Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60451) Doky586 válasza intensa_man (#60449) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem. én kábelt használok. és a bekapcsolt NAS-al nincs is gond, csak a kikapcsoltat hiányolja..

(#60452) vg válasza movax (#60450) üzenetére


vg
addikt

Igazad van, csak a google keresőbe kell beírni, hogy "Parancsfájlalapú diagnosztika". ;] Remélem nem valami rendszergazda vagy.

(#60453) Cr00py válasza Doky586 (#60448) üzenetére


Cr00py
senior tag

Gépház-> Rendszer-> Értesítések.

(#60454) tordaitibi válasza Slavia (#60440) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Kereses, startup vagy inditopult, most nem vagyok gep elott,
mappa megnyitasa
es az inditando program parancsikonjat ebbe a mappaba belehuzod.

(#60455) Doky586 válasza Cr00py (#60453) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem találok olyat ami a hálózati meghajtókra utalna. Nálad melyik lenne az?
[kép] [kép]

(#60456) Slavia válasza tordaitibi (#60454) üzenetére


Slavia
aktív tag

Igen, meg van már thx! :)

(#60457) Cr00py válasza Doky586 (#60455) üzenetére


Cr00py
senior tag

Így konkrétan nem tudom, hogy ennyire a részleteiben kikapcsolhatóak-e , gondolom a rendszer értesítések kikapcsolása megoldja ezt is, bár így az összes többit is kikapcsolja, csak az alkalmazás értesítések maradnak meg. Rákeresek, hátha létezik valamilyen regedites okosság erre.

(#60458) Kar07 válasza Cr00py (#60444) üzenetére


Kar07
tag

Szia!

Köszi, ezeket megnézem amikor hazaérek.
Abban tudsz segíteni, hogy az áruházat, számológépet hogy tudom elővarázsolni? Start menüben egyiket sem találom. A Win+r kombóval és calc beírással nem indult a számológép.
Lehet más alap program is eltűnt, de este elsőre ezeket vettem észre.

Köszi!

(#60459) Cr00py válasza Kar07 (#60458) üzenetére


Cr00py
senior tag

Nálam megtalálja ha azt írom, hogy : Áru , akkor kihozza, ha beírom, hogy áruház akkor nem ( ki érti ezt ) , számológép pedig a : Szá szótaggal jön elő. Ha már az áruház megvan, akkor a számológépet is meg lehet találni, maximum letörölni, majd újratelepíteni, és akkor automatikusan kirakja legfelülre.

(#60460) movax válasza vg (#60452) üzenetére


movax
őstag

És a megoldás, amit találtál, az a következő:.....? :C

(#60461) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Másnak megy a Windows update? Kézzel noszogtatva néztem egy tartományi és egy tartományon kívüli géppel (Win10pro), de elakad a frissítés hibakód nélkül.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#60462) Kar07 válasza Cr00py (#60459) üzenetére


Kar07
tag

Köszi, akkor majd szótagolok, hátha megtalálja. Próbálkoztam pár változattal de már nem tudok milyenekkel. Megnézem ismét, aztán lehet írok még :)

(#60463) Orionk válasza movax (#60450) üzenetére


Orionk
senior tag

Át tudom állítani valahol beállításokban, mint Win7-ben lehetett, hogy angol legyen a következő boot-olástól kezdve? Vagy csak újratelepítéssel lehet megoldani?

köszönöm.

(#60464) raidx válasza movax (#60460) üzenetére


raidx
őstag

[link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#60465) lovi27 válasza E.Kaufmann (#60461) üzenetére


lovi27
addikt

Megy. Nincs gond.

(#60466) Popes


Popes
őstag

Mondtam már hogy mennyire szeretem a Win10-et. :DDD

A rendszer-visszaállítást mindig kapcsoljátok be és csináljatok rendszeresen visszaállítási pontokat mert sokszor kihúzhat a bajból.(már ha működik ;] )

Végül megoldottam ami miatt szükségem lett volna rá de bosszantó hogy pár pillanat visszaállítás helyett két órát sz@pni. :(((

Deus ex machina

(#60467) Popes válasza Popes (#60466) üzenetére


Popes
őstag

Más, valaki meg tudja mondani hogy tudom megszüntetni hogy ne dobálja állandóan ezt az üzenetet.(3 éve 0%-os az egyik háttértáram, tudok róla)

A meghajtó figyelést kikapcsoltam és eddig ez a módszer működött is, viszont most már kikapcsolt állapot mellett is dobálja a figyelmeztetést. :(((
Ja és az a vicces hogy ha bekapcsolom akkor ott ezt látom.

