Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31951) Racecam válasza zole72 (#31947) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Most akkor légy szíves és 3 napig ne gyere és utána gondolkodj el rajta, hogy WAREZ itt nincs. Ez már nem az első volt... :(((

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#31952) #22237440 válasza vigyori78 (#31873) üzenetére


#22237440
törölt tag

Megvan mit tehetsz utólag, ha már előre nem volt jogod dönteni. :)) Na szóval, jegyzetelj. Gépház - Rendszer - Alkalmazások és szolgáltatások - görgess a legaljára! ott - Programok és szolgáltatások - (előugró ablakban baloldalon) Telepített frissítések megjelenítése - ott, amit nem óhajtasz a gépeden látni dupla katt és jön a Windows "költői kérdése" majd erőszakosan elnémítod, hogy tegye azt, amit akarsz. :K

(#31953) cigam válasza Döglött Róka (#31948) üzenetére


cigam
félisten

Melyik részét?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31954) FefeeX válasza Döglött Róka (#31948) üzenetére


FefeeX
veterán

Ezek szerint még nem jártál úgy, hogy nem arra a HDD/SSD-re került a boot sectorod, mint amire a rendszert telepítetted, ergo egymás nélkül minden működésképtelenné vált :) Ez függ a BIOS boot ordertől is, de van, amikor mégsem, és annak ellenére cseszi el, hogy az jól volt beállítva.

Plusz ehhez jön hozzá, hogy a komolyabb frissítéseket sem hajlandó nálam megcsinálni úgy, hogy dual boot alól indítom, mindig hibával ledob a telepítő, így olyankor is szét kell kapnom a gépet, ami elég zavaró.

(#31955) raidx válasza #22237440 (#31952) üzenetére


raidx
őstag

Hetek óta küzdök egy biztonsági frissítéssel amit az IE flashez adtak ki (KB3132372). wushowhide progival letiltva, ennek ellenér van, hogy napjába kétszer is visszakerül. Frissítések letöltése és telepítése jóváhagyáshoz kötött de úgylátszik ez nem mindenre vonatkozik. IE kikapcsolva Edge eltávolítva. Igaz A Defender is el van távolítva de a frissítési azért jönnek.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#31956) cattus


cattus
őstag

Hali!

Kb. két napja kezdte el a gépen azt, hogy teljesen véletlenszerűen egyszer csak zárolja a gépemet. Van, hogy videónézés közben, van, hogy csak netezés alatt csinálja, akár feloldás után rögtön. Mi okozhatja ezt, hogy lehetne leszoktatni erről?

Do the thing!

(#31957) #22237440 válasza raidx (#31955) üzenetére


#22237440
törölt tag

Azok a frissítések talán inkább kimondottan a rendszerbiztonságért telepednek vissza, de szerintem már semmi közük IE-hez, Edgehez vagy éppen a Defenderhez, de az is lehet, hogy tévedek. Ennyire "erőszakos lenne" a Windows? Lehet van benne egy kevés "csakazértis". :DD

(#31958) ledan


ledan
csendes tag

Sziasztok!

Van valakinek ötlete, hogy mitől fagy ki random a Win10 főleg videók, Flash játékok közben? Koppra kifagy a rendszer, semmire se reagál csak ha kikapcsolom a gépet. Resetelés se jó, mert újraindítás után pár perccel újra fagyni kezd, kikapcsolás és újrabekapcsolás után érdekes módon nem csinálja.
Teljesen böngészőfüggetlen a probléma, minden driver a legfrissebb és külföldi fórumokból kiindulva nem hardverfüggő a jelenség.

Nekem már nincs ötletem, a "November update" se oldotta meg. Ami még furább, hogy kifagyás után nem indul újra automatikusan, csak pörgeti a procit. Eseménynaplóban semmi, nincs minidump, se BSOD.

