Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27051) AtHoS válasza d3tox1c (#27049) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Van, nézelődj a Gépház-ban :K

read-only mode on the forum

(#27052) Grodd válasza Feri1977 (#27048) üzenetére


Grodd
tag

"viszont a hibákat és a félkész oprendszert javítsák ajánlom nekik, mert különben visszateszem a 8.1-et, és az is marad"

Ezt remélem olvassák a Microsoft-nál, és most jól összef*sták magukat ijedtükben :D

Milyen hibákról beszélsz egyébként? Az oprendszer meg miért félkész? (valójában sosem lesz kész, folyamatosan fejlődik, és kerülnek be új feature-ök). Persze ettől egy kicsit folyamatosan "under construction" feelingje lehet az embernek, úgy látom, ez még nem tudatosult a fejekben, szokni kell a Windows as a service modellt. De hát egy autópályán sem tudsz úgy végig menni, hogy egy-egy útszakaszon ne lennének út felújítási / bővítési munkálatok. Zárják le inkább az egészet egy úthiba vagy bővítés esetén, és addig ne adják át a forgalomnak, amíg nem tökéletes és egységes mindenhol az út?

(#27053) #58000384 válasza Feri1977 (#27048) üzenetére


#58000384
törölt tag

Az a hiszti, hogy az ide írt hozzászólásaid mind ugyanazok, és ez már baromi unalmas. Szerinted csak a Cortana-t javították a TH2-ben, a rendszer meg használhatatlan. Igaz, hogy nincs kiadva, meg nem nagyon olvastál utána, de ezt ismételgetni nagyon tudod. Már egyszer elköszöntél a 10-től, aztán visszajöttél mantrázni.

Rakd vissza a 8.1-et és kész.

(#27054) d3tox1c válasza AtHoS (#27051) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Nezelodtem.... csinaltam egy helyreallitast is, semmi valtozas.

(#27055) Feri1977 válasza edari (#27050) üzenetére


Feri1977
senior tag

Na álljon már meg a menet! Mi az, hogy nem érdekli őket? Azért kémkednek így meg úgy, hogy a felhasználók problémáit elvileg észrevegyék és megoldják, ugye ezt hazudta a microsoft..lényeg, nehogy már ne érdekelje őket, hogy a felhasználónak mennyi baja van vele és javítsák azokat! +De tényleg nem érdekel senkit az Edge, mert úgy szar ahogy van, mindenki mozzillát vagy chrome-ot használ, a skype meg amit beletettek megint fejeltős, mert saját sykpe alkalmazást tesz fel midenki, virtualizációs környezetet tettek bele bravo, szerintem ez se érdekel sokunkat..! A cortana mag hab a tortán, akármelyik ügyfelem hozta a gépét szervizbe, mondta életében nem fogja használni, inkább a rendszer lenne használható végre..!

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#27056) edari válasza Feri1977 (#27055) üzenetére


edari
őstag

Hát vannak bajok.

"Azért kémkednek így meg úgy, hogy a felhasználók problémáit elvileg észrevegyék és megoldják"

Igen, azokat amik több embernél is előfordulnak. Nálad szerintem user error van elég erősen, mert nevetni fogsz, de nálam minden ok.

"tényleg nem érdekel senkit az Edge, mert úgy szar ahogy van"
Én azt használom, elvagyok vele.

"skype meg amit beletettek megint fejeltős, mert saját sykpe alkalmazást "
Hát ebben kételkedek. Tudod, nem mindenki ért a gépekhez, OS-ekhez, nekik ez áldás.

"virtualizációs környezetet tettek bele bravo, szerintem ez se érdekel sokunkat.."
Ezt is használom, köszönöm.

"A cortana mag hab a tortán, akármelyik ügyfelem hozta a gépét szervizbe, mondta életében nem fogja használni, inkább a rendszer lenne használható végre..!"

Ez mindent visz. Tudod, a hülyéknek bármit adhatsz, nekik soha semmi nem lesz jó. Szerintem azt se tudja hogy mire való.