Deus ex machina

(#60468) Kar07 válasza Cr00py (#60459) üzenetére


Kar07
tag

Szia!

Valóban, szótagokat írva megtalálni, úgy néz ki van áruház, számológép, meg minden, csak eltűnt a start menüből minden csempe.

Amit tudtam visszatettem, de amit nem tudok megoldani: fényképnézegető, naptár, időjárás csempét hogyan tegyem ki a start menübe? Töröljem és telepítsem újra?

Szerk:
A gépházat nem engedi kitenni a start menü bal oldalára, nem állítható a "csuszka"

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#60469) King Unique válasza Popes (#60467) üzenetére


King Unique
titán

"3 éve 0%-os az egyik háttértáram"

És ez így jó, nem sikerült ennyi idő alatt egy megfelelő állapotút tenni a helyére? Persze ilyenkor is nyilván a Windows a hibás, hogy figyelmezteti merészeli az okos usert...Meg gondolom más programok is, amelyek szintén ugatnak az állapota miatt.

[ Szerkesztve ]

(#60470) knightba


knightba
csendes tag

sziasztok,

3 hete bosszant egy netes hibajelenség, hátha tud valaki tanácsot adni

tp linkes routeren keresztül vagyok a hálón (diginet), wifi megy, viszont a LAN kapcsolat számítógép indításkor nem megy
(korábban éveken keresztül nem volt gond)

másik gép, szintén lan kapcsolattal de + 1 további router beiktatásával gond nélkül megy

winsock reset vagy hálózati adapter alaphelyzetbe állítása megoldja a problémát, gép újraindításkor újra van net LAN-on keresztül is

a hiba nem jelentkezik ha már a fenti módon megjavítottam a kapcsolatot és leállítom/ újraindítom a gépet rövid időn belül
hosszabb idő/ másnap reggel viszont újra ott van a hiba bekapcsoláskor

már próbáltam:
router újraindítás
router lan portot váltottam
eltávolítottam az illesztőt, letörölve a drive-ot, 0-ról újrainstallálva
sfc scannow eredménytelenül futtatva

ami még érdekes: próbáltam új kapcsolatot létehozni: 651-es hibát írt ki, eredménytelen az új kapcsolat létrehozása, viszont azonnal lett az akciónak eredménye, azaz lett net ennek hatására a LAN-on keresztül is, minden más említett beavatkozás nélkül - tehát ez is megoldotta aznapra a problémát ...

amit még nem próbáltam, de gondoltam rá:
LAN közvetlenül a gépbe - bár még nem tudom ez mivel vinne előre igazán a probléma megoldásában

ötlet esetleg?

(#60471) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Mi a franc van ezzel a windows 10el? Az "eszközt" letöltve próbálkozom és mikor az utolsó résznél magát a pendriveot csinálná, akkor pár százalékot megy, majd elszáll valami hibával. A pendrive egyszer sem villan fel. Több pendriveal is próbáltam.

Aztán mondom kipróbálom a rufust, az meg valami írási hibát ír ki.

Windows 10-en próbálom, rendszergazdaként csinálni. Egy másik, szűz gépet kéne feltelepítenem. :W :W :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#60472) norti válasza Popes (#60466) üzenetére


norti
addikt

Hova lett a piros szín az ablakaidról?

(#60473) King Unique válasza V.Stryker (#60471) üzenetére


King Unique
titán

Vagy esetleg az almával, aminél előfordul, hogy pl. az exFAT-ra formázást elcseszi...Lehet aztán valami hasonló történt FAT32-nél is.

De nem, biztos a 10-es a hibás, fogjuk rá ezt is, hisz oly divatos manapság fikázni...Egyébként meg, ha egy újraparticionálás (diskpart) után is hibát dobnak kiírás közben a programok, valamint több USB-portban / másik gépen stb. is ez a helyzet, akkor lehet épp a pendrive-ok szarok. Arról meg nem a Windows tehet...