[ Szerkesztve ]

(#31959) Locutus válasza ledan (#31958) üzenetére


Locutus
veterán

Ha az eseménynaplóban nincs nyoma, akkor a legvalószínűbb a tápellátás gond.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#31960) cigam válasza ledan (#31958) üzenetére


cigam
félisten

Milyen gép? Memtest volt? VGA oké? Hűtés ok?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31961) #78032384


#78032384
törölt tag

Az előbb azt hittem megbolondulok. A letöltések mappában át akartam nevezni kb. 12 fájlt egyszerre, szokásos módon mind kijelöl, F2 és kezdem írni a nevet, csak mire befejezném már szól a dingdong hang hogy visszaugrott a fókusz és a vakvilágba gépelek azért a hang és maradtak az eredeti nevek. Notepadba kellett leírnom a nevet copy-paste és csak úgy sikerült. Őrület! Valaki tesztelné?

(#31962) ledan válasza cigam (#31960) üzenetére


ledan
csendes tag

Konfig:
- ASUS M5A97 EVO R2.0 alaplap
- 2*4 GB 1866MHz DDR3 RAM Corsair Vengeance Kit
- ASUS Radeon R9 270 2GB
- 120GB Samsung 650 Series SSD
- AMD FX 4-Core FX-4300 dobozos Socket AM3+
- Chieftec 600W Smart tápegység

Memtest és stressztesztek hibátlanok, egyikkel se sikerült reprodukálni a fagyást. A hűtés nem okozhatja, mert nagyobb igényű játékok és programok simán futnak. VGA-val nem hinném hogy gond lenne, bár nagyon ritkán leáll és újraindul a képernyőillesztő, de ez szoftveres hiba lehet.
Táp szerintem elég a konfighoz, illetve júliusban lett véve a gép és több hétig hiba nélkül futott rajta a Win7. A Win10-re váltás után pár héttel jöttek elő a fagyási hibák, azóta kutatom mindenhol az okát.
Az sfc /scannow és DISM körökön is túl vagyok, 0 korrupt fájl.

(#31963) King Unique


King Unique
titán

Win10 ma a műveletközpontban feldobta az értesítést, hogy a Defendernek át kell vizsgálnia a gépet. Jó tegye, sőt, mivel úgysincs sok cuccom rajta, nyomtam egy teljeset is neki. Nem talált semmit, szerinte minden ok. Azért lefuttattam egy MBAM-ot is, ami kapásból 22 db fenyegetést azonosított, igaz a java PUP. Tehát ennyire hatékony védelem a Defender... :U :DDD
Pedig jóformán alig csinálok valamit a 10-esen, könnyű kis netezés, PH! többnyire. Programokból is néhány gyakori van csak fent, amit a többi rendszerre is fel szoktam telepíteni.. Igaz azokon ESS9 van, aminél az MBAM nem talál soha semmit. De az ingyenes kínai Baidu-nál sem.

[ Szerkesztve ]

(#31964) raidx válasza #22237440 (#31957) üzenetére


raidx
őstag

Az egyéb frissítések és driverek esetén nincs gond. A kitiltott frissítések nem jönnek többet. A biztonsági frissítések erőszakosak. A defendert azért távolítottam el, mert időnként percekre megfogta a rendszert 100-as procihasználat mellett tekerte a hddket. Malvert keresett még akkor is ha ki volt kapcsolva. A KB3132372 frissítés meg egy progimat vág haza. Fekete képernyő és más semmi. jelenleg egyszerűbb a fissítést kiiktatni, hátha egyszer megoldódik a gond. Sajna az a progi az IE Flasht használja.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#31965) Draken


Draken
őstag

Sziasztok!

Egy kis segítségért fordulnék hozzátok. Ez a probléma már a 8 óta jelen van. Digitális fényképezővel készített álló képeket automatikusan beforgatja a rendszer, viszont egy ingatlanos oldalra feltöltés után úgy látható, ahogy eredetileg készült a kép, fekve. Erre van valami megoldás?

Köszi!

