Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60351) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

A Windows 10 Creators Update iso telepítése hogyan történik?
Moutolva, vagy Pendrive és be kell bootolni róla?

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#60352) RazoR válasza Grafirka (#60349) üzenetére


RazoR
veterán

ESET van a gépen, most kikapcsoltam ideiglenesen és kajak jónak tűnik, eddig legalább is nem kaptam BSOD-t...

(#60353) King Unique válasza VANESSZA1 (#60351) üzenetére


King Unique
titán

A szokványos eljárás a telepítő pendrive-ról történő bebootolása, de az in-place upgrade is opció. Valamint, ha pl. a 1607 van a gépen, akkor a letöltési oldalon a "frissítés" linkre kattintva letölthető egy kis program, amely letölti az ISO-t és egyben a build upgrade-et is megcsinálja.

[ Szerkesztve ]

(#60354) Locutus válasza RazoR (#60352) üzenetére


Locutus
veterán

Az hogy esetleg az ESET terhelése kiváltja, még nem a probléma forrása. Főleg, ha a gép induláskor sem látja mindig az SSD-t biosban, akkor ott sokkal komolyabb gond van a háttérben. Nálam is van eset, és a napokban ment fel a CU - semmiféle probléma nincs.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#60355) RazoR válasza Locutus (#60354) üzenetére


RazoR
veterán

Csak és kizárólag kékhalál utáni újraindulásnál nem látja a biosban az ssd-t, ha kinyomom a gépet és vissza vagy napközben kapcsolom be akkor minden oké vele. Fura nekem ez az egész...

(#60356) Salex1


Salex1
senior tag

Ha win alatt csatlakoztatok egy mobil vinyót (2 partícióval, egy rendszer, és egy adat) miért lehet, hogy nem kap betűjelet? Ha adok neki megy rendesen.

(#60357) Locutus válasza RazoR (#60355) üzenetére


Locutus
veterán

Akár sata kábel hiba is lehet. Pl kimozdult a helyéről. És/vagy mondjuk játék közben ha nagyon melege van a gépnek, az váltja ki. Az ESET, sem semmilyen más szoftver nem okozhat olyan hibát, amitől újraindulás után nem látja a bios az ssd-t. Ilyen nincs.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#60358) zer0fill válasza Máté94 (#60350) üzenetére


zer0fill
tag

Köszi! Eleállította a win max performance ra, visszatettem eNergiatakarékosra és rögtön jó lett.

zopo zp999 1.st. tulajdonos :) + Letv Leree Le3 + Lg V20

(#60359) qqcqqc válasza Locutus (#60357) üzenetére


qqcqqc
őstag

Táp lesz az, egy túlterhelt táp.

(#60360) Peathee válasza VANESSZA1 (#60351) üzenetére


Peathee
aktív tag

Én pendrive-ról csináltam szombaton. A Media Creaton Tool már a 1703-as Creators Uodate-t tölti le és csinál belőle bootolható pendrive-ot.

[ Szerkesztve ]

(#60361) King Unique válasza Salex1 (#60356) üzenetére


King Unique
titán

A lehetséges okok és megoldásuk.

Egyébként, ha egy korábbi rendszerlemez lett belerakva USB-s házba, az egy dolog. De, ha esetleg egy Windows To Go drive-ról van szó, akkor annál másik Windows alatt csatlakoztatva eleve nem kapnak betűjelet a partíciók. Legalábbis a Windows beépített megoldásával készítve nem.

[ Szerkesztve ]

(#60362) rioter válasza NandorHUN (#60342) üzenetére


rioter
csendes tag

Helló!
Nem megoldás, csak tüneti kezelés, de ha eltűnik, próbáld meg feladatkezelőben a windows intézőt újraindítani, elvileg ez újraindítja, és megspórolhatsz egy gép újraindítást.

(#60363) membrandj


membrandj
nagyúr

Törölhető, véletlen.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#60364) membrandj válasza membrandj (#60121) üzenetére


membrandj
nagyúr

UP!

