Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31401) miresz válasza AtHoS (#31400) üzenetére


miresz
veterán

Hmmm. Régebbi még nem UEFI-s lapokon nem is tudom más módban indítani csak legacy módban ugye? Holnap megpróbálom a leírt módszert is. Nem lehet valahogy magát a telepítőt megcsinálni úgy,hogy ne kelljen ezt mindig eljátszani? Mivel a régebbi telepítővel mindig jó.

(#31402) Sz_Imre válasza stigma (#31390) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Üdv. Linkelek egy képet, igaz ez win 7, de hátha ezen a rendszeren is van ilyesmi beállítási lehetőség.
A megosztás jelszavas védelmet kell kikapcsolni, vagyis nekem ez jött le hogy ilyesmi a hiba.

(#31401) miresz: A legújabb Rufus-t 2.6 használod?

[ Szerkesztve ]

(#31403) AtHoS válasza miresz (#31401) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Rufusban tudod állítani, hogy MBR vagy UEFI típusú legyen a pen

MBR partition scheme for BIOS and UEFI computers -t válaszd és NTFS fájl rendszert

Szerk.

Némi plusz infó [link]

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#31404) miresz válasza AtHoS (#31403) üzenetére


miresz
veterán

Ok,köszönöm,holnap teszek egy próbát. Köszi a plusz infót is.

SZ_Imre: Igen azt,ez a lefrisebb.

[ Szerkesztve ]

(#31405) sirkan13


sirkan13
aktív tag

Sziasztok.Kizártam magam a rendszergazdai jogokból a gépemen.És nem tudom visszaállítani.Mikor belépek a felhasználói fiókbeállításba rendszergazdai jogosultságot kér.Próbáltam a netplwiz-parancsfájt futtatni de ugyanúgy kéri a jogokat.Egy Lenovo T61-ről vanszó.Elötte telepítettem az ujjlenyomat olvasót kért hozzá jelszót és azóta csak szivat.Az ujjlenyomat olvasást kikapcsoltam de semmi.A válaszokat segítsíget köszönöm.A folytatáshoz adjon meg egy rendszergazdai jelszót majd kattintson az igen gombra.Na ilyen lehetőség nincs.

[ Szerkesztve ]

(#31406) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!

Lehet rossz helyen kérdezem, előre is bocsánat.
A kérdésem az lenne, hogy mi módon tudom kikapcsolni / eltüntetni az asztalon lévő ikonok körül található "szegélyt".

Eddig nem vettem észre semmi hátrányát viszont iszonyúan idegesít. Gép újraindítás után eltűnik viszont, amint megnyomom a shit-et egyből előjön.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#31407) MasterMark


MasterMark
titán

Áruház csak pörög, Xbox app nem tud csatlakozni. Most ezzel mit csináljak? Helyi profillal lett telepítve, utána MS acc-al beléptem.

Valaki? :R

Switch Tax

(#31408) R9DEON


R9DEON
senior tag

Hali! valaki tudna segíteni hogy miért kavarja össze a Win 10 az asztali ikonokat teljesen változó időközönként, köszi!

(#31409) apollo12


apollo12
veterán

Heló ez a két program miért terheli ennyire a procit ?

(#31410) stigma válasza Sz_Imre (#31402) üzenetére


stigma
addikt

Köszi a képet, de ez volt az első amit kikapcsoltam.

Többi hsz.-t író kollégának írtam otthoni csoportba belépke kipróbálom hátha megoldja, de lehet egy utolsó Win10-et telepítek majd még rá, mert SSD-re pendrive-ről 5-10 perc alatt megvan.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#31411) raidx


raidx
őstag

Undorító az MS frissítési erőszakossága!

- Be van állítva, letöltés telepítés előtt kérdez
-wushowhide.diagcab segítségével eltávolítva és letiltva az IE flash frissítés mert nem használok MS böngészőt és egy programom nem működik, ha települ a frissítés. Ennek ellenére naponta visszarakja a frissítést.
-Defender nincs a gépen de a frissítései tiltás ellenére is rendszeresen települnek. A végén teljesen letiltom a frissítéseket. Ja! Naponta alapértelmezettnek állítja be az Edge böngészőt holott Operát használok és nem is akarok váltani MS böngészőre!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#31412) Sholom


Sholom
tag

Sziasztok.

Barátnöm anyja szeretné ha frissíteném neki a W7-et 10-re.

A kérdés, hogy a könyvelö és adóbevallás készítö (abevjava) programjai megmaradnak? Ha a Windows nem kompatibilisnek ítéli mi lesz velük? Több évi fontos munkája van bennük.

