra valmai tanácsot ha megy a torrent akkor a lemez használat miért 100%-ék? win 7 nél sose volt ilyen problémám 8 tól kezdődött és azóta szinte a gépet se tudom használni olyan lassú :W

[ Szerkesztve ]

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#60924) lacoka007 válasza ssgt1981 (#60918) üzenetére


lacoka007
tag

Talán próbáld meg ezzel. Szerintem elintézi. [link]

[ Szerkesztve ]

Ha rövid a karod, akkor dobd el a francba!

(#60925) raidx válasza lacoka007 (#60924) üzenetére


raidx
őstag

Nem mindég. Legjobb a csökkentett mód.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#60926) raidx válasza Cry0 (#60923) üzenetére


raidx
őstag

Túl sok a le és feltöltési szál valószínüleg.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#60927) atyca válasza ssgt1981 (#60918) üzenetére


atyca
senior tag

Esetleg az Unlocker nevezetű kis program segíthet.
Beelőztek..

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#60928) szotadi válasza Cry0 (#60923) üzenetére


szotadi
tag

Szia,

uTorrent
beállítások:
-általános fül:
minden fájl előre lefoglalása
-haladó fül kinyit
átmeneti tár, automatikus átmeneti tár méretének... 512 beállítasz.

[ Szerkesztve ]

(#60929) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Hali. Úgy tudom,hallottam,láttam és olvastam,hogy a WinSxS mappa tartalmát már lehet törölni nyugodtan 1 bizonyos frissítés után a Windows7 mindegyik rendszerében. Na és ez, be lett iktatva már eme W 10-nél is?

[ Szerkesztve ]

(#60930) Mustármag válasza Viktor77 (#60921) üzenetére


Mustármag
őstag

Evolved?
Most a Razer Cortex van fent, gyűjtögetem a pontokat hátha össze jön valamire...
Letörlöm lehet az a ludas, köszi a tippet.(habár minden játék átfedés és hotkeys ki van kapcsolva)

(#60931) Apucy01


Apucy01
őstag

Sziasztok

Most a MCT melyik verziót szedi le az ms től?

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#60932) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok

A Media Creation Tool -ba ha kiválasztom a win10-et az a home verzió ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#60933) King Unique válasza Apucy01 (#60931) üzenetére


King Unique
titán

Ezt magad is meg tudod nézni, ha letöltöd a programot és rámész a részletekre. Ami egyébként továbbra is a 10.0.15063.0, vagyis a 15063.0 build = 1703 verzió = Redstone 2. A legújabb stabil verzió pedig elvileg a 15063.332.

(#60932) rostiron:
A MCT-vel leszedett ISO használható Home / Pro / Education kiadás telepítéséhez is.

[ Szerkesztve ]

(#60934) Mustármag válasza Mustármag (#60930) üzenetére


Mustármag
őstag

Nem, nem ő a ludas, szóval még mindig nyitott a kérdés hogy mi lehet a baj... :F

(#60935) Ga3rieL válasza Ga3rieL (#60929) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Látom senki nemtud semmit.

(#60936) King Unique válasza Ga3rieL (#60935) üzenetére


King Unique
titán

Van mondjuk a topiknak keresője is, meg olyan kulcsszavak, mint pl. lemezkarbantartó, PatchCleaner stb. A WinSxS mappa teljes tartalmát még nem próbáltam törölni, de amúgy nem is szándékozom. Illetve szükségem sincsen rá, mivel én mindig megfelelő tárolókapacitású háttértárat teszek a Windows alá és a rendszerpartíció méretét sem centizem ki... ;)

Egyébként amire gondolsz, az vsz ezen cikk alapján a lemezkarbantartó törlési funkciójának kibővítése. Tehát ez nem a manuális "beletörlést" jelenti és ezt egyébként a 8.1/10 már rég tudja...

Továbbá még ezt tudnám hozzáfűzni...

