Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61451) quailstorm válasza ph2012 (#61450) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Windows Live Essentials 2012. Mivel egybecsomag.

Erre is rátettem már a linket ha valaki idetéved kívülről...

[ Szerkesztve ]

(#61452) ph2012 válasza quailstorm (#61451) üzenetére


ph2012
senior tag

Légyszi nyugtass meg, hogy ez az eredeti gyári telepítő fájl?

(#61453) ph2012 válasza quailstorm (#61451) üzenetére


ph2012
senior tag

Jelent biztonsági kockázatot, ha a régi, nem támogatott Fotótárat használom?

(#61454) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Frissítettem a laptopot a creators update-re, erre amikor bedugom a fülest nem hajlandó magától átváltani rá a hang, manuálisan kell baxakodni. Ha kihúzom ugyanez, nem vált vissza a hangszóróra.

Nagygépen is ugyanezt csinálja, tudja valaki mi lehet a probléma? Természetesen az alapértelmezett eszköz rendesen be van állítva. :W

(#61455) quailstorm válasza ph2012 (#61452) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Magad is megállapíthatod a linkből, hogy az. Elvileg nem jelent kockázatot.

(#61456) MK VII válasza GeneraL_XTX (#61454) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.. Nálam konkrétan megszűnt létezni teljesen a hang...
Telepítsd újra a hang drivert. Nekem az megoldotta.

(#61457) joe999 válasza Casoli (#61403) üzenetére


joe999
tag

Szia nem kell 8.1-et telepíteni. Tedd fel a 10-et, de ne adj meg telepítéskor termék kulcsot. Ha felment a Windows 10, akkor a rendszer információknál a "Másik termék kulcs megadása" opcióra kell kattintani és itt megadni a 8.1 kulcsot, simán be fogja aktiválni. Fontos, hogy azonos verziójú ( Home, Prof, stb.) Windows 10 legyen telepítve.

(#61458) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Vettem egy ismerősömnek egy új gépet SSD meghajtóval. A régi gépből a winchestert be akarom kötni az új gépbe másodlagos meghajtónak, de azon van Windows és adat is. A Windowst, hogy tudom letörölni? De a raja lévő adatokat nyilván nem akarom (képek, zenék, dokumentumok stb.)
Ráadásul rendszertelenül mindenfelé adatok vannak a merevlemezen. Csak a Windowst szeretném eltüntetni az adatok mellől.

[ Szerkesztve ]

(#61459) tordaitibi válasza rayoliviero (#61458) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Az igy maceras, plane ha jelszavas volt a fiok, minden mappamuveletnel sajat tulajdonba veheted, egyeb macerak. A regi win rendszermappak torleset meg igy is sokszor megtagadja.
En csinalnek az eredeti rendszer alol egy konyvtarat a C gyokerbe, ami fontos abba bemasolnam, az osszes tobbit egy live linux alol torolnem.
Vagy ami kell, kulso meghajtora masolnam, es egy merevlemez formazas, utana mehetnek vissza a fajlok. Igy lenne 1 hattertar, a win kulon particiok nelkul, egyben.

[ Szerkesztve ]

(#61460) King Unique válasza rayoliviero (#61458) üzenetére


King Unique
titán

Megfontolt user a rendszerlemezen eleve külön-külön partíciót készít a rendszernek és az adatoknak. Így másodlagos adattárnak használva az előbbi teljesen törölhető és nincsen kavarodás.

De aki hanyag módon a rendszerpartíción szórja szét az adatokat, az utána vesződhet az összerendezésükkel...Ha nincsen külön fizikai háttértár, ahova lementhetők, akkor az eredetin kellene egy külön mappába bepakolni őket, ahogyan a kolléga is említette. Majd utána a többit törölni. Ha a jogosultságok miatt nem engedi a Windows, akkor lehet próbálkozni pl. ezen programokkal, vagy egy Live Linuxszal.

[ Szerkesztve ]

(#61461) Casoli válasza joe999 (#61457) üzenetére


Casoli
őstag

Örülök, hogy valaki reagált a kérdésemre. A 8as kulcsát nem tudta beaktiválni a 10. Lehet szerver hiba van/volt, viszont a mirosoft üf-től kaptam uj kulcsot, mert ők sem jöttek rá mivel van a baj.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#61462) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!

