Hirdetés

2021. január 27., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-08-01 15:54:41

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

(#70201) RR-13

RR-13
senior tag

Üdv Urak!
Olyan gondom lenne, hogy a most vásárolt Tv connect boxba csatlakoztattam Windows 7 alatt, a PC videókártyából jövő HDMI kábelt, majd amikor a Tv-ét bekapcsolom akkor 1-2 mp-re elveszi a PC-ben lévő videókártyába csatlakozott Samsung monitor képét, és közben 2x van a "hardver ki-be kapcsolás" hang egymás után, majd visszajön a kép.

A korábbi Samu Tv-vel ezt nem csinálta, csak most.

Próbáltam már kb. mindent, semmi nem segített. Akkor is csinálja, ha a Tv-én a forrás máshova van állítva, egyszerűen a connect box elveszi a jelet a HDMI kábelből, és a Windows úgy érzékeli, hogy nincs bedudgva ezen rövid idő alatt a HDMI kábel.

Mit lehetne tenni, hogy ez megszűnjön? Már frissítettem a Tv, és a videókártya szoftverét is, az sem segített.

Ki lehet Win7-ben azt kapcsolni, hogy a videókártyán ne figyelje a HDMI kábel ki és bedugását?
Köszönöm előre is. :K

(#70202) Csupingo válasza RR-13 (#70201) üzenetére

Csupingo
addikt

Csak egy kérdés: a tv-n nincs két hdmi bemenet? Nem tudod közvetlenül arra kötni a pc-t? Szerintem ha a win alól leválasztod azt a kimenetet és csak a monitort hagyod meg, akkor nem zavarná be. Aztán ha a tv-t is akarod használni, engedélyezed. Vagy a képernyőfelbontás menü alól, vagy win+p gombokkal váltasz.

Mi a panasz? Víz alatt fullad? Értem. (Maksa) Eszkimó menyasszonya van, mit szórakozik itt? Shakespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#70203) RR-13 válasza Csupingo (#70202) üzenetére

RR-13
senior tag

A Tv-n nincs csatlakozó csak a connect boxé, amin van 4db HDMI, de azt nem értem, hogy hogy érted a közvetlen rákötést a PC-ről? Most is közvetlen a PC videókártyával van összekötve a Tv. :U

Azt szeretném, hogy a Windows ne figyelje a videókártya HDMI változást, azt, hogy lehetne kikapcsolni? Köszi. :K

[ Szerkesztve ]

(#70204) Csupingo válasza RR-13 (#70203) üzenetére

Csupingo
addikt

Mivel azt írtad, hogy a pc-ből jövő hdmi kábelt a boxba kötöd. Azért kérdeztem, hogy a tv-n nincs hdmi, amibe a boxot kihagyva köthetnéd a pc-t. Régi tv, csak scart van rajt?
Ha leválasztod és csak a tv, vagy csak a monitor aktív, akkor szerintem nem kéne hogy bezavarjon. Nem az a gond, hogy nálad mindig be van kapcsolva a kiterjesztés? Vagy gyakran egyszerre használod a tv-t és a monitort is?

Amire te gondolsz, az talán a hdmi cec control. Bár ez fordítva működik, ha jól tudom. Pl. bekapcsolja a készüléket, ha jelet érzékel. A videokártyára nem kéne hogy hatással legyen.

[ Szerkesztve ]

Mi a panasz? Víz alatt fullad? Értem. (Maksa) Eszkimó menyasszonya van, mit szórakozik itt? Shakespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#70205) RR-13 válasza Csupingo (#70204) üzenetére

RR-13
senior tag

Valóban ezt írtam korábban:
" Tv connect boxba csatlakoztattam Windows 7 alatt, a PC videókártyából jövő HDMI kábelt"

A Tv connect box a Tv külső csatlakozó doboza, amibe dugtam a PC videókártya HDMI kábelt. :K
Ezért nincs a Tv-n semmilyen csatlakozó, csak a connect boxé. Ez külső csatlakozós Tv. A Tv 3 napos, nincs rajta Scart.

