Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60851) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Adott egy HP ProBook 430 G4. Feltettem win10et, bekapcsolom, de max egy perc mulva kek halal. Nem jutok el a driverek telepiteseig sem. A feladatkezeloben a onedrive valami eszi meg a procit 70%ban, es igy a kihasznaltsag 100%. Segitsetek:(

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#60852) tordaitibi válasza quailstorm (#60841) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Köszönöm, de nekem portable, a
c:\Users\FELHASZNÁLÓNEVED\AppData\Roaming\FileZilla\recentservers.xml mappa és .xml fájl nem létezik.
De a saját könyvtárába találtam egy ilyet, ez lenne?

(#60853) quailstorm válasza tordaitibi (#60852) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ebben az esetben meg kell találnod a portable hol tárolja ezt a filet.
Ha nem ismertél rá a jelszavadra abban a stringben, akkor nem tudom én se. Pár éve már base64 kódolt a jelszó nem plain text. Itt nem látom a base64 attribútumot.

(#60854) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Egy DELL Inspiron 15 7537 laptopról lenne szó, ami gyárilag win8-al érkezett. Azóta frissítve lett win8.1, majd win10-re.
Az eredeti win8 telepítő biztos ott volt valahol a háttértáron, mert első bekapcsoláskor települt.
1. kérdésem: ez hol van, hogyan láthatom?
Most jött el az ideje a rendszer újra telepítésének.
Win8-ról 8.1-re, majd win10-re, majd stb. win10CU-re frissített rendszer "lemeze" így néz ki:

Amiből az első "EFI" gondolom az UEFI, második 40MB partíció mint "OEM partíció" gőzim nincs mi, a többi partíció meg a win10 és előző op rendszerek által létrehozott partíciók.
2. kérdésem: hogyan fogjak hozzá a win10 újra telepítésének?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#60855) quailstorm válasza VGYke (#60854) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A legutolsó, 12GB-os helyreállítási partíció tartalmazza a Win8-at.

Ha W10-et akarsz újratenni, akkor adatmentés, USB-s telepítő létrehozása, azzal mindent formázol és feltelepíted.
Sok szükség nincs a Win8-as gyári cuccokra. És a hardverkulcs miatt lehet egyből W10CU-t telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#60856) King Unique válasza VGYke (#60854) üzenetére


King Unique
titán

Nemrég volt egy hasonló eset. Az illető kérdéseire adott legutóbbi válaszokban pedig le volt írva a lényeg, illetve a teendő.

[ Szerkesztve ]

(#60857) sanyek2 válasza sanyek2 (#60824) üzenetére


sanyek2
senior tag

Látom most is használhatatlanok vagytok!
Egy "egyszerű" kékhalál és senki nem tud semmit...

Csináltam memtestet, HDD,- SSD tesztet, frissítettem minden drivert, lapozófájl méretét is növeltem, újratelepítettem a chrome-ot, tiltottam minden bővítményt, és még így sem jó.

Nem is tudom minek írok ide, hisz sosincs 2 hozzászólónál több... És nincs megoldva a probléma.

(#60859) King Unique válasza sanyek2 (#60857) üzenetére


King Unique
titán

Ezen a fórumon (is) mindenki a szabadidejéhez, az érdeklődési köréhez és a hozzáértéséhez mérten válaszol önkéntes alapon és ingyen az egyes topikokban feltett kérdésekre. Tehát a kérdező részéről nem kell irreális elvárásokat támasztani, illetve ez nem egy fizetős helpdesk! Ha valakinek nem felel meg, akkor ennyi erővel ennél az esetnél lehetne pl. az MS supportnál is érdeklődni, vagy bevinni a gépet egy szervizbe... Másrészt van pl. külön Kék halál (BSOD) topik is.

[ Szerkesztve ]

(#60860) Viktor77 válasza sanyek2 (#60857) üzenetére


Viktor77
titán

Gratulálok! Ha fizetsz, isten bizony addig agyalok a problémádon amíg rá nem jövök mi a gond.