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#60365) TheProb válasza RazoR (#60355) üzenetére


TheProb
veterán

Nem volna haszontalan megnézni a logokat, hogy mit mondanak.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#60366) ph2012


ph2012
senior tag

Gépházban van olyan beállítás, hogy a frissítés automatikusan töltődjön le? Kerestem de nem találtam.

A legutóbbi KB4016871 frissítésemet kézzel telepítettem, nem automatikusan települt.

(#60367) netpeti98 válasza ph2012 (#60366) üzenetére


netpeti98
addikt

Alapból automatikus az egész folyamat.

(#60368) RazoR válasza qqcqqc (#60359) üzenetére


RazoR
veterán

Ez is megfordult már a fejemben, de csak nem..... :F

(#60369) Orionk válasza TRob1 (#60302) üzenetére


Orionk
senior tag

Szia!

Win 10 Pro verzió. Vagy arra gondoltál, hogy a frissítésnek hanyas verziója? Hol lehet azt megnézni?

Nem rejtett tálcát használok. Most felülre tettem, hogy ne alul, hanem fent legyen a képernyőn, de ott is lefagy.
Win Update nincs tiltva.

Legutóbb például olyankor fagyott le, amikor a tálcára mentem a rejtett ikonokhoz, amelyek nem látszanak állandóan a Systray-ben és ott arra kattintottam, amelyik ikon mindig ott van és vele lehet leválasztani merevlemezeket. Rákattintottam és a leválasztást már nem tudtam megcsinálni, mer lefagyott.

köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#60370) Micka21


Micka21
tag

hogy lehet elérni hogy a win10-el megnyitott iso file a rendszer újraindítása után is nyitva legyen, mintha még benne lenne a meghajtóban a lemez? (külső program nélkül első körben)
jelenleg minden rendszerindítás után újra meg kell nyitnom a lemezképet
azt lenne a jó ha folyamatosan ott lenne egy virtuális meghajtóként, amíg a Kiadás paranccsal be nem zárom

(#60371) RazoR


RazoR
veterán

Az nem lehet, hogy a Game Mode és társai akad össze az Experience-el?

(#60372) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok!
Ha nem szeretnék a 1607 verziónál feljebb lépni akkor a frissítések (biztonsági és ajánlott) hány évig fognak még megérkezni a gépemre..? szerencsére eddig nem kínálta fel a 17xx verzióra váltást.

(#60373) VoidXs válasza Doky586 (#60372) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Valószínűleg nem sokáig, mert itt nem másik oprendszerre váltasz, hanem okosítod a meglévőt, ami feltehetőleg hónapokon belül az összes frissítésnek követelménye lesz.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#60374) quailstorm válasza VoidXs (#60373) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ennek ellenére még csak most lőttél le az első buildet, szóval ez nem nyert.
Én azt mondanám 1-2 éve van még az 1607-nek, LTSB branches, de kb csak security update jön majd rá.

CU-ra én se tudom mikor szánom rá magam, annyi jót olvastam itt róla, és annyira nincs kedvem újrahúzni az egész gépet...
Szerintem csinálok diskképet külső vinyóra upgrade előtt.

(#60375) TheProb válasza qqcqqc (#60359) üzenetére


TheProb
veterán

És a CU jobban terheli a gépet vagy mi? ;] Mert azt mondta, hogy eddig nem csinálta.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#60376) VoidXs válasza quailstorm (#60374) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem kell hozzá újrahúzni a gépet, az utolsó registry bejegyzést is átviszi.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#60377) quailstorm válasza VoidXs (#60376) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Kivétel, ha utána mindenféle anomáliákat, sebességcsökkenést, és errort tapasztalok. Most rendesen meg van rakodva cuccokal, még 1 hét és újrarakhatom. De ha engedem neki felrakni amikor kijön és hiba, akkor kb oda a félévem. Kíváncsi leszek a CX-One túléli-e az upgradet. RobotStudio szerintem túl fogja. Matlab is. Visual Studio 2015 megint kérdéses.