Menteni próbáltam öket, de annyi helyre mentenek (appdata mappába is több helyen) hogy tartok töle nem lehet majd visszamásolni.

(#31413) E.Kaufmann válasza Sholom (#31412) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Le lehet egy egész lemezt is menteni, Clonezilla, de biztos vannak mások által jobban preferált programok is, valamint frissítésnél vissza lehet állni az előző állapotra, elvileg akkor csak megmaradnak a programok, de nem vagyok 100% benne

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#31414) Viper26


Viper26
nagyúr

Másnak is kockára fagy ez a csodás Win10, ha coretemp-et akarna használni? :F

Pixel 7 | FR955

(#31415) Pala válasza Viper26 (#31414) üzenetére


Pala
veterán

Nekem a CoreTemp az osszes itthoni gepemen fagy, 3 kulonbozo oprendszeren, hagytam is a csudaba azt a progit.

(#31416) Pala válasza raidx (#31411) üzenetére


Pala
veterán

Tiltsd le a fenebe az egesz WIndows Update-t Group Policy-val! :) Nekem igy sosem csinal semmit (csak a Defender frissitesek jonnek), viszont manualisan barmikor tudom futtatni, ha ugy tartja kedvem. Persze szigoruan a Show or Hide tool hasznalataval egyetemben.

(#31417) Redneck


Redneck
veterán

Barátomat Win 10-ben DDU-val indított csökkentett módban sötét képernyő fogadta azóta sincs kép. GTX 760 és i5 MSI Gaming deszkában.

Azt tanácsoltam hogy dugja át az alaplapi kimenetre és próbálja azzal.

Komplett Intel és nV driver clean install lenne a cél.

Mit tanácsoltok?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#31418) w.miki


w.miki
veterán

Egy ismerősöm kapott egy Win10-es laptopot, egy német ismerősétől.
Valami játékot akart telepíteni, amihez outlook fiókot is kellett csinálni.
Most minden w10 bejelentkezéshez kell internet, és kéri az outlook jelszót.
Ezt hogyan tudnák kiszedni, és visszaállítani, hogy lépjen be egyből a win?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#31419) sirály12 válasza Viper26 (#31414) üzenetére


sirály12
őstag

Nekem megy a core temp.
Az asztali minialkalmazásokat viszont alig tudom használni, folyton kilép/fagy. :(
Pedig akkor is kell! :((

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#31420) wjbhbdux válasza Viper26 (#31414) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Coretemp RC7 változata már nem fagy, de ezt hivatalosan még nem adták ki, fórumokban lehet vadászni linket.

/s

(#31421) Mika1227


Mika1227
őstag

Valamilyen GPU Meter van Win 10 alatt?

lsc:de abban van Gpu monitor? Én nem találom! Meg van! :D

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#31422) lsc válasza Mika1227 (#31421) üzenetére


lsc
nagyúr

Nálam a 8 Gadget Pack megy.

Mod: Félreolvastam, Neked gpu kell, az nincs benne.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#31423) sirály12 válasza Mika1227 (#31421) üzenetére


sirály12
őstag

Nekem is ilyenek miatt van felrakva a 8gadgetpack. Mint írtam néha leáll/fagy, bár most frissítettem, hátha ez megoldást hoz ezekre a gondokra.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#31424) Mika1227 válasza lsc (#31422) üzenetére


Mika1227
őstag

De van megtaláltam!

sirály12:melyik verzió a tied? Az enyém a 2.90. Ez a legfrissebb?

"Az aláírásod nagyon ott van! És igaz!" :K :R

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#31425) sirály12 válasza Mika1227 (#31424) üzenetére


sirály12
őstag

Nekem még régebbi van belőle: 2.4

Én innen szedtem le, itt a 2.4-es a legújabb: [link]

Az aláírásod nagyon ott van! És igaz!

[ Szerkesztve ]

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#31426) lsc válasza Mika1227 (#31424) üzenetére


lsc
nagyúr

És tényleg van benne, most vettem észre hogy 3 oldalas, csak kár hogy a 380-amat nem ismeri.

Az élet kegyetlen .

(#31427) Mika1227


Mika1227
őstag

Most frisítettem a Win 7-em 10-re. Érdemes megcsinálni a tiszta telepítést? Honnan tudom letölteni vagy hol van a gépen amit letöltődött?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#31428) hunluki válasza Mika1227 (#31427) üzenetére


hunluki
senior tag

Ha nincs semmi gondod vele és gyors, akkor használd, de általában jót szokott tenni egy clean install.

