Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31201) E.Kaufmann válasza coco2 (#31200) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Windows 7 után talán a Windows 10 könnyebben megszokható, mint a win 8 teljes képernyős start menüje. Amúgy a Win8 is rendben van, de jobb most hozzákezdeni szo(p)kni a Win10-et, mint talán később. Win8 akkor ajánlott ha valami megoldhatatlan hardver-szoftver gondba ütközik az ember, ami a 8(.1)-ason még nem volt

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#31202) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Célszerű-e kikapcsolni az automatikus driver frissítést?

(#31203) wjbhbdux válasza coco2 (#31200) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Mivel a Win10 részesedése már majdnem kétszerese a 8-nak, fejlesztői szempontból az a jobb választás a jövőre tekintettel.

/s

(#31204) cigam válasza Kátai (#31199) üzenetére


cigam
félisten

Még kapcsold be a Fájl előzményeket is, és kész.
A többi program sem csinálna mást.

GEPESZ66
Nem. Miért lenne jó? A frissítések mindég tartalmaznak hibajavításokat, gyakran teljesítménynövekedés is tapasztalható. Egyetlen kivétel van talán, a dual VGA-s laptopok. Ott nem cserélném le a gyári driver-eket, amik jó esetben a kompatibilis együttműködésre vannak behangolva.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31205) n42 válasza coco2 (#31200) üzenetére


n42
tag

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy te rosszat akarsz hallani, mindig öröm tanácsot adni hasonló embereknek.

Gyakorlatban nincs semmilyen változás, ez is WINDOWS! Ha nagyon nem tetszik az új menü, ne használd, nem vagy rákényszerítve.
Speciel a Windows 10 virtuális asztalai miatt érdemes váltani, mert aki hajlamos több dolgot is csinálni a géppel, annak áldás (igen, tudom, hogy linux alatt már vagy 15 éve alap dolog...).
Amennyiben nincs bosszantó hardverprobléma, akkor csak megszokás kérdése... ha nem tudod megszokni napi használat során, veled van a probléma.

(Basszus, hogy egy programozó ennyire rosszindulatúan begyepesedett legyen...)

(#31206) GEPESZ66 válasza cigam (#31204) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Hiába rakom fel az NVIDIA legfrisebb letölrött driverét,a Windows Update frissíteni akarja.

(#31207) mefistofeles válasza coco2 (#31200) üzenetére

Nem igazán tudom elképzelni, hogy egy ilyen kérdésre mégis milyen választ vársz? :F
Annyira biztos nem "trágya" ha milliók használják de ha visszaolvasol csak egy-két oldalt akkor azt is láthatod, hogy hardver kiépítés és a telepített szoftverek függvényében a tökéletes hibátlan működéstől a legkülönfélébb problémákig minden előfordul. Van aki fél nap múlva visszarakja azt ami volt és vagyok pl. én aki a hivatalos kiadás óta szinte hibátlannak találom és szeretem!
Ha "programot fejlesztessz" Windowsra akkor nem hiszem, hogy nagy problémát jelent egy kis partición kipróbálni. Ha nem tetszik lekapod azt jólvan. Addig úgy sem tudod mi lesz nálad a helyzet, bárki bármit mond......
A jövőre nézve egyébként szerintem a programodat win10-re kéne fejlesztened...... visszafelé nem túl logikus haladni......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#31208) cigam válasza GEPESZ66 (#31206) üzenetére


cigam
félisten

Nem lehet, hogy a WHQL minősítés hiánya miatt egy olyant szeretne feltenni ami átment a teszteten?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31209) wjbhbdux válasza cigam (#31208) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Ez nem AMD, hogy WHQL nélkül adjanak ki driverek fél évig. :DDD

Tudomásom szerint a win updaten a legújabb a 358.91-es driver, és csak régebbit kéne arra frissítenie, nálam az azóta megjelent 3 WHQL drivert békénhagyta.

/s

(#31210) Deer76 válasza dokee78 (#31123) üzenetére


Deer76
aktív tag

Szia!

