Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61951) dargelot válasza pendre54 (#61948) üzenetére


dargelot
senior tag

Jelenlegi állása a helyfoglalásnak. Win alap, CCleaner és GlaryUtilities lefuttatva. Így is 37Gb a Win10 és ha visszatenném 3Gb lapozófájlt akkor maradna 4Gb helyem. Nem látok más megoldást mint, hogy legközelebb nagyobbra formázni a rendszerpartíciót, de addig is áttenném a méretes lapozófájlt az SSD másik partíciójára, de a Windows az Istenért sem veszi be. Most a jelenlegi 300Mb pagefile-al meg lassú a boot és bizonyos programok el sem indulnak, kidob kevés memória hibaüzenettel. Ezentúl ha jól tudom az SSD-nél 10-15% helynek szabadnak kell lennie a rendes működéshez. :F

(#61952) istvankeresz válasza dargelot (#61951) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Szerintem sok az méret a win-nek. Nézd meg, hogy a biztonsági mentés be van-e kapcsolva. Ha igen, akkor a nagyon régi mentéseket töröld ki. Ezek a mentések nagyon eltudják foglalni a helyet. Nekem csak 26 giga a winem. Menj beljebb ezzel a méretkiíró progival és nézd meg, hogy melyik mappában, mi az a file ami így megduzzadt.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#61953) pendre54 válasza dargelot (#61951) üzenetére


pendre54
addikt

Érdemes lenne még a TreeSize Freevel a Windowst részleteiben kibontani, hogy mégis mi az, ami azon belül ennyi helyet foglal. A hibernáció, ha nincs kikapcsolva, akkor az is kb. 5 giga helyet szokott lefoglalni, esetleg azt is érdemes lehet kikapcsolni. A lapozófájlos pakolgatásba sajna nem tudok segíteni, az ilyen irányú mókolgatásokban nem vagyok otthon.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#61954) Popes válasza dargelot (#61951) üzenetére


Popes
őstag

A Glary-ben is van lemezterület elemző, nézz rá azzal hogy pontosan mi foglalja a helyet.

Deus ex machina

(#61955) #86564352 válasza pendre54 (#61948) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ez mitől függ vajon, ami nálad C:\Windows mappa 19 giga, nálam 28! Pedig minden update után futtatom a karbantartót admin módban. Nálam csak a benne lévő System32 mappa 17 giga, több mint a te egész Windows mappád. A SoftwareDistribution\Download nálam szinte semmi 100 mega se, a WinSxS 6 giga. 111 gigás SSD miatt spórolok a hellyel, hibernációra nincs szükségem kilőve, visszaállítási pontok is kilőve, windows.old már nincs. Nem értem a win mappáink 19 vs 28 különbségét.

(#61956) djlolo válasza #86564352 (#61937) üzenetére


djlolo
tag

En ket mentest is szoktam kesziteni: egyet windows+driverek + beallitasok es optimalizalas utan majd a legfontosabb programok telepitese es konfiguralasa utan johet egy ujabb mentes. Csak ezutan telepitem a virusirtot es az utorrentet.

(#61957) Lacc válasza tordaitibi (#61926) üzenetére


Lacc
aktív tag

Zsír köszi a választ, ez tényleg korrekt így.
Bár ez szép és jó. De mivel én üzleti laptopokat használok, ott sajnos/nem sajnos az akksi erősen bevan építve. Ahonnan azért nem lehet ki-be venni az akksit, bár gondolom egy félmillás (munkahelyi laptop) esetében csak van erre valami jó vezérlő elektronika, ami védi az akksit.

(#61958) pendre54 válasza #86564352 (#61955) üzenetére


pendre54
addikt

Nálam a System32 mappa mérete csak 6,6 GB, így néz ki kibontva, a nagyobb tételek:

Nézd meg, hogy nálad mi foglal azon belül ilyen sok helyet.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#61959) rgeorge válasza tibcsi0407 (#61949) üzenetére


rgeorge
addikt

Sajnos ez ismert hiba a legfrissebb verzióban. Részeleges sikert el lehet érni buherával, de inkább várni érdemes a javításra. Mostanában (pár hét) nem néztem meg, történt-e változás, talált-e bárki megoldást erre.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#61960) tibcsi0407 válasza rgeorge (#61959) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A fene. De az hogy lehet, hogy eddig működött?
NFS share működik, de ott meg nincs UTF 8 kódolás.

https://utdetailing.hu/

(#61961) Rimuru válasza pendre54 (#61958) üzenetére


Rimuru
veterán

Nekem a windows mappa nincs ekkora, nyertem? ;]

Vigyázat, csalok!