(#31966) Orlin


Orlin
addikt

Nem érkezett ma semmi frissítés?Pedig elvileg patch tuesday van.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#31967) raidx válasza Orlin (#31966) üzenetére


raidx
őstag

Nekem ez jött ma: KB3124200 meg a szokásos KB3132372

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#31968) Orlin válasza raidx (#31967) üzenetére


Orlin
addikt

Nekem semmi.Pedig többször is kerestem ma.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#31969) kengyel válasza raidx (#31967) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nekem meg ez, Összegző frissítés x64-alapú Windows 10 Version 1511 rendszerekhez (KB3124263). :)

kengyel

(#31970) pzstm válasza kengyel (#31969) üzenetére


pzstm
titán

magyar idő szerint 19:00-kor lőtték fel WU-ra azt a cumulative updatet amivel 10586.63-ra ugrik a buildszám.
KB3124263 a neve

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#31971) kengyel válasza pzstm (#31970) üzenetére


kengyel
nagyúr

Úgy ahogy leírtad, 10586.63-ra ugrott is a buildszám. + Jött egy Windows kártevő (KB890830).-számmal.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#31972) csixy válasza Draken (#31965) üzenetére


csixy
addikt

Igen lehet segíteni rajta. Ajánlanám az IrfanView képfeldolgozó progi telepítését.
Három fájl kell hozzá a telepítő, a nyelvi fájl és a plugins. ( Már van 64 bites is. A 32 és 64 bites nem egyenértékű tudásban egymással, de van amit a 32 bites tud és a 64 bites meg nem tudja.)
Ezzel dolgozd fel a képedet amit fel akarsz tölteni.
Mentéskor az alábbi beállítás mentését javasolnám jobbra a kisablakban. Így nem fog felesleges adatokat tárolni a képfájlban. 512 kilobájt alá nagyon sok mindent be tud gyűrni jépegként és ennyi még bárhová feltölthető. Ezután már nem tudja össze-vissza forgatni, mert nincs róla a képfájlban infó.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#31973) cigam válasza ledan (#31962) üzenetére


cigam
félisten

Kapcsold ki a HW-es gyorsítását a flash videóknak. Egy próbát megér.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31974) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Erről tud valaki valamit: ntoskrnl.exe?
Bekapcsolás után szép fokozatosan zabálni kezdi a memóriát...

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#31975) ledan válasza cigam (#31973) üzenetére


ledan
csendes tag

Egy ideje ki van szedve, de semmi változás. :( Sikerült kicsikarni BSOD-t fagyás utáni restarttal (kikapcsolás nélkül), a dxgmms2.sys nem tetszett neki valamiért (elvileg ennek a DirectX-hez van köze). Viszont a dxdiag se mutat semmi hibát, így továbbra se jutottam előrébb.
(Egyébként a fagyásoknál ez a furcsa, hogy teljesen random jönnek elő, nem webes videó vagy Flash játék megnyitásakor, hanem valamikor futás közben. Teljesen véletlenszerűen, nem látok semmi logikát abban hogy mi váltja ki.)

[ Szerkesztve ]

(#31976) Oneforall válasza King Unique (#31923) üzenetére


Oneforall
csendes tag

Köszi szépen a segítséget!

(#31977) chester91 válasza chester91 (#31928) üzenetére


chester91
senior tag

Valakinek esetleg ötlete?

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#31978) Sh4rKy


Sh4rKy
senior tag

Sziasztok!

Olyan problémám van a W10 64bit-el, hogy a chrome akármit is csinálok vele, de egy picit akad indításnál.
i3 2100, 8Gb RAM, Kingston SSD.. ezek vannak a gépben, szóval nem a vas gyenge alatta és konkrétan SSD nélkül se voltak ilyen gondok előtte W8.1 alatt.. Semmi másnál nincs ilyen problémám, de ennél valamiért csinálja. Az első oldal megnyitásáig olyan, mintha vissza repültem volna az időben és egy jó 4-5 mp kell neki, amire felfogja, hogy mit is akarok valójában. Nincs megadva neki valami bazinagy méretű kezdőlap sem, csak egy sima alap utoljára látogatott oldalak.

Valaki találkozott esetleg hasonló jelenséggel?