Teljesen rászoktam a Windows + számgombok használatára, könnyebbé teszik a programok megnyitását.
Az viszont zavar, hogy ha már nyitva van valami, akkor ahelyett hogy arra váltana, nyit belőle még egyet. Mintha ez régen nem így lett volna..

Át lehet ezt állítani valahogyan?

(#61463) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,

ehhez kérnék segítséget [link], aki járatos a témában... Köszönöm!

free your mind

(#61464) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Segítséget szeretnék kérni, hogy valakinek van-e ötlete, hogy milyen alkalmazás, folyamat, szolgáltatás stb okozhatja, azt hogy a látszólag tétlen gépben lévő 16Gb Ram bizonyos idő után szinte teljesen elfogy? Vannak programok pl nod, firefox, stb ami több 100 megát esznek, de sehol sem látom, miből jön össze ennyi, főleg akkor látványos ez amikor látszólag tétlenül bekapcsolva hagyom a gépet, megy egy napot-felet és akkor már látszódik hogy a ram 90%-ban használatban van. Ilyenkor csinálok egy újraindítást és minden rendben egy darabig. Mivel lehet a gond?

A másik kérdésem hogy egy idősebb, belakott Win 10-t mivel érdemes tisztítani karban tartani?

Köszönöm! :R

(#61465) faranus


faranus
aktív tag

Sziasztok!

Egy furcsa jelenséget tapasztalok már kb másfél hete, full random, tevékenységtől függetlenül (film nézés, netezés, gaming) van egy felugró abalak, ami kb egy ezredmásodpercre jelenik meg, azt már sikerült látnom hogy valami fehér, de ahogy felugrik úgy egyből be is zárja magát, nem tudom mi lehet! Nem veszek észre semmi rendszeridegen dolgot, más minden maradt a régi, csak ez a borzalmasan idegesitő jelenésg, amikor a legnagyobb game közben ledob tálcára e miatt akkor legszivesebben Bill irodájáig vonszolnám a gépem és otthagynám neki hogy köszi köszi :D

Szóval valaki esetleg találkozott már ezzel a jelenséggel? Futtattam minden virusirtót semmit nem találtak, nem instaláltam semmi szokatlant, vagy nem megszokottat, semmit nem volt, csak egyik napról a másikra!
És azért az még okés hogy idegesitó de fogalmam sincs hogy mi ez!

Előre is köszi!

tisztelettel faranus :R

(#61466) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Sziasztok!
Had kérdezzem már meg, hogy tudja-e valaki, hogy Windows10-ben (meg gondolom már a 8.1-ben is benne volt már) ha megnyitom a Task Manager-ert, a Performance fülön ha kilistázom részletesen a CPU terhelést, van egy olyan hogy "Service CPU usage", hogy mi is ez pontosan?
Válaszotokat köszönöm előre is

(#61467) rayoliviero válasza King Unique (#61460) üzenetére


rayoliviero
veterán

Szia.

Sajnos hozzá nem értő nő és gyerekek használták a gépet.

(#61468) movax válasza Gtaati (#61464) üzenetére


movax
őstag

A második kérdésre:

Egy rendesen belakott és beállított windows-t semmivel. Értem ez alatt, hogy minden feladatra be van állítva a megfelelő célszoftver, a júzer nem pakolgat naponta 10-20 szart a gépére, nem telepít toolbarokat, kurvahasznos segédprogramokat, ram-optimizereket és egyéb faszságokat és nem tölt le a sötét oldalról szemetet.

Ez ilyen rendszerből nincs mit takarítani, van esetleg párszáz mega ártalmatlan temp, aminek az égvilágon semmilyen hatása nincs a teljesítményre. Meg kell tanulni rendesen használni a cuccot, ez a legjobb megoldás mindenre

(#61469) MK VII válasza faranus (#61465) üzenetére


MK VII
veterán

Szia...
Talán ez?

(#61470) E.Kaufmann válasza bacsis (#61466) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Valszeg a Windows szolgáltatások által használt CPU idő.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#61471) PerczelZita


PerczelZita
tag

Üdv!

