Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31601) gyga válasza Döglött Róka (#31600) üzenetére


gyga
senior tag

Kösz, hogy megosztottad. Nem tudtam.

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#31602) Norbi095HUN


Norbi095HUN
aktív tag

Nos, Sziasztok újból!

Először is, tudom hogy korábban már beszéltem erről, de szeretném gyorsan átfutni mert ugyebár biztos a biztos. Mielőtt még ténylegesen bele vágnék a Windows 10 telepitésemnek, előtte szeretnék viszont akkor tényleg 100%-ban megbizonyosodni arról, hogy akkor most ez tényleg fog gördülékenyen menni vagy pedig sem.

Ezt Elsősorban azért mondom, mert ha netán rosszul fog üzemelni számomra csak is a szerviz lenne az egyetlen visszaút. :F

Tehát, akkor ugye mint múltkor is leirtam, most is megteszem, mert egyszerüen félek belekezdeni, mert nincs [legalábbis én nem találtam/kaptam] tényleges bizonyiték arra hogy tényleg menni fog-e és fog-e úgy üzemelni, mint most Windows 7-el a gépem.
Na tehát a gépem ugye: Intel Core 2 Duo E6300-as cpu, 4gb ram, és most jön a lényeg: Ati Radeon HD 4770-es videókártya. Na ez az amiatt én félek nekivágni a telepitésnek, ugyanis nem találtam megfelelő drivert hozzá sehol sem [a videókártyáról beszélek természetesen].
És akkor mégis hogy fogok egyáltalán játszani?! Vagy Kihasználni a vadiúj FullHD Monitorom?! Azért remélem nem tünök majd száraznak ennyi mondanivaló után, egyszerüen csak féltem attól hogy valami rosszul fog majd menni, gondolok ugyebár most a videókártyámra elsősorban..

Ui: Már régebben volt is a gépemen Windows 10, igaz akkor HD 5000-es VGA- szériával a gépemben, és tökéletes is volt, csakhogy azt azóta eladtam az aprón. És mivel az AMD Szerint az oldalon 8-ig van 4000-es szériához driver, na ez az ami miatt kicsit kételkedem a telepitésben. :U

[ Szerkesztve ]

(#31603) MasterMark válasza Norbi095HUN (#31602) üzenetére


MasterMark
titán

Milyen szervíz? :F Egy gomb visszaállítani kb.

Switch Tax

(#31604) netguru10


netguru10
aktív tag

Üdv mindenkinek.

Olyan jellegű információ kellene,hogy hogyan tudom kikapcsolni,letiltani,vagy végérvényesen törölni a Windows Defender-t?
Mert akárhányszor kikapcsolom a valós idejű védelmet,egy idő után,mindig vissza kapcsolja magát!
Win 7-nél sem használtam se tűzfalat,se vírusirtót és ment is minden rendesen.
De így,hogy ez a f@s Defender állandóan nyavalyog valamiért,ez már az agyamra megy.
Szóval miként tudnák megszabadulni tőle?

Ui.: Win 10 Pro tiszta telepítés.

Arbeit Macht Frei

(#31605) Norbi095HUN válasza MasterMark (#31603) üzenetére


Norbi095HUN
aktív tag

Ezt hogyérted? Ha ráfrissitek, és azt választom hogy Semmit ne tartson meg akkor is vissza tudom állitani Win7-re? :Y

(#31606) localhost válasza netguru10 (#31604) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A defender általában JOGOSAN nyavalyog, eléggé rossz állapotban lehet a rendszered.
A nyavalygás OKÁT kell megszüntetni, nem pedig a figyelmeztetést. :-)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#31607) MasterMark válasza Norbi095HUN (#31605) üzenetére


MasterMark
titán

Nyilván ha azt választod akkor nem. :U

Switch Tax

(#31608) netguru10 válasza localhost (#31606) üzenetére


netguru10
aktív tag

Nincs rajta mit vizsgálgatni...
A nyavalygást úgy értem,hogy pl: tegnap felraktam a Dirt Rally-t és valami dll fálok nem voltak neki szimpatikusak. Alig tudtam visszaállítani őket,de csak sikerül.
De miért nem jegyzi meg,hogy én kikapcsoltam???
(Most komolyan minden program,vagy alkamazás telepítés előtt nézegessem,hogy ki van-e kapcsolva??? :P )
Szóval akkor nincs rá mód,hogy megszabaduljak tőle?