Tippeket előre is köszönöm! :R

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#31979) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Sziasztok! Már előre elnézést kérnék, ha volt, de nagyon nem találtam hasonlót ... :)

Adott egy nem túl acélos Lenovo noti, ami Win 8.1-el egész szépen muzsikált eddig. 10-re történő upgrade óta viszont azt csinálja, hogy a restart-ot követően nagyon lassan (sajna nem mértem le, de lehetett 3-4 perc is) áll fel a rendszer. Sima leállítás, majd bekapcsolást követően (valószínű a "fast startup"-nak köszönhetően) a rendszer viszonylag gyorsan betöltődik.
Tudnátok abban segíteni, hogy milyen "diagnosztikai" módszert használjak annak kiderítésére, hogy mivel "szüttyög" annyit a rendszer a reboot esetén? A B-terv nyilván a tiszta Win10 telepítés, de ezt egyelőre szeretném elkerülni. :)

A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#31980) divot


divot
veterán

Az vajon mitől van, hogy úgy havonta egyszer kizár a saját gépem ezzel az üzenettel:

Most nem lehet bejelentkezni erre az eszközre.

Átírom a Microsoft jelszót valami újra, erre egy hónapon belül ismét kizár a gép.

(#31981) Cola111


Cola111
aktív tag

Sziasztok,

adott egy Dell Latitude e7440-es gép, amin eredeti Windows 10 van fent, minden frissítésével.

A problémám az, hogy ha megnyitok a zenét / videót akár a böngészőbe, akár a rendszerbe, akkor egy pár másodperces csúszás után lesz csak hallható a hang.

A legfrissebb driverek vannak fent a gépen.

Köszi előre is!

(#31982) AtHoS válasza raidx (#31964) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Melyik verziót használod a YoWindow-ból?

read-only mode on the forum

(#31983) Pikkolo^^ válasza Pikkolo^^ (#31895) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A számítógépen AMD APU van és a K10STAT-at fel tudom húzni az órajelet. Be is van állítva és amikor a helyi fiókba lépek be akkor szépen működik is viszont a tartományi fiókban nem indítja el. Amikor hozzá szeretném adni akkor azt írja ki, hogy nem jó a felhasználó. Mi lehet a megoldás?

Akkor erre senkinek nincsen ötlete?

(#31984) #97246720


#97246720
törölt tag

10586.63 fast ringen PC-n is....

[ Szerkesztve ]

(#31985) pzstm válasza #97246720 (#31984) üzenetére


pzstm
titán

hogy a micsoda min?

Fast ringen jóideje 11082 van, a 10586.63-at meg megkapta ma az összes nem Insider user cumulative Update formájában :DDD

volt is szó róla a topikban.... :C

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#31986) cattus válasza cattus (#31956) üzenetére


cattus
őstag

Úgy tűnik, hogy a legutóbbi frissítés megoldotta a problémát, reméljük így is marad.

Do the thing!

(#31987) #97246720 válasza pzstm (#31985) üzenetére


#97246720
törölt tag

Érdekes...nekem nem töltötte le a 11082őt fast ringen win10home-ra...eddig lépést tart a mobillal verzióval

(#31988) HD5570


HD5570
aktív tag

Sziasztok!

Windows 10 pro 64 bit van a gépemen.Olyan problémám lenne vele,hogy van egy régi WIFI adapterem tl-WN350gd tipusú,és az a probléma vele, hogy "hideg'" indításnál egyszerűen nem ismeri fel a gép.Szóval bekapcsolom,betölt,és nem látja hogy benne van a wifi. Újraindítom a gélet,akkor rögvest felismeri,és hibátlanul kezeli.Csak első indításnál mindig rebootolnom kell.
Találkozott valaki már ilyennel esetleg?Lehet rá megoldás? :R

„Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát.” „Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki.”

(#31989) E.Kaufmann válasza King Unique (#31963) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én ugyanezt láttam Nod32-vel is, a Defender legalább ingyenes. Pont a hétvégén volt két gép egy felhasználótól, az egyik Defenderrel, másik Noddal, mindkettőn MBAM futtatva, a talált nyavaják is hasonló minőségben és számban.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#31990) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok,

Valami olyan alkalmazast keresek, amivel a Windows 10 ISO-t at tudom ugy alakitani, hogy telepiteskor ne kerdezzen semmit, hanem csak boot es install. (nyilvan egy elore beallitott modon telepuljon)

Nlite-ot probaltam, de abban nem volt ilyen.