Az a baj veled, hogy azt hiszed hogy egyedül te használod ezt az OS-t. De nem! Még egy pár millióan, és lehet hogy többségük elégedett vele (se te se én nem tudhatjuk). Meg még az is baj, hogy valószínűleg a sok user error miatt szar a géped. Nekem érdekes nincs bajom a w10-el.

Felkéne kelned: nem te vagy a világ közepe, ha csak neked van ennyi bajod, akkor elkéne gondolkozni azon hogy a te készülékedben van a hiba.

(#27057) #58000384 válasza edari (#27056) üzenetére


#58000384
törölt tag

Tegyük hozzá, hogy magyar régióval és nyelvvel a Cortana nem is használható, így valószínűleg a magyarokat annyira nem érinti.

(#27058) Döglött Róka válasza d3tox1c (#27049) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Settingsben update and recovery, recover windows.

@Feri1977: "mert különben visszateszem a 8.1-et, és az is marad!" - Szerinted ki nem szarja le mit csinalsz a gepeddel? Csak nagyon kerlek, ne hisztizz, vagy csinald mashol, vagy banomisen csak ne itt mert unalmas es nem erdekel.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#27059) edari válasza #58000384 (#27057) üzenetére


edari
őstag

Átlehet állítani.

Egyébként csak azzal van bajom, hogy szarozza és ostorozza, de lerí róla hogy teljesen laikus, és a hozzá nem értéséből van a probléma.

(#27060) Kephamos


Kephamos
addikt

Üdv!

Egy Athlon(tm) 64 X2 5200+ 2.70 GHz, 2Gb rammal szerelet gépre érdemes win 10-et telepíteni vagy maradjon a win7?

(#27061) Döglött Róka válasza edari (#27059) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Engem jobban zavar, hogy "ugyfelei" vannak...

@Kephamos: A win7nel gyorsabb lesz, ami miatt aggodni erdemes az a vga mellette illetve hogy elfogadja a 10 eves procidat.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#27062) d3tox1c válasza Döglött Róka (#27058) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Megcsinaltam, most mikor Windows ujraindul, folyamatosan a OneKey Recovery-be rak,nem tudom bezarni....
Pedig azt irta ki, a helyreallitas kesz.
Nem ertem.

(#27063) edari válasza Döglött Róka (#27061) üzenetére


edari
őstag

Ne is mond....

Egyébként nem is értem az ilyen embereket (most nem rá gondolok konkrétan). Azt hiszik hogy minden OS a legelső napon hibátlan és bug mentes? Xp se volt az, sp2-ig konkrétan hulladék volt, csak megszépülnek az emlékek. Kb 5 hónapos a w10, ne várjuk már el hogy hibátlan legyen.

Edge a másik. Új böngésző, rá is igaz az, hogy idő kell neki amíg kiforr.

(#27064) eszakas válasza norbert1998 (#26977) üzenetére


eszakas
senior tag

Szia.

Ha rendszergazdai jogokkal rendelkezel szerintem nincs ellene szoftveres védelem.

Hacsak ez nem segít egy kicsit :)

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#27065) Dumi86 válasza Kephamos (#27060) üzenetére


Dumi86
senior tag

Szia. Nagyjából ilyen gépen fut nálam is. Semmi gond vele,normál(átlagos) használatnál :R Nyugodtan tedd fel rá.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#27066) Pipó


Pipó
őstag

Üdv! 2 hónapja tettem fel a win 10 prot, be is van kapcsolva az update, rendszeresen frissít is (eset is figyelmeztetni szokott), az értesítéseknél is figyelmeztet, hogy frissített, mégis 10240 a buildem. Ez hogy lehet? Nem mintha problémám lenne vele.