Arbeit Macht Frei

(#31609) Воланд válasza MasterMark (#31607) üzenetére


Воланд
titán

de.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31610) MasterMark válasza Воланд (#31609) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor de. :D

Mindenesetre a szervizes dolgot akkor sem értem.

Switch Tax

(#31611) Norbi095HUN válasza MasterMark (#31607) üzenetére


Norbi095HUN
aktív tag

Na ez az, és emiatt félek attól a fránya frissitéstől, mert nem tudom biztosra hogy ezzel a kártyával fog-e menni úgymint most win7-el.
Senki nem próbálta esetleg ati hd 4000-es szériát Windows 10-el? Játékokra, videó stb minden-re? :U

(#31612) netguru10 válasza MasterMark (#31610) üzenetére


netguru10
aktív tag

Azt Én sem nyugi.
Igen vissza tudja állítani,mert old mappája lesz neki,csak telepített alkalmazásai nem.

Arbeit Macht Frei

(#31613) Norbi095HUN válasza netguru10 (#31612) üzenetére


Norbi095HUN
aktív tag

Értem akkor, ha mégse menne valami akkor csak vissza állitom és kész?

(#31614) MasterMark válasza Norbi095HUN (#31611) üzenetére


MasterMark
titán

Menni biztosan fog, egyik haverom ugyanilyen kártyát használ Win 10-el. Display driver biztosan van, a Catalystel lehet gond. Az neki sem ment elsőre, de kis hozzáértéssel össze lehet hozni.

Switch Tax

(#31615) Norbi095HUN válasza MasterMark (#31614) üzenetére


Norbi095HUN
aktív tag

Öhm, azt hiszem hogy inf fájlok telepitésével lehet müködésbe hozni a Catalyst-et is.

Ui: Bár én úgytudom hogy Catalyst nem feltétlen kell ahhoz hogy tudj játszani játékokon [bármilyen]. Vagy tévednék?
Tehát akkor ahogy irtad is ugye, hogy display driver- az van, gondolom az pedig automatikusan települ a Win installal. :U

(#31616) netguru10 válasza Norbi095HUN (#31613) üzenetére


netguru10
aktív tag

Meg ha telepítés közben valami nem tetszik a Win 10 nek,akkor úgy is nyavalyogni fog érte és visszaáll Win 7-re. (Eltávolítja az ideiglenes fájlokat és indul a Win 7)

Arbeit Macht Frei

(#31617) worxland válasza Norbi095HUN (#31615) üzenetére


worxland
addikt

Nyugi, driver van, automatikusan felpakolja a Win, Catalyst meg nem kell (nem is fog feltelepülni).
Nekem simán megy a Win 10 egy olyan gépen, amiben 3850 van és két olyanon, amelyekben 4850. Játékok is futnak rajtuk (régi, DOS-emulátorostól egészen a Star Craft II: Legacy of the Void-ig).

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#31618) Tosee


Tosee
őstag

Üdv!

Próbaképpen frissítettem én is win 10-re!
Eddig még azt mondanám, hogy szokni kell egy két dolgot, DE egyenlőre tetszik!
Viszont bele is botlottam egyből a windows update egy - két számomra nem tetsző és idegesítő dologba!

- Szóval eddig 7-esnél ki lehetett választani, hogy melyik frissítést szeretném telepíteni, és melyiket nem! Itt kérdés nélkül feltelepítettem az összeset! Viszont olyan dolgokat, mint az MS Office egyes összetevői amiket letiltottam még annak telepítésekor tehát nincs is fent a gépen, azt minek frissíti?! Illetve skype-t sem használom! Eszembe sem jutott volna frissíteni erre felrakta! Nem lehet ezeket valahogy letiltani, elrejteni vagy akármi?

- 7 -esnél szintén be lehetett állítani, hogy kik telepíthetnek frissítéseket! Többen használjuk a gépet, mások általános jogú felhasználók, egyedül én rendelkezem rendszergazda jogosultsággal! Be szoktam állítani, hogy csak rendszergazda jogosultsággal lehessen updateket telepíteni, pont a fentebb leírtak miatt! Erre itt nincs is ilyen lehetőség, csak ha group policy-ben beállítom az erre megfelelő szabályt! Kabaré... :U

- Áruház... eddig nem próbáltam de onnan bárki letölthet / telepíthet bármit? Úgy értem, hogy jogosultságtól függetlenül? Remélem nem, vagy legalább lehet valahogy szabályozni! :B

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#31619) Norbi095HUN válasza worxland (#31617) üzenetére


Norbi095HUN
aktív tag

És ez az "Automatikus" dolog hogyan müködik? Bekell hogy kapcsolva maradjon Windows Update, vagyaz sem kell? :U