[ Szerkesztve ]

(#60937) Apucy01 válasza King Unique (#60933) üzenetére


Apucy01
őstag

King köszi

nekem is ezt telepitete most... 15063.332 egyelőre semmi gondom vele csak az hogy az istennek nem találom hol tudom a betüméretet 9 ről 11 álitani és félkövérre. Ahol eddig volt ott nincs ez a beálitási mód

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#60938) Cry0


Cry0
őstag

skacok
ma akkor újra rakom a wint hátha megszűnik a lemez problémám.

más most láttam róla hogy van már ide helyett AHCI hogy tudom megnézni hogy melyikbe van most a rendszer ? illetve érdemes AHCI módba kapcsolni ?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#60939) Mustármag válasza Mustármag (#60934) üzenetére


Mustármag
őstag

Rendszergazda módban futtattam a játékot, a TS-t viszont nem, ezért nem működött. Ha mind 2-őt rendszergazda módban futtatom akkor működik.

(#60940) megint én válasza lovi27 (#60873) üzenetére


megint én
őstag

Az lehet baj, hogy cseréltem az alaplapot, procival, rammal?

(#60941) TRob1 válasza megint én (#60940) üzenetére


TRob1
veterán

Áááá, dehogy. A majdnem komplett gépcsere neeeem számííííít.... :C De azért gondolom tudod hogy nem a házhoz és a táphoz jár az oem win. :U
(Azért sokszor kiderül hogy a júzer áll a win "faxságai" mögött. :U )

Hívd fel az MS-t, elvileg megoldják.

¤ R'n'R ¤

(#60942) tordaitibi válasza King Unique (#60936) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ebben a WinSxS mappába mi van konkrétan?
Pl. nekem egy Intel mini pc-m van, minden Intel benne (csak a lankártya Realtek), és a WinSxS könyvtárban van kb. 5000 almappa, ebből 4500 neve így kezdődik, hogy AMD64
Nincs szándékomban beletörölgetni, de érdekelne, miket tárol itt a Windows, valamint nálam az AMD teljesen érthetetlen, valamint ez egy 64G belső memóriás mini pc, és itt minden giga hely számít.

(#60943) qqcqqc válasza tordaitibi (#60942) üzenetére


qqcqqc
őstag

[link]Mivel az AMD vezette be a 64 bites processzort, ezért AMD64 a 64 bites oprendszer megkülönböztetése a32 bitestől.

[ Szerkesztve ]

(#60944) Armahun


Armahun
addikt

Urak, vissza lehet valahogy tenni a start menü jobb gombos menüjébe a vezérlőpultot?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#60945) TRob1 válasza Armahun (#60944) üzenetére


TRob1
veterán

Szerintem jobban jársz ha nem bolygatod az ilyesmit.
Simán kiteheted pl. a tálcára (vagy kitűzöd a Start-ra) És így rajta jobb klikkel még az utolsó megnyitott Vezérlőpult elemeket is gyorsan eléred.

¤ R'n'R ¤

(#60946) tordaitibi válasza qqcqqc (#60943) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ok, köszöntem.

(#60947) raidx válasza tordaitibi (#60942) üzenetére


raidx
őstag

Ide menti a Win a frissítéseket tartalmazó infót. Ha ezt törlöd azok a frissítések örökre beragadnak a rendszerbe akkor is ha később visszavonásra kerülne.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#60948) raidx válasza Armahun (#60944) üzenetére


raidx
őstag

Nekem a TH2-nél még ott van. Melyik Winnél tünt el?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#60949) edari válasza raidx (#60948) üzenetére


edari
őstag

CU

(#60950) Armahun válasza raidx (#60948) üzenetére


Armahun
addikt

Az alkotói frissítés telepítése után.
Ver: 1703
Bul: 15063.296

TRob1:Köszi, így tettem én is, csak reméltem, hogy van valami turkálós módszer amivel vissza lehet tenni.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.