Telepítő: google: windows 10 media creation tool

(#31429) Mika1227 válasza hunluki (#31428) üzenetére


Mika1227
őstag

Ez itt?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#31430) Elektrikus válasza NY_A (#31382) üzenetére


Elektrikus
csendes tag

(#31431) hunluki válasza Mika1227 (#31429) üzenetére


hunluki
senior tag

Az ott.

(#31432) Mika1227 válasza hunluki (#31431) üzenetére


Mika1227
őstag

USB-meghajtót, DVD-t vagy ISO-fájlt szeretne készíteni?- Eszköz letöltése?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#31433) MrCsiT válasza Sholom (#31412) üzenetére


MrCsiT
addikt

Az itt leírt, Macrium szoftverrel (link a cikkben, azt használd a letöltéshez! ) le tudod az egész partíciót menteni (illetve, a rendszerindítót és a szükséges, saját partíciókat jelöld bele a mentésbe), és ha gáz lenne, ebből a mentésből - amit pl. usb-s hdd-re el tudsz készíteni - vissza tudsz állni.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#31434) spanglee001


spanglee001
addikt

lett már megoldás a laggolásos hangakadásos történetre?
vagy már megint vissza kell rakjam a 8-at vagy 7-et :F hihetetlen mennyi mindet próbáltam már, de nem oldódik meg a gond :F

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#31435) oneak7


oneak7
tag

Sziasztok

Meg tudnátok mondani miért van az, hogy filmezésnél netezésnél és játéknál is néha egyszerűen befagya a windows, majd lényegében annyit ír rendszer újra indul, elkezd számolni tízesével míg meg nem lesz a 100% utána újra indul??!!

Volt olyan nap mikor háromszor is csinálta!! :((

[ Szerkesztve ]

(#31436) brcz válasza spanglee001 (#31434) üzenetére


brcz
tag

én sajnos még mindig nem találtam rá megoldást

(#31437) R9DEON válasza oneak7 (#31435) üzenetére


R9DEON
senior tag

Memória vagy CPU túlhúzáskor szokott általában jelentkezni de más hardver hiba is előidézheti, egy bios reset nem ártana.

(#31438) Toby888 válasza CirrMee (#31249) üzenetére


Toby888
senior tag

ez a sok szenzoros téma mivel ?? vagy hogyan ??

(#31439) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!

Olyat tapasztaltatok már Win 10-en, hogy régi nyomtatónak nem tudjátok elérni a saját kezelőfelületét?
Ez igazából egy Epson DX7450-es nyomtató lenne és driver-eknél kiválasztva a Win 10-et, fő driver-nek így is egy 2012-es kiadású félét dob ki.

De a lényeg, hogy nem tudom elérni a saját programját, ami jelenleg ahhoz kéne, hogy nyomtatópatront tudjak cserélni benne vagy, hogy egyáltalán lássam a patronok festék szintjét (Win 8.1-en még el tudtam érni ezt a kezelőfelületet). :D

Próbálok igazodni ehhez a Win 10-hez és keresőjében próbálkozom különféle szavakkal ("epson", "patron", "ink"), hogy hátha felugrik valami univerzális, beépített Win 10-es nyomtatókezelő program (az is elég lenne akár), de semmi eredmény.

Ti mit tennétek?
Tudom a legegyszerűbb megoldás valami 2015-ös kiadású új nyomtatót venni, de istenem, ennek a nyomtatónak sincs semmi baja... :/

[ Szerkesztve ]

(#31440) oneak7


oneak7
tag

Találkozott már valaki ilyen hibával? Mi a teendő??

(#31441) norti válasza oneak7 (#31440) üzenetére


norti
addikt

Néhányan igen

[ Szerkesztve ]

(#31442) apollo12 válasza apollo12 (#31409) üzenetére


apollo12
veterán

valakinek valami ötlet ? 31409

(#31443) Toby888 válasza oneak7 (#31440) üzenetére


Toby888
senior tag

nekem volt ilyenem, csak más okból... azért nyekergett mert a grafikus illesztő összeomlott és a károsodás érdekében ujraindul bla bla bla... kinyomtam a fenébe, bekapcsoltam és minden rendben volt... de azért omlott össze a grafikus illesztő mert többször alt+tab-oltam mert képeket vágtam ki játékból

(#31444) oneak7 válasza norti (#31441) üzenetére


oneak7
tag

A Xbox One adaptere zavarna be és azért fagy le, vagy omlik össze a rendszer??