[ Szerkesztve ]

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#27067) Воланд válasza Pipó (#27066) üzenetére


Воланд
titán

ugy, hogy a 10240-es a legutolso build nem insidereknek.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#27068) Grodd válasza Pipó (#27066) üzenetére


Grodd
tag

Még nem GA a th2, csak insidereknek érhető el az a build ami feltehetően GA lesz a napokban. De még ez sem hivatalos. Insider programnak van külön topicja, érdeklődj ott.

(#27069) d3tox1c válasza d3tox1c (#27062) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Valaki tudna segíteni, mery mar egyaltalan nem mukodik :(
Mindig amikor vegez a hiba javitassal, ujrainditom, es ugyanoda rak vissza :(

(#27070) Pipó válasza Grodd (#27068) üzenetére


Pipó
őstag

THX mindkettőtöknek!

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#27071) gg72


gg72
veterán

Az mitől van, hogy bizonyos MKV-fájlokat nem tudok törölni, az intéző is lefagy, a jobb klikk is, de még a Delete gombra sem regál a rendszer. Csak bizonyos fájlokkal van ez, másokkal nincs ilyen gond. A Total Commander sem törli ki őket, kezdek kissé ideges lenni... :U

[ Szerkesztve ]

(#27072) dokee78


dokee78
félisten

UP!

(#27073) bzoley válasza gg72 (#27071) üzenetére


bzoley
veterán

Hasonló "érdekességekkel" találkoztam egy laptopon. Mint kiderült, erről lehetett észrevenni, hogy a háttérben épp frissítésekkel bíbelődik. Ez - legalább is az adott gépen - a Win10 csodás fjúcsörjeihez tartozik.

(#27074) gg72 válasza bzoley (#27073) üzenetére


gg72
veterán

Elvileg nem fut semmi frissítés éppen, de egyszerűen 3 fájlt (kb. 100 GB) nem tudok letörölni a gépről, miközben másokkal nincs gond. Valaki mondjon már egy megoldást erre, mert eddig én nem találtam és már mindent próbáltam. Gyakorlatilag semmilyen műveletet nem tudok végrehajtani az adott fájlokon, lefagy az egész intéző, ha hozzájuk nyúlok. Én meg mindjárt magamhoz. :)

(#27075) #58000384 válasza gg72 (#27071) üzenetére


#58000384
törölt tag

Nem használja valami a háttérben?

Még vinyó- vagy fájlrendszerhiba is okozhatja, egy chkdsk nem árthat. Esetleg indítsd újra csökkentett módban, és próbáld úgy törölni.

dokee78: Ha a programban és a feladatkezelőben is be van pipálva, akkor indulnia kell. A webcamhoz ha nincs megfelelő driver, akkor nem fog működni. Esetleg rakd fel a 8.1-ét (ha van), előtte meg kézzel töröld a meglévőt. Nagyon mást nem lehet erre mondani.

bzoley: Igen, ha megy az update, akkor bizonyos .mkv fájlokat nem lehet törölni... :U

(#27076) rgeorge válasza gg72 (#27074) üzenetére


rgeorge
addikt

Defender vagy másik vírusírtó, védelmi program fut? Ideiglenes kikapcsolás(uk) mellett próbáld meg, hátha.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#27077) bzoley válasza gg72 (#27074) üzenetére


bzoley
veterán

Csak egy példa volt, hogy ilyen is előfordult már. Kevés volt az esély, hogy ugyanaz lenne. Amúgy bocs az elírásért.

karak_22:
Nem kértem, hogy beleugass. Annak okoskodj, aki épp nem tudja ilyen, és hasonló dolgok miatt használni a gépét. Amúgy egy minimálisan értelmes ember is képes rájönni a miértjére.

(#27078) dokee78 válasza #58000384 (#27075) üzenetére


dokee78
félisten

Igen be van pipálva mindkettő mutatja,mégsem indul.