(#61962) TRob1 válasza #86564352 (#61955) üzenetére


TRob1
veterán

System32-ben mindenképp néz körül, nálam sincs még 6GB sem.

(Mondjuk azt nem tudom miért március-t ír a létrehozására mikor eleve 2 éve lett frissítve az előző rendszerről és már az sem új volt, de ha így jó neki, legyen :) )

¤ R'n'R ¤

(#61963) rgeorge válasza tibcsi0407 (#61960) üzenetére


rgeorge
addikt

Nálam se rögtön romlott el, egy-két héttel az update után. Annyit tudtam csak elérni, hogy egy médialejátszó kivételével minden más eléri a Windows 10 megosztásait. Szerintem amíg nincs rá Microsoft javítás, addig nincs mit tenni. Valaki javasolt itt egy olyan megoldást, hogy el kell érni az adott hálózatban, hogy ne a Windows 10-es gép legyen a master browser, pl. úgy, hogy egy routerben USB meghajtón megosztást létrehozni. Nálam ez sem segített.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#61964) tibcsi0407 válasza rgeorge (#61963) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szuper buli lesz akkor ez is.
Nem tudom, hogy hogy fogom megoldani ezt, de a mappák kellenének a munkához. Megnézem FTP-ként mit tudok vele kezdeni.

https://utdetailing.hu/

(#61965) qqcqqc válasza tibcsi0407 (#61964) üzenetére


qqcqqc
őstag

A windows összetevők között kapcsold ki az SMB1 szolgáltatást. Nálam az oldotta meg.

(#61966) #86564352 válasza pendre54 (#61958) üzenetére


#86564352
törölt tag

System32-ben a DriverStore\FileRepository mappa nálam 15 GB. What the hell?!
Gondolom ebbe csak úgy nem egészséges beletörölni, és format clean install most kizárva. Ha 1-2 GB különbségről lenne szó még azt mondom elmegy, ez így több mint furcsa.

(#61967) Gabesz84


Gabesz84
őstag

Sziasztok!

win 10-en hogy lehet megosztani a store alkalmazásokat?
Van pl egy 60GB-os játék, ami az én accountomra van megvéve, feltelepítem, működik. Szeretne vele játszani barátnőm, bejelentkezik az accountjába, a store appban átjelentkezek az én accountomba és ez a szerencsétlen újból le szeretné tölteni mind a 60GB-ot, és külön csak neki telepíteni.

Ezt meg lehet oldani hogy ne kelljen már minden egyes felhasználónak telepítenie egy 60 GB-os appot külön-külön? Xboxon megoldották, csak van megoldás PC-re is?

Keresgéltem, de mindig arra jut vissza az összes leírás amit találtam hogy használjam a DISM toolt, de ha jól értem, az csak arra jó hogy központilag minden usernek feltelepüljön, de nem megoldás arra hogy ne foglaljon userenként 60GB-ot

(#61968) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Ha már a windows mappa nagyságánál tartunk,nekem ez a pakk 9.6 GB.
Mit lehetne ebből törölni?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#61969) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Urak!

Egy nagyon banálisnak tűnő problémával kapcsolatban kérnék segítséget: van egy kőköri Gigabyte DVB-T tunerkártyám, amit anno W7 alatt sokat használtam MediaCenterrel, de már 2 éve a fiókban porosodik. Elővettem, beraktam a gépbe, telepítettem a drivereit (W7-64 bitesek, de a 10-es simán elfogadta, nincs is frissebb). Szóval az a gondom, hogy egyáltalán milyen programmal tudnék TV-t nézni, (sőt, előtte a csatornákat beállítani)? Nincs MC a 10-ben, a MediaPlayerrel meg semmire sem jutok... Szóval mit telepítsek, mire kattintsak, ha egyáltalán TV-t szeretnék nézni a gépemen? :F

szerk: saját kezelőprogramja soha nem is volt a kártyának, automatikusan a MC-rel működött.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#61970) tibcsi0407 válasza qqcqqc (#61965) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nézem is, köszi!