A Software Deals-nél vásárolt már valaki Windowst?
Meg lehet bennük bízni?

(#61472) kkdesign válasza MK VII (#61469) üzenetére


kkdesign
senior tag

Igen ez, egy hete kb írta valamelyik online ap, hogy elvileg hamarosan javítják.

(#61473) faranus válasza MK VII (#61469) üzenetére


faranus
aktív tag

lehet :D nemtudom pár hónapja tettem fel az officet

tisztelettel faranus :R

(#61474) hoby36


hoby36
senior tag

Üdv!Szeretnék segítséget kérni.Van egy laptopom,amibe ssd-t raknék a hdd helyére,a hdd pedig bele kerül a dvd helyére.Gyárilag van win 10 a gépben.Hogyan lehet az ssd-re telepíteni,mert lemez nincs hozzá.

A logikában semmi sem véletlen!

(#61475) VoidXs válasza hoby36 (#61474) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Először bootolj a HDD-ről, indítsd el onnan a Windows telepítőt, rakd az SSD-re, és töröld a felesleget a HDD-ről. Vagy egyszerűen vidd át a rendszert az SSD-re, nekem fél óra alatt megvolt.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#61476) hoby36 válasza VoidXs (#61475) üzenetére


hoby36
senior tag

Átvinni,úgy érted csak simán átmásolni?Bocs,ha értetlenkedem.

A logikában semmi sem véletlen!

(#61477) VoidXs válasza hoby36 (#61476) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem lehet csak úgy simán, a lemez struktúrját hozzá kell alakítani, viszont erre vannak programok, amik átviszik az egész rendszert.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#61478) hoby36 válasza VoidXs (#61477) üzenetére


hoby36
senior tag

Köszönöm!Az első variáció lesz,amit írtál. :R

A logikában semmi sem véletlen!

(#61479) King Unique válasza hoby36 (#61474) üzenetére


King Unique
titán

Ha nincsen Windows 10 telepítőd, akkor le is ám tölteni egyet a hivatalos oldalon lévő programmal...Majd azt kiírod pendrive-ra, vagy csak szimplán rámásolod az ISO tartalmát, amiről pl. ezen hozzászólásban volt szó. De Windowsra egyébként olyan programok is vannak, mint pl. a WinToHDD, amellyel optikai lemez / pendrive nélkül is megoldható a telepítés. Aztán csinálsz egy tiszta telepítést, ahol értelemszerűen a megfelelő kiadást választod ki!

Vagy csak simán átklónozod a rendszert a HDD-ről az SSD-re. Ehhez célszerű a sokat emlegetett Macrium programot használni, de akár más hasonlóval is megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#61480) hoby36 válasza King Unique (#61479) üzenetére


hoby36
senior tag

Köszönöm szépen!Amit elfelejtettem kérdezni,hogy a win kódját elég kinéznem a rendszerből?

A logikában semmi sem véletlen!

(#61481) King Unique válasza hoby36 (#61480) üzenetére


King Unique
titán

Az újabb laptopoknál már általában UEFI van és az előtelepített modelleknél oda van "beleégetve" a termékkulcs is. Tehát nincsen a gépen külön matrica, mint régen. A Windows pedig kiolvassa az UEFI-ből és ezért automatikusan aktiválódik. De biztos, ami biztos alapon el lehet menteni előtte pl. ezzel a programmal.

[ Szerkesztve ]

(#61482) hoby36 válasza King Unique (#61481) üzenetére


hoby36
senior tag

:R

A logikában semmi sem véletlen!

(#61483) LuiT válasza hoby36 (#61474) üzenetére


LuiT
tag

Google a barátod => [link]
:)

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#61484) tomp


tomp
félisten

Az imént frissült az Office 365. Kíváncsi vagyok javították e a felugró cmd ablak bugot... Poén lenne ha magát a Win10-et kellene peccselni emiatt.

(#61485) VoidXs válasza tomp (#61484) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A Microsoftnál nem tudhatod... A Win 7-es .NET bug és a Win 10 update BSOD óta én már mindent lenyelek. Valamikor csak jó lesz.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#61486) tomp válasza VoidXs (#61485) üzenetére


tomp
félisten

BSOD nálam utoljára Win7-en volt amikor leégett egy mobilstick a laptopra kötve. Win7 óta pedig megjárta a gépet a 8, 8.1 és az összes 10-es.