Nekem tegnap volt ilyen hiba. Az okozza, hogy az UAC ki van kapcsolva, ha bekapcsolod jó lesz megint.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#31211) cigam válasza Kátai (#31199) üzenetére


cigam
félisten

Még 5 órán át ingyen beregisztrálható az O&O DiskImage 9 prof.
Igaz nem a legfrissebb kiadás, de a spec. szerint W10 kompatibilis.

Nem tudnám megmondani miben jobb a beépítettnél.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31212) GEPESZ66 válasza wjbhbdux (#31209) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A Geforce Experience-t hagyjátok feltelepülni, vagy az egyéni telepítést választva kiveszitek a pipát előle?

(#31213) Oneforall


Oneforall
csendes tag

Sziasztok!

Windows 10 Home-nál szeretném letöltetni a frissítéseket. Most lenne először frissítés letöltés.
A Windows Update-nél kiírta, hogy frissítések érhetők el, de már hosszú ideje "Frissítések letöltése:0%"-on áll?
Miért nem kezdi el letölteni a frissítéseket?

(#31214) cigam válasza cigam (#31211) üzenetére


cigam
félisten

Sőt ma az EaseUS Todo Backup Home verziója is ingyenesen beregisztrálható.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31215) blod001


blod001
tag

Nekem Windows 10 alatt, rendszeresen eldobja az ethernet kapcsolatot a gép és átáll wifi-re. Ilyenkor az eszközkezelőben a hálókártyát le kell tiltani, újraengedélyezni és megint megy az ethernet. Tuti, hogy nem a nettel van baj, mert csak win10 alatt csinál ilyet. Próbáltam többféle hálókártya drivert is és mindegyikkel ezt csinálja. Szeretnék frissíteni, de emiatt kénytelen vagyok 8.1-et használni. Találkozott már valaki ilyennel vagy van valami ötlete? Egy Asus X550 JK laptop-ról van szó.

Illetve valahogy tudok csinálni egy teljes backup-ot a mostani rendszerről, hogy ha megint nem működne visszatudjak állni? Tudom gyárilag van erre lehetőség, de már 2-szer szívtam meg vele, hogy miután visszaálltam 8.1-re csak egy fekete képernyő fogadott és kénytelen voltam újrarakni a gépet.

(#31216) pendre54 válasza GEPESZ66 (#31212) üzenetére


pendre54
addikt

Saját tapasztalatom alapján kb. 4-5 driver megjelenés óta, csak az egyéni telepítést választom, és ott is csak a drivert és a physxet jelölöm be, és alól berakom a pipát a tiszta telepítés elé. Azóta nincsennek gondok, korábban amikor mindent telepítve lett, volt hogy hibaüzenettel zárult a telepítés, más driver verziószámot mutatott a GPUZ, mint pl. az MSI Afterburner. Játékok alatt is voltak gondok, és az Experiencre volt visszavezethető az a probléma nálam, hogy egy-egy új driver feltelepítésekor szépen kinyírta az Eizo monitorom kalibrált színprofilját, amit a LUT Manager futtatásakor vettem észre, és ilyenkor kezdhettem a procedúrát újra, hogy felismertessem a színprofilt a Winnel.
Szerencsére azóta ezek a gondok megszűntek, mióta a fent leírt egyéni telepítést csinálom, viszont ha erre az útra lépsz, ne felejtsd el a kimeneti dinamika tartományt teljesre állítani minden driver telepítés után, mert nem ez az alapértelmezett beállítás az nvidia vezérlőpultnál.

[/L]

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#31217) wjbhbdux válasza pendre54 (#31216) üzenetére


wjbhbdux
veterán

AMD-nél sem az az alapértelmezett, szerintem nagyon sokan nem tudnak erről azok közül akik HDMI-n kötik be és egy szürkehályogos monitort néznek. Lehet hogy egyes monitoroknál jól beállítja?

/s

(#31218) cigam válasza blod001 (#31215) üzenetére


cigam
félisten

Ez furi, nekem eddig mindég működött a gyári visszaállítás image-ből. De pont most linkeltem be 2 (ma ingyenes) mentőprogramot is.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31219) pendre54 válasza wjbhbdux (#31217) üzenetére


pendre54
addikt

Ez így van egyébként, ha nincs bekapcsolva, sokkal mosottabbak a színek, egyébként én nem HDMI-t használok, ha nem DisplayPort kábelt, de ott is ugyanez a szitu.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#31220) ThodEE


ThodEE
őstag

Sziasztok, BÚÉK :)

SSD csere lesz a gépemben, jelenlegin a rendszer matricás win7 64 homprem-ról a frissítési lehetőséggel frissítve lett win 10 64 homeprem-ra.