(#27079) gg72 válasza #58000384 (#27075) üzenetére


gg72
veterán

A csökkentett mód meghozta a sikert, de vajon mitől lehetett ez? :F

(#27080) Döglött Róka válasza bzoley (#27077) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Pedig jo nagy hulyeseget irtal:D

gg72: Eventvwr ir valamit system logban? Screenshot hibauzenetrol? Vagy valami? Mert igy meg tippelni se lehet.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#27081) bzoley válasza Döglött Róka (#27080) üzenetére


bzoley
veterán

Igen? Akkor sorold kérlek, milyen okai lehetnek annak, ha nincs semmilyen reakció jobbgombra, törlésre, megnyitásra. Max. talán expolorer task több példányban. Mindez csak frissítés ideje alatt. Ez az erőforrás-hiány, és/vagy felzabálás kezelés, és multitask Win10 módra.

karak_22:
Kész szerencse, hogy csak pont az ellenkezőjét akarjátok megmagyarázni annak, ami valójában történik.

[ Szerkesztve ]

(#27082) #58000384 válasza dokee78 (#27078) üzenetére


#58000384
törölt tag

Akkor futtatásba: shell:startup, majd másold be a parancsikont, úgy is indítania kell.

gg72: Valami miatt zárolta, átlagban valamelyik alkalmazás miatt.

bzoley: De neked mégsem sikerült :D Ha hülyeséget írsz, akkor ne csodálkozz. A WU-nak semmi köze a fájljaidhoz, és főleg nem fogja kinyírni az explorert egy bizonyos fájl miatt.

(#27083) gg72 válasza Döglött Róka (#27080) üzenetére


gg72
veterán

Hibaüzenet nem volt, egyszerűen nem reagált az intéző, így egy idő után kilőttem, vagyis újraindult.

Eventvwr-ben ilyet találok többször is:

A(z) explorer.exe program (verzió: 10.0.10240.16431) kommunikációja a Windows rendszerrel megszakadt, ezért a program leállt. A hibával kapcsolatos további információkért ellenőrizze a probléma előzményeit a Biztonság és karbantartás vezérlőpulton.
Folyamatazonosító: fa4
Kezdés: 01d11c85ca305931
Befejezés: 0
Alkalmazás elérési útja: C:\Windows\explorer.exe
Jelentés azonosítója: fb1455e7-887a-11e5-9c66-c8600098cb3f
A hibát okozó csomag teljes neve:
A hibát okozó csomag relatív alkalmazásazonosítója:

Illetve ez is többször szerepel:

A(z) Microsoft.Windows.Cortana_cw5n1h2txyewy!CortanaUI alkalmazás aktiválása sikertelen.

Ezt meg végképp nem értem, mert Cortana csak telefonokon van, vagy nem?

karak_22: Közben többször újra lett indítva a gép és újra felállt rendszer esetén sem volt hajlandó törölni az ominózus 3 fájlt, úgy, hogy semmilyen programot sem futtattam a háttérben.

[ Szerkesztve ]

(#27084) Döglött Róka válasza bzoley (#27081) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Szepen terelsz, de nem ezt irtad.

@gg72: Ismerd meg OS-ed, Cortana minden w10-ben ott van. A hibauzenet meg egy igazi nesze semmi, ha korrupt a file es pl nem tud rendes thumbnailt csinalni vagy akkor fagyhat ki igy az explorer. Par honapja volt hasonlo eset ezen a forumon.
Illetve, egeszseges a hattertarad? Egy chkdsk-et en raeresztenek.

@gb4400: Hol a konkluzio?

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#27085) #93794560


#93794560
törölt tag

A gépemen én úgy vettem észre, hogy ha netről nagy mennyiségű adat töltődik le, úgy, hogy a lemez idejét és erőforrásait majdnem maximálisan igénybe veszi, akkor csak a kisebb fájlokkal képes lemezműveleteket végezni, mert a nagy munkában egy-egy pillanatra csak azokra jut ideje. A nagy fájlokkal történő műveleteket nem tudja végrehajtani, mert a nagy mennyiségű, és nagy sebességű letöltés elviszi a lemez minden idejét.

(#27086) bzoley válasza Döglött Róka (#27084) üzenetére


bzoley
veterán

Nagyjából ennyire számítottam.