(#31620) zoo8800 válasza Norbi095HUN (#31602) üzenetére


zoo8800
veterán

Volt ilyen VGA-m, amivel működött a rendszer. Viszont nem tudtam feltenni a CCC-t, emiatt a jól ismert fekete keretben jelent meg a kép a monitoron. Elvileg van rá egy módszer, hogy lehet feltenni a nem támogatott CCC-t Win10-re.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#31621) hunluki válasza Tosee (#31618) üzenetére


hunluki
senior tag

Frissítést MS intézi, pro-ban lehet csúsztatni őket, de ha sokáig nem rakod fel őket akkor az ms fogja, és inaktívvá teszi a winedet, szóval nem éri meg. Home verzióban ilyen nincs, redmondban az a mantra hogy a home user hülye (nem alaptalanul), és ezért nem ért hozzá, majd ők intézik az update-eket. Több usernél nem tudom mi a helyzet, olyannal még nem volt dolgom 10 alatt. De nyugi, nekem NV drivert erőlteti fel, és küldi szomorúkékbe. Jó lesz ez, csak még nem az.

Áruházzal kapcsolatban szintén passz, amilyen összetett programok vannak benne... engem "picit" hidegen hagy(na ha menne).

[ Szerkesztve ]

(#31622) Norbi095HUN válasza zoo8800 (#31620) üzenetére


Norbi095HUN
aktív tag

Hát ha ilyen fekete keretes, elivleges megoldásokkal való a dolog lehet inkább kihagyom. :U

(#31623) MasterMark válasza zoo8800 (#31620) üzenetére


MasterMark
titán

Túlpásztázás miatt van, pár dolgot kell csak regirstryben átírni. (Ha nincs CCC, mert ha van akkor ott be lehet állítani.)

worxland: De CCC az kell. Ha nincs akkor nincs semmi ami megmondja a Display Driver-nek, hogy hogyan működjön. Ugyan alapbeállításokon így is megy, de az nem teljes értékű.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#31624) King Unique válasza Tyrel (#31585) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Mondjuk van erre relevánsabb topik is, de mindegy...
Egy fontos dolgot meg leve kihagytál a nagy eszmefuttatásban: milyen külső HDD pontosan? Amúgy ezeknek az üresjárati, inaktív módban történő leállítását nem a Windows vezérli elsődlegesen, hanem a külső ház USB 3.0 vezérlője. Annak kell támogatnia a leállítást, gyári kompakt modelleknél ez általában 10 - 30 perc utánra van állítva. Illetve a WD, Samsung, Verbatim külső meghajtókhoz adnak programot, amivel ez állítható. De külső házaknál is szokott működni, illetve egyes típusoknál be lehet állítani x értéket a firmware frissítésekor.

Viszont ez mind szép és jó, csak eme funkció működését maga az OS, vagy egy program is simán megakaszthatja. Pl. nálam, ha fut a HDS, akkor nincs abszolút alvó mód. Ha átmenetileg kikapcsolom, akkor működik. Valamint, amikor legutoljára teszteltem, akkor ugyanaz a külső meghajtó Win7/ 8.1 alatt használva leállt 10 perc után, Win10 TH1-nél meg vagy 15-20+ percig elszöszölt vele...pedig nem futott semmilyen program, vsz egy rendszerfolyamat használta.
Tehát, hogy nálad pontosan mi okozza az említett jelenséget, azt innen távolról nehézkes kibogozni.

(#31625) vagabor


vagabor
aktív tag

Sziasztok
Vettem eredeti win10-et, viszont lassan kezdek megőrülni tőle azt hiszem. A helyzet az, hogy leállítás után pár másodperccel egyből ujraindul, és csak a másodszori leállításra hajlandó tényleg leállni. Először 7ről frissítettem, akkor még be tudtam az update hibájának, viszont az ssd legyalulása utáni friss telepítés is ugyan ezt csinálja! Próbáltam már mindent energia profilt, registryt mókolni stb, egyszerűen semmi nem segített ezidáig. Kész röhej hogy az ms nem foglalkozik ilyen fatális hibával. Nézegettem forumokat, és sajna nem vagyok egyedül a problémámmal! Esetleg itt valakinek tapasztalata, megoldása? Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#31626) raidx válasza Norbi095HUN (#31622) üzenetére


raidx
őstag

"Megjött az AMD CCC-t leváltani hívatott Crimson fedőnevű csoda aminek kapcsán az AMD több cuccost nyugdíjazott.
A döntés a kiskereskedelmi piacra szánt videokártyák közül a HD 5000 és HD 6000 szériát, míg az OEM termékek közül a HD 7000 és 7600 közötti, valamint a 8000 és 8400 közé eső modelleket érinti. A lépés jó néhány APU terméktámogatására is hatással van, így a Llano (3000-es sorozat), Trinity (5000-es széria), és Richland (6000-es sorozat) mellett a Brazos platform tagjai sem kapnak újabb meghajtókat."