A kérdésem pedig az hogy most újra telepítésnél egyből feltehetem a win10et és elfogja fogadni a matricáról a kódot vagy előbb fel a 7et és a frissítési lehetőséggel kell majd újra átlépnem a 10re :F

Előre is köszönöm a segítséget és a tanácsokat ! :R

További józanodást, fejfájás mentes újévet :))

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#31221) cattus válasza ThodEE (#31220) üzenetére


cattus
őstag

Telepítheted egyből a 10-et. Mikor kéri a termékkulcsot, van egy olyan lehetőség, hogy nem adsz meg neki termékkulcsot, azt választod, és magától fog aktiválódni.

Do the thing!

(#31222) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Hello, Windows 10be hogyan tudnam levenni egy mappáról az irasvedettseget ? Jobbklikk tulajdonsagok ott kiveszem a pipát, ujbol megnezem hogy leszedte-e és ugyanúgy irasvedett... Az is erdekes hogy minden mappa irasvedett

(#31223) n42 válasza ThodEE (#31220) üzenetére


n42
tag

Lehet egyből 10-et telepíteni.:)

(#31224) ThodEE válasza n42 (#31223) üzenetére


ThodEE
őstag

(#31221) cattus & (#31223) n42

Köszönöm szépen! :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#31225) cigam válasza SirAlo (#31222) üzenetére


cigam
félisten

Melyik mappáról van szó? A biztonság fülön megfelelő engedélyekkel szerepelsz?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31226) SirAlo válasza cigam (#31225) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Minden mappával ezt csinalja, ha gépnél leszek dobok fel egy screenshotot a biztonságról, de szerintem jól van beallitva

[ Szerkesztve ]

(#31227) viperabácsi válasza wjbhbdux (#31217) üzenetére


viperabácsi
addikt

Közben meglett

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#31228) World-Soft


World-Soft
senior tag

Sziasztok!
Az újratelepítés után fordítva detektálta a laptop akku-ját.
Tehát a benne lévőt írja 2-es akkunak (mert lehet elvileg külsőt is csatlakoztatni rá).
Így viszont a teljes energia a gazdálkodás rosszul működik. Minden a kiegészítő akku szerint működik. Pl. merülés jelzése.
Valahogy kézzel meg lehetne ezt fordítani?
Üdv:
Zoli

(#31229) #81556480


#81556480
törölt tag

Üdv!

lehet win10 alatt partíciót módosítani úgy mint 7 alatt ?

(#31230) Armahun


Armahun
addikt

A tálcán egy program pl médialejátszó jobb gombra előugró előzményeinek a listahosszát hol tudom beállítani?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#31231) Syl válasza #81556480 (#31229) üzenetére


Syl
nagyúr

Pontosan ugyanúgy lehet.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#31232) SirAlo válasza SirAlo (#31226) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Na így néz ki , amúgy ha létrehozok egy új mappát az is alapból írásvédett és arról se lehet leszedni, van egy wines tabletem és azon is ugyanez van

(#31233) cigam válasza SirAlo (#31232) üzenetére


cigam
félisten

A speciálisban megnézheted ki a tulajdonos, és honnan örökli a jogosultságokat. Te a rendszergazdák csoport tagja vagy?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31234) SirAlo válasza cigam (#31233) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Rendszergazdaként használom, amúgy most megjavult, eddig nem engedett tölteni oda , ha bemásoltam valamit akkor is kért rendszergazda jogot

(#31235) Pierre75 válasza coco2 (#31200) üzenetére


Pierre75
senior tag

Va banque. Ha szerencséd van és nem szopsz driver-hibákkal, az általad használt sw-k csendbe rendbe mennek, akkor elégedett lehetsz a váltással. Ha van benned "kalandvágy" vagy egy régi telepítés megérett a format-ra, ahogy bő hónapja az enyém, akkor belevághatsz. Nekem vegyes élményeim születtek. De egy 6 éves notebookon gyorsabb, fürgébb mint a win7 volt.