Teszteltem, hogy ha csak a PC monitor aktív, akkor bezavar-e a Tv bekapcsolása, és az az érdekes, hogy a monitor képet nem veszi el, de a hardver érzékelés hang egymás után 6x is hallható, ki-be, ki-be, ki-be... :U

Vagyis ez az egész nagyon érdekes kezd lenni, hogy miért akkor történik, ha a Tv-ét bekapcsolom, kikapcsolva meg érzékeli a Tv-ét a HDMI-n keresztül folyamatosan.., nem értem miért van az a kis szünet a Tv bekapcsolásakor. :(
Lehet, hogy a videókártya haldoklik? Vagy túl régi a Tv-éhez :F

Én azt szeretném, ha a Win7 nem figyelné a videókártya hardverváltozásait, hanem maradjon ugyanabban a beállított helyzetben, ha kihúzom a HDMI kábelt, ha nem.
meglehet ezt oldani? Csak nem tudom, hol kell ezt a "figyelést" a Win-ben beállítani. :(

[ Szerkesztve ]

(#70206) winhate válasza Itt Nokia (#70174) üzenetére

winhate
őstag

Attól függ mennyi memória van.
Évek óta ki van kapcsolva.
16gb ramhoz mi a túrónak ? :)

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#70207) Csupingo válasza RR-13 (#70205) üzenetére

Csupingo
addikt

Csak a hang zavar, vagy más is történik? Ha nem, akkor kapcsold ki a windowsban a hangokat. :) Több vga driverrel is kipróbáltad már? Nem kell kihúzni, le kell választani a win-ben. Úgy próbáltad? Mikor csak a monitor kimenete van engedélyezve, akkor is hat rá a tv bekapcsolása? Földelt dugaljban van a pc?

[ Szerkesztve ]

(#70208) RR-13 válasza Csupingo (#70207) üzenetére

RR-13
senior tag

Nem önmagában a hang zavar, hanem az, hogy ez miért történik, ha eddig a korábbi Tv-vel nem csinálta :U
Miért érzékeny erre a Windows, nem értem, mert nem kellene megszakadnia a Tv bekapcsolása alatt a jelnek, ami a HDMI-n a videókártyába megy.

Nem húztam ki semmit, azzal a módszerrel csináltam, amit a képen linkeltél.

A megoldás miatt írtam, hogy azt szeretném elérni, hogy a Win7 ne reagáljon arra, ha pl. kihúzom a HDMI-t, és, ha ezt sikerül beállítani, tesztelni, akkor majd arra sem reagál a win7., ha a Tv-ét bekapcsolom.
Jelenleg ezek ugyanazt a hatást váltják ki a win7-ben. :U

Ezt írtam előbb, hogy csak a monitor kimenete van engedélyezve, akkor is hat rá a tv bekapcsolása.. pont ez az érdekes...

Egy régebbi Win XP-ét visszatöltöttem ugyanarra a rendszerre, és ott is van hardverváltozás hang, de ott nem veszi el a képet, mint itt a Win7-nél... ez is érdekes.
Természetesen földelt dugaljban van a PC, de a VGA HDMI kimenete kb. 100v-al kicsit megrázott, amikor véletlen hozzáértem.

[ Szerkesztve ]

(#70209) Csupingo válasza RR-13 (#70208) üzenetére

Csupingo
addikt

Szerintem az a box vacakol. Oda nem illő feszültséget küld a vga-ra, aminek ez nem tetszik. Max. úgy lehetne megoldani, hogy kapcsolós hdmi elosztót használnál, vagy valami olyasmit. Nem tudod a monitort másik csatlakozóval használni? DP, vagy dvi?
Igp nincs a procidban? Esetleg arra köthetnéd a tv-t.