Szar a géped, dobd ki. Tuti, 100%-os megoldás, többet nem lesz kékhalálod. Megfelel?

Mielött szóvá tennéd a hangnemet, olvasd el a saját hsz-ed.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#60861) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Az VGA-m driverét direkt a szeptemberi verzión tartom, mert annál újabbat nem találtam stabilnak.
Most viszont, ahogy látom a win10 leszedte és frissítette a drivert. Hogy tudom ezt megakadályozni a jövőben?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#60862) King Unique válasza cintula187 (#60861) üzenetére


King Unique
titán

(#60863) cintula187 válasza King Unique (#60862) üzenetére


cintula187
addikt

Tudom, de annyira szeretek a forumról segítséget kapni. :B :R

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#60864) #18193920 válasza sanyek2 (#60857) üzenetére


#18193920
törölt tag

"Látom most is használhatatlanok vagytok!
És nincs megoldva a probléma
."
Ezt nem értem, nekünk nincsenek problémáink ;]

(#60865) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, mert googlizás és rengeteg próbálkozás után teljesen elakadtam.
Az a problémám. hogy Windows 10 alatt (CU, de előzőleg is megvolt a probléma), wireless egereket használva sűrűn belaggol a kurzor (vagy nem lesz pár pillanatig smooth a haladása), ami rohadt idegesítő. Már vettem Microsoftos egeret, most egy logitech m185-öt, de ugyan az. Az eszköz: Hp Probook 440 G3 noti.
Vezetékes alatt is tetten érhető a probléma, de ott ritkább. Gugliban olyan problémákat találtam inkább, hogy a háttér "slideshowja" okozta, vagy realtekes hangkártya drivere, de ezek közül nálam egyik sincs.

Amiket próbáltam eddig:

- Újratelepítések sora
- Próbáltam úgy, hogy csak windows update által lehúzott drivereket kapott minden (szoftver nem volt feltelepítve)
- Próbáltam úgy, hogy csak HP driverei voltak feltéve mindenhez.
- Energia gazdálkodási lehetőségekben nem találtam erre vonatkozót (talán az USB szelektív felfüggesztést, de az állítása nem szüntette meg a problémát).
- Eszközkezelőben nincs bepipálva, hogy energiamegtakarítás végett felfüggesztésre kerülhet.
- BIOS beállításokban nem igen van erre vonatkozó.
- Kikapcsoltam a router 5GHz-es szórását, hátha bele zavar neki.
- Egér beállításokban a mutatás pontosságának javítását és a gyorsítást is kivettem, semmi.

Nekem további ötletem nincs. Én tényleg nem értem mit tehetnék, mert az, hogy két új egérrel is csinálja, az biztos nem azok hibája.

[ Szerkesztve ]

(#60866) tordaitibi válasza quailstorm (#60853) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Valószínűleg ebben az xml filébe, ez egy kb. 5 éves őskövületportable Filezilla, akkor még nem volt a base64 szerintem.
Mindegy megoldottam, a saját atw oldalam admin felületére nem tudtam belépni, de a filezilla csatlakozik, vagyis benne van a jelszó, de hogy hol...? de találtam egy 1000éves mentésemet még cd-n, és el volt mentve txt-be a jelszó.
Köszi.

(#60867) ezoro12 válasza maci25 (#60812) üzenetére


ezoro12
tag

Szia. nekem ma frissített a windows 10, Be akar jelentkeztetni egy olyan fiókhoz, amit ő hozott létre a frissítéskor. Írhatok a jelszóhoz bármit, nem enged be, mivel rossz a jelszó. Utána viszont már két lehetőség közül választhatok, a régi fiókkal és a jelszavammal be tudok lépni. Viszont a jelszó kikapcsolását nem engedi sehol, ezt szerintem elszúrták, remélem jön a frissítés frissítése hamarosan. Ráadásul kivette a vezérlőpultot is az elérések közül.

(#60868) TRob1


TRob1
veterán

Jött ma egy új Összesítő frissítés (KB4020102), így a verzió 15063.332 lett.