Egyébként a Win8.1/10 ISO-k eleve modernek és azoknál az is elég lehet, ha az ISO-fájl tartalmát rámásolják egy FAT32 fájlrendszerű pendrive-ra. Annak normál esetben Legacy / UEFI módban egyaránt bootolnia kell!

[ Szerkesztve ]

(#60474) Atke


Atke
senior tag

Sziasztok!

Nem találtam megoldást így megkérdezem... teljesen új telepítésnél(szűz win10 64bit) rendszergazdai fiókkal egy csomó dologhoz"nincs jogom" pl a gyári képnézegetőnél ha Tc-ből indítom nem lehet léptetni a képeket,de ha ugyanabból a mappából intézőn keresztül indítom, akkor lehet léptetni. Ill volt olyan kép,amire azt írta nincs jogosultságom megnézni és nem töltötte be. Az előző rendszerem is ugyanebből a telepítőből volt és semmi jogosultsági problémám nem volt... Mi lehet a gixer most?
Köszi előre is.

(#60475) lovi27 válasza Atke (#60474) üzenetére


lovi27
addikt

Rendszergazdaként futtasd a TC-t.
(a TC ikonon jobb egérgomb Tulajdonságok / Kompatibilitás fülön a legalsó opció)

(#60476) Popes válasza King Unique (#60469) üzenetére


Popes
őstag

Nincs rajta adatmozgás és arra tökéletesen megfelel hogy a nem túl fontos dolgok pihenjenek rajta.(olvasni hibátlanul lehet, halk, három napos kora óta ilyen és köszöni jól van :) )

Amúgy eddig el tudta fogadni ha az user nem akar biztonsági mentést indítani és az X-edik figyelmeztetés után saját maga ajánlotta fel a "ne figyelmeztessen többé" lehetőséget.
Az meg persze a windows rendeltetésszerű működéséhez hozzátartozik hogy figyelmen kívül hagyja az user által beállított dolgokat.(pl meghajtók állapotfigyelése kikapcsolva) Az meg a non plus ultra hogy figyelmeztetésekkel bombáz de amúgy meg azt írja hogy a meghajtók állapota OK és rendben működnek. :U
Nem tudom milyen más programokra gondolsz hogy biztos "ugatnak" az állapota miatt, de a HDsentinelen kívül még semmit nem zavart ez a meghajtó. :)

A fentebbi hsz-ben pedig nem erre a meghajtóra volt mentve a visszaállítási pont amit méltóztatott törölni mielőtt visszaállt volna. :((( (az összes többivel együtt :)) )

norti

Azért nem piros mert átlátszó lenne csak most épp nincs fókuszban mert a képmetszőre nyomva háttérbe kerül és így kiszürkül. :)

Deus ex machina

(#60477) V.Stryker válasza King Unique (#60473) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Csak tiszta véletlenül olyan pendriveal is próbáltam, amit a mac nem is látott.... De azért tényleg ne fikázzam.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#60478) V.Stryker válasza King Unique (#60473) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Amúgy köszönöm a tanácsot. Megformáztam (Mac alatt :P ) a pendriveot, simán az iso tartalmát a másik win 10-es gépen megnyitva rámásoltam és simán bootol, telepít. :P :R Nem is értem ez miért nincs leírva sehol, hisz ez a legegyszerűbb.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#60479) Cr00py válasza Kar07 (#60468) üzenetére


Cr00py
senior tag

Üdv. Ha bal oldalon az alkalmazásoknál nem találni, akkor csak simán újra kell telepíteni, és azt a bal oldali sáb legtetejére teszi, mint újonnan telepített alkalmazások, onnan már egy mozdulattal át lehet húzni jobb oldalra csempeként. Elképzelhető, hogy létezik más megoldás is erre, de én nem találtam, s mivel amógyis pár mb-s alkalmazásokrol beszélünk, nekem ez volt a leggyorsabb. :)

ps.: Ha már minden beállítást, hátteret visszaszinkronizál ez a csodálatos Windows újratelepítés esetén ( Ms fiókkal ) akkor már a start menü elrendezését is megoldhatnák szvsaz. Ezt hiányolom még. :D