[ Szerkesztve ]

(#70210) RR-13 válasza Csupingo (#70209) üzenetére

RR-13
senior tag

A Samsung monitor DVI csatlakozóra van kötve ugyanarra a VGA-ra, mint a Tv.
Mivel egy VGA látja el a PC képét, és a Tv-ét is, ezért van rá hatással, de eddig ilyen nem volt.
Meg főleg nem értem, hogy az XP-én miért nem zavar be annyira, hogy a képet is elvegye?
A Win7 alatt csinálja csak ezt. Azért kellene a hardverváltozás figyelést kikapcsolni valahogy, hogy a Win7 ne reagálja le, ha a Tv-ét bekapcsolom.
Nem igaz, hogy nincs erre mód, hogy figyelmen kívül hagyja a Win7 azt, ha egy eszközt kihúzunk vagy bedugunk.

A javaslataid megoldás lehet igen, de nagyon sokat használom felváltva a Tv-ét és a PC monitort, mert filmek nézése stb. miatt jó, ha folyamatosan csatlakozva van a Tv, és ez az állandó kapcsolgatás furcsa lenne. :B

(#70211) Csupingo válasza RR-13 (#70210) üzenetére

Csupingo
addikt

A procidban nincs igp, az alaplapodon nincs hdmi, vagy dvi kimenet? Mikor a win-ben le van választva az a kimenet, akkor azon szerintem nem figyel semmit. A box-on mind a 4 bemenetet próbáltad? Esetleg lehetne egy olyan próbát is tenni, hogy dvi-hdmi kábellel kötnéd össze a tv-t.

[ Szerkesztve ]

(#70212) ekkold válasza RR-13 (#70208) üzenetére

ekkold
senior tag

Megkérdezhetem, hogy ez milyen TV?

(#70213) RR-13 válasza Csupingo (#70211) üzenetére

RR-13
senior tag

Van a prociban IGP, az alaplapon van HDMI és Display port is, azon próbáltam, és azon nem érzékeli, ha a Tv bekapcsolom, de azon meg filmet nézni nem tudok, mert régi a szoftver hozzá, és rossz a videó minősége a Tv-re.

Amennyiben a Win-ben leválasztom a kimenetet, akkor sem fog működni, ha használom, ezért szeretnék egy olyan megoldást, hogy nem választom le a portot, mert akkor nem működik, csak a változás figyelését szeretném kikapcsolni. :U

A DVI kimenettel majd még kipróbálom a Tv-ét, csak rövid a DVI-HDMI kábelem oda..., ötletnek jó azért, köszi. :K

Még próbálok szerezni túlfeszültségvédős HDMI-t, hátha azzal nem zavarodik meg a VGA a Tv bekapcsoláskor. :U

(#70214) RR-13 válasza ekkold (#70212) üzenetére

RR-13
senior tag

Persze. Samu QE65Q85RAT :B

(#70215) Csupingo válasza RR-13 (#70213) üzenetére

Csupingo
addikt

Milyen alaplapod, procid van? Ez 100 éves alaplapi igp, vagy újabb prociban lévő? Milyen film akadozik? 4k 60Hz, vagy milyen minőségben néznéd?

(#70216) RR-13 válasza Csupingo (#70215) üzenetére

RR-13
senior tag

Sajnos a VGA, DVI kimenetéről, DVI-HDMI kábellel bedugva is csinálja a kép elvétel dolgot, ha bekapcsolom a Tv-ét. :(

2013-as az alaplap ASROCK Z77 Professional Fatality, és a proci is, Intel i5-3550 3.30 Ghz.

Full HD-be nézem a filmeket, de most nem akarom a videókártyát ez miatt kidobni, hanem használnám amíg csak lehet, ha már a gépben van.
Ezért kellene a helyezetet valahogy úgy megoldani, hogy a VGA-val se legyen kép elvétel probláma, ha bekapcsolom a Tv-ét.

A Win7 csak figyeli valahogy a hardverváltozást nem :F
Ha egy egeret bedugok azt is jelzi, ha kihúzom azt is.
A Tv-t egy eszköznek érzékeli, ha bekapcsolom..., mintha akkor dugtam volna be a HDMI kábelt, ezt szeretném megoldani, hogy ez ne történjen azon a 2mp-ben.