Erre tudtok valamit?

(#31991) E.Kaufmann válasza vampire17 (#31990) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Keress rá az "unattended install" kifejezésre, ahogy nézegettem, fel kell telepíteni egy kész windowst és abból lehet telepíthető lemezképet készíteni.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#31992) pendre54 válasza pzstm (#31985) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
"a 10586.63-at meg megkapta ma az összes nem Insider user cumulative Update formájában" Azért ebben van némi költői túlzás :) . Nekem ezek a frissítések jöttek:

A Win verzióm meg még mindig ez, amivel egyébként elégedett is vagyok:

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#31993) E.Kaufmann válasza pendre54 (#31992) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Az a TH1, valamiért itt is sok céges gép maradt TH1-en és nem akar/tud frissülni TH2-re. Néztem a neten, azt ajánlották, járjak körbe th2-es telepítővel és frissítsek kézzel. Szerencsére még nem sok gép van win10-en, de szeretném egységesre hozni a céges platformot.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#31994) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! Frissítés előtt állok, de mielőtt rátenyerelnék a gombra, lenne két fontos kérdésem. Thinkpad Helix hibrid tablet/notebookon használnám a win10-et és nagyon fontos az üzemidő, tehát:

- fog-e változni az akkumulátoros üzemidőm pro-kontra a windows 8.1-hez képest?

A másik fontos kérdés, hogy:

- valóban nem lehet letiltani a frissítések automatikus letöltését és telepítését win10 alatt?

Ez azért lenne fontos, mert sokszor használom a gépet mobilnettel a benne lévő sim-kártyával és ha éppen olyanja van, úton vagyok és ez elkezdi nekem a rendszert frissíteni a mobilnetem terhére, én biztos kivágom az első ablakon.

Köszi előre is a segítséget!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#31995) E.Kaufmann válasza hito (#31994) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Elsőre passz, másodikra ott van a Metered connections opció, be lehet állítani

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#31996) #97246720 válasza E.Kaufmann (#31993) üzenetére


#97246720
törölt tag

ezek szerint még nem 100-as a 10, meg az is érdekes hogy kint van a 11082, de nekem az istenért nem akarja frissíteni, de a 10586.63-at az egyből lekapta a teló is meg a tabletem is...

(#31997) pendre54 válasza E.Kaufmann (#31993) üzenetére


pendre54
addikt

Nekem egyre inkább az a meggyőződésem, hogy ez az MS tudatos lépése, hogy egy ideje hagyja a két wines verziót futni egymás mellett párhuzamosan. Rábízza a felhasználókra, hogy ha akarja akkor meg van a módja a TH2-re frissíteni, akinek meg jó az előző, akkor használja azt, az MS egyelőre nem erőlteti kötelezően a TH2-őt.
Nekem egyelőre tökéletesen működik ez a verzió, és olvasva itt a gondokat nem is fogom erőltetni a TH2-őt, inkább az érdekelne, hogy meddig engedi ezt a kegyelmi állapotot az MS, és mikor vet ennek véget kötelező jelleggel. :)

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#31998) hito válasza E.Kaufmann (#31995) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi! :R

Akkor az elsőre még várnék válaszokat, tapasztalatokat. Ha nem jön, frissítek ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#31999) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Féloff: OneDrive-nak van-e valami limitációja, hogy hány PC-n lehet összesen? Kellene egy megosztott mappa tizenfő között, de ahelyett, hogy regisztrálnánk ennyi accountot egyszerűbb lenne egyet beállítani minden user gépén. Ez járható út?

(#32000) E.Kaufmann válasza pendre54 (#31997) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Lehet, de azért jó lenne tudni, hogyha lesz értelmes új verzió, arra már fel tud frissülni a TH1 vagy akkor is püfölni kell.

SPityu: Az a build fast ringes Insider, a Redstone (TH3? :F ) előfutára, az én gépemre nem is tudtam fellőni, mert lefagy a frissítés.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.