Korábban volt olyan CCC ami nem akart a Win 10-el jóba lenni. A TH1 után is! Most a Crimsonnal semmi gond.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#31627) worxland válasza Norbi095HUN (#31619) üzenetére


worxland
addikt

Már a Windows telepítésénél felrakja a drivert.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#31628) Tosee válasza hunluki (#31621) üzenetére


Tosee
őstag

Úgy nézem tök mindegy, hogy mit csinálok akkor is települni fognak az updatek, ha csak le nem tiltom az egészet, de akkor meg inaktiválnak ms-ék (jó, hogy mondtad erről nem tudtam)!
Megpróbáltam letöröltem őket... újraindítottam, erre megtalálta őket újra és visszarakja! Vicc az egész :((( :Y

Közben kipróbáltam az áruházat általános jogosultsággal rendelkező fiókkal! Annyira jutottam, hogy ha nincsenek bejelentkezve microsoft fiókkal, akkor nem tudnak letölteni / telepíteni.

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#31629) Воланд válasza hunluki (#31621) üzenetére


Воланд
titán

"de ha sokáig nem rakod fel őket akkor az ms fogja, és inaktívvá teszi a winedet"

hogy mi?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31630) pzstm válasza Воланд (#31629) üzenetére


pzstm
titán

made my day....indiaiak a központban a jogtiszta, nem frissített Windows-ok esetében kiírják, hogy szoftverhamisítás áldozata lettél :DDD ;]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#31631) Döglött Róka válasza Tosee (#31628) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem hogy inaktivalnak, leegetik a procidat egy speci driverrel!!!4

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#31632) Tosee válasza Döglött Róka (#31631) üzenetére


Tosee
őstag

Tudtam, hogy nem elégednek meg az inaktiválással! A CPU-mat is viszik... :Y ;]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#31633) Az-X


Az-X
őstag

Üdv ismét!

A céges gépemen (Dell N7110, 4 magos i7-es procival) a Win10 telepítése óta folyamatosan pörög a venti, és közben 70 fokos a proci. A szorzó elvileg 8/22 de ha semmi sem fut, akkor is 20-on van. CPU terheltség 1-2%. Win7 volt rajta előtte, azzal néma csend volt. Volt valakinek hasonló? Van erre valamilyen megoldás?

:)

(#31634) Tyrel válasza King Unique (#31624) üzenetére


Tyrel
őstag

Melyik topic?

Seagate Expansion Desk, 2TB, de a gyártó honlapján nem találom. Expansion Desktop van csak, ami gondolom ennek a szériának az utódja.
Saját tápja van (ha ez számít), amúgy meg USB 3.0.

Valamennyi köze egész biztosan van a Windows10-nek a vinyó elalvásához, mert ha az energiagazdálkodásnál azt állítom be hogy soha ne kapcsolja ki a vinyókat, akkor megy látástól mikulásig.

Turenkarn

(#31635) csixy válasza Döglött Róka (#31631) üzenetére


csixy
addikt

Ez nyilván nem, lehet igaz! Még jó hogy nem küldik ki az alaplapdarálót, hogy komposztálja drájvereket , meg a csipeket.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#31636) hunluki válasza Воланд (#31629) üzenetére


hunluki
senior tag

Egyik fórumban olvastam, de most utánaguglizva valóban hülyeség a dolog. Sry, hülyeséget mondtam.

(#31637) FefeeX


FefeeX
veterán

Nem tudok bejelentkezni az áruházban. Rányomok a felhasználó ikonra, bejelentkezés gomb, felugrik majd eltűnik egyből az ablak. Xbox applikáció és Xbox SmartGlass Applikáció ugyanezt csinálja, csak oda belépni sem tud, nem hogy bejelentkezni; Edge böngésző dettó. Erre esetleg valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#31638) watador600


watador600
senior tag

Hali!