[ Szerkesztve ]

(#70217) Csupingo válasza RR-13 (#70216) üzenetére

Csupingo
addikt

Kötheted a tv-t az alaplapra, a monitort pedig a vga-ra. Működnek egyszerre is. Itt van a procihoz driver.
A vga drivereket már cserélgetted?

[ Szerkesztve ]

(#70218) RR-13 válasza Csupingo (#70217) üzenetére

RR-13
senior tag

Erre én is gondoltam, de akkor elég sok mindent kell átállítgatni, változtatni.
Köszi az új drivert.
A VGA drivert már frissítettem, de majd még próbálom.

Próbálok keresni olyan HDMI kábelt, amin van valami túlfesz védelem, de nem találtam, hátha az lebutítaná a Tv-ből jövő jelet vagy mit... :U

(#70219) Csupingo válasza RR-13 (#70218) üzenetére

Csupingo
addikt

Nem kell állítgatni semmit, ugyan úgy használható a két megjelenítő, mintha csak a videokártyára kötnéd őket. A biosban kell egyszer bekapcsolni a multi igd módot (eltérő néven is szerepelhet), aztán már működik win alatt is. Ha lenne ilyen kábel, az talán segítene. Én eddig csak kapcsolós hdmi elosztóst találtam.

(#70220) RR-13 válasza Csupingo (#70219) üzenetére

RR-13
senior tag

Köszi, ez az új driver gyönyörű képet ad, és a videó is gyors mozgású. :K
Még próbálok valamit, hátha megszűnik a másik kártyán a képelvonás probléma, aztán, ha nem megy akkor a két helyről változat marad, amíg nem cserélek VGA-t. :B

(#70221) ekkold válasza RR-13 (#70214) üzenetére

ekkold
senior tag

Eddig komoly fejlesztésnek gondoltam, hogy egyre laposabbra meg tudják csinálni a TV-ket, de már kezdem érteni, hogy az elektronika egy részét egyszerűen kipakolják egy plusz külön dobozba, és erre kerülnek a csatlakozók (meg valószínűleg a TV tápegysége is ebben van). Annak idején amikor TV-t vettem sokféle típust, és gyártmányt megnéztem. A Sony készülékekben már akkor is pont az nem tetszett, hogy külső táposak, azaz van egy plusz melegedő doboz amit el kell rakni valahová.
Persze ezek a dobozok az áruházban nincsenek szem előtt, simán el tudom képzelni, hogy van aki nem olvas utána, és csak otthon szembesül vele. Amúgy a többi gyártó is ezt csinálja manapság? Vagy van még olyan TV amihez nem kell egy külön doboz?

Kíváncsi leszek amúgy, hogy lesz-e megoldás a problémádra, és ha igen akkor hogyan. Nekem is rá van kötve a PC-re a TV, másodlagos monitorként, és win7-et használok. De szerencsére nálam nincs vele probléma. Viszont én valószínűleg nem vagyok átlag felhasználó, mert a TV-be nincs bedugva sem antenna sem kábeltv. Sőt gyakorlatilag több mint 7 éve nem nézek TV-t (pontosabban semmilyen tv műsort - mert zavar a sok idióta reklám, meg az az agymosás ami megy - úgyhogy inkább nem kérek belőle). Csak arra használom, hogy a NAS-ról játszik le ezt-azt, vagy a PC monitoraként működik.

[ Szerkesztve ]

(#70222) efi99 válasza ekkold (#70221) üzenetére

efi99
senior tag

Én meg hálát adok az égnek, hogy a 11 éves monitorom külső tápos. 2x kellett cserélni (7 év után meg most nemrég), egyenként 3 ezerből megvolt és csak rá kellett dugni, beépítettnél nyilván esélyem sem lenne. A monitor amúgy hibátlanul teszi a dolgát.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#70223) Lordus válasza efi99 (#70222) üzenetére

Lordus
senior tag

a kulso tapnak en is inkabb elonyeit latom, mint hatranyat.
-otthon cserelheto
-nem kell szervizre varni, elvinni a hatalmas tv-t
-konnyen talasz utangyartottat
-olcsobb
-nem melegiti a tv-t
-egyaltalan VAN, nem az, hogy 'jobban jarsz, ha veszel uj tv-t, mert csak a vilag vegerol lehet tapot beszerezni, sokara er ide, bonyolult a csereje, es meregdraga.'