(#60378) FoLey-v válasza FoLey-v (#60313) üzenetére


FoLey-v
addikt

Erre valaki? :R

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#60379) UnSkilleD válasza quailstorm (#60374) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

na de azt hogy lehet megcsinálni hogy 1607-en maradok de quality updateket megkapom? defer csak egy időre halasztja el a feature updateket nem?

ezért nem is értettem azt a cikket nemrég amiben írták hogy most állították le a 10240 rtm build supportját. hogy lehet még valaki azon a builden ha be van kapcsolva az update? nem kellett volna már rég újabb buildre updatelnie?

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#60380) RazoR


RazoR
veterán

Megelőzendő a teljes újrahúzást vissza tudok állni valahogy 1703-ról 1607-re? (halkan jegyzem meg hogy 1703 óta a Sony Vegas hibával kilép betöltéskor... :U )

(#60381) TRob1 válasza RazoR (#60380) üzenetére


TRob1
veterán

Halkan jegyzem meg hogy a Magix Vegas 14 nem lép ki. :)
Sztem próbáld ki, mert ha ez is kilép, akkor nem a CU-val van a gond, hanem nálad valami (Utolsó Sony Vegas tudtommal több mint 3 éves, win10 még sehol sem volt. Nem kell csodálkozni ha egy már nem támogatott app egyszer csak nem működik egy új rendszeren. De jelen esetben persze lehet hogy csak nálad van valami nagy galiba. :U )

Gépházból vissza tudsz állni simán ha még megvan a Win old mappád (előző win maradványok).

De előtte tégy egy próbát a Játék mód kikapcsolásával, és a Játékrögzítő kikapcsolásával is. Okoztak már ezek érdekes dolgokat. Ki tudja.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#60382) quailstorm válasza TRob1 (#60381) üzenetére


quailstorm
nagyúr

2016-os a Vegas PRO 14, szóval annyira nem régi azért... Jahgy már nem a Sonyé, hát nem néztem. 13-nak is menni kéne, az volt az utolsó rendes CUDA támogatással.

(#60379) UnSkilleD: létezik LTSB mennyiségi verzió. Az kicsit olyan mint Ubuntu LTS.Én a Wushowhide-dal rejtettem a CU-t egyelőre. Más frissítést így megkapok. 1607 összegzőt, flasht és Office-ot is.

(#60383) TRob1 válasza quailstorm (#60382) üzenetére


TRob1
veterán

Jaja. Átvette a Magix. Persze lehet hogy az újabb nem megy nála. Amúgy meg szerintem is mennie kellene egy régebbinek is.

¤ R'n'R ¤

(#60384) RazoR válasza TRob1 (#60381) üzenetére


RazoR
veterán

Este pont ezt csináltam, kikapcsoltam minden hülyeséget a Game Mode-on belül, mert délután is mikor le akartam menteni 5 percet az Experience-el ahogy megnyomtam a bill kombinációt egyből fagyott és kékhalál.
Vegas Pro 13-ról van szó egyébként.
Felraktam a BlueScreenView-t, így ha megint lesz fagyás talán okosabb leszek...

(#60385) Aby_2014


Aby_2014
aktív tag

Sziasztok!

Találkozott valaki azzal a problémával, hogy mostanában nem működik a win update?
Eddig minden rendben volt vele, de most csak annyit ír, hogy talált frissítést de nem tölti le, csak 0%-n áll a folyamatjelző.

Hibaelhárítót lefuttattam, egyelőre ugyan úgy nem működik...

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#60386) raidx


raidx
őstag

A gpedit.msc-be elhalasztottam a verziófrissítést és engedtem neki a frissítést. Annak ellenére letöltötte a az új verziót majd közölte, egy hiba miatt nem sikerült a telepítés majd próbálkozik újra. Furcsa, mert korábban a TH2-be nem volt ilyen halasztási lehetőség.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#60387) Locutus


Locutus
veterán

Na egy gond azért nálam is jelentkezik a CU update óta, mert miért ne.

Nincs workgroup a hálózaton.

