Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31351) cattus válasza AtHoS (#31350) üzenetére


cattus
őstag

Nem a fájlkezelő lenyíló menüjéről volt szó, hanem a Start menüben lévő, baloldalra kitűzhető gomb lenyíló menüjéről.

Do the thing!

(#31352) hoffman_ válasza cattus (#31348) üzenetére


hoffman_
nagyúr

hű, te vagy a csúcs! köszönöm a segítséget uram :R

AtHoS:

nincs itt gond, csak bénáztam, cattus jól mondta, mire gondoltam :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#31353) raidx válasza Sn00k (#31341) üzenetére


raidx
őstag

Egérrel egyszerűen kihúzod az asztalra.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#31354) jeni


jeni
félisten

ÜDV!
A korábbi DirectX 9xxx verziójú játékokat Win10 alatt hogy lehetne futtatni? Bármely DirectX verziót leszedtem nem volt mozgókép csak hang a játék alatt.

(#31355) AtHoS válasza hoffman_ (#31352) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mondjuk még mindig nem értem miért kell egy extra kinyíló menübe a "sajátgép", mikor a fájlkezelő alapból tartalmazza :DDD de ugye ez már legyen a Te problémád :B

Lomtárra annyit találtam, hogy start menübe lehet rögzíteni, ha a start menüt kinyitva elkezded beírni, hogy: recycle bin , majd a találaton jobbklikk és rögzítés. Nálam mondjuk nem dobta ki találatnak még a lomtár szöveget gépelve sem :DDD

read-only mode on the forum

(#31356) hoffman_ válasza AtHoS (#31355) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nekem alapól gyorsindítás ikonokkal nyílt meg a fájlkezelő. így, hogy be tudtam "bootoltatni" sajátgépre már nyilván nem kell extra ikon vagy menü nekem sem :)

igen, ezt olvastam én is eddig, de nekem sem dobta se lomtárra, se rec bin-re. elég bosszantó, igazán lehetne rá egy hotkey.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#31357) AtHoS válasza hoffman_ (#31356) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ja így értem :B

Amúgy röhögni fogsz. nyomtam egy jobbklikket az asztalon lévő lomtár ikonján, ott volt egyből kitűzési lehetőség :DDD

read-only mode on the forum

(#31358) hoffman_ válasza hoffman_ (#31356) üzenetére


hoffman_
nagyúr

jelenleg egy elég fapad megoldást találtam csak, de még inkább használom ezt, mint hogy az asztalon éktelenkedjen.

- Lomtár parancsikon az asztalra
- átnevezni valami egyszerű (pld. Kuka)
- onnan áthelyezni a C:\Windows mappába
- Win gomb + R után type Kuka és happy

ha valaki tud egyszerűbb hotkeyt, ne legyen rest és ossza meg velem kérem :D

szerk. @ AtHoS

jól van, azt hiszem, ez elegánsabb lesz. túlbonyolítottam :DDD

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#31359) #56474624


#56474624
törölt tag

Újabb fejlemény pendrive-ügyben. Ezúttal elég volt neki az is, hogy némi üresjárat után bedugtam a pendrive-ot, erre elkezdett "karikázni", start menü megint nem működött, újra kellett indítani, hiába vettem ki a pendrive-ot kézzel. Faszán hibátlan oprendszer ez a win10! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31360) Richter36 válasza jeni (#31354) üzenetére


Richter36
őstag

Windows xp vagy vista/7 módban futtatva próbáltad?

(#31361) TRob1 válasza jeni (#31354) üzenetére


TRob1
veterán

Ezt futtattad már? DirectX End-User Runtime Web Installer

¤ R'n'R ¤

(#31362) brcz válasza spanglee001 (#31320) üzenetére


brcz
tag

Nekem is a legfrissebb bios van telepítve, de az akadás problémát nem oldotta meg ez sem :(

(#31363) Taktoj


Taktoj
aktív tag

Hirtelen nem tudom hol kérdezhetném meg... ezért itt mert picit csatlakozik ide.
Tehát van egy bootolható win 10 pendrive s van egy alaplap amin a következőket tudom kiválasztani: USB-ZIP, USB-HDD, USB-CDROM, USB-FDD
melyiket kell választanom, usbről való telepítéshez?
köszi

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#31364) miresz


miresz
veterán

Sziasztok!

Valaki tudna nekem abban segíteni,hogy egyes gépeknél nem hajlandó az USB-re kiírt (Rufus) Win. 10 telepítő rendszer particiót létrehozni. De van egy másik (régebbi kiadású) Win. 10-em ami meg mindegyikre csinál,csak macerás a régebbi wint frissitgetni állandóan. Van erre valami megoldás?