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#70224) RR-13 válasza ekkold (#70221) üzenetére

RR-13
senior tag

Ez esetben könnyítés a külső connect box, mivel a HDMI kábeleket stb. könnyebben lehet elérni, csatlakoztatni, és ez a connect box csak prémium kategóriás Tv-nél van már.

A connect boxban nincs benne a táp panel, az a Tv-ben van, igaz a connect boxban kell csatlakoztatni a 220-as kábelt is, de onnan a Tv-be továbbítja, és a panelbe megy a feszültség.

Ekkora a Táp panel:

Bízom benne, hogy a connect boxban van valami túlfesz. védelem, ha történik valami, akkor nem adja tovább a Tv panelre. :U

A jelen problémának az okát egyelőre nem tudom, megoldást sem arra találtam, hanem az IGP-be átdugtam a Tv HDMI csatlakozót, ott nincs a fenti probléma..., de ez csak tűzoltás, mert ugyanúgy szeretném megtalálni az okot, vagy a VGA-ra a megoldást, hogy ott is jól működjön, ha hozzá csatlakoztatom a Tv-ét, és bekapcsolom ne menjen el a monitor képe. :(

[ Szerkesztve ]

(#70225) RR-13

RR-13
senior tag

Újabb probléma adódott most az IGP-vel, mert csak a HDMI port működik, egyelőre a mellette lévő DisplayPort nem reagál semmire :(
Mi lehet az oka? Külön bekapcsolási lehetőséget arra nem találtam BIOS-ban. :U

[ Szerkesztve ]

(#70226) ekkold válasza efi99 (#70222) üzenetére

ekkold
senior tag

Szerintem nem a cserélhetőség az előny, hanem ha úgy van megcsinálva, hogy nem megy tönkre. Nekem is 11 éves a monitorom, de belső tápos, és egyszer sem kellett javítani, teljesen újszerű állapotban van.

(#70227) anderlemez

anderlemez
újonc

Sziasztok! Egy vagy több hozzáértő irányába kérdésem lenne. Ha winyórol (SSD ről és SATA ról is) másolni akarok pendrive-ra (3 különböző pendrive is így muzsikált, minden usb kimenet kipróbálva) képek, kis méretű dolgok pik-pakk átmennek, telefont is érzékeli, ott is tudok fájlokat másolni, usb internet megosztás minden, de ha valami nagyobbat akarok másolni 300MB felett, azonnal betölt a töltő csík és semmi, egészen addig mig ki nem húzom a pendrive-ot mert azon kívül semmire nem reagál. OS Win7 64bit, 16gb RAM, i7 intel proci Tudja valaki mi lehet a gond? Kicsi lenne a lyuk a gépen oszt nem fér ki?? :DD A választ előre is köszönöm!

(#70228) Lordus válasza anderlemez (#70227) üzenetére

Lordus
senior tag

nem teljesen válasz a kérdésedre, csak féligmeddig:
nálam, ha egy 10-15gb-os adatot másolok penre, akkor az első 1 gb-ot 3 másodperc alatt "felmásolja". utána úgy látszik, mintha megállna (akár 1 percig is), majd szép lassan beáll a normális másolási sebességre.
DE a végén, 99%-nál szintén percekig áll... majd egyszer csak készen van.
Mindezt TC-ben teszi - csak a tisztán látás kedvéért
szintén i7, 16gb ram, win7x64...

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#70229) funk648

funk648
aktív tag

Sziasztok!

Mostanában arra lettem figyelmes, hogy az eseménynapló a következő hibákkal van tele:
Forrás: Schannel (mindkét esetben)
A következő végzetes riasztás érkezett: 40.
A következő végzetes riasztás érkezett: 70.

A két hiba mindig egymás után szerepel, naponta 2-3-szor fordul elő. Tudjátok esetleg, hogy ezek az üzenetek mit jelentenek vagy mire utalnak? Előre is köszi!