Azt már megszoktam, hogy a M$ képtelen megoldani a hálózati beállítások megjegyzését, és egy csomó mindent minden update után újra be kell állítani. De most hiába állítom be, nem jó.

Egész egyszerűen a workgroup nem jelenik meg a hálózaton. Ezért pl a médiajátékossal se férek hozzá a win10 megosztott mappáihoz. Be van szépen állítva minden, a win10 úgy is mutatja, mintha workgroupban lenne. Otthoni csoport is be van kapcsolva, megosztások is, jelszavas védelem ki, minden a szokásos. És mikor a média játékoson rámegyek a hálózatra, nincs ott a workgroup...

Ötlet?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#60388) leviske


leviske
veterán

Mit tudok azzal csinálni, ha importáltam Edge-be a könyvjelzőimet és nem jelennek meg az ikonok még akkor sem, ha betöltöm az oldalakat? Még a könyjelző menüben csakcsak elmenne, hogy csillagok vannak az ikonok helyén, de a könyvjelzősávban elég nevetségesen néz ki. Random 1-1 ikont megjegyez, de ennyi.

(#60389) Salex1 válasza leviske (#60388) üzenetére


Salex1
senior tag

Rendes böngészőt használsz :DDD (bocsánat, nem tudtam kihagyni)

(#60390) TRob1 válasza Salex1 (#60389) üzenetére


TRob1
veterán

Ha lenne olyan.

¤ R'n'R ¤

(#60391) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Hogyan lehet kitörölni drivert a system32 mappából? Fel szeretnék telepíteni egy Sound Blaster Surround Pro hangkártyát, de mindig 28-as hibát ír az eszközkezelőben, hiába törlöm onnan, mindig visszarakja ezt a hibás drivert...

Köszi a segitséget előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#60392) fap333


fap333
aktív tag

Helló!
Van egy win10-es laptopom. A belső hálón van egy win XP-s gép és azon van egy HP LaserJet CP1020 nyomtató. Ezt a nyomtatót rendszeresen használom, működik is rendesen. Viszont a win10 állandóan telepítene valami driver-update-et és minden nap sikertelen eredménnyel zárul eme próbálkozása.
[kép]
[kép]
Örülnék neki, ha legalább nem minden nap próbálkozna, vagy a legjobb lenne, ha ki tudnám kapcsolni ezt a frissítést.
Remélem tudtok valami ötletet adni a megoldásra.
Üdv:
Peti

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#60393) quailstorm válasza fap333 (#60392) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Itt volt róla szó.

Wushowhide diagcab-ot leszeded, rejted a frissítést.

(#60394) TOLEDOO válasza Aby_2014 (#60385) üzenetére


TOLEDOO
tag

Nekem is ugyan ez a gondom.
Remélem lesz rá megoldás.

(#60395) Lackooo84 válasza gippazoid (#60230) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Melyik böngészővel nézed a youtube-ot? Mert nekem a firefox majd minden hd videónál 100%-on pörgeti a procit, ahol az ie-vel vagy edge-el meg a 20%-ot sem éri el...

The Truth is out there...

(#60396) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Feltettem az új W10 update-et, 2 órán belül (se) kék halálos szomorú szmájlis összeomlás.... Good job mikrofos, eddig soha nem volt semmi baja....

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#60397) TRob1 válasza csabyka666 (#60391) üzenetére


TRob1
veterán

Próbáld meg a DriverStore Explorer-rel (nvidia-soknak is jól jöhet pár giga felszabadítására :) )

¤ R'n'R ¤

(#60398) RazoR válasza Lackooo84 (#60396) üzenetére


RazoR
veterán

Üdv a klubban! :(((

(#60399) TheProb válasza Lackooo84 (#60396) üzenetére


TheProb
veterán

Akkor nálad is túlterhelt a táp! ;]

Hogy legyen ON is, most már tényleg nézzétek a logokat, azok alapján talán el lehet indulni.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#60400) RazoR válasza TheProb (#60399) üzenetére


RazoR
veterán

Milyen dolgokat is?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.