(#31445) stigma válasza ela (#31379) üzenetére


stigma
addikt

Nézzük akkor az alábbiakat, sajnos nem lett jó: (ere a hsz-hez plusz infó, amivel a problémám most is fennáll.

Olyan problémám lenne, hogy adott 2 számítógép a hálózaton:
Mindkettőn beléptem az ottohni csoportba az sem segített sajnos.

- Asztali gép : 192.168.0.25 (win 10) - Microsoft fiókba belépve
- HTPC : 192.168.0.13 (win10) - Nem léptem be a fiókba (de csináltam olyat is hogy beléptem a Microsoft fiókba.

Akkor ha diretben a gépnévvel nézem akkor beenged a másik gépbe.
Direktbe gépnévvel

Itt ha a Bitfenix helyett az ip-vel próbálkozom akkor az alábbi jelszót kéri, amit nem tudok mi az, mert minden jelszós dologot kikapcsoltam.
Itt kéria jelszót

Már mindent próbáltam, újratettem gyorsan gépet de semmi.
Gyanakodtam arra is hogy egyik Gép Microsoft fiókkal van benn, másik csak helyi fiókkal, de bejelentkeztem ugyanazzal a Microsoft fiókkal is de ugyanez a probléma.
Ötlet? :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#31446) ROBREGGAE válasza spanglee001 (#31434) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Én először enterprise-t telepítettem, de rájöttem, hogy elég a pro is most. Lehet, hogy nincs köze hozzá, de amióta pro van, nekem is van ez a beakadás, egyből észleltem a problémát... Az enterprise stabilabbnak tűnt, írom ezt laikusként. De lehet mindkettőn előjön... Engem is idegesít picit.

(#31447) Partyface007 válasza apollo12 (#31442) üzenetére


Partyface007
őstag

az az indexing service, elméletileg ha végzett akkor majd szépen visszaesik a fogyasztása a control panel indexing options-nél tudod ellenőrizni a státuszát

ha extrém sokáig nem fut le akkor rebuild

[ Szerkesztve ]

(#31448) Norbi095HUN


Norbi095HUN
aktív tag

Sziasztok!
Korábban már irtam ide a Win10-re való frissitésemről, és lenne még pár kérdésem:
Ugyebár nekem egy eléggé régi gépem van, le is irom ide mégegyszer:
Tehát: Videókártya: Ati Radeon HD 4770 512mb
-Processzor: Intel Core 2 Duo E6300 2,8Ghz
-RAM: 4GB DDR2 800mhz
-HDD: 1TB Western Digital
-Jelenlegi OS: Windows 7 Ultimate 64 bit

Namost, én nézelődtem megtaláltam ma az AMD Honlapján a következőt:

https://community.amd.com/docs/DOC-1311

Itt pedig azt irja hogy:
"The following Discrete AMD Radeon™ Graphics products support up to WDDM 1.1 and DirectX® 10.1:

ATI Radeon™ HD 4000 Series /ATI Mobility Radeon™ HD 4000 Series Graphics
ATI Radeon™ HD 3000 Series /ATI Mobility Radeon™ HD 3000 Series Graphics
ATI Radeon™ HD 2000 Series /ATI Mobility Radeon™ HD 2000 Series Graphics

These graphics products must be installed using display driver version: 8.970.100.9001. This driver is provided as a courtesy and only available via Windows Update. Please enable Windows Update and allow it to detect and install the appropriate driver."

Ez magyarán azt jelenti ha jól értelmezem, hogy müködni fog a gépem Windows 10-el is, ha bekapcsolom a Windows Update-et felrakja magától a vga drivert?
És a videókártya is 100%-ban úgy fog üzemelni mint most Win7-en?! [Lesz Catalyst Control Center-em, driver, és tudok Játszani stb...]?!
Másik meg, hogy nem lesznek crash-eim, vagy kékhaláljaim?!
Előre is köszönöm a választ! :R :U

(#31449) spanglee001 válasza ROBREGGAE (#31446) üzenetére


spanglee001
addikt

mindkettőn előjön sajna :F

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#31450) Armahun válasza Norbi095HUN (#31448) üzenetére


Armahun
addikt

Én most cseréltem ki a gépemben ideiglenesen a geforce 9600gt kártyát radeon 2600xt-re.
Kikapcsolt állapotban kicseréltem, bekapcsoltam és ment. Megkereste a drivert addig csak 1280-as felbontás volt, szólt hogy újraindulna és már működött is.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.