(#70230) Gézengúz válasza Lordus (#70228) üzenetére

Gézengúz
addikt

Próbáld ezt ki Fat32 és Exfat filerendszerrel is.

Forrfüles 18650-es Liitokala akkuk eladók!

(#70231) Lordus válasza Gézengúz (#70230) üzenetére

Lordus
senior tag

fat32 úgy tudtam nem tud lekezelni 4gb-nál nagyobb fájlt.
exfatot meg nem támogat a tvm...
(pl. mkv file-t másolok pendrive-ra és tv-n nézem, lehet, nem volt egyértelmű, hogy egyetlen fájlt másolok ilyenkor - szerintem az eredeti posztban is a fórumtárs egyetlen nagyobb méretű fájlnál tapasztalta a hibát, nem sok kicsi, összességében nagy helyet foglaló fájlhalmaz esetén)

(#70232) Gézengúz válasza Lordus (#70231) üzenetére

Gézengúz
addikt

Nem arról volt szó, hogy mekkora fileméretet támogat a Fat32 és nem is arról, hogy mit ismer meg a tv-d.
Csak arról, hogy abban az esetben mennyire mutat reális képet a másolás. Arra akartam rávilágítani, hogy az általad vázolt probléma az NTFS sajátossága.

Forrfüles 18650-es Liitokala akkuk eladók!

(#70233) Lordus válasza Gézengúz (#70232) üzenetére

Lordus
senior tag

ja, értem!
viszont nálam 300 mb-os file esetén nincs gond.
ezért is írtam, hogy félig tudok válaszolni a kérdésre. nálam egy 1gb alatti fájlt szépen átmásol mindenféle furcsaság nélkül.

(#70234) Krystal_s válasza funk648 (#70229) üzenetére

Krystal_s
őstag

Szia!
Érdekes véletlen, de ma nálam is megjelent párszor a Schannel hiba. Egy portable program okozta, amit frissítenem kellett.
A Schannel, Secure Channelt (biztonságos csatornát) jelent.
Általában a Schannel hibák a szerver és a kliens közötti biztonságos csatorna kommunikáció miatt vannak, amikor nem működik megfelelően. Nálam volt mellette egy DNS Client Events jelzés is.
Okozhatja program vagy weboldal, ami még régi titkosítást használ, vagy a Win KB3161606 frissítése, ami letiltja a TLS 1.0-t.
Pl itt is írnak még róla bővebben.

(#70235) AXisBOLD

AXisBOLD
addikt

sziasztok,

win7 alatt van shortcut a képernyő elforgatására vagy 3pl szoftveres lehetőség?
már egy órája keresem, de mindenhol csak a ctrl+alt+arrow van leírva, de az nem működik vagy a catayst hotkey creator, de nekem GT960 kártyám van, így az se jöhet szóba.

Aurea mediocritas

(#70236) Csupingo válasza AXisBOLD (#70235) üzenetére

Csupingo
addikt

Erre gondolsz? Az egyik a képernyő felbontás menüben van, a másik az nvidia driverben.

Esetleg ez az irotate progi?

[ Szerkesztve ]

(#70237) AXisBOLD válasza Csupingo (#70236) üzenetére

AXisBOLD
addikt

a hot key volt a lényeg, az Irotate megoldotta, nagyon köszönöm! :R

Aurea mediocritas

(#70238) Csupingo válasza AXisBOLD (#70237) üzenetére

Csupingo
addikt

Nincs mit! Később esett le, hogy bill. parancsra gondolsz.

(#70239) funk648 válasza Krystal_s (#70234) üzenetére

funk648
aktív tag

Köszi az infót, azért érdekelt a dolog, mivel a COD Cold War-t az előző, illetve a mostani ingyenes hétvégén is kipróbáltam, de állandóan kidobott, vagy kékhalált kaptam. Azt hittem ennek a hibának esetleg valami köze van hozzá.

(#70240) Jarod1

Jarod1
addikt

Sziasztok!