(#27087) Döglött Róka válasza bzoley (#27086) üzenetére


Döglött Róka
veterán

En is irhatok anomaliakat, sot valoszinu cifrabbakat tudnek irni napokig mint te. De amit elsore felvetettel, hogy WU fogja az bizonyos mkv kontenerek torleset, ordas nagy fassag:D Nyilvan probalsz terelni utana, de nem ezzel nyitottal. Ha meg kirohognek megsertodsz, tiszta sor.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#27088) #93794560 válasza Döglött Róka (#27084) üzenetére


#93794560
törölt tag

Konklúzió? Parancsolj!

Ha az update lefoglalja a lemezt, simán előfordulhat, hogy a nagy fájlok nem törölhetők addig, amíg a letöltés be nem fejeződött.

Pontosítok. A fájlok törölhetők, csak a meghajtó annyira le van foglalva, hogy nem jut rá ideje.

[ Szerkesztve ]

(#27089) gg72 válasza Döglött Róka (#27084) üzenetére


gg72
veterán

Kösz, chkdsk-et futtatom, de nem hinném, hogy a vinyókkal lenne baj, kettő is van a gépben és egyikről sem tudtam törölni. Szerintem a fájlokkal lehetett valami gond.

(#27090) dokee78 válasza #58000384 (#27082) üzenetére


dokee78
félisten

:R
Segített!

(#27091) #93794560 válasza gg72 (#27089) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nálam régen volt olyan jelenség, hogy a fájl törlése után a mappa nézetét nem frissítette valamiért, és a mappában még mutatta azt a fájlt, ami valójában már nem is volt ott.

(#27092) bzoley válasza Döglött Róka (#27087) üzenetére


bzoley
veterán

Nem, téged röhögnek már régóta a nagy arccal folyton pofára eséseid miatt. Hol a terelés? Végig ugyanarról írtam, te próbálod körbemagyarázni. Írtam törlést, és wu-t is. Azt már nem tudtad megmondani, miért nem lehet törölni csak wu alatt. Előtte, utána igen. A terelés nálad van. Írhatsz bármilyen menőnek szánt dumákat, csak magad járatod még lejjebb. Már ha van még hová. A további nagy szavak helyett egy valamire próbálj koncentrálni:Miért nem törölhető(plusz a többi művelet) a fájl, amíg megy a wu, és nem a wu futása az oka?

(#27093) Gordiann


Gordiann
őstag

Sziasztok!

Hogy lehet Windows 10 file böngészés közben megjegyeztetni az almappákra is az adott nézetet?

Fotók rendezésénél pl beállítom, hogy részletes nézet és egy készítés dátuma oszlop.
Ezt kellene megtartani mind az 500 almappára is!

Hogy lehet ezt megcsinálni?

(#27094) #58000384 válasza #93794560 (#27088) üzenetére


#58000384
törölt tag

A fájltörlés annyit csinál, hogy szabadnak jelzi azt a területet, ahol a fájl van. Fizikailag nem töröl semmit, ehhez pedig nem kell sok idő. Egyébként az már régen rossz, ha a WU annyira megfogja a gépet, hogy az használhatatlanra lassul.

bzoley: Fentebb is kiderült, hogy nem erről volt szó. Tudod reprodukálni? Mindig ez van, ha megy a WU, vagy csak egy véletlen volt, és a valódi okot nem találtad meg? Más fájlokkal a fenti példánál nem volt gond, csak azzal a két .mkv-val; amit írsz, az nem magyarázat rá, de azért tényként kezeled.

Gordiann: A képek mappára alkalmazott sablont tudod átvinni az 500 almappádra. Kijelölöd őket, tulajdonságok, testreszabás, és kiválasztod a képeket (hogy aszerint kezelje őket).

(#27095) Gordiann válasza #58000384 (#27094) üzenetére


Gordiann
őstag

Viszont ott elfelejti a Készítés dátuma oszlopot....
Viszont megtaláltam, "File -- beállítások - nézet - Alkalmazás a mappákra" gomb. Így megcsinálta.