(#60480) svgyula válasza knightba (#60470) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Biztosan az IP cim miatt nincs net. Amikor babrálsz vele akkor másik címet kap és nincs akadás. Volt már hasonló csak nekem a modem és a router akadt állandóan össze. Sajna ilyen mélységben nem vagyok otthon a hálózati cím kiosztásban. Nézelődj/kérdezz itt vagy ittez talán segít.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#60481) qqcqqc válasza knightba (#60470) üzenetére


qqcqqc
őstag

Már máshol is leírtam neked, hogy ha router mögött vagy NE "tárcsázz be" a gépről.
Állítsd vissza a hálózati beállításokat alapra (DHCP-n kapjon ip-t) és lőn net.

(#60482) Atke válasza lovi27 (#60475) üzenetére


Atke
senior tag

Úgy van, beállítva! Sőt, az összes usernek/csoportnak teljes hozzáférést adtam a D:\-nak

[ Szerkesztve ]

(#60483) Doky586 válasza V.Stryker (#60478) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Megformáztam a pendriveot, simán az iso tartalmát a másik win 10-es gépen megnyitva rámásoltam és simán bootol, telepít. Nem is értem ez miért nincs leírva sehol, hisz ez a legegyszerűbb."

Ez már a Win7 megjelenése óta így van.. De az emberekben olyan nagy a társadalmi tehetetlenség (ragaszkodás a bevált viselkedési sablonokhoz) hogy el sem tudják képzelni hogy a dolgok már megoldhatók segédprogramok nélkül is.. :U

(#60484) RazoR


RazoR
veterán

2 BSOD hibaüzenetre szeretnék tippet/tanácsot kérni, hogy mitől lehet!
CRITICAL_PROCESS_DIED
UNEXPECTED_STORE_EXEPTION

(#60485) AlyrArkhon válasza Atke (#60474) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

Talán abba futottál bele, hogy ugyanaz a rendszergazda mégsem ugyanaz, mert közben másik lett a gép/windows. Klasszikusan akkor fordul elő pl, amikor mondjuk gipszjakab néven renszregazda vagy az egész gépeden, több meghajtóval/particióval, majd ujratelepítesz a C-re, szintén gipszjakab nevű rendszergazda felhasználóval. Csakhogy ez a gipszjakab ekkor már egy másik felhasználó. Vedd tulajdonba a többi meghajtót/particiót, és megszűnik a gond.

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#60486) Sanya válasza RazoR (#60484) üzenetére


Sanya
nagyúr

driver probléma. van nem támogatott hardware a gépedben?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#60487) RazoR válasza Sanya (#60486) üzenetére


RazoR
veterán

Tudtommal nincs, a CU előtt semmi gondom nem volt, mióta feltelepült napi rendszerességgel vannak ezek a hibák...

(#60488) Locutus


Locutus
veterán

ASUS Zenbook UX32-n van valakinek tapasztalata win10-zel? Érdemes felrakni rá?
Tervezek egy SSD-t venni bele, és akkor már friss windows se ártana...

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#60489) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali!
Tavalyi Win 10 Enterprise-ot hogy tudok a legújabb 1703-as Pro-ra frissíteni?
:R

(#60490) nubreed válasza #04441088 (#60489) üzenetére


nubreed
veterán

Ezt a kérdést most viccnek szántad?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#60491) Zoz válasza #04441088 (#60489) üzenetére


Zoz
őstag

Beírod a PRO termékkulcsodat, és utána frissítesz.

(#60492) csixy válasza V.Stryker (#60471) üzenetére


csixy
addikt

Bocs ez felesleges lett. Törölhető.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#60493) amex02


amex02
csendes újonc

Udv mindenkinek,

Erdeklodni szeretnek ert e itt valaki profi szinten a win 10-hez?

Szuksegem lenne egy a microsoft álltal beleintegrált pici kis .inf file ra aminek segitségével a telepitéskor felismeri az m.2 PCIe SSD-ket.

Sajnos ez meg a win 7-bol hianyzik, es bele szeretnem tenni.

Ha valaki tud lecci segitsen.
Koszonom.