Hálózati helynek szeretném felvenni a hálózaton lévő külső HDD-t, de nem sikerül.
Mikor beírom a hibaelhárítóba, hogy mit szeretnék elérni (\\192.168.1.1\volume1), akkor megpróbálja kijavíteni, de aztán még sem sikerül. Ezt írja: "A számítógépről hiányzik legalább egy hálózati protokoll. Hiányoznak a hálózati kapcsolathoz szükséges Windows Sockets beállításjegyzék-bejegyzések. "

Ezt hogy tudnám megoldani? Most telepítettem újra. Találkozott már valaki ilyennel?

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#31639) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Telepítés után hogyan tudom letiltani, hogy a munkacsoport minden gépére kitolja a frissítést? Nem én frissítettem, de azt mondták volt ilyen opció és bekapcsolva maradt.

(#31640) Tosee válasza diegho (#31639) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Gépház > frissítés és biztonság > windows update > speciális beállítások > frissítések letöltési módjának kiválasztása

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#31641) diegho válasza Tosee (#31640) üzenetére


diegho
nagyúr

Köszi!

(#31642) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

Ha win 10-et telepítek fel egy üres rendszerre már elfogadja a win7 kulcsot,vagy csak frissítésnél működik?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#31643) pzstm


pzstm
titán

No délelőtt még nem mondhattam el, de remélhetőleg ez már magyar régióval is menni fog.

Netflix Launches New Universal App for Windows 10 as Windows Store Reaches 2.5 Billion Visits

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#31644) brcz


brcz
tag

Sikerült megoldanom az akadás problémát. A megoldás: Tiszta telepítés után nem raktam fel semmilyen torrent klienst és így már jó. Előzőleg próbáltam törölni a torrentet, de nem segített. Gondolom ha már egyszer telepíted utánna mind1, hogy törlöd nem fog segíteni.

Illetve nem futtattam lemezkarbantartót/töredezettségmentesítőt se ccleaner. A szolgáltatásokba se nyúltam bele.

Akinek szintén akadás problémája van próbálja ki amit leírtam :)

(#31645) cigam


cigam
félisten

Egy elég vegyes egyenrangú hálózatban (workgroup, xp-től W10-ig vannak gépek), teljesen véletlenszerűen nem látszik az összes gép az intéző hálózatok nézetben. Ha a címsorba beírom a "\\gépneve+ENTER"-t egyből felugrik a gép megosztása.

Próbáltam utánaolvasni, de sehova nem jutottam. Csak annyit bogarásztam ki, hogy van egy "mester tallózó" ami nyilvántartja a gépeket, és a többi tőle kérik le a listát. Arra sehol nem találtam választ, hogy mi a megoldás arra, ha a gépeknek csak egy része jelenik. Még csak azt se állandó, hogy mik tűnnek el. Ill. van amikor várok, és 5-10mp múlva megjelenik a többi gép is a listában.

Hogyan lehet gatyába rázni ezt a szolgáltatást?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31646) AtHoS válasza cigam (#31645) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ezt olvastad? [link]

read-only mode on the forum

(#31647) watador600 válasza watador600 (#31638) üzenetére


watador600
senior tag

Közben sikerült megoldanom. Ezt a szolgáltatást kellett engedélyeznem: SMB 1.0/CIFS File Sharing Support

Mostmár tökéletesen megy.

Rakok ide pár kereső szót, hátha valakinek ugyan ilyen problémája lenne, neten sok minden van fennt, de egyik sem oldotta meg.

Winsock, winsock missing, windows sockets, tplink, hálózati meghajtó, hálózati hely.

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#31648) vagabor válasza vagabor (#31625) üzenetére


vagabor
aktív tag

Erre esetleg valaki? Vagy tegyem vissza a win7et? :'(

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#31649) bobsys válasza vagabor (#31648) üzenetére


bobsys
addikt

Eszkozkezeloben nezd vegig az USB reszt, hogy nem-e valamelyiknel be van kapcsolva, hogy az eszkoz felebresztheti a gepet.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#31650) Dark Archon válasza vagabor (#31625) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ez legalább a Vista óta fennáll. Igazából leállításkor a Win10 is valami hibernálás-szerűt végez. Emiatt bármi - amit úgy érzékel - fel tudja ébreszteni a gépet.

Ezért a megoldás:

Eszközkezelő / Billentyűzetek / [saját bill.]-en jobb gomb, Tulajdonságok / Energiagazdálkodás és ott ki kell venni a pipát az "Eszköz felébresztheti a számítógépet" mellől. Ugyanezt el kell játszani az egérrel, LAN kártyával meg minden egyéb perifériával, ahol van ilyen menüpont.

Emellett célszerű az energiagazdálkodásnál a hibrid alvás engedélyezést letiltani.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.