Improvements and fixes
This update includes quality improvements. No new operating system features are being introduced in this update. Key changes include:
Addressed issue where NTLM fails to generate a challenge response when CredGuard is enabled, NTLMv2 is used, and no target information is provided by the server.
Addressed issue where Internet Explorer does not respect the “Send all sites not included in the Enterprise Mode Site List to Microsoft Edge” policy when opening favorites. 
Addressed issue in Internet Explorer 11 where a non-administrator user is not able to install an ActiveX control.
Addressed issue where, after starting Split View, some apps (Microsoft Edge, Hub, Cortana, etc.) no longer receive input when multiple displays are in use.
Addressed issue with an unnecessary scrollbar in the logon credential provider dialog, which may block use of other fields when the dialog has multiple fields. 
Addressed issue where, during a VM reset, the VM goes into Second Level Paging (SLP) even if there is enough balancer available memory on the host. 
Addressed issue where some non-Unicode fonts (Courier, MS Sans Serif, etc.) do not render characters correctly on non-Latin, single-byte system locales (Greek, Hebrew, Arabic, etc.). Black bars or other artifacts appear instead. 
Addressed issue with an SMS/messaging app that stops working when attempting to delete messages. 
Addressed issue where, after installing the Creators Update, audio output through external decoders no longer works. 
Addressed issue where the IoT shell fails to keep monitored background applications running. 
Addressed issue with high latency when using the Universal Windows Platform (UWP) MIDI API. 
Addressed issue where network printers may fail to install when using the printer vendor’s setup software on machines with less than 4GB of RAM. These printers will install if you install from the Settings app or from Devices and Printer in Control Panel. 
Addressed issue where PrintBRM fails to restore the Print Queue Configurations when printer names are identical and a port is set to FILE:. 
Addressed issue with per user proxy settings not migrating to machine proxy settings. 

¤ R'n'R ¤

(#60869) #41133696 válasza TRob1 (#60868) üzenetére


#41133696
törölt tag

Most akartam linkelni, de mivel nincs link így linkelem :)
May 25, 2017—KB4020102 (OS Build 15063.332)

(#60870) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.Adott egy windows 10 Pro,s múltkor beszívtam valami vírust(ilyen reklámos vírust csak nem tudom honnan mert nem járok olyan oldalakra,mindegy) és vissza állítottam alaphelyzetbe a windows-t ami megoldotta a problémát.Viszont 128 GB-os SSD-re van telepítve,meg az alap programok,az elején szabad 70 GB-om volt..most hogy vissza állítottam alaphelyzetbe hirtelen 40 GB szabad helyem lett... töröltem a windows old.mappát... de mit tudok tenni?Vagy mi szippantott le 30 GB-ot hirtelen? :S

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#60871) TRob1 válasza #41133696 (#60869) üzenetére


TRob1
veterán

Oké. :D

¤ R'n'R ¤

(#60872) megint én


megint én
őstag

Sziasztok!
Pár napja írtam, de nem sikerült megoldani a problémát.
Amikor megjelent a 10, frissítettem a 7-est. Pár napja viszont folyamatosan jönnek a windows üzenetek, hogy a licenc lejárt. A gépházban, ott, ahol eddig a termékkulcsom volt, most az van, hogy " másik termékkulcs megadása". Pedig semmit sem warezoltam. Még office sincs rajta. Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#60873) lovi27 válasza megint én (#60872) üzenetére


lovi27
addikt

Nem hiszem, hogy sűrűn előforduló probléma. Ha tényleg legális, kérdezd a Microsoft Magyarországot.

Vagy jut eszembe, nem cseréltél, ment tönkre valamilyen fő hardver elem a gépedben? Mert ha OEM volt a 7-es, akkor azt a 10-es is örökölte és az OEM licence csak egy adott konfigurációra vonatkozik. Persze nem automatikus a dolog, de indokolt esetben ebben a kérdésben is nagyvonalúak szoktak lenni az MM-nél.