(#60494) King Unique válasza V.Stryker (#60478) üzenetére


King Unique
titán

A FAT32-t ezek szerint jól csinálta, a rámásolásnak pedig szintén mennie kell. :)

Valószínűleg azért nincs annyira reklámozva a manuális módszer, mert egyrészt van már a kiíráshoz Windows alatt számos bevált program. Amelyek közül sok eleve ingyenes, vagy éppen portable, tehát a manuális megoldással sincs sokkal előrébb az ember. Legalábbis Windows alatt nem, de más OS-ek esetében nyilván számíthat. Másrészt a grafikus programok használata látványos és egyszerű, ellenben parancssorban (pl.) már feltétlen szeret mindenki ügyködni. Harmadrészt a sima fájlmásolás inkább a Win8.1/10 ISO-k esetében opció, ellenben a Win7 ISO már korántsem ilyen rugalmas és modern ilyen téren. Lehet egyes gépeken működik a sima másolásos módszer, meg UEFI-ben lehet NTFS-ről is bootolni, de korántsem ez a széles körben elterjedt. Van, hogy erővel fabrikálni kell az ISO-t, vagy éppen aktívvá tenni a partíciót stb., míg az újabb Windowsok esetében nem... Bár előfordult, hogy egyeseknek az újabbaknál is inkább a külső programok váltak be bizonyos esetekben.

[ Szerkesztve ]

(#60495) vlaszti


vlaszti
csendes tag

Sziasztok!
Nem eredeti a Windows 7 és ezt lehet frissiteni win 10 re? Ha igen akkor nem vesznek el a dokumentumaim, feltelepített játékaim és a programok a frissítéssel?

(#60496) csixy válasza vlaszti (#60495) üzenetére


csixy
addikt

Kedves vlaszti!
Már az eredetit sem lehet hivatalosan ingyen frissíteni.Legfeljebb a vak , vagy süket fogyatékos embernek.
A kérdésed többi része pedig itt ezen a fórumon értelmezési tartományon kívül van.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#60497) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni.

Pár napja az XAMPP a telepítésnél azt írta, hogy ajánlott kikapcsolni hozzá az UAC-t.
Lusta voltam és innen bemásoltam a szöveget a command line-ba és futtattam.
Ki is kapcsolta, azóta viszont nem működik semmilyen Windows-os program (Számológép, Fényképek, Térkép stb). Próbáltam beírni szintén arról az oldalról az enable-s parancsot, de az nem kapcsolta vissza. (Rendszergazdaként futtattam).
A vezérlőpultban is "feljebb húztam a csúszkát", hogy be legyen kapcsolva, de a programok továbbra sem jönnek be, ezt írják ki: " Ez az alkalmazás nem nyitható meg. A(z) Számológép nem nyitható meg a beépített rendszergazda fiók használatával. Jelentkezzen be másik fiókkal és próbálkozzon újra."

Egyértelmű, hogy a disable-s command módosított valamit, amit most nem tudok visszaállítani,de ilyenkor mit lehet tenni?
Előre is köszönöm a válaszokat. :R

(#60498) Doky586 válasza Heavyrain (#60497) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Aki kikapcsolja az UAC-t az megérdemli hogy az emiatt települő spywarek és coinbányászok megakadályozzák hogy visszakapcsold.. :))

Próbálkozz egy tiszta újratelepítéssel és többé ne dőlj be ilyen kéréseknek..

(#60499) hroberto


hroberto
veterán

Van valami megoldás arra, hogy ne a valóságtól jelentősen eltérő hátralévő akkuidőt mutasson a gép?

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#60500) Heavyrain válasza Doky586 (#60498) üzenetére


Heavyrain
őstag

Az XAMPP- a hivatalos weboldaláról lett leszedve, kétlem, hogy vírusos lenne, a probléma meg közvetlenül a beírás után jelentkezett. Kaspersky sem riasztott, így kétlem, hogy bármilyen maleware települt volna.

Közben sikerült megoldanom, ezzel újra bekapcsolt:
%windir%\System32\cmd.exe /k %windir%\System32\reg.exe ADD HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v EnableLUA /t REG_DWORD /d 1 /f

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.