Haldoklott az egyik winyóm, (D meghajtó)laptopba, kicseréltem de más meghajtó betűjelet kapott az új,(G)
A meghajtó betűjel változtatással próbálkoztam de nincs benne D és nem is foglalja semmi,
hogy tudnám előszedni?

Nem igérek semmit..... de azt betartom..

(#70241) Jarod1 válasza Jarod1 (#70240) üzenetére

Jarod1
addikt

ááááá, meg van, be volt csatolva a Box felhőtárhely Ftp eléréssel és becsatolta D meghajtónak..

Nem igérek semmit..... de azt betartom..

(#70242) Killer man

Killer man
tag

Sziasztok! Win7 mellé szeretnék Win10-et de ezt egy új M2 vagy SSD-re telepíteni. Természetesen kihúzok minden vinyót telepítéskor.
Bootoláskor lehet majd a 2 rendszer közül választani? Szokott ezzel probléma lenni?
(MSI B450M PRO-VDH MAX alaplap)
Köszi!

(#70243) Doky586 válasza Killer man (#70242) üzenetére

Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Húzd ki a win7-et tartalmazó ssd-t is.

(#70244) Csupingo válasza Killer man (#70242) üzenetére

Csupingo
addikt

Nem. Úgy érdemes, ahogy Doky is írta. Csak az a meghajtó legyen, amire a win-t telepíted. Szerintem érdemes legacy (csm) módban, aztán rögtön ki kell kapcsolni a win 10-ben a gyors rendszerindítást. Mindkettőnél a hibernálást nem tudom hogy kell e, vagy csak ajánlott. Ha így külön-külön telepítetted őket, akkor a boot-kor a gyorsválasztó menüben a megfelelő meghajtót választva tudod azt indítani, amelyiket akarod.

(#70245) King Unique válasza Killer man (#70242) üzenetére

King Unique
félisten

Ha W10-et akarsz telepíteni, akkor miért a W7 topikban érdeklődsz? Meg ez az "M2 vagy SSD-re" érdekes, mindkettő SSD, van pl. 2,5"/M.2 SATA SSD és M.2 PCIe NVMe SSD. :))

How to Dual Boot Windows 10 with Windows 7 or Windows 8

Ha teljesen elszeparált telepítés a cél 2 külön fizikai lemezre, akkor valóban célszerű a telepítés idejére fizikailag leválasztani (lehúzni) a másik Windows meghajtóját. Sőt, így akár eltérő telepítési mód (CSM/UEFI) szerint is telepíthetők (ha támogatja mindkettőt a hardver), bootolásnál F12/egyéb billentyűvel előhívható gyorsmenüben lehet választani egyik/másik lemez közül, indítva arról egyik/másik Windowst stb. + Dual boot esetén a W10-nél javasolt kikapcsolni a gyorsindítást az ilyen problémák elkerülése végett, vagy lehet a Shift + leállítás módszert is használni helyette, sőt pl. közös bootlader esetén alapból lesz +1 restart a másik Windows indítása előtt, így az előbbiek sem szükségesek.

(#70246) Gallac

Gallac
aktív tag

Erre valakinek ötlet ? :)
Gyíkomat állítsak a BIosban/ UEFI-ben? 😄
500 G SSD-re is ezt írja a W7 🤔

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#70247) King Unique válasza Gallac (#70246) üzenetére

King Unique
félisten

Nemrég lett leírva egy másik esetnél hogyan kellene Windows 7-et telepíteni. Aszerint csinálod? A mellékelt screenshot alapján nem egészen, mert már vélhetően máshol létrehozott meglévő partíció van megadva telepítési célként, nem (törlés után) a szabad terület... :B Meg ha netán ilyet sikerült összehozni, akkor megint nincs miről beszélni addig, amíg az nincsen megoldva.

(#70248) Doky586 válasza Gallac (#70246) üzenetére

Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Elfelejtetted törölni a partíciót. [kép] [link]

(#70249) Gallac válasza King Unique (#70247) üzenetére

Gallac
aktív tag

Köszi. :R

(#70250) Gallac válasza Doky586 (#70248) üzenetére

Gallac
aktív tag

Köszi próbálom. :C

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.