https://utdetailing.hu/

(#61971) TRob1 válasza #86564352 (#61966) üzenetére


TRob1
veterán

Már többször írtam, próbáljátok ki a PatchCleaner-t és a Driverstore Explorer-t, sokszor súlyos MB-okat/GB-okat lehet velük nyerni (Főleg ha vki folyamat frissíti az Nvidia drivereket és/vagy frissen tartott Office van a gépén)

(#61968) atyca :
^^^^^^ Te is tégy próbát velük. ^^^^^^

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#61972) tordaitibi válasza Bogyó bá' (#61969) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ugy tudom, fel lehet buheralni a MC- t valahogy a w10-re.
En magam a SmartDVB programot hasznalom, nem pont es csak dvb-t-t tud, de nekem bejott.
Mazochistak a VlcPlayerral is nezhetnek tv adasokat.
Keress ra ilyen programokra, probalj ki tobbet, en is igy talaltam meg a nekem leginkabb tetszot.

(#61973) nicu71


nicu71
addikt

Sziasztok!Azt hogy lehetne megoldani ha lehet egyáltalán hogy ha kivetítem a képet a második képernyőre/Samsung tv/ filmezéshez akkor NE kelljen mindig beállitani az alapértelmezett lejátszóeszköznek,hanem automatikusan felismerje hogy most nem a hangszóró kell hanem a samsung tv?

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#61974) TRob1 válasza nicu71 (#61973) üzenetére


TRob1
veterán

Én úgy oldottam meg egyszerűen, hogy az MPC-BE-ben Dual Audiot állítottam be.
Igaz, így csak a Videólejátszó progi hangja szól a tv-n, de az nekem pont elég, hisz csak filmeket nézek a tv-n. :)

¤ R'n'R ¤

(#61975) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Van egy gép, amit meg kéne néznem, de hiába dugom rá a monitort (mikor bekapcsolom a gépet) VGA-n (d-sub) nem ad ki jelet (csak fekete). Viszont ha kihúzom a monitort a monitor jelzi, hogy nincs jel.
Van a gépen hdmi és dvi csatlakozó is (de úgy tudom, hogy egy másik monitorral volt összedugva előtte ugyanígy vga--val).
Mi lehet a megoldás? (még a bios sem jön be/nem látom, de a gép zúg, kattog a merevlemez...)

(bocsánat ha rossz helyre írok, kérlek akkor irányítsatok át)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#61976) tibcsi0407 válasza qqcqqc (#61965) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A gépet már látja, csak a megosztásokat nem. Beírva sem tudtam felcsatolni. Kezd izgivé válni a dolog. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#61977) #86564352 válasza TRob1 (#61971) üzenetére


#86564352
törölt tag

Az Nvidia a ludas, a filerepository mappa tele van nv kezdetű 320 megás mappákkal, letöltöttem a driverstore explorert ez is kilistázza ugyanazzal a verzióval és dátummal sok nv kezdetű inf fájl, sok 320 megából összejön a nagy foglalás. Kérdés honnan tudjam melyikeket lehet törölni? Nagyon nem szeretnék kék halálba bootolni. Ha rámegyek select old drivers nem jelöl ki semmit. És a Windows beépített karbantartója a device packages résznél 0 byte-ot mutat és nem is tisztít semmit. Ugyanolyan nagy a driverstore mappa, nem normális dolog 15 GB-ra hízott.

Megpróbáljam ezt? http://sysadminstricks.com/tricks/windows-tricks/cleaning-up-windows-driver-store-folder.html

(#61978) Bogyó bá' válasza tordaitibi (#61972) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszi a választ, a Media Center telepítése sikerült! :R

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#61979) trialboj


trialboj
őstag

Na ilyenkor, akkor hogy van most az előre?!