(#31236) zozoka79


zozoka79
tag

nem találok ram+cpu terheltség mérőt,tudom,hogy csak külső alkalmazással lehet megoldani.vki tudja hol keressek,saját áruházon belül sem találok.esetleg egy nevet tud valaki?

(#31237) Armahun válasza zozoka79 (#31236) üzenetére


Armahun
addikt

Ideiglenesen:

Ctrl+Shift+Esc teljesítmény fül. Dupla katt a kis grafikonokra.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#31238) SybenX válasza zozoka79 (#31236) üzenetére


SybenX
őstag

Én ezt használom: [link]
Van benne minden.

(#31239) nanus válasza Armahun (#31237) üzenetére


nanus
senior tag

Legalább a memória és a processzor sebességét tudhatná pontosan dehát ........ :DDD

Akkor már inkább Aida64

(#31240) ThodEE válasza nanus (#31239) üzenetére


ThodEE
őstag

A 444MHz rendben is van ha a DDR2 sebessége 888MHz mert az első érték a valós a másik az effektív érték :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#31241) nanus válasza ThodEE (#31240) üzenetére


nanus
senior tag

Az Aida rendesen írja, csak a winfos feladatkezelője nem..pedig ha az op nem tudja milyen hardveren fut... :R

[ Szerkesztve ]

(#31242) cattus válasza nanus (#31241) üzenetére


cattus
őstag

Jól írja a Feladatkezelő is. Ott azért a dupláját látod, mert dual-channel-ben működik a RAM.

Do the thing!

(#31243) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Ez a kaki win10 nem engedi leválasztani a külső adattárolót.
Hogy lehet mégis leválasztani normálisan?

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#31244) Armahun válasza Armahun (#31230) üzenetére


Armahun
addikt

Á, nem találom sehol, hova a fenébe dugták :o

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#31245) bon válasza Sztlaci (#31243) üzenetére


bon
őstag

Megkeresed azt a programot ami használja a meghajtót. Nem a rendszer hibája.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#31246) cattus válasza Armahun (#31244) üzenetére


cattus
őstag

Nem is fogod megtalálni, kivették onnan, ahol a korábbi OS-ekben volt. Registry beállításokban meg lehet adni tetszőleges méretet.

Mégse, úgy tűnik ezt a lehetőséget is kivették a 10-ből.

[ Szerkesztve ]

Do the thing!

(#31247) Armahun válasza cattus (#31246) üzenetére


Armahun
addikt

F..

Nincs ilyen kulcs, és ha létre is hozok egyet nem érvényesül.

Minél fejlettebb egy rendszer, annál körülményesebb használni.(komolyan egyre csak butítják)

Azért szerettem volna megnövelni a listát, mert egy olyan fájl nevére lennék kíváncsi, amit régen nyitottam meg a programmal.
Hogy előkerüljön egyesével ki kell törölgetni az újakat az előzményből, hogy a régebbiek legyenek láthatóak.

Esetleg valahogy nem lehet megnyitni ezeket az előzmény listákat?

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#31248) CirrMee válasza coco2 (#31200) üzenetére


CirrMee
addikt

Ha meg tudsz szokni pár módosítást (pl gépházas barmolás, stb), akkor nem lesz semmi gond azzal.

Én pl a 8 -ast és a 10 -est is telepítés után nekiállok átfabrikálni, hogy a régi megszokott kinézete legyen (ClassicShell, RibbonDisabler, gadgetek, AeroGlass, 10 -esen régi fényképnézegető előcsalogatása, stb), vagy legalább hasonlítson a hetesre... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#31249) CirrMee válasza nanus (#31239) üzenetére


CirrMee
addikt

Sőt, ha már Aida64... :DDD

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#31250) Gyula84 válasza Armahun (#31247) üzenetére


Gyula84
veterán

megnyitsz egy mappát bal oldalt fent Gyors elérés ha oda rámész nem jön be egy lista? vagy az nem az?

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.