(#31365) Kátai válasza AtHoS (#31326) üzenetére


Kátai
senior tag

"Készítek egy teljes rendszermentést egy külső HDD-re a W10 beépített "lemezkép-készítése"alapján(kb. 60G).
Ez eddig OK.De ha esetleg nem indul a gép se kép se hang akkor hogyan tudom visszarakni a korábban lementett rendszert? Mert ugyan nem is a W10 lenne a lényeg,mert az megvan pendrive-on(boot)hanem a többi progi"

Tehát ha jól értem, akkor csinálok egy lemezképet egy külső hdd-re és ha esetleg behal a rendszer vagy a vinyó akkor az innen letöltött USB meghajtóval vissza tudom állítani a régi rendszeremet úgy hogy nem tiszta telepítést csinálok hanem a javítás opciót választom.

(#31366) worxland válasza Taktoj (#31363) üzenetére


worxland
addikt

ezt képes voltáll beírni és pár órát várni a válaszra, ahelyett, hogy 2 perc alatt kipróbálnád?
:Y :R :C

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#31367) VeryByte válasza Kátai (#31365) üzenetére


VeryByte
őstag

Igen. Ez is egy járható út.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#31368) vlevi válasza Kátai (#31323) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem volt ilyen mentésem, még win7 alatt. Nem sikerült belőle visszaállitani. Ha nem ugyanolyan a visszaálítandó meghajtó, mint volt, akkor úgy vettem észre, nem sikerül.
Javaslom inkább a Macrium Reflect Free progit. Ezzel a visszaállitashoz lehet csinálni egy kis usb-s helyreállitót.

(#31369) raidx válasza Kátai (#31365) üzenetére


raidx
őstag

Telepítő lemezről/penről bootolsz és ott van lehetőség előcsalmi a visszaállítás lemezképpből opciót. A lemezkép készítésénél a prog könyvtárak automatikusan belekerülnek a képbe de tetszés szerint hozzáadhatsz elvehetsz könyvtárakat-fájlokat.

@vlevi

Akkor valamit rosszul csináltál! Formázott, más kapacitású egységre is visszateszi, ha nem kisebb a terület. Ha nagyobb, létrehozza az eredeti struktúrát a többi marad ahogy volt. Utólag kell a méreteket rendezni a nem használt részt hozzáfűzni, stb.
Ha nem üres meghajtót kap bizony eltüntet mindent mert partíciót töröl majd a képnek megfelelően létrehoz, formáz, visszaír.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#31370) AtHoS válasza Kátai (#31365) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én nem sarkítanám ki ennyire USB meghajtóra, inkább úgy fogalmaznék, hogy windows 10-es telepítő médiáról indítva a rendszert ezen a ponton ki kell választani a Számítógép javítása opciót

ahol az alábbi menüből a Rendszerkép-helyreállítással megoldod a problémát [link]

Lehet használni Rendszer-helyreállító lemezt is: [link]

Szerk,

vlevi-hez csatlakozva én is inkább macrium reflect progit használom, mivel az idióta wines lemezképmentő az összes élő partíciót el akarja menteni, szóval ha van pár több terás winyó a gépre kötve, akkor azok tartalmát is menteni akarja, nem kínál lehetőséget választani mit akarsz menteni és mit nem.
Persze ha lehúzod azokat a winyókat a mentés idejére, akkor talán jó is lehet, de én inkább választottam azt a lehetőséget húzgálás nélkül tudjam kijelölni mit mentsen

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#31371) VeryByte válasza AtHoS (#31370) üzenetére


VeryByte
őstag

+1 a Macrium-nak.
Én konkrétan egy helyen használok gyári Microsoft Backup-ot, egy WS2012R2 alapú Exchange szervernél, ahol viszont talán ez a legegyszerűbb megoldás.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#31372) Kátai válasza VeryByte (#31371) üzenetére


Kátai
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

(#31373) stigma


stigma
addikt

Sziasztok!

Már sajnos ebbe a fórumba is bírom problémám, mert tárgytalan vagyok sajnos pedig hálózat megosztást már csináltam többször is.

Olyan problémám lenne, hogy adott 2 számítógép a hálózaton:
- Asztali gép : 192.168.0.25 (win 10) - Microsoft fiókba belépve
- HTPC : 192.168.0.13 (win10) - Nem léptem be a fiókba

Mindkét gép látja a másikat, hálózati jelszókat töröltem, otthoni hálózatba nem léptem be.
Mitől lehet az hogy ha az asztali gépemről akarok a HTPC-re lépni, és másolni dolgokat, kér hitelesítő adatokat (felahsználónév, jelszó)
Fordítva simán működik, jelszót semmit nem kér, a emgosztott mappába beállítottam hoyg tudjak írni/olvasni ott megy természetesen.

Minden stimmel frankón, próbáltam azt is hogy belépek a HTPC-re uyganazzal a fiókommal is de semmi nem jó sajnos.