(#60874) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék jogtiszta windows 10-et vásárolni.
Tudnátok segíteni benne?Sajnos nem tudom miket kell figyelembe venni.Annyi féle meg fajta van.
Otthonra kellene egy PC-re.
ja és a legfontosabb hol tudom megvenni?
Köszönöm.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#60875) norti válasza hódmaci (#60874) üzenetére


norti
addikt

Szia!

Vagy valamelyik magyarországi PC vagy szoftver boltból (pl. ipon, aqua, de a többi is árulja) vagy a microsoft.com-on.

Választanod kell, Home vagy Pro, OEM vagy retail/full. Home elég otthoni gépre illetve ha esetleg később új gépre tovább akarod vinni a licneszt, akkor a retail/full kell (OEM csak egy gépre telepíthető, pár hardverelem cseréje esetén még néhányszor újraaktiválható, de komplett PC csere esetén már nem). Nyilván ajánlott a 64bites már új gépekre 4GB+ ramnál.

(#60876) bigrock


bigrock
addikt

A tegnapi nappal kaptam egy ajándékot a microfostól: mind az asztali gépemen, mind a laptopomon megszűnt működni a START menü, a keresés ikon, valamint a tálcán lévő ikonok (hálózat, óra stb...)
Tud valaki valami megoldást?

(#60877) Locutus válasza bigrock (#60876) üzenetére


Locutus
veterán

Az alap verzió alatt hónapokig szoptam ezzel... aztán a 1511-es verzió meggyógyította. Azóta nem találkoztam vele, 1607 alatt se még.

Nálam vagy újra kellett mindig indítani ilyenkor, vagy feladatkezelőből kilőni a shellexperiencehostot, meg minden olyan app exe-t, ami még not respondingban van. Tipikusan a calculator, calendar, stb... Utána mindig helyreállította magát, és újra lett startmenü meg minden.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#60878) Mukucs válasza quailstorm (#60832) üzenetére


Mukucs
senior tag

Bekapcsoltam, hogy induljon a rendszerrel egyidejűleg, de nincs változás. Ki van rajt kapcsolva minden fény, de mégis villog szép kéken.. :(

Egyéb ötleted van-e?

(#60879) Mukucs válasza Mukucs (#60878) üzenetére


Mukucs
senior tag

Meglett a gond, a szoftverben azt kellett bekapcsolni, hogy "Automata játékfelismerés", a beépített memória helyett. What a....

Ezt is tudjuk... :))

(#60880) LEON_01 válasza hódmaci (#60874) üzenetére


LEON_01
tag

Hali!

Mondjuk ITT. Én is tőlük vettem, korrekt cég. 2 perc múlva jött a kulcs.

(#60881) hódmaci válasza LEON_01 (#60880) üzenetére


hódmaci
senior tag

Köszönöm.
Mi különbség van a windows 10 pro és a windows 10 pro(csak friss telepítéssel) között.
Ezeket csak 1pcn lehet aktiválni gondolom.

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#60882) Doky586 válasza LEON_01 (#60880) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Csak nehogy valamelyik vevőnek eszébe jusson továbbadni a vett kulcsát, mert az ilyen szétárusított kisirodai csomagnál akkor a többi vevő is elbukja a sajátját (a bolt és önhibáján kívül) amikor az MS letiltja.

(#60883) ph2012


ph2012
senior tag

A hivatalos Microsoft kártyajáték ingyenes verziója ilyen zombis játékot reklámoz: [link].

Nem erőszakos egy kicsit tizenéves fiataloknak?

(#60884) quailstorm válasza ph2012 (#60883) üzenetére


quailstorm
nagyúr

PEGI 12-es, elég steril játék. Amikor a 9 éves már a GTA-t tolja akkor ez már majdnem mindegy.

Ez kötelezően nézendő reklám, vagy valami jár érte?