Azért futottam megint neki a win cserélnek, mert az előző verziónál csomó mindent átállítgattam mielőtt elkezdtem volna használni majd,

mikor a NEXUS font managert felraktam, rettenet lassan töltötte be a betűtípusokat. Mástól megkérdeztem állítólag működik ygorsan win10 alatt is.
Most tökéletesen friss a win, kb semmi nincs még rajta, és ugyancsak lassan működik :( Nem tudom ért-e valaki hozzá, de alig 117 fájlt ( 27MB) 15-20 mp alatt tölt be. win 7nél ez annyi volt, hogy kortyoltam egyet és kész.

Mit lehet ilyenkor csinálni, enélkül kb semmire nem tudom használni a gépemet. A nagyobb 470es csomagot meg sem próbálom, az megint 3-7 perc lesz :(

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#61980) alfa159sw


alfa159sw
tag

Sziasztok!
Windows postában, hogyan tudom megváltoztatni az alapértelmezett calibri 11-es betűtípust?
Hiába állítok be mást mindig visszaáll. :W

(#61981) TRob1 válasza #86564352 (#61977) üzenetére


TRob1
veterán

A dátum szerinti legújabbat hagyod meg. De előtte megnézheted pl. eszközkezelőben, melyik a te épp aktuális verziód.
A többit nyugodtan töröld, nem lesz kékhalál ez miatt. (A bekarikázott nevű fájlokat töröld, a másik karika meg a verziót jelöli)

¤ R'n'R ¤

(#61982) svgyula válasza tibcsi0407 (#61964) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Felrakod az universal media servert minegyikre és látni fogja egymást a két-három-x gép. Androidról is műxik oda-vissza az utóbbira pedig a MediaServer.apk kell. Itthon két PC, egy TV, és telefon is műxik egymással. Természetesen meg kell újra osztani a megfelelő meghajtót. Ha meghajtót osztasz meg akkor nem kell a könyvtárakkal szórakozni.Az nálam minden nagyobb frissítés után visszaáll apapra. A hálózati beállításoknál újra kell állítani.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#61983) #86564352 válasza TRob1 (#61981) üzenetére


#86564352
törölt tag

Köszi az útmutatást! Így néz ki nálam, egy régi Geforce 210 kártya:

[kép]

Első sorban ami kék az lesz a most használt, egyezik az eszközkezelővel, 4201 a vége. Akkor az összes többi ami 4195 az mind törölhető?

(#61984) tibcsi0407 válasza svgyula (#61982) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Munkára is jó? Nem médiatartalmat osztok meg elsősorban a szerveremről. A megosztó gép pedig Linux. (ugyanis ott nincsenek ilyen CU jellegű problémák)

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#61985) Lacek


Lacek
újonc

Sziasztok!
Még új vagyok itt az oldalon.
Kérdésem az lenne ,hogy win 10-en hogy lehet beállítani 16 bites szín. Játékhoz kellene!

(#61986) tibcsi0407 válasza Lacek (#61985) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Esetleg a videókártyád vezérlőpultján?
Nekem Nvidia kártyán van lehetőség saját felbontást létrehozni és ott lehet 16 bites színmélységet beállítani.
De játék esetén necces, mert az asztali beállítások nem mindig vihetőek át a játékokra.

https://utdetailing.hu/

(#61987) qqcqqc válasza tibcsi0407 (#61976) üzenetére


qqcqqc
őstag

Linux alatt nincs frissítés a samba serverhez?

(#61988) svgyula válasza tibcsi0407 (#61984) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Én meghajtót osztok meg a tartalomtól független. A UMS a kapcsolatot hozza létre. A TC is látja és lehet file-kat mozgatni.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#61989) LÁZ


LÁZ
addikt

üdv, kérdésem a következő, az imént felszívódtak a csempéim a start menüből se szó, se beszéd, paint-et akartam megnyitni, sehogy sem ment, restartoltam, és utána már 1db csempe sem volt :F

A start menü/beállításoknál, kezdőképernyő, természetesen minden pipa, de kb 20perce még tökéletes volt minden, próbáltam egy visszaállítást egy ma reggeli pontra, az lefutott, de restart után már dobta a csókot, hogy nem volt sikeres a visszaállítás. A régebbi visszaállítási pont amit csináltam, pedig nem volt a listában :( .