Lövésem sincs mit állítsak még, sajnos Win10-et már 10x-re nem szívesen telepítek, mert már párszor eljátszottam a napokban sajnos.

Bármilyen segítséget előre is köszönöm! :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#31374) vlevi válasza AtHoS (#31370) üzenetére


vlevi
nagyúr

"az összes élő partíciót el akarja menteni,"
Lehet, hogy nálam is az volt a gond. Van egy 120-as SSD, mellette TB vinyó. Természetesen csak az SSD-t mentettem, a HDD-n nincs semmi, ami a rendszerhez kapcsolódik.
Amikor próbáltam visszaállítani, akkor megvolt külső meghajtón a backup, a gépben volt 1db 250-es vinyó, ezen próbáltam. Win7 telepítőt beraktam, helyreállítás, rendszerkép helyreállítás. Hiába mutattam meg neki, hol a mentés, azt írta, a helyreállítás nem sikerült.
Macrium viszont csinál párszáz megás pendrivera (1Gigás bőven sok neki) egy mini rendszert, ahonnan helyreállítani, de akár menteni is lehet. Ráadásul marhagyors. Nem tudom, hogyan, de a 120-as SSD-n, kb 40-50 giga adat van, és ezt tizenpárperc alatt elmentette.
Visszaállítás is hasonlóan gyorsan megy.

(#31375) valaki_xy


valaki_xy
tag

Sziasztok!

A laptopomra egy még megjelenés előtti Insideres verziót telepítettem, majd a hivatalos verzióig frissítettem, és utána kikapcsoltam az Insideres frissítéseket. A rendszer azóta is aktivált maradt. Jelenleg a gépházban az aktiválásnál azt írja, hogy "Az eszközön található Windows 10-példányt már aktiválták egy digitális jogosultsággal." Azt szeretném kérdezni, hogyha vennék egy SSD-t, és arra pendriveról telepítenék egy Win10-et, akkor az aktiválódna-e, vagy újra kellene kérnem az Insideres frissítéseket?

(#31376) Bkrisz9


Bkrisz9
őstag

Sziasztok! Van arra lehetőség, hogy a zárképernyőt kikapcsoljam és zárolásnál egyből a bejelentkező képernyő jelenjen meg? Totál felesleges nem is értem PC-n minek van ez benne a rendszerbe.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#31377) ela válasza valaki_xy (#31375) üzenetére


ela
tag

Szia !

Ne aggódj. Újra aktív marad a rendszered . Csak Processzor vagy alaplapcsere esetén veszted el a régi/ új HW aktiválásod.

Üdv:
ela

A jó pap is holtig tanul.

(#31378) valaki_xy válasza ela (#31377) üzenetére


valaki_xy
tag

Köszönöm!

(#31379) ela válasza stigma (#31373) üzenetére


ela
tag

Szia !

Ha jól vettem le tulcsiképp egy otthoni hálózatot szeretnél létrehozni aközben ,hogy nem engedélyezted az otthoni hálózatot ???

Mi is a probléma ??

Üdv:
ela

A jó pap is holtig tanul.

(#31380) jeni válasza Richter36 (#31360) üzenetére


jeni
félisten

a Win7 módban futtatva hogy is kell?

kompatibilitási módban is próbáltam telepíteni.

Trob1

Felraktam a jelzett DirectX csomagot,továbbra sem lehetséges a mozgókép megjelenítésére Win10 alatt a korábbi játék.

[ Szerkesztve ]

(#31381) stigma válasza ela (#31379) üzenetére


stigma
addikt

Igen, általában nem szoktam engedélyezni az Otthoni hálózatot és simán meg tudom osztani a tartalmakat majd elérem. Megosztáskor jelszót nem szoktam használni, eddig soha nem volt gond Windows 7 óta.

Amúgy meg megpróbáltam hogy Mindkét gépen Otthoni hálózatba lépek de ott is az alábbi hiba jött sajnos.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#31382) NY_A


NY_A
őstag

Szép estét.

Nekem nincs képmetsző a Win10 alatt. Vajh miért? :F

(#31383) ela válasza Taktoj (#31363) üzenetére


ela
tag

Szia !

USB-HDD amennyiben ilyenre formáztad le a pen-edet.

A HDD boot sorrendet is állítsd be előtte az alaplap BIOS-ában.

Üdv:
ela

A jó pap is holtig tanul.

(#31384) qqcqqc válasza stigma (#31381) üzenetére


qqcqqc
őstag

A megosztott helyek jogosultságánál vedd fel a mindenki felhasználót.
Akkor jelszó nélkül éred el a belső hálózatból.

(#31385) ela válasza stigma (#31381) üzenetére


ela
tag

Szia !