(#27096) #93794560 válasza #58000384 (#27094) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ebben igazad van, talán nem fogalmaztam elég pontosan. Nálam volt már olyan, hogy ez idő alatt bele sem kezdett a műveletbe.

(#27097) vigyori78 válasza bzoley (#27086) üzenetére


vigyori78
őstag

Felesleges olyanokkal vitatkozni akik 10 éve Windows 9-et 10 bétát -et használnak :DDD
Az update általi gyilkolászás már lassan 10 éve van ,kezdve a 100% CPU ,100% HDD .kills network ,internet . explorer freezes, crashes ,restarts,not responding. Blue Screen .stb... kismillió hibát okoz az update amivel tele van minden fórum.

(#27098) Döglött Róka válasza bzoley (#27092) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem is tudtam hogy pofara esek, meg "lejjebb" jaratom magam.:) Kosz a felvilagositast es az elismerest a "meno dumakert"!

Hogy oszinte legyek, ilyen hulyeseget eletemben nem hallottam sot, nem is tapasztaltam (legalabb insider buildekben kellett volna ha ez egy letezo problema). Mivel a a kritikus rendszerfajlok csereje reboot alatt tortenik. Rakerestem az allitolagos problemara semmi hasonlot nem dobott ki. Gondold vegig, ha nem megy a context menu explorerben es a WU a ludas, akkor a WU cserel egy elemet az explorerben. Ha ez igy lenne, mindenki belefutna es menne az anyazas. De itt most van egy allitas, szemben a tapasztalatokkal.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#27099) bzoley válasza #58000384 (#27094) üzenetére


bzoley
veterán

Én azt kezelem tényként, ami az. Én arról írtam csak, amit én láttam. példaként, hátha hasonló oka van. Az első panaszra még vakartam a fejem, amikor kerestem a hiba okát. Már nem emlékszem, de valahogy észrevettem, hogy épp megy a frissítés a háttérben. Utána minden helyre állt. Másodszorra is még majdnem átvert, de még időben eszembe jutott megnézni, és persze, hogy épp ment a frissítés. Harmadszorra, amikor hasonló jellegű panasz jött, már oda sem kellett mennem, csak megnézetni, hogy megy-e frissítés a háttérben. Természetesen mindig ment. Egy ideje már nem érkezik panasz ezzel kapcsolatban, csak néha megjegyzés, hogy "már megint frissített ez a szar". Ezek a tények. Érvényesek bárhol, bármilyen fájlra, amit megnyitni, törölni, másolni kéne, de már a helyi menübe is belefagy a fájlkezelő, vagy a TC. Lehet mondani, hogy fasság, attól ez még így van. És ez csak egy érdekesség a sok közül, ami Win10 alatt előfordul.
Lehet játszani a szavakkal, hogy nem a wu az oka, mert nem az, hanem maga a Win10, de mivel a jelenség a wu futásához köthető, közvetve az az oka, bárki is próbálja az ellenkezőjét megmagyarázni.

Döglött Róka:
Pedig a Win10 pont arról híres, amit írsz. A kezdetek óta produkál olyan jelenségeket, amik csak az adott konciguráción, vagy épp telepítésen reprodukálhatók. Korábbi os-eknél(Win7, és lefelé) ez nem volt jellemző. Ha valami hibás volt, az jellemzően mindenkinél, vagy sokaknál az volt. Most szinte nincs két egyformán működő Win10.

[ Szerkesztve ]

(#27100) King Unique válasza Döglött Róka (#27098) üzenetére


King Unique
titán

Most nem azért, de muszáj neked mindenkit így leoltani, meg kioktatni...?
Nyilván nem jókedvében, csak mások húzása végett panaszkodik itt senki és ha vmi probléma van náluk, az az azért fogható részben az oprendszerre is, hisz tudjuk, hogy még nem tökéletes...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.