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#61990) tibcsi0407 válasza qqcqqc (#61987) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nincs, teljesen friss.

https://utdetailing.hu/

(#61991) movax válasza LÁZ (#61989) üzenetére


movax
őstag

Örülj neki, én fáradságos munkával b...tam ki a francba az összeset. :D

(#61992) tordaitibi válasza Lacc (#61957) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Én magánvéleményem szerint annyira ne babusgassuk az akkukat, teszik a dolgukat derekasan, esetleg nem 8-900, hanem 750-780 ciklusnál adja meg magát, ez olyasmi mint az ssd "kímélése". Az ssd is azért van, hogy használjuk, nekem az otthoni gépbe egy 6 éves noname 40 gigás ssd igen erős nyúzással még hibátlan. És nem énekelek neki altatót, nem kap béres cseppet, stb. Használom.

(#61993) Doky586 válasza LÁZ (#61989) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"az imént felszívódtak a csempéim a start menüből se szó, se beszéd"

Valami csempeevő baktérium..? :D ;]
örülj neki..

[ Szerkesztve ]

(#61994) tordaitibi válasza pendre54 (#61958) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Bocsi a tipp miatt,
de aki esetleg vizuálisabb tipus, annak a helyfoglalás nézegetésére ajánlom ezt

Pár kattintással pillanatok alatt meg lehet találni vele a bűnös dagadék könyvtárakat, a programból meg is nyithatóak konkrétabb adatok megtekintésére.

(#61995) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Win 10 alatt tapasztalt USB3 probléma, ami nem biztos hogy win 10 mint op rendszer probléma, lehet hogy driver baj :F
A hibát X79 alaplap és Core™i7-4820K környezetben Win 10 újratelepítés után tapasztaltam.
A hiba:
* Rádugtam a WDMyPassportUltra külső HDD-t az USB3 porta, felismerte, másoltam rá fájlokat, a másolás elindult.
* Másolások után (közben?) "elaludt" a win10.
*Alvásból felébresztve a PC-t, már nem látta a külső USB3-ra csatlakoztatott WDMyPassportUltra HDD-t.
Érdekesség:
* Újraindítva a win 10-t, már soha többé nem látta az USB3-ra csatlakoztatott WDMyPassportUltra HDD-t.
* USB3-ra csatlakoztatott más külső USB3 HDD-t, simán felismer minden OK!
* WDMyPassportUltra HDD-t, USB2-re csatlakoztatva simán felismeri....
Szerintetek USB3-al kapcsolatban mi lehet a titok és a megoldás?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#61996) #86564352


#86564352
törölt tag

Na sikerült gond nélkül kitakarítani az elhízott Windows mappát. 28 GB -> 14,5 lett, most megjegyzem nagyjából 15 GB a normál mérete. Ezek szerint a System32 és DriverStore magától hízik frissítések közben. Nem érdekel a Windows vagy Nvidia hibája, de ez így elég érdekes sztori volt. SSD most örül a felszabadult helynek.

(#61997) vlevi válasza VGYke (#61995) üzenetére


vlevi
nagyúr

Eszközkezelőben töröld ki. Akkor újra telepíteni fogja a drivert, és fel fogja ismerni.

(#61998) quailstorm válasza #86564352 (#61996) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem tiszta telepítéssel frissítettél nVidia drivert, így az összes verzió fenn maradt a gépeden...
Elég szarul van megoldva, és az nVidia hibája.

(#61999) trialboj válasza King Unique (#61939) üzenetére


trialboj
őstag

WIn 10 biztonsági mentés mizéria

Komolyan ennyire bonyolultan lehet csak készíteni egy biztonsági mentést? [Macrium Reflect Free]

Rengeteg lépésből áll, reáadásul az elején azt is megemlíti, hogy haza lehet vágni a gépet ha valamit benézünk?!

A win10nek nincs normális/használható beépített mentése?

Ez pl egy egész egyszerű módnak tűnik, van bármi gond vele?

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#62000) *Ropi* válasza trialboj (#61999) üzenetére


*Ropi*
félisten

Van, csak Microsoft módra: visszaállítani nem tud. ;] :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.