Amit még kipróbálnék a helyedben :

Mindkét gépen a felhasználóknak jelszót is beállítani + mindkét gépen új felhasználóként létrehozni a másik gépen lévő felhasználót jelszóval együtt.(Persze egyazon csoportba kell tartozniuk a gépeknek és a felhasználóknak is gépenként ,pl.: Workgroup ,vagy otthoni csoport, vagy akármi)
Aztán jöhet a jogosultságok kiosztása.

Üdv:
ela

A jó pap is holtig tanul.

(#31386) ela válasza qqcqqc (#31384) üzenetére


ela
tag

Szia !

Ez nagyjából így igaz ,ahogy írtad ,de nem minden mappára/illetve mappa mélységre értendő .

Üdv:
ela

A jó pap is holtig tanul.

(#31387) qqcqqc válasza ela (#31386) üzenetére


qqcqqc
őstag

Jó azért feltételeztem, hogy nem fog rendszer meghajtót és mappákat megosztani hálózaton.
Egy általános adattároló mappánál az általam leírt is működik és elég, ha azt akarja, hogy mindenki elérje.

(#31388) ela válasza qqcqqc (#31387) üzenetére


ela
tag

Szia !

Igen, igazad van.

Üdv:
ela

A jó pap is holtig tanul.

(#31389) cattus válasza Bkrisz9 (#31376) üzenetére


cattus
őstag

Registry-ben ki lehet kapcsolni, volt itt korábban leírás, hogyan.

Do the thing!

(#31390) stigma válasza ela (#31385) üzenetére


stigma
addikt

qqcqqc: Természetesen , ezeket már megcsináltam , de köszönöm a segítséget.

ela: Igen tudom, mindkettő Workgroup-ban van. Holnap majd újra próbálkozok este valamikor, megírom majd a fejleményeket.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#31391) Bkrisz9 válasza cattus (#31389) üzenetére


Bkrisz9
őstag

megkeresem köszi!

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#31392) Taktoj válasza worxland (#31366) üzenetére


Taktoj
aktív tag

Közben azért volt ám szop... nem kevés mindent kipróbáltam kivéve az usb-zip et aztán feladtam , gondoltam lemezről felrakom a 8.1 t az 2x megszakadt, aztán elkezdtem olvasgatni, hogy mé vagyok béna, aztán megpróbáltam az usb zip et.. na vazz , ez nem volt sehol leírva s működött, úgyhogy most már minden szuper.

Az edge re tudok telepíteni fordítót? vagy egyáltalán van bármilyen addon hozzá? Mert tetszeni teszik a crome t meg már kkezdem unogatni

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#31393) ela válasza stigma (#31390) üzenetére


ela
tag

Oké

A jó pap is holtig tanul.

(#31394) qqcqqc válasza stigma (#31390) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nincs valami külső tűzfal program valamelyik gépen?

(#31395) #19617792 válasza miresz (#31364) üzenetére


#19617792
törölt tag

próbálj másik Windows 10 ISO-t, vagy Rufus-on kívül mással kiírni azt.

(#31396) Megvagyok


Megvagyok
tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok, egy olyan problémába ütköztem, hogy amikor a gépemen(C2D E8400, 4GB DDR3 RAM ....) megnyitom a fájlkezelőt, vagy csak pl. Chromeban menteni akarok bármit és előjön a Mentés Másként ablak, elkezd a vinyó(WD Green 5400 RPM 1TB) tekerni mint az őrült és olyan szinten lefagy a gép kb 3-4 percre, hogy még az egér sem mozdul meg.
Ez a "lassú" vinyó miatt lehet, esetleg a Windowsban lehet valami elállítódva?
Találkozott már valaki ilyennel? Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#31397) miresz válasza #19617792 (#31395) üzenetére


miresz
veterán

Másik ISO-t próbáltam már,de ugyan az. Rufus-on kívül mivel lehet még usb telepítőt csinálni?

Megpróbálom a gyári Microsoft-ost,hátha. Ez egyébbként mindig a legújabb wint szedi le ilyenkor?

[ Szerkesztve ]

(#31398) mefistofeles válasza miresz (#31397) üzenetére


mefistofeles
addikt

Nem tudom mi lehet a probléma nálad de, hogy nem a rufus az tuti!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#31399) miresz válasza mefistofeles (#31398) üzenetére


miresz
veterán

Hát ez az,hogy én sem tudom. Gondoltam már arra is,hogy egyes lapok biosa miatt nem lenne jó? De akkor a régebbi Win 10 ISO telepítő miért jó? Szerintem itt az ISO-val lesz a probléma,csak mi?

[ Szerkesztve ]

(#31400) AtHoS válasza miresz (#31399) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ott inkább a háttértároló GPT / MBR kialakítása lesz a probléma -, ami nem stimmel a készített / indított boot eszközhöz - már többször is linkelték a megoldást: [link]

read-only mode on the forum

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.