(#60885) jokeph válasza quailstorm (#60884) üzenetére


jokeph
nagyúr

Persze hogy tolja, mert hagyják neki. :(((

Lehet megkövezni, de szerintem az egész GTA sorozat kuka, úgy ahogy van... ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#60886) ph2012 válasza quailstorm (#60884) üzenetére


ph2012
senior tag

Kötelező reklám az ingyenes verzióban.

(#60887) LEON_01 válasza hódmaci (#60881) üzenetére


LEON_01
tag

Szia!

Nem akarok hülyeséget írni, de a leírásában le van írva. Ha felhívod őket pontosan és segítőkészen elmondják. Az utóbbit vettem én is. Ami biztos, ehhez küldik a WIN10 ISO-t a hozzá való kulccsal együtt.

(#60888) hódmaci válasza LEON_01 (#60887) üzenetére


hódmaci
senior tag

ok
Köszönöm.
Még arra lennék kíváncsi miért ilyen "olcsó"?
Hiszen itt a home 41eft.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#60889) Doky586 válasza hódmaci (#60888) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hát ez benne a kockázat.. 41-ért biztos a tied, de ilyen filléres összegért (kínából még olcsóbb) a megkapott VL licenszed lehet hogy 1 év után egyszer csak közli hogy lejárt... (mert a 100db -ra érvényes kódot már 500-an használják) De persze lehet hogy 10év után sincs vele semmi gond.

(#60890) hódmaci válasza Doky586 (#60889) üzenetére


hódmaci
senior tag

jah....
Na ebből nem kérek,inkább 41e-ért tuti az enyém. :)

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#60891) norti válasza hódmaci (#60890) üzenetére


norti
addikt

Ha legálist akarsz, akkor mindenképpen a drágább lesz a jó neked, a másik elég "szürke"...

(#60892) hódmaci válasza norti (#60891) üzenetére


hódmaci
senior tag

Igen legálisat akarok.
Gondolom ha innen veszem az jó.
Illetve még az érdekelne,hogy egy pcre telepíthető csak?
Vagyis egy időben mindig csak egy pcn lenne.
Mármint úgy értem ha alaplap hibás lesz a pc akkor vihetem tovább következő gépre?

Mert olyasmit hallatom hogy hiába fizetem ki ha elromlik a pc akkor megy a levesbe a win is.

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#60893) ph2012


ph2012
senior tag

Off:

Nem szoktatok játszani a Microsoft Solitaire Collection kártyajátékkal?

A napi kihívásokat nem szoktátok megcsinálni? A május 3. napi TriPeaks játékot meg tudtátok csinálni? Ezt: [link].

Akárhogy próbálom nem sikerül.

(#60894) tothviktor01


tothviktor01
újonc

Üdv!
Olyan problémám lenne, hogy a chrome nem működött jól, letöröltem, de felrakni már nem tudom. Ha rákattintok a telepítőre akkor nem történik semmi. Már futtattam vírusírtót, töröltem a temp mappa elemeit, a maradék chrome fileokat is próbáltam törölni, de sehogy sem akkar elindulni a telepítő.
Valakinek valami ötlet hogy mi lehet a baj?

(#60895) Occon adom


Occon adom
aktív tag

Ezt nekem is tette, újra installáció win10 😀

(#60896) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.Windows 10-et be lehet aktiválni Windows 7 Professional kulcsal is?

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#60897) Pano válasza Potyka03 (#60896) üzenetére


Pano
addikt

Igen, a Pro verziót. A Microsoft honlapjáról töltsd a telepítőt.

[ Szerkesztve ]

(#60899) TRob1 válasza ph2012 (#60893) üzenetére


TRob1
veterán

Gyors kipróbáltam. Szerinted meglesz? :)

szerk: Ööö :U

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#60900) D4v3


D4v3
őstag

Hello!
Remélem nem gond, ha itt kérdezem meg:
Tegnap óta random időközönként egy dos ablak szerű dolog jelenik meg kb. negyed másodpercre a monitoron és nem tudom semmihez sem kötni igazából. Telepítve új program biztosan nem volt az elmúlt napokban.
Találkozott már valaki hasonlóval?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.