(#61487) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Nektek mennyit foglal a Windows mappa? Nekem a kozel 60GB-ot kicsit soknak erzem..

Samsung Galaxy A55 5G

(#61488) VoidXs válasza tomp (#61486) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nekem először a tavaly nyári frissítés omlasztotta össze a gépet, a legrosszabb az volt, hogy amikor visszavonta a frissítést, utána újra felrakta. Kikapcsolni nem lehetett, szóval az Update folyamatot ütöttem ki egészen addig, amíg el nem indult a zsarolóvírusos banzáj, akkor frissítettem, gond nélkül felment minden. Most viszont ugyanezt csinálja a Creators.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#61489) vlevi válasza tomp (#61484) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azt az office csinálta?
Bakker a cégnél régóta nem tudjuk, mi a f**** az a cmd ablak felugralas.

(#61490) Viktor77 válasza DrDobos (#61487) üzenetére


Viktor77
titán

Nekem 17GB.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#61491) karl_fischer válasza DrDobos (#61487) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

15,2 GB. 64 bites CU

(#61492) tomp válasza VoidXs (#61488) üzenetére


tomp
félisten

Nem semmi. Nálam 8-ról gond nélkül mentek a frissítések. A 10-et is a 8.1-re frissítettem rá. Egyedül 7->8-ra való átállás volt tiszta telepítés. Húsvét előtt telepítettem újra tisztán a CU kiadást.

vlevi
Igen az Office. Vagyis nálam az Office 365. Amennyit láttam az a "root/Office16" mappából az egyik exe.
Frissítés óta eddig nem jött elő. Kérdés csak véletlen(majd egyszerre csapja az arcomba az összes elkésett cmd ablakot) vagy valóban bugfixálták e.

DrDobos
Nálam húsvét előtt volt tisztán újratelepítve. Most 15,2GB.

(#61493) megint én


megint én
őstag

Sziasztok!
Hol lehet írni a MS-nek, ahol válaszolnak is?

(#61494) Borzoló


Borzoló
senior tag

Udv
1trrras wd hdd sata2.
Nem lehet felrakni a win10et. Adattàrolàsra teljesen jo. 100/100 as...
Mi ennek az oka?
Elore koszi a valaszt :R

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#61495) Viktor77 válasza Borzoló (#61494) üzenetére


Viktor77
titán

Ír valamit? Vagy mi történik? Többet írj.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#61496) DrDobos válasza megint én (#61493) üzenetére


DrDobos
őstag

Köszi a válaszokat. Igaz, nekem már lassan 2 éve nem volt ujrateve. Mi foglalhat ennyi helyet akkor?? Az enyem negyszerese a tieteknek..

Samsung Galaxy A55 5G

(#61497) Borzoló válasza Viktor77 (#61495) üzenetére


Borzoló
senior tag

Holnap megirom. Masnak segitünk...

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#61498) pendre54 válasza DrDobos (#61496) üzenetére


pendre54
addikt

Rakd fel a TreeSize Free progit, ezzel részleteiben meg tudod nézni, hogy mi merre, mennyi.[link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#61499) VoidXs válasza tomp (#61492) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az asztali gépemen nekem is minden rendben. Azon sima Pro van, a laptopon Edu. Mindkettő eredeti DreamSparkos, ugye egy egyetemi hallgatónak kettő jár. Kicsit elrontottam az aktiválást, és egymás kulcsát kapták, de működnek. Nem tudom, hogy köze lehet-e ennek a kékhalálozáshoz.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#61500) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Ismerős kérdezi, hogy ha MSDN-es (vagy Tisztaszoftveres?) Win8.1 -e van, akkor hogyan tud legálisan Win10-re frissíteni?
Nekem fura, hogy nem erőszakoskodott neki a 8.1. Van az MSDN-ben valami különbség?

Illetve, azon kívül, hogy letölti a 10 telepítőt, tud magától frissülni a MSDN-es 8.1? A Tiszta honlapján is csak 8.1 van kiírva.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.